ROBGORRIS Euro-traditie contra oosterse tnnmn DE NIEUWE NISSAN MICRA VAN HAASTEREN B.l ADVERTEER MEER DUBBELTEST ROVER 800 VITESSE/HONDA LEGEND COUPÉ 100.000 NISSAN F I AUTOBEDRIJF ROB GORRIS BV, HOGE RIJNDIJK 278, 2314 AL LEIDEN, TEL.: 071-89.60.00 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Uw Honda-dealer voor Leiden Touwbaan 18, 2352 CZ Leiderdorp. Tel. LEIDEN Geboren: Elisa Clazlna dv. P. van Doorn M. Hoogeveen. Mandy Theadora Elisabeth Maria d van Leeuwen en P. P. M. Blom. Rudolfus Arnoldus 2 van Nobelen en M. A. Heemskerk. Sil A. M. Beniers. Maartje Elizabeth Mosselaar. Jort Klaas Willem zv. schier. Fleur Maria dv. P. P. R. Q. M. Daniels en I. Jonathan zv M. Polet. Niall Conor zv. J. C. M. C. Byrne. Luuk Cornells zv. J. C. Marijt en J. C. van zv. D. van der Plas en M. D. van der Plas. Deslrée dv. P. Roelandse en P. H. L. Wallaart. Brian zv. C. J. J. C. Groenewoud. Francisca Johanna Theresia Duivenboden en G. d. M. van der Stap. Sallm zv. M. Kurt. Nick zv. J. Schimmel en J. Sieders. Marco zv. en J. Schellingerhout. Giselle Helena Johanna dv. J. J en H. M. Verleg. Huguette Frangoise Gertrude dv. M en G. J. Bronswijk. Johannes Theodorus Zwaan en L. F. A. Bonink. Yivica-devi dv. D. Wetselaar en M. bergen en E. den Plas en J. P. Keislair. Roy Anton zv. A. E. van Kempen en zv. F. C. Koemans en A. H. Rhijnsburger. Melissa dv. ree en G. M. de Swijger. Wouter Sebastiaan zv. M. J. en S. C. C. Kuiper. Wlebe Folkert zv. M. W. Sabelis M. de Wit. Daan zv. J. P. Barnhoorn nelia Maria dv. E. T. Broekhof Wilhelmus Christen zv. J. W. M. pers. Christina Stefanie Woutera dv. Bulder. Michelle Gabriëlle Mirelle dv. M. le dv. G. G. Koree en B. van zv. jhr. J. C. P. de Beaufort W. P. van der Born en S. Przewozny en J. C. W. Saab, van der Pijl. Sam zv. B. Azami en T. M. A. Poort. C. Hillebrand en J. van den Berg. Samantha daal en J. L. H. L. van Kempen. Anthoni Maxim Wijnen en J. E. van Wijk. Overleden: J. Tuijnder geb 4 okt. 1907 man. J. El mei 1903 man. R. J. Winkel geb. 15 jull 1965 vrl. M. verentant geb 1 mrt. 1901 vrl. echtg. van H. Mierer van Vliet geb. 8 juli 1910 man. C. Kant geb. 19 - man. A. N. T. Bakker geb. 8 aug. 1950 vrl. echtg. v Im. A. Fastrich geb. 2 nov. 1911 vrl. geh. gew. met J. H. Hogewoning geb. 24 Jan. 1902 man. L. Meeuwlssen g mrt. 1918 man. F. H. Pljttersen geb. 7 mel 1912 man, Steinmeier geb. 12 feb. 1908 vrl. geh. gew. met M. I. A (Jraaf. K. Veerman geb. 21 mel 1905 man. A. M. Oudi J Ams geb. 20 apr. 1905 vrl. geh. gew. met A. P. van Bers. B. Kt pel geb. 10 juni 1909 man. N. Hoek geb. 5 juni 1918 ma Rahayu geb. 29 mei 1948 vrl. echtg. van R. E. Bierlee, Jfcni: der Meij geb. 14 okt. 1919 man. T. Paauw geb. 1 mel dra man. G. J. ten Hake geb. 24 jan. 1922 man. A. W. J. geb. 17 okt. 1901 man. P. M. Singellng geb. 9 sep. 1900 J. Verdonkschot geb. 29 dec. 1906 vrl. geh. gew. met J. Haaster. Gehuwd: W. G. J. Masselink en A. Karduks. P. J. de Wii M. W. M. Coenen. C. A. Thomas en W. L. Ouderkerk Heemskerk en M. E. C. van Mourik. R. P. Huismann Hoppezak. R. C. Vermeulen en A. Klinkert. H. J. en C. van Beelen. R. C. Zandvliet en N. W. Viele. A, Wetten en C. de Roode. K. J. Panthophlet en C. A. van en. P. Deegenaars en J. B. Koopman. J. W. M. Snoekse ILRE Jansen. R. van Delft en B. de Booij. A. M. Nuijs en mbek Beems. A. F. Bertijn en K. F. Sluljter. M. R. D. Glasmac mee, M. G. Henslng. rt /ii Ondertrouwd: J. J. Mleremet en I. M. I. van der Klaauw H. Fu en I. Y. Trouwee. J. M. Linschooten en Y. Rlek veuin Keijzer en I. van Houten. M. J. Karlas en G. M. Molen erdan Galjaard en U. B. M. Plechnlck. W. F. van de Wijngaard C. Star. J. A. van de Wiel en P. J. van Grlensven. H. Yllai H. van Leeuwen. W. F. Stadhouder en M. M. Sanders Denenkamp en C. A. Smits. P. A. A. Kamphuis en Y. Pi M. Stigter en C. J. J. van Leeuwen. J. Heemskerk enff neili Boogmans. „!nd <^roenen._, AUTO QtidwOowuvrit DONDERDAG 22 JUNI Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Lejjden B.V., Koperweg 1, tel. 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 01719-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-12866. Een autograpje voor 16,95 is de Knuckle Buffer. Het is weer eens iets anders dan die kunststof stootstrips met reflector erin die normaal op de portierrand geklemd worden. BMW 318i touring Met de introductie van de BMW 318i touring is het 3-se- rie- programma nog completer dan voorheen. BMW's goedkoop ste groep bestaat thans uit: 316i, 318i touring, 324d, 320i, 325i Cabrio, 325iX touring en M3. FOTO: PR Komend najaar wordt het Rover-gamma verrijkt met een nieuw model, dat de plaats inneemt van de op de Honda Civic geba seerde 200-serie. Het is, net als de Rover 800, een samen met Honda ontwik kelde auto die als Honda Concerto in Japan al maanden rondrijdt. Het is inmiddels niet meer zo duidelijk of en wanneer die Concerto naar Europa komt, want tussen Civic en Accord heeft Honda al de Integra die niet door de Concerto vervan gen werd. Het probleem zal niet zijn dat Rover in Europa op dezelfde technische basis een model brengt, want de sa men ontwikkelde Rover 800 en Honda Legend bijtery el kaar evenmin. Hoeveel over eenkomst er tussen die model len ook is, ze hebben elk een heel eigen karakter. Dat komt ook duidelijk tot ui ting in de richting waarin die beide modellen doorontwik keld werden: Rover bracht een vijfdeurs-versie, teruggrij pend op de traditie van het voorgaande model waarmee Honda niets van doen had. En Honda maakte er een twee- deurs coupé van, vooral naar Amerikaanse smaak, die zo aansloeg dat men het met de Legend Coupé ook in Europa wilde proberen. Geen pure sportwagen, maar een sportief ogend luxe-model. Precies als de vijfdeurs Rover 800 Vitesse eigenlijk, al lijken deze beide modellen veel minder op el kaar dan de vierdeurs sedans waarop ze gebaseerd zijn. Juist interessant dus om te zien hoe een Europees en een Japans merk elk voor zich vanuit twee nauw verwante modellen een topvariant ontwikkelen. Praktisch of mooi De Rover Vitesse is weliswaar sportief bedoeld, maar eerst en vooral is het een- ruime en praktische vijfdeurs reiswa gen, alleen in details anders dan de rest van het 800-gam- ma. De Honda coupé is eerst en vooral mooi en representa tief, uiterlijk een sportwagen maar feitelijk evenals de Rover een lüxueuze reisauto. De Rover lijkt stukken rui mer, maar de Honda coupé is van buiten groter. Wel heeft hij een wat kortere wielbasis en natuurlijk geen variabele bagageruimte, maar het is niettemin een vierpersoons auto met een kofferbak die niet veel kleiner is dan de standaard Rover-kofferbak Li-TUI Wie weet wat er zoal te koop is, zal blij verrast zijn met de nieuwe Micra. De meest com plete auto in z'n klasse, die je alle ruimte geeft, toch lekker compact is en zorgeloos rijplezier biedt. Vingerlicht stuur je 'm in 't kleinste parkeerplekje. De nieuwe Micra-lijn is voor zien van 'n pittige 1.2 liter 4 cilinder motor van 54 pk, die er voor zorgt dat je in rap tempo overal komt waai' je wezen wilt. Zonder 'n moment dorstig te worden. De 1.2 liter 5-bak bijvoorbeeld noteert 1 op 18,9 bij 90 km/h (ECE)*. Opvallend is de sportieve styling van de nieuwe Micra met volledig geïntegreerde bumpers, een nieuwe grille in de kleur van de carrosserie en 13 inch wielen. Het volledig vernieuwde interieur van Nissan's jongste is voorzien van luxe, met stof beklede, verstel bare fauteuils die optimaal steun bieden voor 't. snelle bochtenwerk en op lange afstanden. Ook de hoofdsteunen zijn verstelbaar. Het unieke walk-in mechanisme op de rechter voorstoel maakt, het de instappende achterpassagiers extra gemak kelijk. Dé achterbank leuning is neer klapbaar, waardoor je bij de Micra over achterbankleuning, aërodynamische wiel- 'n bagageruimte van liefst 376 liter kunt doppen èn een beklede bagageruimte met beschikken. Een verlichting. Overi- full-flow ventilatie- gens geldt voor ëlke systeem en een aanjager met 4 snelheden zorgen er voor dat het onder alle om standigheden behaaglijk toeven is in de garantie Micra de plezierige zeker heid van 3 jaar lak- garantie, 6 jaar Carrosserie- en 100.000 km of 3 jaar Micra. Tbppunt van luxe en comfort vormt de garantie op hoofdcomponenten van aandrij- SLX met onder meer bumpers in de carros- ving en wielophanging. seriekleur, van binnenuit verstelbare buiten- Elke Micra voldoet aan de strengste emissie- spiegels, warmtewerend glas, achterruit- normen door toepassing van een geregelde wisser/sproeier, gescheiden neerklapbare 3-weg katalysator en elektronisch motorma- nagement. En of je nu 'n automaat wilt of een 5-bak, 3 of 5 deuren, zeker is: je Micra is altijd in voor 'n uitje! Hij staat bij de Nissan dealer vanaf //lYxrrm (440 tegen 470 liter volgens VDA-norm). Ideaal variabel is de Rover-koffer niet, want de achterbank is niet deelbaar. Hij biedt natuurlijk wel meer zitruimte dan de Honda-ach- terbank, maar die laatste is ze ker voor volwassen passagiers bruikbaar. Overeenkomstig in beide au to's is in hoofdlijnen de techni sche basis. Dezelfde motor, een 2,7 liter V6 met 124 kW/169 pk, naar keus gekoppeld aan dezelfde transmissies, een vijf- bak of vierversnellings auto maat (beide van Honda-fabri- kaat). We kozen de Rover met vijf- bak en de Honda met auto maat niet alleen voorzien van vier versnellingen, maar ook van twee schakelprogramma's met meer of minder sportief karakter. De wielophanging, besturing en remmen van bei de wagens zijn alleen in af stemming verschillend. Beide hebben onafhankelijke wie lophanging met dubbele dwar- sarmen rondom, snelheids-af hankelijke stuurbekrachtiging en remmen met ABS stan daard; Rover gebruikt het be kende Bosch ABS, Honda heeft zijn eigen ALB-systeem. Een wel heel aanzienlijk ver schil zit in de prijzen. De Rover kost net geen 78 mille, de Honda met handschakeling 91 mille. Beide auto's zijn zeer Honda Legend Coupé rijk uitgerust, met zelfs een elektrisch bediend schuifdak standaard (alleen bij de Rover ook met kantelmogelijkheid). Niet de Britse, maar juist de Japanse auto heeft ook stan daard leren bekleding; niet de Japanse, maar de Britse auto heeft een uitgebreide boord computer. Honda-weggedrag beter Uw exclusieve Honda-deall Koperweg 6 - Alphen aan den Rijn 01720-31311 De wielophanging is in wezen een Honda-ontwerp, gebaseerd op dat van de Accord; een van de dingen die de samenwer king met Rover moest opleve ren was een onderstelafstem ming naar Europees voor beeld, met een mooi compro mis tussen wegligging en com fort. Je zou dan verwachten dat de Rover de beste veer- /demperafstemming had, en zeker voor de bespoilerde Vi tesse de beste wegligging. Honda- en Rovermodel zijn vrijwel even zwaar, maar zoals we zagen is de Rover compac ter (8 cm korter, 5,5 cm lange re wielbasis). De praktijk blijkt dus precies andersom, al heb ben beide autos natuurlijk wel een goed weggedrag. De Hon da heeft echter duidelijk de meest gevoelige besturing en het meest strakke, neutrale weggedrag. De vering van de Rover is iets comfortabeler, maar met steviger schokdem- ping en effectievere stabilisa torstangen biedt de Honda het best geslaagde compromis. Enig wind- en bandengeruis kenden beide auto's. Bij de Honda gaan de frameloze zij ruiten bij zeer hoge snelheid fluiten. De Rover was niet ge heel vrij van kraakjes op weg- oneffenheden. Beide auto's hebben prima stoelen, die aan bestuurderszijde elektrisch verstelbaar zijn; de Rover biedt wel meer verstelmoge- lijkheden. Een gemeenschap pelijk nadeel is, dat niet alle bedieningsorganen optimaal geplaatst zijn en overzichtelijk zijn. Bij de Rover stoort vooral dat de accessoireknopjes erg klein zijn en op de stuurhen- dels verwarrend veel functies gecombineerd worden. De Honda heeft ideaal midden op het stuurwiel geplaatste knop pen voor de standaard auto matische snelheidsregelaar, een handige elektrische veilig heidsgordel- aangeefarm links, maar onzichtbaar en ver weg geplaatste knoppen voor bui tenspiegelverstelling en mist- achterlicht. Echte topprodukten Rover 800 Vitesse Daarbij maakt het niet uit of nu de automaat dan wel de handgeschakelde bak naast de, (dwarsgeplaatste) motor huist," dat is puur een kwestie van persoonlijke voor- keur. Beide transmissies werken goed, zij het dat ook de van oorspron kelijk 2,5 tot 2,7 liter vergrote motor nog een ongelijkmatig koppelverloop heeft bij laag toerental. Met soepel wegtrek ken heeft de automaat weieens wat moeite, wie goed de kop peling kan bespelen doet dat met handschakeling beter. Het brandstofverbruik van de Honda kwam iets hoger uit; tussen 1:8 en 1:9, terwijl de Rover ook nog wel bijna 1:10 kon halen. Waar dat precies De onverdeeld positieve pun ten mogen zeker niet onver meld blijven. De auto's hebben een stille, zeer soepele motor die voor prima prestaties zorgt. er er: aan ligt is moeilijk te ze De ventilatie van de Hi uitstekend, die van de kon wat beter. Waarbij eind blijft dat beide auto de prestaties, veel c zeer rijke uitrusting en hoorlijk hoogstaand drag bieden. Bij de pri de Honda Legend Coup en dat ook wel, want met ditioning erbij kost-ie dan een ton. Had Hor maar het aanzien va Rover-merk. De Rover I tesse kan nog heel wat verbetering hebben, a;j, andere kant is-ie bepaal duur voor een topmodU

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14