Thierry Boutsen verdrijft berusting Wimbledon zet Becker en Chang op nummer Idberg lakt rouwen- ïnnis Val maakt tourstart Theunisse dubieus .onder Sport op tv Wim Visser judocoach ORT Ccid^cSomcmt DINSDAG 20 JUNI 1989 PAGINA 7 h stuursleden Veen dam opgestapt ND AM Voorzitter Piet Schol tens estuurslid Bart Nijland hebben gis- rond hun functies binnen het be- van eerste-divisieclub SC Veen- neergelegd. Beide heren namen dat lit nadat de stemmen binnen het •ollege staakten (2-2) over een door ltens ingediende motie van wan- ven tegen secretaris/manager alge zaken Henk Bethlehem. Scholtens [ijland vonden Bethlehem en pen- neester Wim Dibbits tegenover Vice-voorzitter Jan Zwiers ont- zich van stemming, terwijl het be- •slid Ernst Haalboom wegens een ireis absent was. Het vertrek van ltens en Nijland is voorlopig het epunt in de ruzie-achtige sfeer die :ken de club beheerst. Aantal renbanen moet inkrimpen DEN HAAG De Neder- landse Herstructurerings maatschappij (NEHEM) heeft het Centraal Fonds Draf- en Rensport geadvi seerd het aantal koersba- nen, waarop kan worden' gegokt, van acht terug te brengen naar zes. Het Cen traal Fonds zal op zijn beurt minister Braks van Land bouw adviseren. Volgens het advies dienen de banen van Drachten en Schaes- berg te verdwijnen, terwijl de winterbaan in Nootdorp een „economische eenheid" moet gaan vormen met Duindigt. Arie Stehouwer opvolger Verbeek DOETINCHEM Arie Ste- houwer volgt de naar Feye- noord vertrokken Pim Ver beek op als trainer van eerste divisieclub De Graafschap. De 49-jarige oefenmeester was het laatst in Nederland werkzaam bij Heracles in de periode '82- '86. Daarvoor vertoefde hij acht jaar in Saudiarabie en Ni geria. Stehouwer begon in het betaald voetbal als jeugdtrai ner van Feyenoord, welke club hij na vier jaar inruilde voor SC Veendam en vervol gens Volendam. Stehouwer te kende in Doetinchem een con tract voor een jaar. LONDEN Wimbledon heeft zich weinig aange trokken van de wens van de spelersvakbond (ATP) om bij de plaatsing voor het komende toernooi (26 juni tot 9 juli) de wereld ranglijst te respecteren. Ivan Lendl is 24 uur na het winnen van zijn eerste titel op gras (Queens) weliswaar eerste geplaatst, maar Boris Becker (derde) en vooral Michael Chang (negende) zijn door de heren van de All England Club lager in geschat dan op grond van de wereldranglijst zou moeten. Het plaatsingsco mité vindt dat de wereld ranglijst niet de rangvol gorde bij het grastennis weerspiegelt. De tweede plaats is vergeven aan Ste fan Edberg, de titelhouder, die door de Duitser op de wereldranglijst werd ge- De plaatsing voor Wimbledon: Vrouwen 1 Steffi Graf (Brd), 2. Martina Navratilova (Vst), 3. Ga- briela Sabatini (Arg). 4 Chris Evert (Vst), 5. Zma Garrison (Vst). 6. Helena Sukova (Tsj), 7 Arantxa Sanchez (Spa), 8. Pam Shriver (Vst), 9 Natalja Zvereva (Sov), 10 Jana Novotna (Tsj), 11 Monica Seles (Joe), 12. Marv Joe Fernandez (Vst). 13 Helen Kelesi (Can). 14 Hana Mandlikova (Tsj), 15 Lori McNeil (Vst), 16. Susan Sloane (Vst). Mannen: 1 Ivan Lendl (Tsj), 2. Stefan Edberg (Zwe), 3. Boris Becker (Brd), 4 Mats Wilander (Zwe), 5 John McEnroe (Vst), 6. Jakob Hlasek (Zwi), 7. Miloslav Mecir (Tsj), 8. Tim Mayotte (Vst), 9 Michael Chang (Vst), 10. Jim my Connors (Vst), 11. Brad Gil bert (Vst), 12 Kevin Curren (Vst), 13. Aaron Krickstein (Vst), Trio Go Ahead staat buitenspel ZEIST De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft drie spelers van Go Ahead Eagles geschorst voor de eerstvolgende wedstrijd van de na-competitie, vanavond tegen Excelsior. Het zijn Decheiver (zevende gele kaart), Boere (vijfde) en Wilson (derde). Decheiver wacht bovendien nog een straf voor de rode kaart, die hij zondag in het duel met NEC kreeg. NEC mist van avond tegen Heerenveen De Wit, die eveneens één wedstrijd werd geschorst. Dit wegens zijn derde gele kaart. Cees Doorakkers in TT Assen ASSEN Cees Doorakkers heeft gisteren alsnog een startbewijs gekre gen voor de TT. De uit Gilze afkom stige 26-jarige Brabander is daarmee de enige Nederlandse deelnemer. Tij dens de perspresentatie van de Ne derlandse Grand Prixorganisatie meldde Jan de Rooy enkele weken geleden nog dat voor het eerst in de 59-jarige geschiedenis van de Dutch TT de 500cc klasse verstoken zou blij ven van Nederlandse inbreng. Jëf-- frey de Vries stelde de Honda, waarj mee hij in het EK voor de dag komt, beschikbaar. Hoewel de inschrijfter mijn officieel verstreken was, besloot de TT-commissie Doorakkers alsnog een startbewijs te gunnen. k het spel van Martina Na- jilova (foto) vindt Stefan Ed- j maar niks. foto: epa NDEN Een jaar ge- i zorgde Pat Cash opschudding door vrouwentennis „rot te noemen. Een ;k voor het begin van nbledon heeft titelver- i iger Stefan Edberg de irden van zijn voor- tger in Londen aange- irpt. „Cash was veel te ndelijk", aldus de led. ;ns Edberg storen manne- tennissers zich mateloos de hoogte van het prijzen- brj de vrouwen. Dat had in juni van het vorige en ook al beweerd. „Twee 1 net flauwekul binnen een uur en dan nog betaald en ook. Belachelijk". Ed- scherpte die uitlatingen „Ik denk niet alleen dat ummer 100 van de we- anglijst van de mannen i Graf kan verslaan. De ner 5.000 zou haar nog a etteren". (rg had een week voor het van Wimbledon nog een alende uitspraak. Hij ^de John McEnroe één de grote favorieten voor en Engelse titel. „Hij ver in grote vorm", aldus rg- )rt prijs vragen HAAG De gegevens ie sportprijsvragen zijn: e prijs 1 x f 312.208,60; e prijs 1 x f. 150 000,00; derde 112 x f 1.393,70; vierde prijs: it f 38,60; vijfde prijs: 56.323 x iel 24: 6 cijfers goed: 1 win- 124: eerste prijs: geen c f. 1 164,10; derde <"f 115.40 TWEEDE BELG NA JACKIE ICKX MET ZEGE IN GRAND PRIX (Van onze correspondent) MONTREAL Thierry Boutsen, de winnaar van de grand prix van Mon treal, heeft de jongste we ken, tijdens de tournee in Mexico, Phoenix en Mon treal, tweemaal gehuild. In Mexico was dat van misère, in Canada van bodemloos ge luk. „In Mexico ben ik uitge vallen met een storing in het electronisch systeem van het motormanagement. Het kon niet tegen de hitte, net als in het begin van het seizoen in Rio. Ik was daar diep ongeluk kig omdat resultaten uitbleven en ik voor mij wist dat het niet aan mij lag. Maar Montreal heeft alles goed gemaakt". „In het begin van de race had ik zo mijn problemen, maar naarmate de ronden opliepen ging de Williams-Renault zich beter en beter gedragen. Toen ik van mijn „stand" vernam dat ik aan de leiding lag op twee ronden van het einde, doordat Senna zijn motor op geblazen had, kon ik mijn oren en ogen niet geloven. Het leek wel een sprookje. Jaren lang heb ik gewerkt, gevoch ten en geïncasseerd om te win nen. Bijna ging ik erin berus ten een Cheever, een De Cesa- ris te worden die nog nooit een GP wonnen, maar er al ruim 120 gereden hebben. En dan ineens gebeurt alles razend snel. Je staat op dat podium te zwaaien voor je het weet. 't Is fantastisch". Wat Thierry Boutsen er niet bij vertelt was dat hij tussen de drie recente GP's door nog even overwipte naar Paul Ri- card voor privé-testen, met het oog op de GP van Frankrijk op 9 juli aanstaande. Iedereen was moe en toen Boutsen een pitstop maakte en in de auto bleef zitten tot de mecaniciens hun klusje hadden geklaard werd hij er door Prost op be trapt te slapen! Thierry kon de slaap, veroorzaakt door de herhaaldelijke uurverschillen tussen de continenten niet meer weerstaan. Als men hem er nu mee plaagt moet hij erom lachen. „Let maar op nu. met mijn zege in Montreal voel ik me plots heel lekker uitgeslapen". Het is zeventien jaar geleden dat een Belg een GP won. Dat was uiteraard Jacky Ickx, de peter van Boutsen in het begin van zijn loopbaan, toen hij nog Formule Ford reed. Boutsens zege heeft de invalide Frank Williams veel plezier gedaan. Het is immers lang geleden dat zijn wagens een dubbelslag thuis haalden. Bovendien is het nu de eerste keer met een Renault V10-motor gebeurd. Boutsen, 31 jaar, heeft Renault, de eerste zege met de nieuwe motor bezorgd. Hij rijdt al lang op een hoog niveau, maar door uitblijven van overwinningen kwam een onheilspellende wolk over zijn loopbaan. Thierry Boutsen (midden) en teamgenoot Riccardo Patrese sprongen zondag in Montreal kwistig met de champagne om. foto; afp Wat velen vergeten is dat Boutsen al vanaf 1980 aan deze zege heeft gebouwd. Toen reed hij Formule 3 en werd tweede in het Europees kampioen schap van deze specialiteit. In 1981 en 1982 werd hij twee maal vice-kampioen in het Eu ropees kampioenschap Formu le 2. Aan het eind van die pe riode kaapte Johansson een Formule I-stuurtje voor de neus van Boutsen weg. Die zelfde Johansson kon zich niet bij McLaren en Ferrari hand haven en sukkelt nu om zich met de Onyx-Ford weer voor aan te rijden. Introvert „Het is waar", zegt Thierry Boutsen, „ik ben introvert, stil en heb dus niet de behoefte om veel met mensen te praten. Het heeft natuurlijk ook te maken met het voortdurend vechten. Iedere dag opnieuw moet ik me waarmaken in dit wereldje, waarin jonge leeu wen bijna met de snelheid van het geluid geboren en gemaakt worden. Het weegt op je schouders. Bovendien is het bijzonder belangrijk de jongste technische ontwikkelingen on der de knie te krijgen, zodat je op alle gebied competitief blijft. Het rijden op zich is, daarbij vergeleken, bijna een automatisme geworden", 0 be sluit Boutsen. Wie heeft gezien hoe hij zijn Patricia in de armen sloot op het podium, heeft meteen de film van een leven gezien. Beelden die met woorden moeilijk te beschrijven zijn. AROSA Voor Gert-Jan Theunisse is de Ronde van Zwit serland gisteren geëindigd. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers reed kort na de start van de zevende etappe in Ba den tegen een geparkeerd staande auto aan en smakte tegen de grond. Hij liep daarbij ernstig gekneusde ribben op, maar reed ondanks de pijn de etappe toch nog uit. Theunisse, die zijn start in de Tour de France op 1 juli door de val in gevaar zag komen, kwam met een achterstand van 13 mi nuten en 31 seconden op winnaar Steinmann in Arosa aan en kon daarna niets anders doen dan opgeven. „Ik heb nog nooit zo afgezien", zei Theunisse nadat hij in Arosa röntgenfoto's had la ten maken. „Ik heb deze etappe als een standbeeld uitgereden. Het was onmogelijk mijn handen op het stuur te houden". Aan de hand van de foto's kon de aard van zijn blessures niet precies worden vastgesteld. „Er is in ieder geval niets gebro ken", zei Peter Jansen, de arts van de PDM-ploeg. „Maar hij heeft een enorme bloeduitstorting, die de ademhaling bemoei lijkt. De genezing kan een week duren, maar ook langer. In dat geval geef ik Theunisse 25 procent kans in de Tour te starten". Inmiddels in Theunisse naar Nederland teruggekeerd waar hij zich in Eindhoven onder behandeling van een fysiotherapeut zal stellen. Het ongeluk van Theunisse is de volgende in een reeks. De revelatie van de Ronde van Frankrijk van vorig jaar, waarin hij elfde werd ondanks een tijdstraf van tien minuten wegens een positief uitgevallen dopingcontrole, liep in november drie gebroken ribben op bij een partijtje voetbal. Twee maanden la ter brak hij een middenvoetsbeentje tijdens het skiën en in maart, bij Milaan-San Remo, liep Theunisse een elleboogfrac tuur op tijdens de beklimming van de Poggio. De als herboren rijdende Beat Breu heeft zijn leiderspositie in de Ronde van Zwitserland gisteren met succes verdedigd en zelfs verstevigd. In de klim naar Arosa, aan het slot van de zevende 203 kilometer lange etappewaarvoor zijn landgenoot Kurt Steinmann de dagprijs mocht ophalen, handhaafde de Zwitser zich in de voorste gelederen. Gert-Jan Theunisse bereikte gisteren na een val gesloopt de finish van de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland, foto: anp wat te denken van hun ïrs Er zijn knechten die alle ronden worden opge- zich voortdurend total- fietsen om die vedetten in 'inale te brengen. En ver- 'ens zien ze hun werk niet d worden afgerond. Heel velend voor die jongens, ze dienen goud maar ze krij- het niet. Het zou goed zijn ■t bi (neer het verschil in sala- ,50. ,'insi tussen de toppers en de bers eens flink werd ver- jle h "d 10 „ilrenner Gert-Jan Theu- |se in NRC Handelsblad I. Ui u t is een man met een goe- Kijk op voetbal. Maar ding geven over iets, dat je anderen moet horen, is tijd logelijk. Of hij zit bij an- clubs of is thuis. Ik kan r niet tegen. Ik heb daar lite mee. Van iemand die isJ Istrijden ziet, accepteer je Ier een oordeel. Het gemis tt ook uit het aankoopbe- Mulder en Wasiman zijn ar li ocht voor plaatsen in het g /'al, die al behoorlijk bezet i Ik zou het niet onver- U standig vinden, als Hans Kraay buiten de voetbalzaken zou blijven". Elftalleider Coen Moulijn van Feyenoord in het Algemeen Dagblad „De spirit is er wel, maar we moeten het koppie er bij hou den. Onder druk worden er verkeerde beslissingen geno men en te veel fouten ge maakt. Echte beginners-fou- ten soms. Concentratieverlies is het hele eier-eten. Als wij er in slagen veertig minuten geconcentreerd te spelen, kunnen we goed meekomen. Als je twee minuten verslapt, sta je ineens twintig punten achter. Bij ons gebeurt dat elke wedstrijd. Het valt ook niet mee om bijvoorbeeld in Griekenland in een hectische atmosfeer te spelen. Dat moet je gewend zijn". Basketbal-international Raymond Bottse in de Volkskrant „Raas was de baas. Hij bezat de macht en het intellect. Toen hij op zijn sterkst werd, was het afgelopen met de cri teriums waarbij vijf renners meteen in het begin een ron de voorsprong namen en in de laatste ronde werd afge- sprint. De mensen komen niet om na de start de kroeg in te duiken om in de laatste ronde naar buiten te hollen om te kijken wie er wint. We moeten iets bieden, prentte hij iedereen in. Iedereen heeft al- Coen Moulijn: Kraay er bui ten. roT0: SP tijd gedacht dat die criteriums een uitgemaakte zaak zijn. Maar juist Raas heeft de on voorspelbaarheid erin ge bracht. Hij wilde strijd en wist dat hij niet zonder ons kon". Wielrenner Theo Smit in het Parool „Ik heb mezelf vijf trainingen per week opgelegd. Maar het viel me zwaar. Het is een con stant gevecht met jezelf. Je krijgt sterk de neiging om te spijbelen. Dat zijn voor mij signalen dat ik dit niet al te lang meer moet doen. De wedstrijden vind ik echter al tijd heel leuk. Het sfeertje, het reizen, dat hele wereldje be valt me wel. Dat gaat alleen op als de resultaten acceptabel zijn. Nu zit dat nog goed, maar ik weet dat ik me niet nog zo'n winter kan veroorlo ven". Atlete Marjan Olijslager in de Telegraaf „Daarnaast zijn er nog al die trainingskampen. Als je ver loor stond de bus na afloop al te loeien. Dan werden we weer eens een week wegge-- douwd in de bergen. Voor elke thuiswedstrijd gingen we sowieso al vaak op donderdag of vrijdag in trainingskamp. De president denkt nou een maal dat we beter gaan spelen als we bij ons gezin wegge haald worden. Ik geloof daar niet in, maar je hebt het maar te accepteren. De wil van de president is wet. Toch mag ik 'm graag. Hij laat jej in je waarde, is een vaderfiguur. Bij het eten loopt hij ons ook altijd te bedienen, dat vindt-ie prachtig". Mario Been in Voetbal In ternational „We zijn een jonge bond en dat is geen echt voordeel. Juist omdat we nog jong zijn, hebben we nog onvoldoende grip op een heleboel zaken die we goed geregeld zouden zien. Daarnaast moeten we het vrijbuiterige van de beginja ren willen loslaten en dat is voor veel mensen niet gemak kelijk. Maar als je ziet waar we vandaan zijn gekomen en hoe het nu loopt. Daarom is er voor mij dan ook geen reden geweest om teleurgesteld weg te gaan Over een jaartje of drie zullen we een echt vol wassen bond zijn geworden" Vice-voorzitter Joost Ver sluis van de Nederlandse Triathlon Bond in Triathlon Sport „De vreselijkste televisie-uit zending die ik in mijn leven heb gedaan en het enige waar ik zo min rpogelijk aan terug denk, is het Heizel-drama. Ik ben daarna ondervraagd door de parlementaire onderzoeks commissie en heb toen ge zegd: Er zijn geen onveilige stadions, er bestaan alleen on veilige supporters. Als je die binnen hebt, is geen enkel stadion veilig". TV-commentator Rik de Saedeleer in Voetbal Sportwereld IJshockey Landskampi oen Rotterdam Panda's mag op 15, 16 en 17 oktober van dit jaar de kwartfinale Europa Cup ijshockey organiseren. Robert Herckenrath komt van Heerenveen en Jan Bruisten zal het Nijmeegse doel verrui len voor die van de Maasste delingen. Golf De Nederlandse ploeg die eind deze maand in Royal Port Cawl (Wales) deelneemt aan de strijd de Europese titel bestaat uit: stroke play-kam- pioen Smits van Waesberghe wordt vergezeld door Steen kamer, Hagenaar Gpslings, Lovey, Muntz en Van Zijl. Autosport Arie Luyendijk is bij de Grote Prijs van De troit in het Amerikaans CART-kampioenschap als zes de geëindigd. De Nederlander, die aan het stuur zat van een Lola-Cosworth, had een ronde achterstand op de Braziliaanse winnaar Emerson Fittipaldi. Wielrennen De Neder landse sprinter Jean-Paul van Poppel is gisteren bij een prof- koers over 180 kilometer in de Belgische plaats Aalst tweede geworden. Hij had 35 secon den achterstand op de Belgi sche winnaar Patrick Ver- plancken. VANDAAG Nederland 2, 18.52 uur: TROS Sport. Nederland 3, 22.55 uur: EK bas ketbalheren: Nederland-Spanje. Duitsland 2, 19.25 uur: Reporta ge over Duits voetbal. BBC 2, 21.00 uur: On the line Sky Channel, 19.00 uur: Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 en 22.00 uur: Paardesport: CHIO Aken. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel, 23.00 uur: Auto sport. Super Channel, 20.00 uur: Snooker. Super Channel, 22.00 uur: Bas ketbal. MORGEN Sky Channel, 00.00 uur: Basket bal: EK heren Zagreb. BBC 1, 15.00 uur. Paardenraces Ascot. BBC 2, 13.50 uur: Golfcursus. BBC 2, 17.00 uur: Paardenraces Ascot. Timman op weg naar derde plek ROTTERDAM Jan Tim man is op weg zijn vertrouwde derde plaats op de wereldrang lijst achter Kasparov en Kar- pov te heroveren. Hij won gis teren de afgebroken partij te gen Jonathan Nunn en verste vigde daarmee in het klasse ment van Rotterdam zijn tweede positie na Karpov. Ra fael Vaganjan is in de slotfase de enig overgebleven serieuze concurrent. De Sovjetrussische grootmees ter behaalde uit de afgebroken partijen tegen Nogueiras en Seirawan de volle winst en maakte een flinke sprong in het klassement. Wim Visser (rechts) en voorzitter Frans Hoogenijk zijn de sterke mannen in de judobond. FOTO: anp ALMERE De Judobond Nederland (JBN) heeft Wim Visser (41) aangetrokken als bondscoach voor de mannen. De JBN sloot met de Nijmegenaar een verbin tenis tot de Olympische Spelen van 1992. Visser, als clubcoach vaak een dwarsligger, kon zich vinden in de „werkbare voorwaarden", die de ambitieuze judobond hem bood. Visser, die clubcoach is van de winnaar van olympisch brons, Ben Spijkers, en Nederlands beste zwaargewicht Hans Buiting, volgt Chris de Korte op. De Korte werd na strubbelingen tijdens de Europese landenstrijd in Visé op een zijspoor gezet. Volgens voorzitter Hoogendijk is het zo goed als zeker dat de vroege functionaris bij de JBN in dienst blijft als technisch adviseur. MOTORCROSS 500 cc Hollister (VS) Totaalstand: 1. Lechien 40 puntenm, 2. Geboers 32, 3. Leisk 26, 4. Liles 19, 5. Nicoll 18 Stand WK: 1. Geboers 195 punten, 2. Thorpe 168, 3. Nicoll 152, 4. Leisk 149, 5. Van der Ven 138, 6. Martens 136. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar EERSTE KOERS, 1700 m: 1. Carmen Sammer (T. Kooyman) 2.22,1 - 1.24,6, 2. Dream of Lucia, 3. Champion d'A- mour Toto: winnend 18,00, plaats 6,30, 5,70, 1,90, koppel 216,10, trio 1.091,50. TWEEDE KOERS. 2380 m: 1. Deslree Nuova (T. Smeding) 3.18,1 - 1.23,2, 2. Chromoskrommenie, 3. Cosmic Pop. Toto winnend 2,60, plaats 1,40, 1,80, 4,20, koppel 2,50, trio 53,90. DERDE KOERS. 2040 m: 1 Cornet Hanover (S Hartman) 2.27,3 - 1.22,0, 2 Dennis Ruimzicht. 3. Donna Denne- hof Toto: winnend 8,50, plaats 1,40, 1,10, 1,10, koppel 12,60, trio 63,20. VIERDE KOERS. 2040 m: 1. Blue Night (A. van de Blonk) 2.48,1 - 1.22,4, 2. Carlito Dutch, 3. Crownstar. Toto: winnend 14,90, plaats 2,70, 2,40, 3,70, koppel 35,60, trio 1 235.60 VIJFDE KOERS. 2380 m: 1. Brenda V (A Koning) 3.20,3 - 1.24,2, 2. Björn Tulpenburg, 3. Angel Pride. Toto: winnend 10,40, plaats 2,00, 2,30, 5,50, koppel 31,30, trio 599,30 ZESDE KOERS. 2700 m: 1. Commer cie (H Grift) 3.41,6 - 1.22,1, 2. Chris Norion. 3 Celine Princess. 4 Blib the Throtle Toto: winnend 1,90, plaats 1,50, 1,90. 1,40, koppel- 14,10, trio 71,20, kwartet 366,10. ZEVENDE KOERS. 2040 m: 1. Best of All (T Smeding) 2.45.5 - 1.20.9, 2. Angelique, 3. Anna Baker. Toto: win nend 6,60, plaats 3,10, 2,50, 3,10, koppel 54,60, trio 1.033,30. ACHTSTE KOERS, 2040 m: 1 Berna (A. Cremers) 2.48,4 - 1.22,5, 2. Calis- ta Cunera, 3. Wilgenhof. Niet gestart: Zoot Zuiter en War ter Lune Toto: winnend 7,50, plaats 2,30, 2,00, 7,00, koppel 23,30, trio 538,50. NEGENDE KOERS, 2040 m: 1. Avanti (J. Ruijgrok) 2.45,3 - 1.21,0, 2. Zed- /sportuitslagen 2,30, 1,yu, 5,30, koppel 10,50, trio 328,40, kwartet 1.093,40. TIENDE KOERS. 1700 m: 1. Zamajo Star (G. van Eykelenborg) 2.14,3 - 1.19,0, 2. Zozo Nevele, 3. Zvetlana Hanover. Toto: winnend 13,20, plaats 2,70, 1,70, 2,40, koppel 45,20, trio 664,60. ELFDE KOERS. 2040 m: 1. Anmiek Harvester (B. Dapper) 2.48,7 - 1.22,7, 2. Chambrefille M, 3. Arja Woldberg. Toto: winnend 3,80, plaats 1,30, 1,50, 1,60, koppel 15,00, trio 86,40. W5-spel: uitbetaling voor 6-8-6-2-3: 32.350.80. Omzet totalisator: 315.864.-. SCHAKEN Wereldbeker Rotterdam Afgebroken partijen: 12e ronde: Nunn-Timman 0-1, Vaganjan-Noguei- ras 1-0; 13e ronde: Seirawan-Vagan jan 0-1, Short-Van der Wiel 0-1; uit gestelde partij: 7e ronde Ljubojevic- Salov 1/2-1/2. Stand: 1 Karpov (Sov) 8 1/2 (11). 2. Timman (Ned) 8 (12), 3. Vaganjan (Sov) 7 1/2 (12). 4. Nunn (eng) 6 1/2 (12). 5-6. Short (Eng) en Sokolov (Sov) beiden 6 (11), 7-9. Seirawan (Vst), Salov (Sov) en Van der Wiel (Ned) allen 6 (12). 10-11. Sax (Hon) en Nogueiras (Cub) beiden 5 1/2 (11), 12 Ehlvest (Sov) 5 (11). 13 Joesoe- pov (Sov) 5 (12). 14. Ljubojevic (Joe) 4 (12). 15. Portisch (Hon) 3 1/2 (11). 16. Hjartarson (IJs) 3 (11). Toernooi Brietol Herenenkelspel eerste ronde: Michiel Schapers-Robert van 't Hof (Vst) 6-2, 3-6. 6-4. TENNIS Toernooi Eastbourne Damesenkelspel eerste ronde. Bren da Schultz-Kumiko Okamoto (Jap) 6- 0, 6-1, Manon Bollegraf Ronnl Reis (Vst) 3-6, 2-6. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Zevende etappe 1. Steinmann (Zwi) 203 km in 5.33.31 (36,519 km/h), 2. Induraln (Spa) op 0.40, 3. Breu (Zwi). 4. Ruettimann (Zwi), 5. Acevedo (Col). 6. Steiger (Zwi), 7. Alcala (Mex), 8 Rondon (Col) allen z.t., 9. Van Lancker (Bel) 0.57. 10. Leclercq (Fra), 11. Rooks (Ned), 12. Mueller (Zwi), 13. Rincon (Col) z.t., 14. Jaermann (Zwi), 15. Zaina (Ita), 16. Sierra (Ven). 17. Bauer (Can). 18. Delgado (Spa), 19. Israel Corredör (Col) z.t., 20. Edgar Corredor (Col) 1.23, 59. Veldscholten (Ned) 8.46, 61 Van Orsouw (Ned), 66. De Koning (Ned), 72. Van der Poel (Ned) z.t., 83. Van Vliet (Ned) 11.17, 85. De Rooy (Ned) z.t., 98. Stevenhaagen (Ned) 13.31, 116. Theunisse (Ned) z.t125. Vanderaerden (Bel) 17.27, 126. Freu- ler (Zwi), 129. Van der Hulst (Ned) z.t., 138 en laatste Dekker (Ned) 25.37. Niet gestart: Corti (Ita) en Seiz (ZWi). Algemeen klassement 1 Breu 25.43.00 2. Steiger 0.30, 3. Mueller 0.49. 4 Bauer 1.31. 5. Podenzana (Ita) 1.55, 6. Edgar Corredor 2.01. 7 Wyder 2.08. 8 Jaermann 2.24. 9 Kaelin (Zwi) 2.25. 10 Cerin (Joe) z.t.. 11. Gianetti (Zwi) 2.40, 12. Wegmuel- ler (Zwi) 3.48, 13 Joho (Zwi) 4.47. 14 Hodge (Aus) 5.06. 15. Earley (Ier) 6.49 16. Bruyneel (Bel) 7.32. 17 De koning 9.37 18 De Rooy 12.09. 19. Pigatto (Ita) 12.45. 20. Steinmann 12.51. 24 Rooks 14.28, 33. Alcala 15.46. 35. Delgado 16.02., 52. Veld scholten 23.04. 56. Van Orsouw 23.46. 71 Theunisse 27.05. 78 Van Vliet 29.27, 80. Stevenhaagen 29.45. 87. Van der Poel 31.53. 135. Van der Hulst 56.46. 138 Dekker 1.11.43 Ronde van Zwaden Zesde etappe: 1. Cornillet (Fra) 140.9 km in 3.29.23. 2. Ekimov (Sov) 0.22. 3. Matwew (BRD). 4. Dag-Erik Peder- sen (Noo), 5. Jaskula (Pol), 6. Reénav (Sov), 7 Pegestam (Zwe). 8. Kvaals- voll (Noo). 9 Atle Pedersen (Noo). 10. Kadanipork (Sov) allen z.t. Klassement: 1 Kvaalsvoll 18.26.10. 2. Ekimov op 1.13, 3. Pegestam 1 17. 4 Cornillet 1.24, 5 Cordes (Ned) 1 26. 6 Jaskula 1.56, 7. Andersson (Zwe) 2.36. 8. Pensee (Fra) 2.59. 9 Atle Pe dersen 3.02, 10. Tsjemelin (Sov) 3.20. Ronde van Philadelphia 1. Oravetz (VSt) 97 kilometer in 6 uur, 23 minuten en 39 seconden. 2. Engle- man (VSt) zelfde tijd. 3 Grewal (VSt) 0.50. 4 Klefel (VSt). 5 Demlerre (Zwi) beiden zelfde tijd als Grewal. 9. Man dors (Ned) 2.08.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7