Qowumtj? Zilver is zuur voor hockeyploeg SPORT Rosmalen trekt 10.000 kijkers Persoonlijke schrijfmap VAN LENDL PROFITEERT VAN GOEDE VOORBEREIDING il f- Deze volwassen schrijfmap is voorzien van een slot en daar om uitermate geschikt voor uw privécorrespondentie. U vindt er een blocnote, een uitstekende balpen en ruimte voor postzegels en enveloppen in. Deze map is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abon nee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de persoonlijke schrijfmap naar Naam: Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar f Leidse Courant. Antwoordnummer 998.2500 VD Den Haag. CeidaeSouacwt wijn de Geer Boudewijn De Geer opvolger Stienstra HEEMSTEDE RCH heeft voor het volgende seizoen Boudewijn de Geer als oefenmeester gecontracteerd. De Geer speelde profvoet bal bij onder andere FC Den Haag en De Graaf schap. Tijdens het duel dat de Heemsteedse zondag kampioen gisteren speelde tegen Heerjans- dam zat Rob Beunder op de bank. Hij verving trainer Stienstra, die bij de vliegramp in Surina- FOTO: SP me verongelukte. Korbach in ziekenhuis DEVENTER - GA Eagles-trainer Fritz Korbach ontbreekt morgen avond voor de vijfde wedstrijd uit de nacompetitie tegen Excelsior in Rotterdam op de bank. De oefen- meester scheurde gisteren in zijn woning in Deventer zijn enkelban den en werd gisteravond in het ziekenhuis geopereerd. Assistent-trainer Henk ten Cate neemt de taken van Korbach in Rotterdam over. Het duel heeft overigens weinig waarde meer, omdat zowel Excelsior als GA Eagles zijn uitgeschakeld voor pro motie naar de eredivisie. Korbach zal naar verwachting woensdag weer voor de groep 'staan'. MAANDAG 19 JUNI 1989 PAGINA 13 Boutsen wint race-loterij MONTREAL De Belg Thierry Boutsen heeft na een loterij de Grote Prijs van Canada voor formule 1-wagens op het circuit van Montreal gewonnen. De weersomstandigheden maakten de race uitermate interessant, maar ook uiterst onvoorspelbaar. Na regen werd droog gestart, waardoor de rijders een moeilijke keuze moesten maken voor hun banden. De regenband leek de beste keuze, omdat de buiten bleven dreigen en de wedstrijd eindigde in een indrukwekkende stortbui. Boutsen, die zijn eer ste overwinning in een Grote Prijs boekte, was in de Canadese stad niet de beste maar veel meer de gelukkigste rijder uit het circuit. Wereldkampioen Ayrton Senna bewees in Montreal andermaal dat hij met zijn Franse teamgenoot Alain Prost duidelijk meer kan dan de anderen. Maar de Braziliaan had gisteren Veel tegen. De problemen begonnen al bij de start. Terwijl iedereen stond te wachten op het groene licht, stak Senna opeens zijn hand op. Zijn motor was uitgevallen, waardoor het begin van de race diende te worden uitgesteld. Aan het slot van de race was een kapotte motor zijn noodlot. Kampioen met hole-in-one BOSCH EN DUIN Kampioen worden met een hole-in-one. Con stant Smits van Waesberghe van het Brabantse Toxandria presteer de dit gisteren in de vierde en laatste ronde van de nationale ti telstrijd strokeplay. Op de derde hole van De Pan te Bosch en Duin, een par-3 van 180 meter, sloeg de jonge Brabander de bal rechtstreeks in het putje. Hij had de gouden treffer hard nodig, want Joost Steenkamer speelde tot dan net zo sterk als hij. De speler van de openbare baan Spaarnwou- de kwam uiteindelijk een slag te kort. Smits van Waesberghe werd de opvolger van Bart Nolte. Heerenveen en NEC mogen niet klagen Atletiektalenten dienen zich aan he hoo. TWEEDE PLAATS PLOEG JORRITSMA s aals «WEST-BERLIJN De 'che kilo zware, zilveren ■J Champions Trophy is in West-Berlijn net buiten 'lereik van de Neder- dj landse hockeyers geble- ra id ven. Mocht Oranje in het begin van het toernooi enkele keren niet over J geluk klagen, in de „fi nale" tegen Australië zat iet de ploeg van Hans 'zigl jorritsma niet mee. ord )e Australiërs, die moesten jnnen omdat ze zaterdag ;n punt achterstand hadden jgelopen door een gelijkspel egen de Westduitse ploeg, zegevierden met 2-1, een stand, die bij de rust al was bereikt. Australië kwam daardoor op het record aantal van vier eerste plaatsen in de 77oijelfjarige historie van het door Pakistan uitgevonden evene- p ment. Eerder waren de Au- ?J stralërs in de periode 1983- 1985 oppermachtig. Uitgeteld lagen de Nederlan ders na de veel energie kos tende wedstrijd op het kunst- 77sligras. Natuurlijk viel in de eerste reacties 'diepe teleur stelling te beluisteren. „Van af woensdag hadden we toch de blik op goud gericht", zei Tom van 't Hek. „Dat het zil ver is geworden is zuur. die Australiërs waren misschien maar vijf procent beter. Wij kwamen net een beetje kracht te kort". Even later was iedereen er van doordrongen dat de tweede plaats tussen de beste zes teams van de wereld nog zo gek niet is. „Ik zou daar tevoren absoluut voor heb ben getekend", zei Floris Jan Bovelander, die kort voor rust met een schitterende ï-pi push uit een strafcorner de achterstand terugbracht tot 2-1. „Na Seoul is de ploeg toch op diverse plaatsen ver anderd. Het kost tijd om in gespeeld te raken. Ook voor mezelf op mijn nieuwe plek als ausputzer. Dat is heel goed gegaan en voor mij is dat de winst van dit toer nooi". Buiten prijzen „Het winnen van de Cham pions Trophy is leuk, de we reldbeker volgend jaar in La hore behouden nog leuker, maar het echte doel ligt op de Spelen van 1992 in Barcelo na Daar is alles op gericht, want die gouden plak willen we nu toch wel eens binnen halen", aldus de Australische coach Murray Jorritsma koos voor de lang zamerhand vertrouwde op stelling, met de revelatie Poortenaar als rechtsmidden, Van 't Hek in de spits en Brinkman als linksachter. Juist daar, links in de defen sie, school voortdurend het gevaar van de Australiërs, die in de snelle Deane over een groot talent beschikken. Australië kwam halverwege de eerste helft aan zijn doel punten, zoals Nederland dat eerder in het toernooi had voorgedaan. Binnen twee mi nuten was het 2-0. Eerst door Hawgood, die de bal voor zijn stick terugkreeg na een onge lukkige manoeuvre van doel man Leistra, en even later door Reid, die een fraaie pass van Hager afrondde. „Het leek op dat moment nogal uitzichtsloos", gaf Van 't Hek later toe. „Maar Floris gaf ons weer moed". De 23-jarige Haarlemmer had zich voor deze wedstrijd voorgenomen de push tegen doelman Noel uit te proberen. De eerste keer, al in de zevende mi nuut, mislukte de poging vol komen, bij de tweede keer ging de boogbal haarzuiver 'vlak onder de kruising (1-2). Van alles In de tweede helft probeerde Nederland van alles om de winstgevende gelijkmaker te forceren. In de haast werden daarbij echter nogal wat fou ten gemaakt. Zo kregen juist de Australiërs enkele malen uitgelezen kansen de beslis sing te forceren. Crucq gooi de een keer zijn stick op het laatste nippertje voor een in zet van Hawgood. Leistra kon net op tijd ingrijpen bij een strafcorner van Wark. De pas zeventien-jarige Cor- bitt ramde de bal uit vrije po sitie naast. Twee minuten voor tijd mocht Bovelander dan toch nog bij de vierde strafcorner aanleggen. Hij sloeg echter keihard tegen de naar adem snakkende Au stralische doelman, die de pijn al lang was vergeten toen het eindsignaal klonk. Rü prestaties Coach Hans Jorritsma gunt zijn vermoeide spelers nu een dag of vijf rust. Daarna staan er vijf centrale trainingen en een oefenduel tegen Jong Oranje op het programma. „We nemen het toernooi in Amerika zeer serieus, want daar hangt veel van af voor de toekomst", aldus Jorrits ma, die in Berlijn ondanks het verlies in de slotwedstrijd tevreden was. Niggebrugge in honkbalselectie Jeugd Bataven in districtsfinale Axel Hermans j opnieuw winnaar |l% in Zoeterwoude IV Rommelige jmm slotdag T tenniscompetitie I I Ivan Nielsen voelt j a zich te goed voor jl half jaar PSV IV Andere club voor Laseroms ISTANBOEL Theo La seroms en Henk van Gin- kel gaan niet naar Sariy- er. Het Zwolse duo is het afgelopen weekeinde in dienst getreden bij Trab- zonspor, dat eveneens uit komt in de Turkse compe titie. De oorzaak van die plotselin ge ommezwaai is, dat de pre sident van Sariyer om poli tieke redenen bij de subtop per is opgestapt. Van Ginkel en Laseroms werden per soonlijk gecontracteerd door de praeses. De president ver ruilde afgelopen weekeinde Sariyer voor Trabzonspor. Hij wenste geen afscheid te nemen van Laseroms en Van Ginkel en nam het tweetal mee naar zijn nieuwe club, die de competitie afsloot met een plaats in de subtop. hel NDEN Ivan Lendl heeft eren het met 800.000 gul- lerjp gedoteerde tennistoernooi Queens gewonnen. De mafmmer één van de wereld sloeg in de finale Christo Rensburg uit Zuidafrika. <atfi Tsjechoslowaak had daar in >r drie sets nodig, 4-6, 6-3, was de eerste keer dat voi ndl, al zeven keer winnaar il i een grand slamtitel, een Rnooi op gras won. Mogelijk ve het aan het feit dat hij zich nifter op Queens had kunnen orbereiden dan in voorgaan de jaren. De snelle uitschake ling in de open Franse kampi oenschappen, in de vierde ron de tegen de latere winnaar Chang, was daaraan debet. Desondanks had Lendl geen gemakkelijk toernooi in Lon den. In de halve finale, tegen Annacone, benutte hij van de dertien breekpunten er slechts één. Het was voldoende voor de zege (7-6 (7-5), 4-6, 7-5). „Lang heb ik getwijfeld aan de goede afloop", aldus Lendl. „Steeds als ik dacht de partij binnen te hebben, had Van Rensburg enkele briljante mo menten. Uiteindelijk liet zijn specialiteit, de opslag, hem in de steek". Na één uur en 55 minuten besliste Lendl de par tij. McEnroe John McEnroe heeft gisteren het demonstratie-tennistoer nooi in de Schotse hoofdstad Edinburgh gewonnen. In de eindstrijd van het evenementje versloeg de Amerikaan zijn landgenoot Jimmy Connors in twee sets. In beide reeksen bracht de tie-break de beslis sing. Het duel tussen McEnroe en Connors was het eerste treffen tussen beiden sinds de finale van het toernooi van Wimbledon in 1984. Toen speelde McEnroe misschien wel zijn beste partij ooit in een eindstrijd ooit, er was sprake van een regelrechte slachting. Verbaal stond McEnroe ook voor het nodige garant. In de halve finale tegen Aaron Krickstein kreeg hij van de arbiter een waarschuwing we gens schelden nadat hij een beslissing van een lijnrechter had aangevochten. Navratilova Twee maanden zonder wed strijden hebben Martina Na vratilova goed gedaan. De 32- jarige Amerikaanse maakte haar rentree met een klinken de overwinning in het toer nooi van Birmingham, waar 300.000 gulden te verdienen was. In de versloeg ze haar landgenote Zina Garrison, 7-6 (7-5), 6-3. Het was de 141-ste toernooize ge van de nummer vijf van de wereld. Slechts Chris Evert heeft in dat opzicht een nog Sanchez Een week na de triomf van zijn zus Aranxta op Roland Garros heeft Javier Sanchez zijn eerste Grand Prix-toer- nooi in zijn loopbaan gewon nen. De 21-jarige Spanjaard was gisteren in Bologna in de finale veel te sterk voor de Argentijn Davin. In 55 minu ten stond hij slechts één game af: 6-1,6-0. DEN HAAG Robert Niggebrugge en Peter Callenbach zijn toege voegd aan de selectie voor het Nederlands honkbal team. De keuze van bondscoach Jim Stoeckel voor Niggebrugge wekte verbazing, omdat de korte stop van ADO niet de Ne derlandse nationaliteit heeft. „Ik verwacht dat een paspoort nog deze week wordt geregeld", verklaarde de verraste Niggebrugge afgelopen weekeinde. Niggebrugge en Callenbach (New Giants) completeren de groep van twintig, die vol gende maand deelneemt aan de derde editie van het Ha- venstedentoernooi in Rotter dam. Stoeckel: „Naast Peter Boon en Robert Eenhoorn wilde ik persé een derde man op de hoeksteen van het binnenveld (tweede honk/ korte stop). Niggebrugge is daarvoor de beste keus". Door de onzekerheden rond Giants van de laatste weken kon Callenbach, die van de hoofdklasse-pitchers het grootste aantal keren drie slag op zijn naam heeft, niet eerder worden aagewezen. Stoeckel, wiens selectie in middels vier midweekse trai ningssessies heeft afgewerkt, probeert op 28 juni en 5 juli nog oefenduels met in de Ne derland spelende Amerika nen in het wedstrijdpro gramma te voegen. Op 14 juli begint het Rotterdamse toer nooi, dat als voorbereiding moet gelden op de Europese titelstrijd in Parijs. Robert Niggebrugge FOTO: CEES VERKERK ROSMALEN Miloslav Me- cir moet alleen nog even Wim bledon winnen. Dan is het ge lijk van het initiatief van de organisatoren van Nederlands eerste grasbaantoernooi in Rosmalen definitief bewezen. Tienduizend bezoekers trok het evenement en de uitbrei ding naar een volwaardig ATP-toernooi van 32 spelers in 1989 lijkt nu al verzekerd. De aanleg van één grasbaan kost op zijn minst een ton, het onderhoud ervan op jaarbasis twintigduizend gulden. Pro blemen schijnen er niet te zijn. „Van de 135 hectaren grond waarover we beschikken is pas 65 hectaren bebouwd. Ruimte genoeg dus", lieten or ganisator Paul Koster en toer nooidirecteur Evert Schnei der weten. Het Autotron wil aan het hele grasbaan-evenement geen cent verdienen. Het half miljoen dat de uitbreiding op zijn minst gaat kosten, behoeft geen rente op te leveren. „We hopen belangstellenden te be wijzen dat het Autotron ook de organisatie van beurzen en evenementen aankan. Dat is voor ons de waarde van dit toernooi". Met zo'n weldoener achter zich voelen Koster en Schnei der zich best in staat Queens als traditionele voorberei- dingstoernooi voor Wimbledon verder concurrentie aan te doen. De banen zijn beter, de omstandigheden vriendelijker. „Maar", aldus Schneider: „Als nieuweling is het beter niet meteen een aanval te doen op de marktleider. Aan een situa tie van buigen of barsten heb ben we niets. Dit evenement gaat het maken, daar ben ik van overtuigd". Miloslav Mecir is de verper soonlijking van die ambities. Min of meer tegen zijn wil in. De publiciteitsschuwe Tsjecho slowaak verbleef in zijn vrije tijd op de massagetafel of met zijn zoontje in de draaimolen, maar won wel op gras vijf par tijen achtereen. Hij kan daar door als Wimbledon-kansheb- ber onmogelijk over het hoofd worden gezien. In tegenstelling tot Michael Chang. De winnaar van Parijs verloor al zijn partijen, maar heeft wel het idee opgevat de chef-kok van het Autotron mee naar Londen te nemen om het zich niet aan eetgenot te laten ontbreken. In de fina le had Mecir slechts twee sets nodig (6-4, 6-4) om zich te ont doen van Slobodan Zivojino- vic. Johan Kriek had als bete re grasspeler in de finale moeten staan, maar de Ameri kaan liep zaterdag in de halve eindstrijd een scheurtje in een maagspier op en was zo ver standig zich niet te forceren. i*£ÉÉiiSiS Jacques Brinkman ligt uitgeteld en gedesillusioneerd op de grond na de nederlaag van 2-1 de hockeyers tegen Australië. Daardoor ging de Champions Trophy aan Oranje voorbij. velander (se) 1-2. Scheidsrechters. Deo (Spa) en Seidler (BRD). Toe schouwers 4.000 Nederland: Leistra. Bovelander: Kooijman. Crucq. Brinkman: Poor tenaar, Delissen, Diepeveen; Parle- vliet (53. Weterings), Van 't Hek en Van den Honert. Australië: Noel; Wark, York; Wan brough, Birmingham, Carey; Bate Reid; Deane, Hager en Hawgot (49 Corbitt). het i: eerste grastoernooi van FOTO: ANP f* 4 4Ür

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13