niet we voor iedereen rSpelershotel 3^jax hoopt op Fischer Sport op tv Sprookje is uit voor Connors barden Tjitse Smeding liet vooruit te branden Dammers strijden om orgel Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! pagjORT £eidóc6owtont DONDERDAG 29 JUNI 1989 PAGINA 11 1TERDAM De komst van de Hon- Paul Fischer naar Ajax hangt af van B■lichting Arbeidszaken Betaald Voet- Olndien deze instantie toestemming ■j voor de overgang, speelt de 23-jari- tits van Ferencvaros volgend seizoen ■nsterdam. Hij moet de zwaar gebles- le Pettersson, die zeker tot de win- >p niet kan spelen, tijdelijk vervan- ■■Aanvoerder Jan Wouters van Ajax II Fmt momenteel met een aanbieding II [Olympique Marseille. Wouters, die r I leen contract van vijf jaar heeft, wil oods via een arbitragecommissie zijn ^*(|ek afdwingen. .^ijan Duif gaat naar FC Twente. De ■^JtaUcr van Volendam tekent gisteren ^contract voor twee jaar bij de En- Gert-Jan Duif naar FC Twente. 'Pese Club. FOTO: DIJKSTRA Chris de Korte wil weer judocoaeh zijn DEN HAAG Chris de Korte eist het coachschap van de Judobond Nederland op. De JBN stelde vori ge week Wim Visser aan als zijn opvolger, maar De Korte is bereid via de Bond voor Werknemers in de Spprt (BWS) de rechter in te schakelen om zijn baan terug te krijgen. Via de BWS, die fungeert als zijn gemachtigde, heeft De Kor te de JBN in een brief gesommeerd zijn op non-actiefstelling met on middellijke ingang op te heffen. Hij eist de functie van bonds coach /STK-functionaris op. De Korte werd na problemen bij de Europese titelstrijd in Visé op een zijspoor gezet. DDR geeft dopingprobleem toe OOST-BERLIJN In de Oostduitse media is giste ren voor het eerst gereageerd op de uitlatingen van de gevluchte sportarts Hans-Georg Aschenbach over het systematische gebruik van spierversterkende middelen in de DDR bij het kweken van topsporters. Volker Kluge, woordvoerder van het nationaal olym pisch comité van de DDR en chef-sport van het blad „Junge Welt", diende Aschenbach in een artikel on der de kop „Eerst het verraad, nu de leugen" van re pliek. Toch gaf Kluge ook toe, zij het alleen in een gesprek met westerse verslaggevers, dat er in de DDR zoiets als een dopingprobleem bestaat. „We heb ben gehad dat bepaalde lieden zich voordeel probeer den te verschaffen door het gebruiken van dope. We hebben dat intern willen oplossen. Het is misschien verkeerd geweest die zaken niet in de openbaarheid te brengen", zei Kluge voorzichtig. Van deze toch op merkelijke verklaringen kreeg de Oostduitse lezer niets niets onder ogen. Russische sportminister afgezet MOSKOU Marat Gramov is niet langer minister van volksge zondheid en sport in de Sovjetunie. De 61-jarige politicus is door het parlement afgezet wegens slecht beleid en zijn verkeerde in schatting van de perestrojka. Gramov, die in 1983 minister werd en een jaar later de grote animator was van de boycot van de Olympische Spelen in Los Angeles, diende vorige week voor een commissie van het Russische parlement te verschijnen. Die zou beslissen of Gramov voor een nieuwe periode als hoogste sportbaas zou worden benoemd. De minister vond het echter on zin om voor de commissie te verschijnen en wilde een assistent sturen. Die hooghartige houding werd hem niet in dank afgeno men. Deze week diende hij zich te verantwoorden. Ook werd Gramov een „blauwe-boorden politiek" verweten. De minister zag er op toe dat voor elke atleet, die naar het buitenland ver trok, vijf officials mee reisden. Ook werd hem verweten top sporters die in het buitenland geld verdienen, zoals de tennis sers, financieel te plunderen. Gramov blijft voorlopig wel voor zitter van het Russisch Olympisch Comité en lid van het Inter nationaal Olympisch Comité. VANDAAG BBC 1, 23.00 uur: Atletiek (Hel sinki) en tennis (Wimbledon). BBC 2, 15.02 uur: Tennis: Wim bledon. Sky Channel. 19.00 uur: Auto- en motorsport. Sky Channel. 19.30 uur: Sur fen. Sky Channel. 20.00 uur Au stralisch voetbal. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel. 22.00 uur: Auto- Sky Channel. 23.00 uur: Atle tiek. MORGEN BBC 1, 14.50 uur: Tennis: Wim bledon. BBC 2, 13.45 uur: Golfcursus. BBC 2, 15.02 uur: Tennis: Wim bledon. Nederlandse tennissers moeten op kleintjes passen eii< !p "ka. Pij ames 'ram; voljfXJNDEN Veteraan auillermo Vilas hangt R Hlpver de balie van het St. James Court Hotel, ken- lelijk in een boeiend ge- |»prek met een appetijte lijke receptioniste. De als ëlfde geplaatste Brad pilbert duwt een kinder- agentje voor zich uit, ij gaat met de kleine in zittende op weg naar de „healthclub" van het pjieke hotel; andere ten- pissers liggen onderuit- igezakt in de lederen lob by-banken of bladeren de stampvolle Engelse kranten door. De vele vrije uren worden door de deelnemers aan het l Wimbledon toernooi op uit eenlopende manieren gevuld. Waarbij voor velen de luxe voorop staat. Zeker op regen achtige dagen zoals gisteren. Maar terwijl de Zweedse ten- |nisclan in het veel-sterrenho- !tel een uitgebreid ontbijt laat iserveren, dient de vriendin !van Tom Nijssen in een nabij gelegen appartementje zelf ide ochtenddis op. „Zolang je jin het toernooi zit, krijg je een riante vergoeding van 75 Ipond (ruim 250 gulden, red.) per dag. Maar dat hotel is haast niet te betalen", vindt j Nijssen, de nummer 117 op de wereldranglijst. Inflatie Vechtend tegen de Thateher- I inflatie stijgen de hotelprij- zen in Londen gemiddeld met tien procent per jaar, waardoor een overnachting in het in alle hoeken glan zende St. James Court Hotel meteen de hele dagvergoe ding opslokt. Ondanks de I korting van 25 procent, die het officiële spelershotel voor de tennissers hanteert, kan I dan ook lang niet iedere Wimbledon-deelnemer zich de on-Londense rust rondom een fraaie fontein veroorlo- De portier, wiens gezicht schuilgaat onder een hoge hoed, begroet vooral de spe lers die deel uitmaken van de top-vijftig. Pal tegenover een gebouwtje van het Leger des Heils incasseert hij zo nu en dan wat kleingeld uit de trai ningspak-zakken van de spe lers, die bijvoorbeeld een om metje hebben gemaakt langs het nabij gelegen Bucking ham Palace. „Het is weer eens wat anders dan al die Jaguars naar de parkeer plaats rijden", meldt hij inge togen, het zoveelste regen buitje trotserend. Binnen, in zijn balzaal-grote kamer, speelt Jimmy Connors met de afstandbediening van de televisie. Kleintjes Mannen als Connors, Vilas, die volgende week pas in ac tie komt bij het veteranen- toernooi, en Gilbert (gisteren uitgeschakeld, maar in zijn loopbaan al goed voor bijna twee miljoen dollar aan prij zengeld) liggen niet wakker van de rekeningen die ze binnenkort krijgen voorge schoteld. Maar Nijssen moet een beetje op de kleintjes passen, wil hij ook later nog kunnen profiteren van zijn tenniscarrière. Ook Michiel Schapers meed met het oog op zijn banksaldo het door de organisatie uit verkoren hotel en vestigde zich met coach Martin Simek tijdelijk^in een rijtjeswoning. Toppers als Ivan Lendl (met coach Tony Roche en soms met verloofde Samantha Frankel) en Boris Becker (wiens vriendin Karen Schultz dinsdag arriveerde) verkiezen doorgaans ook een privé-onderkomen. Al was het alleen maar om te ont snappen aan de kirrende schoolmeiden die bijna van uur tot uur het stalen toe gangshek voor St. James Court bewaken. Wasmachine Nijssen bivakkeerde ook de De regen schopte het speelschema op Wimbledon gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag danig in de war. Deze drie tennisfans doodden de tijd met een middag-dutje. foto: ap vorige twee weken al in Lon den om deel te nemen aan het grastoernooi op Queens. Hij zocht na één nachtje su per-de-luxe een iets goedko pere oplossing. „Voor drie honderd pond per week heb LONDEN Het sprookje is uit voor Jimmy Connors. De tweevoudig Wimbledon- winaar (in 1974 en 1982) verdween gisteren al in de tweede ronde uit de strijd, maar weigert vooralsnog bekend te maken dat hij stopt. De als tiende geplaat ste Amerikaan gleed ver rassend onderuit tegen zijn ongeplaatste landgenoot Dan Goldie. Publiekslieve ling Connors (36) wilde nog eenmaal een klapper ma ken, maar werd gestuit door het prototype van de Ame rikaanse ideale schoonzoon. De 25-jarige Goldie had maar vier sets nodig om Connors terecht te wijzen en de generatiekloof te on derstrepen. Jimmy Connors verloor in de tweede ronde van landgenoot Dan Goldie. FOTO: ANP ik nu een eigen appartemen tje. Met een keukentje en zelfs een wasmachine. Dat bevalt me best", aldus de Limburger temidden van een wirwar van rackets, kleding en (Nederlandse) kranten. „Mijn vriendin heeft momen teel vakantie en kon dus overkomen om me hier ge zelschap te houden. Dat heb ben we pas tweemaal eerder gedaan en het kwam mijn prestaties wel ten goede. We gaan elke dag uit eten en verder heb ik een video-ap paraat gehuurd zodat we ie dere avond een film kunnen zien. Nee, naar tennisbeelden kijk ik niet. Die zie ik al ge noeg". Bij wijze van uitje be zocht Nijssen in Londen ook al de nieuwe James Bond film. „Best de moeite waard", vindt hij. Maar voor het grootste deel staat zijn dag-indeling in het teken van trainen en spelen. „We kunnen gebruik maken van de speciale busjes die naar Wimbledon rijden, maar in het drukke verkeer vergt dat soms heel veel tijd. Voor al door de stakingen van het openbaar vervoer houd ik re kening met lange reistijden,, want je kunt het natuurlijk niet maken te laat bij een wedstrijd te verschijnen. Dat is de enige ellende van het onderkomen hier, het ligt te ver van Wimbledon. Mis schien dat we daarom vol gend jaar met een aantal Ne derlanders beter een huis kunnen huren in de buurt van het complex". Tom Nijssen heeft succes, met spinneweb-bespanning LONDEN Tom Nijssen heeft gisteren niet opnieuw kunnen bewijzen hoe geluk kig hij is met zijn nieuwe fu turistische racket-bespan ning. Zijn eerste dubbelspel ontmoeting werd verscho ven omdat het programma door de regen weer was uit gelopen waardoor ook Bren- da Schultz, Michiel Schapers en Hester Witvoet niet in ac tie hoefden te komen. Nijs sen speelt sinds kort met „een soort spinneweb-be- spanning" die door zijn nieu we coach Barry Phillips- Moore is uitgedacht. „De meeste spelers durven deze nieuwe vorm van bespan ning nog niet aan, maar ik ben er erg tevreden mee", aldus Nijssen. „De bespan ning loopt niet meer precies horizontaal en verticaal en bovendien zijn de lengtesna ren dikker. Daardoor be landt de bal dieper in de snaren en kun je meer effect geven. Het gaat ook sneller, waardoor je controle heel goed moet zijn". Met hun conventionele tennisattribu- ten bakten Manon Bollegraf en Carin Bakkum er giste ren op Wimbledon weinig van. Bollegraf ging in twee sets ten onder tegen de Amerikaanse Gretchen Ma gers, Bakkum werd met 6-2, 6-1 van het gras gemaaid door Pam Shriver. Maar de 24-jarige Nijssen kwalificeert zijn huidige on derkomen in Londen verder als „perfect". Toch ziet hij er niet tegenop de komende ja ren nog in de geijkte spelers hotels rond. te hangen. „Het onderlinge sfeertje is daar in het algemeen best goed. Maar je ziet bij elk ontbijt natuur lijk steeds weer dezelfde ge zichten. Doorgaans is er vrij weinig sprake van haat of nijd. Je plaats op de wereld ranglijst is wel een beetje van invloed op de omgang met anderen, maar bijvoorbeeld ook met Becker kun je best een aardig praatje maken. Velen kijken tegen die top- spelers op, maar met Becker kun je best heel gewoon om gaan". In tegenstelling tot Nijssen en Schapers verblijven de Nederlandse tennisdames wel in een hotel. Zij verkozen met bondscoach Stanley Franker het ook al niet goed kope Gloucester Hotel dat de voorgaande jaren dienst heeft gedaan als officieel spelers- hotel. Ook voor hen is het St. James Court Hotel iets teveel van het goede. ROB LANGEVELD ASSENAAR Na het ektakel van de Grote Prijs ir Lage Landen van afgelo- in zondag, bleek gisteren op renbaan van Duindigt de ist volledig weergekeerd, echts negen koersen, waar- an twee rennen, kreeg het ïbliek voorgeschoteld, oor Tjitse Smeding verlopen s laatste weken niet erg suc- isvol. De trainer/pikeur uit at Friese Oudeschoot kampt et een .stal waarvan de mees- paarden uit vorm zijn. Stel- vorige week oud-Derby- 'innares Bea di Tricia teleur, steren verging het de volle "oer van Bea, Alex di Tricia, iet beter. „Ik weet niet wat e beesten mankeren, maar ze jn niet vooruit te branden, ormaal moet-ie deze koers uitend kunnen winnen. Ik ga - zaken maar eens rustig op in rijtje zetten. Misschien een hrale troost, maar ik heb wel vier maanden geen rit unnen Trainer Wim van der Pijl kwam pas laat in de middag in actie. In de voorlaatste drave rij startte hij over de mijl met de hengst Byblow Promise en in de slotkoers verscheen hij met de inmiddels achtjarige Yorki Fortuna in de baan. Al leen Yorki Fortuna liep zich in de prijzen, maar met de uit eindelijke derde plaats werd de hengst duidelijk te kort ge daan. Direct na de start stuurde Van der Pijl de hengst naar een tweede positie achter leider Zyca More Bluff, die in han den van Hugo Langeweg het peloton tot vlak voor de finish aanvoerde. Inmiddels had ook Zachery Baker, met in de sul ky Ruud Pools, zich in de frontlinie gemeld, maar deze combinatie versperde Yorki Fortuna een vrije doortocht naar een eerste prijs van 2250 gulden. Zachery Baker wist met een neuslengte Zyca More Bluff voor te blijven. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen op de banen van Drachten (vanmiddag 17.30 uur) en Schaesberg (morgen avond 19.00 uur) luiden als volgt: Drachten Eerste koers: 1. Dun Juan, 2. Dl Dl Batavus, 3. Cornelia Six. (6, 1, 8). Tweede koers: 1. Dianne Uiterdijk, 2. Christiaan Morgan, 3. Cheri Wolvers. (5. 8, 6). Derde koers: 1. Charlie Crown, 2. Di ana ter Lune, 3. Alberdina Gerron. (4, 6, 9) Vierde koers: 1. Caroche Hanover, 2. Angele Volente, 3. Zarinda Narfeg. (9, 5. 7). Vijfde koers: 1. Cornet Hanover, 2. Cedam D., 3. Bartha Victory. (4, 8, 1). Zesde koers: 1. Carlos Woldberg, 2. Dutch Victrlx, 3. Clazien Wielinga. (7, 5. 1). Zevende koers: 1. Bright Speed, 2. Yurriaan L., 3. Calista Cunera. (8, 1, 10). 6). Negende koers: 1. Carllewis Juwel, 2. Boy S., 3. Celine Princess. (8, 9, 6). Tiende koers: 1. Zisja M., 2. Yevillon Nora, 3. Yfred Star. (5, 3, 2). Elfde koers: 1. Zora Volomon, 2. Yml- rames, 3. Zorronora. (8, 5, 4). Schaesberg Tweede koers: 1. Sibora, 2. Oxymo ron, 3. Vagely Raaphorst. (2, 6, 5). Derde koers: 1. Day De Bloomerd, 2. Cycloon, 3. Come on Gooiland. (8, 5, Vijfde koers: 1. D'Eleazar Belwln, 2. Bianca Petrosia, 3. Duke's Diamond. (6, 3, 5). Zesde koers: 1. Cita De Bloomerd, 2. Boy Sneep Taxis, 3. Crappo Elsene. (4, 10, 2). Achtste koers: 1. Bep De Bloomerd, 2. Digger Gebroek, 3. Deventore B. (8, 2, 7). /sportuitslagen DAMMEN Toernooi in Hierden 8e ronde: Tsjitsjov (Sov)-Clerc (Ned) 1-1, Gant- warg (Sov)-Goloebjeva (Sov) 1-1, Scholma (Ned)-Valneris (Sov) 1-1, Koeperman (Vst)-Jansen (Ned) 1-1, Galperin (lsr)-Van der Wal (Ned) 1-1, Van Lith (Ned)-Autar (Sur) 1-1. Stand: 1. Koeperman, Van der Wal 10; 3. Clerc, Gantwarg, Jansen 9; 6. Go- loebjeva, Scholma, Tsjitsjov, Valneris 8; 10. Autar, Van Lith 6; 12. Galperin PAARDESPORT Koersen van Duindigt Eerste koers, 2000 m: 1. Cyris Ruim zicht (C. Roodenrijs) 2.45,5 - 1.22,8, 2. Cyras B, 3. Duke van Blake. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 1,70, kop pel 3,80, trio 11,30. Tweede koers, 1609 m: 1. Carlos S (W. Strooper) 2.09,7 - 1.20,6, 2. Desi- ree Victrix, 3. Classical Meadow. Toto: winnend 7,80, plaats 1,60 1,20, koppel 4,10, trio 36,70. Derde koers, 2000 m: 1. Caroline Duké (F. van Klaveren) 2.42,0 - 1.21,0, 2. Bello Mirage, 3. Bruno Mandell. Toto: winnend' 2,20, plaats 1,20 1,90, koppel 5,10, trio 51,10. Vierde koers, 1900 m: 1. Loret Land zicht (S. Lawes) 2.01,6, 2. Pasquino, 3. C(eeker. Niet gestart: Sari Fanda- no. Toto: winnend 6,00, plaats 1,70 1,40, koppel 6,10, trio 86,70. Vijfde koers, 2000 m: 1. Derby West- land (P. Gommans) 2.43,4 - 1.21,7, 2. Desiree Nuova, 3. Zero Houberg, 4. Daphne. Niet gestart: Calumet d'As- ter. Toto: winnend 5,70, plaats 2,30 1,80, koppel 6,10, trio 300,90, kwar tet 3515,20. Zesde koers, 2000 m: 1. Angeliqu Grolloo (H. Schoonhoven) 2.14,8 - 1.20,4, 2. Zorba Ossewaard, 3. Alba- trosnora. Toto: 3,70, plaats 2,00 3,60, koppel 18,70, trio 244,20. Zevende koers, 2150 m: 1. Noble Game (J. Smith) 2.20,2, 2. Montana Grande, 3. Rosita Ridge. Niet gestart: Accamoon, Watermill Hill en Shan non. Toto: winnend 4,70, plaats 1,80 2,60 1,30, koppel 50,60, trio 277,00. Achtste koers, 1609 m: 1Belinda W (G. van Eykelenborg) 2.08,8 - 1.20,0, 2. Nevele Star, 3. Bianca S, 4. Cleo patra Dutch. Toto: winnend 2,20, plaats 1,20 1,60 2,00, koppel 10,60, trio 77,80, kwartet 305,10. Negende koers, 2000 m: 1. Zachery Baker (R. Pools) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Zyca More Bluff, 3. Yorki Fortuna. Toto: winnend 3,30, plaats 5,10 3,70, koppel 6,90, trio 50,00. W-5: 7-4-5-1-8. Uitbetaling: 2722,80. Omzet totalisator: 195.648,00. TENNIS Toernooi van Wimbledon Damesenkelspel, 1e ronde: Sanchez (Spa, 7)-Pospisilova (Tsj) 6-2, 7-5, Adams (Vst)-Coetzer (Zaf) 7-5, 6-3, Larsen (Den)-Yanagi (Jap) 6-1, 6-1, Smylie (Aus)-Byrne (Aus) 6-4, 6-0, Tanvier (Fra)-Nishiya (Jap) 6-2, 6-3, Magers (VstRBollegraf (Ned) 7-6, 6-4, Faber (Vst)-Savtsjenko (Sov) 6-1, 2-6, 6-2, Fernandez (Vst, 12)-Daniels (Vst) 6-4, 7-5; Frazier (Vst)-Simpkln (Gbr) 6-2, 6-4, Fairbank (Zaf)-Richardson (Nwz) 6-4, 6-3, Budarova (Tsj)-Oka- moto (Jap) 6-4, 3-6, 6-4, Provls (Aus)- Benjamin (Vst) 7-6, 7-6, Radford (Aus)-Temesvari (Hon) 6-3, 7-6, Bur- gin (Vst)-Hakami (Vst) 6-4, 3-6, 6-2, Stafford (Vst)-Kelesi (Can, 13) 7-6, 7- 5, Shriver (Vst, 8)-Bakkum (Ned) 6-2, 6-1; Lake (Gbr)-Goles (Joe) 7-6, 3-6, 6-1, Amiach (Fra)-Grunfeld (Gbr) 6-4, 5-7, 6-4, Faull (Aus)-Rinaldi (Vst) 4-6, 6-2, 8-6, White (Vst)-lnoue (Jap) 7-5, 1-6, 6-2; Thompson (Aus)-Schimper (Zaf) 6-1, 4-6, 8-6, Suire (Fra)-Kijimu- ta (Jap) 1-6, 7-5, 6-1. 2e ronde: Graf (Wdl)-Kessaris (Vst) 6- 2, 6-1; Seles (Joe, 11)-Porwik (Wdl) 6- 2, 6-4. Herenenkelspel, 1e ronde: Lundgren (Zwe)-Krishnan (Ind) 6-4, 7-6, 7-5, Vajda (Tsj)-Michibata (Can) 6-7, 6-1, 7-6, 6-3, Fitzgerald (AusFGilbert (Vst, 11) 6-2, 7-5, 1-6, 3-6, 6-2); Carbonell (Spa)-M. Davis (Vst) 6-4, 3-6, 7-6, 6-4. 2e ronde: Lendl (Tsj, 1)- Bathman (Zwe) 6-7, 6-3, 6-2, 6-2; Fulwood (GbrbPetchey (Gbr) 7-5, 6-1, 6-2, Flach (Vst)-lvanisevic (Joe) 6-4, 6-3, 4-6, 6-3, Chamberlin (Vst)-Hogstedt (Zwe) 6-3, 6-2, 6-2, Goldie (Vst)-Con- nors (Vst. 10) 7-6, 5-7, 6-4, 6-2, Cur- ren (Vst, 12)-Srejber (Tsj) 4-6, 6-2, 6- 3, 6-0, Zivojlnovic (Joe)-Bailey (Gbr) 6-3, 7-5, 7-6, Kühnen (WdlFAIdrich (Zaf) 6-1, 7-5, 6-0. HIERDEN Oud-we reldkampioen Anatoli Gantwarg kon zich na af loop van de achtste ronde in het grootmeester-dam- toernooi in Hierden de haren wel uit het al ka^ lende hoofd trekken. De 40-jarige Rus had na bijna zes uur spelen een volkomen gewonnen stand op het bord tegen zijn achttien jaar jongere oud-clubgenote Zola Goloebje- va, maar gaf de winst in een geval van damblindheid zo maar weg. Daardoor verspeel de hij de kans met de twee koplopers Koeperman en Van der Wal op gelijke hoogte te komen. Het leidende tweetal kwam evenals zijn naaste bela gers niet verder dan remise zodat de spanning volop ge handhaafd bleef. Welke groot meester zaterdag met de eerste prijs, een elektronisch orgel, naar huis gaat, is nog steeds een open vraag. Het duel tus sen wereldkampioen Tsjitsjov en Hagenaar Rob Clerc vergde net drie uur. De grootmeesters, die elkaar een week voof Hierden viermaal troffen in een interlandwedstrijd en geen beslissingen konden forcerenj, waren niet direct uit op een puntendeling. Tenslotte had Tsjitsjov juist tegen de Hage naar begin dit jaar in Cannes zijn eerste nederlaag na 27 maanden geïncasseerd. En on danks de vormcrisis waarin hij verkeert, probeerde hij de cen- trumaanval van Clerc met een agressieve omsingeling te pa reren. Beiden slaagden niet geheel in hun opzet, zodat de vrede snel was getekend. Benefiet- wedstrijd slachtoffers vliegramp DEN HAAG De benefiet wedstrijd voor de nabestaan den van de vliegramp in Suri name wordt op 20 september gespeeld in het Feyenoord Sta dion. Een sterke nationale se lectie treft in de Kuip een kleurrijk elftal. Dit heeft de KNVB bekendgemaakt. Tot de benefiet werd besloten tijdens een bestuursvergade ring van de stichting, die zich ten doel stelt de nood ten ge volge van het ongeluk te leni gen De stichting staat onder voorzitterschap van Europar lementariër mr. J. Janssen van Raay. De stichting be schikt over een omvangrijk comité van aanbeveling, dat wordt geleid door dr. J. Fer- rier, ex-president en voorma lig gouverneur van Suriname. Al direct na de vliegramp, waarbij veel spelers uit het be taalde voetbal van Surinaamse afkomst om het leven kwamen gingen stemmen op om een benefietwedstrijd te organise ren. Zo kwam Barry Hughes met het idee om een wedstrijd te organiseren tussen het Ne derlands elftla en AC Milan. Volleyballers ven winnen blij NIJMEGEN Ook in de vierde in een reeks van vijf oefenwedstrijden tegen Grie kenland heeft de Nederlandse herenvolleybalploeg geen set afgegeven. In cje Goffert-hal in Nijmegen werd het gister avond voor 800 toeschouwers opnieuw 3-0, ditmaal met de setcijfers 15-9, 16-14, 15-3. De wedstrijd kende een tam ver loop. De reden daarvan lag vooral bij de Grieken, in het najaar op het toernooi om het Europees kampioenschap in Zweden andermaal tegenstan der van Oranje. Sportwereld Prijsvragen De resultaten van de trekking van de West- duitse lotto: Trekking A: 3-5-7- 36-47-49. Reservegetal; 25. Trekking B: 8-13-20-29-45-47. Reservegetal: 46. Spel '77: 3-6- 8-7-2-6-1.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11