OOS pleit voor meer geld regionale omroepen EComst Commerciële zenders onvermijdelijk E0 Ü^IO/TELEVISIE CeidócSou/tcmt WOENSDAG 28 JUNI 1989 PAGINA 19 IAAG De ROOS pleit zevende nota, die giste- Den Haag werd gepre- rd, voor een nieuwe jng van de omroepgel- levolg daarvan moet zijn regionale omroepen, die fiteel een gemiddeld aandeel van 21 procent h, meer geld krijgen om ale radio te kunnen ma as de nota staan de fi- ile verhoudingen tussen nke en regionale omroe- scherp contrast met de bding in beluistering, je laatste cijfers bekijkt, lt alleen Radio 3 met 42 procent beter scoort. Die nieu we verdeling van de gelden komt niet zomaar uit de lucht vallen. Behalve dat de regio nale omroepen dit geld nodig hebben om op een verant woorde manier hun twaalf uur te vullen, loopt het zogenaam de Radio 1-contract, een sa menwerking tussen de lande lijke en regionale omroepen, per 1 oktober 1989 af en zal dan niet worden vernieuwd. Volgens ROOS-wwordvoerder Ben Groenendijk zijn TROS, AVRO en-Veronica de groot ste dwarsliggers. „Geestelijk zijn ze al commercieel bezig". Uit onderzoeken is gebleken dat de radio-luisteraar graag een volledig nieuws- en actua liteitenpakket krijgt aangebo den. De ROOS zou graag zien dat de nationale en internatio nale nieuws-voorziening per 1 januari 1991 in handen komt van de NOS of van de NKV- omroepen (NCRV, KRO en VARA). Daarvoor moet het Hilversumse radiobestel echter grondig worden verbouwd. „Maar als er geen samenwer king mogelijk is, dan zullen de regionale omroepen zelf iets moeten organiseren en dat kost geld". In de nota „een op de twee heeft succes en de zesde is niets geworden" stelt de ROOS voor het uurbedrag te verhogen van 824 naar 1100 gulden ('Hilversum' heeft 9000 gulden te besteden). Voor de financiering van die verho ging zijn drie modellen ont worpen. De eerste pleit voor invoering van regionale recla me, de tweede voor het aan wenden van middelen uit de landelijke Ster en de derde voor een verhoging van het aandeel van de provinciale op slag. Wat ROOS absoluut niet wil, is dat de luisteraar meer moet gaan betalen voor zijn regionale radiozender. Hoewel de ROOS vindt dat de regiona le omroepen publieke omroe pen moeten blijven en dus niet afhankelijk moeten zijn 1 van reclame-inkomsten, voorziet hij bij het derde model grote problemen omdat alle twaalf provincies daar apart een be sluit over moeten nemen. De ROOS kiest dus voor inkom sten verkregen uit reclame. In een eerste reactie werd gister middag duidelijk dat de PvdA een voorstander is van recla me op regionale omroepen, terwijl het CDA daarmee wat voorzichtiger is met het oog op de positie van de regionale dagbladen. HANS PIËT GEURTSEN, VOORZITTER COMMISSARIAAT VOOR DE MEDIA: -t RN „De komst de commerciële op rland gerichte televi- jiders TV 10 en Véro- is onvermijdelijk, [ederlandse wetgever het vergeten deze zenders uit de lucht hieten". Dat zei mr. Geurtsen, voorzitter het commissariaat de media (het toe houdend orgaan van )mroep) gisteren tij de presentatie van jerste jaarverslag in ~iens Geurtsen is er flQ wijziging van de me- 5Jet (artikel 66) moge- %Cdie de zenders effec- B zal tegenhouden, fs al slaag je erin een ende definitie te ge- W van het begrip bui- indse zender, zodanig fTVlO en Véronique jten zouden vallen, zullen zij zich snel de nieuwe constructie assen", zo verwacht ipij; i de strijd is nog niet be- i of in het voordeel van jap pmmerciële zenders be- Nj In het slotcommuniqué je Europese topconferen- I Madrid hebben de EG- ters weliswaar laten we pt het vrij circuleren van sie-programma's in Euro- jonontbeerlijk" is, maar ier Ruud Lubbers heeft ■h ook een zinsnede in te krijgen, die het wei- noodzakelijk maakt de ese richtlijn te wijzigen. Er staat nu dat televisie-pro gramma's vrij moeten kunnen circuleren „maar met eerbiedi ging van de culturele verschei denheid". Deze aanvulling van Lubbers is een kanttekening bij een be sluit dat juist het tegenoverge stelde ademt. Geurtsen meent ondertussen dat de politiek de huidige situ atie aan zichzelf heeft te wij ten. „Het is een tactische fout geweest dat de politiek niet tij dig een duaal bestel (publieke omroep naast commerciële omroep) heeft geregeld". Toch is het daarvoor nog niet te laat, zo meent hij. NCRV- voorzitter Th. Jansen heeft, zij het eigenlijk te laat, opgeroe pen om de commerciële poot nu maar wettelijk mogelijk te maken. Als commerciële tele visie volgens de Nederlandse wet mogelijk wordt, haal je tenminste een van de twee zenders die er nu aankomen uit de lucht, zo meent Geurt sen. „Maar, je kan geen com merciële televisie toelaten voor een enkeling. Iedereen zal dan in de mogelijkheid moeten worden gesteld om hetzij via een aardse zender, hetzij via het kabelnet com merciële televisie te bedrijven. De Nederlandse wetgever kan daar dan weer regels aan stel len". Gevoelig moment De uitspraken van Geurtsen komen op een gevoelig mo ment. Zoals ook uit de woorden van Lubbers blijkt, heeft het CDA de verantwoor delijke minister van WVC er al enkele malen toe proberen te bewegen stappen te nemen tegen de komst van de twee commerciële zenders. Er ligt op dit moment een wijzigings- Mr. A. Geurtsen: „Auteursrechten op de programmagegevens hebben hun langste tijd gehad". FOTO: SP positie, zoals het invoeren van een, langjarig concessiesys teem. Daarmee is de publieke omroep tevens verlost van de strijd om de kijkcijfers en de ledentallen. Bij het verlengen van de concessie kan dan ge bruik worden gemaakt van de methode van omroepverkie zingen of, zoals het commissa riaat zelf al bij de behandeling van de aanvraag voor meer zendtijd voor de kerken heeft gedaan, het houden van een representatieve steekproef. Ook voor commerciële zenders kan een concessiesysteem wor- voorstel voor de mediawet klaar waarin scherpere eisen worden gesteld aan buiten landse zenders, die op Neder landse kabelnetten willen. Het CDA wil deze kwestie echter pas na de verkiezingen behan delen. Volgens Geurtsen hoeft de komst van commerciële televi sie geen gevaar op te leveren voor de publieke omroepen, als zij maar gezamenlijk een front vormen. Daarnaast kan ook de wetgever het nodige doen ter bescherming van hun den ingevoerd, zo meent Geurtsen. Maar daarvoor zou den de gegadigden moeten be talen, hetzij via het systeem van de hoogst biedende of door het vaststellen van een vaste prijs. Auteursrechten Geurtsen meent dat de au teursrechten op de program magegevens hun langste tijd hebben gehad. „Ik kan niet goed zien hoe dat past in de Europese regelgeving". Met een wettelijke regeling van commerciële televisie zou dit monopolie moeten worden ge schrapt, zo meent hij. Uit het jaarverslag over 1988 blijkt dat het commissariaat geen enkele maal door de mi nister van WVC is teruggeflo ten. In tegenstelling tot de me diaraad vindt Geurtsen dat de politiek door de komst van het commissariaat wel degelijk op afstand js gekomen. De politie ke discussies hebben zich voornamelijk beperkt tot Fe- duco en de commerciële tele visie. In het jaarverslag merkt het commissariaat op dat het ge bruik van sluikreclame door het verscherpte toezicht is te ruggedrongen. Daar staat te genover dat er op het gebied van product placing (het pro moten van produkten op een onopvallende manier) een enorme creativiteit aan de dag wordt gelegd die met de huidi ge regelgeving moeilijk is aan te pakken. Zo lang deze recla- mevormen niet storend zijn, heeft Geurtsen daar ook niet zo'n moeite mee. Maar als de regering en het parlement daar anders over denken dan zal de regelgeving op dit ge bied in de wet moeten worden aangescherpt, aldus Geurtsen. 15.35 De weg terug (The road back), Amerikaanse speel film. met: Lassie, Jee Allan, Jack de Mave e.a. 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. NOS 17.30 Journaal. EO 17.44 Tijdsein Buitenland, com mentaar op de buitenland se politiek door Aad Kam steeg. 18.00 Einde. 18.30 Gestrand in het zand (En- counter in the desert), 7- delige serie. Afl. 1: pech. Tijdens een tocht door de woestijn krijgen Jessie, Sophie en hun vader auto pech. NOS 19.00 Journaal. EO 19.18 Ronduit radar, jongeren- magzine. 19.45 Bunkeren, actualiteiten programma. 19.55 De Campbells, Canadese serie. Afl.: Terug naar Schotland. James Camp bell krijgt een brief, waarin staat dat hij terug naar Schotland moet voor een erfenis. 20.20 Extremadura - Het verge ten woud van Spanje (The world of survival), docu mentaire over de natuur van de Spaanse streek Ex tremadura. 21.17 Overal en nergens, maga zine. Afl.: Vader en zoon expeditie, documentaire over een bergexpeditie in Josimiete. 22.03 Metterdaad bedankt! re portage qver enkele pro jecten in Israël. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 Tijdsein, actualiteitenma- 'gazine. 23.10 Ars musica, muziekpro gramma. Vanavond: Wie ner Philharmoniker o.l.v. Heinz Wallberg met wer ken van Mozart en Beetho ven. 23.35 Tenslotte, slotwoord door de heer P.Prijt uit Eindho ven. 23.40 Einde. NEDERLAND2 VOO 17.00 1 My little pony teken filmserie. Afl. De terugkeer van Tambelon(1). 17.10 Superted tekenfilm. Afl. Superted en de gorilla's. 17.25 Magnum Amerikaanse detectiveserie met Tom Selleck in de hoofdrol. Afl.: Het geld van Garwood Huddle. Een bankrover ontsnapt als hij hoort dat zijn kleinzoon ontvoerd is. Hij vraagt Magnum en Hig- ginshem te helpen. Eric Clapton actief in de jaren 60 en 70. NED 3 19.23 uur. FOTO: PR VOO 18.20 Brommer en motor, 10- delige serie over brom mers en motoren in Neder land. Presentatie: Caroline Tensen. Afl. 7: Recreatie. 18.35 1 Countdown, Europe's no. 1 rockshow, gepresen teerd door Wessel van Die pen. 19.25 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Droom- afspraak. Jennifer is niet blij met de avances van Si mon, want ze is verliefd op Roger. Als Simon haar voor een feest uitnodigt, ziet ze een kans Roger te ontmoeten. NOS 20.00 ^Journaal. VOO 20.29 Miami Vice, Amerikaanse serie. Afl.: Het recht in ei gen hand. Crockett en Tubbs worden gevraagd lid te worden van een groep ex-agenten, die het recht in eigen hand willen nemen. Ze doen mee om te proberen de bende op te rollen. 21.26 Veilig vrijen op vakantie '89. 21.50 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Joop Daalmeijer. 22.15 Veronica Sport, sportru- briek. 23.00 China Beach, Amerikaan se serie. Afl.: De onder scheiding. Boonie krijgt een medaille voor haar heldhaftige optreden en de vader van Wayloo komt naar de uitreiking, dus een confrontatie met zijn doch ter kan niet uitblijven. NOS 23.51 Journaal. 23.56 Einde. NEDERLAND 3 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 (TT)Jeugdjournaal. 18.58 Woef, 4-delige serie. Afl. 3. Als Eric in de bibliotheek zit te studeren en opeens in een hond verandert is het met de rust in de bi bliotheek gedaan. 19.23 Get Back, serie terugblik ken op de popjaren '60 en '70. 20.00 Journaal. 20.29 3e Eurovisie-wedstrijd voor jonge dansers, recht streekse finale vanuit het Palais de Congrès te Pa rijs. Presentatie: Zizi Jean- maire en Alain Duault. 22.46 Journaal. 22.56 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. 23.16 Studio Sport: Wimbledon '89. Hoogtepunten van de vandaag gespeelde wed strijden. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. ET Flipper, Amerikaanse jeugdse- Afl. 56: Werkje voor Sandy (A job for Sandy). Juke Box. Arnold (Diff'rent strokes), Amerikaanse serie. Nieuws. De tovenaar van Oz (The wi- - zard of Oz), Japanse animatie- "j serie naar de boeken van Frank Baum. I Jessie's place. Aflevering uit de Engelse jeugdfilm-serie „Dramarama" van Richard Bramall. Mededelingen en programma- j overzicht. Nieuws. i Pak de poen. Loterijshow van- uit het Amerikaanse Theater. I Een zaak voor twee (Ein Fall I für Zwei), Duitse detective-se- Japan: De verlokking van het Oosten 5-delige documen taire serie over de Japanse cultuurgeschiedenis. Afl. 1:. Boeddha en Kami (VII - Xlle eeuw). Coda. Liefde van Lucebert. T 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Superkat en Supermuis. Te kenfilmserie. Afl. 13. Programma-overzicht. Nieuws. Rondom de mensaarde, 14- delige serie over weer en kli maat, over de invloed die ze hebben op het leven van de mensen, zowel in de industrie landen als in de ontwikkelings landen. Afl. 3: Stormweer. Op het terras - vakantiepro gramma seniorenmagazine. Uitgelezen - over cultuur en ethiek. Erick Defoort spreekt met de auteurs Arnold Corne lls (Logica van het gevoel), Ge rard Bodifèe (Ruimte voor vrij heid) en Wim Thijs (De deugd weer in het midden). Container, praatprogramma over beschaving. Thema: The- atraliteit. Einde. BF 1 Vacaturebank. La bo?te aux images, teken films met o.a. Mamemo, Hello Kitty, Alic au pays des merveilles. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en weerbericht. Le joyau de la couronne. Au nom de la loi, juridisch ma gazine. Coup de film, nieuwe films. Uitslagen nationale loterij. Aansl.: Allee, Europees maga zine. Paardenkoer8en, laatste nieuws en weerbericht. La pensee et les hommes. DUITSLAND 1 16.00 ARD-Sport extra, voetbal: EK dames, halve finale, Duitsland- Italië. Verslaggever: Sabine Töpperwien. (In de pauze: ca 16.40-16.50. T agesschau). 17.35 Einzatz in Manhattan, serie. 18.19 WWF. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Haute, actualiteiten. 18.47 Reclame. 18.52 Felicitas auf leisen Ploten, se rie. Afl.: Das Gewissen. 19.25 Polizeiinspektion 1, serie. Afl.: Einmal im Leben. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 UTagesschau. 20.15 Krimi-Sommertheater: Zeugin der Anklag (Witness for the Porsecution), Amerikaanse tv- film uit 1982 van Alan Gibson. Met: Ralph Richardson, Debo rah Kerr, Beau Bridges e.a. Nauwelijks hersteld van een hartinfarct, neemt de beroem de advodcaat Sir Roberts de verdediging op zich van een jonge man die een oude dame zou hebben vermoord. Aan vankelijk overtuigd van de on schuld van zijn cliënt, veran dert Sir Roberts van mening na een opzienbarend optreden in de gerechtszaal van de vrouw van de aangeklaagde... Aansl.: Tagesschau. 21.55 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Rafaal Kubelik - Eine Begeg- nung. Filmportret van de diri gent Kubelik. 00.15 Tagesschau. 00.20 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.25 Einde. DUITSLAND 2 Der Stein des Marco Polo, tv- serie voor de jeugd. Logomobil, jeugdjournaal. Hals über Kopf Duitse jeugdserie. Afl.: Die Erbtante. Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. Hl Tele-lllustrierte, Actualitei ten, sport en amusement. Schloss zu vermieten, Franse tv-serie. Afl.: Die glücklosen Experten 1). II Lottotrekking. Schloss zu vermieten, Franse tv-serie. Afl.: Die glücklosen Experten 2). Programma-overzicht. Heute. Sommerfe8tival im ZDF: Die Didi-Show. Gags en Sketche mit Dieter Hallervorden. Gast: Norbert Blüm. 20.00 Kaum zu glauben. Die Crazy- Show met Pit Weyrich. 20.45 Studio 1. Sporen, feiten en achtergronden. 21.30 Heute-Joumal. 22.00 Die 2 (The Persuaders), Ameri kaanse serie. 22.45 Kontext: Das Kreuz mit der Moral. Katholische Sexualethik heute, documentaire over het hedendaagse standpunt van de Katholieke Kerk tegenover het gebruik van de pil, porno en „vrije liefde". 23.15 Sommerfestival im ZDF: Die Strasse der Spiegel (Via degli specchi), Italiaanse speelfilm uit 1982 van Giovanna Gagliar- do. Met: Nicole Garcia, Milva, Heinz Bennent e.a. Op een morgen wordt de jonge Rosa dood op straat aangetroffen. Alles duidt op zelfmoord. De geëngageerde en succesvolle rechter Franceses, gelukkig getrouwd met Fianfranco, on derzoek de zaak en gaat steeds meer twijfelen aan het feit of het zelfmoord was. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 Das Geheinis der Stahleren Stadt, speelfilm voor de jeugd naar een boek van Jules Ver nes. Australien-Express, 10-delige Western-serie. Afl.: Auf Frei- ersfüssen. Telekolleg II, cursus Engels. Les 25. Sesamstrasse. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's.) Mittwoch urn 8. West 3 aktuell. i Eff-EH, hobbymagazine. I Rückblende: Vor vierzig Jah- ren - Zensur findet nicht statt, documentaire over de censuur op de filmindustrie, i Ohne Dateschutz (Dosseir 51), Franse speelfilm uit 1978 van Michel Devllle. Met: Francois Marthouret, Roger Planchon, Anna Prucnal e.a. Een Franse beambte heeft een hoge posi tie van een belangrijke organi satie gekregen. De geheime dienst krijgt belangstelling voor hem en zijn hele doen en laten wordt nagegaan en vast gelegd in een dooier. Aan de hand van dit dosier maakt men een psychogram van hem. i Laatste nieuws. Fragment uit de speelfilm King and country. DLD 3 21.00 uur. FOTO: PR BBC 1 17.10 Children's BBC, met Andy Crane. Met: Superted. 17.20 The Snorks 17.35 The Movie game, kinderpro gramma. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Degrassie Junior High 8-de- lige serie. All. 7. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 News Room South-East. 20.00 Wogan, talkshow. 20.40 Thrower report. Wetenschap pelijk programma. Afl. 3: Ani mals rights or wrong? 21.10 Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl. (slot) The real life. 22.00 Nieuws. 22.28 News Room South-East en weerbericht. 22.30 How to make a royal marine- officer, 2-delige documentaire serie over de opleiding van marine-officieren. Deel 1. Een verborgen camera opgenomen reportage over de commando opleiding van marine-officieren voor de NAVO bij de Royal Marines Young Officers Cours in Lympstone (Devon). Dertig mannen beginnen aan de uit puttende training, twintig hou den het vol. Naast tien weken veldtraining omvat de oplei ding een onderzoek op leiding gevende capaciteiten, oefenin gen met tanks en een dienst verband aan boord van H.M. Intrepid (Falkland). 23.20 Wimbledon '89. Hoogtepunten van de vandaag op Wimbledon gespeelde wedstrijden 00.20 Cagney and Lacey Ameri kaanse serie. Afl.: Beyond the golden door. 01.10 Weerbericht. 01.15 Einde. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Wimbledon '89. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe richt. 17.00 Tennis Wimbledon. 20.20 Rough guides: Istanbul. 21.10 Timewatch, Vandaag: The hunger winter, documentaire over de Nederlandse honger winter in 1944. 22.00 MASH Amerikaanse serie met Alan Alda e.a. Afl.: Baby, it's cold outside. 22.25 Boys from the blackstuff, 5- delige serie met Gary Bleasda- le, David Ross, David Neilson, e.a. Afl.5: George's last ride. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Onbekend. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.55 Einde. E Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending KD Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 The Littles. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Transworld Sport. 20.00 Voetbal. 21.00 Golf. 22.00 Wielrennen. 23.00 WK Voetbal. 01.00 Einde. NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde VARA 16.01 De spookmin. 17.01 Neighbours. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.45 VAR A's kindermenu: 17.45 H Vooruit met de geit NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL NOS '13.00 Nieuws. 13.05 Einde. AVRO 16.00 Kokkerellen. 16.25 ENana. BRT 1 15.30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. 18.30 Transmission. 19.30 Richard Diamond. 20.00 Tulsa. 21.35 Euromagazine. 21.45 World news. 22.00 Burke's Law. 22.55 The professionals. 00.00 World News and Weather fol- lowd by The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: The Christians. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 Bréves. La Porteuse da Pain. Terroir En Bouche. Recreation. Des Chiffres et des Lettres. Bréves et Métëo Européene. Le serin du Major. Papier Glacé. Journal Télévisé. Finale du 3e Concours Euro- vision des Jeunes Danseurs. Portrait d'artiste Suisse. Continents Francophones. Pyrénées, Pirineos. Santé visions. Musiques Classique. Fin de Programme. RTL+ 17.55 RTL Aktuell. 18.45 RTL Aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Kampfstern Galactica (Batt- lestar Galactica), Amerikaanse Afl.: Kontakte zur Ende.(2). 20.15 Die Schwarze Serie bei RTL plus, serie middaadfilms. Van daag: Wir singen lm Chor (Chantons en choeur), Franse speelfilm van Maurice Degow- 21.50 Wimbledon, samenvatting. 22.30 RTL Aktuell. 22.40 Die Woche, live talkshow. 23.45 Staranwalte, Tricks, Prozesse- L.A. Law, Amerikaanse serie. 00.35 Betthupferl. 00.40 Einde. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info. 10.00 Heute. 10.03 Die andere Halfte - Frauen dieser Welt 10.35 EDie Drei von der Tankstelle e. 12.10 Studio I. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 13.55 IS Teletekstoverzicht. 14.15 Tagesschau. 14.20 Aus der Disney-werk8tatt: Zwei Cowboys. 15.45 Sinha Moca. 16.15 Auf und davonl. 16.40 Tiere in Spanien. 17.05 Hexe Lakritze. 17.15 Tages schau. 17.25 Columbo. DUITSLAND 2 10.00 Heute. 10.03 Die andere Halfte - Frauen dieser Welt 10.35 EDie Drei von der Tankstelle 12.10 Stu dio I. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 ZDF-info Arbeit und Beruf 13.30 Einde. 14.55 Hl Tele- tekst-overzicht. 15.15 ZDF-lhr Pro- gramm. 15.25 Heute. 15.28 Die Mup- pets-Show. 15.50 Der Stein des Marco Polo. 16.15 Logomobil. 16.30 Alice im Wunderland. 16.55 Heute. 17.10 li Tele-lllustrierte. 17.45 Ein Engel auf Erden. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 15.40 4 Abenteuer von Reinette und Mira- belle. 17.15 Australien-Express. BBC 1 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 09.55 Newsroom South-East en weerbericht. 10.00 Nieuws. 10.30 Harding trail 11.00 Nieuws. Aansl.: Laverne Shirley 11.25 Children's BBC. 11.30 Playbus. 11.50 The ad ventures of Spot. 11.55 Five to ele ven 12.00 Nieuws. Aansl.: Rock school 12.30 Through the garden gate 13.00 Nieuws. Aansl: Dallas 13.50 The Historyman. 13.55 News room South-East. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Wimbledon '89. 17.10 Children's BBC. 17.20 Si mon and the witch 17.35 Myste rious cities of gold RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 18.57 Metterdaad 19.04 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water en vuur 20.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Cèdea. 20.00 Nieuws. 20.02 Holland' Festival Journaal. 20.10 Romantisch consert 22.08 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC. 21.00 Financieel managemant. 21.30 Van quantum tot quark. 22.00-22.30 Trojaanse oorlog. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Rockgolt. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03- 19.00 Erik Post. BRT 1 18.30 BRT Combo. 18.45 Protestantse uitz.. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Open doel. 22.05 Crooners en Soft Music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 20.00 Funky Town. 22.05 Jazzkaffee. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.30 Pianorecital. 19.00 Symposium: Franse Revolutie. 20.00 Musica Antlqua 20.00 Concerto Armonlco Budapest. 21.20 Actualia 21.30 Intern. Dag Oude Muziek. 22.23 Nicolaus Bruhns. 23.00 Luister: poëzie en muziek. 24.00 Nachtradio. BBC 2 11.00 Northwards. 11.30 BThe silver fleet. 12.55 Living on the land. 13.20 Troll wall. 13.50 Play bettergolf. 14.25 Brick-a-brac. 14.35 Onbekend. 15.00 Nieuws. Aansl.: Tennis Wimble don. 16.00 Nieuws. Aansl.: Tennis Wimbledon. 16.50 Nieuws. 16.53 Newsroom South-East. 17.00 Tennis Wimbledon. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.06 Arbeidsvitaminen 11.50 Ken je dat gevoel? 12.06 De burgemeester Is jarig. 12.55 Mededelingen 13.09 AVRO Radiojournaal. 14.06 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 16.06 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.04 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.04 Willem Wever. 10.04 Plein publiek. 11.30 De kikkerdochter van de tsaar. 12.04 Het blijft Hollands 12.40 Middagpauzedienst. 13.04 Hier en nu. 13.20 Skip Voogd presenteert. 14.04 De tafel van vier. 15.04 Coup soleil. 16.04 De familieshow. 17.04 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren. 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium jn concert. 16.00 VPRO: Senza Paroie. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Vervulling van de ruimte. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Wat hebben we gelezen. 13.00 Nieuws. 13.10 De derde wereld. 13.40 Da Capo. 14.00 Klasse. 15.00 Damokles. 16.00 NOS Cultuur. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02-16.00 Muziek. Omroep Rijnland: 10.30- 12.00 Voor senioren. Verder als Radio I. Radio Rijnmond: 07.03 Ochtend magazine met Jan Eikelboom ('Drie over zeven', ochtendbladen, Editie V48, column om 7.55 en 'Kwis en waarachtig'). 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. Tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs) 12.03 Lunchprogramma van Llesbeth van der Kruit, met over zicht middagbladen, Konsumenten Kontakt. 'Kwis en waarachtig' en Edi tie V4114.03 RR-Express: nonstop muziek 16.03-17.00 Getapt, cultureel café met Annemarie de Jong. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. II.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 De eerste ronde. 08.10 Bistro Co. 10.03 Parkeerschijl. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Jos Ghijsen. 13.15 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude: Vanhal, Haydn, J. Chr. Bach. 09.15 De muziekwinkel 10.45 Zomer-oren. 12.25 Tafelmuzlek: Telemann, Vivaldi. 13.10 Actueel. 13.25 Musical Snuff-box. 14.00 Atys, opera van Lully.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19