TENNIS CIRCUIT Zeelenberg jaagt op fabriekssteun Elmar Gerth kent geen mededogen met Bakker Kees-Jan Schuilenburg eerste leider LCcircuit Plannen voo race-circuit bij Yerseke De onstuitbare ambities van Donald J. Trump NOP strikt dressuurpaarden DJ SPORT fieteUe Qowuvnt WOENSDAG 21 IUNI 1989 PAGIj LEIDERDORP LEIDEN Na Marcel Vink weet nu ook Erik Bakker wie Elmar Gerth is. De 18-ja- rige Leeuwenburgh-speler veegde gisteren tijdens het toernooi van de Munnik in een recordtijd de baan aan met de als derde ge plaatste Bakker. Het ser veerkanon van Dekker gunde zichzelf niet de tijd om in zijn spel te komen en dat was koren op de molen van Gerth, 6-1, 6-1. Het toernooi van de Munnik verliest daarmee wel direct een van de smaakmakers. Vo rige week bewees Bakker im- piers nog zijn kunnen in Lisse, toen hij doordrong tot de fina le. Een revanche tegen Kees Jan Schuilenburg zat er dit maal echter niet voor hem in. „Het kan raar lopen met dit spelletje. Vorige week verloor ik nog van Kees Heemskerk, waarvan Bakker met twee maal 6-3 won", merkte de Leidschendammer lachend op. Gerth die vorige week als gro te onbekende het gravel in Lisse betrad, heeft met de winst op Vink en Bakker in korte tijd al een aardige repu tatie opgebouwd. Vanaf het begin zette de twee jaar gele den naar Nederland overgeko men kampioen van Curagao Bakker onder druk. „Bakker, hoe slecht het ook ging, bleef maar rammen", aldus Gerth die daar met een akelige preci sie goed gebruik van maakte. De regelmatig, maar slecht naar het net opkomende Bak ker, zag diverse passeerslagen aan hem voorbij gaan. En om dat ook zijn service hem al snel in de steek liet, was het spoedig gedaan. De eveneens slecht serverende Kees Jan Schuilenburg voor kwam een vroege uitschake ling. Hij gunde zich tegen Marc Fleischeuer in de eerste set bij de stand 5-2 even de tijd voor wat experimenten, maar averij liep hij daardoor niet op: 6-4, 6-2. Martijn Krans had drie sets nodig tegen Patrick Kieboom: 3-6, 6-3, 6-4. Een rang lager, in HEB2, gaf Erik Bolten zich na een slopende partij over aan Henk Jansen: 7-6, 3-6, 0-6. In het damesen kelspel Bl overleefde Dekker speelster Nathalie van Lith te gen Nathalie van der Voort vijf matchpunten en kreeg bij 6-5 in tie-break zelfs kans winst van de tweede set. Het bleek niet aan haar besteed: 1- 6, 6-7. Ook het herenenkel Cl is een topper in de persoon van Jo- han Draulans kwijt. De als tweede geplaatste OLTC- speler verloor van Jan Pieter Hartwijk met de cijfers 6-7, 3- 6. Aanvoerder van de plaat singslijsten, Perry Paauw, vol deed tegen Armando Paoloni met 6-3, 6-1 aan zijn plicht, terwijl Remo Bouwman in Cl Rudolf Kampers versloeg: 6-4, 6-2. Sassenheim De als derde op de B-lijst ge plaatste Rogier Liefbroer ken de gisteren in het enkelspel weinig moeite met Marcel Gerritse. Na twee sets vond hij het genoeg, waarbij hij zijn op ponent drie games cadeau deed: 6-3, 6-0. Lisse-speelster Elly Reeuwijk, eveneens derde op de plaatsingslijsten, deed het zo mogelijk nog sneller. Tegen B-genote Astrid Leyten werd het 6-1, 6-0. Ellen de Jong had in het DEB drie sets nodig tegen D. Pat. Een aantal dat ook Jack Manuputty in HEC nodig bleek te hebben. In de derde set was echter alle weerstand bij Jos de Mooij ge broken: 7-5, 2-6, 6-0. De Merenwijk De geplaatste koppels in het per traditie zeer gezellige dub- beltoernooi van De Merenwijk houden zich netjes aan hun rol van favoriet. De ervaren wed strijdleiding, bestaande uit An neke Wijnveldt, Siska Zeilma ker, Anne en zwager Ton Poots, staat dan ook niet voor verrassingen. In het heren- dubbel Dl 30+ is de strijd het felst, een Masterticket is niet eenvoudig te verdienen. De als drie en vier getipte koppels hebben dit ondervonden. Dick Dofferhoff en Leendert den Houter verloren van het duo Kantebeen/Van der Starre. Herpst en Stork lieten zich verrassen door Theo van Ham en Leo Wijnands. Parallel aan de dertig plussers loopt het „gewone" HDD1. Als de ver wachting uitkomt strijden Menno en Ton Poots zondag in de finale tegen Raymond en Theo Poots. In het HDD2 30+ Ccidóc Sommit is het duo Paardekoper- Paauw van de lijst verdwe nen. Paauw bleek nog geen dertig jaar te zijn. PETER VAN DER HULST PETER KLÉIN Plaatsing Merenwijk dubbeltoer- HDC1: poule. DDC1: poule GDC1: 1. Van Riet/Bierling, 2. N.v.d. Voort- /Wijnveldt. HDC2: 1. Leihitu/Les- quillier, 2. Van Tongeren/Van der Zeeuw. DDC2: 1. Leunisse/T.v.d. Voort, 2. Van der Heiden/Voorham GDC2: 1. Jagerman/Olivier, 2. N.v.d. Voort/M. Prins. HDD1: 1. A. M. Poots, 2. R. Th. Poots. DDD1: poule. GDD1: 1. Rijn- ders/Jong A Tai, 2. Van Dinten- Heemskerk. HDD2: 1. Feunekes- /Hinze, 2. Paardekoper/Paauw. DDD2: 1. Van Duyn/Van Rooden, 2. Bronsveld/Hagemans. GDD2: 1. V.d. Veer/De Jong, 2. Ormondt/V.d. Net. HDD1 30+: 1. Parlevliet/V d. Plas, 2. Chrispin/Guyt. DDD1 30+: 1. Den Heijer/Van Ormondt, 2. Van Ark- /Bakker. GDD1 30+: 1. Herpst 2x, 2. Keulsdom/Hartwijk. HDD2 30+: 1. Laarhoven/Wildschut, 2. Van Meurs- /Willems. DDD2 30+: 1. Van Duyn- /Van Rooden, 2. Meijeraar/Rakhorst. GDD2 30+: 1. Witteveen/Kruit, 2. Tanis/Wildschut. LEIDEN Kees-Jan Schui lenburg heeft zich na winst in het eerste toernooi (Lisse) genesteld op de eerste plaats in het LCcircuit. De Leiderdor per, die zich ook vorig jaar wist te plaatsen voor de Mas ters, lijkt daarmee een zeer se rieuze kandidaat voor het ook dit seizoen weer op Unicum te houden evenement. Het com petitiesucces van de Munnik kreeg zijn vervolg in Lisse, daar teamgenote Bionda Zon- derop eveneens de titel voor zich opeiste. Zij bezet dus de eerste plaats op de B-lijst van de dames. Zijn de eerste posities in B niet zo opmerkelijk te noemen, in C lijken enige nieuwe „groot heden" opgestaan te zijn. Bij de heren voert Johan Drau lans, twee jaar geleden nog een D-speler, de lijst aan en bij de dames is Nieuwvennepse Renée Crama de topper. Vorig jaar was zij nog „slechts" halve finaliste in D. Dat resultaat lijkt Merenwijk-speelster In- grid Kruit de eerste week van september op Unicum mini maal te kunnen halen. Kleine Kruit overtuigde wel heel dui delijk in Lisse. Haar mannelij ke evenknie Léon van der Geest kreeg een behoorlijke slok punten doordat het D- toernooi in Lisse extra ge waardeerd werd. Daar werd immers eveneens een 30+toer- nooi afgewerkt. Circuitstand tot en met 18 juni HEREN B: Kees-Jan Schuilenburg (De Munnik) 6; Erik Bakker (Dekker Tennis) 4; Kees Heemskerk (Casino), Marco van Trigt (Hillegom) 3; Elmar Gerth (Leeuwenbergh), Mare Koot (Bennebroek), Gerard Kroese (Wad- dinxveen), Arthur Ludlage (Merleho- ve) 2. (De DAMES B: Bionda Zonderop Munnik) 5; Madeion Verdegaal (Hil legom) 3; Karin Croese (Dekker), Ca- rola Geerlings (Zee en Duin) 2; Ellen de Jong (Hillegom), Minam Sieme- rink (Unicum), Petra Wille (TEAN), Claudia Witteman (De Munnik) 1. HEREN C: Johan Draulans (OLTC) 8; Maurice de Lijster (Hillegom) 6; René van der Linden (Van Nispen), Willem Visser (Hillegom) 5; Leo Bie- zeman (Hillegom), Frank Castien (Merlehove), Arnaud van Dam (Casi no), Koen Stroo (OLTC) 4. DAMES C: Renée Crama (De Kik kers) 5; Marieke Bethlehem (Nieuw Vennep) 3; Fran?oise Velzel (Uni cum), Claudia Witteman (De Mun nik) 2; Marièlle vd Bent (Zee en Duin), Sandra Faas (Lisse), Ria van Overschot (Boekhorst), Caroline Spruyt (Hillegom) 1. HEREN D: Léon vd Geest (Van Nis pen) 8; Bartel Swart (Hillegom) 6; Bo ns ter Meulen (Hillegom), Romep Canter Visser (Forescate) 5; C. Aan- hane (Zee en Duin), Jan Willem Gi- lijamse (Hillegom), Jos Nieuwenhuys (De Kikkers), Mark Spigt (Forescate) DAMES D: Ingrid Kruit (De Meren wijk) 6; Monique ten Tusscher (STV) 4; Lisa Colson (Hillegom), Georgette Demmink (Lisse) 3; Pauline Bont (Zaanstad-Zuid), Tamara Canter Vis ser (Forescate), Irma Machielse (Qra- vel), Lanny Tan (De Kikkers) 2. Deelnemers Masters D30+ HEREN: Herman van der Schrier (Hillegom)/Jos Warmerdam (Rille- gom); Ton van Oort (Overbos)/Gio- vanni Propoli (MVKV); Dick Jong bloed (Hoogmade)/Hans Lorscheyd (Hoogmade); Wim Crama (TEA- N)/Andre van Noort (TEAN). DAMES: Tineke van Noort (De Boekhorst)/Ria van Overschot (De Boekhorst); Hannie Boskamp (Oost- hout)/Siny Evers (Oosthout), An de Bok (Hoogmade)/Evelien Starren- burg (TC Eersel); Martine van Am- stel (Hazerswoudse TC)/Anja de Wit (Hazerswoudse TC). Nieuwe hoofdsponsor Bax VOORHOUT Bax heeft een nieuwe hoofdsponsor. Medi Interim, een landelijk uitzend- buro voor gezondheidszorg, heeft zich voor twee jaar aan de Voorhoutse zaalvoetbalclub verbonden. Bax veroverde dit seizoen het Nederlands kampi oenschap en de nationale zaal voetbalbeker. (Van onze correspondent Jo Wijnen) NEW YORK Donald J. Trump, het 42-jarige won derkind van de Ameri kaanse zakenwereld, staat op het punt de Friese scheepsbouwer Abels te Makkum eèn jacht te la ten bouwen dat 128 meter lang moet worden en waarvoor de onmetelijk rijke Newyorker bereid is de lieve som van 330 mil joen gulden te betalen. Een zogenaamde Tetter of intend' is al getekend. bitieuze project dat uiteindelijk 'het mooiste en grootste jacht van de wereld' moet opleve ren. Trump-woordvoerders in New York hullen zich voorals nog in een diep stilzwijgen over de specificaties en inrich ting van het schip en zeggen over de mogelijke bouw ervan hoegenaamd niets te weten. Zelfs wil men geen vragen be antwoorden over wat er met Trumps huidige jacht, de Trump Princess, gaat gebeu ren. De Newyorkse tycoon kocht dat vorig jaar van nie mand minder dan de door het Iran-Contra's-schandaal in op spraak geraakte Arabier Ad- nam Khashoggi. Het schip ligt TYCOON LAAT SUPERJACHT BOUWEN IN NEDERLAND ft Js'fïl lie) doorgaans afgemeerd aan de East River in New York. Toch is de Trump Princess be paald geen onbeduidend scheepje. Trump moest er 28 miljoen dollar voor neertellen en liet er vervolgens nog eens voor 8 miljoen aan vertimme ren. Het jacht omvat 11 dubbe le gastensuites en kan in totaal 50 personen vervoeren, de 31 koppen tellende bemanning niet meegerekend. Trumps badkamer is letterlijk met goud behangen. Iedere suite heeft televisie, stereo, video en telefoon. Er is een bioscoop met 18 zitplaatsen aan boord, een zwembad, een waterval, drie liften en verder alles wat een mens zich maar kan wen sen. Het door Benetti in Via- reggio (Italië) gebouwde vaar tuig, dat vijf boven de water lijn gelegen dekken heeft, heeft oorspronkelijk om en na bij de 100 miljoen dollar gekost en werd in 1980 afgeleverd. Soortgenoten Wie is deze Donald J. Trump Leidse regio zes trainers rijker DEN HAAG Op het bonds- bureau van de Haagse Voetbal Bond hebben maandag de heren W.C. Guyt (Katwijk), A.B. van Haarlem (Leiden), P.A. van der Heyden (Zoeter- woude), A. Kamphues (Lei den), A.J. Lamers (Leiden) en P. van Leeuwen (Alphen aan den Rijn) het diploma, beho rend bij de cursus Trainer/ Coach III in ontvangst mogen Oogletsel bij aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN Een 11-jarige Alphense jongen is gistermiddag met ernstig oogletsel opgenomen in het Rijnoord ziekenhuis. De jon gen reed rond half vier met zijn fiets in de Rijpstraat en naderde de Van Nesstraat. Daar verleende hij geen voor rang aan een personenauto, waardoor een aanrijding ont stond. BAARN De stichting Het Nederlandse Olympi ade Paard (NOP) heeft vier dressuurpaarden ge contracteerd. Het zijn Bonfire (amazone: Anky van Grunsven), Vanitas en Vincent (Annemarie Sanders-Keizer) en Am bush (Gonnelien Gordijn). Het is de bedoeling dat de talentvolle paarden tot de Olympische Spelen van Barcelona in Nederlandse handen blijven. Het NOP heeft tevens besloten zich nadrukkelijker met de military te gaan bemoeien. In 1989 en 1990 zal jaarlijks een bedrag van 100.000 gulden voor deze discipline in de paardesport worden uitgetrok ken. Het NOC wil daarbij steeds met vijftig procent (maximum 30.000 gulden) in het eigendom van een paard participeren. Het NOP hoopt binnenkort te vens de onderhandelingen over de aanschaf van drie jon ge springpaarden af te ronden. die er op uit is namen als die van steenrijke soortgenoten Getty, Rockefeller en Onassis naar een vergeten hoek van de geschiedenis te verwijzen? De in New York geboren en getogen Trump is waarachtig niet de rijkste man van de we reld, maar wel iemand wiens vermogen tot de verbeelding van miljoenen Amerikanen spreekt. Zou hij in Nederland al gauw als een van alle goede smaak gespeende patser wor den weggezet, in Amerika is Trump een held en een toon beeld van fantasie, durf, on dernemingszin en werklust. Een onlangs verschenen auto biografie, waarvoor Trump een echte schrijver inhuurde, werd een bestseller, al zeggen Trumps vijanden dat hij zelf herhaalde keren de gehele op lage heeft opkocht. Trump geeft zelden interviews maar is toch dol op publiciteit. Hij verafgoodt zijn eigen naam, die dan ook niet groot en vaak genoeg gedrukt en uitgespro ken kan worden. Alles wat hij in zijn handen neemt krijgt de naam Trump. Met zijn vrouw Ivana en zijn drie kinderen leidt hij een" leven voi gla mour, zich bewegend van het ene eigen huis naar het ande re, zich verplaatsend met ei gen vliegtuigen en helicopters of spelevarend op de Ameri kaanse wateren in gezelschap van vrienden die rijk of zeer beroemd, of beide, moeten zijn. Vijf miljard Trump heeft zijn fabelachtige fortuin - dat wordt geschat op 5 miljard dollar - in het on roerend goed gemaakt. In feite is hij een omhoog gevallen huisjesmelker die alleen al in de Newyorkse wijk Brooklyn 24.000 appartementen bezit. Hoewel hij al vroeg door zijn vader - eveneens een succes volle huisjesbaas - in de ge heimen van de onroerend- goedwereld werd ingewijd, kwam Donald Trumps grote doorbraak pas in 1976. Toen bouwde hij voor 30 miljoen dollar het nu beroemde Grand Hyatt Hotel bij Central Station in New York. Sindsdien heb ben de ambitieuze projecten hem niet meer losgelaten. Hij mag zich nu de bezitter van talloze wolkenkrabbers en vele duizenden luxe-apparte menten noemen. In 1983 bouwde Trump het eerste gro te monument voor zichzelf: de Trump Tower, een met mar mer en goud behangen wol kenkrabber aan de Fifth Ave nue in New York. Bouwkos ten: 700 miljoen dollar. Boven dien is Trump de trotse bezit ter van het Plaza Hotel aan Central Park, een van q ste klassieke architect^ juwelen van Manhattan^ sen heeft hij een reeks r leizen, hotels, vakantie; en wat dies meer zij aj commerciële zegekar den. Alleen al op de T bezit Trump voor 500 J dollar aan onroerend gèe I Zijn nieuwste pl^n: deling van 'Trump City' ajarg oevers van de Hudson|in, Zijn laatste aankoop: een s< plete vliegtuigmaatsep o Trump nam onlangs da-en naamde shuttle over, dtas uursdienst die Eastern fye r onderhoudt tussen Newen Boston en Washingtonfeeg' ten: 365 miljoen dollar, fcag liet zijn naam onverwijlfuit grootst denkbare lettersroc romp van zijn nieuw vj ven toestellen schilderen- Naast het reeds geq jacht bezit Trump ook compleet ingerichte 727, 11 helicopters soorten en maten en gantisch wagenpark, heeft een woning in| Beach (118 kamers), ee: eindhuisje in Connectij kamers) en een even d| protserig appartement York. Dat laatste is d< vrouw, die zichzelf grl 'ontwerpster' afficheert richt en doet nog hel denken aan een Victoriaans boudoir. Bemoeizucht Behalve dat hij overal en in de groots ij' ke letters gedrukt zijn heeft Trump ook een stuiten bemoeizucht. Df blikeinen hebben hem reden al in de politiekt> nd, halen. Zijn naam hee gecirculeerd als een r kandidaat voor het kaanse presidentschap1 wel Trump zijn politier bities intussen heeft la ren, geeft hij zijn oor die weinig diepgang en van even weinig n?rei voel voor de minder gf^ s gen op deze aarde geti uit de losse hand. fijn om vijanden te heb vecht tegen mijn vijan hou ervan ze tegen de g slaan", zei hij eens. En nodige zelfkennis: „Eei[nje bescheidenheid zou ve kunnen doen. Natuur mijn leven speelt besc heid geen rol". md Eén ding is zeker: Do Trump is een geniaal e man die, om zijn r woorden te gebruiken, of the deal" verstaat. Hij is een kfij werker die niettemi zichzelf en van zijn onrek ke rijkdommen houdt kind van zijn speelgJf geen minuut zonder be ring kan, die de groots lijke risico's durft te ne die nooit een seconde geweest voor zijn eig* stuitbare ambities. Ze als het om schepen gaaj Trumps nieuwste jacht moet „het grootste en 1 van de wereld worden] lg€ de de rtiro ASSEN Wilco Zeelen berg jaagt op een fa- briekscontract. De 22-jari- ge Bleiswijker maakt een goede kans volgend sei zoen volledige steun van de Japanse motorfabri kant Honda te krijgen. Daarvoor moet hij mini maal een half miljoen gul den meebrengen, maar vooral ook prestaties leve ren. Zeelenberg kreeg als steuntje in de rug vorige week enkele speciale on derdelen van Honda en beschaamde het vertrou wen gisteren op het cir cuit van Assen geenszins. Op het plakkende Drentse asfalt won hij op zijn slof fen de voor Europese titel tellende race in de kwart- literklasse. Voor Zeelenberg betekende de race niet meer dan een uitste kende trainingsmogelijkheid voor de TT, die zaterdag' op het grondig gerenoveerde cir cuit plaatsvindt. Toch kwam er druk op zijn schouders te liggen. Zijn goede prestaties in de Grand Prix van Spanje (tiende) en Joegoslavië (negen de) had Honda doen besluiten de talentvolle coureur de hel pende hand toe te steken door hem beter materiaal ter be schikking te stellen. Gister morgen trainde hij voor het eerst met de aangepaste motor. Een derde plaats was het re sultaat, achter de Italiaan Luc- chi en de verassende Neder lander Patrick van den Goor- bergh. „De geste van Honda legde toch meer druk op me. Ieder een gaat er ineens vanuit, dat je de race maar even wint. Maar het blijft een mechani sche sport, waarin nieuwe spullen niet direkt betere re sultaten opleveren", meende de Zuidhollander, die na di verse kort gedingen dit sei zoen voor het eerst uitkomt on reu" Jan Huberts en stalgenoot is van de succesvolle Hans Spaan. Logisch gevolg De onverwachte steun van Honda is een logisch gevolg van de opgaande prestatiecur ve, die Zeelenberg dit jaar laat zien. Hij begon met wedstrij den voor het Europees kampi oenschap. Financieel bleek het onhaalbaar Zeelenberg direkt aan het grote werk te zetten. Het budget van het team van Huberts bedraagt ongeveer zes ton en het meeste daarvan slokt Hans Spaan op. Na zijn vierde en derde plaats in Spanje en België besloot de te amleiding de voormalige cros ser toch maar aan de Grand Prix te laten ruiken. Een be slissing, waar men tot op he den geen spijt van heeft gehad. „Honda houdt Zeelenberg al een tijdje in de gaten. Hij is één van de coureurs, die vol gend jaar in aanmerking komt voor fabriekssteun. In de 250 cc-klasse beschikken de Ja panners over een groep oudere rijders. De Westduitser Roth, de Zwitser Cornu en de Span jaard Cardus zijn dertigers. Ze zijn op zoek naar jong talent voor de komende jaren. Zeel enberg maakte indruk door zijn uitstekende stijl. Maar het wordt moeilijk om twee fa- brieksmotoren los te peuteren. Het leasen van de machines kost ongeveer zes ton. Dat be tekent, dat het sponsorbudget moet worden verruimd tot ze ker anderhalf miljoen gulden", zei manager Jan Huberts. „Mocht hij in Assen zaterdag goed presteren dan moet het echter mogelijk zijn meer geld los te krijgen". Gisteren toonde Zeelenberg aan rijp te zijn voor het grote werk. Een snelle tweede ronde was voldoende de koppositie te pakken en zijn concurrenten vervolgens op flinke afstand te rijden. „Dit is nog maar het begin. Zaterdag moet de klap per volgen. Een Grand Prix is echter niet vergelijkbaar met de wedstrijden om de Europe se titel. Maar deze overwin ning is een aardige opsteker", verklaarde de coureur. „Het is een stap in de goede richting. Maar het is nog lang geen fabrieksmateriaal. Mijn machine is niet te vergelijken met die van een fabriekscou- reur als Sito Pons. Er zijn nog geen twee boutjes gelijk zegt Zeelenberg over het door Hona beschikbaar gestelde materiaal. FOTO: SP Affaire Intussen sleept de affaire tus sen Zeelenberg en Doc-shop zich smeulend naar een einde. Zeelenberg kwam weliswaar ook uit het hoger beroep als glorieus overwinnaar tevoor schijn, maar de verliezende partij weigert zich nog steeds gewonnen te geven. Zeelen berg weet, nu de zaak al bijna een jaar doorsuddert, al aardig van de juridische hoed en de rand, een vakterm- als „bo demonderzoek" is voor hem als dagelijks brood. Over de affaire zegt hij: „Mijn oude sponsor probeert nu nog tien procent van het geld, dat vorig seizoen aan mij is ge spendeerd, via de rechter los te peuteren. Ze beweren dat ze een dikke zeven ton in me hebben gestoken. Een tiende deel van dat bedrag zou nog behoorlijk in de papieren lo pen, maar die zeven ton heb ben ze uit hun duim gezogen. Ik had vorig jaar' een budget van nog geen kwart miljoen en daar ben ik nog royaal on der gebleven. Het zit ze hoog dat de rechter ze in het onge lijk heeft gesteld. Nu hebben ze er een prestigekwestie van gemaakt". Alles draaide om de vraag of Zeelenberg nu wel of niet een nieuwe verbintenis met het Doc-shopteam was aangegaan. „Ik zou mondeling al een ak koord hebben bereikt, maar daar was geen sprake van. Ik wilde alleen blijven als Mar Schouten als mijn monteur op de loonlijst zou worden gezet. Daar is het op stuk gelopen. Als ik eenmaal mijn handteke ning had gezet, zouden ze met Schouten gaan praten, hielden ze me voor, maar daar ben ik niet ingetrapt. Ik wilde het eerst zwart op wit zien". Peyton Place Volgens Zeelenberg is er maar één man voor de Peyton Pla- ce-achtige affaire verantwoor delijk en dat is manager Hen- ny van Asselt. „Als er ergens wrijving is of er loopt iets scheef, dan krijg je van hem een proces aan je broek. Van Asselt is een procesmannetje. Coureurs, die in zijn ogen niet voldoen, worden er genadeloos uitgezet. Kees van der Endt, Henny Boerman, André Stam- snijder, Gerard van der Wal, ze kunnen er allen over mee praten. Toen ik Van Asselt belde om te melden dat ik dit seizoen bij Samson/Sharp zou gaan rijden had je de poppen aan het dansen. „Je hoort nog wel van me", zei hij". Maanden van in spanning wachten volgden. Zeelenberg: „In wezen was het een levens gevaarlijke, situatie. Er stonden bij mijn nieuwe sponsor twee splinternieuwe Honda's en een vrachtwagen op me te wach ten. Had ik volgens de rechter bij Van Asselt moeten blijven, dan was ik mooi in de aap ge logeerd. Dan had ik ook niet over goed materiaal beschikt. Ik hoor hem nog zeggen: „We weten zeker dat we een kitje krijgen van Yamaha". Achter af is gebleken dat hij gewoon heeft zitten liegen". Als alles goed gaat kan dit soort beelden in de toekomst), seke worden waargenomen. Op de foto Delftenaar Evar;Sp' bergen (1) achter Marcel Albers afgelopen weekeinde ORovje voort. P: 1. F|3. ALS VERVANGING ZAND VOORT YERSEKE Nadat afgelopen weekeinde voor het laatst op het oorspronkelijke circuit van Zandvoort is geraced en ter wijl de plannen om een baan aan te leggen bij Moerdijk in de ijskast zijn beland komen er uit de provincie Zeeland gelui den dat er daar een officieel race-circuit zou kunnen wor den De gemeente Reimerswaal, waartoe ook Yerseke behoort, is met twee stichtingen in zee gegaan om ver gevorderde plannen ten uitvoer te bren gen. Reimerswaal zou dan een permanent grand prix-circuit voor auto- en motorsport krij gen, waar ook Formule-I races kunnen worden gehouden. Bij het circuit zou tevens een im mens recreatie-themapark verrijzen op het gebied van verkeer en vervoer. De naam van het park is er al: Trafi- com. Het gemeentebestuur van Rei merswaal en de gemeente Zee land hebben ^1 enthousiast ge reageerd op de plannen. Ze hebben al enige tientallen hec tares grond gereserveel het project, dat een invftsi vergt van 100 miljoen Tevergeefs Initiatiefnemers van (27 ander zijn de Stichtirjl 2, wikkeling Nationaal L78- (ONC) en de Stichting com. De laatste heeft alg r, in de omgeving van Oster geefs getracht grond t« sec voor het project. OCf^I1' eerder haar oog latenj' f, op een circuit-lokatie in'val dijk. "M~ De gemeente Reimers' de ontwikkelaars var en park vooralsnog niel weg leggen. Met de aaf "1 exploitatie van het lith kunnen mogelijk hoir/B< arbeidsplaatsen zijn ge,4 Plannen voor het thefoan bestaan al ruim drie initiatiefnemers 350.000 bezoekers per het Zeeuwse park. Zij dat op onderzoeken Landbouw-universiteitl Wageningen en van oi| tie-adviseurs. 4

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8