Theunisse blijft hevige pijn aan borst verbijten am geslepen Sponsors Oranje en KNVB boos op elkaar TOUR Michaël is van roestvrij staal SPORT OP TV TOUR DE FRANCE Dagboek Lezer iservive DAGTOCHT AANKOMST TOIIR DE FRANCE Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT £eicUe Souiant WOENSDAG 5 IULI 1989 PAGINA 7 Vervanging trainer valt verkeerd bij Maradona NAPELS Napoli heeft gisteren bekend gemaakt dat trainer Ottavio Bianchi wordt vervangen door dé onbekende Al- bertino Bigon. De laatste komt van Cese- na, dat dit seizoen als dertiende eindigde in de Serie B. Hij werd onlangs naast Bianchi aange trokken. In een verklaring staat dat Bi anchi, die Napoli in 1987 de eerste lands titel in de clubgeschiedenis bezorgde, de samenwerking na vier jaar heeft beëin digd. Zijn contract, dat nog een jaar loopt, zal volgens Napoli met wederzijds goed vinden worden ontbonden. Voor sterspe ler Maradona is de beslissing van de club leiding om Bigon aan te trekken reden om weer zijn vertrek aan te kondigen. DEN HAAG De sponsors van het Nederlands Elftal zijn ontevre den over de wijze waarop de KNVB hen behandelt. De bond op zijn beurt is niet blij met de manier waarop de geldschieters hun grie ven naar buiten brengen. Woens dag is een gesprek tussen de partij en om de problemen uit de wereld te helpen. ,,De houding van de KNVB zou kunnen veranderen", stellen de sponsors. „We geven de KNVB een voorzet". In een brief van Transavia aan de andere zes bedrijven die jaarlijks elk 250.000 gul den inbrengen, staan de zaken die voor verbetering vatbaar zijn op een rijtje. De belangrijkste zijn de wijze van toewijzing van entreekaarten, de garantie voor ex clusiviteit en het vervoer van sponsors en supporters naar Italië. Vooral over die exclusiviteit zijn de sponsors ontevreden. „Je hebt exclusiviteit en dan zie je bij be langrijke interlands dat een ander bedrijf ook plaatsbewijzen toegewezen krijgt", geeft voorlichter Moeskops van de vlieg maatschappij een voorbeeld. De groep van zeven maakt er geen pro bleem van dat de KNVB meer sponsors aantrekt, maar dan wel in een andere branche en voor een langere termijn. „We tekenen voor goede en slechte tij den. Bij het EK was de tijd goed. Toen werden er opeens anderen binnen ge haald, die na het evenemenent weer snel verdwenen waren. Waarom zijn wij dan geldschieter", vraagt Moeskops zich ook namens de anderen af. De sponsors zien hun actie overigens niet als een dreigement. „We denken er niet aan onze contracten op te zeggen", aldus Moeskops. „We willen alleen lijn in het beleid van de KNVB. De bond zou zich actiever op de markt kunnen bewegen naar sponsors toe. We willen woensdag ook praten over het aanstellen van een vast aanspreekpunt binnen de bond. Het is beslist niet zo dat we de KNVB flink om de oren willen slaan." Voorlichter Racké van de KNVB is ver rast door de brief van de sponsors. Hij heeft het schrijven overigens niet op het Zeister bureau gevonden. „In het verle den zijn er inderdaad slordigheden en communicatiestoornissen geweest", aldus Racké. „Ik heb echter de stellige indruk dat die niet meer zo spelen". Racké is verbolgen over het feit dat de pers eerder op de hoogte is van de brief dan de KNVB „Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt", aldus de voorlichter. „Mis schien is nu wel een probleem gerezen". De KNVB besloot gisterenmiddag meteen een brief te sturen naar de geldschieters, waarin het ongenoegen over „het lek" naar de pers wordt uitgesproken. „We zullen de bijeenkomst in Ede met ge mengde gevoelens bezoeken", aldus Rac ké. VANDAAG Nederland 3, 19.00 en 22.40 uur: Wimbledon en Tour de France. Nederland 3, 21.55 uur: Studio Sport. BBC 1, 23.20 uur Wim bledon BBC 2, 15.02 uur: Wim bledon. Sky Channel, 19.00 uur: Trans World Sport Sky Channel, 20.00 uur: Wielrennen. Sky Channel, 20.30 uur: Schoonspringen Sky Channel, 22.00 uur: Voetbal. Sky Channel, 23.00 uur: Atletiek. Nederland 3, 15.00 uur: Wimbledon en Tour de France. België Frans, 15.30 uur: Tour de France. Duitsland 1, 16.45 uur: Tour de France. BBC 1, 14.50 uur: Wim bledon BBC 2, 11.50 uur: Cric ket. BBC 2, 14.35 uur Cric- Sky Channel. 00.30 uur: Wielrennen. 0PDEL0SSE Gisbers bijna uit Tour Steven Rooks, Gert-Jan Theu- nisse, Sean Kelly, Raul Alcala en hun vijf ploeggenoten heb ben gisterochtend gevreesd te laat aan de start van de vierde etappe in de Ronde van Frankrijk te verschijnen. De reden was een langdurig op onthoud bij de grens in Eijs- den. De negen renners van PDM hadden in Maastricht overnacht. Ze reden in de bus de sponsor richting Luik. Bij de grens in Eijsden sprong plotseling een vrouwelijke be ambte van de Belgische doua ne de weg op en maakte het haltteken. Chauffeur Rob van der Merwe moest hard op zijn remmen trappen. „Mijn bus ging dwars over de weg". I „Wat is er aan de hand?" vroeg Van der Merwe, „een ongeluk misschien?" j U vervoert personen met een 3 autobus", was het afgemeten antwoord van de douaniere. I „Dus moet U toeristenbelas- ting betalen. Hoeveel personen j vervoert U?" O „Ja maar mevrouw", repli- 0 cecrde Van der Merwe verbijs- 5 terd, „wij zijn geen toeristen Dit zijn wielrenners op weg g naar de Tour dè France. Kijk 3 maar. Kelly. Rooks en Alcala. 0 die gisteren in Francorchamps jj heeft gewonnen. g „Niets mee te maken. Beta- g len'.", hield de beambte hals- 0 starrig vol. j Noodlanding Ooievaar g De woordenwisseling werd - hoe langer hoe grimmiger, op - korte afstand gadegeslagen j®door de Nederlandse douane. w Fietsen verzorger John Krij- )5 nen noemde de vrouw: „een M noodlanding van de ooievaar". ®Het probleem werd opgelost fldoor de komst van een supe rieur van de beambte. De bus \ocht doorrijden, de renners 70jhielden nog een klein kwar- %/er over om zich op te maken \voor het vertrek naar Wasque hal. Stuurgebroken >e kasseiwegen waar tijdens Ie vierde etappe van de Tour Ie France over gereden moest worden, waren niet te verge- ijken met de gemene paden lit de klassieker Parijs-Rou- Toch was het een ner- 'euze toestand in het peloton. In het gedrang om de beste po lities deden zich enkele val partijen voor, onder andere 33 van Breukink. Hij kon de 34 koers zonder letsel voortzet- 32(e/7. De geplaagde Gert-Jan ^.Theunisse overkwam niets. Zijn oud-ploeggenoot Peter iS tevenhaagen, tegenwoordig 51 n Zwitserse dienst, wel. De 0Haarlemmer brak bij een val h 'ijn stuur. De reparatie duurde Mo lang. dat hij met ruim vijf Mn in u ten achterstand finishte. 4 Tour-kroniek WASQUEHAL In Luik starten 195 renners voor de -vierde etappe van de Ronde van Frankrijk over 255 kilo- I meter naar Wasquehal (Noord- Frankrijk). Parkoers: vlak met enkele kasseistroken in finale, t Weer: zonnig, rugwind. t'Citadel. Begin etappe verie st vendigd door tussensprints. ïh lode-truidrager Talen wint n lerste en wordt tweede in de i. weede achter Schurer. Pois- ion eerste boven op de Citadel Jifan Namen voor Claveyrolat et in Theunisse Schurer wint lerde tussensprint voor Talen. >olo. Wegmüller begint bij j 23e km aan solo tot de 206e a, cm Maximale voorsprong: !.30. Kelly en Fignon brengen J inale op gang. Casseien. Chaotische taferelen o|n kasseiengebied. Val Breu- tink en talloze lekke banden. •J ïayant, Riis en Echave rijden i !0 km voorop. Tien kilometer 3r 'oor einde gaat Gayant alleen j loor. Lilholt achterhaalt als j lerste Gayant, Skibby en Nij- t-( lam sluiten iets later aan. leslissing Nijdam ontsnapt j 500 meter voor finish uit kop- lel [roep en wint vierde etappe iet 3 seconden voorsprong. jn )a Silva behoudt gele trui. ir leis. Tour wordt donderdag jje oortgezet met tijdrit over 73 0( ilometer. Woensdag reist ka- 5|( avaan van Wasquehal naar >inard in Bretagne, alwaar 'an Raas om 17.00 uur de L 'aarr WASQUEHAL Wie met vijf zwaar gekneus de ribben een strook van ruim tien kilometer kas seien overleeft, kan meer pijn verdragen dan een gemiddeld mens. Maar de vraag of Gert-Jan Theunisse niét te veel van zijn lichaam vergt, blijft na vier dagen Tour nog onbeantwoord. Zo er evenmin met een zin nig woord iets over zijn spor tieve mogelijkheden in de Ronde van Frankrijk valt te zeggen. Theunisse blijft naar adem happen en pijn incasse ren, maar tot op heden goed presteren. Waar ligt de grens of hoe ver heeft de karakter renner uit Oss die verlegd ren aan de start van de vier de etappe in Luik klaagde hij steen en been. De Brabander, die met een ingetapete borst kas aan de rit begon, beweer de te sterven van de pijn. Hij vervloekte de kasseienstro- ken, die op hem lagen te wachten en vroeg zich hard op af of de finish voor hem wel bereikbaar was. Theunis se was de dag daarvoor ge vallen en had 's nachts slecht geslapen, omdat de pijn was verergerd. Zeven uur later en 255 kilo meter verderop, in het naar geestige Noordfranse Was quehal, mopperde en vloekte de renner met het lange haar opnieuw. De 22 kaarsjes die zijn vriendin in de Sint Jan van 's-Hertogenbosch had aangestoken, hadden hun uitwerking schijnbaar niet gemist, want Theunisse was zonder schade over de finish lijn gekomen. Wie informeerde naar zijn ervaringen moest een ware klaagzang aanhoren. „Geluk kig waren mijn benen goed, voor het overige heb ik veel pijn geleden", sprak de ge plaagde Nederlander. Om vervolgens tegenover ploeg leider Jan Gisbers zijn beklag te doen over zijn Belgische ploeggenoot Rudy Dhaenens. „Die rijdt voortdurend voor in plaats van achter mij. Toen ik lek reed, had hij dus niets door. Dat moet-ie niet doen, daar word ik doodziek van", maakte Theunisse van zijn hart geen moordkuil. Als gevolg van die lekke, band kwam Theunisse te recht in een achterop geraak te groep van waaruit hij niet een van Martin Early gekre gen wiel een (geslaagde) ach tervolging inzette. Theunisse: „Dat moest mij weer overko men. Belandde ik verdorie in de tiende mongolenwaaier. En als die Dhaenens nu op let...Toen ik lek reed, heb ik even met de gedachte ge speeld om af te stappen. Maar niet lang, want stoppen doe je tenslotte niet zo maar". Keurig Hoe het ook zij, in de uitslag van de etappe stond op plaats 22 keurig de naam van Theu nisse. En in het algemeen klassement is hij met een ne gentiende plaats, op papier althans, nog lang niet uitge schakeld voor een hoge klas sering. Theunisse staat zelfs nog beter geklasseerd dan Steven Rooks, ook al is het verschil maar twee seconden. Hoe lang kan de blonde ren ner nog een rol van beteke nis spelen? Niemand die het weet, ook Gisbers niet. Het enige waaraan de ploegleider zich vasthoudt, is dat Theu nisse nog in koers is, zijn klassement nog niet naar de knoppen is en hij conditio neel in orde is. Gisbers: „Nu hij de kasseien Gert-Jan Theunisse heeft gisteren even overwogen de Tour voor gezien te houden. FOTO: ANP Als hij die proef doorstaat, la ten we de bergen maar op .ons afkomen. En dan-zien we wel waar het schip strandt." Inmiddels moet de ongeluk kige renner het wel stellen zonder zijn persoonlijke fy siotherapeut Peter Kloks. Die heeft gisteren de Ronde ver laten, omdat zijn bijdrage aan de behandeling er op zit. Theunisse staat nu onder be handeling van verzorger Bertus Fok. De rest moet hij zelf doen. En dat is bovenal veel pijn verbijten". HENK STOUWDAM goed is overgekomen, mogen we gematigd optimistisch zijn. Theunisse is hier naar toe gekomen om de Tour de winnen. Als straks blijkt dat dat niet lukt, houdt alles op. Wij kunnen ons dan geen verwijten maken, omdat al het mogelijk is gedaan om hem zo fit mogelijk te krij gen. Het eestvolgende kritie ke moment wordt de tijdrit van morgen. Theunisse is al geen specialist, dus het wordt rekenen Een kwestie van zo min mogelijk tijd verliezen. J- x„ 4 tarSP* WASQUEHAL Van simpele krachtrijder tot geslepen tacticus. Jelle Nijdam, 26, heeft vijf jaar lang de lessen van Jam Raas zo goed in zijn oren geknoopt dat hij gisteren in Wasquehal reeds zijn derde etappezege in de Tour de France behaal de. Twee jaar geleden zegevierde de Brabander op de Kurfür- stendamm in,West-Berlijn in de proloog. Vorig jaar won hij de - gewone - vijfde etap pe in Lievin. Beide overwin ningen sierde hij op met het dragen van de gele trui In Berlijn direct, in Noord- Frankrijk vorig jaar met een dag uitstel. Na zijn ritzege in Lievin pakte hij in de tijdrit naar Wasquehal Henk Lub- berding met één seconde de gele trui af. Dit jaar denkt Jelle Nijdam niet meer aan de gele trui. „Ik sta dik drie minuten ach ter in het algemeen klasse ment. Ik denk niet dat ik die in de tijdrit tussen Dinard en Rennes kan goedmaken. Ik moet trouwens eerst het par koers zien om te weten of ik in die tijdrit voor de over winning kan rijden. Het moet een vlak parkoers zijn, waar ik de gehele tijd de zware versnelling kan trappen". De overwinning in de vierde Touretappe kwam voor Nij dam als een bekroning in een succesvolle periode volgend op een naar voor-seizoen. Hij wilde schitteren in de klas siekers Ronde van Vlaande ren en Parijs-Roubaix, met mooie prestaties dan wel overwinningen, omdat hij vorig jaar de Amstel Gold- race had gewonnen. Nijdam wilden de critici, die dat een toevalstreffer noemden, de mond snoeren. „Het zat niet mee in de klas siekers Ik kwam een keer te vallen, reed ook lek op een verkéerd moment en het was gelijk gebeurd". Na de klassiekers begon het plotseling te lopen. Hij voeg de in één week overwinnin gen in de Ronde van Mid den-Zeeland, de tweede etap pe van de Ronde van Oise en de kermiskoers van Strom- beek-Bever toe aan de Om loop van Benego. In de aan loop naar de Tour won hij nog de derde etappe van de Ronde van Asturië en de proloog van de Ronde van Zweden. Nu de gele trui wellicht on bereikbaar blijft, wil Jelle Nijdam het in deze Tour niet bij één etappezege laten. „Ik ga nog wat proberen. Het kan in een ontspannen sfeer, want ik heb al een dikke prijs binnen". sportuitslagen WIELRENNEN Ronds van Frankrijk 4e etappe: 1. Nijdam (Ned) 255 km in 6 uur, 13 minuten en 58 seconden (gem snelheid: 40,912 km/uur), 2. Skibby (Den) op 3 seconden, 3. Mu seeuw (Bel) z.t., 4. Jèrome Simon (Fra) z.t., 5. Lilholt (Den) z.t., 6. Indu- rain (Spa) 0.05, 7 Lieckens (Bel), 8. Fidanza (Ita), 9. Pieters (Ned), 10. Kel ly (Ier), 11. Hermans (Ned), 12. Bo- mans (Bel), 13. Anderson (Aus), 14. Planckaert (Bel). 15. De Wilde (Bel), 16. Haex (Bel), 17. Hoste (Bel), 18. Dhaenens (Bel), 19. Vllamajo (Spa), 20. Van Poppet (Ned), 21. Wilfried Peeters (Bel), 22 Theunisse (Ned), 23. Vandenbrande (Bel), 24. Vichot (Fra), 25. Poels (Ned), 26. Vanderaerden (Bel), 27 Dahlberg (Nze), 28. Hane- graaf (Ned), 29. Martens (Bel), 30. Chaubet (Fra). 32. Van der Poel, 35. Marie (Fra), 43. Bauer (Can), 46. Tol- hoek, 50. Da Silva (Por), 54. Rooks, 55. Alcala (Mex), 58. Fignon (Fra), 61. Mottet (Fra), 62. Kleinsmann. 66. Par- ra (Col), 67. Hampsten (Vst), 70. Del- gado (Spa), 74. Roche (Ier), 79. Maas- sen. 80. Beuker, 90. Lammerts, 91. Herrera (Col), yz. criquielion (Bel), 100. Breukink, 104. Jakobs, 109. Van Aert, 112. Ducrot, 114. Manders, 119 Van Vliet. 126. Solleveld. allen zeilde tijd als Indurain, 132. Siemons 2.32, 134 Nijboer z.t, 148. Van Orsouw 5.27, 150. Draaijer, 151. Talen, 157 Stevenhaagen, 170. Lubberding, 179. De Rooy, 182. Schurer allen zelfde tijd als Van Orsouw, 195. en laatste Hernandez (Col) 18.17. Algemeen klassement: 1 Da Silva (Por)17 uur, 16 minuten en 37 secon den, 2 Lilholt (Den) op 14 seconden, 3. Marie (Fra) 1.57, 4. Fignon (Fra) 2.37, 5. Pascal Simon (Fra) 2.48, 6 Alcala (Mex) 2.52, 7. Ruè (Fra) 3.00, 8. Breukink (Ned) 3.03, 9. Lavainne (Fra) 3.08, 10. Skibby (Den) 3.16, 11 Barteau (Fra) 3.20, 12. Garde (Fra) 3.26, 13. Kelly (Ier) 3.27, 14 LeMond (Vst) 3.28, 15. Vanderaerden (Bel) 3.31, 16. Tolhoek (Ned) z.t., 17 Mül- ler (Zwi) z.t., 18. Maassen (Ned) 3.36, 19 Theunisse (Ned) 3.39, 20. Yates (Gbr) 3.40, 21. Rooks (Ned) 3.41, 22 Hampsten (Vst) 3.44, 23. Kuum (Noo) 3.48, 24. Nulens (Bel) 3.52, 25. Dhae nens (Bel) z.t., 26. Nijdam (Ned) 3.54. 27. Mottet (Fra) z.t., 28. Jérome Si mon (Fra) 3.56, 29. Colotti (Fra) z.t., 30. Museeuw (Bel) 3.58, 33. Anderson (Aus) 4.09, 41. Bauer (Can) 4.25. 48 Pieters 4.39, 61. Zimmermann (Zwi) 5 01, 65. Criquielion (Bel) 5.04, 67. Roche (Ier) 5.16. 68 Van Aert 5.17, 70 Van Poppel 5.19. 72. Van Vliet 5.24, 74. Solleveld 5.25, 75. Manders z.t. 89. Ducrot 5.51, 97. Poels 6.17, 100. Herrera (Col) 6.42. 105. Parra (Col) 7.11, 106. Van der Poel z.t.. 111 Indurain (Spa) 7.31, 114 Lammerts 7.47, 118 Jakobs 8.19, 122 Kleins mann 8.30, 123. Hanegraaf 8 34. 128. De Rooy 9.16, 130. Beuker 9.39. 131 Draaijer z.t.. 134. Delgado (Spa) 9.57, 138. Stevenhaagen 10.07. 140. Her mans 10 09, 148. Schurer 10.53, 166. Lubberding 13.09, 170. Van Orsouw 13.30, 172. Nijboer 13.46, 181 Sie mons 16.08, 188 Talen 18.46, 195. en laatste Gianetti (Zwi) 34.48. Dagploegenklassement: 1. Raas 18.42.04, 2. Priem op 3 seconden, 3. De Cauwer z.t., 4. Teirlinck z.t., 5 Le- geay z.t., 6. Gisbers 0.05, 12. Post z.t Algemeen ploegenklassement: 1 Guimard 51 uur, 57 minuten en 13 seconden, 2. Gisbers 2.25, 3 Raas 2.38, 4 Boifava 2.48, 5. Post 2.57, 9. Priem 4.32. Puntenklassement: 1. Lilholt (Den) 74 punten, 2. Kelly (Ier) 69. 3 Skibby (Den) 60. 4. Da Silva (Por) 55, 5. An derson (Aus) 46. 9. Nijdam (Ned) 35. Onze correspondent Bob van Huët reist de Tour de France- karavaan vooruit en geeft dagelijks een impressie van stad en streek waar de deelnemers aan de Grande Bouclé later rijden. Vandaag een schets van een van de schilderachtigste en meest bezochte plekjes van Frankrijk: de Mont Saint-Michel, door de Fransen beschouwd als het achtste wereldwonder. MONT SAINT-MICHEL - De grote luchtverhuizing naar Dinard, waar morgen de indi viduele tijdrit naar Rennes zal starten (79 kilometer), brengt het peloton langs een van de schilderachtigste en meest be zochte plekjes van Frankrijk: de Mont Saint-Michel. De granietrots (80 meter hoog en een omtrek van 900 meter) ligt in een toeristisch nie mandsland, waar zowel Bre tonse als Normandische VVV's aanspraak op maken. Officieel hoort de „Mont" bij Normandië. Het „achtste wereldwonder" trok vorig jaar 1.8 miljoen be zoekers. Eenderde daarvan schijnt overigens de moeite te nemen de hoge stenen trap naar de wereldberoemde abdij te beklimmen. De rest dringt (en drinkt) liever in de Gran de Rue, het - zoals de naam niet aangeeft - smalle straatje dat naar de kloosterkerk leidt. Patatlucht en souvenirwin kels hebben het oude pel grimspad de allure van een kermis gegeven. Verschijning Oorspronkelijk heette de rots Mont Tombe In de achtste eeuw veranderde de naam nadat aartsengel Michaël hier aan de bisschop van Avran- ches zou zijn verschenen. De bisschop liet een kapel bou wen en de hertog van Nor mandië zette er later een ab dijkerk bij. De Mont Saint- Michel werd geleidelijk volge bouwd en versterkt tot een onneembare - en nooit geno men - vesting. Behalve dan door de toeristen, die vorige week ook „sfeervolle" nachte lijke bezoeken aan de abdij kerk kunnen brengen. Uitge zonderd dan het gedeelte waar sinds 1970 weer enige Benedictijnen de erediensten verzorgen. Na de Franse re volutie dienden de abdijge bouwen lange tijd als ge van - Als de aanvliegende renners uit hun raampjes kijken kun nen ze op de top van de abdij kerk de aartsengel Michaël zien schitteren. De in 1897 door Emmanuel Fremiet ge maakte engel was er een paar jaar geleden slecht aan toe. Op zijn hoge post. waar hij dienst doet als bliksemaflei der. was Michaël aan een elektrolvtische kwaal komen te lijden. Zijn uit een koper- staallegering gesmede ge wrichten raakten wat broos door een overdosis hemelflit- sen. De engel kreeg een lam me arm en liet zijn opgehou den zwaard geleidelijk zak- Vakmatig Wel tien centimeter. Het zwaard raakte bijna een vleu gel", vertelt Jean Dubos, hoofd van de met Aalgieterij van de Stichting Coubertin in Sain t-Remy-les-Chevreuse onder Parijs). Vijf maanden werkte hij met zijn gezellen - jonge ambachtslieden die door de stichting gedurende een jaar „vakmatig, cultureel en geestelijk" worden geschoold - aan de gammele Michaël. Met een helicopter werd de engel in mei 1987 van de to renspits gehaald. Dubos herinnert zich de pa tiënt nog goed. Na een auto psie besloot hij het oude. me talen, geraamte te vervangen door binnenwerk van roest vrij staal. Een nieuw zwaard werd gesmeed en het koper werk gerestaureerd. Een ver gulder gaf de aartsengel ten slotte een nieuwe goudlaag. De bijzondere klus kostte 140.000 gulden, exclusief transport en de steigers rond de abdijkerk. Eind 1987 werd Michaël weer teruggezet, blin kend en geharnast voor een volgende eeuw vol bliksem schichten en luchtvervuiling. Einde van dit verhaal. Slechts eenderde van de bezoekers neemt de moeite de hoge stenen trap naar de abdij te beklimmen. (ADVERTENTIE) Vertrek: zondag 23 juli Uiteraard vindt ook dit jaar de finish van de Tour de France plaats in Parijs. Proef die unieke sfeer in deze stad en zorg dat u er bij bent! Van 07.00 uur tot 18.00 uur bent u in Parijs. Vertrek vanuit Gouda 00.00 uur (za/zo nacht) en Den Haag 00.30 uur. Terugkomst om ongeveer 01.00 uur (zo ma nacht). ■S^SIJTHOFF PERS

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7