Onderzoek naar bedrijfsterrein Katjesweg EMM zal opgaan in veiling Aalsmeer S; -jwaren -hen bouw rjhterij BEDRIJVEN VREZEN VOOR WEGZAKKEN GEBOUWEN Dwangsom voor coatingbedrijf c r^cheid conciërge College Leeuwenhorst PA<EN OMGEVING QeidóüQowicvnt ZATERDAG 24 IUNI 1989 PAGINA 17 IWIJKERHOUT a inhir was het gezelliger. Je ïreHjdereen. Nu is de kop- i —ngroter". Dat vertelt C. f'ef Mar, die 25 jaar conciër- 211| het Noordwijkerhout- ge Leeuwenhorst. De illicit! Wassenaar nam gis- Qg afscheid van de Hij maakt gebruik van ting Doorstroming On- Personeel (DOP). kwam 25 jaar gele- iet toenmalige semina- iwenhorst in dienst. Daarvoor werkte hij als pla teelschilder in Sassenheim en als kleurmaker bij een verffa- briek in Leiden. De eerste baan betaalde onvoldoende en het kleurmakersvak beviel hem niet. De toen nog in War mond wonende Wassenaar sol liciteerde vervolgens naar de functie als conciërge bij het se minarie. „Er waren toen 250 leerlingen, nu zijn het er 800", vertelt Wassenaar die vooral de leerlingen in de loop van 25 jaar veranderd vindt. „Vroeger was het meneer dit en meneer dat. Dat is er nu niet meer bij. De leerlingen zijn veel vrijer geworden". Wassenaar ontfermt zich als conciërge over talloze klussen. Hij zorgt voor koffie, regelt het schoonmaakwerk, opent en sluit de school en verricht klei ne reparaties. Daarnaast krijgt hij de te laatkomers en andere overtreders van de schoolre gels bij zich voor een straftaak. Ook heeft hij in de kantine een wandschildering gemaakt. „Daar was een wit vlak. Voor- Gouden speld voor Dirk Akerboom ROELOFARENDSVEEN Dirk Akerboom heeft is gisteren bij zijn afscheid van het bestuur van coöpe ratieve veiling EMM geëerd met de gouden speld van EMM. Akerboom had 44 jaar zitting in het bestuur, waarvan twintig jaar in het dagelijks bestuur. De hoge onderscheiding werd hem opgespeld door bestuursvoorzitter L. van Heijningen. Ook mevrouw Akerboom werd in de hulde betrokken. Voorzitter Van Heijningen memoreerde de vele verdiensten van Aker boom voor de tuinbouw in Roelofarendsveen. „Je hebt onze vereniging helpen uit bouwen tot wat hij nu is. Je hebt haar gestimuleerd, je hebt haar verdedigd alsof het je eigen vrouw was. Niets was je te veel". Van Heijningen ging in op de grote betrokkenheid van Akerboom bij de geschiede nis van de veiling. Aker boom maakte de ontwikke ling mee van de oude vei ling naar de nieuwbouw in de Gogherpolder in 1965, het einde van de groente veiling in 1967, het invoe ren van bloemenfust, sta pelkarren, de eerste compu ter en aan het eind van zijn bestuursloopbaan de samen werking met andere veilin gen. „De tijd en energie die je als bestuurder aan onze veiling hebt besteed moet ten koste zijn gegaan van je eigen be drijf en je gezin. Dirk je be schouwde schijnbaar de hele Veense kwekersbevol king als je kinderen. Je hielp ze, je leerde ze en je las ze zelfs soms de les". lat h 1 maar HAZERSWOUDE Het onderzoeksbureau Fugro Geotechniek BV gaat een grond- en milieutechnisch onderzoek instellen op het bedrijfsterrein Katjesweg in Hazerswoude. Burge meester en wethouders willen op het terrein be drijven vestigen die nu nog gevestigd zijn in de dorpskern. Er moet ook een parkeerterrein komen voor vrachtwagens die nu nog binnen de dorpskom parkeren. Aan de hand van de onderzoeksresulta ten van Fugro kan wor den bekeken of de grond bouwrijp kan worden ge maakt. Veel bedrijven die naar de Katjesweg zouden kunnen verhuizen, voelen daar niets voor omdat de grond slecht zou zijn. „Die gedachte leeft hier een eigen leven, maar is eigenlijk niet op feiten geba seerd. Daarom laten we een onderzoek instellen om te be kijken of de grond wel of niet geschikt is voor het vestigen van bedrijven", weerlegt chef G A. van Toorn van de ge meente de geruchten. De be drijven zijn vooral beducht dat hun nieuwe bedrijfspanden aan de Katjesweg in de bodem zullen wegzakken. Het terrein is vroeger afgegraven en ligt daardoor een stuk lager dan het dorp zelf. Burgemeester en wethouders denken erover de bedrijven uit de dorpskern te verhuizen om op die plaats woningen neer te zetten. Concrete plan nen liggen er overigens nog niet op tafel. „Als dat wel ge beurt moeten we de bedrijven een alternatieve vestigings plaats kunnen bieden. Dat kan de Katjesweg zijn, maar ook het Stibosterrein". Volgens Van Toorn gaat het bij de Kat jesweg niet om bedrijven die de gemeente om milieutechni sche redenen uit de dorpskern weg wil hebben. „Het gaat om bedrijven die op hun huidige lokatie onvoldoende kunnen uitbreiden. De Katjesweg biedt daar betere mogelijkheden voor". De bedrijven die in het centrum wel voor overlast zor gen moeten volgens Van Toorn naar het Stibosterrein aan de Hoogeveenseweg. Het nieuwe bestemmingsplan voor het gebied Katjesweg moet overigens nog worden uitgewerkt. Burgemeester en wethouders verwachten de plannen niet eerder dan in het najaar klaar te hebben. Daar bij komt ook het gebied tussen de Katjesweg en de achterzijde van de Burgemeester War- naarkade aan de orde. Fugro verricht ook daar een grond onderzoek. „Welke bestem ming dat gebied uiteindelijk ook krijgt, we moeten weten wat daar mogelijk is. Mis schien wordt het bedrijfster rein uitgebreid Een andere mogelijkheid is de komst van een heemtuin of een andere vorm van recreatie. Daar is nu nog niets van te zeggen" De gemeenteraad beraadt zich volgende week donderdag over de voorstellen van B en W. Dat gebeurt tijdens een raadsvergadering in het ge meentehuis om 20.00 uur. VEILING HEEFT GOED JAAR ACHTER DE RUG 1 injJHEIM Een 1 m*ij hoort niet in het mali1 van Sassenheim. n w]t een bewoner van ider'. Gouverneurlaan erkli bezwaar heeft in- rbei| tegen het verle- SA een bouwvergun- oveJn de Vleescentrale ze |eim b.v. tot j Iterij wil een nieuwe voor het hoeven de niet meer op de weg te parkeren en koeien regelrecht in worden i van de vindt de afrastering die wil neerzetten is en hij vreest dat een deel van het zal worden - wtio/%v.tor<;4 Een bewo- voor over al het verkeer door de h^mheden van Onderzoek naar vandalisme in wijk Frederiksoord RIJNSBURG De rijkspolitie van Rijnsburg gaat een onder zoek instellen naar het vandalisme in de wijk Frederiksoord. Maandagavond gaat de politie de wijk in om de bewoners te vra gen hoe zij tegen het vandalisme aankijken. Uiteindelijke bedoe ling is het vandalisme in de wijk tegen te gaan. Daartoe is sa menwerking tussen de politie, de gemeente Rijnsburg en de be woners noodzakelijk. De politie wil eerst de omvang van het probleem bepalen: het aantal aangiftes dat is binnengekomen, de schade die de ge meente heeft geleden. Ter plaatse wordt een onderzoek inge steld en ook wil de rijkspolitie weten hoe de bewoners er zelf tegen aankijken. Op basis van deze analyse wordt advies uitge bracht aan de gemeente Rijnsburg dat betrekking heeft op maat regelen die door politie, gemeente en bewoners genomen kun nen worden om het vandalisme de kop in te drukken. Onderscheidingen voor G. Straathof en J. Soek De heer G.W.J. (Gerard) Straathof (foto) kreeg gistermiddag uit handen van burge meester A. Houdijk van Zoeterwoude de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde in Het Blesse Paard in Stompwijk. De heer Straathof is op 26 juni 40 jaar werkzaam bij Deckers Carrósseriebouwers aan de Lammenschansweg 138 in Leiden. De heer Straathof trad op 26 juni 1949, als 14-jarige, in dienst als leerling-carrosserie- bouwer bij de toen nog in Zoeterwoude gevestigde wagenmakerij Chr.B.A. Dec kers en Zonen. Hij was vanaf het begin een trouw en enthousiast werknemer, een steunpilaar in de fabriek. Hij heeft veel jongens de aluminium lastechniek bijge bracht. Ook is de heer Straathof al ruim 42 jaar lid van de Sint Jans Fanfare in Zoeterwoude. De eremedaille in zilver was gisteren even eens weggelegd voor de heer J.H. Soek uit Leiderdorp, die ruim 25 jaar begrafenison dernemer is geweest en er een punt achter zet. Burgemeester A. Bruggeman reikte de onderscheiding uit in het Leiderdorpse ge meentehuis. De heer Soek, die in 1921 in Rotterdam werd geboren volgde oor spronkelijk een opleiding tot meubelma ker. Van 1957 tot 1979 was hij koster van de Hervormde Gemeente in Leiderdorp. In die periode begon hij met zijn werk als be grafenisondernemer. De heer Soek is de man achter het eerste uitvaartcentrum van Leiderdorp, dat in 1988 werd geopend. FOTO: HENK VAN DEN ENDE atsii Onder redactie van Ton Pieters e pi* die de directies en het bestuur gaan ondersteunen. De vei lingprovisie wordt vastgesteld op de VBA-ledenvergaderin- gen. De regels voor veilplicht en gast-aanvoer blijven onge wijzigd. De besprekingen met de VBA zijn nog niet afgerond. Veiling Het Noorden te Eelde heeft in middels besloten niet deel te nemen in de VBA. Veiling Friesland in Leeuwarden waar de VBA mede-aandeelhouder van is zal per 31 december 1989 stoppen met veilen. Deze veiling was met een bloeme- nomzet van 6 miljoen gulden niet levensvatbaar meer. Dat in tegenstelling tot EMM dat een duidelijk bestaansrecht heeft ten behoeve van kleine re kopers. EMM zal maandag haar nieuwbouw in gebruik nemen. De kosten van de hal bedragen 4,2 miljoen gulden, die daarmee vrijwel binnen de begroting zijn gebleven. Goed jaar Uit het jaarverslag over 1989 blijkt dat de 70-jarige Veense veiling een goed jaar achter de rug heeft. Ondanks een forse extra toevoeging aan de reser ves voor groot onderhoud is het resultaat nog hoger dan in 1987. Als batig saldo houdt de veiling bijna anderhalve ton over. Pas eind van dit jaar krijgt dit geld een definitieve bestemming. De omzet nam vorig jaar toe met bijna tien procent en kwam daarmee uit op 34,7 mil joen gulden. Hiervan kwam 28 miljoen van de snijbloemen- handel 2,5 miljoen van de pot- plantenhandel en bijna een half miljoen van de tuinplan- tenhandel. De op de veiling verhandelde importprodukten hadden een totale waarde van 3,7 miljoen gulden. Ten op zichte van het jaar ervoor be tekent dat een verbetering van het resultaat met 21,6%. Van de in totaal 153 leden van EMM leveren 12 leden bloe men en planten af voor een waarde van meer dan een half miljoen gulden. 60 leden zitten onder de 50.000 gulden. Bij de aanvoer top-20 voor snijbloe men staat bij EMM de tulp op de eerste plaats. Daarna vol gen de roos, de chrysant en de trosanjer. In de top-20 zijn geen spectaculaire wijzigingen opgetreden in vergelijking met 1987. De aanvoer top-10 voor pot planten bij de Veense veiling wordt aangevoerd door de aza lea. Verder doen de begonia, het kaaps viooltje en de cy claam het erg goed. Ook hier zijn nauwelijks verschuivin gen opgetreden ten opzichte van verleden jaar. Alleen de dracaena en fuchsia zijn uit de top tien verdrongen door chrysanthemum en ficus. Ondanks de beperkte distnbu- tieruimte bij EMM voor de verbouwing en hetzelfde aan tal personeelsleden nam de veilsnelheid per partij toe met vijftien procent. Het aantal vaste kopers van EMM be droeg vorig jaar 302. Drie hier van zetten elk meer dan twee miljoen gulden om. Honderd zeventig kopers hadden een omzet die niet hoger kwam dan 50.000 gulden. De bestuursleden T.E. Aker boom en M.F.A. Hogenboom traden gisteravond als be stuurslid af. Zij werden opge volgd door Th. Akerboom en Th.J. Termeulen Termeulen treedt om die reden af als lid van de raad van toezicht; in die functie wordt hij opge volgd door P Akerboom. Eind dit jaar wordt de definitieve stap gezet van het Samenwer kingsverband Bloemenveilin gen Noord-Nederland (SBN) waarvan onder meer de Aals- meerse VBA deel uitmaakt, naar een organisatie met de centrale vestigingen. ALPHEN Het coatingbedrijf Ten Berge uit Alphen moet een dwangsom van 2500 gulden per dag betalen omdat het bedrijf geen filter- of naverbrandingsinstallatie bezit. De ge meente Alphen had het bedrijf daartoe gesommeerd op grond van de hinderwetvergunning. Ten Berge heeft nog een maand de tijd om tegen het besluit in beroep te gaan. Oud Wassenaarseweg eenrichtingsverkeer WASSENAAR Om verkeersoverlast op de Oud Wassenaarse weg in Wassenaar te voorkomen wordt vanaf begin volgende week eenrichtingsverkeer ingesteld. Van deze maatregel, die voor alle verkeer geldt, behalve voor voetgangers en bromfiet sers, zijn omwonenden inmiddels per brief op de hoogte gesteld. Van de route vanaf de Schouwweg en de Oud Wassenaarseweg naar de Rijksstraatweg in Wassenaar wordt veel gebruik ge maakt door sluipverkeer. Dat veroorzaakt de verhoogde ver keersdruk en overlast voor de bewoners. kon!scentrale is door de met *n de hinderwet- legoiing verplicht om het je verbouwen. ALKEMADE De coö peratieve veiling EMM in Roelofarendsveen zal per 1 januari opgaan in de VBA (Verenigde BLoe- menveilingen Aalsmeer). Er moet dan één VBA-or- ganisatie komen met daarnaast decentrale ves tigingen. Een daarvan wordt de huidige veiling in Roelofarendsveen. Dat zei voorzitter L. van Heij ningen van EMM gister avond tijdens de jaarver gadering. „Het streven blijft er op ge richt om per 1 januari 1990 vanuit de VBA-organisatie de afzet van bloemen en planten te verzorgen", aldus Van Heij ningen. De fusievorm waaro ver wordt gesproken is die van een „juridische fusie" Daarbij is het relatief eenvou dig om samen te smelten tot één coöperatie. Daarvoor wordt dan geen nieuwe coöpe ratie opgericht die vervolgens alle bedrijven krijgt overge dragen. In plaats daarvan wordt de huidige VBA voort gezet en EMM en veiling Utrecht e.o. uit Vleuten daarin opgenomen. De ledenvergade ringen in december van dit jaar zullen de de laatsten zijn van de coöperaties in Roelof arendsveen en Vleuten. Leden van Utrecht e.o. en EMM worden na de fusie rechtstreeks lid van de VBA. Uit de huidige besturen wor den adviesgroepen gevormd ^Jas heel curieus in die dat bericht in de Leid- .^Uourant van maandag 17 Ï\0jf29. Zestig jaar geleden zoiets nog opzien. „Za- ^"piiddag is een rijwiel, jeerd aangetroffen op I irkensmarkt in Leiden, r A politiebureau gedepo- ^^■Tevens zijn hier inlich- te verkrijgen omtrent }x pi.wart-bonte big en een 2x pondje (Pincher) dat bij 8 4iilieren is komen aanlo- 8,4foi avant la lettre: „In 8.4?acht van Zaterdag op jg is het perceel Keizers- 1-''1376 te Amsterdam met spoten. Uit een inge- 203Jn met teer en een spuit joorgekomen en in een 22,9teien het perceel, waarin ptoren van het sociaal- Iratisch dagblad „Het 27,98 gevestigd zijn, met teer 30.5?1 bespoten. Tot op he- peft men geen spoor van 33,0|ers gevonden". 356|lgens een uitvoerige deling" van het soort in de redactieleden van destijds veel gein be- i. „Vrijdag is in het iuis van Brussel een L die vermoedelijk nog ?in had om te sterven, -t vlucht gegaan. Het intnde beest begon met op een vrouw omver te n. Daarna liep 't dier achthuis van Anderlecht h. Men zou denken dat iaar natuurlijk niet meer levend uitkwam. Doch dit was niet zoo. Een slagers knecht die a la Tom Mix den stier met een lasso wilde be dwingen werd onthaald op een gevoeligen stoot met de horens, die hem enkele me ters ver over den grond deed rollen. Hierna sprong het dier in de Senne, landde aan den over kant en zette daar zijn dolle renpartij voort. Daar kwam het terecht op de speelplaats van een school, waar juist de kinderen zich aan 't verma ken waren. Een algemeene paniek was het gevolg van deze onver wachte verschijning. De kin deren vluchtten naar de eer ste etage, om vandaar getui gen te zijn van een echte ge schreeuwde, geschoten en ge brulde levende filmvertoon- ing. Er kwam namelijk een poli tieofficier met een revolver binnen gehold, die, als een moderne torreadoor, met zijn browning op den stier mikte en hem een kogel in de kop schoot. Doch wat is één kogeltje voor een stier, die nu eenmaal in een dolle bui is. De officier kreeg een zoodanigen duw met de horens, dat hij enkele buitelingen maakte en waar hij nog altijd zijn revolver vasthield, schoot hij zich daar bij nog een kogel in zijn eigen been. Toen had de man er ge noeg van. Hij vluchtte een klas binnen, zoodat de stier als overwinnaar in de arena van de speelplaats alleen bleef. Toen zijn gendarmen geko men, die het voorzichtiger vonden niet te dicht bij het beest te komen en van het dak der school met hun kara bijnen de stier hebben dood geschoten. Op het gebied van corrida's hebben wijhier thans Madrid in niet meer te benijden. Alleen durft men in Spanje den stier wat flinker bij de horens te pakken", zo haalde het bericht olijk maar wat haperend de eindstreep in de rubriek „Buitenland" „Gisteren is in de Vaticaan- sche stad de eerste nieuwe staatsburger gebooren. Het is de zoon van een kamerdie naar van den maestro di ca mera, mgr.Caccia Dominioni. Het kind ontving bij het H.Doopsel de namen van den Paus, van den koning, van den kardinaal-staatssecretaris en van Mussolini". „Op 19 Juni herdacht de heer P.Colla den dag waarop hij voor 25 jaar lid werd van het college van collectanten aan de Hartebrugskerk te Leiden. Te kwart vóór 8 werd een ge zongen H.Mis opgedragen, na afloop waarvan in de groote zaal van de pastorie gezamen lijk door de heeren collectan ten het ontbijt gebruikt werd. Een blijk van hulde een boekenkast werd den jubi laris namens het college aan geboden. De zeereerw. heer Pastoor Heiling O.F.M. bracht in hartelijke woorden den heer Colla dank voor het vele Bomen gerooid RECTIFICATIE RIJPWETERING In het artikel over de restauratie van de oude Pastorije in Rijpwete- ring is gisteren een fout geslo pen. Mevrouw Ria Olijerhoek is daarin ten onrechte aange duid als Anneke Olijerhoek. ekkende conciërge kreeg bij zijn afscheid een tuinameublement aangeboden. dat hij in dienst der kerk heeft gedaan. De heer Colla dankte in welgekozen woorden. Des middags had ten huize van den heer Colla een druk bezochte receptie plaats". Uit de Vragenbus. „Vraag: Kunt u^mij ook zeggen hoe de voetbalclub van Eindhoven heet? Ik meen dat er alleen personen lid van zijn die aan de Philipsfabrieken werk zaam zijn. Antwoord: Ja, zulks is het geval met de eer ste klasse-club P.S.V. (Philips Sport-Vereeniging). Er is ech ter nog een N.V.B.-eerste klasser. Eindhoven genaamd, die van de gewone samenstel ling is". AARLANDERVEEN Een aantal grote bomen aan de Dorpsstraat/Stationsweg in Aarlanderveen wordt in het najaar gerooid. Het rooien is nodig in het kader van het be plantingsplan dat door de ge meente is opgesteld. In overleg met de belangenvereniging Aarlanderveen is afgesproken om zo snel mogelijk nieuwe bomen te planten. dat de leerlingen er op konden kladderen, heb ik een wand schildering gemaakt", vertelt Wassenaar wiens grote hobby schilderen is. Daar krijgt hij straks volop de tijd voor. Ook voor de moestuin, het orgel spelen, het puzzelen en het knutselen heeft hij straks meer uren beschikbaar. Bij die laat ste hobby kan hij de electri- sche boor en decoupeerzaag die hij gistermiddag kreeg, goed gebruiken. Wassenaar ontving van de leerlingen verder een tuinameublement.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17