Duinpark bezorgd over strandverke ersplan Afbouwen Oosthoutscholert is voorlopig van de baan VVV in Katwijk gaat op leden jacht Kritiek college LEIDEN OMGEVING CfiidócSoimmt DINSDAG 27 JUNI 1989 PAqNS Vandalisme is plaag voor Frederiksoord RIJNSBURG De bewoners van de Rijnsburgse wijk Frederiksoord hebben veel problemen met het vandalisme in hun wijk. Dat blijkt uit een on derzoek van de rijkspolitie van Rijnsburg, in sa menwerking met het regionaal bureau voorko ming misdrijven uit Leiderdorp. Gisteren werden 338 woningen in de wijk bezocht en de bewoners naar hun ervaringen gevraagd. Bijna 37 procent is in de afgelopen twee jaar wel eens slachtoffer ge weest van vandalisme. Meer dan 95 procent van de bewoners vindt het wenselijk dat vandalisme wordt bestreden. Vernielingen van openbare voor zieningen en particuliere bezittingen werden als het grootste probleem ervaren. Daarnaast hebben de bewoners ook veel last van straatrumoer, waar onder overlast van crossende bromfietsers. De rijkspolitie gaat in samenwerking met de gemeente Rijnsburg bekijken wat er te doen valt. Nekletsel na kop-staartbotsing RIJNSBURG Een 44- jarige inwoner van Sas- senheim is gistermiddag met nekklachten opgeno men in het Academisch Ziekenhuis Leiden nadat hij was aangereden op de Santlaan in Rijnsburg. Een 38-jarige automobi list uit Ter Aar zag te laat dat de Sassenheinier remde en reed er boven op. De auto van de Sassen- heimer raakte zo zwaar beschadigd dat de politie het kenteken in beslag heeft genomen. Kippen gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Zeven slachtkippen, een paar flessen drank, enkele sloffen si garetten en een kist eieren zijn in de nacht van zondag op maandag gestolen bij een Chi nees restaurant in het Alphense winkelcentrum Ridderhof De daders verschaften zich toegang tot het pand door een raam aan de achterzijde te forceren. Bij een coating-bedrijf aan de Rijn havenkade zijn maandagmor gen 131 aluminium raamprofie len gestolen De totale waarde bedraagt 7200 gulden. De even eens onbekend gebleven daders kwamen op het terrein van het bedrijf door een stuk afrastering te knippen. Subsidie voor basisschool VALKENBURG De Christelijke basisschool aan de Broek- weg wordt uitgebreid met een speellokaal. De meerderheid van de raadscommissie algemene zaken ging gisteren akkoord met het voorstel de school hiervoor 48.000 gulden subsidie te geven. De school moet worden uitgebreid omdat de kleuters zijn onder gebracht aan de school aan de Broekweg. De kleuterschool wordt afgestoten. Tevens heeft het schoolbestuur een onder- houdsrapport laten opstellen waaruit blijkt dat de komende tien jaar 60.000 gulden nodig is, het nieuwe speellokaal kost 78.000 gulden en voor onvoorziene uitgaven is 30.000 gulden begroot. De schoolvereniging heeft een eigen vermogen van 171.000 gul den, maar burgemeester en wethouders van Valkenburg zijn van mening dat het schoolbestuur niet gestraft mag worden voor zijn jarenlang zuinig beleid. H. Dijkhuizen (CDA) betreurde het dat de prachtige kleuterschool, die op een steenworp afstand ligt van de basisschool, gesloten moet worden. Ook P. Mizee (VVD) betreurde deze gang van zaken). CDA. GPV/RPF en VVD steu nen de aanbouw van het lokaal, al willen de VVD en de PvdA vanavond in de commissie financiën de hoogte van de gemeen telijke bijdrage aan de orde stellen. Dikke Molen ongewenst ALPHEN AAN DEN RIJN/TER AAR De „dikke Molen" nabij de Zwammerdamse ijsbaan gaat niet over in handen van de ge meente Alphen. Het waterschap De Aarlanden, de eigenaar van de molen, wil de molen overdoen omdat deze geen waterstaatkun dige functie meer heeft. De mo len moet gerestaureerd worden, maar daar heeft het waterschap geen geld voor. Alphen heeft echter ook geen geld om de op knapbeurt van 300.000 gulden te betalen. De Aarlanden bekijkt nu of de molen toch in eigen beheer wordt gehouden of dat een mo lenstichting de molen overneemt. Renovatie van dak0n Aeresteynschool r n TER AAR Het dak van de Ae school wordt gerenoveerd. Dat Mqen teravond in de commissie ondeiuit welzijn meegedeeld door wethou<|en De ^kosten van deze operatie zal,ien ei een zegsman van Aeresteyn, 1,5 topg o1 gen. Er moet nog een gespecificqcht. ferte worden uitgebracht. Burgemter is wethouders van Ter Aar zullen deuit I de bedragen bij voorkeur verstreljriaa een bijdrage buiten de zogenaamdfyjen regeling. Deze regeling houdt injt do aan een school voor bijzonder 0|, Fit geld verstrekt wordt, ook de andejaag: scholen recht hebben op eenzelfde0or Gezien de specifieke problemen i gez Aeresteyngebouw zou deze regeljum i wenselijk zijn. vai WIJKBEWONERS VREZEN VERKEERSOVERLAST NOORDWIJK Het be stuur van de wijkvereni- ging Duinpark is bezorgd over de gemeentelijke plannen om van de North- godreef een 'strandweg' te maken. Zij vrezen onder andere overlast voor de wijkbewoners door een toename van het verkeer op de Northgodreef die vlak langs de wijk loopt. Dat schrijft het bestuur in een brief aan het gemeen tebestuur van Noord wijk waarin ze aandringt op een gesprek op korte ter mijn. Herman Lansink, voorzitter van de wijkver- eniging Duinpark: „An ders zijn de plannen uitge voerd voordat we het we ten". De gemeente wil strandver- keer voortaan via de Gooweg en de Northgodreef richting het gratis parkeerterrein Wantveld dirigeren. Op die manier denkt Noordwijk de Beeklaan en vooral de route van de Mortelstraat/van Pan- huysstraat te ontlasten. Door de toename van het verkeer verwachten de Duinparkers gevaarlijke verkeerssituaties voor mensen die wijk willen verlaten. Bovendien zullen de bewoners die langs de North godreef wonen, te maken krij gen met vermindering van woongenot. „Wij vinden", zo stelt de voorzitter Lansink, „dat de badplaats over prima toevoerwegen naar het strand beschikt. Die wegen zijn er ook op gericht om veel ver keer te verwerken. Er zijn fietspaden, trottoirs, parkeer havens, stoplichten en vol doende veilige oversteekplaat sen. Dat geldt niet voor de Northgodreef. Bovendien is de Van Panhuysstraat nog on langs gerenoveerd, evenals trouwens de Nieuwe Zeeweg, die ook als aanvoerroute voor strandbezoekers kan worden beschouwd". Secretaris van de wijkvereni- ging, C. van Dam, schrijft in de brief aan de gemeente, dat het oversteken van de North godreef vanuit het Duinpark nu al een hachelijke onderne ming is. „Zoals u bekend is, wordt op de weg altijd te hard gereden. Indien de door u voorgestane maatregel werke lijkheid wordt zal door het verkeersaanbod en de hoge snelheid van dat verkeer een nog gevaarlijker situatie ont staan". Volgens Van Dam delen de collega-wijkverenigingen, hoe wel niet direct betrokken bij de zaak, de bezorgdheid van de Duinparkers. Voorzitter Lansink vraagt zich ook af of wethouder J. Bedijn, de vaste overlegpartner van de Noord- wijkse wijkverenigingen, op de hoogte was van de 'strand wegplan nen', toen hij tijdens het laatste overleg nog niet zo lang geleden zei dat er geen geld was voor het realiseren H. Larisink en C. van Dam: „Northgodreef oversteken is nu al een I van een veilige oversteek plaats ter hoogte van de uit gang van de wijk. De over steekplaats is, volgens Lan sink, nodig om de bushalte aan de overkant van de weg veilig te kunnen bereiken, evenals de duinen en de trimbaan. Mocht aan het 'strandwegplan' toch niet te ontkomen zijn, dan wil de wijkvereniging dat er maatregelen worden geno men op veiligheids- en ver keerstechnisch gebied 'zodat de leefbaarheid van de wijk en de veilige bereikbaarheid in ieder geval gewaarborgd wordt'. „De vraag is echter of er dan wel geld voor is", aldus Lansink. Geen kassenbl in HogewegpJ NOORDWIJK - bouw op Noordwijks bied in de Hogewegi van de baan. Mits v£ de gemeenteraad akkof met een voorstel vaiJ meester en wethouder^ bestemmingsplan bied te herzien. De l tuurlijke en landschal waarde van het gebiej argument van de gl Noordwijk. Bezwarenr deze bestemmingspll ging wijst Noordwijk hand. Alleen de het bedrijf Hoogeveen krij| Jor mogelijkheden voor drijfsvoering. Noordwi zich hierbij aan bij del cie Zuid-Holland die alflf weigerde medewerking lenen aan kassenbouw*^ Hogewegpolder. De pr** scheiden uitbreiding kassenbouw in de poldejTo; toestaan in ruil voor pgbl ale goedkeuring van ee| t tie voor een bedrijfsteijQ een woningbouw. Of dé dere toezeggingen van r vincie in stand blijven' niet bekend. di ,me Zwemmen voor Java De start van de jaarlijkse avondzwemvier- daagse vond gisteravond een kwartier te laat plaats omdat burgemeester Scheen- stra, die het startschot zou lossen, niet kwam opdagen. Zijn plaats werd uiteinde lijk ingenomen door A. Koerten namens de werkgroep Steun Ontwikkelings-Sa- menwerking Oegstgeest. Op de Oegst- geester scholen zijn sponsorkaarten voor de zwemvierdaagse uitgereikt waarop gul le gevers voor een aantal te zwemmen meters geld beschikbaar konden stellen. Het totaalbedrag gaat naar het Kalibo- goproject op Oost-Java om gebruikt te worden voor het begeleiden van gehandi capte kinderen. Via een revalidatieproces wil men deze kinderen weer in de gewone samenleving proberen op te nemen. Het totale sponsorbedrag is nog niet bekend maar kan fors oplopen. Gisteravond was er al een sponsor die 175 gulden beschik baar stelde. Verder is de deelname dit jaar groot. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Skeeler Marathon in Leidschendam LEIDSCHENDAM De Skeeler Marathon wordt woensdag 28 juni verre den rondom de Amstel- wijk in Leidschendam. Dit gebeurt voor de tweede keer. De eerste keer was vorig jaar ter gelegenheid van het jubileumfeest van Leidschen dam. Gezien het grote succes is het evenement opgenomen in het circuit voor het Neder lands Kampioenschap waar voor de finale op 16 september in Beverwijk plaats vindt. Voor het B-traject, drie ronden in circa 30 minuten hebben zich ongeveer 70 deelnemers gemeld, voor het A-traject, vijf ronden in circa 45 minuten, bijna 50. Onder de deelnemers bevinden zich Jos Niesten, kampioen marathonschaatsen, Edward Hagen, de Lissenaar die vorig jaar winnaar werd, Jan Eise Kromkamp uit Olde- holtpade, winnaar in 1987, Re- nee en Henrie Ruitenberg, Theun Busser, drie keer win naar van de alternatieve Elf stedentocht in Finland, en Erik Hulsebos. De B-rijders starten om 19.45 uur, de A-rij ders om 20.45 uur. De wegen rond Amstelwijk, de Prinsen singel, Heuvelweg, Burge meester Kolfschotenlaan en Noordsingel zijn van 19.15 uur tot 21.30 uur voor rijverkeer afgesloten. De gemeente be gint om 15.00 uur aan de af sluiting van de Prinsensingel. VERDEELDHEID OVER RECLAME IN WASSENAAR WASSENAAR De Wasse naars politiek is verdeeld over de plaatsing van 50 abri's en 35 mupi's. Dat bleek tijdens de gisteravond gehouden besloten raadsvergadering. Er worden eerst in de komende maanden alternatieven gezocht voor de nieuwe, reclameuitingen. De VVD wilde gisteravond geen groen licht geven voor de nieuwe abri's en mupi's. De PvdA was bij monde van J. van Noort al tijdens de com missievergaderingen tegen de komst van deze reclamevorm naar Wassenaar. Volgens het Wassenaars gemeentebestuur is het plaatsen van de abri's en mupi's, tweezijdige reclame borden, zowel voor het bedrijf Publex Stadsmeubilair b.v. (PSM) als de gemeente een voordelige zaak. Wassenaar hoeft alleen 40.000 gulden te betalen om de huidige abri's te verwijderen. Ook de bestra tingswerkzaamheden en de aanleg van de electriciteit ko men voor rekening van de ge meente. Publex legt hier 90.000 gulden bij. De leden van de raad vielen echter over de clausule in het contract dat maximaal 25% van de beschik bare advertentieruimte inge nomen kan worden door recla me voor alcohol en tabak. Deze passage vond men ondui delijk geformuleerd. De VVD wilde gisteravond niet ak koord gaan omdat ze de plaat sing van de reclamezuilen niet te rijmen vindt met het tot dusverre gevoerde beleid van de gemeente. In de afgelopen jaren heeft de gemeente met alle mogelijke middelen ge tracht reclameborden langs de Rijksstraatweg te verbieden „opdat we geen Belgische of Las Vegas achtige reclame toestanden krijgen langs de Rijksstraatweg", aldus de VVD. |v VOORHOUT Het voor stel van B en W om de drie bestaande basisscho len in Oosthout, de Narcis, de Emmaus en de Oost- houtschool uit te breiden tot 8-klassige scholen vond tijdens de gister avond gehouden vergade ring van de commissie on derwijs geen enkele bij val. Met de uitvoering van de plannen zou zo'n slor dige 2,5 miljoen gulden gemoeid zijn. Wethouder B. Joon hield gis teravond een pleidooi voor het creëren van een naar zijn zeg gen meest ideale situatie: het afbouwen van de Oosthout scholen. Dat echter ook het ministerie weinig heil ziet in een dergelijke uitbreiding van lesfaciliteiten in Voorhout werd, volgens de wethouder, vorige week duidelijk tijdens gesprekken met functionaris sen van het departement van onderwijs. De normen, die de overheid voorhands voor ver goeding hanteert, aldus Joon, hebben onmiddellijk te maken met het aantal lokalen dat in het jaar 2015 nodig zouden zijn. Joon deelde mee dat wan neer de prognoses over de be volkingsaanwas en samenstel ling doorgetrokken worden, slechts 11 lokalen voor het openbaar, 10 voor het protes tants-christelijk en 17 voor het rooms-katholiek onderwijs in het dorp zouden mogen zijn. Het rijk zou dan ook op korte termijn slechts toestemming geven voor 4 lokalen voor de PC Oosthoutschool, 2 voor de rooms-katholieke Emmaus en 2 voor de openbare Narcis. Aantallen dus die niet stroken met de plannen van B'en W. De PvdA'er W. de Wit sprak dan ook en na hem volgden successievelijk de overige com missieleden zijn verbazing uit met de woorden: „Wat u hij richtte zich daarbij enigs zins verbolgen tot Joon daar zo uit de losse hand ver telt zou ik toch nog wel eens in een extra vergadering uit voerig aan de orde willen stel len". Volgens De Wit was het maar de vraag of er in Oost hout werkelijk behoefte be staat aan drie volledige basis scholen. Ook had De Wit zijn bedenkingen over de ver meende onmogelijkheid de PC Oosthoutschool binnen het ge stelde budget gefaseerd te ver bouwen. PPR-woordvoerster A. Lap meende dat de positie van het openbaar onderwijs in de hele transactie aan de magere kant was. „Je kunt", zo voerde zij aan, „wel prioriteiten stellen maar ik mis in dit hele ver haal dat iedere ingezetene hèt onderwijs moet kunnen kiezen dat hij wil". Een opmerking waarmee zij inhaakte op een duidelijke toename in de vraag naar openbaar onderwijs in Voorhout. Bij de formule van 33 keer 8 klassen in Oosthout zou het niet ondenkbaar zijn dat de leerlingen die bij het openbaar onderwijs niet te recht kunnen toch weer naar het bijzonder onderwijs gaan. k o atoi J. Beelen van gemeenteer gen vroeg zich in alle gé tij af of de huidige toestaneri: schien te danken was aidei ontbreken van overlegd r meentelijke en onderw£m gen. „Is men in Voorhoijck te beroerd geweest om|eni te werken"? |0 j Wethouder Joon deed i avond de toezegging allen gelijkheden nog eens <f d' rijtje te willen zetten, v'-\ hij uitging van drie potfo oplossingen: afbouw v|za PC-school Oosthout fere openbare school wat fSal meente op 31/2 ton M komt te staan, of een d<bor rijk gefinancierde aafc. van 2 lokalen voor hetfaei baar onderwijs en 4 vo0v PC. Als laatste uitweg njn hij de afbouw van de opfda. school en een beperk^ d bouw van de PC-schofr overleg met de betiiinj schoolbesturen zullen de_ nen mogelijk nog raadsvergadering van opnieuw ter discussie gesteld. Muziek De Egerlander Blaaskapel De Zeedorper Muzikanten treedt woensdagavond op in café- restaurant Redschuur aan de Koningin Wilhelmina Boule vard in Noordwijk. Het op treden begint om acht uur. Computerproject De openbare basisscholen in Voorhout krijgen een com puter. Het apparaat zal woensdag in de raadzaal van het gemeentehuis officieel worden aangeboden aan het college van burgemeester en wethouders van Voorhout door W. Ouwehand, direc teur van de Voorhoutse Nuts- spaarbank. De computer wordt overhandigd in het ka der van de fusie van de Bondsspaarbank Noordwijk met de Nutsspaarbank. Eerder werd door de gefu seerde banken al de uitgave van het boek „Een halve eeuw het dorpje Voorhout" van het Voorhoutse auteur- raadslid Joop Warmenhoven gefinancierd. CDA De Leidschendamse afde ling van het CDA houdt woensdagavond een leden vergadering in de Kruisheu- velkerk aan de Burg. Roerin glaan. De CDA-leden zullen dan stemmen over de kandi datenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen in sep tember. Mevrouw M. de Goeij-Smulders, lid van het partijbestuur en wethouder te Bleiswijk, houdt een inlei ding over de politiek belang rijke onderwerpen in de ko mende kabinetsperiode. Dit openbare gedeelte van de vergadering begint om negen Woensdagavondzang De eerste uitvoering in het kader van woensdagavond- zangserie wordt woensdag in de Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee gegeven. Aan dit concert werken mee: het Groot Hervormd Kerkkoor uit Rijnsburg onder leiding van Aad Hasenoot, de orga nisten Jaap Star en Hans Karsten en de trompettisten Jos Admiraal en Herber We ver. Voorganger is ds. E. Slofstra, predikant van de dr. mr. Willem van den Berg- hstichting. Aanvang half ne gen. KATWIJK Ledenwer ving moet de Katwijkse VVV meer adem geven. „Wij besteden zo veel energie aan zaken die veel Katwijkers raken. Maar we krijgen er niet veel voor terug", zegt directeur K. Verplancke van de Katwijkse VVV aan het Vuurbaakplein. Volgens Verplancke beseffen de Katwijkers gewoon niet wat de VVV allemaal voor hen doet. „We delen echt niet alleen folders uit aan toeristen. We houden ons ook bezig met allerlei zaken die de leefbaar heid in Katwijk moeten ver groten". Verplancke weet zich sinds gisteren in zijn opvatting gesteund door Lyda Bekker, die in het kader van haar op leiding aan de Nationale Hoge school voor Toerisme en Ver keer een onderzoek instelde naar het imago van de VVV. „De mensen hebben in het al gemeen wel een positief beeld, maar als je vraagt wat er zich dan aan het Vuurbaakplein af speelt blijven ze het antwoord schuldig". Volgens Bekker kan een promotiecampagne voor de VVV zelf geen kwaad. „De VVV en zeker de Katwijkse is tot veel in staat, maar het ge brek aan geld smoort nieuwe initiatieven in de kiem. Dat is vooral jammer omdat er zo goed een wisselwerking zou kunnen bestaan tussen de VVV enerzijds en bijvoorbeeld bedrijven en verhuurders van slaapgelegenheid anderzijds. Maar ook de Katwijkse bevol king zelf kan er veel profijt van trekken". Aanleiding voor het onder zoek van Bekker was de sug gestie van de gemeente Kat wijk aan de VVV om de eigen inkomsten wat op te vijzelen. Momenteel draait de VVV met een jaarlijks budget van een half miljoen gulden, waarvan 180.000 gulden uit de gemeen tekas komt. Verplancke denkt dat geld bij nieuwe leden te kunnen halen. „Wij bieden als VVV zo veel service aan Kat wijkers zelf. Mensen kunnen bij ons strippenkaarten kopen en zelfs treinkaartjes om goed voorbereid op reis te kunnen gaan en noem maar op. Een VV V-lidmaatschap kost maar- een tientje per jaar. Is dat te veel"? Bekker lanceerde ver volgens een paar ideeën om de kustbewoners attent te maken op de diensten van de VVV. Via advertenties met actuele teksten zal een poging worden gedaan nieuwe leden te wer ven. Verder krijgen de Kat wijkers een nieuwe folder in de bus met een antwoordcou pon voor meer informatie. Sa men met enkele amateur film ers wordt er een promotievi deo gemaakt over Katwijk. „Misschien dat de mensen meer genegen zijn wat te doen als ze weten hoe krap de VVV bij kas zit", aldus Bekker. Jongen aangereden KATWIJK Een 8-jarige jongen is gistermiddag met onbekend letsel naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden afgevoerd. De jongen keek even na vijf uur niet goed uit bij het oversteken van de Biltlaan. Hij reed op zijn fiets de weg over en werd geschept door een auto bestuurd door een 26-jarige Katwijkse. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uür, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 iir telefoonnummer 071-122248 en ub krant wordt nog dezelfde avond tlulsbezorgd. LEIDERDORP Leiderdorpse kreeg gisteravond de gemeenteraad te verwerken naar ding van de prod rond de aanstelling een nieuwe directeu de openbare prins Alexanderschool. De raadsleden A. Roest f 1 en W. Scheffer (VVD) vj dat het college niets fouten heeft geleerd. Zoi kend benoemde de gemj raad op voordracht va college een vrouwelijke teur, die zich terugtrok t de school de nadrukle' voorkeur had uitgespr voor een bepaalde manii111 kandidaat. Het werkerrf twee sollicitatiecomrrH één van de school en ééFr de gemeente bleek aanlP te geven tot problemel^ raad had daarom in een I11 stadium al aangedrongfl8 de vorming van één sollifr tiecommissie waarin allfP tijen zijn vertegenwoordig él Het college blijkt echter Pe oude voet te willen doof-' dan wel met de verf ring dat er aan het eindp1 de procedure één con komt. De raadsleden dat nog steeds onverst! Onderwijs-wethouder G.| was gisteravond niej wezig en kon daarom i deze kritiek ingaan.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12