Geef racefietsers hun eigen duinpad Mogelijk redding Warmondse beuken Jan v,ï" fijü- CCL gaat op in Hobaho VVV NOORD WIJK IS OVERLAST BEU: houdt morgenavond in irwoude de laatste disco W seizoen. Vanwege het ADlen jubileum van Utopia I entree slechts 25 cent. _8 yg 25 juni is er van twee ;ld W uur soos 'n de Westen- ükbtytopia besluit het seizoen zona sportieve toer. Zondag 7 judej er de mini-triathlon (in- te $1613) en op 14 juli de t vojentijdrit (informatie bij tie van der Maat, Schen- 2 13, telefoon 2112). )eela "ló'jo (2) an tyrencentrum Het Kasteel 'chef zonc^aS een disco in het fjg j.j aan de Concertweg in k jen aan den Rijn fing- half drie en de p£ kost f3,50 ert 'uziekverenigingen DSS \rlanderveen en Cres- jeoi'ê} uit Nieuwveen geven 82 iagavond een zomercon- de r.k. kerk aan het a| U|leinde in Aarlander- 1 Tijdens dit concert wordt het programma ge speeld, dat ook in juli op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade ten gehore wordt gebracht. Aanvang half ne gen. Markt Op het Vuurtorenplein in Noord wijk wordt zondag van twaalf tot zes uur een toeristi sche markt gehouden. Concours Sint Jeanne d'Arc houdt zon dag een groot drumband- en majorettenconcours waaraan 25 drumbands en majoretten- groepen uit Zuid-Holland zul len meedoen. Het concours wordt gehouden in De Schel ft in Noordwijkerhout. De en tree kost J3, kinderen moeten /I betalen. Aanvang twaalf Raku-stoken Het nieuwe zomerseizoen bij galerie De Kever in Kaag dorp wordt zondag officieel geopend. Er is muziek en de glazuur-methode „raku-sto- kenwordt gedemonstreerd. De aanvang is twee uur in de galerie aan de Irenenlaan 17. Familiedag Het recreatiegebied Vlietland in Voorschoten is zondag het decor van een open familie dag. De familie-recreatiedag begint om kwart over elf 's- och tends en duurt tot vijf uur 's middags. Allerlei at tracties zijn gratis of tegen ge reduceerde prijs toegankelijk. Hetzelfde geldt voor het pon tje dat Vlietland met Voor schoten verbindt. Het festijn wordt georganiseerd door de provincie Zuid-Holland in sa menwerking met de exploi tanten van het recreatiege bied. De attracties voor hei hele gezin variëren van wa terfietsen, rollerskaten en al lerlei andere sporten tot teke nen en zelf geschminëkt wor den. Bovendien is Circus Ca- prioli van de partij met ondei meer een fakirshaw en clownsnummers. Liefhebbers van een ijsje komen gratis aan hun trekken tijdens een spel letje midgetgolf. Vlooienmark t In Treslong in Hillegom worden zondag van tien uur tot half vijf een vlooienmarkt en een ruilbeurs gehouden. Voor de kinderen is er een kindervlooienmarkt. Wie een kraam wil huren kan contact opnemen met telefoonnum mer 02520-17552. De toegangs prijs bedraagt f3, kinderen moeten fl,50 betalen. Kamperen De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia houdt het jaarlijkse kampeerweekeinde dit jaar op 30 juni, 1 juli en 2 juli. Tijdens dat weekeinde slaat Utopia de tenten op in de Weipoort. Wie wil mee- Expositie (3) doen, moet zich tijdig opgeven bij Robert Blom. telefoon 2932. wijkerhout. Marieke van Amerong, één van de kunste naars werd daartoe uitgeno digd door dedirectie van het congrescenter. Daarbij mocht zij zelf nog een aantal colle ga 's uitnodigen ook te expose ren. Marieke van Amerong koos voor de kunstenaars Jan van Zonneveld met zeefdruk ken, Rob Braamhorst met on der meer krijttekeningen, Inex Creuwels met etsen en wandkleedjes en Marianne Meester met gouaches. Zelf maakt ze aquarellen en olie verven. Expositie (2) Schilderes Danielle Orelio ex poseert tot zaterdag 30 sep tember in Hotel Wassenaar 's Zomers vaart Orelio met haar tjalk door Nederland en dan doet zij inspiratie op om vooral landschappelijke kunstwerken te maken. Het materiaal dat de kunstenares gebruikt bestaat uit aquarel verf, zeefdrukverf, pastels en diverse krijtsoorten. De ten toonstelling in Hotel Wasse naar laat slechts een klein ge deelte van de collectie zien. De expositie in Hotel Wasse naar, aan de Katwijkseweg 33, is dagelijks te bezichtigen van negen tot negen uur. Expositie Vijf Alphense kunstenaars exposeren tot 1 september hun werk in het Congrescen ter Leeuwenhorst in Noord- Günther Borst exposeert houtsnedes en olieverven in hotel-restaurant De Water geus aan de Simon van Capel- weg in Noorden. De vernissa ge vindt zondag plaats van elf tot twee uur. De expositie is de gehele week te bezichtigen vanaf tien uur. IN| ""t)EN OMGEVING QeXdwOvwiant DONDERDAG 22 JUNI 1989 PAGINA 13 vitaliteit van de beuken niet ten goede. De gemeente ba seert dit op een twee jaar oud rapport van de firma Ruysen- dael en een meer recent stuk van ingenieursbureau Oranje woud. Omdat het verwijderen van de bomen die er het slechtst aan toe zijn de levensduur van de andere zou tekorten (zonne brand) kiest de gemeente voor de meest rigoreuze oplossing. En dat zat de goedgevulde pu blieke tribune gisteren niet lekker. Diverse sprekers leg den een relatie tussen de komst van het asfalt en het verdwijnen van de bomen. Wethouder De Vos bestreecj dat. „Er is geen relatie tussen de bomen en het asfalt. Wij hebben bij de reconstructie van de route alles meegeno men om er voor de komende jaren vanaf te zijn. Daarbij hoort de vraag hoe staan de bomen er bij. Ik had wat dat betreft ook liever een ander rapport gezien". Vanaf de publieke tribune werd echter gesteld dat het helemaal niet wenselijk is om iets aan die bomen te doen. De heer Dijkman, voorzitter van Warmelda: „Bomen worden altijd gefaseerd gerooid, dat is de meest normale zaak. In het rapport worden de meeste bo men als matig gekwalificeerd. Matige bomen zijn goede bo men. Het is een misinterpreta tie dat matige bomen gerooid moeten worden. Als voorzitter van Warmelda maak ik mij sterk dat die bomen moeten blijven staan. Los van het as falt dat er komt". Volgens de heer Bonjer heeft de gemeente ook een verantwoordelijkheid tegenover de Stichting Zuid hollands Landschap, de eige naar van het naastgelegen bos. Als de beuken verdwijnen is de beschermende werking ten opzichte van de bosrand ook verdwenen. Mevrouw Van Egmond (PW) stelde dat in het Ruysendael- rapport vier oplossingen wor den aangegeven. Ten eerste rooien, waar de gemeente voor kiest. Vervolgens vitaliteitver- beterende maatregelen, waar haar voorkeur naar uitgaat. En standplaatsverbetering of verkeersomleiding, wat lastig te realiseren zal zijn. Volgens de commissie moet het college de alternatieven toch op zijn minst maar eens onderzoeken. ^senaar koopt Wong voor «agj.OOO gulden |ENAAR Restaurant Suzi aan de Rijksstraatweg in ïaar wordt voor 845.000 gul- rkocht aan de gemeente Was- Over de verkoop van het inmiddels overeenstemming met de eigenaar. Voor de die liggen tussen het lint Den Deyl en de Rozen- ordt een bestemmingsplan :eld. Zo zijn er plannen om straatweg te verbreden. Het idoeling, om zo spoedig mo- ia aankoop de panden van 'ong te slopen. Dat kost de ite 50.000 gulden. Minder appartementen in voormalige Schutse SASSENHEIM De voormalige Schutse aan de Parklaan zal binnen afzienbare tijd verbouwd worden tot appartementencomplex. Wethouder H. Drenth maakte gisteravond tijdens een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening bekend dat de bouwplannen in een afrondende fase zijn gekomen. Het gebouw, dat oor spronkelijk dienst deed als bejaarden tehuis, kwam twee jaar geleden leeg te staan toen een nieuw onderkomen aan de Jan van Brabantweg werd be trokken. In januari 1988 werden 36 bejaarden uit Woubrugge tijdelijk on dergebracht in de Schutse in afwach ting van de voltooiing van het nieu we centrum Woudsoord dat onlangs officieel is geopend. Bovendien werd een aantal van de kamers verhuurd aan de Leidse studentenvestiging. Op 1 april moesten ook de studenten el ders een onderkomen zoeken. Het gebouw, dat aanvankelijk ge kocht werd door de Zuidlimburgse projectontwikkelaar van der Looy, is inmiddels doorverkocht aan project ontwikkelaar Wilma die gevestigd is in Den Haag. In tegenstelling tot eer dere plannen zullen er geen 56 maar 22 appartementen komen. De woon eenheden zijn bedoeld voor 55-plus- sers en in eerste instantie zullen uit sluitend Sassenheimers in aanmer king komen. Wanneer op 27 juni de bouwverguning binnen is zal aan het eind van de maand begonnen worden met een verkoopcampagne. Meer in formatie zal begin juli verstrekt wor den in de Oude Tol. Vijf illegalen opgepakt bij controle WASSENAAR De Wasse- naarse politie heeft bij een controle bij een viertal bloem- bollenbedrijven, vijf illegaal in Nederland verblijvende bui tenlanders aangehouden. Bij de controle, die werd gehou den in samenwerking met de dienst inspectie arbeidsver houdingen van sociale zaken, kwamen ook nu enkele geval len van steunfraude aan het licht. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. De illega len zijn aan de vreemdelingen politie overgedragen. Zij zul len waarschijnlijk worden uit gewezen. LISSE Hollands Bloembollenhuis Holding (Hobaho) heeft alle aandelen van C. Clemens Lisse (CCL) verwor ven. Dit betekent dat Koelhuis Hillegom, eveneens eigen dom van Hobaho, en CCL in de nabije toekomst intensief gaan samenwerken CCL is veertig jaar geleden gestart als specialist in de „heetstook" van hyacinten. Inmiddels is CCL uitgegroeid tot een veelzijdig behandelingsbedrijf met een goede reputatie. CCL moet echter door de groei van de laatste jaren grote investeringen plegen. Daarom is besloten samenwerking te zoeken met een bedrijf in dezelfde branche. Dit werd gevonden bij Koelhuis Hille gom. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden van CCL op de huidige lokatie worden voortgezet. Behandelingen die wegens ruimtegebrek elders waren gepland, vinden nu bij Koelhuis Hillegom plaats. Daar heeft juist een uitbrei ding van 3500 vierkante meter plaatsgevonden. Er wordl onderzocht hoe het samengaan van beide preparatiebe- drijven verder gestalte kan krijgen. Een volledige con centratie wordt in de toekomst niet uitgesloten. Meisje valt van het dak RIJNSBURG Een 17-jarig meisje uit Rijns burg is gistermid dag met een ge broken been en diverse snijwon- den naar het Academisch Zie kenhuis in Lei den overge bracht. Het meis je viel van het dak van een schuur in de Mei boomstraat. Bolwerk wint zwemwedstrijd SASSENHEIM Het Bolwerk is gisteren eerste geworden tijdens wedstrijden om het kampioenschap zwemmen voor Sassenheimse basis scholen. In totaal deden 768 leerlin gen van acht scholen aan het kam pioenschap mee. De Bolwerkschool behaalde 1014 punten, de Spring- plankschool werd met 1026 punten tweede en de derde prijs ging naar de Overplaatsschool, die 1051 pun ten vergaarde. Aan het waterpolo werd door vijf scholen met tien teams deelgenomen. Bij de jongens werd de Overplaatsschool eerste, de Wegwijzer tweede en de Kompas- school derde. Bij de meisjes werd 't Anker eerste, de Kompasschool tweede en de Wegwijzer derde. WARMOND Het rooi en van 22 beuken, die langs de Herenweg bij het bos van Krantz staan, stuit op grote bezwaren. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering van de com missie openbare werken. Burgemeester en wethou ders kregen het advies te bekijken of de 150 jaar oude bomen niet kunnen worden behouden. De 22 bomen staan, samen met nog 39 andere, op de nomina tie gerooid te worden bij de as faltering van de doorgaande route Hoewel voor de meeste van deze bomen nieuwe exem plaren worden geplant, gelden de 22 beuken als gezichtsbepa lend voor de entree van het dorp. Daarom mogen ze vol gens de bezwaarmakers niet verdwijnen. Volgens de gemeente War mond bezitten de bomen ech ter een latent gevaar. Door de eenzijdige wortelstructuur, er groeien geen wortels onder de weg, kunnen ze gemakkelijk omwaaien. Bovendien komt de eenzijdige wortelstructuur de Proloog vredestocht naar marinevliegkamp Valkenburg Mariënhaven heeft rolstoelbus Verpleeghuis Mariënhaven aan de Mgr. Aenge- nentlaan 1 in Warmond beschikt over een rol stoelbus. Gisteren werd het voertuig officieel in gebruik genomen tijdens een receptie van het bestuur van de Stichting Recreatieve Activitei ten Mariënhaven, die 10 jaar bestaat. De twee vrijwillige chauffeurs en vier werknemers van het verpleeghuis, die omstreeks 10.000 gulden bij elkaar hebben gefietst tijdens de IJsselmeer- ronde introduceerden de bus. De rolstoelbus heeft 90.000 gulden gekost. Dat geld is door middel van allerlei acties bijeen gebracht. Naast de sponsorfietstocht zijn er sponsorlopen ge weest. bingo-avonden, rommelmarkten en an dere activiteiten om geld in het laatje te bren gen. Om de jaarlijkse exploitatie van de bus te bekostigen zullen die activiteiten ook steeds moeten doorgaan. De rolstoelbus biedt plaats aan zes bewoners in hun rolstoelen en de bege leiders. De rolstoelbus zal intensief worden ge bruikt. In principe staat er dagelijks iedere och tend en iedere middag een uitstapje op het pro gramma. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VALKENBURG Het Haagse Vredes Platform houdt op woensdag 5 juli een demonstratieve fiets tocht naar het marine vliegkamp Valkenburg. Deze fietstocht vormt de pro loog van de Europese Vrede- sestafette, een internationaal wielerevenement voor ont spanning en ontwapening. De volgende dag gaan de estafet tefietsers richting Moskou. De Europese vredesestafette voert dwars door Europa. Behalve in Den Haag wordt er ook gestart in Parijs en Praag. Via Frank furt, Dresden, Warschau en Minsk gaan de fietsers naar het eindpunt Moskou waar de kernploeg op 6 augustus arri veert. De proloog van deze es tafette begint op verschillende plaatsen in Zuid-Holland. Er kan gestart worden om half vier bij de Morspoort in Lei den, om kwart voor vier bij het Damplein in Leidschen- dam, om kwart over vier bij de Haagse Schouw in Leiden en op de Wassenaars weg hoek Doormanpad in Katwijk om vijf uur. In Valkenburg wordt een petitie aangeboden waarna de deelnemers naar Den Haag terugkeren. Daar vindt 's avonds vanaf acht uur op het Plein in Den Haag een mani festatie plaats. NOORDWIJK Er moeten maatregelen wor den genomen tegen de ra cefietsers in de duinen. Dat stelt de Noordwijkse VVV-directeur W. Rovers in een brief die hij deze week aan het gemeente bestuur van Noordwijk, Staatsbosbeheer, Provinci ale Waterstaat en de ANWB heeft gestuurd. Aanleiding zijn de voort durende klachten die op het VV V-kantoor terecht komen óver de overlast die trimfietsers veroorza ken op de recreatieve fietspaden in de Noord wijkse duinen. „Ik heb respect voor trimfiet sers én recreatieve fietsers maar de beide snelheden ver dragen elkaar niet op één fietspad", aldus W. Rovers. Volgens directeur Rovers moeten maatregelen genomen worden om ongelukken te voorkomen. „Er gebeuren nu regelmatig kleine ongelukjes op de fietspaden. Jonge gezin nen met kinderen op de fiets en bejaarden worden gewoon van de weg gedrukt. Ik merk het zelf ook als ik op zondag ga fietsen in de duinen. Hier moet iets gebeuren voordat er echt iets verschrikkelijks plaatsvindt". Het is niet de eerste keer dat Rovers het Noordwijkse ge meentebestuur vraagt iets te doen aan de fietsproblematiek in de duinen. Hij hangt al ja ren bij het gemeentebestuur aan de bel over de met hoge snelheid door de duinen ra cende fietsers. „Iedereen zegt steeds dat er niets aan te doen is. Officieel is er geen onder scheid tussen een trimfietser en een recreatieve fietser. Ik word steeds met een kluitje in het riet gestuurd want de overheid weet het zelf niet", stelt de VV V-directeur die re gelmatig klachten krijgt over de racefietsers in de duinen.» „Iedereen die ik hier over spreek, kent het probleem. Al leen klaagt niet iedereen on middellijk", stelt Rovers die hoopt dat voor het hoogseizoen maatregelen worden genomen. „Laat ze het fietspad maar on vriendelijk maken voor de hardrijders Desnoods bestem men ze een enkel fietspad in de duinen tussen Noordwijk en Zandvoort voor de hardrij ders terwijl ze op de andere fietspaden niet meer mogen komen. De overheid moet hier maar iets voor bedenken. Ik maak de regels niet en mag geen bord ophangen dat race- fietsers niet meer welkom zijn in het duin". Brul Ook bij de Noordwijkse politie komen er regelmatig klachten binnen over de racefietsers. „Vaak gaat het over het ge drag van de groepjes fietsers. Eén met de grootste bek gaat voorop en geeft een brul. Wandelaars en andere fietsers schrikken want ze komen dan met een gang van 40, 50 kilo meter per uur aanrijden", stelt J. Orlemans van de Noord wijkse politie. Volgens Orle mans speelt het probleem met de fietsende snelheidsduivels door de duinen al jaren, ook al is het niet zo nijpend als bij voorbeeld in Katwijk. „In onze fietspaden zitten vaak al wat snelheidsremmers als scherpe bochten. Daarnaast zijn er meerdere fietspaden in het Noordwijkse duin waardoor het minder druk is dan bij voorbeeld bij Katwijk". Een oplossing van de fietser- sproblematiek is, volgens Orle mans, moeilijk. „We kunnen de racefietsers flink gaan jen nen want ze hebben vaak geen reflector, wit achterspatbord en verplichte bel. Dat lost niet echt wat op. Het is puur een mentaliteitskwestie". j>ge omzet ICNB dit De Coöperatieve ï'Jjflandse Bloembol- j^jitrale (CNB) in Lisse in het boekjaar jl989 een omzet van kotniljoen gulden be ef Verschillende on- Ciïilen van de coöpera- daar nog niet bij ,r^a) zodat de definitieve erf veel hoger zal uit- t dl n hl Belijk komt de CNB op Wevjjzetstijging van 3 3 pro_ leiitr was rekening gehou- •rujfct een omzetdaling van e/fy-ocent gezien de prijs- dejkeling van de bloem- 0. -S) De hogere omzet is in Ite danken aan de betere "jan de gladiolen en de n (éjende handel in lelies vihet boekjaar. Zomerar- -E li als tulpen, irissen, nar- rol en hyacinten waren on Ie kwekerij nauwelijks en Bekkend. Voor het ko- 3ug boekjaar zijn de ver- siigen bij de CNB even- pinstig gezien de inmid- koopcontrac- wordt gerekend op een :ijging van vijf procent. B keert de leden in de n Aielft van juli 1,5 miljoen uit. De afgelopen vijf ut ifeft de CNB tien miljoen hel uitgekeerd aan de le- iig ^t aantal leden is het af- boekjaar gestegen van 1764. Daarbij zijn nog honderd BSF-leden ge- nel iens lidmaatschap pas Jfsfini 1989 ingaat. Romantiek op school Astrid Vergeer (24) en André Hogervorst (24). beiden leer krachten van de rooms-katho- lieke basisschool De Waaier aan de Herenweg in Warmond traden gisteren in het huwelijk. De twee prille echtelieden leer den elkaar op school kennen. Astrid geeft les aan groep drie, André treedt op als invaller in het kader van de arbeidstijd verkorting. Het huwelijksfeest ging gistermorgen op school niet onopgemerkt voorbij. Met de kinderen werd alvast een voorproefje genomen. Op het gemeentehuis in Lisse werd vervolgens het huwelijk voor de wet voltrokken, waarna de kerkelijke inzegening in de Warmondse Matthiaskerk* volgde. Groep drie van De Waaier was aanwezig om een ereboog te vormen. Bruid en bruidegom zullen overigens niet bij elkaar op school blij ven. André Hogevorst heeft namelijk werk gekregen op een andere school. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Oorkonde voor „heldjes" Bestaan „heldjes"? Heldinnetjes in elk geval wel. Gisteren verzamelden 52 jongens en meis jes zich in De Schelft in Noordwijkerhout omdat ze allemaal vijf boeken naar keuze hadden ge leend in de bibliotheek over een held. Daarmee waren ze „boekenhelden" geworden en ze kre gen van burgemeester F. Winkel een oorkonde nadat deze zelf eerst iets over de indianenboe ken uit zijn eigen jeugd had verteld. Daarna kre gen de kinderen een toneelvoorstelling te zien waarin twee kinderen met een ontzettend lange neus voortdurend gepest werden, tot ze een to venaar ontmoetten die hen daar wel van wilde verlossen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13