Premier Lubbers kiest voor stap-voor-stap benadering Nederland wil veroordeling van Bulgarije Geen nieuwd sancties tegen China De boerin loopt overal achter Staten vragen over bodemvervuiling YYY verwacht extra winst van selfservice - winkel BURGERLIJKE /STAND ,g' wiiuBi Jtl BINNENLAND CcteUe Sou/uMit DINSDAG 27 JUNI 1989 PAG MADRID Nederland en Denemarken willen dat de regeringsleiders van de Europese Gemeen schap niet alleen Roeme nië, maar ook Bulgarije veroordelen wegens schending van de mensen rechten. Het was aan het begin van de middag nog niet duidelijk of op de EG-top in Madrid dit voorstel ook is aangeno men. Aanleiding tot een veroorde ling is volgens ons land en De nemarken het optreden van de Bulgaarse autoriteiten tegen de Tukse moslem-minderheid. Nog steeds vluchten duizenden etnische Turken de grens met Turkije over. Tienduizenden van hen zitten inmiddels in provisorische opvangkampen in Turkije. Volgens in Wenen wonende Bulgaren treedt de Bulgaarse politie streng op tegen dissi denten die „afwijkende me ningen" vertolken. Zo zou Hristofor Sabev, een 43-jarige, Orthodoxe priester die in maart het Onafhankelijk Co mité voor Vrijheid van Gods dienst oprichtte, sinds vorige week dinsdag zijn verdwenen. Een andere dissident, Todor Kabelov, vice-voorzitter van de niet-erkende vakbond voor intellectuelen Podkrepa (Steun), werd vorige week eveneens gearresteerd, nadat hij had geprobeerd informatie te krijgen over de leider van Podkrepa, Kostadin Trenchev, die vorige maand werd gear resteerd en sindsdien spoorloos De Europese top in Madrid wordt extreem zwaar bewaakt, van wege de dreiging van zowel de Baskische ETA als de Noordierse IRA. Op de wegen in de buurt van het Congrespaleis houden ge wapende soldaten en politiemannen de wacht. foto: epa (Vervolg van de voorpagina) MADRID De Spaanse premier Felipe Gonzalez hoopte vanmorgen nog steeds de eerste Europese raad onder zijn voorzitter schap met een historische stap voorwaarts te kunnen besluiten. Maar premier Thatcher is hem wat dat betreft niet behulpzaam. Tijdens de ochtendsessie van gisteren leek Thatcher wel degelijk bereid om een paar stapjes naar meer economi sche en monetaire samen werking in Europa te zetten. Voor het eerst in aanwezig heid van haar collega-rege ringsleiders formuleerde ze de voorwaarden waaronder Londen bereid is toe te tre den tot het Europees Mone tair Stelsel, dat ruim tien jaar geleden werd opgericht om te grote wisselkoersverande ringen op te vangen. Tegelijk echter maakte ze duidelijk dat de versterking van de monetaire samenwerking niet gepaard mag gaan met een wijziging van het EG- verdrag. Bovendien formu leerde zij zoveel voorwaar den, dat de feitelijke toetre ding van het pond tot het EMS nog jaren in het ver schiet blijft. De Franse president Mitter rand leek aanvankelijk min der haast te hebben dan voor de top werd aangenomen. Een goede basis voor het Franse EG-voorzitterschap, dat op 1 juli begint, is hem als uitkomst van de EG-Top voldoende. Ook premier Lubbers kiest daarvoor. „We liggen goed op koers. Als we nu elke zes maanden een stapje verder gaan, dan ko men we toch waar we wezen willen. Eenheid is nu van, doorslaggevend belang om optimaal de vruchten te kun nen plukken van onze inter ne markt". Met zijn opstelling wil pre mier Lubbers, zo verklaarde hij zelf, een tweeledig doel bereiken: „Een loopplank leggen naar het Verenigd Koninkrijk" en voorkomen dat aan Brussel overgedra gen nationale macht ver zandt in bureaucratie en ont trokken wordt aan parle mentaire controle. In antwoord op vragen zei Lubbers er niet bang voor te zijn, dat de door hem voorge stelde werkwijze de moge lijkheid schept dat de Twaalf onderweg afhaken en dat de economische en monetaire unie, met een Europese munteenheid, er nooit komt. „Ik wil het gehele proces doormaken, maar steeds' de modaliteiten bekijken", aldus de premier. Midden - Oosten In een verklaring hebben de EG-landen zich voor de eer ste maal ondubbelzinnig uit gesproken voor deelneming van de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie aan vredes overleg in het Midden-Oos ten. Tot nu toe waren zij niet verder gegaan dan te zeggen dat de PLO moest worden „betrokken" bij dergelijk overleg, iets wat minder ver gaat dan rechtstreekse deel neming. Verder heeft de Europese topconferentie de Sovjetunie en de Oosteuropese landen, met uitzondering van Roe menië, laten weten dat zij de banden verder wil aanhalen. In een uitvoerige verklaring wordt onderscheid gemaakt tussen landen als de Sovjetu nie, Polen en Hongarije, waarmee regelmatig minis- tersoverleg kan worden ge voerd, en staten waar „de ontwikkeling trager en met meer tegenstellingen" ver loopt, zoals de Duitse Demo cratische Republiek, Tsjecho- slowakije en Bulgarije. De mogelijkheid van een politie ke dialoog met Roemenië lijkt helemaal ver weg. De EG wil de Oosteuropese lan den overigens alleen afzon derlijk blijven tegemoettre- den, en voelt er niets voor om hen als blok te benade ren. Een ontmoeting van de Twaalf en de Comecon-lan- den, zoals de Sovjetunie heeft voorgesteld, is volgens de Europese top „niet ge wenst". N - O st; MADRID De landen van de EG zijn op de top in Madrid overeengeko men geen nieuwe sancties te treffen tegen China. De al genomen maatregelen blijven wel van kracht. Onder de huidige omstan digheden zijn volgens de Twaalf normale betrek kingen met China onrno- gelijk. vraagd voor onafhajot waarnemers bij procejt c gen studentenleiders een re politieke processenje ter Van den Broek: „(r, gemeenschappelijke te van de EG indruk »rz moeten we afwacht) ei maakt in ieder geval dert dat de EG de ontwikfo in China serieus neemi w het haar ernst is met b vormingsproces in de publiekW De Chinese leiders voorlopig echter weiniaT De maatregelen die al van lig voor de kritiek uit kracht zijn betreffen onder tenland. De nieuwe meer een embargo op de wa- der, Jiang Zemin, heej penhandel en elke andere vorm van militaire samenwer- een prekerig aii het theoretische orgaan: king, een bevriezing van de partij gepleit voor geil culturele, technische en we tenschappelijke samenwerking nen voor intellectuelen beiders en uitgehaald i en een volstrekte afwezigheid corruptie. Intussen mol van ministeriële contacten. voorganger, Zhao Ziyal Voor een economische boycot bezuren in de officiële!^ voelen de ministers niet veel, die een hetze tegen hW omdat aanvragen voor de ex- begonnen. Volgens portkredieten in de regel al mers zou een eventuel niet worden gehonoreerd. Van corruptiecampagne h| instellingen als de Wereldbank hand kunnen gaan m wordt een even terughouden- aangekondigde zuiveriül nen de 47 miljoen leden^d de partij. ry de opstelling verwacht. Daarnaast wordt toegang ge- West-Duitsland handhaaf;;0 na 1990 grensbewaking ism (Van onze correspondent) 5t BONN Ook na 1 januari 1990 handhaaft de Bondsrei c Duitsland de bewaking aan de grenzen met haar buuLr Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk. Daarmejr breekt Duitsland het „Akkoord van Schengen", de EG-oj komst waarin tot opheffing van de bewaking aan deze jre is besloten. De nieuwe Duitse koers werd aangekondijpt' minister van binnenlandse zaken Wolfgang Schauble as: rede bij de federale recherche van de Bondsrepubliek, huir deskriminalamt (BKA) in Wiesbaden. Volgens het Akko^g Schengen is het de bedoeling dat de grenscontroles wordt— vangen door een doeltreffend gemeenschappelijk opsporf paraat. Op die manier zou de grensoverschrijdende crimiF( in de hand kunnen worden gehouden. Vooral de conserflc partijen in de Bondsrepubliek beschuldigen de regeringlid de buurstaten ervan te laks te zijn bij het opzetten van »ni meenschappelijk opsporingsapparaat. Linkse partijen zjtri besluit van de Duitse regering als een knieval voor de rder. dicale Republikaner. Deze partij wil de controle aan de ty grenzen handhaven, om criminelen, drugs en ongewen^ tenlanders buiten de deur te kunnen hóuden. n i DEN HAAG Nederland voldoet niet aan de vijfde EG-richtlijn die over de gelijke behandeling van meewerkende en zelfstan dige vrouwen in het agra rische sector en in het midden-en kleinbedrijf gaat. De EG-lidstaten moeten daarvoor maatre gelen treffen vóór 30 juni 1989. In Nederland is de discussie nog volop aan de gang, van concrete verbe teringen van de positie van vooral boerinnen is geen sprake. „We praten nu al vanaf de ja ren zeventig over de discrimi natie van boerinnen als het gaat om sociale en fiscale maatregelen. Ei leven in Eu ropa dertien miljoen boerin nen. Het enige resultaat van al het gepraat is een uiterst ma gere vijfde EG-richtlijn, waar aan Nederland zelfs nog niet eens kan voldoen. We lopen ver achter vergeleken bij de Zuideuropese landen". Zo uit Europarlementariër Hedy d'Ancona (PvdA) onlangs nog haar wanhoop over de geringe vorderingen die Nederland maakt in de discussie over ge lijke rechten voor mannen en vrouwen in zelfstandige beroe pen, zoals in de agrarische sec tor. Het gaat niet alleen over de gelijke behandeling van zelf standig werkende mannen en vrouwen, maar ook over de bescherming van het moeder schap. Boerinnen willen de zelfde maatregelen voor zwan gerschapsverlof als vrouwen in loondienst. „Het kost te veel geld, wordt ons steeds gezegd. Er moeten voorzieningen ko men in de vorm van een volksverzekering. In mijn tijd nam je genoegen met minder. Er was niets geregeld, 's Mor gens ging je de koeien melken, 's avonds kwam het kind, maar dat kan nu niet meer- ,"zegt Klaasje Eisses, oud voorzitter van de Emancipa- tieraad en zelf boerin en moe der. „Tot nu toe zijn er weinig concrete maatregelen getrof fen om het de boerin gemak kelijker te maken". Schril contrast De Centrale van Plattelands vrouwen spreekt van een schril contrast tussen de vrou wen in loondienst en zelfstan dig werkenden of als meewer kende partner die beroepsar beid verricht als het gaat om zwangerschapsverlof. Uit on derzoek dat in opdracht van het ministerie van sociale za ken is gedaan, blijkt dat 32,5 procent twee weken na de be valling al weer met het werk is begonnen en 52,2 procent al na vier weken. Staatssecretaris De Graaf heeft toegezegd onderzoek te willen doen naar de mogelijke vorm van een volksverzekering voor zwangerschap en beval ling, „maar het moet er niet op uitkomen dat we hoge premies moeten gaan betalen, dan ver zekert niemand zich natuur lijk", zegt Eissies. Overigens betreuren de orga nisaties van plattelandsvrou wen het dat er nu nog onder zoek gedaan moet worden, „terwijl het toch al sinds eind 1986 bekend is dat er maatre gelen getroffen moeten wor den om de ongelijke behande ling van boerinnen ten opzich te van vrouwen in loondienst op te heffen". De nieuwe voorzitter van de Emancipatieraad, Greetje den Ouden wijst het regeringsbe leid vooral af vanwege zijn „dubbelzinnigheid". Enerzijds wordt in 1990 van meisjes ver wacht zelfstandig te kunnen zijn, anderzijds wordt die zelf standigheid tegengewerkt als het om boerinnen en meewer kende vrouwen in het mid den- en kleinbedrijf gaat. „We moeten in september niet al leen een feministische minis ter-president hebben, maar een geheel feministisch kabi net om de sociale, fiscale en ju ridische rechtspositie van mee werkende vrouwen goed te kunnen regelen", vindt Den Ouden. Optimistisch Alleen Tweede-Kamerlid Jo- han de Leeuw van het CDA toonde zich optimistisch over de maatregelen die er op korte termijn zullen worden geno men om bijvoorbeeld de boe rin gelijke rechten op toegang tot de vrijwillige verzekerin gen te geven. Hij betoogde hoe er ook plannen in de maak zijn om de ongelijke behande ling van full-time en partime- zelfstandigen bij de bepaling van de hoogte van de uitke ring volgens de Algemene Ar beidsongeschiktheidswet (AAW) op te heffen. De fullti mers zouden dezelfde behan deling als de partimers krij gen. Den Ouden echter: „On der het motto 'even slecht is ook gelijk' doen wij geen za ken". De organisaties vinden de de aankondiging van onderzoek weliswaar bijzonder mager, maar ze dringen er toch op aan haast te maken met zo'n onderzoek. Zij voeg er boven dien aan toe het onderzoek uitgebreid te willen zien met een onderzoek naar fiscale aanpassingen om de reële be loning voor de boerin aantrek kelijker te maken dan op dit ogenblik het geval is. Eissies: „Nu is de meewerkaftrek in veel gevallen voordeliger dan de reële beloning. Daarom is een reële beloning onmogelijk. Die situatie moet veranderen". De Emancipatieraad wijst er op dat een fiscale aftrek niet altijd de meest gunstige is. Den Ouden: „Bij een scheiding komt de boerin volledig in de kou te staan. Meisjes die met boeren trouwen moeten betere regelingen treffen. Juist in deze situaties moeten de emo ties de zakelijke aspecten niet leiden". MARSCHA VAN NOESEL LEIDEN Het statenlid J.P.R.M. Steegh (PSP- CPN-PPR) wil dat er snel wat gebeurt aan de bodemverontreiniging rond de voormalige gara ge Oudshoorn aan het Le vendaal. Hij dringt daar op aan in vragen aan Ge deputeerde Staten. Vol gens Steegh is bij graaf werkzaamheden bij de ga rage de grond spontaan in brand gevlogen. Volgens het statenlid duidt dat op „een zeer ernstige vervui ling met olie-achtige substan ties die snel om ingrijpen vraagt". De gemeente echter verloopt de sanering van bo demverontreinigingen aan het Levendaal juist vrij goed. Over de vervuiling bij Oudshoorn voert de gemeente Leiden al geruime tijd overleg met zowel de buurt als het bedrijf. Dat heeft zich inmiddels bereid verklaard mee te werken aan een sanering. Bij deze veront reiniging gaat het om oude benzinetanks die zijn achterge bleven. Volgens A. van den Berg van de directie milieu is er overigens geen sprake van dat de grond bij graafwerk zaamheden spontaan in brand is gevlogen. „De dampen in de tank zijn gaan branden bij slijpwerkzaamheden. Het is op zich wel logisch dat zoiets ge beurt. Ook als zo'n tank ont- gast is, blijven er wel dampen achter". Van den Berg zegt optimis tisch te zijn over het opruimen van de bodemverontreinigin gen aan het Levendaal. „Het ziet er goed uit dat het wordt opgelost. Er is al een behoor lijk deel gesaneerd. Voor twee - plekken moet nog worden uit gezocht waar de vervuiling vandaan komt. Je kunt moei lijk mensen laten betalen voor verontreinigingen die zij niet hebben veroorzaakt". Van den Berg merkt in dit verband op dat er inmiddels ook werk gemaakt wordt van de verontreiniging bij garage Janson, even verderop aan de overkant van het Levendaal. „Daar worden plannen voor voorbereid. De oliemaatschap pij heeft zich daar bereid een sanering door te voeren". Voor de twee andere vervuilde plekken, achter het Levendaal bij de Dwarsbolwerkstraat en bij het vroegere epoxybedrijf van Gijsman lopen nog onder zoeken. Van den Berg bena drukt dat nog lang niet vast staat wie de verontreinigingen heeft veroorzaakt die daar in het grondwater zijn aangetrof fen. Positie Tesselaar weer ter discussie LEIDEN De fractie van de Socialistiese Partij in de Leidse gemeenteraad heeft het colle ge van B W verzocht het be stuurslidmaatschap dat wet houder D. Tesselaar bij De Beuk bekleedt ter discussie te stellen. In een brief aan het college vraagt raadslid C. Ver geer de positie' van Tesselaar met betrekking tot De Beuk op de eerstvolgende vergade ring van de commissie FPO te plaatsen en de wethouder zelf daarbij uit te nodigen. De Socialistiese Partij is van mening dat Tesselaar zijn be stuursfunctie bij het organisa tieadviesbureau dat zich in op dracht van de gemeente Lei den met het cultuurverande- ringsprbject bezighoudt, moet opgeven zo lang gemeente en De Beuk contractueel met el kaar zijn verbonden. De SP stelt dat sprake is van een on toelaatbare belangenverstren geling en is van mening dat Tesselaar in deze situatie niet zuiver kan functioneren. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA LEIDEN De verbou wing van het VVV-kan- toor in de huidige vorm tot een selfservice-winkel moet de VVV afdeling Leiden volgend jaar een extra winst van 10.000 gulden gaan opleveren. Het bestuur van de VVV maakte dit gisteren tijdens de jaarvergadering be kend. Het VVV-bestuur stoelt die verwachte stijging van vijftig procent aan balie-inkomsten op verricht onderzoek en op ervarings-gegevens van ande re afdelingen van de vereni ging. Met de 100.000 gulden vergende verbouwing zal dit najaar een begin worden ge maakt. De Leidse VVV zag de finan ciële situatie in 1988 overigens verder verslechteren. Door een negatief resultaat van 17.000 gulden verminderde de algemene reserve tot 15.000 gulden. Een financiële situatie die bestuur en vergadering gisteravond tot nadenken stemde, maar nog niet tot da den bracht. Secretaris/pen ningmeester J. Lijten: „Een verhoging van de bijdrage van de leden moet in de toekomst niet uitgesloten worden ge acht. Het is zeker niet de be doeling om een negatief ver mogen te creëren". De meeste logiesverstrekken- de bedrijven en ook de meer op dagtoerisme gerichte bedrij ven in Leiden kenden in 1988, ondanks de slechte zomer, een duidelijke groei. Het bezoek aan het VV V-kantoor daalde daarentegen enigszins in dat zelfde jaar. Een ontwikkeling die de conclusie wettigt dat de toerist meer en meer verzelfs tandigt, zo meent de vereni ging, die daarbij aantekent dat hier van een „gevaarlijke" gang van zaken sprake is. „Voor de VVV als bemidde laar is het uiteraard een ont wikkeling die ernstige finan ciële gevolgen kan hebben en die verplicht tot het vinden van genoegzame vervangende inkomsten, of wel een totale accentverlegging in de dienst verlening. Dit klemt temeer, omdat de kosten van het pro motionele werk voortdurend toenemen". UW GIFT HELPT ECHT! Het aantal slachtoffers van hart- en vaatziekten neemt gelukkig iets af. Uw giften hebben dus resultaat opgeleverd. Maar de strijd gaat voort. Want jaarlijks worden in ons land nog altijd 40.000 mannen en vrouwen getroffen door een hartin farct en nog eens 20.000 door een herseninfarct. En elk slachtoffer is er een teveel. Alleen als u uw hart laat spreken, kan de Nederlandse Hartstich ting doorgaan met het ondersteunen van het wetenschappelijk onder zoek, het verbeteren van de patiëntenzorg en het geven van voorlichting. stort uw bijdrage op giro 300 of bank 70.70.70.600. Bedankt voor uw gulle gift! i vrienden \an de hartsbchtng Pim Jacobs adviseur public relations bij Gouds bureau GOUDA Pim Jacobs (54) wordt adviseur bij het Goudse pr-bureau Van Dantzig en Lichtenveld. De musiscus en tv-presentator zal zich toeleg gen op het geven van adviezen aan bedrijven en instellingen bij de artistieke programme ring en organisatie van cultu rele evenementen. Hij zal zich ook bezighouden met advise ren en begeleiden van sponso ring van cultuur, zowel in de sector muziek als beeldende kunsten. DUITSE REDDER VERDRINKT ZELF MIDDELBURG Een 43-ja- rige toerist uit Keulen is giste ren in zee verdronken toen hij probeerde enkele in moeilijk heden geraakte zwemmers te helpen. Dit gebeurde op het strand bij de boulevard van Zoutelande in Zeeland. De zwemmers waren te ver het water ingegaan en raakten daardoor in de problemen. De Westduitse toerist, die samen met een aantal omstanders te hulp schoot, kwam zelf in de sterke stroming terecht en verdronk. De verdwaalde zwemmers hadden inmiddels op eigen kracht de kust weer bereikt. LEIDEN Geboren: Carina d.v. H. Argün en J. van Duuren, Ambre Jalisa d.v. L. van de Berg en M. E. de Mos, Theresia Johanna Maria d.v. H. T. Dorrestijn en Y. T. J. M. Koppers, Pim, z.v. P. Kromhout en J. C. Ho- vingh, Stefan z.v. R. Rijsdam en M. Doornik, Amber d.v. D. Kaspersma en B. L. M. van den Broek, Maurice z.v. F. J. Hoogeveen en T. J. M. van Den zen, Sergio Victor z.v. H. B. M. Lie- verse en M. F. Dominguez Rodriguez, Femke, d.v. H. J. Oostenbrink en E. Bruinsma, Pieter z.v. A. A. van der Schoor en E. van der Hoogt, Debby Francisca Maria d.v. F. A. van Maris en P. C. M. van der Geest, Harmen z.v. L. van Duijvenbode en C. van der Plas, Elmer z.v. W. Kralt en C. Haas noot, Rutger Matthias z.v. J. Brugman en G. Kribbe, Mandy Margaretha Ma ria d.v. J. de Boer en H. A. Boere, Benjamin z.v. A. F. Cohen en T. E. Overbeek, Egbertus Willem Teunis z.v. L. Verwoerd en A. van Dijk, Pauli ne Cristine d.v. C. F. Rondeltap en E. Schoo, Jessica d.v. G. Keijzer en S. de la Rie, Suzette Marlies d.v. J. T. E. Hendriks en E. M. van Schie, Kjeld Nicolaas z.v. N. Ebbendorf en B. D. Nuis, Suzanne Ëline d.v. C. H. M. Warmerdam en C. Verrij, Stef z.v. C. H. Boel en J. C. E. van der Bol, Sa- mantha Johanna d.v. J. M. J. de Vos en C. Boom, Sandra d.v. J. Nieuwen- burg en D. van Duijn, Jan Hendrik z.v. J. Matters en E. M. Beekman, Yase- min d.v. Z. Özdemir en N. Özdemir, Edwin z.v. D. W. Ouwehand en I. Guijt, Maria Margaretha d.v. A. J. M. Berkhout en M. J. T. Christiaanse, Charley Toine d.v. A. T. van Veen en M. C. C. Wesselman, Priscilla d.v. G. J. van Es en C. Hoppers, Özhan, z.v. E. Güldali en B. Güldali, Sjim z.v. M. C. Krop en C. Volkman, Annelies d.v. A. J. Boeff en R. van Loenen, Martina Jannette Antonia d.v. N. Griffioen en M. van der Kaaij, Mike, z.v. J. J. Grimbergen en M. M. N. Sloof, Da- niëlle d.v. G. Kuijt en W. van Duijn, Dennis z.v. G. J. M. Heemskerk en J. M. T. Hoogewerf, Kim d.v. H. Tege laar en E. F. Seis. Overleden: M. J. Hoppenbrouwer geb. 16 febr. 1927 vrl. echtg. van W. F. Staffeleu, M. A. de Boer, geb. 21 febr. 1927 vrl. echtg. van B. W. Piket, T. W. van Hugten geb. 2 febr. 1906 vrl., A. J. H. van Bronckhorst, geb. 30 juli 1910 man, H. Kriek geb .12 nov. 1905 vrl. geh. gew. met L. J. J. Dooij- enburgh, E. Bavelaar geb. 3 april 1896 vrl. echtg. van D. Pardon, W. F. Laman, geb. 24 juni 1922 man, H. J. Ivens geb. 2 dec. 1924 vrl. echtg. van F. J.Steel, J. J. de Wekker geb. 8 nov. 1919 man, D. J. Leentvaar, geb. 12 okt. 1921 vrl. echtg. van W. C. J. Burki, J. G. van der Meer geb. 22 nov. 1929 man, H. J. Weimar, geb. 9 sept. 1914 man, F. T. M. Zilverentant geb. 4 dec. 1898 man, H. Stouten, geb. 9 sept. 1914 vrl. echtg. van J. Smit, J. Kramer, geb. 20 okt. 1910 vrl., D. M. Parlevliet geb. 11 aug. 1911 man, M. A. Bon, geb. 5 sept. 1945 man, D. van der Luijt geb. 20 dec. 1918 man, L. Wansink, geb. 14 jan. 1918 man, R. C. Verwer, geb. 12 mei 1972 man, J. van Putten, geb. 16 mrt. 1911, vrl. geh. gew. met N. M. Louwrier, J. A. Visser geb. 13 febr. 1904 man. Gehuwd: R. Hendriksen en C. A. Berkhout, A. J. de Jager en C. G. Middelplaats, R. A. Hansen en K. Kamphorst, A. Delfos en M. B. E. Ver- kuijl, P. C. Drukker en H. C. Melissen, M. J. C. van Weert en D. M. Lemoine, E. K. van der Vliet en G. C. Nagte- gaal, A. G. van der Wilden en F. M. de Bruijn, J. Veefklnd en J. Beij, E. T. van Bavel en M. H. A. van Overbeek, M. A. Keijzer en M. Webster, E. A. van der Born en M. J. H. Dekkers, T. P. W. de Rooij en J. C. T. van den Berg, P. L. de Groot en L. E. M. Can- dldo, P. A. H. S. van Leeuwen en J. C. E. van den Nieuwendljk, R. P. van der Linden en A. C. M. van der Ma den, C. van Guldener en C. F. M. C. Lok. Heemskerk en Y. A. M. Albe* 8 Hendrikse en F. van Hoeij Sc a wer Pompe, A. Blok en A. R(f Évora, C. L. M. Gervals en Ekn" der A, C. S. van der Zaal Roosendaal, K. Teske en L. Leek, O. I. Burleson en M. H131 W. van Rooyen en A. M. de Gl h A. M. Schermer Voest en P. fitJe Elburg, E. Duijverman en H. U gen, F. J. Sterk en D. M. Jj Poll, A. J. M. Görts en A. J. Tur de Pas, M. C. G. van Praag F1 Schipper, R. Heineman en Y. jog Abspoel en J. Jonkhout, A. jbb brand en E. Mulder, M. F. R r, dron en Y. Hoppenbrouwer^ Boekkooi en J. B. de Boer, iP01 van den Berg en S. van der f Chr. Scholengemeenschap 'Rijnmond', Katwijk LEAO: Katwijk: Anita Bal; Dubbelaar; Gonnie van Duijn; van Duijn; Tonia van Duijn; Freijee; Anneke Freke; Guijt; Bianca Guijt; Mariskajg Mirjam Hus; Krijna Klaassen; L.» Kuijt; Marjolein van Noort; v.d. Oever; Martine v.d. Plas; r°° Reimann; Elza van Rijn; Diana) Gerard Zaan. Noordwijk: Angela Kortekaas.Ug Rijnsburg: Diana v. Duivenvoof Wassenaar: Astrid de Ruiter. LHNO- en IHNO-leerlingen: p Ambagtsheer; Diana Barnhooie rln Barnhoorn; Jeanet van )m Jennifer van Beelen; Saskia va en; Jacqueline Bekker; Mirelle 11 Alice Bruin; Sandra van Delped van Duijn; Carla van Duijn; Co u Duijn; Linda van Duijn; Marletter Duijn; Petra van Duijn; Angelii ge Duijvenvoorde; Margreet van voorde; Anita Groen; Miranda vu Andrea Guijt; Lia Guijt; Tanjden Kristel Halfwerk; Angelique Ha» re Dicky Heemrood; Jeanette I jn kerk; Mariëlle Heemskerk; Ann u Hogewonlng; Mariëtte van I. Helen Kiers; Gerlinda KooijmaiJ v tina Kooijman; Petra KrljgsmaSeii queline Kuijt; Marco van de4ijk Margo van der Meij; Truus Mefot ker; Ineke de Mooij; Sandra de Antoinet van der Oever; Ineke hand; Annelies van Paridon; W 1 Peet; Anneke van der Plas; d( van der Plas; Loezanne van deint Lyda van der Plas; Marijke v| Plas; Aria Plug; Ineke Pronk; M Ravensbergen; Hillle Reens; Jar*,e< ne Remmelzwaal; Petra R dit zwaai; Carollen Rijnsent; Jao loc Roest; Simone van Roon; Ire ac Rossum; Joke van Rossum; u. Schuitemaker; Marjanne Sirau t Soussani; Joke Verdoes; MPet Verdoes, Miranda Verhoeven; ers da Vink; Joke Vis; Willie Vis; An Vllegenthart; Sylvia van Vliet; j; Vos; Joke de Vreugd; Lla de 0 Marleen de Vries; Bianca Z» gen; Sandra van Zeist; AnltaF1" welle. |te

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8