Paul Simon verbindt Afrika met Amerika Nederlandse kinderen lezen het liefst Thea Beekman en Roald Dahl Inspraakavond over verbreding rijksweg Woubrugse Historische Vereniging tien jaar out Tachtig mille bijeen gewandeld in Unicef-loop UNIFORM VOOR BODES UITSASSENHh Nieuwe ontsluitingsweg vot sierteeltgebied HazerswoucF KUNST £ekUe@otnont MAANDAG 19 JUNI 1989 P( Kilometer kunst in Eindhovèn EINDHOVEN In Eind- hoven is vrijdag de brochu re „Een kilometer kunst" gepresenteerd. In dat vouwblad wordt een route aangegeven die loopt vanaf het stedelijk van Abbemu- seum naar museum Kern- penland. De kilometer kunst voert langs vier kunsthandels, acht gale rieën en tal van opmerkelij ke winkels en cafes. De route is aangegeven met speciale stickers. In de bro chure worden de verschil lende objecten uitvoerig be sproken. Roald Dahl met de oorkonde. I HILVERSUM De schrijf- ;i ster Thea Beekman en de schrijver Roald Dahl zijn het afgelopen jaar de favoriete au teurs van de Nederlandse jeugd geweest. Dat blijkt uit de gistermiddag door de VARA-televisie gepubliceerde uitslag van de uit ruim 12.000 kin deren bestaande stichting Neder landse Kinderjury. Door middel van deelnameformulieren die ver- anp spreid zijn via scholen, bibliothe ken en boekhandels werd de kin deren van Nederland tussen 1 fe bruari en 1 juni gevraagd welke boeken uit 1988 voor hen de Top-5 uitmaakten. Kinderen van 6 tot en met 9 jaar kozen „Een bos vol spoken" van de Nederlandse schrijfster Thea Beek man. Kinderen van 10 tot en met 12 jaar en van 13 tot en met 16 jaar voelden zich het meest aangespro ken door het boek „Matilda" van de Engelse schrijver Roald Dahl. Beide auteurs mogen zich al veel jaren in de belangstelling van de boeken lezende jeugd verheugen. Thea Beekman ontving Zilveren Griffels in 1971 en 1981 en een Gouden Griffel in 1974. Roald Dahl verzamelde in de loop der jaren vijf Zilveren Griffels. Vorig jaar werd de prijs van de Ne derlandse Kinderjury gewonnen door Jacques Vriens, Anders Bo- delsen en Evert Hartman. Initia tiefnemers zijn de stichting Collec tieve Propaganda voor het Neder landse Boek, het Nederlands Bi bliotheek en Lectuur Centrum en de VARA. Zomerfestival in Lelystad LELYSTAD De voor drachtkunstenaar Johnny van Doorn luidt zaterdag 24 juni in Lelystad met de zonnewende het daar plaatsvindende zo merfestival in. Dat doet Van Doorn in alle vroegte (05.00 uur) en in dampige ochtendne vels bij het Robbert Morris Observatorium. Het Observa torium (op de splitsing Hou- tribweg-Swifterringweg) is zo gebouwd dat door de vizierga ten in de verschillende objec ten de opkomst van de zon zichtbaar wordt. Het geheel, omlijst met doedelzakmuziek, heet „Sunsation". Paul Simon, Ladysmith Black Mam- bazo, Miriam Makeba in Graceland. Voorprogramma: Van Morrison. Gol- fertpark Nijmegen, gisteren. Indien er een lijstje zou be staan van beste elpee's uit de tachtiger jaren dan hoort Paul Simon's 'Graceland' daar ze ker op. 'Graceland' is één van die zeldzame platen waarop diverse stijlen uit twee totaal verschillende werelddelen tot een nieuw geheel worden sa mengesmolten. Joseph Sjabala- la, de voorman van Ladysmith Black Mambazo, bracht on langs de verdienste van Simon als volgt onder woorden: „Hij opende de deur tussen Ameri ka en Afrika". Mag het maken van zo'n plaat al een huzarenstukje zijn, de concerten die als een logisch gevolg .hierop kwamen, zijn stuk voor stuk indrukwekken de gebeurtenissen waarop eens te meer duidelijk wordt dat zo genoemde wereldmuziek een grote toekomst heeft. Twee jaar geleden gaven Simon en zijn zwarte broeders reeds hun visitekaartje af in ons land, zondag werd dat nog eens dunnetjes overgedaan. Zo'n veertigduizend mensen zagen in het Nijmeegse Goffertpark een twee uur durend concert, dat een diepe indruk achter liet. Het was zoals trompettist Hugh Masekela onlangs in een interview zei: „Iedereen gaat plat voor Graceland". Masekela heeft er ook een ver klaring voor: „Het gaat om diepe emoties van gewone mensen en dat spreekt velen aan". Maar dat is het niet al leen. Ook de technische vir tuositeit van de muzikanten, het warme stemgeluid en de fraaie uitdossing van de voca listen en uiteraard Simon's persoonlijke inbreng maken van dit soort concerten com plete happenings, waarbij ve len uit hun dak gaan. In Nijmegen passeerden bijna alle nummers van het in '86 gemaakte 'Graceland-album' de revue. Van het opzwepende 'The Boy in the Bubble' tot het ingetogen 'Under Afrikan Skies'. Van de kristalhelder klinkende 'I know what I know' (met fraai gitaarspel van Ray Phiri) tot het stemmi ge 'Homeless' met een vocale hoofdrol voor het koor Ladys mith Black Mambazo en de vrolijke hit 'You can call me Al'. Simon mag dan de grote jon gen zijn, hij weet dat beschei denheid de mens siert. Zijn mede-muzikanten krijgen op vallend veel ruimte. Zo kan Miriam Makeba een klein half uur lang haar niet geringe ta lenten tonen. Dat doet ze on der meer in het prachtige 'So- weto Blues', een nummer dat door haar ex-echtgenote Hugh Masekela is geschreven. Ook de componist zelf komt uitvoe rig aan bod. Zijn ideeën van muziek liggen een aardig eind Paul Simon op het podium in het Goffertpark in Nijmegen. uit de buurt van die van Si mon maar op de één of andere manier bijten ze elkaar niet. De met jazz getogen Masekela treedt met name naar voren in een nummer waarin hij de da gelijkse treinreis bezingt van hen die tewerk zijn gesteld in de goudmijnen in Zuid-Afrika. Een sfeervol, jazzy nummer met fraai trompet- en saxspel. Enig minpunt is Masekela's zang, die op enkele momenten te schreeuwerig is. Ook het koor Ladysmith Black Mambazo krijgt vol doende tijd om zich te profile ren. Direct bij de eerste tonen gaat er een siddering door het publiek. Ondanks de tropische temperatuur krijgt menigeen kippevel bij het horen van die diepe, zuivere klanken, af komstig uit een tiental Zulu- kelen, die een enorme kracht verraden. Paul Simon zelf, die op zijn nieuwe elpee Westafrikaanse en Braziliaanse klanken gaat verbinden en dus de wereld muziek trouw blijft, komt aan het eind van het concert weer in beeld. Hij heeft het grijze verleden niet begraven en doet fans van het eerste uur opleven met nummers als 'The Boxer' en 'Sound of Silence'. Ook zijn grote zeventiger-ja ren hit 'Late in the evening' wordt vertolkt en de voorste rijen zijn dan inmiddels veran derd in een dansende kluwen. Na nog een spetterende solo van de ritme-sectie en een korte toegift komt een einde aan een lang en indrukwek kend optreden. Morrison Voor Paul Simon stond een andere grootheid op het podi um in Nijmegen: Van Morri son. Eigenlijk verdient zo'n man, gezien zijn enorme staat van dienst, ook hoofdact te zijn, maar je kunt er nu een maal maar één hebben. Zo doende stond zijn optreden enigszins in de schaduw van het grote 'Graceland-circus'. Kalend, zwaarlijvig, zwetend maar nog immer met een stem die klinkt als een klok. Dat is Morrison anno 1989. Hij zit al 25 jaar in het vak, startte zijn loopbaan ooit bij de groep Them ('Gloria'), maakte meer dan twintig elpee's, is en was een inspiratiebron voor veel andere muzikanten en had een aantal mooie single-hits als 'Brown eyed girl', 'Domino' en 'Spanish Rose'. Die bracht hij gisteren niet. Wel nummers van zijn nieuw ste, wat tegenvallende album 'Avalon Sunset' als 'Whenever God shines his light on me' en het vrolijke 'I'd like to write another song'. Zoals eerstge noemde titel doet vermoeden, lijkt Van Morrison zijn heil in het christendom te hebben ge vonden. Het is dan ook geen toeval, dat Cliff Richard in dit nummer op het album is te ho ren. Ook in de toegift liet Mor rison middels enkele passages uit het 'Onze vader' nog eens blijken welk pad hij is ingesla gen. Een andere oudgediende, die aan Morrison's jongste album meewerkt en ook met hem meetourt is Georgie Fame. Die mocht aan het begin van het concert zijn beroemde single hit 'Yeh yeh' ten gehore bren gen. Maar ook in andere num mers liet Fame zich zowel via zijn Hammond-orgel als zijn zang gelden en was 'nadruk kelijk aanwezig'. Vooral de oudere, meer swin gende nummers van Morrison waren de moeite waard. Hij weet zich verzekerd van een stel puike muzikanten, bouwt door regelmatig zachte en har de passages af te wisselen spanning in de nummers op en switcht moeiteloos van blues naar soul en van ballads naar meer jazzy getinte songs. Hoewel zijn nieuwe werk van een minder gehalte, lijkt Mor rison nog jaren mee te kun nen. Hij maakt nog steeds een gedreven indruk en kan put ten uit bronnen, die niet gauw zullen opdrogen. HENK WANINGE Voor een uitg' agenda, ook voor^. mende dagen, rai men „UIT", de grun kelijkse bijlage vecl krant. wj] bioscope vai Ivoor hel ferige laar ALPHEN AAN DEN ROCINEMA I (Van straat 6, tel. 01720- ked gun (al); 18.30, ook 13.30. EUROCI Rain Man (al); 20.30. vagebond; wo. 14.00.. CINEMA III: My step|van an alien (al); 18.45, ook 13.45. EUROf The accused (16); wo. ook 13.30. LEIDEN LUXOR (Stjar h< 19, tel. 071-121239): Huis (al); 19.00, 21.15. wo. «et LIDO en STUDIO (SL hpi 39. tel. 124130): Rainf u 14.30, 18.45, 21.15.'erf»° sunrise (al); Her alibj stepmother is an r~ 14.30. 19.00, 21.15. Of liaisons (al); 19.00, 2i di. 14.30. Lady en de fYF (al); wo. 14.30. •TRIANK"L' straat 31, tel. 123875):) (al); 19.00. wo. ook 1 Weeks (16); 21.15. R| A lemmerstraat 52, It m 125414): Trashy lady (1 French postcard gr 19.00, 21.15. k KATWIJK CITY TIJ (Badstraat 30, tel. 017fl Twins (12); 19.00, 21.15 book (al); wo. 14.45. Cll TER II: Good mother (id 21.15. wo. ook 14.45. i| VOORSCHOTEN GR! tel. 01717-4354):Twini 1545. Gorilla's in de ma. t/m wo. 20.15. WoL-» (al); 20.45. PLi KINDERVOORSTELLII Avontuur met 14.00. Jungle book; wq WASSENAAR ASTR ee 01751-13269):Coctail (Ij DEN HAAGASTA: 1 (Sfcn 463500): My stepmottr alien (al); 14.00. 18.4)t U ASTA 2: Tequila su|n 14.00, 18.45. 21.30. J* Working girl (16); 14j*va: 21.30. BABYLON 1 (rt hi Haag Centraal tel. 471% gerous liaisons (alfv 19.15, 21.45. BABYÜ IU tizen kane (16); 14.0),p7; 21.30. BABYLON 31 sippi burning (12); 14.$. 21.30. CINEAC 1 (I 20, tel. 630637): Pet I (16); 14.00, 18.45, 21.Lpn NEAC 2: Her alibi (f/L 18.45, 21.30 CINen Twins (al); 18.45, 21.3«e, ook 14.00. METRQet (Carnegielaan, tel. 456/L Q man (al); 14.00, 18.4L- t METROPOLE 2: Thf man (al); 14.00, 18.4|Ote METROPOLE 3: A ot v dark (al); 14.00, 18.41 al METROPOLE 4: Th D( gun (al); 14.00, 18.4L j METROPOLE 5: ThePae 14.00, 18.45, 21.30. .p (Herengracht 13, tel. (hei The naked gun 18.45, 21.30. «O fish called Wanda (aT 18.45. 21.30. ODEOlf1©' live (12); 13.45, 18.4 ODEON 4: The 13.45, 18.45, 21.30. (Kettingstraat 12b, tel Another woman (a 20.00, 21.45. STUDIÖ ments of love (16); 19.L STUDIO 3: La lectr 19.15, 21.30. HAAG,»», HUIS Zaal 1: Orfetll I 19.30 Strawdogs; 21.4 Vleugels; 19.30, 21.401 ma. wo. 19.30, 21.45. I 22.00. Trading placr/^ Goodbye mr. Chips; (lVj LEIDSCHENDAM De gemeente Leidschendam houdt morgen in de hal van het raadhuis een in spraakavond over de ver breding van rijksweg 4. Het gaat om de verbre ding vanaf het Prins Clausplein tot voorbij Leidschendam-Zuid aan de oostkant (landelijk ge bied) en vandaar tot hal verwege het recreatiege bied Vlietland aan de westkant. Het deel tot aan de gemeentegrens met Zoeterwoude wordt weer verbreed aan de oostkant. De vergadering is ook bedoeld is als hoorzitting in het kader van de Wet Geluidshinder. Op eeh aantal langs de rijksweg gelegen punten (woningen) zal de geluidsbelasting de bij de wet voorgeschreven grens- waarden overschrijden, ook nadat geluidwerende voorzie ningen zijn getroffen. Schrifte lijke verzoeken om vaststelling van hogere waarden kunnen tot 1 juli bij het raadhuis wor den ingediend. Voorzitter dinsdagavond is wethouder mevrouw J. J. van Nievelt- Volmuller van openbare wer ken. De inspraakavond begint om acht uur. Zoals eerder vermeld zal het grondwerk van de verbreding tweemaal vier rijstroken om vatten. Tweemaal drie rijstro ken zullen voorlopig pas wor den verhard. Door nu al grondwerk te verrichten voor in totaal acht rijstroken wordt voorkomen dat in de toekomst opnieuw hoge bedragen nodig zijn voor verbreding van kunstwerken als viaducten. Als deze rijstroken op den duur in gebruik zullen worden genomen zal echter opnieuw een wijziging van het bestem mingsplan noodzakelijk zijn. Volgens tellingen van Rijks waterstaat gebruikten in 1986 ongeveer 70.000 motorvoertui gen de rijksweg per werkdag. Verwacht wordt dat dit in het jaar 2010 zal zijn opgelopen tot ongeveer 120.000. De capaciteit van de huidige weg bedraagt ongeveer 55.000 voertuigen per werkdag. Twee auto's gestolen NOORDWIJK Twee auto's zijn in de nacht van van zater dag op zondag in de omgeving van het Noordwijkse casino gestolen. Het gaat om een BMW-cabriolet van een 23-ja- rige Duitse badgast, die op de Oude Zeeweg stond gepar keerd en een Saab van het type 900, die voor het huis van zijn Noordwijkse eigenaar aan de Emmaweg stond. De politie vermoedt dat het om dezelfde daders gaat. Beenbreuk fietser KATWIJK Een 16-jarige fietser uit Katwijk liep zater dagmiddag bij een aanrijding met een auto een beenbreuk op. De fietser verleende op de kruising van de Nachtegaal laan en de Willem de Zwijger laan geen voorrang aan een 52-jarige automobilist uit Ar- kel. Die kon de fietser niet meer ontwijken. De jongen is vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. WOUBRUGGE De His torische Vereniging „Otto Cornelis van Hemessen" uit Woubrugge bestaat 10 jaar. Een periode die over het algemeen gladjes ver liep, maar niet geheel rimpelloos kan worden genoemd. Het kleine aan tal actieve leden dat de vereniging telt is daar vooral debet aan, zo stel len enkele bestuursleden in het verenigingsblad De Jacobsladder. Het jubileum stemt het bestuur niet alleen dankbaar maar vervult de toekomst ook met enige zorg. De vereniging teert nu al voor het tiende jaar op een vrij klein aantal belang stellenden, terwijl de activitei ten die worden georganiseerd vooral tot stand komen op ini tiatief van de bestuursleden. In de kwartaaluitgave van de Jacobsladder roept ex-voorzit- ter H. Bosman de leden op meer zelf mee te graven in de geschiedenis van Woubrugge en Hoogmade. Historicus D. de Boer, docent aan de Leidse universiteit, meent eveneens dat het begin gepaard is gegaan met vallen en opstaan. Met als startkapi taal een bedrag van honder deenentwintig gulden en ze ven cent toog het beginners- groepje van vier man aan het werk. Plannen waren er in die vroege periode in overvloed. Er werd actie ondernomen om de destijds beroemde „paal van Croiset" bij Sikkens los te peu teren voor het gemeentemu seum; een enkeling dacht zelfs aan een duikactie in de Wijde Aa om het middeleeuwse Huis te Banken op te sporen en er moest een boekje komen over de Hoogmadese molen. Uitein delijk kwam een cursus „Oud Schrift" het eerst van de grond. Gedenkwaardig Ondanks alle aanvangsperike- len staat de vereniging er nu toch. Ook het periodiek van de vereniging groeide mee. Het eerste „Ottootje" uit 1979 werd in 1982 verruild voor een wat volwassener Jacobsladder, die ook nu nog bij belangstellen den van de Woubrugse en Hoogmadese historie in de bus valt. Veel bestuursleden heb ben inmiddels om uiteenlopen de redenen moeten afhaken, maar hun plaatsen werden door andere leden ingenomen. Inwoners van een van beide gemeenten, dat wel, want zon der binding met het directe heden van de plaatsen zou de vereniging er niet komen, zo laat De Boer weten. Het jaar 1982 was sowieso een gedenkwaardig periode in het bestaan van de geschiedvor sers. In dat jaar namelijk werd dè akte ondertekend die van de club van enthousiastelingen een volwaardige en officieel erkende vereniging maakte. Ook verscheen er sedertdien een jaarlijkse uitgave van een dorpskroniek. Fantast Het leven van de historici ging overigens niet rimpelloos voorbij. De meeste lezingen ch die werden geo ng werden niet druk vj, maar de voor een sjbr uitgenodigde historie est der Linden maakte goed los. Hij sprak cobswoude dat vol ev nooit bestaan zou 1 cei veegde de vloer e „onze" Van Hem^g voormalige veldwaï 0€ Woubrugge en naam de historische verei een „fantast" zijn jer Volgens bestuurslid Ijuz Wereld raakten soijes den toen een beetje .g toeren en namen aer voor de oud-veldwa4n nieuwe discussie ove h; of-niet bestaan vaifog, woude ging Van d^a' uit de weg. Hij ging r <j cussie met amateur-nWl Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- 12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd. Dierenzorg protesteert LEIDEN De vereniging Dierenzorg Leiden overhan digt donderdag 22 juni een protest-pakket aan de wethou ders F. Kuijers (Groen) en F. Bordewijk (Financiën). De vereniging is tegen de verho ging van de hondenbelasting. Ook heeft de vereniging be zwaren tegen het aanlijngebod in Leiden. Dierenzorg heeft daarom handtekeningen en protest-briefkaarten verza meld. Die worden de beide wethouders op het stadhuis aangeboden. LEIDEN De vijfde Uni cef-loop die zaterdag in de Leidse Hout is gehouden, is een doorslaand succes geworden. Volgens de or ganisatoren is er ongeveer tachtigduizend gulden bij- eengewandeld door de omstreeks 2000 basis schoolkinderen. „Ze heb ben met zijn allen waar schijnlijk een afstand ge lopen van Leiden naar New York en weer te rug", aldus de enthousias te initiatiefnemer Mark- De opbrengst is bestemd voor Unicef. Het kinderfonds van de Verenigde Naties heeft het geld bestemd voor hulp aan Filippijnse straatkinderen. In heel veel Filippijnse steden zijn er talloze zwervende kin deren die geen onderdak heb ben. Met het geld wordt ge zorgd voor een goede opvang van de kinderen. De Unicef-loop begon om tien uur op het sportpark van de de Leidse Hout. Markslag: „Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat we het bédrag van het vorig jaar, toen ook 80.000 gulden bijeengelopen werd, zouden gaan halen. Al na een ronde van 4 kilometer haakte èen flink aantal kinderen af. De kinderen die doorliepen bleken echter onvermoeibaar te zijn. Die maakten, ondanks het warme weer, flink tempo en waren door niets of nie mand af te stoppen. Ik heb op het parcours nog vaak gezegd dat het niet zo snel hoefde, maar daar wilden ze niets van weten. Ze wilden aleen maar doorlopen en kilometers ma ken". De warmte zorgde er wel voor dat de kinderen afkomstig van alle basisscholen uit Lei den, Leiderdorp, Warmond en Oegstgeest veel belangstel ling hadden voor de verkoe lende natte sponzen die door Schulpen beschikbaar waren gesteld. „Die vlogen weg", al dus Markslag. Ook de appels vonden flink aftrek. Tijdens het lopen waren een aantal stempelposten ingesteld. Daar kregen de kinderen drankjes die beschikbaar waren gesteld door Heineken en Menken. Nieuwbouw Voorschoten in gedrang VOORSCHOTEN De bouw van vijfentwintig woningen in de Voorschotense wijk Boschgeest is voor dit jaar nog onzeker. De ge meente Voorschoten is namelijk te laat geweest met de indiening van de subsidie-aanvraag voor de nieuwbouwplannen. Inmiddels is bij de provincie om uitstel ver zocht, en moeten de plannen voor 15 september zijn ingediend. Om de subsidie-aanvraag voor half september bij de provincie te krijgen, moet de besluitvorming zeer snel verlopen. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom de raad van Voor schoten gevraagd de afhandeling daarvan aan het college te dele geren. Het college van B en W stelt verder voor de Algemene Woningbouwvereniging Voor schoten die optreedt als op drachtgeefster de bouw te la ten financieren. De garantie voor die financiering moet volgens B en W verleend worden door het Waarborgfonds sociale woning bouw, omdat zo het risico voor de gemeente het kleinst is. Het bouwplan in Boschgeest om vat negen eengezinswoningen en zestien gestapelde woningen. Acht van die zestien worden be stemd voor ouderen. De gemeen teraad beslist op 29 juni over de voorstellen van het college. kostuums waar het f1 fel -1 SASSENHEIM De Sassen- heimse gemeentebodes krijgen in de nabije toekomst unifor men. De gemeente Sassenheim wil hier ruim 3.700 gulden voor beschikbaar stellen. Dit is nodig omdat de gemeente Sas senheim sinds enige tijd be schikt over twee bodes. Vroe ger werd voor de enige bode een maatpak gehaald bij een lokale onderneming. Nu er twee bodes zijn moet er enige uniformiteit in de kostuums worden gebracht. De gemeen te denkt aan donkerblauwe wapen op de epaulet! kraag van het colbifcl geborduurd. De 4 openbare werken e/iLf le aangelegenheden n derdag 22 juni groeity ven voor c HAZERSWOUDE In het gebied tussen de Oostvaart en de Ten Heuvelhofweg in Ha- zerswoude wordt binnenkort een ontsluitingsweg aangelegd voor het landbouwverkeer. Het gebied ligt in het gedeelte waar de sierteelt in Hazers- woude is geconcentreerd. De nieuwe ontsluitingsweg is no dig om een rendabele exploita tie van het gebied voor nieuwe bedrijven mogelijk te maken. De Ten Heuvelhofweg is mo menteel de belangrijkste ont sluitingsroute voor het ver keer dat van en naar de sier teeltbedrijven rijdt. De weg werd jaren geleden aangelegd in het kader van de herverka veling. De weg loopt ten noor den van de Rietveldsevaart, waarna hij naar het zuiden af buigt en vervolgens een draai maakt in westelijke richting. Het land dat nu nog niet bij de siertelers in gebruik is wordt met de nieuwe weg ontsloten. Burgemeester en wethouders van Hazerswoude voeren nog overleg met de Stichting Boomkwekerijbelangen Sier teeltcentrum (Stibos) over de aanleg van de weg. B en W zijn bereid het geld voor te schieten. Uiteindelijk de kwekers die ziel nieuwe gebied vest geld aan de gemeente talen. Met de aanlef": weg is in totaal eei, van 380.000 gulden Daarvan betaalt de 125.000 gulden, omdat j' we weg ook dienst zal fietsroute in het pi fietspadenplan. De S derzoekt op dit mot mogelijkheden om d J

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8