Jongensdroom poëtisch verfilmd Cddóc Öouiatü dewijn Klap teur AVRO jnica op -%enjacht meldomroep '£ejigt meer //jaliteiten DOCUMENTAIRE OVER HOLLANDSCHE WATERLINIE ^IQ/TELEVISIE MAANDAG 26 JUNI 1989 PAGINA U RSUM Boudewijn per 1 oktober benoemd cteur radio en televisie AVRO. Dat heeft de dit weekeinde meege- [lap was sinds 1984 ad- recteur televisie van N. bij de AVRO de opvol- Wibo van der Linde, d vorig jaar als direc- ugtrad. In de tussenlig- periode was jhr. ir. r.f. b interim-directeur. IRSUM Veronica lomend winterseizoen b sterrenjacht, zij het in )eajnieuwde vorm. Presen- fik de Zwart zal in to- ___ittien zangtalenten aan (eer presenteren, ver- 'oo|ver zeven uitzendin- led wekelijks op de zater- ?r^ ld zijn te zien. is dat „Sterrenjacht" tnd met solisten in de an. it. Per uitzending tre- ajelci kandidaten voor het t, waarvan de winnaar isch naar de grote fi- v doorstromen. Behalve feejzang, wordt ook op an- rew'aliteiten gelet zoals de itie. Zangers en zange- egJ lie zich willen opgeven kjj een cassette sturen ,iesn recente foto en een 7cje persoonsbeschrijving vjf. Veronica Sterrenjacht, q 1122, 1200 BC Hilver- :e IRSUM Om de luis- lanbeter te kunnen be- 2 dj zal de Wereldomroep jze van proef in het jnma „Nieuwslijn Eu- °P ]09.00 uur) niet alleen f fen en tien uur, maar j juli ook om half tien s?nualiteitenrubriek ver- Binnen een half uur ej 1de vakantieganger zo hoogte gebracht van fitste nieuws, ANWB- luftn, het weer en de in- Van de ochtendkran- •d opzet van de uitzen- i$n half vier blijft on- j*d. In de uitzending ooialf zeven zal verder ingegaan op het van die dag door -en van achtergrond-in- De Hollandsche Waterlinie. Docu mentaire. RVU-televisie. Ned. 3 om 21.00 uur. Donderdag. HILVERSUM „Ik ben als 12-jarige ooit naar fort Ever- dingen geweest en heb daar een foto gemaakt. Dat die foto de aanleiding is geweest om deze documentaire te maken is misschien wat overdreven, maar als jongen al wilde ik weten wat er in die bult zat. Ik heb lang met het plan moeten leuren, zeker een half jaar, voordat de RVU er uiteinde lijk brood in zag. Allerlei an dere omroepen vonden het niet interessant, zelfs de NOS niet. Daar zeiden ze geschiede nis maar niks te vinden. En het Filmfonds is helemaal een ramp. Voordat je daar te horen krijgt of je mag beginnen, heb je al tien andere projecten ge daan... en dat heet dan een sti muleringsfonds voor de Ne derlandse film te zijn", zegt Frans Hoeben, die de Holland sche Waterlinie op een poëti sche manier in beelden wist te vangen. „In voorlichtingscentra zitten ze te springen om dit materi aal. Op film is er echt niets over te vinden. Zo ben ik bij voorbeeld ook heel lang op zoek geweest naar wat literai re teksten. Ik had ze willen gebruiken in het programma, maar dat spoor liep steeds dood". Jaar Hoeben is ongeveer een jaar met dit project beziggeweest. „Bij onderzoek bleek dat die forten iedereen behoorlijk in de weg staan, maar dat het te veel geld kost om ze af te bre ken. Hoewel... de laatste jaren realiseren mensen zich ook de historische waarde ervan. Ei genlijk zijn het gebouwen die afstotelijk werken, maar op de een of andere manier toch een bepaalde schoonheid hebben. Hoe langer je er vertoefd hoe leuker ze ook worden. Ik ben met een zekere jongsachtige nieuwsgierigheid aan dit pro ject begonnen. Wat ik vooral wilde weten was wat zich ach ter de muren afspeelde, wat de betekenis van al die gangen was. Toen ik er doorheen liep, bekroop mij steeds het gevoel: straks vind ik iets. Dat is niet gebeurd al gaan er Indianen verhalen dat fort Kijkuit in Vreeland een hasjfort zou zijn. Hoewel die forten worden om geven met een zekere roman tiek, is de werkelijkheid an ders. Als je eenmaal door die gangen loopt en de forten be kijkt zijn het stinkholen, die al De Hollandsche Waterlinie. TEKENING: RVU in de tijd dat ze werden ge bouwd niet aan de eisen volde den. In de torens viel bijvoor beeld niet te leven". Dat een deel van de forten er niet werkeloos bij staat, toont Frans Hoeben in „De Holland sche Waterlinie". Zo wordt fort Everdingen bijvoorbeeld gebruikt als munitie-opslag- plaats, worden in fort Honds- wijk staatsgeheimen bewaard, is in fort Asperen een exposi tieruimte te vinden en is fort Vechter een opslagplaats voor militaire autobanden. „Filmen was geen probleem. De mili- Fort Kijkuit in Vreeland. De Indianenverhalen gaan dat het een hasjfort is. tair in fort Vechter (langs de autosnelweg bij Utrecht) vond het zelfs heel leuk. Hij beleef de echt het evenement van zijn leven. Er zijn nu verschil lende plannen met die forten in de maak. Zo wordt er over gedacht er een route langs te maken. Probleem is alleen dat ze in verschillende handen zijn. Bovendien zal een fort als Rijnauwen, waarvoor in der tijd verschillende ministers zijn gevallen, maar zeer be perkt opengesteld kunnen worden. Er leven daar heel zeldzame dieren zoals diverse soorten vleermuizen. Wat ooit een strijdtoneel had moeten worden is dus nu een schuil plaats voor bedreigde diersoor ten". Zeventig De Hollandsche Waterlinie be staat uit ongeveer zeventig verdedigingswerken. Daarvan staan de meeste forten rond Utrecht, een noodzakelijk kwaad omdat de stad, in te genstelling tot zijn omgeving, bijna niet onder water kon worden gezet. Die Hollandsche Waterlinie is overigens een mooi voorbeeld van praktisch denken. Dat al die bouwwer ken uiteindelijk niet voldeden, had vooral te maken met een snelle modernisering van de oorlogsindustrie. Er werd dus gebouwd aan een illusie. Hoeben heeft niet geprobeerd een historisch beeld te schet sen. Hij wil vooral zijn fascina tie voor de gebouwen laten zien. „Ik mik op de geur van die bouwwerken". Overigens herschrijft Hoeben gelijk een stukje geschiedenis dankzij wat amateur-opnamen van de mobilisatie. „Die beel den kreeg ik van Tom Klein. Zijn vader was een verwoed amateurfilmer, die dat stukje mobilisatie toevallig heeft Vastgelegd. Het geeft wel even een ander beeld dan de histo rie vertelt. In Asperen praten ze er nu nog over. Op het fort was één kanon en ik geloof dat ze daarmee nog hebben ge probeerd te schieten. Maar die gebouwen tonen wel op een treffende manier het absurde van het oorlogsdenken. Dat straalt van die gebouwen. En hoe iedereen er door gegrepen wordt, bleek bijvoorbeeld bij mijn cameraman, die zijn oer- gevoelens uitte op het moment dat hij door een van de schiet gaten keek en met zijn camera deed alsof hij een mitrailleur in handen had". HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 15.55 Neighbours, Australische serie. Afl. 74. Shane ont dekt iets over Linda Fiel ding en Terry is bang dat Gordon haar zal vinden. 16.20 Henson's place, kijkje achter de schermen bij producer Jim Henson. 17.16 Algemene Loterij Neder land, bekendmaking van de derde trekking van de girorekeninghouders. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 Professor Poopsnagle, jeugdserie. Afl. 4: Dingle bevrijdt alleen Matt uit de mijn, mar de andere kinde ren weten ook te ontsnap pen en ze vinden de twee de salamander. KRO 18.10 Feesten uit de hele we reld, 12-delige serie over Afl. 5: Marokko. 18.35 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 De Bobbies, Engelse poli tieserie. Afl. 8: Huis in tuin. Inspecteur Christing en sergeant Peters zijn met tuinieren bezig en ze krij gen met een rare zaak te doen. 19.45 Muppetshow, poppense rie. Gast: Arlo Guthrie. 20.17 My fair lady, 3-delige mini serie van de Amerikaanse verfilming uit 1964 door George Cukor van de mu sical van Lerner Loewe, gebaseerd op het toneel stuk Pygmalion van Ber nard SHaw. Met: Rex Har rison en Audrey Hepburn. Afl. 2. Prof. Higgins heeft gewed dat hij van het bloe menmeisje een echte dame kan maken. Hij heeft echter over het hoofd ge zien dat hij zich aan haar zou kunnen hechten. 21.05 Terug naar Egypte met Omar Sharif. Omar Sharif toont de beschaving van zijn geboorteland. 21.55 Politiek café, feiten en me ningen over de actuele po litieke situatie. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 De blik in de spiegel (Le regard dans le miroir), 4- delige Franse serie. Afl. 3. Dora bezoekt de man die gefascineerd was door het dubbelportret van haar en Elisabeth. De ontmoeting met Laura levert nieuws op. 23.35 Einde. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 EChristopher Strong, Amerikaanse speelfilm uit 1933 van Dorothy Arzner. Met: Katherine Hepburn, Colin Clive, Billie Burke e.a. Op een feestje ont moet sir Christopher Strong lady Cynthia Dur- rington. Ze is pilote en met haar doortastende optre den brengt ze heel wat te weeg. 17.20 H Ondek je plekje: Goes. 17.30 Bluffers: Omhooggeval len dromen 17.55 Foofur tekenfilmserie. Afl.: Kiki de kip/Eindelijk alleen, schatje. AVRO 18.17 The real ghostbusters, te kenfilmserie. Afl.: De wraak van Murray. 18.45 Teufels Grossmutter, 12- delige Duitse jeugdserie. Afl. 4: Spel, set en overwin ning. 19.10 AVRO Sportpanorama, rechtstreeks vanuit Alme- „AVRO Televisier" met gastvrouw Ria Bremer (foto). NED 2 22.08 FOTO: DIJKSTRA NOS 20.00 T Journaal. AVRO 20.29 North and South 12-de- lige Amerikaanse serie naar de roman van John Jakes. Afl. 10. George Ha zard wordt tijdens een convooi aangevallen en gevangen genomen. Ma deline leeft teruggetrok ken in Charleston met haar kindje en Virgilia werkt in het militaire hospitaal. 22.08 AVRO Televizier, actuali teitenrubriek gepresen teerd door Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel. 22.50 North Sea Jazz Festival, hoogtepunten van de afge lopen jaren met o.a. Sarah Vaughan en Stan Getz. 23.40 European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. NOS 00.11 Journaal. 00.16 Einde. NEDERLAND 3 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders Programma voor Antillianen. NOS 18.30 Sesamstraat. 18.45 QjJeugdjournaal. 18.55 Woef, 4-delige jeugdserie. Afl. 1. Eric verandert in een hond zodra hij een kriebel inz'n neus heeft. 19.20 het waanland, kinderpro gramma over theater en boeken. 19.30 Verhalen vertellers, serie over de ontwikkeling van de vertelkunst. SOCUTERA 19.32 Ze ze niet buitenspel, film van het Nationaal Epilep sie Fonds/De macht van het kleine. 19.41 PP: Uitzending van het Christen Democratisch Appèl (CDA). NOS 20.00 ISJournaal. RVU 20.29 De stem, documentaire over de vele mogelijkhe den van de menselijke stem. NOS 21.25 Sportstudio. IKON 21.55 Kenmerk, actualiteitenru briek. IKON 22.20 Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.00 Einde. DUITSLAND 1 ike Box. mold (Diff'rent Strokes) ierikaanse jeugdserie. Met: 7Pbnrad Bain, Gary Coleman, pdd Bridges e.a. Afl. 83: Mis- tadstory (2) (Crime in the schools). ?njk Tak animatieserie. Afl. kinderserie. Afl.: Plons de kleine beer. ing tenuto (3) een selectie Vlaams muzikaal talent sfJnger dan 15 jaar. M.m.v. het imerorkest van de Stedelijke :ademie van Knokke. Met: iirdre De Bock, Annick Sau- vé)naud, Astrid Eibers e.a. ronturenbaai. (Danger bay), inadese jeugdserie. Afl. 19. ike Box. Ilzending door derden. :htpunt, een programma van Vrijzinnige Verenigingen, dededelingen, programme rs kerzicht en paardenkoersen. '°auren (Neighbours), Australi- :he tv-serie, Afl. 133. Max i/aeeft onaangenaam nieuws ior Jim. Paul en Terry keren hun huwelijksreis, de oorlog. (After the war), •delige Britse serie van John lenister en J. Madden. Met: Lukis, Anton Rodgers, tnlare Higgens e.a. Smerrock. Tweede deel van ,en verslag van het 20e Pink- "ppfestival in Landgraaf met 'elterviews en concertopnamen. jBven zonder George (Life 3(|ithout George), 11-delige En- plse komische serie, [unst-zaken. ieuws. Wijk uitl Vandaag: Vakantie, lA-Jjden op de autosnelweg, lizen kijken, 20-delige serie bouwen, verbouwen eri i. Afl.: 13. Presentatie: tul De Bolle. le aan Satie van Ro- ind Jooris. linde. jn dochters (Sons and aughters), Australische serie. 9.23 Superkat en super- Tekenfilmserie. Afl. 11. [rogramma-overzicht. Jieuws. Amerikaanse speelfilm, litzending door derden. Pro- van de Katholieke Te en Radio-Omroep, jinde. yms. •urnaal. soir, Waalse actualiteiten, 'aardenkoersen. 'urnaal en Weerbericht, itualités a la une /Wcle: Rlres de l'été: Pinot 'imple flic, Franse speelfilm, lites-moi, serie gesprekken, ^anavond ontvangt Michèle $èdric de politica Antoinette "ipaak. istste nieuws en weerbe- 'icht. Einde. 15.50 Sinha Moca - die Tochter des Sklavenhalters. Braziliaanse serie naar de roman van Naria Dezonne Pacheco Fernandes. Afl. 149. Met: Lucelia Santos, Rubens de Falco, Marcos Pau lo e.a. 16.15 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 16.45 Allein durch die Wildnis 5- delige Australische jeugdserie Afl. 1: Ein verzweifelter Entsc- hluss. Met: Andre Jansen, Tina Kemp, Erni Dingo e.a. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse, serie. Afl.: Aus- sichtsloses Rennen. 18.15 Engel in Weiss. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Der Fuchs, serie. Afl Ge- knickte Rosen und gefalschte Bütten. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 [t]Tagesschau. 20.15 Sommerkomödie: Liebe ist starker als der Tod. Tv-spel naar motieven van het boek van Heinz G. Konsalik. Met: Luigi Proietti, Eleonore Klar- wein, Helen Vita e.a. nadat de Duitse Eva tot haar wanhoop ontdekt heeft dat haar Marok kaanse vriend getrouwd is, leert ze de ex-musicus Massi mo kennen, wordt verliefd op hem en haalt hem over, een comeback te wagen in Milaan - niet wetende dat Massimo doodziek is... 21.45 Die andere Halfte -Frauen die- ser Welt. Een gefilmde hom mage aan de Afrikaanse 22.15 Hurra Deutschland, de Gero von Storch show, sketches met prominente poppen. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Schwarzfahrer, Duitse tv- film van Manfred Stelzer en Gerd Weiss. Met: Rolf Zacher, George Meyer-Goll, Iris Berben e.a. Chris, Harry en Alois, drie onderling zeer verschillende mensen uit West-Berlijn, die zich zo goed en zo kwaad al s het gaat door het leven probe ren te slaan, leren elkaar bij toeval kennen en komen op het idee, een geldtransport uit de DDR te overvallen. 00.40 Tagesschau. 00.45 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.50 Einde. DUITSLAND 2 15.50 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie. Afl.: Der Fremde. Met: Nicola di Pol, Chiara Do rado, Giuseppe Tonini e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal. Presentatie: Dirk Chatelain. 16.30 Alice im Wunderland, teken filmserie voor de jeugd naar het boek van Lewis Carroll. Afl.: Die Befreiung der Austern. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.10 Mein Name ist Hase, teken filmserie. 17.15 Sommerfestival im ZDF - Deutsche Komiker: (ZW+TT) Schwejks Flegeljahre. Oos tenrijkse speelfilm uit 1963 van Wolfgang Llebeneler. Met: Pe ter Alexander, Rudolf Prack, Gunther Philipp e.a. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 WISO - Sommertriff. Econo misch magazine. 20.00 Mörder greifen an (Shark's Treasure), Amerikaanse speel film uit 1974 van Cornel Wilde. Met: Cornel Wilde, Yaphet Kot- to, John Neilson e.a. De avon turier Jim heeft drie mannen ingehuurd om samen een op de bodem van de Caraïbische Zee liggende goudschat op te duiken, spanningen tussen de deelnemers aan de expeditie, haaien en een groep ontsnapte gevangenen bedreigen het succes van de expeditie. 21.30 Heute-journal. Aansl.: Politba- rometer. 22.10 Von der Trümmerzeit nur Postmoderne, 2-delige docu mentaire over het herstel van de Duitse cultuur na het Derde Rijk. Vandaag: lm Land der grossen Mitte - Kultur im Wi- derspruch. 22.55 1 ZDF JazzClub, live jazz-pro- gramma met the Ritz, The Swinging Crew en Etta Came ron. Presentatie: Silva Droste. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 15.40 Die letzten Tage von Pompeji (Gli ultimi giorni di Pompei), Italiaans/Spaanse speelfilm uit 1959 van Mario Bonnard. Met: Steve Reeves, Christine Kauf- mann, Fernando Rey e.a. De meedogenloze priester Arbace wil alle christenen doden en laat hen opsluiten. Glauco Is verliefd op Elena, die ook ge vangen zit. Hij wil hen bevrij den, maar hij kan niet op tegen de vele aanhangers van Arba ce. Dan breekt de Vesuvius uit en Glauco en Elena weten zich te redden. 17.15 Australien-Express, 10-dellge Westernserie. Afl.: Manner- jagd. 18.00 Telekolleg II, cursus Duits. Les 38. 18.30 Sesamstras8e. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19.40-19.55 Raamprogram- ma's van de regionale stu dio's). 20.00 Chris Howland prasentiert Höchstleistungen aus dsm Guinness Buch der Rekorde, programma waarin mensen met hun sportprestaties in het World Guinness Book of Re cords proberen te komen. 20.30 Bonner Köpfe: Horst Telt- schick, filmportret van de raadsman van Helmut Kohl. 21.00 Applaus, Applaus -Sterne am Himmel des Variétés, 8-delige documentaire serie over de ger schiedenis van de variété. Afl. 1. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Kirchen unterm Hakenkreuz, 4-delige documentaire serie. Afl. 1: Das Konkordat. 22.15 Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort, Duitse po litieserie. Afl.: Der Mann aus Zimmer 22. Walter Maurer ont dekt, als hij ongezien zijn ho telkamer wil verlaten, dat een man een kamer uitrent, waar een lijk ligt. Maurer waar schuwt de politie niet, maar ziet toe hoe een onschuldige gearresteerd wordt. Ook na een tweede moord zwijgt Mau- 22.35 Endstation Badehaus, Japan se documentaire over de ou deren in Japan, die door hun kinderen worden gedwongen hun laatste levensjaren in een badhuis door te brengen. 00.05 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 17.10 Children's BBC Presentatie: Andy Crane. Met: Eye of the dragon. 17.35 Popeye and son tekenfilm. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter. Jeugdprogramma. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke. e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South East. 20.00 Wogan. Talkshow met Terry Wogan. 20.35 Perfect strangers, comedyse rie met Bronson Pinchot en Mark Linn-Baker. 21.00 The river 6-delige comedy serie met David Essex, Kary Murphy, Shaun Scott e.a. Afl. 6. 21.30 Bread 13-delige comedyse rie met Victor McGuire, Jean Boht, Peter Howitt e.a. Afl. 5. 22.00 Nieuws. 22.28 News Room South-East en weerbericht. 22.30 Panorama. 23.10 Wimbledon '89, samenvatting van de match of the day. 00.10 Cricket, samenvatting. 00.40 Business matters. Afl. 1. 01.05 Weerbericht. 01.10 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Tennis Wimbledon. Aansl.: Cricket. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe- 17.00 Tennis Wibmledon. Aansl.: Cricket. 19.10 Tennis Wimbledon. 20.40 Floyd on France. Vandaag: de Périgord-streek. 21.10 Horizon: Time of darkness. Een uitgebreid onderzoek over de oorzaken en gevolgen van de veranderingen in de atmos feer en dus ook ons klimaat. De eerste aanwijzing hiervan kwam toen vulkaan-uitbarstingen in 1815 leidde tot wat men het jaar zonder zomer noemde. Met weersatellieten en andere hoogst gevoelige apperatuur heeft men de gevolgen van uit barstingen van de vulkaan Chi- con in Mexico (1982) kunnen nagaan. De strenge Ameri kaanse winters ('85) zouden er het gevolg van kunnen zijn. 22.00 Clive James. 22.45 John Sessions on the spot. 23.10 Daily lives, serie reportages over het leven van Hollywood- sterren. 23.30 Newsnight, actuallteitenmaga- 00.15 Sound of Eden. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.40 Einde. m Ondertiteling via Teletekst (5) Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending BE Zwart/wit-uitzending met onder titeling - Bij niet- ders: uitzending in sle met ondertitels ■D Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-ultzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 15.45 16.15 16.45 17.00 18.00 19.00 20.00 21.00 22.00 23.00 24.00 01.00 The Lucy Show. The Littles. Countdown. Close. International Motorsport. Tennis. Eurosport what a weekl Motorracen. Basketbal. Close. NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. NCRV 15.29 James Herriot. 16.20 ET Rondom tien: met je rug tegen de muur 17 10 Top of the bill. 17.30 Journaal. NCRV 17.44 Liever spor tiever NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. TROS 16.00 TROS Dinsdagmatinee: Kampioenen. 17.38 Dieren in het wild. 15.30 Chart Attack. 16.30 Hot Line. 18.30 Off the Wall. 19.30 Richard Diamond. 20.00 Big Valley. 21.00 Die Powell Theatre. 21 45 World News. 22.00 Kingdom of the Ice Bear. Pt. 1. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 09.45 ZDF-info Verbraucher. 10.00 Heute. 10.03 Mörderhaie greifen an. 11.35 Komische Geschichten 12.15 ML - Mona Lisa 12.55 Perso verzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 13.55 Teletekstoverzicht. 14.15 Ta gesschau. 14.20 Aus der Disney- Werkstatt: Eine Prinzessin verliebt sich. 15.50 Sinha Moca 16.15 Spass am Dienstag. 17.15 Tagesschau 17.25 Das Nest 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Wet Wet Wet. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 MTV Playback: Les Girls. 20.30 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. DUITSLAND 2 09.45 ZDF-info Verbraucher. 10.00 Heute. 10.03 Mörderhaie greifen an 11.35 Komische Geschichten 12.15 ML - Mona Lisa 12.55 Pres- seschau. 13.00 Tagesschau. 13.15 Neues Denken - alte Geister. 13.45 Einde. 14.55 Is Teletekstoverzicht. 15.15 ZDF - Ihr Programm. 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets-Show. 15.50 Der Stein des Marco Polo. 16.15 Logomobil. 16.30 Alice im Wunderland. 16.55 Heute. 17.10 I Tele-lllustrierte. 17.45 Ein Heim TV 5 DUITSLAND 3 La Porteuse de Pain. Terroir en bouche. Recreation. Des chiffres et des lettres. Brèves et Métèo Européene. Un, deux, trois soleils. Papier Glacé. Beau et Chaud. Nouveau Monde. Journal Tëlévisé. Métèo Européenne. Alfred Laliberté, sculpteur. La Route des Vacances. Actuel. Fin de Programme. 15.30 Teletekstoverzicht. 16.00 [Die blöden Erwachsenen dürfen alles. 17.15 Australien-Express. BBC 1 RTL+ 08.00 Breakfast time. 09.55 News Room South-East. 10.00 Nieuws. 10.30 Harding trail 11.00 Nieuws. 11.25 Children's BBC. 11.30 Playbus 11.50 The adventures of Spot 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. 12.30 Through the garden gate 13.00 Nieuws 13.50 The History- man. 13.55 News Room South East. 14.0Q Nieuws. 14.30 Neighbours RTL aktuell. I Karlchen. Weerbericht. I Captain Power, Canadees/A merikaanse tv-serie. Afl.: Der Abgrund. I Der Hammer (Sledge Ham mer), Amerikaanse tv-serie. Afl.: Besuch aus Iten Tagen. Wir, die Trottel vom 12. Re vier, Italiaans-spaanse speel film uit 1966 van Giorgio Simo- nelli. Met: Franco Franchi, Clc- cio Ingrassia, José Calvo e.a. I Wimbledon, samenvatting. I RTL aktuell. I Kulturmagazin 10 vor 11 met Alexander Kluae Mannermagazin M. I Stippvisite, Rainer Holbe in gesprek met hanne haller Betthupferl. I Einde. BBC 2 07.55 Open University. 08.20 Einde. 10.00 Teletekst. 11.55 Northwards. 11.50 Cricket. 14.10 Town Portraits: Hartlepool. 14.20 Bertha. 14.35 Cric ket. 15.00 Nieuws 16.50 Nieuws. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Ten- SKY CHANNEL 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel. 14.55 As The World Turns. 15.45 Lo ving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 The Littles. 17.00 Countdown. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.04 Residentie pauze dienst. 19.30 Hemelsbreed. 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Drlespoor. 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta. 22.03 Candlelight. 23.03 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws 20.02 NOS: Holland Festival journaal. 20.10 VARA: Das Rheingold. 22.30 Jazz-op-vier. 23.30-00.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten. 18.20 PP: Programma van D66. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV. Perestrojka en glasnost. 21.35-22.00 NOS: Hobbyscoop. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Sporttribune. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzlcht. 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Vrije woord. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Pandora. 22.05 Crooners en Soft Music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 20.00 Slowtime. 21.00 Een plaat voor Margriet. 22.05 Maneuvers in het donker 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Klavecimbelrecital. 19.00 Kroniek 20.00 Orchestre Philharmonique de Strassbourg met cello. 21.40 Pianorecital: Llszt, Rachmani- MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.45 Kruispunt. 09.06 Even bijkomen. 10.06 M/V Magazine. 11.06 Echo-magazine. 12.06 KRO's Schone Kunsten 13.09 Echo Magazine. 14.06 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.04 Lunchtime magazine. 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage 16.04 Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 Holland wordt wakker! 09.04 Rigter. 11.04 Angelique. 12.04 VARA's Steen Beenshow. 14.04 Twee meter de lucht in. 16.04 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het land van belofte. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leerspiegel. 14.30 TELEAC: Rechtswijzer. 15.00 NOS: Schone wereld 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: Gd.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02-16.00 Muziek. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogram- ma van Liesbeth'van der Kruit. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toerentljd 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Sjapoo 08.10 Zonneslag. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Muziekboetiek. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude: Crisotomo de Arrlaga, Lebrun, Dltters von Ditters- dorf. 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento. 14.00 Tussen ernst en luim: Wiener Blaserensemble. 15.20 Variaties. 16.30 I Espartal.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11