Massaal bezwaar verwijderen van tegen bomen Milieubeheer blijft tegen bouw villa's Muziek en standwerkers op Katwi jkse toeristenmarkten Renovatie clubhuis Foreholte Nog geen standpunt over afbouwen van scholen in Voorhout Feestweek bij Waaier Pleidooi voor rotonde in Hoorneslaan Katwijk LEIDEN OMGEVING QeidtaQowtant WOENSDAG 5 JULI 1989 PAGINA 15 Raad Valkenburg akkoord reconstructie Achterweg VALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg is ak koord gegaan met de reconstructie van de Achterweg. Voor deze werkaamheden is 323.000 gulden nodig. De bedrijven langs de weg dragen 68.000 gulden bij. De raad stemde eveneens in met het plaatsen van 23 lichtmasten aan de Achterweg langs de S4, tussen het viaduct en Toren- vlietslaa. De kosten daarvan bedragen ruim 43.000 gulden. De provincie betaalt meer dan 32.000 gulden daaraan mee. Volgend jaar worden in Valkenburg 22 woningwetwoningen voor één en tweepersoonshuishoudens in plan 't Boonzak ge bouwd. ten behoeve van een- en tweepersoonshuishoudens. Te genover het Hanab-kantoor komen 18 premiewoningen. In 1991 kunnen er 10 premie en 22 ongesubsidieerde woningen in deze nieuwe woonwijk worden gebouwd, waarna in 1992 de resteren de 20 ongesubsidieerde woningen gerealiseerd kunnen worden. Op de grond van de voormalige beton-fabriek HIBE aan de Kat- wijkerweg komen vanaf 1993 50 woningen. Oegstgeest leest meer OEGSTGEEST Het aantal leden van de openbare biblio theek is in 1988 gestegen. Wa ren er in 1987 5.943 Oegstgees- tenaren lid, in 1988 waren dat er 6.716. Dit betekent dat vorig jaar 37 procent van de Oegst- geester bevolking lid was van de bibliotheek. Opmerkelijk is dat ouderen beduidend minder naar de bibliotheek gaan. Een toenemend aantal ouderen maakt gebruik van de boek- aan-huis-dienst. Deze biedt mensen die niet in staat zijn zelf naar de bibliotheek te ko men, de mogelijkheid toch boeken te lenen. Sanering nodig terrein Eigenbrood LISSE Een deel van het ter rein Eigenbrood aan de Kanaal straat in Lisse moet worden gesa neerd. Uit bodemonderzoek is ge- blekendat het terrein van de voormalige garage gedeeltelijk vervuild ismet olie. Daarnaast bevatten sommige stukken grond te veel lood.Dat is echter niet zo ernstig dat de grond daarvoor moet worden afgegraven. Dat maakte G. Suurenbroek, di recteur openbare werken, gister avond bekend tijdens de vergade ring van de commissie openbare werken. De commissie werd ge vraagd een bedrag van 462 dui zend gulden beschikbaar te stel len voor de sloop, bodemsanering en bestrating van het terrein aan de Kanaalstraat, hoek Juliana- straat. Er komen voorlopig 37 parkeerplaatsen. Als er in de tweede helft van 1990 15 apparte menten worden gebouwd moet het plein herbestraat worden. Met name het CDA had gister avond moeite om anderhalve ton uit te trekken voor eenvoorlopige bestrating. Volgens Suurenbroek wordt het bestratingsmateriaal straks gebruikt voor de definitie- vebestrating. „Bovendien willen we het terrein er een beetje fat soenlijk uit laten zien aangezien het erg dicht bij het centrum ligt", aldus de directeur openbare werken. Auto te water LEIDSCHENDAM Een 25-jarige Hagenaar is gis terochtend om half elf met zijn auto te water geraakt. De man reed over de Graaf Adolflaan toen hij, vermoedelijk door een 'black-out', de macht over het stuur verloor. De wa gen kwam op zijn kop in een vijver terecht. Vier passanten sprongen in het water en wisten de auto op zijn kant te duwen. Ze be vrijdden vervolgens de be stuurder. Deze kwam met de schrik vrij. De wagen is zwaar beschadigd. Brand gesticht in papiercontainer RCL LEIDERDORP De brand- weer heeft vannacht om half drie op sportpark De Bloe- merd een brandje in een pa piercontainer moeten blussen. In de container wordt door voetbalvereniging RCL oud papier verzameld. De politie vermoedt dat het vuur is aan gestoken en denkt dat de da ders zich ook schuldig hebben gemaakt aan twee inbraken in schuurtjes in de buurt van De Bloemerd. Uit een daarvan verdween vannacht een fiets en in het andere schuurtje werd de vrieskist opengezet zodat de inhoud is ontdooid. De fiets is teruggevonden. Remmen met gaspedaal SASSENHEIM Een vrouw uit Leiden is gisteren met haar auto in een sloot beland nadat zij niet het rem-, maar het gas pedaal had ingedrukt. De vrouw reed op de Van Pal- landtlaan en wilde linksaf slaan in de richting van de rijksweg. Voor haar stond een auto. De vrouw wilde rem men, gaf echter gas en ramde de auto voor haar. Vervolgens reed de Leidse tussen twee vluchtheuvels door, belandde in een weiland en kwam uit- De beuken langs de Herenweg die dreigen te verdwijnen. FOTO: W!M VAN NOORT .NATUURMONUMENT WAAR WE IEDERE DAG VAN GENIETEN' WARMOND Massaal zijn de tegenstanders van van het kappen van de 22 beuken langs de Heren weg, bij het bos van Huys 1 te Warmont, gisteren ver- schenen op een hoorzit ting van de gemeente. Zij l zetten met hun aanwezig- I heid nog eens kracht bij aan de eerder tijdens een vergadering van de com- missie openbare werken al aangevoerde argumen- J ten. Die sprak zich toen tegen het verwijderen van de bomen uit. Of ze inder daad blijven staan, zal morgen blijken tijdens de raadsvergadering. Dan wordt het voorstel voor herbestrating van de doorgaande route door het dorp behandeld. Het college handhaaft in elk geval het voorstel de bomen te rooien en te vervangen door jonge aanplant. Het baseert zich daarbij naar eigen zeggen op de rapportage van deskun digen. L. Dijkman legde daar tijdens de hoorzitting namens het inderhaast opgerichte „Ac tiecomité Warmond's Groen", een rapport naast dat op ver zoek van het comité door een Arnhems boomverzorgingsbe- drijf is opgesteld. Daarin wordt geadviseerd de weg niet te asfalteren omdt er grote schade aan de wortels onder het wegdek zou ont staan. Eerder stelde het bu reau Oranjewoud, waarop B en W zich baseren, juist dat er nauwelijks wortels onder de weg zitten. In het rapport dat Dijkman aandroeg wordt ver der gesuggeerd het bomenbe- stand langs de Herenweg ge leidelijk te vernieuwen, zodat het karakter behouden blijft. G. Slingerland, voormalig raadslid en wethouder voor Progressief Warmond, vond dat al het mogelijke gedaan moest worden om alle bomen langs de route te behouden. „Ik zou de raad willen zeggen: zie het als een uitdaging om dat te realiseren". C. Padberg vroeg zich af of de gemeente gewacht had op de vakantieperiode om de zaak door te drukken. „Het gaat hier om een natuurmonument waar wij ieder dag van genie ten", verwoordde hij, gelet op het instemmende applaus, de algemene gevoelens op de pu blieke tribune. Wilhelmina Boulevard. Men Lisse waar hij voorlichter me kt ezen uit de afstanden 4 en 8 chanisatie was. In 1979 raakte kilometer en deelname kost hij betrokken bij de bouw van f3. Voor J22,50 is een negen- de techniekhal van de Rijks lopen-kaart te koop. De wed- Middelbare Tuinbouwschool in strijdlopers worden zowel bij Lisse waar hij adviseur voor de vrouwen als de mannen in- was. In 1983 ging hij volledig gedeeld in leeftijdsgroepen. De les geven aan de Lissese school start heeft telkens om half en in het agrarisch cursuson- acht plaats. derwijs. Woensdaga vondzang Het Christelijk Gemengd koor Hosanna in Excelsis uit Rijsen- van Katwijk hout verleent medewerking avond om 20. Zomeravondzang Rommelmarkt begint van- straa' 11 Usse word' vril' eem meuewer«më u,„ 41MW uUr Medewer- aan de woensdagavondzang king wordt verleend door het U en' e van vandaag. Aanvang 20.30 koor „De Zonnestralen" uit 8 8 8 1 uur in de Hervormde kerk aan Dek en Wiel. Toegang is vrij. Orgelconcert De organist Bram Beekman Christelijke Mavo de geeft vrijdagavond een orgel- de Hoofdstraat in Noordwijk. r De samenzang wordt op het ihuropese markt orgel begeleid door Teke Bijl- sma ui, Haarlem. De toegang Divacsivelermg aan de Muzen- %ncertTp he, Ta,tlljksl van IS vril. Zoon 1 SS I T di/7rtr/Znfn t.r4* i rr i t laan 155 in Leiderdorp houdt den Heuvel-orgel in 'de Nieu- donderdag een Europese xve Kerk aan de Voorstraat in markt. De markt zal om vier Katwijk aan Zee Beekman is uur door minister L.C. Brink- de vaste bespeler van het orgel noemd tot hoofd commerciële man worden geopend en duurt van de St. Jacobskerk in Vlis- zaken bij Zilveren Kruis Ver- tot half acht. In het kader van singen. Het concert begint om zekering in Noordwijk. De Europa 1992 willen de leerlin- kwart over acht. Toegang kost Boer was manager internatio- gen de landen van de Europe- p% houders van CJP of Pas 65 nale strategische marketing bij se Gemeenschap onder de aan- moeten f5,50 betalen en kin- AKZO. Daarvoor was hij dacht brengen. Iedere klas laat deren tot 12 jaar/4. werkzaam in de farmaceuti- zien wat zijn land" te bieden sche industrie. De Boer volgt heeft, door middel van hapjes, r> i in deze functie J.W. Gaasstra drankjes, volksdansen, videop- Kulturele Raad op die per 1 augustus directeur resentaties en andere zaken. jje Culturele Raad in Hille- De opbrengst van de markt gom heeft vana/ vrijd een gaat naat Pax Christ, Kinder- programmaboekje voor het hulp ten behoeve van Noord- sejzoen 1989/1990 beschikbaar, ïerse kinderen. Hierin staan alle cursussen en Tnhilfiim evenementen die in het nieu- j uuiivuiu we seizoen plaatsvinden bij de vereniging NOVO houdt dit Harm Meijers viert vrijdag zijn Kulturele Raad. Op 2 septem- jaar voor de achttiende keer 25-jarig ambtsjubileum in de ber is er een mogelijkheid om de bekende strandlopen. De kantine van de Rijks Middel- zich in te schrijven voor de lopen hebben plaats op de don- bare Tuinbouwschool aan de cursussen. Voor die tijd kan derdagavonden 6, 13, 20 en 27 Vennestraat 24 in Lisse. Meij- men zich ook al inschrijven, juli en 3, 10, 17 en 24 augustus, ers is op 1 augustus 25 jaar in Het gebouw van de Kulturele Tevens wordt gelopen op dins- overheidsdienst. Hij begon bij Raad is open tussen negen en dag 22 augustus. De start is bij het toenmalige Consulent- twaalf en tussen half een en de politiepost bij de Koningi schap voor de Tuinbouw in vier uur 's middags. Zilveren Kruis Drs. A. de Boer is per 1 juli be- wordt Schade en Zilveren Kruis Le- Strandlopen De Noordwijkse volleybal- OEGSTGEEST De werk groep Milieubeheer Leiden blijft gekant tegen de bouw van villa's bij kasteel Ende geest. De groep schrijft dit aan de gemeenteraad van Oegst geest. Aanleiding voor de brief is de mededeling van de ge meente Oegstgeest dat na aan passing van de plannen gro tendeels aan de milieubezwa ren van de werkgroep tege moet is gekomen. Aanpassing betekent dat er minder villa's zijn gepland. Milieubeheer blijkt daarmee niet tevreden. „We hadden niet alleen mi lieubezwaren en daarbij is aan de milieubezwaren niet tege moet gekomen", zo schrijft Mi lieubeheer. Schietpartij LISSE De politie zegt nog volledig in het duister te tas ten over de schietpartij, dins dagochtend in de Van der Veldstraat. In deze straat werd een woning enkele malen met een jachtgeweer beschoten waarna twee mannen er op een motor vandoor gingen. KATWIJK De eerste toeristenmarkt in Katwijk heeft morgen donderdag 6 juli plaats. In totaal zullen in het centrum van de badplaats acht van deze markten worden gehou den. De toeristenmarkten zijn altijd op donderdag en duren van 's middags twee tot 's avonds negen uur. Volgens de organisatoren was de belangstelling voor de 100 kramen zeer groot en kon worden gekozen uit een aan bod van zo'n 300 koop- en am bachtslieden. Deelnemers die iets nieuws konden aanbieden hebben voorrang gekregen. Zo zijn er ambachtslieden die de monstraties geven van tin gie ten, Delfts Blauw schilderen, poppen maken, beschilderen van voorwerpen, graveren en slijpen van half-edelstenen. Op 20, juli wordt een groot standwèrkerstoernooi gehou den met onder anderen G. Stroeve, de Nederlands kam pioen stand werken 1988, J. Kempe, de de beste beursde- monstrateur, H. Dikkes, de oudse en gezelligste standwer ker en P. Zappey, de keizer van de Antwerpse vogeltjes- Voorts wordt door verschillen de muziekverenigingen opge treden. Op 6 juli is dat The Sil ver Heights Collegiate Symp honic Band uit Winnipeg, die vanaf half acht speelt op het Andreasplein. Diezelfde avond treedt op de Taatedam de Jazz Band op. De DVS-junioren spelen op 13 juli,, de Harmonie Katwijk op 20 juli, de Tiffing Swing Band uit Engeland op 27 juli, een schoolband uit Stockholm en op 17 augustus muziekvereniging UNI. Deze optredens beginnen om half acht en hebben plaats op de Taatedam. Alleen het optreden van de junioren van DVS be gint om zeven uur. VOORHOUT Het clubge bouw van de voetbalvereni ging Foreholte, dat nu 30 jaar in gebruik is, moet worden ge renoveerd. Bovendien moet het gebouw worden uitgebreid met een bergingsruimte en een EHBO. unit. Ook de gasopslag, in de kantine, die door ver schillende instanties wordt ge bruikt, dient te worden ver vangen, evenals de waterlei ding. De kosten van de renovatie zijn geraamd op 68.850 gulden. Dat wordt voor een belangrijk deel opgebracht met de op brengst van een een sponsor loop, bijdragen van de sponsor en reservering van de huurop brengst. Het bestuur van Fore holte heeft de gemeente ge vraagd om een investerings subsidie van 16.850 gulden en een garantstelling voor een le ning van 25.000 gulden. De commissie financiën heeft gis teren unaniem ingestemd met een voorstel daartoe. VOORHOUT Om de uitbreiding van de Em- mausschool in Voorhout voor te bereiden stelt de gemeente 25.000 gulden beschikbaar. De raads commissie financiën heeft gisteren met een voorstel daartoe ingestemd. Over het voorstel betreffende de afbouw van de overige scholen in de nieuwe wijk Oosthout, waarmee onge veer een bedrag van 2,5 miljoen gulden mee ge moeid is, werd nog geen advies uitgebracht. Van de zijde van het ministe rie van onderwijs werd eerder negatief gereageerd op het verzoek de drie nieuwe scho len gelijkertijd af te bouwen. Naar aanleiding van deze wei gering beraadde het college zich of de gemeente zelf initia tief kan nemen tot afbouw van de scholen. Een voorstel hiertoe werd de commissieleden op de dag van de vergadering overhandigd. Reden voor burgemeester Van de Wouw de commissieleden op te roepen „kennis te nemen van het voorstel, maar geen besluit van te verwachten". De discussie erover wordt op 10 juli in de commissie onder wijs gevoerd. „Het ligt in de bedoeling om op 13 juli een de finitief standpunt te bepalen. De commissieleden waren geenszins ingenomen met die handelswijze van het college. Temeer daar nog geen zeker heid bestaat over de behoefte aan drie 8 klasssige scholen in Oosthout. WARMOND De rooms- katholieke basisschool De Waaier houdt vanaf vrij dag tot en met 14 juli een feestweek naar aanleiding van de officiële opening van het nieuwe schoolge bouw aan de Herenweg 74. Sinds 10 mei is de nieuwe school al in ge bruik. Aanstaande vrijdag 7 juli gaan de kinderen vanaf de plaats waar de oude school stond, de Leerhoeve aan de Endepoel- laan, in optocht naar het nieu we gebouw. De kinderen zijn onder meer verkleed als Chi nezen, Fransen, Belgen, india nen en zigeuners. Om 19.15 uur komt de optocht aan en wordt het logo van de school onthuld. Daarna is het open huis tot 22.00 uur. Zaterdag wordt de school om 14.00 uur officieel geopend door wethouder C. van Scha- gen. In de Matthiaskerk wordt 's avonds een gezinsmis gehou den, waarbij de kinderen een groot koor vormen. Op maan dag 10 juli is er een schoolreis je. Toneelvereniging Matthias speelt 's avonds de musical „Inpakken en wegwezen". Op dinsdag 11 juli wordt een pya- ma-ontbijt gehouden, 's Mid dags en 's avonds voeren de kinderen van groep 8 een mu sical op, hun afscheid van de school. Op woensdag 12 juli wordt een vossenjacht door Warmond ge houden, waarbij de verklede leerkrachten als vossen funge ren. In de avonduren is er een spelbijeenkomst. Donderdag 13 juli is er een speurtocht door de school. Wethouder De Vos komt om 13.30 uur een cadeau brengen en daarna voeren de kinderen voeren een stukje op. Op vrijdag 14 juli wordt de feestweek afgesloten met een dolle dag. Groep 8 organiseert dan een fancy fair met veel prijzen. KATWIJK Er moet een rotonde komen op het kruispunt Melkweg-Hoor- neslaan in Katwijk. Daar voor pleitte RPF-fractie- voorzitter J. H. Ten Hove gisterenavond tijdens de vergadering van de com missie algemeen bestuur lijke zaken. Op deze wijze zou het drukke kruispunt optimale veiligheid bieden, terwijl het verkeer re delijk snel kan doorstromen. Voor de andere commissiele den was het voorstel van Ten Hove het „ei van Columbus". Morgen al spreekt de commis sie RGO zich over het uitge werkte voorstel van de RPF- fractievoorzitter uit. Doordat in Katwijk-Noord een aantal nieuwe wijkdelen aan sluit op de woonwijk Hoornes dreigt de belangrijke west-oost verbinding in deze uit de zesti ger jaren stammende woon wijk het verkeer niet meer aan te kunnen. Nu is het al op de kruispunten vaak vrijwel ondoenlijk om op de Hoornes laan te komen. Het collegevoorstel om de Hoorneslaan ter hoogte van de aansluiting met de Melkweg aan te passen vond geen gena de in de ogen van Ten Hove. Hij had polshoogte genomen bij de kruising en was tot de conclusie gekomen dat het knooppunt het best door een rotonde ontward kan worden. Zijn voorstel kreeg direct bij val. H. Telkamp (PvdA) vond dat op korte termijn het plan serieus bekeken moet worden. Dat verzoek werd direct geho noreerd. stemde in met het voorstel een (miniRotonde aan te leggen bij de kruising Biltlaan-Rijnsoever. Hoewel namens de wijk gepleit werd voor vooral geluidsbeperkende maatregelen, koos men daar toch voor omdat dan het ver keer sneller doorstroomt en de geluidsoverlast ook wordt be- De animo voor het paalzitten neemt duidelijk af. INSCHRIJVING VERLENGD Weinig aanmeldingen voor WK paalzitten NOORDWIJKERHOUT- Er hebben zich onvoldoende paal- zitters aangemeld voor het we reldkampioenschap dat op 25 juli begint. Op dit moment hebben zich bijna 20 paalzit- ters opgegeven. Volgens de or ganisatoren is dat te weinig omdat er altijd nog gegadigden afvallen. „Door de medische keuring worden altijd mensen afgekeurd. Iemand met een hoge bloeddruk kan de paal niet op", vertelt VVV-infor- matrice Mary Bon. „Ook blijkt uit ervaring dat er altijd men sen zijn die zich op het laatste moment terugtrekken. We moeten dus extra aanmeldin gen hebben om de 18 palen vol te krijgen". Vorig jaar werd gestart met slechts 16 paalzitters. Om dit opnieuw te vermijden is het prijzengeld flink verhoogd. Zo krijgt de eerste prijswinnaar 1500 gulden in plaats van 1000 gulden. Er is een extra prijs van 2500 gulden voor het ver breken van het wereldrecord. De inschrijving bij de VVV Noordwijkerhout is verlengd tot en met dinsdag 11 juli. „De animo voor het paalzitten loopt terug. Daarnaast kampen we dit jaar met het probleem dat het paalzitten net in de eerste week van het bouwvak valt", vertelt Jan Huybrechts van de organisatie. Volgens hem komt er in ieder geval nog een tiende editie van het paalzitten in 1990. „Maar of we dan nog verder doorgaan is de vraag". Manifestatie Jazz behind the Toll WARMOND De jazzmani- festatie Jazz behind the Toll vormt vrijdag en zaterdag weer de aanloop tot de Kaag- week. De plaatselijke horeca bedrijven organiseren dit eve nement, onder de vlag van de Ondernemersvereniging War mond. Zoals gebruikelijk ver zorgt een paardentram de gra tis verbinding tussen de diver se lokaliteiten waar wordt op getreden. Op zaterdag en zon dag treedt Fits Katee op in het Stationskoffiehuis aan de He renweg 1 The Old Black Hor- se Saloonband speelt zaterdag in de Saloon aan de Dorps straat 82, op'zondag speelt daar de Evergreen Jazzband. In boerderij Meerrust aan de Dorpsstraat 5 treedt zondag de Revival Jazzband op. Het Trio Rob Agerbeek speelt zaterdag en zondag in het Wapen van Warmond aan de Dorpsstraat 90. De Coldhorn Dance Socie ty treedt op zaterdag en zon dag op in café De Zon aan de Dorpsstraat 114. Aanleg Keukenhofviaduct in september van start LISSE De aanleg van de tunnel onder de Sta tionsweg bij de Keuken hof in Lisse kan in sep tember van start gaan. De leden van de commissie openbare werken hebben gisteravond ingestemd met de aanleg van dit voetgangersviaduct. Al leen de WD maakte gis teravond enig voorbehoud bij het collegevoorstel. R.Michels: „De WD-fractie moet hier over pfaten dus vandaar hetvoorbehoud. Pas in de raadsvergadering komt de VVD met eendefinitief standpunt". De voetgangers tunnel wordt aangelegd door de Keukenhof. De helft van de kosten wordt echter betaald door de gemeente en de pro vincie. Beide overheden dra gen 265.000 gulden bij aan het meer dan een miljoen kosten de project. Na de aanleg van de tunnel moet tijdens de openingsmaan den van de Keukenhof het verkeer makkelijker doorstro men op de Stationsweg terwijl de bezoekers van de Keuken hof veilig de hoofdingang kunnen bereiken. Lisse hoeft verder geen geld meer be schikbaar te stellen voor een verkeerslichteninstallatie op de Stationsweg. CDA'er Th. Meijer brak gister avond nog wel een lans voor het herplanten van enkele oude bomen die voor de aan leg van hetviaduct het veld moeten ruimen. Volgens direc teur openbare werken G. Suurenbroek worden er nieu we bomen van een flink for maat geplant. „Dat geeft vaak een beter resultaat dan bomen herplanten. Die staan meestal dan toch een paar jaar te kwarren".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15