Buurt in verzet tegen flat Meeste beuken worden gespaard in Warmond Beuk start lijndienst ei! [inderwetvergunning JDuinrell vernietigd Epilepsie? Zet jezelf niet buitenspel Oosthout viert feest .EIDEN OMGEVING £eidóc6ou/umt VRIJDAG 7 JULI 1989 PAGINA 15 ''eel belangstelling voor 'appartementen in Parkhove fcASSENHEIM Ongeveer 200 geïnteresseerden uit de Bollen streek zijn gisteren in de Oude Tol in Sassenheim verschenen bij Ie presentatie van de plannen voor het complex met apparte menten voor 50plussers Parkhove. Het plan van projektontwik- jcelaar Wilma Bouw en de architecten Kloet van de Merwe te helft voorziet in de bouw van 52 appartementen, op de plaats jian de voormalige Schutse aan de Parklaan in Sassenheim. De iloopwerkzaamheden die aan de bouw voorafgaan beginnen anneer de verkoop van minimaal 32 appartementen zeker is, e^ordt rond november begonnen met de bouw. Het hele project kost ongeveer twaalf miljoen gulden. Naar verwachting is het •rond kerstmis 1990 gereed. De appartementen moeten prijzen Opbrengen van 170.000 gulden tot ongeveer vier ton. Bij het ,pomplex komen 43 parkeerplaatsen op privéterrein. De veilig- leid in het gebouw wordt met videocamera's bewaakt. Gezien Ie grote belangstelling wordt verwacht dat in eerste instantie itieloot moet worden onder Natuurcentrum belicht uitgestorven dieren NOORDWIJK De tentoonstelling Dieren vroeger en nu is vanaf morgen tot en met 24 september te zien in het Jan Verwey Natuur centrum aan de Weteringkade in Noordwijk. Deze tentoonstelling laat zien welke dieren er in de afgelopen miljoenen jaren op de aarde hebben rondgelopen en hoe zij langzamerhand zijn uitgestorven. Van deze dieren zijn vele belangrijke vondsten gedaan. Men heeft aan de hand hiervan kunnen nagaan hoe de mees te vroegere dieren eruit hebben gezien en waar zij hebben rondgezworven. Verder wordt getoond hoe uit deze vroegere levende wezens de huidige dieren zijn voortgekomen. De tentoonstelling valt te bezichtigen op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur. De toegangsprijs bedraagt voor vol wassenen 1,- en voor kinderen van 4 tot 16 jaar 0,50. Kunstwerk in vorm van banaan VOORHOUT Een anderhalve meter grote banaan vrolijkt vanaf morgenmiddag de Na gelkruidhof in Voorhout op. De banaan, het eerste kunstwerk dat Voorhout rijk is, is ge maakt door een werknemer van de firma Van der Veer die onlangs achttien dakterrassen bouwde bij woningen aan de Nagelkruidhof, het Laurierpad en de Marjoleinhof. De onthul ling van het bouwwerk, dat met monnikenge- duld is opgebouwd uit minuscule houten latjes ter grootte van één centimeter, gaat vooraf aan een feestelijke barbecue. Een aantal buurtbe woners van de nieuwbouwstraten vindt dat een waardige omlijsting voor het culturele ge beuren in hun wijk en tegelijk een mooie gele genheid om elkaar eens op een andere manier te leren kennen. NOORDWIJK Busonderne ming Beuk uit Noordwijk start op maandag 28 augustus met een lijndienst van Katwijk naar Amsterdam. De bussen zullen op doordeweekse dagen voorlopig 's ochtends en 's middags twee keer rijden. De lijndienst, Beuk Line Ser vice genaamd, begint in Kat wijk en loopt via Noordwijk, Voorhout en Sassenheim rechtstreeks naar Schiphol Centrum en vervolgens naar Schiphol Oost, Amstelveen en Amsterdam Zuid Oost. Er wordt gebruik gemaakt van bushaltes van de NZH en Cen traal Nederland. Volgens Beuk heeft de busdienst veel voor delen. Het is een snelle ver binding, men hoeft niet over te stappen, de passagiers wor den vervoerd in luxe touring cars en de reis is goedkoper dan met andere vormen van openbaar vervoer. Vanuit Katwijk of Noordwijk kost een retourtje naar Schip hol Centrum ƒ17,50, een week- retour ƒ60 en een maandretour /230. Jongeren tot en met 18 jaar betalen per week even eens ƒ60, maar per maand /"190. Reizigers vanuit Voor hout of Sassenheim betalen respectievelijk ƒ16, ƒ55 en /"225 Een maandabonnement voor jongeren kost vanuit Sas senheim ƒ185. Het reizen naar haltes Schiphol Zuid Oost, Amstelveen en Amsterdam is duurder. Beuk kan de dienst openen omdat de nieuwe Wet Perso nenvervoer het particuliere bedrijven mogelijk maakt zich op de openbaar vervoermarkt te begeven. Het Noordwijkse tourmgcarbedrijf heeft een aanvraag ingediend om ook op het traject Noord wijkerhout, Lisse, Hillegom Nieuw Ven nep, Hoofddorp, Schiphol en RAI een dienst te mogen ope nen. De aanvraag is afgewezen op grond van het feit dat de lijn weinig zou toevoegen aan de reeds bestaande verbindin gen. Beuk heeft zich niet bij deze afwijzing neergelegd. Fietser botst wielrenners ojJSSE Twee fietsers zijn jeiisteravond naar het Acade- rohisch Ziekenhuis in Leiden jk|fgevoerd nadat ze boven op jrjlkaar waren gereden. Het on- mieval gebeurde op de Stations weg in Lisse op het moment lajat een groepje van acht wiel- aljenners de weg overstak. Uit ïeegenovergestelde richting oiiwam een fietser uit Lisse die ?rle groep te laat in de gaten niad en er middenin reed. De slvielrenner hield aan de bot- apng schaafwonden en kneu- litiingen in het gezicht over, zijn el^genligger moest met een lersenschudding en een pijn- ijke schouder naar het zieken huis. Vuilnis in swembad JjEGSTGEEST Vandalen jebben in de nacht van dins- ag op woensdag de vuilnis- akken geleegd in het buiten- ad van zwembad Poelmeer, tevens werd de betonnen ta feltennistafel in het bassin ge looid. Van het kantoortje van :le badmeester werden de ra pen ingeslagen en de daders de telefoon en een eldkist mee. De totale schade Vordt geschat op 2.000 gulden, pet zwembad hoefde niet te porden gesloten. ZEEBURG VREEST LAWAAI, PARKEEROVERLAST EN SCHADUW Melkpakkenracein Bollenbad NOORDWIJKERHOUT „De gemeente heeft nooit gezegd dat hier een flat zou worden gebouwd. Dat ding wordt gewoon tussen onze woningen ge propt. Wij willen niet dat hij er komt". Met die woorden probeerden de bewoners van de wonin gen aan het Brittenhuis, Weversland en Groene- wege in de Noordwijker- houtse nieuwbouwwijk Zeeburg gistermiddag de bouw van de flat aan het Brittenhuis te voorkomen. Enige weken geleden protes teerden de buurtbewoners al met spandoeken tegen het vol bouwen van een perceel groen in hun wijk. „Zoveel groen is er toch al niet in Zeeburg. Als dit stuk grond verdwijnt moeten onze kleine kinderen de ontsluitingsweg naar het speelterrein aan de Groenewe- ge oversteken. Dat is levensge vaarlijk", aldus Winnie Rus man, een van de bewoonsters gisteren voor de Raad van Sta te. De bewoners vrezen ook dat de 33 wooneenheden tel lende flat voor onnodige par keerproblemen zal zorgen. „Als we uitgaan van de telling die de gemeente aanhoudt ko men we straks dertien par keerplaatsen tekort. Denk je eens in wat dat elke dag voor problemen geeft". Overdreven Volgens wethouder C. van der Klaauw zijn de bezwaren ech ter zwaar overdreven. „De verwachte problemen rond de parkeerplaatsen zijn in feite gebaseerd op theoretisch gere ken. Bovendien is de bouw van de flat absoluut geen don derslag bij heldere hemel. Op hetzelfde moment dat de bouwaanvraag voor de wonin gen aan het Brittenhuis, We versland en Groenewege werd ingediend ging ook het plan voor een flat op die plek mee. Het ging toen zelfs om 55 wooneenheden en nu nog maar om 33". Volgens Van der Klaauw, die ook voorzitter is van de commissie huisvesting, zijn de driekamer-eenheden hard nodig om de woningnood onder zowel jongeren als oude ren in de gemeente te lenigen. „Tot 1992 mogen we van het rijk nog maar 25 woningen bouwen, op deze 33 eenheden na. We moeten ze nu bouwen, anders zijn we ze kwijt". Dat argument raakte bij Rusman kant nog wal. „Als de gemeen te daardoor woningbouwcon- tingenten kwijtraakt is dat haar eigen schuld, dan had ze minder slprdig moeten zijn met het plannen maken. Maar deze flat mag er niet doorheen gejaagd worden. Dan maak je een fout goed over onze rug gen". Schaduw De bewoners vrezen ook dat de flat, die deels uit drie en deels uit vier woonlagen zal bestaan, voor een groot aantal woningen veel zon weg zal ne men. Vooral in de winter staan er zeker zes woningen de hele dag in de schaduw, terwijl andere huizen maar een paar uur zon zullen heb ben. Bovendien zou de privacy worden bedreigd en zou er een grotere kans op criminaliteit zijn omdat de mensen een minder vrij uitzicht krijgen op wat er zich in de wijk en voor al in de flat afspeelt. Volgens buurtbewoner Sjaak van Mil tenburg zullen er vooral jonge ren in de flat worden gehuis vest. „Jongeren hebben toch een andere kijk op het leven dan de mensen die nu al in deze buurt wonen. Dat kan niet anders dan botsen", aldus Van Miltenburg. Volgens woordvoerder Van Duivenvoorden van woning bouwvereniging Sint Antonius van Padua, die de flat wil gaan bouwen, zal dat niet ge beuren. „De flat is er voor jong en oud, net als de flat die een eindje verderop in de wijk staat. Daar heb ik trouwens nooit enige klacht over ge hoord, terwijl daar toch ook jongeren zitten". Voorzitter P.J.G. Kapteijn van de Raad van State zag de bezwaren van de buurtbewoners niet zo zit ten. „Het is waar dat de duide lijkheid voor de bewoners van Zeeburg veel groter zou zijn geweest als de gemeente een paar jaar geleden al de flat in het bestemmingsplan had op genomen. Maar het gaat hier uiteindelijk niet om torenhoge Bijlmerflats. Bovendien zit je altijd wel een beetje op eikaars lip als je in het westen van het land wilt wonen". Morgen is de uitspraak. Ernstig gewonde NOORDWIJK Een 51-jari- ge man uit Voorhout is gister middag met ernstige verwon dingen overgebracht naar het AZL. De man reed over de provinciale weg in Noordwijk en net voorbij het viaduct reed hij de berm in. De auto sloeg over de kop en kwam terecht in een slootje. Hoe het ongeluk is ontstaan is volgens de politie van Noordwijk een raadsel. De Melkpakkenrace was gisteren het on betwiste hoogte punt van de Noord- wijkse zwemvier- daagse in het Bol lenbad. Achttien ploegen deden mee aan de strijd die ontaardde in een ware zeeslag. De prijzen gingen naar „De Blunder", „Martijn, klein maar fijn" en „Het bootje met alles er op en er aan". De zwem- vierdaagse trok dit jaar 563 deelne mers. twee keer meer dan vorig jaar, vertelde een buiten gewoon tevreden badmeester Van der Klauw. Op de laatste dag van de vierdaagse zorge ook een waterpolo- wedstrijd nog voor spannende momen ten. Winnaar werd „De Wagra". j «WASSENAAR De hinder wetvergunning van camping - In attractiepark Duinrell is Joor de Raad van State ver nietigd. De vergunning was op i.|7 januari 1987 door de ge- cirjneente Wassenaar verleend. )aartegen gingen drs. D. I Jchonbach, de Duinwaterlei- i ling 's Gravenhage, I den 2f loer, mr. R. Smit, de buurt- II 'ereniging Duinrell, de regio- ïaal inspecteur van de Volks- [ezondheid en Duinrell zelf in jp >eroep. Het beroep van de om- s vonenden had in hoofdzaak letrekking op de geluid- en larkeeroverlast veroorzaakt e loor Duinrell. De bezwaren jA'an de Duinwaterleiding en k Ie regionaal inspecteur van de I Volksgezondheid betroffen het >ntbreken van deugdelijke Voorschriften ter bescherming Yan de bodem en het grond- vater in het waterwingebied vaarin het attractiepark gele- III len is. Pe Afdeling Geschillen van Jestuur van de Raad van State '•wijst er op dat in het verleden zes vergunningen waren af- K [egeven. Die hadden betrek- fis -ing op de opslag van butaan- propaangas ten behoeve 'van de camping, de oprichting ^an een restaurant met win- II feel, een overdekte zwemin- '1 richting inclusief sauna en res- De 'nu afgewezen hinderwet vergunning had betrekking op het gehele attractiepark en de camping inclusief de onderde len waarvoor al eens vergun ningen waren afgegeven. Dat is echter alleen mogelijk als de gemeente zich op het stand punt stelt dat het huidige at tractiepark een ander bedrijf is dan waarvoor eerder al ver gunningen zijn afgegeven. Volgens de Raad van State gaat dat niet op. „De gevolgde benadering verhindert dat de aan de vergunning verbonden voorschriften worden getoetst aan de bescherming die Duin rell op grond van artikel 6a lid 3 van de Hinderwet geniet" Dat artikel bepaalt dat door het afgeven van een vergun ning zaken die eerdere waren toegestaan onmogelijk worden gemaakt. Volgens de Raad van State moet daarom opnieuw een allesomvattende vergun ning worden afgegeven waar bij daarmee rekening wordt gehouden. Directeur H. graaf van Zuylen van Nijevelt van Duinrell was zeer tevreden met de uit spraak. „De, gemeente moet nu Duinrell accepteren zoals het is en dat vastleggen in een vergunning". Harddraverij helemaal terug De voor het eerst sinds 25 jaar weer gehouden Korte Baan Hard- «Ji averij in Warmond is gisteren zeer succesvol verlopen. Mede door het mooie weer trok het evenement een groot aantal toe schouwers. Na vier ronden bleek het paard Zweden met pikeur S. Diab ook in de finale sterker dan naaste concurrent Affco For- tuna met rijder A. T. Konijnenburg. Hiermee heeft een betrekke lijke outsider na een kwart eeuw de vlag overgenomen van Jan Wagenaar, die de vorige wedstrijd, een kwart eeuw geleden, won. Wagenaar was ditmaal wel weer van de partij, maar kwam niet verder dan de derde ronde. Favoriet Costeau Boszorg werd derde met M. A. Pools op de sulky. De organiserende Stichting Harddraverij Warmond kijkt tevreden terug op een begin van wat wederom een Warmondse traditie moet worden. Om het grote aantal toeschouwers voor de toe komst te behouden zou de Stichting in plaats van op donderdag middag het liefst verhuizen naar een vrijdag- of zaterdagmiddag. „Wat dat betreft zijn we echter ook afhankelijk van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport", aldus vice-voorzitter H. Vergeer van de Stichting Harddraverij. FOTO: HENK VAN DEN ENDE WARMOND Van de 22 beuken langs de Heren weg ter hoogte van het bos van Huys te Warmont mogen er twintig blijven staan. Alleen twee bomen die in zeer slechte staat verkeren, moeten ver dwijnen. Met dat voorstel kwam het Warmondse college van B en W giste ren alsnog in de raadsver gadering. Het college was daarmee, zo bleek, vooral gezwicht voor de druk van de publieke opinie. Wethouder van C.A. Schagen, die de vergadering voorzat, haalde met het nieuwe voor stel direct de angel uit de dis cussie over de aanbesteding van de doorgaande route. De drie fracties in de raad toon den zich verheugd over de ommezwaai. Zij constateerden echter wel dat een deel van alle ophef in deze zaak te wij ten was aan ontoereikende voorlichting. Ook de summie re verspreiding van het rap port Ruizendaal, waarin alter natieven voor het behoud van de bomen zijn opgenomen, was aanleiding voor kritiek. Namens Progressief Warmond drong mevrouw Van Egmond aan op een zorgvuldige aanpak en vroeg het College eerst een beheersplan voor alle bomen op te stellen. Op die manier zou ook een aantal van de 39 andere bomen die op de nomi natie staan vervangen te wor den door jonge aanplant, be houden kunnen blijven. Wethouder W.A.B. de Vos stelde in zijn antwoord dat het College met het oorspronkelij ke voorstel de bedoeling had alles wat met de doorgaande route te maken heeft, in één keer mee te nemen. „Wij kon den aanvoelen dat rooien of vellen van deze bomen gevoe lig zou liggen," zei hij met een blik op de bomvolle publieke tribune. „Het College heeft ge kozen voor een visie op de lange termijn. Dat houdt ook in het vellen en verjongen van het bomenbestand. De argu menten in de rapporten gelden voor ons nog steeds. Het Colle ge is dus niet van mening ver anderd. Wij zagen ons door alle commotie gedwongen het voorstel niet volledig in te die nen" Het opstellen van een beheers plan voor het Warmondse bo menbestand vond hij wel een goed idee. maar hij wilde de aanbesteding daarvoor niet uitstellen. De toestand waarin de weg momenteel verkeert laat uitstel rliet toe. Daarin werd hij gevolgd door de VVD en de CDA-fractie. J.J. Bonnet (CDA) stelde voor de gelden die bestemd waren voor het verwijderen van de beuken aan te wenden voor het opstellen van een beheers plan. Het voorstel dat PW uiteinde lijk in stemming liet brengen om te starten met het opstellen van een beheersplan, vervol gens op basis daarvan maatre gelen vast te stellen en daarna de zaak pas aan te besteden, haalde het dan ook niet. „Met dat uitstel trek je een wissel op de eeuwigheid", aldus G.E. den Ouden (CDA). Nederland telt ruim 90.000 mensen met epilepsie. Is dat ook bij u deel van het leven? Praat mee. De Epilepsie Vereni ging Nederland bestaat 10 jaar. Zij is een belangenvereniging van en voor mensen met epilepsie. En organiseert dit jaar vele regionale info-markten. Voor alle informatie: EPILEPSIE VERENIGING NEDERLAND (030) 52.35.78 Postbus 9587, /S V> r\ 3506 GN Utrecht EPILEPSIE EN MAATSCHAPPIJ EERSTE LUSTRUM WIJKVERENIGING VOORHOUT Wijkver- eniging Oosthout bestaat vijf jaar. Dit eerste lu strum wordt morgen ge vierd met een groot feest. Het Oosthoutplein is van 's middags twee uur tot 's avonds half tien het mid delpunt van diverse fees telijke activiteiten. In 1984 namen Gijs Beukhof en Ferry van Eldik het initia tief tot het oprichten van een wijkvereniging. Reeds snel toonden nieuwe bewoners be langstelling en sloten zich aan, de vereniging hoopt binnen afzienbare tijd het 500ste lid te verwelkomen. Bij de start van de vereniging ontstond enige discussie of de vereniging een vereniging van huiseigenaren en huurders zou moeten zijn, of een vereniging met meer sociaal gerichte activiteiten. De voorstanders van het socia le gezicht waren in de meer derheid, daarom werd de doel stelling van de wijkvereniging: „Het in contact brengen van nieuwe bewoners in de wijk, met elkaar en met de bewo ners van het reeds bestaande dorp". De afgelopen vijf jaar groeide de wijkvereniging tot een in stelling die zich ook inzet voor de belangen van de wijkbewo ners. De contacten met de ge meente waren veelvuldig, in zaken als de bouw van een kinderboerderij, de discussie rond de volkstuinen, de plaat sing van bushokjes aan de Ja- coba van Beierenweg en in spraak bij het realiseren van het winkelcentrum bleek de vereniging een volwassen ge sprekspartner. Enthousiast Fenny de Vries, sinds 1986 voorzitter van de wijkvereni ging, is erg enthousiast over het wonen in Voorhout: „We zijn helemaal op het bestaande dorp georiënteerd en vinden het hier gezellig wonen. Ook de boodschappen doen we zo veel mogelijk in het dorp, voor grote stukken gaan we daar eerst kijken, want het geld moet toch zoveel mogelijk in Voorhout blijven", vindt zij Ook over het wonen in de wijk Oosthout is zij zeer tevre den: „Vooral nu de tuinen mooi aangelegd zijn en nu de mensen ingeburgerd raken is er veel contact en dat is fijn wonen". Een paar wensen ziet zij nog graag in vervulling gaan: „Een eigen gebouw, dat missen we erg. Hoewel in de verkoopfol ders wel over een eigen wijk- gebouw wordt gesproken heb ben we dat hier niet. Wat we ook missen is een viskar, al kwam die maar één keer in de week, dat zou al fijn zijn. Ver der blijft de verkeerssituatie een punt van voortdurende zorg, ook daarover zijn we met de gemeente in discussie". Strengere controle op zwemmers in Oegstgeester kanaal OEGSTGEEST De politie gaat strenger toezien op het zwemmen in het Oegstgeester- kanaal. De jeugd uit Haaswijk maakt er namelijk een ge woonte van zich te laten mee slepen door boten en volgens de politie is dat levensgevaar lijk. Zeker bij grote zandboten is de kans groot dat de zwem mer onder het schip wordt ge trokken. Gisteren trok een 17- jarige jongen uit Oegstgeest de buitenboordmotor van een jacht toen hij zich wilde laten voortslepen. De motor, die een waarde van 2.400 gulden heeft, verdween naar de bodem van het kanaal. Shock na aanrijding WETERINGBRUG Een 20- jarige vrouw uit Roelofarends- veen is gistermiddag vermoe delijk in shocktoestand naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. De vrouw reed in haar auto over de We- teringweg. Van de Lisserweg kwam een 38-jarige Leidenaai die linksaf de Weteringweg op wilde rijden. Hij verleendt geen voorrang aan de Veense 'die na de botsing naar hel AZL moest worden gebracht Beide auto's moesten worden afgevoerd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15