Amerikaans Congres wil snel harder optreden tegen China Hervormingsplan koel ontvangen Broeikaseffect brengt stroom milieu-vluchtelingen op gang Winkels l BUITENLAND BeidóaQowumt VRIJDAG 30 JUNI i PAGINA 5- Belgisch parlement wil „Brussel Vandaag" BRUSSEL Het Belgische parlement wil dat de staatsomroep in het land zo snel moge lijk een rubriek begint in de trant van het Nederlandse „Den Haag Vandaag". Kamer voorzitter Charles-Ferdinand Nothomb gaat de Vlaamse BRT en de Waalse RTBF hier over een brief sturen. De BRT heeft al laten weten in 1990 te willen starten met een ru briek die „Parlement" gaat heten. De RTBF zegt voorlopig te weinig geld en mankracht voor zo'n programma te hebben. De roep om een Belgisch „Den Haag Vandaag" is ont staan na het uitbrengen van een rapport door de kamercommissie, die tot de conclusie is ge komen „dat het de plicht is van de openbare omroep om verslag uit te brengen over de parlementaire werkzaamheden". Brits vervoer elke woensdag in staking LONDEN De stakingsacties bij de Britse spoorwegen zullen voorlo pig elke woensdag doorgaan. De lei der van de Britse vakbond voor spoorwegarbeiders (NUR), Jimmy Knapp, heeft van zijn achterban toestemming gekregen om de 24- uursstakingen voort te zetten. De acties zullen opnieuw samenvallen met stakingen bij de Londense on dergrondse, die eerder deze maand al voor verkeerschaos zorgden in de Britse hoofdstad. Het conflict draait om de eis voor een loonsverhoging van tien procent, terwijl de directie van British Rail niet verder wil gaan dan zeven procent. Brit mag in '91 als kosmonaut ruimte in MOSKOU De Sovjetunie en Groot-Brittannië hebben een ak koord getekend om in 1991 een Brit te laten deelnemen aan een Russi sche ruimtereis. Het akkoord is gete kend door het Sovjetruimte-agent- schap Glavkosmos en het Britse con sortium Antequera Ltd., dat speciaal voor dit project is opgericht. De lan cering zal mogelijk op 12 april 1991 plaatsvinden, precies dertig jaar na dat de kosmonaut Joeri Gagarin als eerste de ruimte in ging. Britten die in aanmerking wensen te komen voor de ruimtevlucht kunnen zich sinds gisteren opgeven via een spe ciaal telefoonnummer in Londen. Vice- premier Alexandra Buriukova is tot nu toe de enige vrouw in de regering van de Sovjetunie. Gisteren werd zij door de Opperste Sovjet benoemd tot vice-premier. Zover heeft Neelie Smit- Kroes het nooit gebracht. FOTO: EPA Fez van Mussolini levert geld op LONDEN Een zwarte fez van de Italiaanse dictator Benito Mus solini heeft op een veiling in Londen 48.400 pond (bijna 170.000 gulden) opgebracht. Een woordvoerder van het veiling huis Phillips sprak van een re cord-opbrengst voor een militair hoofddeksel. De koper van de fez die Mussolini in de laatste maan den voor zijn val en executie in 1945 droeg, is een Amerikaanse verzamelaar. Mussolini en zijn zwarthemden grepen in 1922 in Italië de macht. In 1945 werd hij door partizanen afgezet en samen met zijn maitresse Clara Petacci geëxecuteerd. Jaruzelski: monopolie van de partij is geschiedenis WARSCHAU De Pool se leider generaal Jaru zelski is van mening dat het automatische leider schap van de Poolse com munistische partij „reeds geschiedenis" is. Het machtsmonopolie dat de partij lange tijd heeft ge had/zal nooit meer zal te rugkeren. Jaruzelski gaf een uitgebreid interview aan Associated Press, waarbij hij behalve mon deling ook schriftelijk antwoordde op van tevo ren ingediende vragen. Een van de meest beladen vra gen aan de Poolse leider was of hij zal streven naar het pre sidentschap. Het Poolse parle ment zal nog voor het bezoek van de Amerikaanse president Bush, dat op 9 juli begint, een staatshoofd aanwijzen en de verwachting is dat Jaruzelski de kandidaat van de partij wordt. De Poolse leider antwoordde ontwijkend op de vraag of hij een presidentschap zal aan vaarden. „Ik zal de houding van de oppositie serieus mee wegen, omdat ik ervan over tuigd ben dat de president, ze ker in onze omstandigheden, tenminste een minimum aan steun moet genieten". „Ik ben een soldaat, dus ik heb een diepgeworteld plichtsbesef, maar ook een eergevoel. Ik zal niet naar die post toekruipen". Jaruzelski blikte uitvoerig te rug op de periode van de afge lopen acht jaar, die begon toen hij in 1981 de staat van beleg afkondigde om de sociale on rust, die werd geleid door het vakverbond Solidariteit, de kop in te drukken. De periode eindigde ermee dat hij het vakverbond dit jaar weer lega liseerde. Hij maakte duidelijk dat hij nog steeds volledig ach ter beide beslissingen staat. Het afkondigen van de staat van beleg was volgens hem voor hem persoonlijk „zeer pijnlijk". „Als ik er vandaag van een zekere afstand op te rugkijk, wil ik niet alleen de oppositie de schuld geven. We waren op de een of andere manier niet rijp. Er was veel wantrouwen aan beide kan ten", aldus de generaal. Jaruzelski wijt de gebeurtenis sen van 1981 ook aan de toene mende spanningen tussen Oost en West in het begin van de jaren tachtig, en aan „de situa tie in het Oosten", een kenne- Premier Jaruzelski: „Het monopolie van de partij is ge schiedenis". FOTO: AP lijke verwijzing naar de grote druk die de leiders in War schau voelden vanuit Moskou, waar toen nog Leonid Brezj- nev de scepter zwaaide. „De binnenlandse en buitenlandse omstandigheden vormden toen zo'n knoop, dat het vandaag moeilijk is te zeggen of er een andere koers mogelijk was ge weest". Jaruzelski meent dat de ver kiezingen van juni zo desa streus voor de communistische partij zijn verlopen, omdat de bevolking onvoldoende besefte hoezeer de partij haar pro gramma heeft omgebogen in de richting van democratie en hervormingen. Hij zei te ver wachten dat de partij weer aan inlvloed in de samenleving kan winnen, als zij haar eigen hervormingsprogramma naar eer en geweten uitvoert. Hij voegde daar echter aan toe dat de invloed van de partij nooit meer zal berusten op een „monopolie". „We zijn ervan overtuigd geraakt dat een monopolie een zeer ongezonde zaak is, niet alleen in de eco nomie, maar ook in de poli tiek. De leidende rol van de partij, als een automatisme, is al geschiedenis". Vogel in motor oorzaak ongeluk met MiG-29 Parijs MOSKOU Een kleine vo gel die in de motor werd ge zogen heeft begin deze maand een Russisch MiG-29 gevechtsvliegtuig tijdens een demonstratievlucht op de luchtvaartshow van -Parijs doen verongelukken. Dat heeft een Frans-Russische commissie van onderzoek volgens de krant „Sotsialis- titsjeskaja Indoestria" vastge steld. Testpiloot Anatoli Kvotsjoer kon zich ternau wernood met de schietstoel redden toen zijn toestel op 8 juni van geringe hoogte neerstortte. WASHINGTON Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich uitgesproken voor extra economische sancties te gen China, als straf voor het bloedige militaire op treden tegen de studen tenbeweging. De door president Bush uitgevaar digde strafmaatregelen zijn volgens het Huis on voldoende. Bush heeft de wapenhulp en diplomatieke bezoeken op hoog niveau opgeschort en aan internationale financiële in stellingen gevraagd de kre dietverlening aan China te be vriezen. De president wil niet verder gaan, omdat hij dan de betrekkingen met Peking op het spel zou zetten. Maar zowel de Democraten als Bush's eigen Republikeinen willen een sterker signaal af geven. De Republikein Willi am Broomfield zei dat China duidelijk moet worden ge maakt dat het niet mag reke nen op economische voordelen „zolang de Chinese jeugd wordt afgeslacht". De door het Huis aangenomen ontwerpwet gaat nu naar de Senaat, die nog wijzigingen kan aanbrengen. De vraag is of de president de wet daarna zal treffen met een veto. Mi nister van buitenlandse zaken James Baker, die voor het de bat probeerde begrip te wek ken voor het voorzichtige be leid van het Witte Huis, heeft al laten doorschemeren dat het amendement voor het Witte Huis onaanvaardbaar zou zijn. Vijandig In Peking heeft de Chinese premier Li Peng sommige lan den beschuldigd van een „vij andige anti-Chinese tendens". De veroordeling door de EG van de onderdrukking in Chi na is in Peking „arrogant" ge noemd en schadelijk voor de betrekkingen. Alle pogingen van buitenlandse regeringen om China onder druk te zetten zullen volgens woordvoerders in Peking echter slechts ave rechts uitwerken. Chinese studentenleiders van de hervormingsbeweging die hun land zijn ontvlucht, gaan zich in West-Europa en de Verenigde Staten organiseren. Zij willen in actiegroepen in ballingschap de strijd voor de mocratie in hun land voortzet ten. Dit is vernomen in bron nen bij de beweging in Hong kong. De leiders van de her vormingsbeweging in balling schap willen op 4 juli, precies een maand na het bloedige neerslaan van de Chinese pro testbeweging, hun manifest publiceren, vermoedelijk tij dens een persconferentie in de Verenigde Staten. De afgelo pen dagen is duidelijk gewor den dat een groot aantal voor aanstaande studentenleiders kans heeft gezien uit China te ontkomen. De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschap pen acht het raadzaam verdere plannen voor uitwisseling met China op te schorten tot daar voor weer het juiste klimaat is geschapen. De akademie kent al tien jaar een commissie voor contacten met China en sloot overeenkomsten met Chinese instanties. Deze verdragen val len onder het Cultureel Ak koord met de Volksrepubliek China. Op basis hiervan bezoe ken jaarlijks ongeveer zestig tot tachtig Nederlanders China en ongeveer vijftig tot zestig Chinezen ons land, terwijl jaarlijks bijna vijftig (deelpro jecten worden gerealiseerd. Liberale blanken praten met ANC LUSAKA Een groep van ongeveer 120 liberale Zuidafri- kaanse blanken voert in Lusa ka, de hoofdstad van Zambia, gesprekken met de verboden zwarte verzetsbeweging, het Afrikaanse Nationale Congres (ANC). De groep hoopt een bij drage te kunnen leveren aan een beter onderhandelingskli maat tussen Pretoria en het ANC. „Een gordijn van staat- spropaganda heeft het beeld vertroebeld", aldus woord voerder Mike Olivier. „We moeten kennis uit de eerste hand van het ANC krijgen". De Zuidafrikaanse minister van wet en orde, Adriaan Vlok, noemde de blanke libe ralen vorige week „naïef". Hij waarschuwde hen de waarheid te vertellen over hun ontmoe ting met de „terroristen" van het ANC. „We zullen precies v/eten wat er gebeurt", voor spelde Vlok. De reis is georga niseerd door het Five Free doms Forum, dat zwarten en blanken bijeen wil brengen om hun gezamenlijke toe komst te bespreken. Onder de blanke delegatie bevinden zich politica Helen Suzman en hoofdredacteur Harvey Tyson van The Star, de grootste krant van Zuidafrika. De dele gatie is de grootste groep blan ken tot nog toe die met het ANC spreekt. P W. De Klerk had na zijn eerste toespraak als voorzitter van de Nasionale Partij even een zakdoek nodig. FOTO: AP JOHANNESBURG De politieke hervormings voorstellen van de rege rende Nasionale Party in Zuidafrika zijn door voor- en tegenstanders van de apartheid koel ontvangen. De Zuidafrikaanse rege ring wil met haar plan de zwarte meerderheid een stem geven in 's lands be stuur en tegelijk voorko men dat de blanke min derheid door die meerder heid wordt gedomineerd. Het regeringsgezinde blad „Beeld" schreef dat het plan „het potentieel had om een nieuw Zuidafrika te creëren". The Star, het grootste Zuida frikaanse dagblad en uiterst kritisch ten aanzien van de re gering, noemde de voorstellen bemoedigend na jaren van re pressie. Conservatieve blanken zeiden echter dat de regering te veel macht uit handen geeft, terwijl anti-apartheid- sactivisten de voorstellen on toereikend noemen. De Zuidafrikaanse aartsbis schop Desmond Tutu, die mo menteel in Denemarken ver blijft, wees het hervormings plan af. „Wij willen apartheid niet aangenamer maken", al dus Tutu. „We zijn niet geïnte resseerd, in hervormingen. Wij willen apartheid opgeheven zien". Het plan van de regeringspar tij werd gisteren besproken op een partijcongres. Partijleider F. W. de Klerk, die zeer waar schijnlijk in september P. W. Botha zal opvolgen als presi dent, verklaarde dat Zuidafri ka met de voorgestelde her vormingen zijn internationale isolement kan doorbreken. „Onze zaak is rechtvaardig en de deuren moeten openstaan. We zullen niet moeten achter- uitkrabbelen", aldus de Klerk. De voorstellen van de Nasio nale Party betreffen onder meer de afschaffing van straf rechtelijke sancties op de schending van de op apartheid gebaseerde vestigingswetten, de verhoging van de staatssub sidie aan multiraciale scholen en de toevoeging aan de grondwet van een verklaring over individuele en groeps- rechten. De regeringspartij wil ook het ras afschaffen als het belangrijkste criterium voor de identificatie van politieke groepen, maar spreekt wel nog over „cultureel gedefinieerde groepen". NEW YORK Als er de komende tien jaar geen drastische maatregelen worden genomen om het broeikaseffect terug te draaien, zullen hele stre ken van de aarde onbe woonbaar worden en zal een massale stroom mi lieu-vluchtelingen op gang komen met alle pro blemen vandien. Dit pessimistische scenario wordt geschetst door Noël Brown, directeur van de VN- milieu-organisatie UNEP. Naar zijn overtuiging hebben de nationale regeringen nog slechts tien jaar de kans om het broeikaseffect met concre te maatregelen terug te drin gen. Als dat niet lukt, zullen problemen zoals het warmer worden van de aarde, stijging van de zeespiegel en andere ingrijpende klimaatsverande ringen volledig onbeheersbaar worden. „Kustgebieden en laag gelegen landen zullen overstromen. Er zullen vaker oogsten misluk ken en er zullen grote droogte- gebieden ontstaan. De natuur zal de volgende eeuw een stuk harder worden, als de politici de problemen niet aanpak ken", meent Brown. Volgens klimaatdeskundigen zal de temperatuur de komen de dertig jaar bij ongewijzigd beleid zo'n twee a vier graden stijgen. Dat temperatuurver schil lijkt op het eerste gezicht niet schokkend. Maar het is voldoende om voor een ingrij pende klimaatsverandering te zorgen. Door het warmer wor den van de aarde zal veel poolijs gaan smelten. Het zee niveau zal dan gaan stijgen. Bij een stijging van enkele deci meters zullen grote delen van landen als Bangladesh en Egypte onder water verdwij nen, aldus een recente studie van het UNEP en het Ameri kaanse instituut voor milieu bescherming EPA. Maar ook hoger gelegen landen zullen maatregelen moeten nemen. Het UNEP streeft naar een wetenschappelijk actieplan dat in 1991 in werking moet tre den om het het broeikaseffect aan banden te leggen. Een jaar later zou die stap gevolgd moeten worden door een mon diaal klimaatverdrag. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 24.000 MIJLEN OCEAANRACE 406) Larry heeft wel begrepen, dat de anderen de achtervol ging inzetten en om de kans op ontsnapping zo groot mogelijk te maken, besluit hij in deze stille baai de 'Memphis' te camoufle ren. Het schip wordt donkergroen geschilderd en het razeil wordt weggenomen. En natuurlijk krijgt het schip een andere naam: de 'Hydra'; thuishaven: Papeete! - Een paar dagen later kiest Larry weer zee en dat hij wel gelijk heeft gehad om zich zo te vermom men bewijst de ontmoeting, die hij nog diezelfde dag heeft. Want hij komt zowaar het schip van Nils Björn tegen, die - met zijn vrienden - op speurtocht is naar de 'Memphis'. „Een vreemde schoener", mompelt Nils, „ik zal 'm maar praaien; misschien zijn ze de 'Memphis' tegengekomen. „Ship ahoy!" roept hij, wanneer hij de schoener dicht genoeg is genaderd. Zwaar bewolkt met regen DE BILT (KNMI) De zon van vandaag is maar van kor te duur. Er staat ons morgen een sombere regenachtige dag te wachten. De depressie die hiervoor verantwoordelijk is, lag vanmorgen nog ten noord westen van Ierland, maar trekt snel in onze richting. Vanavond en vannacht begint het in het zuidwesten al te re genen. De regen spreidt zich geleidelijk over heel ons land uit. Het gevolg is dat de mid- dagtemperatuur niet boven de 18 graden uitkomt. De komen de nacht wordt het omstreeks 9 graden. Er waait een matige zuidelijke wind, aan de kust eerst nog vrij krachtig. Pas zondag zit er weer een weers- verbetering in. We krijgen wat meer zon en de temperatuur stijgt tot circa 20 graden. Weersvooruitzichten voor diverse Europese landen, geldig tot en met morgen: Noorwegen en Zweden veel bewol king en af en toe regen. Morgen van uit het zuiden opklaringen. Middag- temperatuur langs de Noorse kust rond 15 graden, langs de Zweedse kust ongeveer 19 graden en landin waarts ongeveer 18 graden. Denemarken: bewolkt en af en toe regen. Middagtemperatuur rond 17 Ierland: veel bewolking en perioden met regen. Morgen vanuit het westen opklaringen Middagtemperatuur osmtreeks 17 graden. Schotland, Engeland en Wélles: in het noorden af en toe zon, meer naar het zuiden bewolkt. Toenemende bewol king en af en toe regen. Morgen ook opklaringen. Middagtemperatuur van 16 graden in Schotland tot 21 graden in zuidoost-Engeland. België en Luxemburg: wolkenvelden en morgen ook wat regen. Middag temperatuur omstreeks 19 graden. Bondsrepubliek Duitsland Veel be wolking en zaterdag af en toe regen. Middagtemperatuur van 19 graden langs de kust tot 23 graden in het zui- Frankrijk: vooral in het noorden en midden veel bewolking maar droog. Middagtemperatuur langs de Atlanti sche kust van 18 tot 20 graden, aan de Middellandse Zee rond 29 graden en in het binnenland van 24 tot 30 graden Spanje en Portugal: zonnig. Middag temperatuur langs de Atlantische kust van 22 tot 29 graden, langs de ndse Zee in het binnenland de 40 graden. Canarische Eilanden en Madeira: aan de noordzijde van de eilanden wol kenvelden, aan de zuidzijde zonnig bij een middagtemperatuur rond 25 graden. Morgen aan de noordzijde van de eilanden door de krachtige noordenwind enkele graden lagere m iddagtemperatuur Zwitserland en Oostenrijk: bewolkt maar ook af en toe wat zon. Middag temperatuur van 25 tot 28 graden. Italië: in het noorden nog wat bewol king, elders zonnig. Middagtempera tuur rond 28 graden. Joegoslavië: eerst nog enkele buien, later zonnig Middagtemperatuur om streeks 28 graden. Griekenland: in het noorden eerst nog een enkele bui, elders zonnig. Middagtemperatuur in het binnen land rond 30 graden, aan de kust en op de eilanden enkele graden lager. WMr Max Min Ragen Klagenturt regen Kopenhagen rw be* Las Palmas onbew. Juni zonnig en aan de warme kant DE BILT Juni was zonnig en aan de warme kant, ondanks een somber begin. Het KNMI meldt in zijn maandoverzicht ge middeld 246 uren zon tegen 210 uren normaal en een gemiddel de temperatuur van 16 graden Celsius tegen 15,2 graden nor maal. Mede hierdoor is het eerste halfjaar van 1989 relatief erg warm geweest. De gemiddelde temperatuur in De Bilt bedroeg over de eerste zes maanden circa 9,2 graden. In deze eeuw waren alleen in 1920 de eerste zes maanden vrijwel even warm, aldus het KNMI-o verzich t. De neerslag in juni was beneden normaal: ruim 50 millimeter tegen 61 millimeter in de maanden juni in de afgelopen 30 jaar De meeste neerslag de afgelopen maand viel in de eerste 10 da gen door Jo Wiinen WASHINGTON Bij ons dO de hoek ligt een groot warenhuis. We kopen daar wel eens wat, liefst laat in middag vlak voor het vallei. 10 i van de avond, want dan is 100 gewone personeel er. 's Maandags durven wij onsj0 niet in het pand te wagen, 'qq want dan is het bejaarde ndi.tü i Niet dat dan de bejaarden -50 komen kopen. Integendeel. Ettelijke tientallen bejaarde dames zijn dan als jo hulppersoneel ingeschakelde Hun optreden is heel vertederend, heel lief. maar vreselijk onpraktisch. Het k'^ je gebeuren dat je moet .70 betalen bij een beverig oud .60 vrouwtje dat eigenlijk geen raad weet met de gecomputeriseerde kassa. 0||j| andere tijdstippen loop je ifd dat warenhuis kans door j tieners bediend te worden. Ook dat zijn doorgaans liev. I en vriendelijke mensen, ma ze weten natuurlijk van nilm moeten er voortdurend de 20 chef bijroepen en zijn evenrOO opgewassen tegen de jjO gecomputeriseerde kassa's. Kassa's zijn trouwens qq verschrikkingen in iG Amerikaanse winkels. Denim maar niet dat de computerisering de betaalprocedures ingerijpen heeft vergemakkelijkt. Er 00 wordt eindeloos op knoppeflO gedrukt, zodat de reusachtig machine begint de piepen, ijjj hikken en te ratelen en 00 voortdurend papiertjes met 60 ongegrijpelijke teksten W afscheidt. Die moeten weer*® elkaar worden geniet. andere openingen van de 00 machine worden gestoken, 30 handtekeningen van dAjj klant voorzien, opnieuw in een gleuf gestoken, waarna j het ratelen en hikken 50 onbekommerd verdergaat. jOO bedienende juffrouw vraagt™'I intussen naar je huisadres êqo je telefoonnummer, die ze 80 invult tussen lijntjes die ze r.001 de hand op je cheque moet-W stempelen. In je binnenste begint het dan al een beetjé krijsen en te schreeuwen. .00 Het grote voordeel van de .00 Amerikaanse winkel is ech 50" dat hij bijna dag en nacht opx is. Je kunt altijd winkelen, c^o op zondag. Dat winkels .00 nagenoeg altijd bereikbaar i00 is natuurlijk een zegen. Ma. die winkels zijn dan wel gedwongen met een enorm ingewikkeld systeem van hulpkrachten te werken, hetgeen zo nu en dan dat legioen bejaarden en tienerWÊm achter de toonbanken bren^p Dat leidt dan weer tot de chaos, waarin de service aank intussen een zachte, maar 34,40 besliste dood is gestorven. '33,00 Jawel, de klant blijft konin^^ maar dan wel op voorwaar, dat hij geduld betracht en 16.30 hoop over zich heen laat ga 1,84 Overigens valt het winkelpersoneel niks te verwijten, ook al omdat hei abominabel slecht wordt betaald. Dat werkt weer ee I enorm verloop in de hand gÉ zodat je vrijwel nooit die Wm aardige verkoopster tegenkomt, die je de vorige week nog zo goed heeft 450 geholpen. Merkwaardig is c de Amerikaanse klant kennelijk niet onder al dez, ongenmakken gebukt gaat. g heeft leren leven met een H systeem dat eigenlijk niet Wê deugt, maar toch perfect ^5/8 schijnt te werken. De 125/8 Amerikaan let niet op de 21/2 bediening, maar op de prysj35'8 En sprekende over de prijsWJ^ doemt er die andere |35/g eigenaardigheid van het io Amerikaanse winkelsysteerüVt op: er is altijd uitverkoop. J13/* bent als klant nogal gek ak iets tegen een normale prij; koopt. Er is altijd „sale Ei feestdag, elke gedenkdag, e seizoen wordt aangegrepen de boel uit te verkopen. ihton- geen enkele winkel is de iga- situatie ooit normaal. Alles op moet altijd weg. Er is slech'°^e een ding dat in de iren Amerikaanse winkel echt t die troost strekt: je kunt, als h€ten- gekochte je niet bevalt, alle 2,3 terugbrengen. Daar wordt ge- c/oor hef personeel geen pu)de- van gemaakt. Geen gedoe c 900 met tegoedbonnen. Ik zou h af* nog wel even het verhaal 5eht willen vertellen van een sin- collega die. na drie maande&e- op een nieuw gekochte map lo re hebben geslapen, het dirfeeT toch maar weer door de leverancies liet ophalen. H<Jom een mooi verhaal, maar ik Aan hef niet in zijn verbluffend .In compleetheid vertellen omcvan ik halsoverkop naar een oog- tweedehands boekhandel idrug buurt moet, die vandaag -LM twintig procent korting ^ee>ehg omdat hij geloof het of niet zestien jaar bestaat/OC Dat wil, kan en mag ik meerde missen. pp' roest

Leidse Courant | 1989 | | pagina 5