PvdA-Alkemade alleen met bezwaar tegen gemeentehuis 3TO P MERKEN poggen* pohlffl BURGEMEESTER: „U GOOCHELT MET CIJFERS" Geen beslissing over controle stortplaats O Villeiuy&Boch bruynzeel Buitenbad De Tweesprong blijft voorlopig open Extra geld voor Aar en Vechtstreek Onze kinderen kunnen niet meer de straat op" dagpuzze rr LEIDEN OMGEVING CeidaeSomcwit DINSDAG 27 JUNI 1989 PAGI 2S Langeraar vergrijst LANGERAAR De politieke partijen het PAK en de VVD maken zich zor gen over het feit dat de inwoners van de kern Langeraar steeds meer gaan behoren tot de groep 60-plussers. De partijen menen dat het gemeentebe stuur niet alert is op dit feit en er on voldoende op inspeelt. De vergrijzings- problematiek moet de hoogste prioriteit geven, menen de beide partijen die er op wijzen dat er veel te weinig kleine woningen worden gebouwd. En dat ter wijl daar wel een groeiende vraag naar is en het flankerend ouderenbeleid er juist op gericht is om oudere mensen zolang mogelijk in staat te stellen zelf standig te blijven wonen. Signalen van uit deze bevolkingsgroep hebben bur gemeester en wethouders al geruime tijd bereikt, maar ze zijn nooit verder gekomen als het college. Milieu centraal op Westwoudschool ZOETERWOUDE Zoeterwoudse leerlin gen van de Westwoudschool brengen vrij dag kaarten rond in de dorpskern. De be woners wordt verzocht de kaarten te fran keren en naar de milieuspecialisten van de Tweede Kamer te sturen om bezorgdheid over het milieu te uiten. Hiermee sluit de Zoeterwoudse basisschool Westwoud een groot milieu-project af waarmee de leerlin gen een maand bezig zijn geweest. Naast veel werkzaamheden in de klas en geza menlijke weekopeningen zijn er enige bij zondere schoolactiviteiten geweest. Zo was er een discussiebijeenkomst met ouders en leerlingen van de groep 7 en 8 over milieu vervuiling. De resultaten van het milieu project zijn woensdagavond te zien als de Westwoudschool open huis houdt tussen 18.30 en 20.30 uur Skateboard- baan in Langeraar en Aardam LANGERAAR/AARD- AM Er moet een ska- teboardbaan komen in Langeraar en Aardam. Dat staat in een petitie die, door velen onderte kend, bij burgemeester en wethouders is gedepo neerd. Inmiddels heeft de gemeente Ter Aar in- fromatie ingewonnen bij firma's die dergelijke ba nen aanleggen. Binnen kort wordt de zaak in de commissie besproken. GEEN VERJAARSCADEAU VOOR JARIGE BANK NIEUWVEEN .Woensdag word ik veertig jaar. Ik heb nog nooit een cadeautje van de bank gehad. En dat terwijl ik al veertig jaar een goede relatie heb met de bank", zo luidde de negatieve reactie van het raadslid T M. Tesselaar (Gemeentebelan gen) gisteravond op het initiatief van de gemeente Veldhoren Omdat de Bank voor Nederlandse Ge meenten dit jaar 75 jaar bestaat, is er bij de ge meente Veldhoven het idee ontstaan om bij de vie ring van dit jubileum een cadeau aan te bieden. Voor de gemeenten beneden de 20.000 inwoners werd een bedrag gesuggereerd van 125,-. Als blijk van waardering konden de CDA-leden van de commissie welzijn met dit bedrag instemmen. Gemeentebelangen voelde er mets voor, zoals bleek uit de reactie van Tesselaar. Raadslid J. van Dam trachtte Tesselaar nog te 'troosten'. „Als jouw buurman de bank op de hoogte brengt van jouw verjaardag, wie weet wat er dan nog komt!" Electronische beveiliging scholen TER AAR Alle scholen van het basisonderwijs in Ter Aar krijgen een bijdrage van het rijk om hun gebouwen electronisch te beveiligen. Voor de basisscholen in Ter Aai betekent dit een bijdrage van 20 mille De investering is gebaseerd op een vast be drag per school en een be drag per vierkante meter vloeroppervlak. De commis sie welzijn en onderwijs ging gisteravond akkoord met de beveiligingsplannen. Zijn de scholen van een dergelijke beveiliging voorzien dan gaat de verzekeringspremie aan zienlijk omlaag. De vergoe ding van het rijk voor de verzekeringspremie gaat dan eveneens omlaag en het is dus zaak om zo snel mogelijk met de installatie van de nieuwe beveiliging te starten. Bij de verbouwing van de ba sisscholen de Vossenschans en de Regenboog heeft de raad al medewerking ver leend aan modernisering van de beveiliging. De scholen De Hoeksteen. Aeresteijn en het Kompas komen nu eerst in aanmerking voor aanpassing en vernieuwing van hun be veiligingssysteem. De beveili gingen dienen aangesloten te worden op een meldkamer, van waaruit de poilitie of an dere instanties gewaar schuwd kunnen worden. ALKEMADE „U geeft voortdurend een verkeer de voorstelling van zaken en goochelt met cijfers". Dat verwijt kreeg de Al- kemadese PvdA-fractie- voorzitter F. Schoonder- woerd gisteravond van burgemeester A. M. Meer burg. Schoonderwoerd bleef gisteren in tegenstel ling tot de raadsmeerder- heid tegen het onttrek ken van 8,3 miljoen gul den aan de reserves voor de bouw van een nieuw gemeentehuis naar een ontwerp van architect Gelderblom. De andere fracties, CDA, VVD en PPR, stemden er wel mee De PvdA volhardde de gedu rende een lange discussie in haar standpunt. Dat werd uit eindelijk burgemeester Meer burg wat teveel. Schoonder woerd trapte al op ieders tenen door aan het begin van de discussie er op te wijzen dat uit een enquête is gebleken dat de Alkemadese bevolking het niet eens is met de sloop van het huidige gemeentehuis. Bo vendien is volgens hem de overschrijding van de ramin gen in de meerjarenbegroting veel te groot. Burgemeester Meerburg daar entegen bleef in alle toonaar den antwoorden dat het in die meerjarenbegroting slechts om een indicatie van kosten ging. LEIDERDORP De Leider- dorpse gemeenteraad is ver deeld over de wijze waarop de controle van de toekomstige stortplaats De Does moet plaatsvinden. Dat bleek gister avond tijdens de raadsverga dering. Het voorstel van de meerderheid van het college van B en W om de controle deels uit de besteden aan het bureau uit te besteden aan het bureau TAUW Infra Consult en deels te laten gebeuren door de aanstelling van een gemeentelijke controleur, werd door de fracties van VVD, D66 en PPR/PSP afge wezen. CDA en PvdA waren bereid het collegevoorstel te steunen. Een extra vergade ring op 17 juli moet nu een be slissing brengen. Voor de eer ste drie partijen betekende een onafhankelijke bureau „los van de gemeente". Voor het CDA en de PvdA was bepa lend de eigen verantwoorde lijkheid van de gemeente ten opzichte van andere controle rende instanties van de stort plaats die door de Gevulei zal worden gexploiteerd. Duide lijk werd dat door de afwezig heid van wethouder G. Keij- zers (PvdA) de stemmen met negen tegen negen zouden sta ken. Een schorsing van de be raadslagingen was er voor no dig om de besluitvorming over dit punt, wat politiek Leider dorp al enige tijd verdeeld houdt, uit te stellen tot 17 juli. Daarvoor had wethouder J. den Boeft (CDA) zich mee gaand getoond ten opzichte van de tegenstribbelende frac ties. Het VVD-raadslid J. de Waard had voorgesteld de toe komstige regionale milieu dienst in te schakelen bij de controlerende activiteiten. Ook R. Stam (D66) zag hierin een mogelijkheid om de con trole op de stort te laten plaats vinden „los van het ambtelijke apparaat". Den Boeft meende dat de beide raadsleden een wat te overdreven verwach ting van een regionale milieu dienst hadden. Volgens Den Boeft zal daar voorlopig nog geen sprake van zijn. De be sluitvorming over de totstand koming daarvan met 6 regio gemeenten met Leiden als middelpunt zal minstens een jaar op zich wachten, veron derstelde Den Boeft. Overi gens zag hij geen principieel verschil ten opzichte van een gemeentelijke controle. „Amb tenaren van de regionale mi lieudienst werken met een ge meentelijke constructie. In die zin is er sprake van verlengd lokaal bestuur", aldus Den Boeft. Niettemin sloot hij een inschakeling van de dienst in de toekomst niet uit. Den Boeft bleek geen proble men met een uitstel van drie weken te hebben. Een gesprek met gedeputeerde H. van der Vlist die milieuzaken in zijn portefeuille heeft op 7 juli kan, zo werd vermoed, een bijdrage aan de oplossing van het con troleprobleem geven. BADKAMER SANITAIR keukens kasten keukens badkamers ALKMAAR Edisonweg 1, Industrieterrein Oudorp, Tel. 072 - 18 1300. ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Industrieweg 14, De Grote Polder, Tel. 071 - 89 92 06. RUIME PARKEERGELEGENHEID N1 Maar Schoonderwoerd hield vol dat dat zijn partij het be wuste bedrag altijd als limiet wilde stellen, maar dat men de Raadscommissie ad hoe nieuw bouw gemeentehuis niet „voor de voeten mocht lopen." Volgens PvdA'er zijn de door hem in de loop der tijd aange dragen bezuinigingen niet se rieus genomen. Zo zou de ge meente achteneenhalve ton kunnen besparen op het ach terwege laten van een aparte trouwzaal naast de raadszaal. Burgemeester Meerburg be streed dat: „Die trouwzaal maakt een wezenlijk deel uit van de architectuur en het praktisch gebruik ter vergro ting van' de hal voor speciale manifestaties." Schoonderwoerd zag al even min voordelen in het inscha kelen van een bouwkosten ma nagementbureau. H. van Duy- keren (VVD): „Nou ze leveren anders dikke rapporten." Dat bracht Schoonderwoerd op zijn beurt tot de uitspraak: „Kennelijk gaat hier de kwan titeit boven de kwaliteit." De burgemeester meende dat de meerwaarde van het Bouw kostenmanagementbureau vooral was gelegen in het feit dat het bureau alle betrokke nen in staat stelt exact volgens een tijdsplanning te werken. De PvdA-woordvoerder klaagde dat zijn suggesties ten aanzien van besparingen over het algemeen steeds van tafel zijn geveegd. De uiteindelijke prijs van 8,3 miljoen gulden inclusief noodhuisvesting, sloop oude pand, infrastruc tuur en nieuwe inventaris is voor de PvdA dan ook „veel te hoog." „Ik ben vóór een goede huisvesting van de gemeente werkers, maar niet ten koste van alles." Ook hierom werd burgemeester Meerburg gepi keerd: „U overdrijft schande lijk", zei hij. Fraktievoorzitter N. Bakker van het CDA liet zichl in ge heel anders uit. Hij deelde links en rechts complimentjes uit aan al degenen die zich be zig houden met de voorberei dingen voor de nieuwbouw. H. van Duykeren (VVD) sprak van „een verantwoord be sluit", waarvoor Alkemade ja renlang de noodzakelijke re serves heeft gekweekt. Na mens de PPR stelde A. Spring in 't Veld dat de 8,3 miljoen absoluut niet mag worden overschreden. ALKEMADE De ge meenteraad van Alkema de is gisteravond akkoord gegaan met een krediet van bijna zes miljoen gul den voor de bouw van een nieuw 25-meter luxe bin nenbad, een tennishal en squashbanen. Het voortbestaan van de bui tenbaden van sportcomplex De Tweesprong werd gisteravond na hèftige discussies voor vier jaar veilig gesteld. De gemeen teraad gaf hiermee vrijwel unaniem gehoor aan de oproep van de actiegroep „Buitenbad moet blijven". De enige tegen stemmers waren CDA-er N. van Ruiten en mevrouw A. Spring in 't Veld van de PPR. De PPR-woordvoerster zei te vrezen voor een onbeheers baar prijskaartje. Van Ruiten lagen de zaken anders. Hij wil een gezonde bedrijfsmatige en vooral wervende exploitatie na de renovatie van de Twee sprong. Voor mij is het ver trouwen in die exploitatie de enige basis waarop men een investering van zes miljoen gulden kan verantwoorden". Hij bepleitte een overeen komst met de NV Sportfond sen. De overige CDA-raadsleden steunden hun fractiegenoten J. Kret en P. van der Meer die in de ad hoc-commissie over het zwembad hadden meegewerkt aan de oorspronkelijke eind rapportage. Die voorziet in sluiting van de buitenbaden ter financiering van een nieuw 25-meter binnenrecrea- tiebad met tennis- en squash banen. „Niet omdat we zo graag van de buitenbaden af wilden, maar omdat met bin nenbaden veel meer uren zwemplezier kan worden ge boden dan met de weersafhan kelijke buitenbaden". Niettemin braken de bezoe kersaantallen van het buiten bad door het mooie weer daar na records en was er ook in de Het buitenbad van De Twee sprong wordt voorlopig niet gesloten. Het binnenbad wordt wel vervangen door een 25 meter luxe binnenbad. FOTO: FRANS ROMBOUT CDA-fractie voor de voorge nomen sluiting. Bij het CDA bestaat een sterke voorkeur voor privatisering van het zwembad. Verder moeten B en W gaan overleggen met tafel tennisvereniging De Treffers over een „accommodatieruil" met het binnenbad. De komende tijd moet onder zocht worden hoe kan worden bespaard op het binnenbad. Zo wordt gedacht aan energiezui niger verwarming. Een op tij delijke basis aangenomen ma nager moet het bad voorlopig runnen. Wethouder Beelen liet weten dat in Nieuwkoop een 50-me- ter buitenbad is gesloten on danks 3000 handtekeningen van gebruikers. „Het vervan gende binnenbad functioneert daar nu tot ieders tevreden heid". Uiteindelijk stelde Beel en voor om nog twee jaar na het gereedkomen van het nieuwe binnenbad te wachten met sluiting van de buitenba den. Vikingschip in thuishaven Met een deel van de vijftienkoppige bemanning bij het schip puf fen ze nog even uit. Het ruig uitziende vikingschip met tuigage, schilden en een bloeddorstig ogende bemanning is weer voor een paar maanden terug in de thuishaven. In de sloot achter de Geestweg in Roelofarendsveen kunnen de veroveraars niet veel uithalen. Dat was zondag anders. Met veel vertoon ging het zeil in top en werd vaart gemaakt op de Wijde Aa, de Braassem en de Westeinderplassen. Dat de tijd van de roemruchte zegetoch ten, zakken vol buit en van afigst gillende dorpelingen voorgoed voorbij is merkten de zeeschuimers echter in Roelofarendsveen. Nadat de vikingen bij de uitvalsbasis aan de Sluiskolk de roeirie men ter hand namen om hun strooptocht te beginnen, kwamen de mensen van alle kanten toestromen, de kinderen voorop. Angst? Dat kennen Noormannen niet, zo weet iedereen uit de o zo leerzame boeken van Asterix en Obelix. Maar Veners ook niet, zo weten de Noormannen nu. Reden te meer voor kaperka pitein Fred Klein om in augustus een nieuwe poging te wagen om dat volkje in die polder eronder te krijgen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NIEUWVEEN Om de wachtlijst bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning 'Aar en Vechtstreek' weg te werken, willen de commis sieleden van het CDA de sub sidie voor 1990 verhogen van 10 naar 12 gulden per inwo ner. Gemeentebelangen wil niet verder gaan dan 11 gul den. Dit bleek gisterenavond tijdens een vergadering van de commissie welzijn. Door een toenemende hulpvraag en het bestaan van een wachtlijst van ongeveer zes weken, bestaat er de wens van de Stichting om het aantal formatieplaatsen uit te breiden. Volgens directrice van de Stichting, mevrouw Vink, is het beleid er op ge richt dat iedereen geholpen moet kunnen worden. De hulpvrqag neemt echter toe. Op dit moment krijgt het maatschappelijk werk al zo'n 25 aanmeldingen per maand binnen. Het feit dat cliënten circa zes weken moeten wach ten op de gevraagde hulpver lening, brengt het risico met zich mee dat er binnen die pe riode een crisissituatie ont staat. Aangezien crisisgevallen bij voorrang worden behan deld, dienen anderen langer te wachten. Gedurende een pe riode van vijf maanden was voor twee dagen per week een extra maatschappelijk wer kende ingezet. De wachtlijst liep hierdoor met de helft te rug. Inmiddels is deze weer opgelopen. Geconcludeerd hieruit worden dat een volle dige formatieplaat de hele wachtlijst kan laten verdwij nen. Dit kan volgens de Stich ting gerealiseerd worden bij een bedrag van twaalf gulden per inwoner. Het CDA wil dit bedrag uit trekken voor een periode van één jaar. J. van Dam (CDA): „Ieder jaar blijkt weer dat er te weinig personeel is. Ze zijn bang dat er toch een bepaalde groep wordt gedupeerd en het blijft achter de feiten aanhol len. Door nu een jaar lang een full-time maatschappelijk wer kende aan te stellen, kan de hele wachtlijst worden wegge werkt en kan ook bekeken worden of de wachtlijst struc tureel is of een achterstand." Gemeentebelangen kon voor een groot deel meegaan met het CDA. Deze fractie wil ach ter, conform het advies van de Regionale Commissie Maat schappelijk Werk niet verder gaan dan elf gulden per inwo- BUURTBEWONERS TEGEN TOELOOP VERKEER LEIMUIDEN Het pad is er nu niet en mag er ook nooit komen. We kunnen niet iedere mi nuut onze peuters in de gaten houden om te voor komen dat ze onder de wielen van een auto lo pen". Met die boze woorden stelden de vol tallige bewoners van het Kloofpad in Leimuiden zich gistermiddag teweer tegen een nieuwbouwplan van de plaatselijke RABO- bank. Die wil het Kloofpad als per soneelsingang gebruiken voor het nieuw te bouwen onderko men aan de Dorpsstraat. „Het personeel kan met de auto onze straat inscheuren, mis schien een onoplettend kind aanrijden en vervolgens onze parkeerplaatsen bezetten. Dat pikken we niet", aldus A. Touw, de woordvoerder van de Kloofpadbewoners. Een door hen opgericht actiecomité diende kortgeleden een be zwaarschrift in tegen het plan van de RABO-bank om de verkeerstoevloed naar het nieuwe pand via het Kloofpad te laten verlopen. „Alleen voor ons eigen personeel. Die mensen komen pas als de be woners van het Kloofpad met de auto naar hun werk zijn en ze zijn al weg voordat de be woners terug komen. Geen en kel probleem dus", stelde een verbaasde directeur Mutsaers. Voor de bewoners ligt de zaak duidelijk anders. „De helft van onze auto's wordt door de vrouwen gebruikt die er ver spreid over de dag gebruik van maken en dus vaak hun parkeerplaats bezet zullen aantreffen. Moeten we de wa gen dan bij de buren voor de deur zetten zodat die in de problemen komen? Er zijn voor onszelf al te weinig par keerplaatsen". De massaal op gekomen buurtbewoners bena drukten gistermiddag tijdens een hoorzitting in het raadhuis dat de gemeente er streng op moet toezien dat de RABO de eigen parkeerproblemen niet op hen afwentelt. „Er wordt met de nieuwbouw een pro bleem gecreëerd dat er nu niet is. Als het pad er komt zal niet alleen het personeel maar zul len ook klanten er gebruik van maken, of er nou een hek is of niet. Wij weten dat hier veel kleine kinderen wonen en rijden met een slakkegang door de straat. Andere mensen scheuren hier de hoek om en kijken zeker minder goed uit. Ik moet er niet aan denken wat er kan gebeuren, nog af gezien van alle andere over last", aldus een boze Touw. De bewoners riepen de verza melde gemeenteraadsleden gistermiddag geëmotioneerd toe de woonwijk niet in een snelweg te veranderen. Vol gens hen kan de bank best op het huidige terrein een par keervoorziening treffen waar door het pad naar het Kloof pad helemaal niet aangelegd hoeft te worden. Volgens bur gemeester M. Boelen loopt het niet zo'n vaart. „Leimuidena- ren zijn in het algemeen luie mensen. Als het pad bij het Kloofpad met een hek wordt afgesloten moeten de klanten een heel stuk omlopen. Dat doen Leimuidenaren niet. Voor hen is iedere extra meter er een te veel. Dan riskeren ze nog liever een boete door hun auto pal voor de ingang van de bank te parkeren". De leden van de raadscommis sie voor welzijnszaken die gis teren de bezwaren aanhoor den, wilden zich nog niet uit laten over hun standpunt. VVD'er D. van Ekelenburg haalde zich wel de woede van de bewoners op de héls. „Toen de verhuisplannen van de RABO pas aan de orde waren ben ik een paar dagen gaan kijken op het Kloofpad. Over dag heb ik geen auto in de parkeervakken gezien", aldus Van Ekelenburg. Eén pro bleem erkenden de raadsleden en bankdirecteur Mutsaers wel. De vrijdagavond wordt een probleem. „De bank is dan inderdaad geopend en dat kan parkeeroverlast geven. Maar er komt bij het nieuwe ge bouw een geldautomaat, zodat de normale topdrukte op vrij dagavond voorgoed tot het verleden zal behoren", aldus Mutsaers. De directeur hoopt na de bouwvak met de nieuw bouw te kunnen beginnen. Gevulde komkon niet gebakken uie aardappelen - 111 ok ka pudding Het gerecht op basis I vulde komkommer r best een beetje duur j wijl het toch samen) is uit - in deze tijd 1 jaar - voordelige heden. Geen oven? de komkommer in et netje met deksel na. Nodig voor twee perst ik 1 stevige komkommer^eri' zachte margarine, ui, hkwe olie, boem boe sate, 13>rhou hakt, selderij, 50 g gas gis kaas; je k 1 grote ui, 10 g mai\ van zout, 0,5 tot 1 kg £"ej,Dat aardappelen, olie of j stop rine, basilicum; densl 0,5 liter melk, 45 g mérdac 50 g suiker, 2 lepelselbar koffie-extract (eventur ni geloste poederkoffiekn 0 pakje vanillesuikerI die schuimsnoepjes. ven die Verdeel de geschil deins kommer dwars in stukk de vijf centimeter en ontdi van van het zaadgedeelte, lil er stukken komkommen vai minuten in ruim watt zoor zout, laat ze uitlekkemnt ze rechtop naast en feyerai kaar in een ingevett&hel schaal. Fruit de kleinge, beg; ui lichtbruin in de olieniet' een mespunt boemboe iter 1 zout toe en laat er verjns het gehakt al roerende j ged; worden. Maak het vleestte sel op smaak af met ;was. knipte selderij en vul kr komkommer-stukken f we Strooi de geraspte kaA de 1 het gehakt. Schenk jrstoi van het kooknat (een cdoor ter) in de schaal en zéiet j ongeveer een kwartier jibol' oven, die op 225 gr aderde zo Zet dunne uisnippers op, kin braadpan met margariip lal en twee lepels water, fittere pan, smoor de ui in tiermnd ten gaar en bak hem ie za gens al omscheppendem de bruin. Bak de in stevigioor ken gesneden aardappqen olie of margarine bruaan schep er de stukjes ui doj be! strooi het gerecht in depht. met fijngeknipte verse h. \A droogde basilicum. ielas Kook de pudding vajbee tijd 1 op. papje van maizena, suik nt de rest koude melk, ijie oi wat hete melk door en d, vei mengsel in de pan. Let cn pudding een minuut iter voeg van het vuur kolverh tract en vanillesuiker e ik doe de hete massa in eeto: vorm. Garneer morgen jte 1 de vorm geschudde pt g< met schuimpjes. J hei JEb on: [bew APOTHEKEN De avond- e diensten van de apotheken ii gio Leiden worden waargtcaat door de apotheken die ook wfobo dienst hebben. lnnj ONGEVALLENDIENST ZIEKT j ZEN LEIDEN Ongevall#rde elke dag Academisch Ziekenljht ei halve van dinsdag 13.00 u. totjlleei dag 13.00 u. (Diaconessenhuisukk nieken tel 155543, afdeling SJ 175639) en van vrijdag 13.0fk]li< zaterdag 13.00 u. (Elisabethl j' huis). ae De Geneeskundige Dienst L^ezil verhuisd van de Roodenburgg d in Leiden naar de Cronests no{ 18a in Leiden. ue, VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND HulpverleP§e J ongewenste zwangerschap voFdae der en kind. Bel tel. 071-8963(kant 897762; 033-620244 (dit laats) me mer is dag en nacht bereikbaLj BEZOEKUREN ZIEKENHUIZE™ Diaconessenhuis: Bezoekuurfen lijks van 16.00 tot 17.00 uur|nam 18.30 tot 19.30 uur. Kinderiever dagelijks van 14.00 tot 2O.0| kb meer dan twee bezoekers per Ltp n Sint Elizabeth-ziekenhuis: V senen dagelijks van 14.00-14.46- van 18.30-19.30 u.; klasse-afd op ook 11.15-12.00 u. Kraamak dag. van 15.00-16.00 u. en var)' 19.30 u. en van 19.30-21.00 uj" voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbeï dag. van 14.00-14.30 u 19.30 u. Intensieve verplegin) trum: Spreekuur ma. 19.30-21, in het St. Elisabeth-ziekenhuisj; degeest: Di. en vr. 13.00-14.3 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 k ste klasse: de gehele dag. 1 PJehjl RUITENPUZZEL Steeds te beginnen in het boven het cijfer en verder gbep' in de richting van de wijzers klok. kunnen rond de genun vakjes woorden van 4 lette navolgende betekenis v kregen: 1 overschot; 2 rivier die bij Gent in de loopt; 3 drank; 4 tweewielig rijtuigje; 5 oude Peruaanse titel; 6 voedsel; 7 soort snoepgoed; 8 nauwe opening; 9 koker, foedraal. gul imb< „l d#gen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10