Joop Doderer en Pamela Teves met try-outs in jeugdherberg NAAL LEEGSTAAND GEBOUW TIJDELIJK THEATERTJE Korting voor lezers van de Leidse Courant Brand richt puinhoop aan in parkrestaurant Doorkijkjes Stompwijk moeten blijven Woningbouwvereniging Willibrord richt zich op plan Bloemenweide LEIDEN OMGEVING CcidócSouocwit DONDERDAG 6 JULI 1989 PAGINA Ernstig gewonde bij frontale botsing HAZERSWOUDE De 25-jarige bestuurder van een personenauto uit Zoeterwoude is gisterochtend ernstig gewond geraakt toen hij frontaal in botsing kwam met een vrachtwagen. Het ongeval gebeurde op de Rijndijk in Hazerswoude. De Zoeterwoudenaar reed in de rich ting van Alphen toen hij een voor ligger wilde inhalen. De tegemoet rijdende 42-jarige Schiedamse chauffeur van de vrachtwagen kon de auto niet meer ontwijken. De man is met ernstig inwendig letsel opgenomen in het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Hij verkeert inmmiddels buiten levensgevaar. De bestuurder van de vrachtwagen kwam met de schrik vrij. Vliegtuig succesvol bij milieucontrole LEIDEN/DEN HAAG De provincie Zuid-Holland is tevreden over het inzetten van vliegtuigen bij de controle van milieuver gunningen. De provincie is van plan de komende jaren met de milieuvluchten door te gaan. Vorig jaar werden tijdens de vluch ten 325 waarnemingen gedaan, waarna dertig keer proces-ver baal werd opgemaakt. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1988 van de dienst Water en Milieu van de provincie Zuid-Holland. Het verslag geeft inzicht in de activiteiten van de provincie om de kwaliteit van het milieu te behouden en te verbeteren. Ook wordt verslag gedaan van de Zuidhollandse werkzaamheden op het gebied van de waterschappen en de stormvloedkering. In Zuid-Holland staan 52.000 woningen die in ernstige mate last hebben van industrielawaai. De provincie is vorig jaar begonnen met de sanering van deze hinder. Op korte termijn hoopt men bij zo'n zesduizend woningen een vermindering van de geluidhinder te hebben bereikt. In het jaarverslag wordt ook de ontwikkeling van de luchtkwaliteit in de laatste zeven jaar beschreven. Er is sprake van een verslechtering waaraan volgens het rapport voor al de groei van het autoverkeer schuldig is. De ozonconcentraties zijn de afgelopen jaren gedaald, maar bij uitzonderlijk mooi weer treden nog altijd te hoge concentraties op. Geen stoplichten bij Sluisbrug LEIDSCHENDAM Er komen voorlopig geen verkeers lichten bij de sluis in Leidschendam omdat er twintig be zwaarschriften zijn ingediend door vooral ondernemers. De bedrijven zouden, mede door invoeren van éénrich- tingverkeer op het Sluisplein, ernstige schade ondervin den. Het college van burgemeester en wethouders wil op de uitspraak van de Kroon wachten voordat uitvoering aan het besluit van de raad wordt gegeven om verkeers lichten te plaatsen. Dat zal minstens twee jaar duren. De gemeenteraad heeft jaren op plaatsing van verkeerslich ten moeten aandringen bij het college. Het college vrees de een averechtse werking op de verkeersdruk op de Damlaan en omgeving. Uiteindelijk werd aan de plaat sing een aantal verkeersmaatregelen verbonden. Behalve éénrichtingverkeer op het Sluisplein werd gedeeltelijke afsluiting van de noordelijke brug voorgesteld en het om draaien van het éénrichtingverkeer in de Venestraat. Volgens tellingen zullen 40 bedrijven met 619 werkne mers die met 246 (eigen) auto's 1172 keer de sluisbrug passeren, schade van de maatregelen ondervinden. Bouw zuiverings gemaal Stompwijk start snel STOMPWIJK Het Hoog- heemraadschap van Rijnland wil deze maand beginnen met de bouw van het zuive ringsgemaal in Stompwijk. De kosten bedragen circa vier miljoen gulden. Het Leidschendamse aandeel" hierin is ongeveer 500.000 gulden, maar wordt wegens te ontvangen gederfde rente lasten budgettair neutraal geregeld. Het voorstel komt 18 juli in de gemeenteraad van Leidschendam. Liefde voor Harmonie in radio-uitzending ALKEMADE Muziekvereni- ging Liefde voor Harmonie uit Roelofarendsveen is morgen via de radio te beluisteren. In het programma „Hobbyvitami nen" van Rudy van Houten zullen van de blaaskapel, het jeugdorkest en de harmonie en kele stukken worden gedraaid uit de vorig jaar ter gelegen heid van het honderdjarig be staan verschenen jubileum plaat. De voorzitter van de Harmonie, Karei van Gerwen, komt aan het woord. „Hobbyvi taminen" wordt door de AVRO wekelijks uitgezonden via Ra dio 2 tussen 19.00 en 20.00 uur. DE KAAG „Met nul komma nul middelen stampen wij in vijf weken tijds iets uit de grond, waar al jaren over is ge praat". Dat stelt de Kaag- se acteur Joop Doderer. Hij heeft samen met actri ce Pamela Teves de al ja ren leegstaande jeugdher berg op Kaageiland omge toverd in een gezellig the atertje. Iedere vrijdag- en zaterdagavond gedurende de maand juli doet het tweetal dan try-outs met publiek van „Zomerzot heid", een produktie die over ongeveer één jaar in de grote Nederlandse theaters zal worden opge voerd. Uiteraard is Geri Graveland, de vrouw die al heel lang ij vert voor heringebruikname van de voormalige Jeugdher berg, zeer gelukkig met deze ontwikkeling. Vorige week nodigde ze burgemeester Meerburg uit om aanwezig te Op vertoon van deze bon krijgen lezers van de Leidse Courant een korting van ƒ2,50 op de toegang voor de try-'out voorstellingen van „Zomerzotheid" door Joop Doderer en Pamela Teves in de Kaagse Jeugd herberg. Zij betalen in plaats van tien gulden ƒ7,50. zijn bij de allereerste try-out. „Hij was laaiend enthousiast niet alleen over de voorstel ling, maar ook over de tijdelij ke bestemming van de jeugd herberg. Eigenlijk begrijp ik niet goéd waarom het gemeen tebestuur zo lang aarzelt met een nieuwe sociaal-culturele bestemming voor het pand" zegt Geri Graveland. Pamela Teves en Joop Dode rer zijn enthousiast over de medewerking van eilandbewo ners bij het opknappen van de herberg. „Diverse plaatselijke kunstenaars kwamen met schilderijen, keramiek en an tiek om de zaal op te fleuren". Joop's buurvrouw leende haar piano een maandje uit en Pa mela vervaardigde een com pleet nieuw achterdoek op het toneel. Het gemeentebestuur van Alkemade liet weer gas en licht aansluiten en de buren verstrekten enorme aantallen emmers water. Uniek theatertje „Zelf hebben wij keihard ge werkt aan het schoonmaken van het verwaarloosde ge bouw. De hal fleurden we op met foto's van de try-outs en van de oude voorstellingen van Wim Sonneveld". In de oude herberg zijn dekens op de grond van de kleedkamers gebruikt om het geluid van voetstappen te dempen. De woning van de familie Dode rer werd ontdaan van planten en ander huisraad. Dat staat nu allemaal in het sfeervolle theaterzaaltje van de jeugdher berg. „We hebben ons rot gewerkt, maar dat hebben we er graag voor overgehad om het jeugd herberggebouw voor de Kaag- se gemeenschap te behouden. Die jeugdherberg maakt nu eenmaal een wezenlijk deel uit van de Kaagse historie", aldus het acteursduo. Pamela en Joop vinden de try- outs in de „komkommer- maand" juli een unieke gele genheid om nieuw werk uit te proberen. En Geri Graveland heeft haar kans gegrepen om de zaak te combineren met een expositie van kunstwer ken uit haar galerie. Doderer: „Iedereen hier in de Kaag zegt: „God zij dank ge beurt er weer wat in de jeugd herberg". Wellicht stimuleert ons werk andere theatergroe pen om ons voorbeeld te vol gen. Uiteindelijk hebben we hier een uniek theatertje met goede kleedgelegenheid". Sonneveld De „Zomerzotheid" („Mis schien verzinnen we nog een meer theatrale titel" aldus Pa mela Tevens) die „Tederer Producties" (een combinatie van Teves en Doderer) samen met pianist John English op de planken brengt bestaat voor een groot deel uit repertoire van Wim Sonneveld. „Ik heb zeven jaar in de shows van Sonneveld gespeeld. De tek sten bleken nog redelijk ak- tueel. Hier en daar zijn ze door Pamela bewerkt. We zingen ondermeer een medley van bekende en minder bekende Sonneveld liedjes" aldus Joop Doderer. In het cabareteske programma zitten ook enige monologen van de Kaagse ac teur over komische toneeler varingen uit het verleden. Het laatste onderdeel van het pro gramma is een vertaling van het beroemde „Dinner for one", waarbij butler James een Pamela Teves en Joop Doderer: „We hebben ons rot gewerkt, maar dat hebben we er graag voor overgehad om het jeugdher berggebouw voor de Kaagse gemeenschap te behouden". FOTO: WIM VAN NOORT alleenstaande dame bedient en tevens als haar toastende gas ten fungeert. Een tijger op de grond draagt bij aan het komi sche effect van deze „uitsmij ter". „We hebben zestig stoe len in de zaal neergezet en verwachten echt dat die iedere vrijdag- en zaterdagavond in juli bezet zullen zijn. De try- outs vangen aan 's avonds om half tien en duren twee uur. Na afloop is er een gezellig sa menzijn, waarbij de betrokken acteurs open staan voor kri tiek en andere op- en kingen. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Reserveren is wense lijk dat kan telefonisch via 02524-5771. Auto's kunnen het best worden geparkeerd op een van de parkeerterreinen aan de Buitenkaag. Omdat de waterleiding uit de jeugdher berg is gesloopt, geldt de waar schuwing dat „grote bood schappen" slechts primitief kunnen worden weggewerkt. EL^LEN VERHAAR ALPHEN AAN DEN RIJN „Eén gigantische puinhoop. Alles is hier zwart geblakerd. Het dak is half afgebrand en waar dat niet gebeurd is heeft de brandweer gaten moeten hakken om het vuur te kunnen blussen". Bedrijfsleider F. Engbersen van het parkrestaurant in Avi fauna zit beteuterd onder een paraplu midden tussen de troep. Een onbeschrijflijke chaos strekt zich voor hem uit. Het dak boven zijn hoofd is grotendeels verdwenen. De vlammen die vanacht rond half een in razend tempo om zich heen grepen sloegen in het rieten dak en bezorgden de met man en macht uitge rukte Alphense brandweer handenvol werk. Brandweer lieden snelden het dak op om grote gaten te hakken om met de waterspuiten bij het vuur te kunnen. „In de grote boven zaal stond vannacht wel een halve meter water. De tafels stonden net gedekt voor de partijen die voor vandaag wa ren gereserveerd. Van het be stek en het servies, nee van het hele interieur is niets meer over", aldus een ontstelde Engbersen. De brand brak vannacht door nog onbekende oorzaak uit. Er waren toen geen gasten of per soneel meer in het restaurant. De nachtwacht zag rond half een vlammen uit het dak ko- tnen. „We hebben onmiddel lijk de brandblusapparaten van de muur gerukt en zijn gaan blussen, maar er was geen beginnen aan. De rook ontwikkeling was enorm". Luttele minuten nadat de mel ding binnenkwam was de brandweer met tien wagens aanwezig. Volgens politie woordvoerder Schimmel moest de brandweer het inder haast opgetrommelde perso neel van Avifauna van het dak plukken dat daar probeer de de brand te blussen. Het vuur leek na een half uur on der controle, maar nieuwe vuurhaarden onstonden in het riet onder de dakpannen. Met bijlen zijn er uiteindelijk grote gaten gehakt om het vuur daar te kunnen blussen. De brand is ontstaan in de keuken van het restaurant. „Ik heb geen idee hoe dat kan. Het is in elk geval niet bij de kachels of de frituur gebeurd", De brandweer moest gaten in het dak hakken om het riet te kun nen blussen. FOTO: WIM VAN NOORT we nog uitwijken naar het wegrestaurant en de ruimte bij de speeltuin. Het zal wel even duren voordat alles hier weer aldus Engbersen. De bedrijfs leider heeft het reserverings- boek nog kunnen redden. „We bellen nu alle gasten op. Voor vandaag en morgen kunnen op orde is". LEIDSCHENDAM Met uitzondering van een be perkt aantal situaties moeten de „doorkijkjes" vanuit de bebouwing naar het landelijk gebied in Stompwijk worden ge handhaafd. Dat schrijven B en W van Leidschen dam in een notitie „Door kijkjes in Stompwijk" die vergezeld is van een. aan tal foto's. De doorkijkjes zijn aan de orde gesteld naar aanleiding van de vele bouwaanvragen in de dorpskern. Ze worden beschouwd als een bijzonder waardevolle bijdrage aan de beleving van het dorp. Via de doorkijkjes blijft er rechtsreeks contact met hét open landelijk gebied. Uit de ongeveer dertig kleu renfoto's in de nota blijkt dat de laatste jaren vier doorkijk jes door bebouwing zijn ver dwenen. Bij de aanleg van sportvelden voor Stompwijkse Boys moet bij eventuele reali sering van een sporthal reke ning worden gehouden met behoud van doorkijk, aldus de notitie. De PvdA-er D. G. de Hen waarschuwde in de commissie ruimtelijke ordening voor het Een voorbeeld van een van de Stompwijkse doorkijkjes die wor den beschreven in de nota van de gemeente. FOTO: PR dichtslibben van de doorkijk jes ook buiten de dorpskom. De notitie zal ook worden be trokken bij de komende her ziening van het bestemmings plan „Kern Stompwijk 1978." De Hen informeerde ook naar het bouwen van woningen bij het Dorpshuis waarvoor waar schijnlijk ook een deel van het weidegebied zal worden ge bruikt. Deze woningen zouden naar zijn mening te duur wor den voor Stompwijkers. Wethouder J. C. van Erp ant woordde dat de prijzen nog niet bekend zijn. De bijkomen de kosten voor dit betrekkelijk kleine complex zijn echter hoog. Er moet een nieuwe brug over de Stompwijkse- vaart komen, de school moet geslopt en aan het Dorpshuis moet een kopgevel komen, dat doet de grondprijs stijgen, al dus Van Erp. (ADVERTENTIE) Tëcjëni's annulering exportordëj^ kochten wij rechtstreeks IGROTE PARTIJ vandefabriek TEKENTAFELS met veercompensatie - metafleggoot Prijs afmeting 170x 100 exc| BTW Franco levering TEKENING (lichtbestfadigd) KASTEN 695,- A1 -tormaat 113x83x58 cm 675 nnrpn kantoor UUreil MEUBELEN INBREKERS BETRAPT ALPHEN AAN DEN RIJN Een 23-jarige en twee 25-jarige mannen uit Voorburg werden gisteravond op heterdaad be trapt tijdens een inbraak in een makelaarskantoor aan de Wilhelminalaan in Alphen. Omwonenden hoorden glasge rinkel en belden de politie. De politie constateerde dat het raam aan de zijkant van het kantoor was ingegooid. Tevens zagen zij drie mannen met computerapparatuur naar hun auto lopen. In de kofferbak lag al dergelijke apparatuur. De waarde van de buit bedroeg 8000 gulden. HOGE RIJNDIJK ZOETERWOUDE NU VOL ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse woning bouwvereniging Willi brord gaat de komende ja ren voornamelijk bouwen in het plan Bloemenwei de. Het gaat daarbij om 65 woningen die Willibrord tot de eeuwwisseling mag realiseren. Met dat aantal heeft Willibrord dertig procent van het totaal in Bloemenweide. In eerste instantie gaat het daarbij om tien bejaardenwo ningen in het gebied tussen de Corbuloschool en sport- en re creatiecentrum De Klaverhal. Dat maakte voorzitter mr. P. J. van Steijn dinsdagavond be kend tijdens de algemene ver gadering in Bon Bosco. Willi brord kijkt terug op een perio de van bouwactiviteiten aan de Hoge Rijndijk. Vorige maand werden aan de Elzen hof acht bejaardenwoningen opgeleverd. Dat was tevens het laatste project van de wo ningbouwvereniging in dat ge bied. Daarnaast is onlangs de eerste fase van het groot onderhoud in de wijk Vreugdebal afge rond. Twintig woningen aan de Jan van Banningstraat heb ben dat onderhoud inmiddels achter de rug. Het wachten is nu op goedkeuring van het ministerie om te kunnen be ginnen met fase twee. Daarbij gaat het om 21 huizen aan de Jan van Banningstraat (even gedeelte) en de Eloutstraat (oneven zijde). Voorzitter Van Steijn sprak de hoop uit dat te gen het einde van dit jaar het groot onderhoud aan die wo ningen kan plaatsvinden. Concert Organist Ronald de Jong geeft vanavond een orgelconcert in de Oudshoornse Kerk in Al- phen aan den Rijn. De mu ziek staat in het teken van de Nederlandse koraalkunst. Het concert begint om kwart over acht en de toegang is gratis. Rommelmarkt De traditionele rommelmarkt in de Leidsemeerstraat in de Buitenkaag heeft komende zaterdag van negen tot drie uur plaats. De opbrengst is be stemd voor de plaatselijke Hervormde kerk. Voor het eerst is er een bijzondere vei ling met artikelen onder meer uit „grootmoeders tijd". Ver der worden circa 80 andere artikelen geveild. De veiling begint om half elf. Open dag De Duinpieper, een school voor zeer moeilijk lerende kinderen (ZMLK), houdt za terdag open dag in het ge bouw op het terrein van de dr. mr. Willem van den Berg- hstichting in Noordwijk. Be langstellenden kunnen er van twaalf tot vier uur terecht. Meer informatie bij de heer C. van Waardhuizen, telefoon 01719-18342. Open huis Het bedrijf Klerk's Plastic In dustrie houdt zaterdag van elf tot twee uur open huis in het uitgebreide bedrijf aan de Delf weg 52 in Noordwijker- hout. De Klerk heeft een nieuw kantoor en een hal van 2600 vierkante meter laten bouwen. Het bedrijf maakt onder meer bloemenhoezen. Country De Stichting Country Music Promotion houdt zaterdag een countryavond in De Schel ft aan de Maandagsewetering in Noordwijkerhout. De vijf mansformatie Interstate uit Eindhoven treedt op en brengt veel traditionele coun try muziek en recent werk van onder meer Alabama en The Judds. Voor informatie en entreekaarten kan men te recht bij de Stichting, telefoon 01719-17801 of 01718-22516. Speelmiddag In de St. Agathakerk in Lisse wordt zaterdag van twee tot zes uur weer een open speel middag gehouden. Liefheb bers kunnen het Ademaorgel tegen betaling van f7,50 per kwartier bespelen. De op brengst is bestemd voor de restauratie van het orgel. Fancy-fair Basisschool De Meijehof aan de Vronkenlaan in Leider dorp houdt zaterdag tussen tien en twee uur een fancy- fair. Dit evenement heeft plaats in het kader van het 25-jarig bestaan van de school, dat in september wordt ge vierd. Tussen twaalf en één uur loopt er een „verrassing op vier benen rond. Rommelmarkt Het Trefpunt aan de School straat in Lisse is morgen het decor van een rommelmarkt. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Parti culieren die wat te verkopen hébben, kunnen contact opne men via 02520-17552. Gebakken gestoofde vi met saus, komkommei tomaatsalade en rijst - chocoladevla met rum en rozijnen Verse makreel, inplaats vaj] de schelvis, is ook heel go^ te gebruiken voor dit pittii en geurige visgerecht. Bay deze zeer vette vis dan wl in de helft van de genoem hoeveelheid olie, want al ders wordt het allemaal I) machtig. i Nodig voor twee: 300 g gei leerde schelvis, zout, bloeth 2 lepels olie, ui of sjah] knoflook, boemboe sate, 2, dl water, 1 lepel gemalen Ai kos of santen, 1 theelepel <j troensap, tomatenpuree, Are jap, bruine basterdsuiker, J g maizena stuk komkommer, 3 tom' ten, sjalot of bieslook, zoii sambal, 1 lepel azijn, pete selie; 250 g droogkokende rijst; 1 lepel rozijnen, 0,5 liter chi' coladevla (0,5 liter melk, j g cacao, 45 g suiker, 25 maizena), rum of rumaroi naar smaak, 1 theelepel malen kokos. Verdeel de vis in porties i spoel de stukken af met kol water. Bestrooi de filets zout en laat ze vijf minuten I een vergiet uitlekken. Haal vis door bloem, bak hem bruf in hete olie en leg hem op ej bord. Fruit in het overgebl] ven vet kleingesneden pi 1 geperste knoflook met eL mespunt boemboe sate lich bruin. Voeg water, kokos 1 santen en citroensap toe breng het sausje op smaak nj] zout, boemboe sate, tomatei puree, ketjap en bruine bi terdsuiker. Leg de vis in l saus en stoof hem in een pal minuten gaar (het visvlees zjj dan door en door Wit). Sch 1 de stukken vis met e|] schuimspaan in een schaal schenk er de met maizena bonden saus overheen. Snijd de geschilde komkoi\] mer in blokjes. Leg de to ma tl een paar tellen in kokend ujt ter, ontvel 'ze en snijd ze 1 acht gelijke stukjes. Maak efe mengseltje van fijngesnedl sjalot of bieslook, zout, sambl azijn en fijngeknipte peterseij en meng er de komkommer ji tomaat door. J Was de rozijnen, kook ze fjjj minuten in weinig water f] laat ze in een zeef uitlekkék Meng de chocoladevla (eel koud laten worden als u ha zelf kookt) met rum of runjl roma en de rozijnen. Stroo/j: als garnering gemalen kor over. JEANl APOTHEKEN De avond- en naclF diensten van de apotheken in dek gio Leiden worden waargenonL door de apotheken die ook weekei, dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHK ZEN LEIDEN Ongevallendiek elke dag Academisch Ziekenhuis L halve van dinsdag 13.00 u. tot woeL dag 13.00 u. (Diaconessenhuis poll nieken tel 155543, afdeling S.C.U.r 175639) en van vrijdag 13.00 u. |l zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekij huis). L De Geneeskundige Dienst Leiden: verhuisd van de Roodenburgerstri in Leiden naar de Cronesteinkij* 18a in Leiden. r CENTRALE REGISTRATIE KINDÉ( OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 23, EK Leiden, tel 254810.) Informd over en aanmelden voor kinderfl' vang in Leiden. Geopend: ma t/rw dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN. Ketelboetj steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch 6. reikbaar van 10.00 tot 16.00 via Oi, 120903. Spreekuur ma. 13.00-15* en do. 18.80-20.30. f LEIDSE RECHTSWINKEL J disch Adviesbureau, Ketelboetat steeg 10, tel. 130775; afdeling belr tingen: alleen op afspraak, klachtk bureau: di. en do. 18.30-20.30, al#] ling vreemdelingenrecht: ma. 13 en do. 18.30-20.30, afdeling vroil vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst L| den e.o. Voor een gesprek v mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag nacht bereikbaar. Telefoonnumijt achterop de telefoongids (0- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP |c Herengracht 50, tel. 123942; spreer ren ma. en di. 10.00-12.30 u., k 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. J DIERENHULP- EN AMBULANlJ DIENST Hulpverlening in Leid) Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsbif Valkenburg, Voorschoten, Warm» en Zoeterwoude. Tel. 071-174141.je BURGERRAADSLIEDEN Korjj brugsteeg 2, tel. 143171 (kantook ren). Spreekuren ma., di. en r 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u.F TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te wo den ingevuld, waardoor zowel ho zontaal als verticaal woorden navolgende betekenis verkreg kunnen worden: 1 vogel; 2 kostbare stof; 3 deel v.e. breuk (rekenkunde) 4 samenzwering; 5 knaagdier; 6 stad in Frankrijk; 7 pauselijke driekroon; 8 trommel met pinnen voor het veren der vezels van wol. OPLOSSING

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12