„Klein Londen, klein Berlijn over verdeeld Vlaams dorp RADIO/TELEVISIE QeidóeQowuvnt MAANDAG 3 JULI 1989 PAGINA 11 Verfilming leven Vincent van Gogh door NOS en BRT DEN HAAG NOS- en BRT- televisie starten vrijdag met de verfilming van het leven van Vincent van Gogh. Onder de titel „Langs de kant van de weg" worden de laatste acht jaar van de kunstenaar in beeld gebracht. De NOS brengt de vierdelige drama-serie, met in de hoofd rol de 28-jarige Ids van der Krieke, in het voorjaar van 1990 op televisie. Dat voor dat jaar werd gekozen, komt om dat dan de honderdste sterfdag van Van Gogh wordt her dacht. Het scenario werd ge schreven door Ger Beuken kamp, terwijl de regie in han den is van Jan Keja. De NOS/ BRT-serie onderscheidt zich van de andere dramatiserin gen doordat als vertrekpunt werd gekozen voor de mensen om Vincent van Gogh heen. Daarbij wordt zoveel mogelijk gedraaid op de oorspronkelijke lokaties in Nederland, België en Frankrijk. Ook bij het uit zoeken van de acteurs en ac trices stond authenticiteit voorop. Belgen worden ge speeld door Belgische acteurs en Fransen door Franse ac teurs. Deze co-produktie van NOS en BRT komt tot stand met financiële participatie van NOS, BRT, het Stimulerings fonds en het CoBo-fonds. Nieuwe mensen bij „NOS-Laat" HILVERSUM Bij „NOS- Laat" zijn Wouke van Scher- renberg en Pim van Galen aangesteld als verslaggevers van de politieke redactie. Zij zullen naast Ferry Mingelen, Hugo Schneider en Jan Dries- sen, verantwoordelijk zijn voor het politieke nieuws in de actueel-informatieve ru briek van de NOS. „NOS- Laat" wordt vanaf 1 oktober het hele jaar door van maan dag tot en met vrijdag om 22.00 uur uitgezonden op Ne derland 3. Wouke van Scher- renberg is afkomstig van de afdeling voorlichting van het ministerie van VROM. Pim van Galen is momenteel ver slaggever van Radio Noord holland. Hella Liefting is be noemd tot coördinator van de redactie economie. Zij is mo menteel hoofdredacteur van het FN V-Magazine. „Klein Londen, klein Berlijn". Vlaamse TV-serie. TROS-televisie, Ned.2 om 22.35 uur. Dinsdag. HILVERSUM De BRT en de TROS zijn met gesloten beurzen tot een ruil gekomen. „Medisch Centrum West" ver schijnt op de Belgische buizen, terwijl de TROS de beschik king krijgt over de serie „Klein Londen, klein Berlijn", een pretentieus werkstuk van de BRT. Op dinsdag 4 juli begint de wekelijkse vertoning van deze zevendelige serie, die tijdens de oorlogsjaren speelt op het Vlaamse platteland, met name in een gemeente, waar een tweedeling optreedt. De helft collaboreert met de Duitsers, terwijl de andere helft natio naal Vlaams doet en denkt. Dat levert zeker in die tijds spanne drama op, vooral waar de scheiding der geesten zich doorzet binnen één familie. Het verhaal komt uit de koker van Rudy Geldhof, die niet al leen op fictie uit was, maar de van zijn vader vernomen ver halen uit de oorlogstijd erin verwerkte. Regisseur Dré Pop- pe maakte een ruime keus uit Belgische acteurs, vroeg voor de Duitse rollen Duitsers en wilde bepaald niet om zijn vriend Paul Cammermans heen die hij een hoofdrol toe bedeelde. Paul Cammermans, van vroe ger tv-werk hier nog steeds bekend: „Ik speel geen rollen meer in films, toneel en tv. Dat heeft te maken met mijn hebbelijkheid voor een eigen invulling te kiezen, buiten de inzichten van een regisseur om. Dat werkt in de praktijk wat moeilijk. Ik wil mij bo vendien bezig gaan houden met het maken van films. In België en in Europa ontstaat daarvoor meer financiële arm slag". In elke aflevering domineert Paul Cammermans in de rol van Charley Sierens, een we duwnaar die ooit als pionier in Canada knopen doorhakte, maar nu naar zijn vaderland teruggekeerd een bedrijfje op gang houdt. Hij heeft twee zo nen, Gerard (Hans Royaards) en Mare (Wim Danckaert). De eerste is welgesteld getrouwd, de tweede is in de serie zojuist opgelopen tegen Margriet (Ilse Uitterlinden), een onderne mend meisje dat spoedig in verwachting raakt. Bij het binnenvallen van de Duitsers wordt het dorp over stroomd door vluchtelingen. De broers Gerard en Mare ra ken gebrouilleerd, Mare moet niets van de Duitsers hebben, terwijl Gerard ermee aanpapt. Iets dergelijks ziet men ook gebeuren met de meisjes. Dit maakt het bijzonder moei lijk voor die inwoners van het dorp, die tot de oprichting van een verzetsgroep komen. Een neergekomen Britse piloot wordt aan de Duitsers verra den. Dit doet de spanningen in Scène uit „Klein Londen, klein Berlijn", de BRT-serie over de tweedeling die ontstaat in een Vlaams dorpje na de inval van de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog. die gemeenschap aanzienlijk toenemen. De Ortskomman- dant loopt maar binnen bij wie hij wil, altijd een smoes bij de hand om zich op te dringen. Al deze verwikkelingen leiden tot ontknopingen, waarvan het verloop door regisseur Poppe in wisselende scènes wordt ge doseerd. Dré Poppe vertelt hierover: „De BRT wilde een verhaal over Vlamingen in de Tweede Wereldoorlog. Maar er moes ten wel personages van vlees en bloed in rondlopen. Alles draait om de verhoudingen tussen de mensen die met el kaar in botsing komen of el kaar juist vinden. Charley fungeert binnen deze gemeen schap als een soort Uilenspie gel. Niet minder spreekt de fi guur van Liesje (Christel Do men) aan, die in korte tijd van kind vrouw wordt. Puur dra ma als je zo'n leven op zich be kijkt. De collaboratie van de Vlamingen in deze tv-reeks zou kwetsend over kunnen komen bij Vlaamse kijkers, maar ik heb het graag realis tisch gehouden. Het verhaal speelt in harde tijden. In elk Vlaams dorp zag men in die jaren de tweedeling" De BRT heeft in eigen beheer dit verhaal ook in boekvorm uitgegeven, zij het dat het door Willy van Poucke is herschre ven. Auteur Rudi Geldhof hierover: „Het verhaal dat ik schreef spookte al jaren door mijn hoofd. Het is autobiogra fisch. Ik woonde in een derge lijk dorp en hoorde jaren na de oorlog daar- veel over vertel len. Ik mag zeggen, dat het uit de werkelijkheid genomen is. De kritiek, dat deze serie wat weg heeft van de Duitse serie „Heimat", moet ik van de hand wijzen. Mijn verhaal stond veel eerder op papier. Ik moet het wel eens zijn met de mensen die beweren, dat niet al te veel Vlamingen zich tij dens de oorlog weerbaar te genover de Duitsers hebben opgesteld. Bij de Vlamingen werd de serie echter redelijk gunstig ontvangen. Men her kende de eigen toestanden er in. Jongeren keken met een soort nostalgie naar deze tijden van weleer in een oorlog die zij niet hebben meegemaakt". TON OLIEMULLER KRO 15.50 Neighbours, Australische serie. Shane sluit vriends- hcap met Linda Fielding. Max onthult Terry's verle den aan Maria. 16.15 De familie Perwanger, 9- delige serie over een rustig boerendorpje dat veran derd wordt tot een luxe wintersportplaats. Afl. 1. 17.05 Poppenkraam. Afl. 16: De man van stro. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Professor Poopsnagle, jeugdserie. Afl. 5. Een tro pische cycloon zorgt er voor dat de kinderen op het eiland terecht komen waar de derde salanman- der verborgen is. KRO 18.05 Feesten uit de hele we reld, 12-delige serie over 19.00 19.16 19.43 20.15 22.30 22.40 Afl. 6: Korea. Ravioli, 13-delige Duitse serie. Afl. 1: De prijs. Als Jarl-Kulle met een prijs vraag een 3-weekse va kantiereis wint, geeft hij dat cadeau aan zijn lichte lijk overspannen ouders. De vier kinderen denken zich prima te kunenn red den in het huishouden. NOS Journaal. KRO De Bobbies, Engelse poli tieserie. Afl. 9: Een onaar dige collega. Inspecteur Burnside moet samen met een nogal gewelddadige collega uit Derbyshire een arrestatie verrichten. Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra- My fair lady, 3-delige mini serie van de Amerikaanse verfilming uit 1964 door George Cukor van de mu sical van Lerner Loewe, gebaseerd op het toneel stuk Pygmalion van Ber nard SHaw. Met: Rex Har rison en Audrey Hepburn. Afl. 3. Prof. Higgins heeft gewed dat hij het bloe menmeisje Eliza kan ver anderen in een echte dame. Terug naar Nieuw Zee land met Kiri Te Kanawa, deze opera-en musicalster gaat voor het eerst na 27 jaar terug naar haar Maori- gebooredorp. Brandpunt politiek café, feiten en meningen over de actuele politieke situatie. NOS Journaal. KRO De blik in de spiegel (Le regard dans le miroir), 4- delige Franse serie. Afl. 4. Calvino herinnert zich de naam van de Hongaarse Jan Blaser (r) in 'Hollands Glorie'. NED 2 18.10 SS-er die Elizabeth Ko- vaks in haar nachtmerries uit scheeuwde. De Ameri kaanse journalist wordt vermoord als hij een foto van de kampbeul Horty weet te achterhalen. 23.35 Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.50 The real Ghostbusters tekenfilmserie. Afl.: Dok ter..help. 17.13 Foofur tekenfilmserie. Afl.: Kat of Hond/Vriende lijke vlooien. 17.35 Bluffers tekenfilmserie. Afl. 5: Een gebeuren met kleuren. 17.59 (S Ontdek je plekje: Ste ven sweert. AVRO 18.10 ^Hollands glorie, 12-deli ge serie van Walter van der Kamp naar de roman van Jan den Hartog. Afl. 1. Stuurman Jan Wandelaar komt plotseling terecht op een roestige sleepboot met een stel boeven als bemanning. 18.58 Teufels Grossmutter, 12- delige Duitse jeugdserie. Afl. 5: De dans ,om de bromfiets. Dorothea Teufel probeert haar kleinzoon Friedrich de tango bij te brengen. 19.20 fflDe brekers, 13-delige serie. Afl. 1: De eenarmige bandiet. Peek heeft geld nodig om de huur van de fietsenstalling te betalen. NOS 20.00 ElJournaal. AVRO 20.29 North and South 12-de lige Amerikaanse serie naar de roman van John Jakes. Afl. 11. Wanneer Orry hoort van George's gevangenneming, gaat hij het nodige ondernemen om hem vrij te krijgen. On- FOTO: DIJKSTRA dertussen verzorgt Made line in Charleston de arme zwarte bevolking. .22.07 AVRO Televizier, actuali teitenrubriek gepresen teerd door Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel. 22.40 Kane en Abel, Amerikaan se serie over de levensloop van de rijke William Kane en de onwettige zoon van een Poolse edelman, Abel Rosnovski. Afl. 1. 23.28 European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. NOS 23.58 Journaal. 00.03 Einde. NEDERLAND3 21.25 21.55 22.30 22.40 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 3. Studio Sport. 1. Wimble don. samenvatting. 2. Tour de France, samenvatting. SOCUTERA Film van het Wereld Na tuur Fonds. NOS Tjournaal. Sprekende film, docu mentaire serie over het ontstaan van de spreken de film. Afl. Hollywood neemt dienst. Sport Studio. IKON Kenmerk, actualiteitenru- IKON Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS Journaal. Studio Sport, Wimbledon. Nieuws voor doven en slechthorenden. 122.25 22.30 22.50 22.55 i Juke Box. i Webster Amerikaanse serie, i Nieuws. i Tik Tak animatieserie. Afl. 219. i Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de takkenteller i Spelbreker, kinderen elastie ken, kegelen, knikkeren, hinke len enz. Paul, die naar z'n bowlingbal zoekt stoort hun l Avonturenbaai. (Danger bay). Canadese jeugdserie, i Juke Box. i Wijn (Vintage). 13-delige En gelse documentaire serie. Medededelingen, programma overzicht en paardenkoersen. I Nieuws. l Buren (Neighbours), Australi sche tv-serie, Afl 139. Na de oorlog. (After the war), 10-delige Britse serie van John Glenister en J. Madden. i Zomerrock. verslag van het 20e Pinkpopfestival, i Leven zonder George (Life without George), 11-delige En gelse komische serie met Ca rol Royle en Simon Cadell. Kunst-zaken. Nieuws. Kijk uitl Mensen rond het Grote Oce aanbekken (Man on the rim) 11-delige Australische docu mentaireserie. Coda. Gelijck nu d'acker- man..., van Joost van den Von del. BRT 2 16.50 Einde. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis. Te kenfilmserie. Afl. 16. 9.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Stardrift: Adamo hoogte punten uit het gala-optreden van Salvatore Adamo. -j|20.40 Uitzending door derden, licht punt, programma van de Vrij zinnige Verenigingen. 22.45 Einde. RTBF 1 Vacaturebank. L'ècran des vacances, teken- Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Paardenkoersen. Journaal en Weerbericht. Wielrennen: Tour de France. Samenvatting 3e etappe: Lu- xemburg-Spa-Francorchamps. Actualitéa a la une Cycle: Rires de l'été: Mais qu'est-ce que j'al fait au bon dieu pour avoir une femme qui boit dans les cafés avec les hommes?, Franse speelfilm ut 1980 van Jan Saint-Hamont. Ditea-moi, serie gesprekken. Vanavond ontvangt Michèle Cèdric de actrice Zouc. Golf-magazine. Presentatie: Eric Krol. Laatste nieuws en weerbe richt. DUITSLAND 1 15.45 Die' Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 16.15 Allein durch die Wildnis, 5- delige Australische jeugdserie. 16.45 ARD-Sport extra: Wielrennen: Tour de France. 3e etappe: Lu xemburg - Spa-Francor- champs. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse, serie. Afl.: Heisse 18.15 Yesterdays. Afl.: Baccara. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Der Fuchs, serie. Afl.: Blaues Blut und keine Kohlen. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 ESTagesschau. 20.15 Sommerkomödie: H Der Dü- velsblitz. Tv-spel van Karl Witt- linger. Met: Karl-Heinz Kreien- baum, Willem Fricke, Utta Stammer e.a. 21.45 New England. Wo der Yankee zu Hause ist. 22.15 Hurra Deutschland, de Gero von Storch show, sketches met prominente poppen. 22.30 Tagesthemen. 23.00 is Das Nacht-Studio: Tanz in den Wolken (Pennies from he aven). Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Herbert Ross. Met: Steve Martin, Bernadette Peters, Christopher Walken e.a. Arthur Parker (Steve Mar tin) probeert van zijn zaak een succes te maken. Eigenlijk heeft hij een lening nodig, maar de banken willen die niet geven. Zijn vrouw (Jessica Har per) wiegert haar geërfde geld in zijn bedrijf te beleggen. 00.46 Tagesschau. 00.50 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.55 Einde. DUITSLAND 2 15.28 Die Muppets-Show. Gast: Ben Vereen. 15.50 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie. Afl.: Das Moped. Met: Nicola di Pol, Chiara Do rado. Giuseppe Tonini e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Dirk Chatelain. 16.30 Alice im Wunderland, teken filmserie voor de jeugd naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Benny Bunny 1st versc- hwunden. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- 17.10 Mein Name iat Haae, teken filmserie. 17.15 Sommerfestival im ZDF Deutsche Komiker: EPension Scholier (1). Duitse speelfilm uit 1960 van Georg Jacoby. Met: Theo Lingen, Helmut Loh- ner, Christa Williams e.a. Peter Kalpproth heeft 20.000 Mark nodig om een jazzlokaal met een jazzband te beginnen. Hij probeert het geld van zijn oom los te krijgen onder het voor wendsel dat hij een zenuwin richting wil overnemen. 18.20 EPension Scholier (2). 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 WISO - Sommertriff. Econo misch magazine. 20.00 Der Zerstreute (Le distrait), Franse speelfilm uit 1970 van Pierre Richard. Met: Pierre Ri chard, Bernard Blier, Maria Pacöme e.a. Het reclamegenie Pierre Malaquet weet met zijn krankzinnige ideeën de hele stad op zijn kop te zetten. Het gevolg is dat hij ontslagen wordt, maar dat komt hem goed uit. Hij heeft nu tijd ge noeg voor de kanppe Lisa Gastier. 21.20 Programma-overzicht van het zomerschema. 21.30 Heute-journal. 22.00 Sommerfestival im ZDF: Wun- derbarer Planet. 7-delige Ja panse documentire serie. Afl.2: Die Geburt des Planeten. 22.45 Die stillen Stars, serie foilmportretten van Nobelprijs winnaars. Vandaag: de chemi cus Juan Lee. 23.15 EMr. Moto und der Schmug- glerring (Thinks fast, Mr. Moto), Amerikaanse speelfilm u8it 1937 van Norman Foster. Met: Peter Lorre, Virginia Field, Sig Ruman e.a. Doör een moord komt de Oosterse de tective Moto een bende smok kelaars op het spoor. Moto krijgt te maken met de machti ge Marloff. Door snel in te grij pen weet Moto hen tegen te houden. 00.20 heute. DUITSLAND 3 15.40 Ritter Hank, der Schrecken der Tafelrunde (A Connecticut yankee in King Arthur's court), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Tay Garnett. Met: Bing Crosby, Rhonda Fleming, Willi am Bendix e.a. Een moderne man keert in zijn dromen terug naar de tijd van Koning Arthur, waar hij door zijn kennis van het moderne leven aan de dood ontsnapt. Hij wekt echter de toorn op van Lancelot, als hij door zijn flirten de mooie Sandy bekoort. 17.15 Australian-Express, 10-delige westernserie. Afl.: Die Entfüh- rung. 18.00 Telekolleg II, cursus Duits. Les 39. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogram- ma's van de regionale stu- 20.00 Chris Howland prasentiert Höchstleistungen aus dem Guinness Buch der Rekorde, programma waarin mensen met hun sportprestaties in het World Guinness Book of Re cords proberen te komen. Afl.2. 20.30 Bonner Köpfe: serie portret ten. Afl.2: Ingrid Matthaus- 21.00 Applaus, Applaus 8-delige do cumentaire serie over de ge schiedenis van de variété. Afl.2. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Kirchen unterm Hakenkreuz, 4-delige documentaire serie. Afl.2: Der Anschluss. 22.15 Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort, Duitse po litieserie. Afl.: Treffpunkt Fried- hof. Zangemeister en zijn fami lie worden bedreigd door Ge- ffken, die 450.000 Mark opeist. Ondanks het feit dat Geffken het heeft verboden, wordt in specteur Haferkamp ingescha keld. 23.35 Wo das Fahrrad Cykel heisst, documentaire over de geschie denis van de Duitse en Deense minsterheden in het grensge bied Schleswig. 00.20 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. Children's BBC. Presentatie: Andy Crane. Met: Lassie. Popeye and son tekenfilm. Newsround, jeugdjournaal. Blue Peter, compilatie. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke. e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South East. Wogan. Talkshow met Terry Wogan. Perfect strangers, comedyse rie met Bronson Pinchot, Mark Linn-Baker en Ernie Sabella. The Lenny Henry Show, Afl. 1: Back to my roots. Comedyse rie met Lenny Henry en zijn BBC. de Brixton Broadcasting Corporation. Bread 13-dellge comedyse rie rond een gezin in Liverpool, met Victor McGuire, Jean Boht, Peter Howitt e.a. Afl. 6. Nieuws. News Room South-East en weerbericht. By line, Afl. 1: Embracing the bear. De Engelse politicus Enoch PoWell over de Sovjet- Unie als Englands meest voor de hand liggende bondgenoot met betrekking tot het hand haven van vrede in Europa. Wimbledon '89, samenvatting van de match of the day en At letiek vanuit Stockholm. Business maffers Afl. 2. Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Tennis Wimbledon. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 17.00 Tennis Wimbledon. 20.30 Floyd on France Vandaag: Bourgondië. Reisverslag van de vermaarde keukenprins door Frankrijk. 22.00 The best of Saturday Night Clive. 22.45 John Sessions on the spot. Tweede improvisatieprogram ma met artistieke duizendpoot John Sessions die het in het Dermar Warehouse verzamel de publiek in zijn act betrekt. 23.10 One day....Amelia Bryant. Een volle dag uit het leven van een bekende of minder bekende fi guur die we kennen uit de krantenverhalen en het nieuws maar zelden als mens te zien krijgen. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Sound of Eden, serie live-op tredens van Engelse bands in het Eden Court Theatre te In- verness. Vanavond: Hue and Cry. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.40 Einde. S Ondertiteling via Teletekst IS Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending KT Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels SKY CHANNEL The Lucy Show. The Littles. Countdown. International Motorsport. Tour de France. Eurosport what a weekt Atletiek. Boksen. Tour de France. SUPER CHANNEL 15.30 Chart Attack. 16.30 Hot Line. 18.30 Off the Wall. 19.30 Richard Diamond. 20.00 High Chaparral. 20.55 Cassie Co. 21.50 World News. 22.00 Kingdom of the Ice Bear. Pt. 1. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: The The. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 7 sur 7. Breves et Métèo Europénne. Récréation. Les Aiguillages du Röve. Des Chiffres et des Lettres. Les Carnets de l'Aventure. Beau et Chaud. Nouveau Monde. Journal Télévisé. Métóo Europóenne. La Route des Vacances. Actual. Du cöté de chez Fred. Fin de Programme. i RTL aktuell. i Karlchen. Weerbericht. i Captain Power, Canadees/A merikaanse tv-serie. Afl.: Das Duell. i Der Hammer (Sledge Ham mer), Amerikaanse tv-serie. Afl.: Ein Skalp gerettet. Blue Money, Engelse misdaad komedie uit 1985 van Colin Bucksey. i Kult - Tour. i Wimbledon, samenvatting. Presentatie: Ulli Potofski. i RTL aktuell. i Kulturmagazin 10 vor 11 met Alexander Kluge. Mannermagazin M. i Ein Killer packt aus (La gam- mlck), Franse misdaadfilm uit 1974 van Jacques Godbout. i Betthupferl. i Einde. NEDERLAND 1 NCRV 15.29 James Herriot e. 16.15 Entree, cultureel magazine. 17.05 Liever sportiever NOS 17.30 Jour naal. NCRV 17.40 Kay O'Brien. NEDERLAND 3 NOS 09.00 en 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 15.00 Studio RTBF 1 15.30-17.15 Tour de France. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Gesundheit. 10.00 Tagesschau 10.23 Kulturreportage: Filmfest München 1989 10.55 Spiel ohne Grenzen 12.25 WISO. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 13.45 Tagesschau. 13.50 Aus der Disney-Werkstatt: Die Jagd nach dem Pferdedieb. 15.20 Sinha Moca 15.45 Spass am Dien stag. 16.45 ARD-Sport extra, wiel rennen: Tour de France. 17.15 Ta gesschau 17.25 Die schönsten Au tos der Welt. DUITSLAND 2 09.45 ZDF-info Gesundheit. 10.00 Tagesschau. 10.23 Kulturreportage: Filmfest München 1989 10.55 Spiel ohne Grenzen 12.25 WISO. 12.55 Presse8chau. 13.00 Tagesschau. 13.15 Neues Denken - alte Geister 13.45 Einde. 14.55 ID Teletekstover- zicht. 15.15 ZDF - Ihr Programm. 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets- Show. 15.50 Der Stein des Marco Polo 16.15 Logomobil. 16.30 Alice im Wunderland 16.55 Heute. 17.10 H Tele-lllustrierte. BBC 1 07.30 The Flintstones 07.55 Weer bericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 News Room South-East. 10.00 Nieuws. 10.30 A chace to meet. 11.00 Nieuws. 11.25 Children's BBC 11.30 Playbus 11.50 The adventu res of Spot 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.30 Through the garden gate 13.00 Nieuws Aansl. Dallas 13.50 Tekenfilm. 13.55 News Room South East. 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours 14.50 Wimbledon '89. 17 10 Children's BBC 17.35 Really wild show 10.55 Castles of Scotland. Afl. 2 11.25 ECamill. 13.10 Fly me 13.50 Play better golf. 14.20 Bertha 14.35 Sign extra. 15.00 Nieuws 16.50 Nieuws. 17.00 Wimbledon 89. Recht streeks verslag. SKY CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRÓ: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's nachtdienst. 06.02-07.00 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.04 Wat u wil ik zingen. 19.30 Hemelsbreed 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta. 22.03 Candlelight. 23.03 Droomgeneimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws 20.02 De VARA matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 22.30-00.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Factor 18.30 NOS: Voor blinden en slecht zienden. 18.40 Zevende dags adventisten 18.55 Promotieprogramma voor bui tenlanders. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Het voordeel van de twijfel. 21.35-22.00 NOS: Hobbyscoop. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Het Vrije Woord. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo 20.03 Radio Tropical. 21.03 Pandora. 22.05 Crooners en Soft Music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 17.10 Hitrevue. 20.00 Slowtime 21.00 Een plaat voor Margriet. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Klavecimbelrecital. 19.00 Kroniek. 20.00 NOS Radio Symfonie Orkest met viool. Werken van Vaug- han-Williams. Bosmans Brahms/Schönberg. 22.00 Pianomuziek. 23.15 Basic Basie. 24.00 Nachtradio. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivana. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel. 14.55 As The World Turns. 15.45 Lo ving. 16.15 The Lucy Show. Come dyserie. 16.45 The Littlee. MORGEN RADIO 1 leder heel uur niöuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws 07.33 Echo-magazine. 09.06 Even bijkomen. 10.06 M/V Magazine. 11.06 Echo-magazine. 12.06 KRO's Schone Kunsten. 13.09 Echo Magazine. 14.06 Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.04 Een dag op stap met... 12.04 Lunchtime magazine 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage 16.04 Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 Holland wordt wakker! 09.04 Rigter 11.04 Angelique. 12.04 VARA's Steen Beenshow 14.04 Twee meter de lucht In. 16.04 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 19.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het land van belofte 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leersplegel. 14.30 TELEAC: A world of English. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02-17.00 Radio Tour de France, overname Radio 1 Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendma gazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit 14.03 RR-Express 16.03- 17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.10 Neem )e tijd. BRT 2 06.05 Goeiemorgen. morgen. 08.10 Koffers Co 10.03 Jos Ghijsen. 10.06 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spel. 17.00 Focus. 17.20 Rijswijckfoon. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prlude 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 11.30 In het spoor van Hugo Welf 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Muzikale ontmoetingen. 16.00 Muziekmakers. 17.15 Even uitblazen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11