Speelverbod dreigt voor Crescendo Nieuwveen Liefde voor de natuur is samenbindend element" Ambtelijke organisatie Leiderdorp deugt niet dagpuzzel LEIDEN OMGEVING CcidócSoivtant VRIJDAG 7 JULI 1989 PAGINA 12 Inbraak in kosterswoning KOUDEKERK AAN DEN RIJN In brekers hebben gisteren overdag een bezoek gebracht aan de kosterswoning van de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat. Een raam werd gefor ceerd. Er werd niets gestolen. Heropening Ambachtsplein HAZERSWOUDE Het Ambachts plein in Hazerswoude-dorp wordt van avond feestelijk heropend. Het Am bachtsplein is de afgelopen tijd in een nieuw jasje gestoken en heeft een kunstwerk gekregen. Dat bestaat uit een betonnen bak waar een filterdun laagje water overheen stroomt. Wet houder P. A. Th. van der Werf stelt dat om 19.30 uur in werking. Veehouderij Zoeterwoude sterk teruggelopen ZOETERWOUDE Het aantal veehoude rijbedrijven in Zoeterwoude is in tien jaar verminderd van 109 tot 82. Het aantal inten sieve veehouderijen daalde van 18 in 1976 tot vier in 1987. Dat blijkt uit het ontwerp- bestemmingsplan Landelijk Gebied dat on langs door het college van burgemeester en .wethouders is uitgebracht. Daaruit is ook op te maken dat de bedrijven die gerangschikt kunnen worden onder „overige veehoude rijbedrijven" is gestegen van 8 tot 22 stuks. Opvallend voorts de groei van het aantal tuinbouwbedrijven op open grond. Waren er in 1976 maar twee van die bedrijven in Zoeterwoude, nu zijn dat er acht. Het aantal glastuinbouwbedrijven is al jaren stabiel en ligt op vier. Afdeling V VN in Hazerswoude HAZERSWOUDE Er moet ook in Hazerswoude een afdeling van Veilig Verkeer Nederland in Hazerswoude ko men. Koudekerk heeft al zo'n afdeling en Zoeterwoude is bezig met de oprich ting ervan. De afdeling kan bestaan uit leden van VVN, die in Hazerswoude wonen. Zij kunnen initiatieven indie nen die "de verkeersveiligheid vergroten en kunnen voorlichting in de gemeente verzorgen. Alle leden van de commissie Openbare Werken en Volkshuisvesting waren het gisteravond daarover eens. Al eerder is een dergelijk initiatief in Hazerswoude ontwikkeld, maar toch ge stopt. De gemeente wil haar medewer king aan het project verlenen, maar vindt dat de Hazerswoudenaren de af deling zelf draaiende moeten houden. LIMBURGSE UITGEVER SPANT KORT GEDING AAN Johan van Reisen verlaat de Groene School: „Ik heb 21 jaar de kar getrokken en misschien is het wel eens goed dat de school een andere directie krijgt. Zo'n nieuwe teamleider, we hebben nu dertig docenten, kan inspirerend werken". FOTO: CEES VERKERK DIRECTEUR VAN REISEN WEG BIJ GROENE SCHOOL Vrachtwagen duwen in Oude Wetering OUDE WETERING Voor de vijfde keer wordt morgen het vrachtwagen duwen gehouden door Jongerensociëteit „Farm- house" Dit keer gebeurt dat tij dens de jaarlijkse braderie in Oude Wetering. Het gaat er bij deze wedstrijd om welk team een vrachtwagen de hardste duw kan geven. Het evenement begint om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Inschrijven van teams kan tot vlak voor de aanvang van de wedstrijd. De voorkeur wordt echter gegeven aan telefonisch aanmelden via 01713-16714. De deelname is open voor heren- en dames teams. Voor de winnaars zijn er geldprijzen. NIEUWVEEN Via een kort geding wil de Lim burgse uitgeverij „Leijm- borgh" de Nieuwveense muziekvereniging Cres cendo een speelverbod op leggen voor één van de vijf programmaonderde len, die Crescendo op 21 juli wil uitvoeren op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Crescendo zou met het spelen van „The year of the dragon" van Philip Sparke de au teurswet overtreden. Voorzitter Jan Lelieveld van Crescendo wilde de zaak aan vankelijk niet in de publiciteit brengen omdat dat slecht zou zijn voor het concours. Nu is het zo hoog opgelopen dat hij zijn woede wel van de daken zou willen schreeuwen. Lelie veld: „Het is afschuwelijk dat een uitgeverij een muziekver eniging die zo gemotiveerd be zig is, zo kort van te voren een speelverbod wil opleggen en ons op hoge kosten wil jagen. The year of the dragon is de angel uit ons programma. La ten we deze eruit, dan is ons Miljoenenschade door brand in Parkrestaurant Avifauna ALPHEN AAN DEN RIJN De brand die gis ternacht woedde in het parkrestaurant van Avi fauna in Alphen heeft de bovenzaal volledig geruï neerd. Een groot deel van het dak is afgebrand en op andere plaatsen heeft de brandweer met ket tingzagen gaten moeten maken om met de water slangen bij het vuur te kunnen. De schade wordt geschat op anderhalf tot twee miljoen gulden. De keuken en de bovenzaal van het restaurant brandden volledig uit. Het vuur onstond volgens brandweercomman dant A. Siereveld van de Al- phense brandweer waarschijn lijk in de afzuiginstallaties in de keuken. „We hebben gister morgen de boel grondig onder zocht. Het kan haast niet an ders of er moet kortsluiting zijn geweest. En dan zijn afzui ginstallaties natuurlijk een goede brandhaard met al dat De brand had gisternacht een vreemd verloop. Tegen de honderd brandweerlieden hielden met hun slangen het dak van het rokende restau rant nat, maar de vlammen wilden niet doven. Het leek vechten tegen de bierkaai. Het riet van het dak had over een groot gedeelte al vlam gevat, terwijl de waterstralen afket sten op de dakpannen die over het riet lagen gestapeld. Daar door zag het vuur kans om het hele interieur van de boven zaal in een dik zwart pak te hullen. Het bluswater sijpelde door van de bovenverdieping naar de benedenzaal, die on der een halve meter water kwam te staan. De waterscha de is dan ook enorm. Tot gis termiddag was het gevaar van instorting nog niet geweken. De beide zalen, waar in totaal duizend mensen in kunnen, zijn voorlopig niet te gebrui ken voor het geven van partij en, recepties en feesten. Hoeklijsten gestolen LEIDERDORP Onbeken den hebben gisteren weer alu minium hoeklijsten gestolen uit trapportalen van flats aan de Tweede Bosdreef. Volgens de politie is weer voor duizen den guldens buit gemaakt. Het komt veelvuldig voor dat deze lijsten worden gestolen. Bromfiets botst frontaal op busje LEIDERDORP Een 18- jarige vrouw uit Oude We tering is gistermiddag ge wond geraakt toen zij ter hoogte van het fietstunnel- tje Persant Snoepweg-Bos- kade met haar bromfiets frontaal in botsing kwam met een bestelwagen, be stuurd door een man uit Woubrugge. De vrouw kwam uit het tunneltje en nam de bocht te ruim. Zij is met verwondingen aan haar benen naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden gebracht. hele programma ontkracht". Hij vervolgt: „Wij hebben onze stukken aangekocht bij Leijm borgh. Wij gaan zo spelen zoals het in ons orkest uitkomt, het geen bij sommige stukken wel enige aanpassing vergt. Een paar maanden geleden liet de uitgever weten dat wij te ver gingen met de aanpassing van de „The year of teh dragon". Wij deden concessies, stuurden de partituur vervplgens weer naar Leijmborgh met de vraag of zij zo snel mogelijk een re actie wilden geven. Pas een maand later, op de dag van de opening van het WMC (30 juni) kregen we te horen krij gen dat we het niet mogen spelen". Taktiek Hij vraagt zich af of de motie ven van de uitgever wel zui ver zijn en of deze niet met opzet vertragingstaktieken heeft toegepast om zo de kan sen voor andere orkesten te vergroten. Temeer daar er over zulke zaken nog nooit ju ridische uitspraken zijn ge daan, bekruipt bij Lelieveld het gevoel dat er over de rug van Crescendo een proefpro ces wordt aangegaan. Ook voor de advocaat van LEIDERDORP De ambtelijke organisatie van de gemeente Leiderdorp is te weinig flexibel, slag vaardig en klantvriende lijk. Het is er niet plezie rig werken en de produk- tie is onvoldoende. Ook het functioneren van ge meenteraad en burge meester en wethouders laat te wensen over. Dit is de conclusie van een on derzoek naar de ambtelij ke organisatie. Het rap port is ronduit vernieti gend en de makers stellen dan ook dat de noodzaak tot verbetering groot is. De ambtelijke organisatie is verdeeld in twee diensten: de Gaatjesboorders weer op pad in Leiderdorp LEIDERDORP Gaatjes boorders zijn in de nacht van woensdag op donderdag actief geweest in Leiderdorp. Uit een woning aan de Dragontuin werden cheques, betaalpasjes en persoonlijke papieren ge stolen. Ook een tweede wo ning aan de Dragontuin werd doorzocht, maar omdat de be woners op vakantie zijn is niet bekend wat weg is. Voorts werd ingebroken in een wo ning aan de Kerveltuin, maar hier werd niets gestolen. Crescendo mr. R.A. Kriek, zijn de motieven van Leijmborgh niet duidelijk. Kriek: „Ik be grijp het niet. Ze pakken een eigen klant aan. Muziekvere nigingen zullen het voortaan wel laten om bij deze uitgeve rij hun muziek aan te kopen. Ze kunnen zo een proces in de broek geschoven krijgen. Het zijn meestal kleine gezelschap pen met een beperkt budget. Crescendo loopt nu ook het ri sico van een financiële aard verschuiving". Volgens Kriek is er geen spra ke van een totaal ander arran gement, maar van eenvoudige aanpassingen. Ook de auteurs rechtenorganisatie Buma Stemra is deze mening begaan. In een op 29 juni verstuurde brief naar Crescendo gaf de raadsman van Buma, mr. P.R.C. Solleveld, de vereni ging het groene licht om toch te spelen. Hij schrijft: „Het is ons bekend dat het aanpassen van werken of arrangementen ten behoeve van het orkest in de harmonie en fanfare- we reld gebruikelijk is." Wanneer het kort geding plaats zal vinden kon mr. Kriek gisterenavond nog niet zeggen. Waarschijnlijk begin volgende week. „Je weet nooit secretarie en de dienst ge meentebedrijven. Hierdoor worden zaken die verwant schap vertonen niet altijd bin nen één organisatie-onderdeel behartigd. Dubbel werk en ad vies op advies komen té vaak voor. Volgens de onderzoekers ontstaan hierdoor veel afstem mingsproblemen en compte- tentiegeschillen en moet veel energie in het functioneren van het apparaat worden ge stoken. Om te voorzien in de behoefte aan coördinatie is er een bloeiende vergadercultuur en zijn er talrijke procedures. Deze structuur bevordert het teamgevoel en de doelmatig heid niet, zo concluderen de onderzoekers. Voorts is de structuur van de organisatie star en sluit niet aan op de behoefte van de burgers. Er wordt niet markt- hoe een balletje rolt," aldus de raadsman, maar voorzichtig optimistisch ga ik het proces wel tegemoet." Illegaal De gevolmachtigde van de uit geverij Leijmborgh, J. W. Schrooten, spreekt van een il legaal arrangement: „Een kunstwerk wordt geweld aan gedaan. Van de 76 pagina's is er niet één die niet veranderd is. Wij zijn de laatsten die roet in het eten willen gooien en wij waren ook bereid tot een schikking. Wij hadden ermee akkoord gegaan als Crescendo dit stuk op het WMC zo zou spelen. Maar dan moesten zij er wel voor tekenen dat zij verder geen uitvoeringen meer zouden geven. De advo caat van Crescendo ging hier echter niet mee akkoord." Volgens Schrooten had Leijm borgh de maand die verstreek na het versturen van het stuk nodig om het te laten onder zoeken. „Wij hebben twee mu sicologen en één docent van het conservatorium deze op dracht gegeven en zij waren het erover eens dat de auteurs rechten zijn overschreden." MARIETA KROFT en klantgericht gewerkt. De dienstverlening aan de burger is onvoldoende. Gewezen wordt op de aanwezigheid van drie verschillende recepties met afzonderlijke telefoon nummers en op meerdere lo ketten die weinig duidelijk en toegankelijk zijn. Tevens wordt de structuur geken merkt door een relatief groot aantal chefs en veel kleine af delingen, die door hun geringe omvang kwetsbaar zijn. Ook merken de onderzoekers op dat de posities en taken bin nen de organisatie niet duide lijk zijn. Zo laat de verhouding tussen burgemeester en wet houders en de chefs nog wel eens aan duidelijkheid te wen sen over. Deskundigen Over de gemeenteraadsleden LEIDSCHENDAM De school aan de Westvliet- weg in Leidschendam was met nog geen veertig leer lingen op sterven na dood toen Johan van Reisen, net 34, in januari 1968 di recteur werd van wat toen heette de roomskatholieke lagere land- en tuinbouw school. Deze week neemt hij afscheid van dezelfde, nu met ruim 200 leerlin gen en veertig man perso neel bloeiende, Groene School. Hoewel pas 56 jaar verlaat hij de school officieel op 7 juli volgens de DOP-regeling, Doorstroming Onderwijzend Personeel. „Ik heb 21 jaar de kar getrokken en misschien is het wel eens goed dat de scho.ol een andere directie krijgt. Zo'n nieuwe teamleider, we hebben nu dertig docenten, kan inspirerend werken". Jo han van Reisen, als tiende van veertien kinderen in Voorhout geboren, stamt uit een al ruim honderd jaar bestaand geslacht van bollenkwekers en -expor teurs. Hij volgde de kweek school in het Brabantse Ou denbosch en werd achtereen volgens waarnemend hoofd van een lagere school in War mond en leraar aan de Tuin bouwschool in Hillegom. Na het behalen van de benodigde aktes aan de Land- en Tuin bouwschool in Wageningen werd hij door de Stichting On derwijsinstellingen van de Land- en Tuinbouw Bond (LTB) in 1968 benoemd tot op volger van H.P. Greuter, de toenmalige directeur van de school aan de Westvlietweg. Verstedelijking „Voornamelijk door de verste delijking van de regio was het land- en tuinbouwonderwijs wordt gezegd dat zij zich soms graag manifesteren als (ambte lijke) deskundigen, waardoor het instrumentarium, te veel aandacht krijgt en de'doelstel lingen onderbelicht blijven. Hierdoor zijn er competentie geschillen en gebrek aan plan matigheid. Dit zorgt voor on zekerheid bij de medewerkers en verhoogt de kans op dubbel werk en langs elkaar heen werken. Het gemeentebestuur bestuurt te weinig op hoofdlij nen en is te veel ad hoe bezig. Het bestuur wordt geken merkt door te veel macht, ri tuelen en procedures en te weinig inhoud, kracht, com municatie en samenspraak. Over de ambtenaren wordt opgemerkt dat zij dienstverle ning meer als een' opdracht dan als een probleem zien. teruggelopen. Nieuwe vak richtingen als aanleg en on derhoud van tuinen en bloem- sierkunst speelden op die ver andering in. Bovendien begon juist toen de grote belangstel ling voor de natuur en het mi lieu. Overigens is ook de titel „lagere school" verdwenen. Het heet nu Voorbereidend beroepsonderwijs, VBO, dat la gere werkte te negatief. Bij een tuinbouwschool dachten veel ouders bovendien dat de kinderen teveel in een bepaal de richting werden gedreven. De witte boorden-beroepen worden maatschappelijk, he laas ook nu nog, meer gewaar deerd dan het werken met hoofd én handen. De Groene School, de sinds vorig jaar ver anderde naam zegt het al, is een school die bij uitstek ge schikt is voor natuurliefheb bers maar er worden uiteraard ook veel andere vakken, wis kunde, techniek, aardrijks kunde, talen, handvaardigheid en dergelijke, gegeven". Kassencomplex Het schooltje met enkele loka len en een kasje is inmiddels uitgegroeid tot een heel com plex van kassen en dierenver blijven, bloemen-, planten- en groentetuinen, een aula, mu ziek-, teken- en andere leslo kalen, een computerzaaltje en zelfs een levensgrote sportzaal. Het is volgens Van Reisen geen specifieke land- en tuin bouwschool meer maar een oriënterende opleiding voor alle mogelijke middelbare be- roepsscholen. „We willen de kinderen op een spoor zetten, er is een breed scala van mo gelijkheden aanwezig om tot een beroepskeuze te komen. Daar wijzen de vakken econo mie, informatica en techniek ook op. Dit schoolseizoen zijn we met nog twee nieuwe vak ken begonnen, dierenhouderij en verwerking agrarische pro ducten. Bij de dierenhouderij Voorts zou het nog al eens aan samenwerking en collegialiteit ontbreken. Ook wordt er te weinig intiatief en creativiteit ontplooid en is bureaucratisch gedrag kenmerkend. Dit laat ste wordt veroorzaakt door het management dat eigen initia tief en creativiteit te weinig stimuleert. Voorts wordt ge steld dat de deskundgheid van de medewerkers snel achteruit loopt. Hierdoor vertonen zij een defensief en reactief ge drag en zijn zij weinig stress bestendig. Details De onderzoekers menen dat de bevoegdheden en verantwoor delijkheden van het mana- gentteam onduidelijk zijn. Het gevolg is dat de chefs te detail listisch zijn en dat er onduide lijkheid en onzekerheid is bin- denken we aan de verzorging van en het leren omgaan met kleine huisdieren. Bij het an dere vak aan melkproducten, jam maken, noem maar op. Wie dat wil kan bovendien over een eigen tuintje voor het kweken van groenten en bloe men beschikken". Het mooie van de Groene School is vol- gen's Van Reisen dat het een kleine, nou ja kleine, school is met kleine klassen voor jon gens én. meisjes. „Ze kennen elkaar allemaal en ze hebben de liefde voor de natuur met elkaar gemeen. Er is veel meer afwisseling tussen theo rie en praktijk. Ze zitten niet de hele dag in zo'n muf lokaal maar zijn ook bezig met de le vende natuur en het milieu. Die afwisseling van theorie en praktijk is voor de kinderen heel stimulerend, dat werkt enorm motiverend". KOV Via zijn directeurschap heeft de heer Van Reisen diverse bestuursfuncties bekleed. Hij is hoofdbestuurslid van de Ka tholieke Onderwijs Vakorga nisatie (KOV) en al twaalf jaar voorzitter van de agrarische commissie binnen de KOV. Verder is hij nog bestuurslid van verschillende standorgani saties. Een daarvan is lid van de aktiviteitencommissie van de ondernemers van het win kelcentrum Leidsenhage. „Be stuurlijk zal ik veel blijven doen, ik heb er nu meer tijd voor, en als het nodig is ook binnen de gemeente". Directeur Van Reisen wordt per 1 augustus opgevolgd door mevrouw M. Roelants-Wijn koop uit het Noordbrabantse Bergeijk. Hij heeft maandag afscheid genomen van het dö- centenkorps. Vandaag Was de officiële afscheidsreceptie en op donderdag 13 juli, de laatste dag van het schooljaar, volgt het afscheid van de leerlingen. NOL WESSELING nen de organisatie. Ook lijdt het management aan een ne gatief intern imago. Het team is gericht op compromissen en is daardoor vrijblijvend en niet zakelijk bezig. De chefs ver vullen onvoldoende een voor trekkersrol en stellen noodza kelijke beslissingen uit. Het ontbreekt hen aan slagvaardig handelen. Door onvoldoende scholing wordt de kwaliteit van het team ook minder, al dus de rapporteurs. De secretarie en de dienst ge meentewerken zijn inmiddels begonnen aan reorganisatie. Het is de bedoeling dat beide diensten één organisatie wor den. Verwacht wordt dat dit enkele jaren zal duren. Doel stellingen daarbij zijn een gro te klantvriendelijkheid en het optimaal kostenbewust opere- aan tafel Kruidenomlet mei ijsbergsla en aardappelkoekjes - rijsterla met bitterkoekjes vegetarisch De knapperige aardappe, koekjes vormen met de zacl te omelet en de ijsbergsl een uitstekende combinatU Let er bij het klaarmake vooral op dat de koekje niet te vlug gebakken woe den, want dan moet u rauw aardappelen eten. Wie met z'n beiden is di heeft het volgende nodig: eieren, 3 lepels melk, zou peper, verse tuinkruiden zc als: bieslook, peterselie, se derij, kervel, citroenmeliss en dragon, 10 g margarine; ijsbergsla, 2 lepels azijn, lepel yoghurt, zout, pepe suiker, mosterd, halve lept olie, basilicum, 50 g chan pignons, 2 tomaten; 250 g aardappelen, 25 bloem, zout, peper, 1 ei, 301 margarine; 0,5 liter melk, 50 g rijst (0\ liter rijstepap), 5 bitterkoek jes, 30 g suiker, 1 pakje vac illesuiker, jam. Klop de eieren los (niet schul mig!) met melk, zout en pepè en voeg de fijngeknipte tuin kruiden toe. Gebruik ten min ste twee van de genoemq soorten kruiden; de eerste dri zijn volop te koop, de overig zult u alleen uit de tuin kun nen gebruiken. Laat de mai gar ine smelten in een koekt pan en schenk er het eimeni sel in. Schuif steeds met efj vork het stollende deel van q eieren naar het midden van q pan; de omelet wordt daardoi dik en luchtig. Stop op tijd ml dat schuiven omdat de omell rond moet worden. Het ba) ken is klaar als de omelet sti vig is geworden en aan ee\ kant lichtbruin ziet. Laat h\ baksel uit de pan op een voot verwarmd bord glijden. Meng een sausje van azijï yoghurt, zout, peper, suikej mosterd, olie en basilicum ml plakjes champignon en repq ijsbergsla. Garneer met de fi maten. Schil de aardappelen, rasp grof en meng ze met een pa/jj van bloem, zout, peper en q Bak van het mengsel koekji in een koekepan met margan ne. Reken een baktijd van eq kwartier, zodat de aardappelé gaar kunnen worden. Kook de rijst in een half uil gaar in de melk. Meng warm of koude rijstepap met de vieren gesneden bitterkoekje en (vanille)suiker en laat hi mengsel enige uren sfaa Garneer de vla met jam. JEANl\ I zwarte bolhoed; l 4 geslacht, sekse; 6 watervogel; 7 vierkant stukje spék; u II kaartspel; i 12 bedroevende boodschap. Verticaal: 1 dodelijk vermoeid; 3 tussenkomst; I 4 gezichtseinder; k 5 bijbelse naam; n 8 boom; 9 uitbouw; 10 insekt. OPLOSSING JOJ 01 6 :d9| 8 'BAH g :ui!>( fr :auu8Ajaiu! f :apuaq z U>ieejqpeja6 i iieeoqjaf ajeounajj zt :ja))od u lefuajmj l Ueeiaduuoi] 9 :auun>) f :!PIBque6 i ^eejuozuofc Politiewagen schept meisje ALPHEN AAN DEN RIJN De bestuurder van een A phense politiewagen heeft g teren een 16-jarige inwoonst van Kudelstraat aqngerede die plotseling de Prinses Ir nelaan overstak. In het R noordziekenhuis bleek dat geen letsel heeft opgelopen. I politiewagen reed met zwaï lichten en sirenes aan op w naar een ongeluk op de Kl< werf. Daar was een 39-jari vrouw gewond geraakt to het hengsel van haar boo schappentas brak en een col; les op de grond viel. E scherf drong in haar ond< been en veroorzaakte e aderlijke bloeding. De vrou is behandeld in Rijnoord. Auto gaat in i vlammen op ROELOFARENDSVEEN r De auto van een Leidenaar1 gisteravond rond kwart vc negen op de Alkemadelaan Roelofarendsveen volledig ir gebrand. De man zette de ai aan de kant van de weg om< hij een brandlucht rook. 1 probeerde de motorkap nog e. openen, maar door de hi 1 was dat onmogelijk. Toen brandweer arriveerde stond 1 auto in lichterlaaie. j;r Fietspad in gebruik Hoewel het daar eigenlijk veel te warm voor was zijn burgemeester D. Brouwer de Koning van Woubrugge, wethouder H. de Jong uit Alphen en gedeputeerde Th. Jansen gisteren op het land aan het werk gegaan. Zij verrichtten geza menlijk de officiële ingebruikname van het nieuw aangelegde fietspand langs de Heymans- wetering. Dat deden ze door met de hand een stuk berm met gras in te zaaien. Het nieuwe fietspad is overwegend bedoeld voor recreatieve doeleinden en zal volgens Brouwer de Koning niet in de eerste plaats door de schoolgaande jeugd richting Alphen gebruikt worden. Voorheen bestond het slechts als een smal karrespoor, nu sluit het pad vanaf de Gnephoek aan op een al bestaande landbouw ontsluitingsweg richting Woubrugge. Die is daartoe ook verbreed en opgeknapt. Met de nieuwe verbinding tussen Alphen en Woubrugge was in totaal 1,7 miljoen gemoeid. FOTO: WIM VAN NOORT VERBETERING IS DRINGENDE NOODZAAK

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12