Plan voor commercieel opgezet kinderdagverblijf in Alkemade Hazerswoudse bom blijft waar hij ligt Leidschendam opent aanval op graffiti Schone grond onder autosloopbedrijven Nieuw bedrijvencomplex in Hazerswoude-Rijndijk dïenstwerlenin Zes etages voor „Rietvinkhof" in Leidschendam Zoeterwoude kiest voor stimuleren veeteeltbedrijven LEIDEN OMGEVING CetdaeSotwcwit WOENSDAG 5 JULI 1989 PAGINA 1 LEIDSCHENDAM De gemeente Leidschendam wil vier ton uittrekken voor de bestrijding van graffi ti-vandalisme. Voor dit bedrag kunnen 28 gebouwen, scholen, peutercentra, gymzalen en wijkgebouwen, worden voorzien van een coating op de meest kwets bare geveldelen en daarboven van een waterafsto tend middel. Dit laatste is nodig om te voorkomen dat regenwater achter de coating komt. Begonnen wordt met een experiment met twee gymnastieklokalen in Prinsenhof door een Leidschendams en een Voor- burgs bedrijf. De gemeente wil verder jaarlijks 25.000 gulden uittrekken voor een snelle verwijdering van graffiti. Een nadeel van de anti-graffiticoating, die 70 keer gereinigd kan worden voordat een nieuwe laag moet worden aangebracht, is dat het gebouw een ver- nisachtige glans krijgt die het aanzien beslist niet ten goede komt. Kindercircus Bongo bij Swetterhage ZOETERWOUDE Het kindercir cus Bongo treedt zaterdagmiddag kindercircus Bongo twee keer op bij Swetterhage in Zoeterwoude-dorp. Er zijn voorstellinegen om 14.00 uur en om 16.00 uur. Naast de bewoners van Swetterhage zijn ook jongens en meisjes in de leeftijd van 3 tot 12 jaar uit Zoeterwoude en Stompwijk van harte welkom. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Rabobank Stompwijk-Zoeterwoude. De komst van kindercircus is on derdeel van het zomerprogramma van Swetterhage. De artiesten tre den op in een grote tent met zo'n 400 plaatsen. ALPHEN AAN DEN RIJN De grond onder de op slagplaatsen van autowrakken in de gemeente .Al phen aan den Rijn is niet verontreinigd. Dat blijkt uit een oriënterend bodemonderzoek dat de provinicie Zuid-Holland heeft laten uitvoeren. De provincie on derzocht naast de opslagplaatsen in Alphen 185 ande re opslagplaatsen in Zuid-Holland. Het provinciebestuur wil met het onderzoek duide lijkheid verschaffen over de mate, de aard en de om vang van eventuele bodemverontreinigingen. De si tuatie in Alphen is bevredigend, zo luidt de conclusie in het eindrapport. Er moeten wel enkele milieu technische maatregelen worden getroffen, waaronder het aanbrengen van een vloeistofdichte vloer en een goede afvoer van afvalwater en olie via de riolering, een slibvervanger en een olie-afscheider. HAZERSWOUDE Een verzamelgebouw voor winkels en show rooms moet filialen van grote landelijke bedrijven in de meubelbran che naar Hazerswoude trekken. Het gebouw, ook bekend als een zoge naamd „retailpark", wordt gerealiseerd aan de Rijndijk Het retailpark wordt gebouwd door aannemer De Raad Bouw BV uit Katwijk. Woordvoerder Ravensbergen van het aannemingsbedrijf hoopt dat in de loop van februari volgend jaar de nieuwbouw gereed zal zijn. Verschillende bedrijven uit de meubelbranche, met vloerbe dekking en het zogenaamde bruingoed (audio-visuele apparatuur) heb ben zich al aangemeld voor het huren van een ruimte. In totaal zal het retailpark 6300 vierkante meter beslaan. Het gebouw wordt in twee la gen opgetrokken. Het realiseren van uitsluitend het casco van het nieuwe bedrijvengebouw kost ongeveer 2,5 miljoen gulden. Die inves tering hoopt het bedrijf terug te verdienen door het retailpark zelf in beheer te nemen. Burgemeester J.W. van der Sluijs van Hazerswoude slaat vrijdagmiddag de eerste paal voor de nieuwbouw. Parkeerplaatsen in Winkelhof INITIATIEFNEEMSTER: „IK VRAAG GEMEENTE ALLEEN OM RUIMTE" LEIDERDORP De parkeer accommodatie van winkelcen trum Winkelhof in Leiderdorp is onlangs uitgebr.eid met 145 parkeerplaatsen op het terrein aan de Heinsiuslaan. Met deze uitbreiding beschikt Winkel hof nu over in totaal 775 par keerplaatsen. Voor die plaat sen geldt dat de eerste twee uur gratis kan worden gepar keerd. Verder zijn de in- en uitritten verbeterd. Aan de Engelendaal zijn er twee in gangen en een uitgang geko men en aan de Hensiuslaan is naast de bestaande in- en uit gang nog een tweede doorgang gemaakt waardoor de door stroming in het parkeergebied soepel kan verlopen. De ko mende .maanden zal boven dien de in-en externe beweg wijzering van de parkeergara ge worden worden aangepast en vernieuwd. Chemokar succes in Leiderdorp LEIDERDORP De komst van de chemocar levert in Lei derdorp resultaat op. In febru ari van dit jaar, toen de che mocar voor het eerst Leider dorp aandeed, werd 1.497 kilo klein chemisch afval ingele verd. Tevens werd in deze maand nog eens 1.831 kilo naar de gemeentewerf ge bracht. In januari van dit jaar werd in Leiderdorp nog maar 1.137 kilo klein chemisch afval verzameld. In de eerste vijf maanden van dit jaar leverden de Leiderdorpers in totaal 10.955 kilo klein chemisch af val in. De chemokar staat ie dere laatste vrijdag van de maand op verschillende plaat sen in Leiderdorp, maar deze maand kan men ook op een zaterdag zijn afval kwijt. De chemokar staat op 15 juli op de Oranjegalerij (8.30-10.00), bij de winkels aan de Splinterlaan (10.30-12.00), op de Santhorst (13.00-14.30) en bij Winkelhof (15.00-16.30). LEIDSCHENDAM Voor het inmiddels al vier jaar oude bouwplan „Riet vinkhof" langs de Vliet in Leidschendam zal een nieuwe procedure worden begonnen voor vier flat gebouwen van zes bouw lagen en negen patiobun galows. Voor de bouw van de overige patiowoningen aan wat de „linkerpoot" van het hoefijzer wordt genoemd zal een afzon derlijke procedure wor den gevolgd zodra vast staat hoe de relatie met het naastliggend terrein wordt. De raadscommissie ruimtelijke ordening had het gisteravond moeilijk met weglaten van die vleugel, maar voelde zich ge bonden door begin deze maand door de raad gedane uitspraken over de invulling van de Vlietover. HAZERSWOUDE De Engelse vliegtuigbom die in het weiland langs de Paddesewetering op de grens tussen Hazerswoude en Boskoop ligt wordt voorlopig niet opgeruimd. De bom moet worden weggehaald als er op een nabij gelegen schierei- landje een gemaal wordt gebouwd. Geld voor het weghalen van de bom is er niet. Het waterschap De Gouwelanden overlegt vanavond met de gemeen te Boskoop hoe het pro bleem kan worden opge lost. ALKEMADE Karla Vollering-Schaarman uit Roelofarendsveen wil in Alkemade op commercië le basis een dagverblijf opzetten voor kinderen van zes weken tot drie jaar. Met haar initiatief wil de ondernemende Al- kemadese de gemeen schap een professionele voorziening bieden, waar bij ze zelf de risico's draagt. „Ik vraag het ge meentebestuur alleen om een geschikte ruimte te gen een redelijke huur", aldus Karla Vollering. Ze heeft haar hoop gevestigd op de leegstaande laagbouw van de voormalige Ignatius- school aan het Noordeinde. Ze is zich er wel van bewust dat er meer liefhebbers zijn voor die ruimte, onder meer mu ziekvereniging „Liefde voor Harmonie", die nu nog in de LTS resideert. „De laagbouw van de „Ig" zou uitermate ge schikt zijn als kinderdagver blijf; er is ruimte genoeg voor een apart slaap- en een apart speellokaal, ook zijn er vol doende toiletten, een opslag ruimte en een kantoortje. Bui ten is een veilige afgesloten speelplaats en een tuintje. Behoefte De behoefte aan een kinder dagverblijf jn Alkemade is groot. Dat bleek Karla toen zij De bebouwing langs de Vliet zou vanaf de Petrus- cn Pau- luskerk als een geheel moeten worden beschouwd, in ieder geval inclusief de villa Wind- lust. De sloop van de villa is door WVC geweigerd. Wet houder .1 C. van Erp wees er op dat de minister mede als motivatie had aangegeven dat de molen De Salamander cn het huis goed zouden passen bij het bouwplan Rietvinkhof. Bij de bevolking is echter be zwaar tegen de hoogte gerezen die overigens nu met een ver dieping is verlaagd. Onhanlbaar C. J van Kampen (CDA) zei ten aanzien van zijn positief advies voorbehoud te maken ten aanzien van de hoogte die beter naar vier etages zou kunnen Architect Van Beek had bij het spreekrecht echter al gezegd dat verlaging hem onhaalbaar leek. Hij wees er op dat de woontoren naast het centrum Schoorwijck („een bijna-vergissing") die door de bevolking regelrecht veraf schuwd wordt hierdoor nog hoger zou lijken. In januari van dit jaar meldde een inwoner van Boskoop de politie in zijn woonplaats dat er op de plek waar het water schap wil bouwen een niet ontplofte bom van 250 pond zou liggen. De Boskoopse poli tie waarschuwde daarop direct de Explosieven Opruimings Dienst (EOD), die een onder zoek instelde. Daaruit bleek dat de bom op een diepte van twintig meter in het Hazers- woudse veengebied langs de Paddese wetering ligt. De bom is waarschijnlijk afgeworpen boven een tankval die ten tijde van de tweede wereldoorlog door de Duitsers in het gebied was opgesteld. De kans dat de bom alsnog ontploft is volgens de EOD reëel als er bouwacti- onlangs eenmalig een adver tentie plaatste. Direct meldden twintig (aanstaande) moeders hun kroost aan voor in totaal driehonderd uur per week. Het idee om een kinderdag verblijf als onderneming te gaan runnen leeft al geruime tija bij Karla. Vorig jaar volg de ze een cursus beroepeno- riëntatie voor herintredende vrouwen. Dat deed ze met in haar achterhoofd de wens om een winkeltje te beginnen. Op de cursus bleek haar dat kin deropvang het grootste knel punt is voor werkende moe ders. dat bracht haar op het idee van een kinderdagver- blijf. Bij de Starterswinkel in Lei den kreeg ze adviezen en tips en vervolgens was het Paula ten Wolde, die een kinderdag verblijf in Wassenaar runt, die Karla verder met raad en daad terzijde staat. Karla Vollering stelde het af gelopen jaar een ondernemers plan op. Hierin heeft ze om schreven hoe ze het dagver blijf denkt te laten draaien. In dat plan, een fors boekwerk, komen alle facetten van een kinderdagverblijf aan de orde. Inmiddels heeft ze voor drie honderd gulden al vast wat speelgoed aangeschaft. „Als het me allemaal te lang gaat duren, dan ga ik even naar dat speelgoed kijken en dan weet ik weer heel zeker dat het er echt komt". Kwaliteit Karla Vollering wil een „kwa liteitsdagverblijf". viteiten in de directe omge ving plaatsvinden. Zeker als de grond door heiwerk in tril ling wordt gebracht. Daarom mag in een cirkel van veertig meter om de bom niet worden gebouwd. Kosten Boskoop is bij de bommenzaak betrokken doordat het water schap het nieuwe gemaal dichtbij de vindplaats van de bom op Boskoops grondgebied wil bouwen. Hazerswoude is niet van plan om een financië le bijdrage te leveren voor het opruimen van de bom. „De bom ligt weliswaar op Hazers- wouds grondgebied, maar wij hebben geen enkel belang bij „Ik ben me ervan bewust dat een kind het belangrijkste in het leven van ouders is, dus het verblijf moet pico bello worden. Ik volg alle richtlij nen van de werkgemeenschap Kindercentra Nederland (W.K.N.). Ook plaatselijke overheden werken met die richtlijnen". Ze wil twee gedi plomeerde, ervaren kinder verzorgsters in dienst nemen. Karla heeft al veel kinderdag verblijven in de regio bezocht, ondermeer een in Leiden, Wassenaar en Oegstgeest. Ze weet al precies hoe ze eigen kinderdagverblijf straks gaat inrichten. „Ik ben er de laatste maanden echt heel intensief mee bezig". Het ondernemer schap trekt haar en met kin deren kan ze van nature goed overweg. „Rijk zal ik er niet van worden, want wil je kwa liteit leveren dan kost dat veel geld. Ik ga er dan ook van uit dat ik zelf het eerste jaar voor nop werk". Massaal Karla Vollering durft al niet meer te adverteren. De massa le reakties op die ene adver tentie die ze heeft geplaatst, maken dat ze bij belangstellen den niet te hoge verwachtin gen mag wekken voor wat be treft de plaatsingsmogelijkhe den. „Als we straks tien kin deren tegelijkertijd te verzor gen hebben, zitten we vol. Op een groepje van tien kinderen onder de vier jaar kun je maximaal vier baby's hebben. Bij de start zit het risico er in dat verhoudingsgewijs teveel de bouw van het nieuwe ge maal", zo reageerde woord voerder E. van Seggelen van Hazerswoude gistermiddag. Er zou wel een regeling zijn dat het rijk de kosten groten deels vergoed. Maar dat potje is tot 1993 leeg. Dat betekent dat de gemeente het geld, een bedrag van 1,8 miljoen gulden, zou moeten voorschieten. „Over vier jaar tijd uitge smeerd betekent dat een ver lies aan rente van rond de 100.000 gulden", aldus Van Seggelen, die erop wijst dat een eerder voorstel van Ha- zerswoudse zijde om de kosten te verdelen door het water schap en Boskoop is afgewe zen. baby's worden aangemeld". Voor de financiële zekerheid is het nodig dat bedrijven eni ge-kind-plaatsen kopen of hu ren. Dat kost circa twaalfdui zend gulden per kind per jaar. Voor een verblijf blijft daar na aftrek van de korting op de vennootschapsbelasting en de ouderbijdrage slechts driedui zend gulden van over. Dat moet voor een bedrijf toch Het waterschap overlegt mor genavond met Boskoop over de nu ontstane situatie. De bom vormt geen direct gevaar, ook al omdat er in de directe omgeving geen mensen wo gen. Het nieuwe gemaal moet er echter wel komen. De wa terhuishouding in het gebied wordt ontregeld door het aan brengen van een zandlichaam voor rijksweg 11. Een mogelij ke oplossing is de bouwlokatie veertig meter te verplaatsen „Als dat niet kan moeten we maar weer om de tafel gaan zitten. Bij de verdeling van de kosten moet dan ook Rijkswa terstaat worden betrokken", aldus Van Seggelen. haalbaar zijn als dankzij het kinderdagverblijf een gewaar deerde kracht in dienst kan blijven?" vindt Karla. Volgens haar komen en overal steeds meer particuliere kinderdag verblijven wegens de lange wachtlijsten bij gesubsidieerde instellingen. Een naam voor het dagverblijf heeft ze al lang in gedachten: ,,'t Zonnestraaltje". „Zo komt ZOETERWOUDE Het open veenweidegebied en de voor Zoeterwoude zo karakteristieke bebou wingslinten moeten be houden blijven. Er moeten stringente bepa lingen worden opgeno men in het bestemmings plan zodat ongewenste ontwikkelingen gemakke lijk het hoofd kunnen worden geboden. Dat staat in het bestemmings plan Landelijk Gebied dat vanavond door de com missie ruimtelijke orde ning wordt besproken. Verdere kernpunten uit het bestemmingsplan zijn het sti muleren van de melkveehou derij en tegengaan van akker bouw en tuinbouw. Verder moet het recreatief gebruik van het landelijk gebied gesti muleerd worden door het uit breiden van het aantal fiets routes en de mogelijkheden om bij de boer te kamperen. Het aantal woningen mag in het landelijk gebied niet toe nemen en de industrialisatie moet worden tegengegaan. Laagveen Het landschap rond Zoeter woude is een van de weinige, in het westen van ons land overgebleven, onafgegraven laagveengebieden. Het ontgin ningslandschap heeft er zijn vroegere kenmerken nog vrij wel geheel bewaard. Het is van het grootste belang, aldus het Zoeterwoudse gemeentebe stuur, dit gebied te bescher men door stringente bestem- mingsregels. Voor de melkvee houderij moet het graslanda- Ouders oefenen nu al druk op FOTO: WIM VAN NOORT een kind nu eenmaal op mij over: ik zie ze altijd graag ge lukkig, als zonnestraaltjes", al dus Karla die er naar streeft het dagverblijf in november te openen. „De ouders die hun kind hebben aangemeld, oefe nen eerlijk gezegd nu al druk op mij uit om zo gauw moge lijk van start te gaan". ELLEN VERHAAR reaal in principe in omvang gehandhaafd blijven. Hoewel er langs de Weipoortse Vliet- Noord vanwege de gunstige bodemstructuur (meer klei) en grondwaterstand wel akker bouw en open grondtuinbouw mogelijk is, moet dit volgens Zoeterwoude worden tegenge gaan. Het landschap moet open blijven en de flora en fauna in stand blijven. Deze agrarische sectoren hebben verder goede en voldoende mogelijkheden in het gebied rond Boskoop en in de Rijn en Veenstreek. Overigens is het wel mogelijk dat in de Drooggemaakte Gelderswoud- se Polder akkerbouw wordt gepleegd. Recreatie Ook de recreatie krijgt aan dacht in het bestemmingsplan. Méér fietsroutes en verdere mogelijkheden om bij de boer te kunnen kamperen staan daarbij voorop. Minder geluk kig is de gemeente met de camping aan de Westeindse- weg. De camping ligt midden in het landelijk gebied, de ont sluiting is niet optimaal en het terrein is niet aangesloten op de riolering. Voorts is blijkens een rapportage van de provin cie de grond van de camping verontreinigd. Het sluipverkeer vormt wel een probleem voor het lande lijk gebied. Met name de route Zuidbuurt-Geerweg is een groeiend knelpunt. Het is ge wenst de bestaande verbinding voor auto's tussen de Geerweg en de Broekweg te verbreken en het doorgaande verkeer vanuit Zoetermeer naar Lei den volledig via de provinciale weg 17 te laten lopen, dan wel éénrichtingsverkeer in de Geerpolder in te voeren. Gekruide karbonade tuinbonen met zure roomsaus en aardappelen aardbeienflip Een goed klaargemaak -c karbonade, die bij de ben ding alleen wat zout en j per meekreeg, smaakt va; 1 prima, daar niet van. Ma, met ook nog een kleine he veelheid ui, oregano en tij wordt dit vlees echt iets b 1 zonders. i De benodigdheden voor tw c personen zijn: 2 ribkarbon den, 25 g margarine, zoi peper, uitje, oregano, tijm; 1,5 kg tuinbonen, zout, ha bekertje zure room, pept paprikapoeder, ui, peten lie; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 4 dl gele vla (4 dl melk, 20 custard, 24 g suiker), 100 aardbeien, basterdsuik naar smaak, 1 lepel man quin, 1 lepel zure room, 1 pel chocoladevlokken. Schroei de karbonaden a beide kanten dicht in ht margarine. Temper vervolge het vuur, leg kleingesneden oregano en tijm in het vet bestrooi het vlees met zout peper. Bak de karbonaden een kwartier bruin. Maak jus met weinig water af zeef hem desgewenst. Zet de gedopte en gewass tuinbonen op met weinig h kend water en zout en kook in een kwartier (voor kleii jonge boontjes) tot vijfe twintig minuten (voor gro\ oude bonen) gaar. Leg de ali goten groente in een wan schaal en schep er een sau over dat gemaakt is door zl room te mengen met zout. per, paprikapoeder, fijngesr den ui en kleingeknipte pett Zet de helft van de melk Meng custard, suiker en w, nig koude melk tot een pap schenk er al roerende wat ht ,melk bij en doe het meng C bij de overige hete melk. Li de vla onder voortdurend rt ren een minuut zacht kokt Voeg van het vuur de overi koude melk toe en laat de koud worden. Ontdoe de t wassen aardbeien van de gri ne kroontjes en snijd ze plakjes Meng de vruchten n basterdsuiker en laat ze e - half uur staan om in te tre ken. Verdeel de met man quin gemengde vla over ho, glazen en leg er de plakj aardbei met sap op. Game i. het dessert met een schei zure room en de chocolat vlokken. JEAN1 APOTHEKEN De avond- en nao J diensten van de apotheken in de gio Leiden worden waargenon i door de apotheken die ook weekei dienst hebben. A ONGEVALLENDIENST ZIEKENM t ZEN LEIDEN Ongevallendie elke dag Academisch Ziekenhuis I halve van dinsdag 13.00 u. tot woei dag 13.00 u. (Diaconessenhuis poli! r nieken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. 1 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieki De Geneeskundige Dienst Leider A verhuisd van de Roodenburgerstr j in Leiden naar de Cronesteinka 18a in Leiden. c VERENIGING BESCHERMING 0 t GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor mi der en kind. Bel tel. 071-896309; 0 897762; 033-620244 (dit laatste nu mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dai lijks van 16.00 tot 17.00 uur en v 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeli dagelijks van 14.00 tot 20.00. N meer dan twee bezoekers per patië Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volw senen dagelijks van 14.00-14.45 u. van 18.30-19.30 u.; klasse-afdeling ook 11.15-12.00 u. Kraamafdelii dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.: 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alle voor vaders. Kinderafdeling di 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakir dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.C 19.30 u. Intensieve verpleging: di van 14.00-14.30 u. en van 18.3 19.00 u. Academisch Ziekt huis: Voor alle patiënten (behalve k deren) zijn de bezoekuren als vol Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.1 19.30 u. Avondbezoekuur afdel verloskunde: 18.00-19.00 u. De Pr« maturenafdeling: voor ouders en milie is na overleg met patiën doorlopend bezoek mogelijk. Bezt aan ernstige patiënten: wanneer i ernstige patiënten doorlopend I zoek woidt toegestaan kan de hoo verpleegkundige hiervoor speci kaarten verstrekken. Kinderklinl zalen voor peuters, kleuters en gr< kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak n het verpleegkundig hoofd. Horizontaal: 1 rekening van geleverde goede- 3 twijfelachtig; 5 apparaat; 7 kleurlinge; 8 bevallig; 9 landelijk. Verticaal: L 1 vermogen; 2 Europeaan; 3 periode dat er geen regen valt; 4 fijne stof; 5 schrikbewind; 6 passief. OPLOSSING f -(II 9 -Jnejjej g gauges f :ej6ooJ| 1 C ïuaaiuaoy z lumjjoj i :|eeo|)ja/ V W -snj 6 Uue6a|9 8 'u|j96au iiajsao c g Isnaiqnp e Unnpej i :|eejuoz|J0| Zwemclub AZC wil eigen ruimte ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense zwemclub AZC wil zo snel mogelijk een eigen verenigingsruimte. De club schrijft dat in een brief aan het college van B en W van Alphen. Het verzoek is inmiddels doorgespeeld aan het dagelijks bestuur van de sportstichting. JÊË Veel animo voor zwemvierdaagse De veertiende zwemvierdaagse van Alkemade is gisteren in het grote buitenbad van De Twee sprong van start gegaan De officiële opening werd verricht door voorzitter E. Bongers van zwem- en poloclub Alkemade. Vele zwemlusti- gen stonden lang voor het startsein te trappelen om bij een stralende zon zo snel mogelijk een frisse duik in het water te nemen. In totaal meldden zich gisteren maar liefst 850 deelne mers aan. Naar verwachting zullen daar van daag nog enkele tientallen bijkomen. Door zich door familie en kennissen te laten sponsoren FOTO HENK VAN DEN ENDE brachten de basisschoolleerlingen onder de deelnemers 6.500 gulden bijeen ten bate van UNICEF. Voor deelname aan de zwemvierdaag se kunnen zwemlustigen ook vanavond nog tus sen zes en acht uur starten. Zij kunnen dan als nog de zwemvierdaagse-medaille in de wacht slepen. De vierdaagsë loopt namelijk door tot en met zaterdag, maar dan alleen tussen acht en tien uur 's ochtends. De zeskamp die zater dagmiddag de vierdaagse zou besluiten, gaat niet door vanwege diverse andere feestelijke activiteiten in Alkemade die dag. VEEL AANDACHT RECREATIE

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14