Ted Tinling zoekt parels in het riool Sponsor voor New Giants Graf herstelt machtsverhouding sportuitslagen Dopingcontroles bij damestennis Overvolle kalender brengt NK atletiek in problemen Volleyballers starten met winst SPORT £eidóc@otvicmt WOENSDAG 5 JULI 1989 PAGINA 8 Argentinië verspeelt punt aan Ecuador GUIANA Het Argentijnse voetbalelftal heeft een punt moeten afstaan aan Ecuador. Op de tweede speeldag in groep B van de Copa America, het Zuid- amerikaanse kampioenschap, bleef de wereldkampioen giste ren in het Braziliaanse Guiana steken op 0-0. Eerder op de dag had Uruguay zich hersteld van de nederlaag tegen Ecuador. De titelverdediger versloeg Bolivia gedecideerd met 3-0. Er werden dinsdag in de twee wedstrijden meer spelers (vier) uit het veld gestuurd dan er doelpunten werden gemaakt. Monzon elf jaar in cel MAR DEL PLATA De Argentijn Carlos Monzon, ex-wereld kampioen boksen in het middengewicht, is in Mar del Plata veroor deeld tot een gevange nisstraf van elf jaar we gens doodslag op zijn vrouw. De rechtbank achtte bewezen dat de 46-jarige Monzon zijn vrouw had geslagen en vervolgens van het bal kon had gegooid. Er was achttien jaar ge vangenisstraf, wegens moord, geëist. Sportwereld Zeilen - Op de eerste dag van de 17e Open Nederlande Kampioenschappen in de Laser-klasse zeilde Jeroen Har derwijk een goede race. De Rotter dammer, tweede na de start, eindigde' op een verdienstelijke viejde plaats. Glenn Bourke deed zijn in 1988 be haalde wereldtitel meteen al eer aan. De Australiër kwam als eerste aan, ge volgd door Le Castrec (Frankrijk) en Mike Budd (Engeland). Bridge - Overeenkomstig de traditie levert het Nederlandse team tijdens de Europese titelstrijd wisselvallige pres taties. Het toernooi in Turku vormt daarop geen uitzondering. Nederland zette het evenement voort met een ne derlaag tegen Engeland en een zege op de Sovjetunie. Beide keren waren de cijfers 19-11. Nederlaag Taiwan HAARLEM Tai wan heeft gisteren tijdens de Haarlem se softbalweek zijn eerste nederlaag ge- De Aziatische ploeg verloor 's avonds in het Noordersport park met 2-1 van Italië. Eerder op de dag had TWA St. Louis Express met 3-0 verslagen. Ne derland, dat uit drie duels vier punten behaalde, had een vrije dag. Erik de Bruin dicht bij discusrecord LAPPEENRANTA Erik de Bruin heeft gisteren zijn uitstekende vorm bevestigd. De Nederlandse discuswerper zegevierde tij dens wedstrijden in Lappeenranta in Fin land met 67,50 meter. Dat is acht centimeter minder dan het natonale record dat hij vori ge week donderdag in Helsinki vestigde. De Westduitser Wolfgang Schmidt eindigde als tweede met 66,72 meter. De Bruin, die het record dit seizoen al twee keer aanscherpte, trof in Lappeenranta, vlak bij de Fins-Rus sische grens, nagenoeg ideale omstandighe den. Voor aanvang van het seizoen stond het uit 1986 daterende record van de atleet van VenLTC op 66,78 meter. Ter afsluiting van een trainingstage op Guadeloupe (Poin te a Pitre) bracht De Bruin het record boven de 67 meter: 67,52. PEETVADER IN DE BAN VAN DAMESTENNIS LONDEN Als er één opmerkelijk persoon rondloopt op Wimbledon, dan is het wel de 79-jarige Ted Tinling. Hij blinkt zelfs uit tussen de bolhoe den en punkkapsels die het tennisgras omzomen. Bijna twee meter hoog, groot gebruind kaal hoofd, vitaal ogend, roze- wit overhemd, omhangen met gouden (of goudkleu rige...) sieraden en met een diamant in het linke roor. Deze „typical En glishman" bewoont gedu rende de twee weken van het Wimbledon-toernooi een eigen kantoortje bij de trap van het spelershome. Met bloemen op het be hang en een stenen zwaantje dat elk uur een ■muziekje klingelt. Vooral op dagen zoals gisteren, de traditionele vrouwendag op Wimbledon, voelt Tinling zich als een vis in het water. Hij is nog steeds in de ban van het damestennis en volgde het via zijn rechtstreekse televisie verbinding dan ook op de voet. Hij zag hoe Steffi Graf zich revancheerde voor de verloren Parijs-finale door Arantxa Sanchez-Vicario met _:7-5, 6-1 te verslaan. „Van de negentien opslagbeurten werd er twaalf keer gebroken", zag ook Tinling. Graf treft morgen Chris Evert (34), die tegen de blonde Italiaanse Laura Golar- Sa (21, wonend in Milaan) knap terugkwam uit haar ver loren lijkende positie (van 2-5 naar 7-5 in de laatste set). De andere halve finale gaat tussen Martina Navratilova en Cata- rina Lindqvist uit Zweden, de enige overgebleven ongeplaat ste speelster. „Ik ken ze, dat wordt leuk", voorspelt Tinling. Ontwerpen In een spreektempo waarop zelfs Brugman jaloers zou zijn geweest, spuit Ted Tinling zijn verdiensten. De bejaarde „head of liaison" werkt sinds '82 officiëel in deze functie bij het toernooi der toernooien. Als tussenpersoon voor vooral de spelers en de organisatie. „Alleen met het publiek houd ik me niet bezig". Voorheen maakte hij, onder meer, dui zenden ontwerpen voor da- mestennis-kleding. „Ik was een top-couturier", meldt hij. Tinling was „een slechte, nee matige tennnisser", coördina tor in de kleedkamers van Wimbledon („call-boy"), scheidsrechter, toernooi-direc- teur in Frankrijk en, „mis schien volgend jaar voor het laatst", conflict-beheerser bij „the Championships". Ted Tinling treedt op als „trouble-shooter" bij proble men van zeer uiteenlopende aard. Zo was hij vorige week nadrukkelijk betrokken bij de urenlange discussies over het al dan niet witte shirt dat Bo ris Becker tijdens één van zijn partijen om de schouders had getrokken. „Het probleem is dat de regels niet kloppen", stelt Tinling keihard. „Dat heb ik ze nou al zo vaajc, verteld. De Wimbledon-regels zeggen dat de kleding „voornamelijk" wit moeten zijn. Als je dat ver taalt betekent dat dus 51 pro cent wit. Maar 49 procent kleuren vinden ze hier teveel. Ik denk trouwens wel dat het omstreden shirt van Boris voor minder dan de helft wit was. Nou, dan praat je daar even met zo'n jongen over en dan wordt het meestal wel weer opgelost. Zo neem ik de organisatie een hoop werk uit handen". Advies In een Brits tijdschrift stond onlangs ook dat Tinling Boris Becker ooit van sex-advies zou hebben gediend. De Duitse jongeling zou peetvader Tin ling hebben gevraagd of en hoe zijn carrière hierdoor kon worden beïnvloed. Klopt dat? „Dat is nou typisch iets voor jullie media-jongens", reageert Tinling, gespeeld ontdaan. „Het verhaal is juist, maar het was in een andere tijd en de persoon is verkeerd. Dat was Tony Pickard (de huidige coach van Stefan Edberg, red.) in 1959". Uit diezelfde tijd stamt het voorval dat Tinling altijd als „leukste" zal blijven herinne ren. „Een gast in de Royal Box, nee geen lid van het ko ninklijk huis, verloor haar pa rels. Die belandden precies in de regenpijp en vervolgens in de goot en het riool. De verze- kerings-maatschappij stond erop dat er naar de parels zou worden gezocht. Dus hebben we de hele nacht staan speu ren. Uiteindelijk met succes". Tegenwoordig handelt Tinling met meer alledaagse proble men („zo'n zes a zeven per dag"), waarbij onder meer de doodsbedreigingen aan het adres van John McEnroe en de steeds terugkerende klach ten over de keuken. „Het eten is er de laatste jaren flink op vooruit gegaan. Dat vindt ie dereen. En die anonieme tele foontjes voor McEnroe worden allemaal heel serieus geno men", verzekert Tinling. „Ik geef het door aan Johns mana ger. die maar moet beslissen of hij het hem vertelt of niet. Daar meng ik me verder niet in". Ook in de „affaire Jager- man" onthield de veteraan zich van een eind-advies. „Het verkopen van haar vrijkaartje was dom en naïef", vindt hij wel. „Ik ben er uren mee bezig geweest om de hele zaak uit te zoeken, maar uiteindelijk moet het bestuur beslissen. „Ze heeft het voordeel gekregen van haar goede reputatie". Tinling, die vijf stafleden tot zijn beschikking heeft, kent „natuurlijk" alle spelers. En andersom. Maar binnenkort zal hij wel moeten terugtre den. „Volgend jaar ben ik tachtig en ik kan me voorstel len dat ze me dan te oud vin den. Bovendien heb ik weer last gekregen van astma. Toen ik tien jaar was, nam mijn moeder me mee van JCastborne naar Zuid-Frankrijk. Daar had ik geen last meer van adem nood en bovendien raakte ik meteen verknocht aan tennis. Zuid-Frankrijk was toen hét centrum van de tennissport. Nu ben ik terug in Eastborne, maar begint de astma weer op te spelen. Dus ga ik weer naar waar ik begonnen ben. Naar de plaats waar ik voor het eerst tenniskleding heb ont worpen. Ik ben er niet rijk van geworden, maar kan wel comfortabel leven. Ik weet be slist niet hoeveel ik er heb ge maakt. Maar in de acht jaar dat ik werkte voor Virginia Slims (sponsor van het vrou wen-circuit, red.) heb ik er ze ker duizend gemaakt. Eén daarvan werd jaren geleden niet goedgekeurd omdat er te weinig wit in zat. Dat lag ken nelijk nog ergens op een plank, want het was precies hetzelfde shirt waarin Boris laatst speelde". ROB LANGEVELD Steffi Graf had meer tijd nodig dan normaal om Aranxta Sanchez te verslaan. FOTO: EPA LONDEN Het damestennis gaat zich voegen in het anti-do- pingbeleid, zoals dat door de internationale olympische bonden wordt voorgestaan. De WITA, de bond van tennisspeelsters, kondigde gisteren in Londen dopingcontroles aan. Tijdens de toernooien van het damescircuit zal op zijn minst één en niet meer dan drie keer per periode van twaalf maanden onaange kondigde controles worden uitgevoerd. Daarbij wordt twintig procent van de geplaatste speelsters be trokken en twintig procent van de overigen van het deelneem- stersveld. Er zal worden gecontroleerd op anabole steroiden, maskerende middelen en cocaine. Als een speelster voor de eer ste keer positief wordt bevonden, volgt een schorsing van negen maanden. Van Noortwijk maakt debuut op centre court LONDEN De Nederlandse Marleen van Noortwijk debuteer de gistermiddag op het centre court van Wimbledon. De Bra bantse kreeg gisterochtend te horen dat zij was uitverkoren om plaats te nemen op de hoge umpire-stoel bij de topper in kwartfinales tussen Steffi Graf en Arantxa Sanchez-Vicario. „Ik was flink zenuwachtig", gaf Van Noortwijk na afloop toe. Zij verscheen drie jaar geleden voor het eerst op Wimbledon, waar ze momenteel de enige Nederlandse afgevaardigde in het complete scheidsrechterskorps is. Van Noortwijk verdient ge deeltelijk haar brood met het leiden van tenniswedstrijden over de hele wereld. Daarnaast heeft zij in Nederland een parttime kantoorbaan. LONDEN Steffi Graf heeft gisteren afgerekend met de kampioene van vandaag. Alleen de ster ren van gisteren staan nog tussen haar en een tweede Wimbledon-titel. Er is Graf veel, zo niet alles aan gelegen het in Parijs verloren gegane aura van onoverwinnelijkheid zo snel mogelijk te herove- „Ze vermoordt me als ze de kans krijgt", realiseerde Aranxta Sanchez-Vicario zich bij voorbaat. Toen de olijke Spaanse in Parijs van louter plezier over de baan rolde en als met ketchup besmeerd her rees, wist ze, al dat het een eenmalige gebeurtenis zou zijn. Graf zou wraak nemen. Dat stond vast. De Westduitse had haar maatregelen geno men om te voorkomen dat haar conditie opnieuw zou worden aangetast. Haar vader zat weer op de vertrouwde plaats voor het oog-contact. Na zoveel voorbereidingen was ze behoorlijk kribbig, dat de strafexpeditie meer tijd had gevergd dan zij daar gewoon lijk voor uittrekt. Haar gemid delde lag in Londen op drie kwartier; de 7-5, 6-1 tegen Sanchez kostte haar een uur elf minuten. „Het liep van geen kanten", aldus de West duitse, „Ik was veel te onge duldig pas in de tweede set nam ik wat meer tijd om mijn forehand te slaan". Graf gaf de lieveling van het publiek veel meer kansen dan ze zich eigenlijk kon veroorlo ven en als de spontane teen ager, die klapte voor een ace van haar tegenstandster er iets van een strijdplan op na had gehouden, was de Westduitse wellicht een set kwijtgeraakt. En wat er dan had kunnen ge beuren, was in Parijs te zien geweest. Daar verloor Graf uiteindelijk met 6-7, 6-3, 5-7. De taktiek had er natuurlijk op gericht moeten zijn Grafs geduchte forehand te neutrali seren. Die klap is uniek bij de vrou wen. Laat en dicht bij het li chaam genomen; geheel af hankelijk dus van een precieze timing. Wie daar iets tegen wil beginnen, moet ontregelen, vertragen, kort en lang afwis selen. Maar Sanchez mag dan de vrolijkste verschijning op het centrecourt van Wimble don zijn sinds Evonne Goolan- gong, ze is tevens de meest on gecompliceerde. Toen ze in de eerste set na 0-2 met 5-4 voorkwam en de eigen service op komst, sloeg ze het handboek taktiek met een fer me klap dicht om uitfluitend op instincten verder te tennis sen. Daar wist de methodische Graf wel raad mee. In de vol gende vijf games liet ze haar kleine tegenstandster alle hoe ken van de baan zien en g; slechts zes punten prijs. Bij 0-3 in de tweede stond Sanchez voor de laatste maal op de bar ricades. Toen zij ook die servi ce-game verloor, was het ge daan, al gaf Graf in haar haast om het karwei af te maken van achtereenvolgens Seles en Sanchez is alleen de oude gar-j de overgebleven om haar de voet dwars te zetten: Chris Evert in de halve finales en als de ongeplaatste Caterina Lindqvist niet voor een ver rassing zorgt - in de eindstrijd Martina Navratilova. De 34-jarige Evert, tegenwoor dig eigenlijk mevrouw Andy Mill en de twee jaar jongere Navratilova zijn vaste gasten op de Wimbledon-party. Evert staat voor de zeventiende maal in achttien jaar in de halve fi nales, Navratilova doet weinig voor haar onder. Slechts één keer in vijftien jaar miste zi; de laatste vier. HENGELO De strijd om de nationale titels, die vrijdag, zaterdag en zon dag in Hengelo wordt ge houden, is het eerste van een drietal atletiekevene- menten dat deze en vol gende maand in Twente plaats vindt. Na het toer nooi om de nationale kampioenschappen is het Fanny Blankers-Koen Stadion in Hengelo op 13 augustus ook plaats van handeling voor de jaar lijkse Adriaan Paulen Me morial. Het Twentse drie luik wordt op 26 augustus afgesloten met de interna tionale marathon van En schede. Voor het toernooi om de Ne derlandse titels zijn ruim 500 inschrijvingen binnen geko men. Arie Kaufmann, tech nisch directeur van de atle- tiekunie, stipte gisteren de problemen aan die door het steeds voller raken van de in ternationale kalender ont staan. „De nationale kampi oenschappen zitten ingeklemd tussen twee Grand Prix-wed- strijden, vrijdag in Edinburgh en maandag in Nice. Dat geeft voor enkele Nederlandse top pers, die toch ook graag hun Grand Prix-punten veroveren problemen". Om de moeilijkheden zo ge ring mogelijk te houden, heb ben de organisatoren het pro gramma van het driedaagse evenement, waarin ook weer de tien kilometer voor heren en dames zijn opgenomen als mede de estafettes op de 4 x 100 en 4 x 400 meter, zoveel mogelijk aangepast. Erik de Bruin, die zaterdag uit Edin burgh terugkeert, werkt die dag het kogelstoten en discus werpen af om weer tijdig te kunnen vertrekken naar Nice. Voor Nelli Cooman is de 100 meter finale op zondag ver vroegd. Elly van Hulst zal niet zoals gebruikelijk drie num mers kunnen afwerken. De Rotterdamse moet op zondag de 800 meter finale laten schieten, omdat zij diezelfde middag nog naar Nice moet vertrekken. Kaufmann verwacht dat een aantal atleten de kans zal aan grijpen voorselectie voor de Europese titelstrijd van ko mend jaar in Split af te dwin gen. Aan de eisen hebben tot nu toe Maijan Olijslager (100 m horden), Bob Dielis (1500 m) en Erik de Bruin (discus) vol daan. De wedstrijden in Hen gelo zijn mede bepalend voor de samenstelling van de natio nale ploegen, die op 5 en 6 au gustus in Dublin deelnemen aan de strijd om de Europese beker in de C-groep. De Nederlander Roland Lefebvre (VOC) bowlt op de Deense batsman Tim Jensen. FOTO: ANP Blamerende nederlaag Nederlands cricketteam SCHIEDAM Het Ne derlands cricketelftal heeft gisteren in het drie-landentoernooi op blamerende wijze verlo ren van Denemarken. Voor enkele honderden toeschouwers scoorden de Denen op het veld van Hermes-DVS in Schiedam in zestig overs 201 runs voor het verlies van acht wic kets. Het bowlen en fielden van Nederland was van een matig ge halte. Aan bat faalde vrijwel het volledige team. Slechts de twee spelers van het Rotterdamse VOC, Roland Lefebvre (64, waaronder vijf zes sen) en Rob Vos (30), boden enige tegenstand op de vrij ongevaarlijke aanval van Denemar ken. Op 168 viel het laatste Nederlandse wicket. DEN HELDER Het Ne derlands heren volleybal team heeft gisteren in Den Helder de eerste van een serie van vier oefen wedstrijden tegen Frank rijk winnend afgesloten. In een goed gevulde sporthal De Slenk ver sloeg het team van Harry Brokking de nummer acht van de Olympische Spelen in Seoul in vier sets. Oranje leverde de eerste set in met 10-15. Daarna werd de zege met 15-2, 15-13 en 15-9 veilig gesteld. Het Nederlands volleybalteam opent de strijd om de Europese titel op 23 september in Oere- bro tegen titelverdediger Sov jetunie. Een dag later komt de formatie van Harry Brokking uit tegen Griekenland. Joego slavië, de nummer drie van het vorige Europese kampi oenschap, komt als vierde te genstander op 27 septembei aan de beurt. De eerste twet landen uit de groep plaatsen zich voor de halve finales Speelschema: 23 september Nederland - Sovjetunie, 2' september: Nederland - Grie kenland, 25 september: Roe menië - Nederland, 27 septem ber: Nederland - Joegoslavië 28 september: Polen - Neder land. De internationale volleybalfe deratie heeft twee miljoen gul den prijzengeld beschikbaa gesteld voor de World League de internationale competitii tussen acht nationale heren teams die volgend jaar Word gehouden. De topteams zijn gesplitst ii twee groepen. Nederlani speelt met Japan, China en di Sovjetunie in de ene poule. Di Verenigde Staten, Brazilië Frankrijk en Italië vormen d< andere. De beste twee var elke groep plaatsen zich voo de eindronde, die op 14 en 1. juli 1990 in Osaka (Japan wordt gespeeld. ATLETIEK Loop over 10,5 km in Zierikzee Heren. 1. Van der Velden (AV '56 Goes) 34 minuten en 38 seconden, 2. Hameeteman (Atletica Vlissingen) 34.53, 3. Cysusouw (Delta Sport Zie rikzee) 35.03, 4. Van Zanten (PAC Rotterdam) 35.20, 5. Versteegen (Ba taven Leiden) 35.27, 6. Hartog (Atleti ca Vlissingen) 35.58. Dames: 1. Melis (Dynamo Middel burg) 41.22, 2. Franken (VSt) 42.09. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Dean Boszorg (A. Wonders) 2.45.0 - 1.22,5, 2. Deve- lina Dartel, 3. Chico Scimitar. Toto: winnend 33,30, plaats 7,70 1,30, kop pel 24.80, trio 246,50. 2e koers, 2000 m: 1. Darling Pride (M. Bouwhuis) 2.43,6 - 1.21,8, 2. Dart Bonni, 3. Cupido. Toto: winnend 3,00, plaats 1,30 3,00, koppel 8,20, trio 111,50. 3e koers, 1609 m: 1. David van Weert (H. Grift) 2.04,9 - 1.17,6, 2. Dora van Ranum, 3. Donna Dennehof. Toto: winnend 5,40, plaats 1,90 2,20, kop pel 9,20, trio 107,40. 4e koers, 2000 m: 1. Camiel Kes (M. Bouwhuis) 2.40,1 - 1.20.1. 2. Califor- nian Boy, 3. Carin Buitenzorg. Niet gestart: Churchill. Toto: winnend 3,00, plaats 1,90 2,00, koppel 11,50, trio 59,50. 5e koers, 2440 m: 1. Dispatch (H. Langeweg) 3.16,8 - 1.20,7, 2. Dami- aannora, 3. Clareina Hanover. Toto: winnend 1,60, plaats 1,30 1,70 2,20, koppel 6,10, trio 41,50. 6e koers, 2000 m: f. Ciao Magnus (R. van Stam) 2.36,5 - 1.18,3, 2. Benza, 3. Ascot K, 4. Zarlna Gregor. Niet ge start: Bennie Confianza. Toto: win nend 4,50, plaats 1,20 1,20 2,20, kop pel 1,80, trio 23,70, kwartet 57,20. 7e koers, 2000 m: 1. Chris Wielinga (R. Heynen) 2.40,8 - 1.20,4, 2. Condor Hendrika, 3. Beauty Starlet. Toto: winnend 7,50, plaats 1,50 1,20 1,60, koppel 4,40, trio 137,60. 8e koers, 1609 m: 1. Dante Buiten zorg (C. Wortel) 2.05,1 - 1.17,8, 2. Justaromance. 3. Fishing Luck. Niet gesatrt: Domo Dutch. Toto: winnend 9,10, plaats 4,60 3,80, koppel 29,70, trio 123,60. 9e koers, 1609 m: 1. Wino Weber (Ao. de Wrede) 2.03,4 - 1.16,7, 2. Zo diak, 3. Bobby Buitenzorg, 4. Zipper Mac. Niet gestart: Zorro Ricardo. Toto: winend 4,20, plaats 1,00 1,40 1,00, koppel 1,30, trio 156,90, kwar tet 418,60. 10e koers, 2000 m: 1. Crack M (F. Westerveld) 2.35,7 - 1.17,9, 2. Clrian- ne N, 3. Zarina del Sol. Toto: winnend 1,90, plaats 1,40 2,30, koppel 6,00, trio 24,90. W5: 8-2-2-4-4. Uitkering ƒ2536,80. Omzet: 249.928,00. SOFTBAL Toernooi in Haarlem TWA-St. Louis Express 3-0, Italië-Tai- wan 2-1. Stand: 1. Italië 4 gespeeld 6 punten. Taiwan 5-6, 3. Nederland 3-4, 4. St. Louis Express 4-2, 5. TWA 4-2. TENNIS Toernooi op Wimbledon Dames, enkelspel kwartfinales: Lindqvist (ZweRFairbank (Zaf) 7-5, 7- 5. Graf (WdIRSanchez-Vicario (Spa) 7-5, 6-1. Evert (VstRGolarsa (Ita) 6-3, 2-6, 7-5. Navratilova (VstRMagers (Vst) 6-1, 6-2. Dames dubbel, 3e ronde: Schult- z/Temesvari (Ned/Hon/14) - Smylie- /Turnbull (Aus/8) 6-1, 6-3, Novotna- /Sukova (Tsj/3) - Bollegraf/Pfaff (Ned/Wdl) 6-1, 6-1. VOETBAL Zuidamerikaans kampioenschap Groep B: Uruguay-Bolivia 3-0, Argen- tlnië-Ecuador 0-0. Stand: Argentinië 2-3; Ecuador 2-3; Uruguay 2-2; Chili 1-0; Bolivia 1-0. ZEILEN Open NK laser 1e race:, heren: 1. Bourke (Aus), 2. Le Castrec (Fra), 3. Budd (Gbr), 4. Harderwijk (Rotterdam), 6. Coffeng (Hoorn), 7. Zielhuis (Gouda), 8. Schraffordt (Groningen). Dames: 1. Carnet (Vst), 2. Ellis (Aus), 3. Hartley (Eng), 5. Osinga (Haarlem). 6. Sleeuwenhoek (Mijnsherenland). BARANCO NAAR BELGIE AMSTERDAM Honk bal-hoofdklasser New Gi ants is voorlopig gered. De Optiebeurs uit Amsterdarp heeft zich voor dit jaar aangediend als sponsor van de uit Diemen stam mende club. Alleen de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond moet de ontwikkeling goedkeuren. Gebeurt dat, dan speelt de club vanaf komend weekeinde in de competitie als Optiebeurs Giants. New Giants was een noodlij dende club, die zonder tussen komst van een geldschieter waarschijnlijk zou zijn opgehe ven. Ruim een jaar geleden verhuisden de honkballers van Diemen naar Almere, waar een ambitieus stadion zou worden neergezet. Mede door het niet doorgaan van de bouw kwam de club in proble men. Het bestuur hief Giants op, de spelers gingen zonder geld verder als New Giants. Momenteel spelen ze hun thuiswedstrijden in Bussum, bij HCAW. De play-offs van de competitie zijn nog haal baar. De vorige week door Giants geroyeerde Judsel Baranco gaat binnenkort voor Antwerp spelen. Deze week maakt de Antilliaan de formaliteiten voor een tussentijdse transfer rond naar de club, waarbij Jacky Jacoba al vanaf het be gin van dit seizoen speelt. Bei de spelers ontbreken in he Antilliaanse all-starteam, da vanavond in Rotterdam fun geert als oefenpartner voor d Nederlandse ploeg. Oranje be reidt zich voor op het eind vol gende week beginnende ha venstedentoernooi. Volgen Baranco, die eerder heeft ge speeld voor Quick Amersfoort UW Utrecht en Neptunus zouden de Antillianen eei boycot van het duel overwe gen, omdat hij zelf noch Jaco ba voor de sparring-partner geselecteerd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8