GM-modellen uit VS voor vaste prijs Ford benut niet alle kansen.' met Fiesta CTX en Diesel 10 AUTO £cidóe0ou/umt VKIJDAG 16 JUNI i"pA De Corsica is het goedkoopste Amerikaanse model van General Motors Nadat Chrysler goede mo gelijkheden had gezien om Amerikaanse auto's in Europa te verkopen, en zo aan een groter koperspu- bliek te komen, besloot ook General Motors hier wat serieuzere inspannin gen aan te wagen. Niet dat de plannen even am bitieus zijn als die van Chrysler, maar men ver wacht met een beetje moeite toch gauw de Eu ropese verkoopaantallen te kunnen verdubbelen. De in een paar jaar flink gedaalde dollarkoers ver beterde immers fors de concurrentiepositie tegen over Europese auto's. Kennelijk blijkt de consument daarin niet bij voorbaat ver trouwen te hebben, want men signaleerde als probleem dat er geen vaste prijzen golden. Voor de modellen die het meest gevraagd zijn hebben de Nederlandse dealers daarom nu toch vaste prijzen opge steld. die het makkelijker ma ken met concurrenten te ver gelijken zonder eerst bij een dealer een prijsopgaaf te vra gen, die dan ook nog kan ver anderen met de dollarkoers. Daar die koers maar blijft schommelen geeft dat wel de nodige onzekerheid. Andere GM-Amerikanen blijven ove rigens te bestellen, alleen wordt dan de prijs pas vastge steld bij aflevering. Chevrolet Corsica Het biedt meteen een gelegen heid om even te melden dat het goedkoopste Amerikaanse model van General Motors er sinds enige tijd niet alleen als vierdeurs sedan is, maar ook in vijfdeurs-versie met varia bele bagageruimte. Een echte Europa-versie, want Amerika nen kiezen als ze variabele ba gageruimte willen eerder voor een stationcar dan voor een vijfdeurs sedan. Het is ook wel te zien dat de Chevrolet Corsi ca, want daar hebben we het over, min of meer provisorisch aan een vijfde deur is gehol pen. Niet dat de achterklep met uitzonderlijk gewelfde ruit er lelijk uitziet, maar het is te zien dat geprobeerd is zo veel mogelijk van de lange De Corsica is er sinds enige tijd niet alleen als vierdeurs sedan is, maar ook in vijfdeurs-versie met variabele bagageruimte. FOTO'S: PR achtersteven van de vier- deurs-versie te behouden in plaats van hem geheel te her zien. Overigens is de hoeden- plank ook niet opklapbaar; eronder zit een verstevigings- balk. Het blijft niettemin een aantrekkelijke, Europees gesti leerde auto met traditioneel Amerikaans karakter: veel comfort en uiterste motorsou- plesse dus. De vijfdeurs Corsi ca is duizend gulden duurder dan de vierdeurs variant, die in de goedkoopste versie op 34.500 komt. Dat is dan een versie met vijfbak en tweeliter viercilinder. Er is verder keus uit dezelfde uitvoering met au tomaat, een iets" luxere uitvoe ring met airconditioning en een heel riant aangeklede Cor-, sica met 2,8 liter V6 en auto maat (voor circa vijftig mille). Tot de standaard-modellen waarvoor een vaste prijs geldt behoren verder de Beretta, een coupé op basis van de Cor sica, de traditionele Caprice met achterwielaandrijvine en achtcilindermotor, een aïntal Pontiac-modellen en diverse Cadillacs. De Pontiacs vallen wel in een aanzienlijk hogere prijsklasse, vanaf zo'n zeventig mille. Alleen de Firebird cou pé blijft onder de zestig mille. Eén Cadillac geldt als de Ame rikaanse Mercedes, dus die is nog duurder, al krijg je voor bedragen vanaf 120 mille ook wel iets bijzonders. Maar ja, ook een Chevrolet Corsica zal wel altijd in onze streken een vrij zeldzame verschijning blij ven, dus waarom zoveel geld neertellen voor een Cadillac als je voor een bepaald concur rerende prijs ook met een Chevy al kan opvallen. Twee maanden nadat de verkoop van de nieu>ve kleinste Ford officieel is gestart, completeert het merk de Fiesta-reeks met de al beloofde automaaten dieselversies. Op zich niet verrassend, want zulke varianten kende de oude Fiesta ook, maar wel interessant om eens te proberen hoe ze het in een flink gemoderniseer de nieuwe versie van die auto doen. De eerste verschillen zijn makkelijk aan te geven: de dieselmotor groeide inmiddels van 1,6 naar 1,8 liter inhoud en moet daarbij meer kracht, minder geluid en trilling en een snellere koude start bie den. De automaat was er bij de oude Fiesta slechts in combi natie met 1,1 liter motor en duurste Ghia-uitrusting. De nieuwe Fiesta CTX is er met 1,4 liter motor, vijf deuren en CLX-uitrusting, of als drie- deurs CL 1.1. De diesel overi gens wordt geleverd als drie- deurs C of vijfdeurs CL Wat tevens meteen opvalt is dat de CTX-Fiesta niet met katalysa tor geleverd wordt. Wat betreft de Fiesta 1.1 met continu variabele transmissie (een Nederlandse vinding van DAF-grondlegger Van Door- ne) heeft Ford wel gelijk dat wat extra motorprestaties van belang zijn. Is de handgescha- kelde versie al bepaald geen raket, de automaat die het mo tortoerental nog verder drukt dan een vijfbak heeft op de snelweg helemaal maar net genoeg pit in huis. Regelmatig grijpen naar het schakelhendel dus als er vlot ingehaald moet worden, ook bij de aanzienlijk pittiger 1.4 CTX (die een nog 'langere' eindoverbrenging heeft). Dat kan bij elke snel heid, er is geen risico dat dan op slag het motortoerental bo ven de rode streep komt. Het toerental stijgt wel vrij fors, en daarmee ook het motorgeluid, dat bij de 1.4 CLX wel beter gedempt wordt dan bij de 1.1 CL. De CLX heeft standaard een toerenteller, die een inter essant beeld geeft van de transmissie-programmering. Bij rijden met constante snel heid wordt het toerental* tot het uiterste gedrukt: minder dan 2000 in de stad, nog geen 3000 bij 120 km/h. Dat za\ een gunstig verbruik opleveren, al is het nadeel zoals gezegd een erg beperkte inhaalacceleratie zonder terugschakelen van D naar L (de enige keuzes bij vooruit rijden). Bij de 1.4 mo tor is daarmee best te leven, die zal immers niet door scheurneuzen gekocht worden, maar dan zit je dus wel aan de meest luxueuze uitvoering vast. Jammer, want bij de nieuwe Fiesta is nu juist ook een wat simpeler versie rela tief heel verzorgd aangekleed. Er zit nog een maar aan. Bij de eerste ervaringen met de handgeschakelde Fiesta viel op dat de vering en schokdem- ping al te soepel waren, behal ve bij de sportief getinte Fiesta S. Daaraan is nog niets gewij zigd. Voor de 1.1 automaat met zijn bescheiden prestaties is dat geen bezwaar, bij de 1.4 ga je al wat merken van een sterk zijdelings rollende caros- serie en vroeg opkomend on derstuur in sneller genomen 'bochten. De vering is wel comfortabel, mits de oneffen heden niet al te groot zijn (dan blijkt de veerweg kort). Echt hinderlijk wordt de te soepele veer /demperkeuze bij de diesel. Diens 1,8 liter motor is uitgesproken groot voor een auto van dit formaat en weegt IR fxplo dus ook behoorlijk t Abc voorwielen. Hei ve£na l nog mee; er zal wel prdcc halen zijn. Overigeifan de oude Fiesta 1.6D'°f?rai pittig. De nieuwe dfoorz derdaad stiller, starretei toestand vlot, maar fnien trillingsverminderinl t^ve niet geheel tot staF"ar stationair draaiend P- paalde constante ti dringen trillingen (Jteefl het interieur doorPê c aangenaamste diesj gj"0' klasse, helaas ook bjf Es: de goedkoopste. Deprg" C kost f 23.750, de f0vt lijker aangeklede vifonlt komt op f 2340 meeP8en ellini Ook de automaat-vbssei gen een flinke inve< ^a meerprijs voor de Qen missie bedraagt 22jyan dan natuurlijk welLeit, moet worden dat e£je p motor goedkoper is Lelte handgeschakelde F^t j katalysator en injeet^e_t£ andere kant geen L vj de BVB verstrekt n0g' 1.1 CL automaat is rt nog niet a! te stujheefi voor een 14 CLXeen zullen niet velen kn nrij PETERbinn n vc itant Testrijden met de Ford Fiesta CTX. FOTO: PR Het Rijnlands Sassenheim VWO: Wendela van den Akker, Van essa van Aurich, Jan-Hein Bader, Saskia Barendsma, Robert Jan Ba tenburg, Jan Wouter Bloos, Andrea Bol, Hilde Bolt.Jacintha Booij, Annick van den Broek, Sjoerd Brouwer, Pau- llen Brouwer, Tijs Brouwers, Jeroen de Bruin, Arianne Buurman, Jeroen van Dam, Jeroen Dirven, Maaike Draijer, Jaap Drejer, Bas Drenth, Bet te Eggink, Eveline Eijkelkamp, Jan- Coen van Elbrug, Ester Elstgeest, Ju dith van Elten, Wendy Fransen, Mare Frederiks. Robert Jan van der Geest, Margot Gljswijt, Rene Godijn, Noud de Graaft, Hans Guljt, Dan Heems kerk, Piet Hoekstra, Jantien van "t Hof, Joost Hogenboom, Yvonne Ho- gervorst, Paul van der Houven, Bian- ca de Jeu, Ruud de Jong, Chris, Mar tin van Kampenhout, Ellen Kapiteijn, Joost van Katwijk, Monique van Kem pen. Jappie Klasema, Marlies Kok, Marldes Koster. Edward van der Kruijk, Brigitte van der Laan. Marco Lammers. Wilfred Langelaan, Michel van leeuwen, Brenda Loenen, Aarjan Meirink. Annemieke de Mooij, Sander Mul, Edwin van der Nagel, Peter Nat zijl. Armine Nijland, Jurgen Nuis, Len ny Overvliet, Leo Post. Martijn van Riet, Sandra van Rookhuijzen, Steffen Ruigrok, Paul van Ruiten, Celeste van Ruiten, Peter van Ruiten, Michiel van Schaveren. Tessa Schmidt, Anita Schoone. Michiel Sedelaar, Gita Son- nenberg, Raoul Soullie, Fleur Spijker. Karin van Stijn. Ciska van der Stoel, Gerard Stoffer. Steven Tieleman. El len Turenhout. Coen Verdegaal, Mar co Vink, Ron van Vliet. Arnoud de Vroomen, Remt de Vroomen. Step- han van Weeren, Robert Willemse, Marnie van Wouw. Elvin Zoet. HAVO: Monique Angevare, Deborah Baak. Niels Brader. Martijn van den Berg. Jorine Bergman. Poline Bette, Han Boersma, Michel Catsman, Phi lippe Clymans, Monique Crooij, Wen dy Dijcks. Dennis Dofferhoff, Yvonne Duivenvoorden, Pery Elstgeest. Sjaak van Elten, Simone Flipphi. Arno de Fuijk. Cuby Gerards, Annabel Goos, Arjan Hebly, Janneke Hoek, Geoffry Hoek. Elsa Hof, Daniel van Hooff, Joan Horsman. Sanny van Houselt, Astrid Huiskamp. Anthony Jannink, Nicoline Julius. Sander Klint, Ingrid Klootwijk. Bart Kool, Patrick Korsui- ze. Mariette Kort, Xandra Kramer, Priscilla Kramer, Koen Kuljpers, Mi chael Langelaan, Robert Langeveld. Arjan van der Lans, Nathalie van der Linden, Celine Maat, Daniel Monasso, Annet Moolenaar, Aad Munnik, Bart Nijhuls, Ben Noordman, Maarten Ol den, Jochem Oosterveer, Jolanda Remmelzwaal, Alco Rikkers, Janneke Roeppel. Sandy Rozemeijer, Anne mieke Sabel, Monique Schaap, Je roen van Schaveren, Marjorie Schol ten, Dorien van der Sluis. Ronald Spaan, Robert van Steijn, Jeroen van Stijn. Tamara v.d Stouwt Arthur Va- silda. Mart Verhoog, Nico van Vliet. John de Vogel, Johan Vos. Edward Waasdorp, Marielle Warmerdam, Ca roline Went, Stefan van der Wiel. Danny Wienng. Laurens Willekes, Walter de Wit, Karen van der Zee, Samantha van der Zwet. MAVO: Jurgen Blom. Natasja Boer, Martine Braam, Linda Broekhof. Leon van Delft. Wendy Duivenvoorde, Su- sanne van Eijk, Thierry van Eijk, Mar cel Filippo, Monique Geerlings, Vin cent Geljon, Sandra Gerritsen, Wen dy van Giesen. Diane van Gunsteren, Regien van der Heden. Jeanette Hee- de. Christa Hofstra, Pauline Honders, Diane Hoogeveen, Hilde van Hoven, Desiree Koning, Alice Kort, Andre Kralt, Corine Kruik, Stephan van der Meel. Monique van der Meer. Char lotte van der Meij, Berry Molendijk, Miranda Rolfes, Mischa Roos, Leo- noor Ruigrok, Bianca Schaap, Boris Schipper, Rianne van der Slot, Yvon ne van Veldhuizen, Astrid Verhoef, llona Waasdorp Scholengemeenschap Alkemade LTS Bouwtechniek: A/B Maurits Boers, A/B Alex de Jong, A/B Barry Kerk vliet, A/B Wilfred van Klink, A/B Ale- witsch Leuering, A/B Marco Loos, A/ B Marcel Turk, C Evert v. Abswoude, C Michiel Straathof. Electrotechniek: A/B Dennis Bouw meester, A/B Rick Hogenboom, A/B Erwin Kiele, A/B Edwin Turk, C Pa trick Hoekstra, C Richard Lemmers, C Olaf Opdam, C Erik van Tol, C Fred Wolvers, C René van Zoen, C William van Schagen. Mechanische technieken: A/B David van Egmond, A/B Marco Hamburger, A/B Davy van der Mey. LHNO Verkooppraktijk/textiele werkvor men: Wendy van Benten, Sonja Borst, Angelique Bouwmeester, An- drina van Delft, Angelique van Eg- mond. Daniëlle van Emmerik, Astrid de Haas. Gonnie Hoogenboom, Na tasja de Koning, Carolien Roeloffs, Miranda de Wit. Huishoudkunde/gezondheidskunde: Bianca Boere, Yvonne Boere, Stepha nie de Graaf. Lianne Hogenboom (met lof). Yvonne de Hollander, Pauli ne van der Hoorn, Kitty de Jong, Co rine Los, Mariska Poelwijk. Muriel Verhaar. Masja Volwater. Huishoudkunde/textiele werkvor men: Denise de Jong. Ineke Klein. Kristel Weenink. Monique Dobbe. Fioretticollege Lisse José van der Klauw. Angelique Kuut, Ferry Kortekaas. Gerlinde de Vries, Sandra Bakker. Sonja Nicole Wes- sels. Maarten Alders. Erik Baaijens, Marcel Dix. Daniëlle Grimbergen, An gela van der Lans. Marieke van Loon. Ana Martinez Diaz, Nicole Randsdorp. Theo Vergunst, Marco Visser, Judith de Waard, Nicolès Ximènez Bruide gom. Gijsbert van der Aart, Gaby An- nokkèe. Nanke Asjes, Marco de Bruin, Lia van Diemen. Ingeborg van Dijk. Petra Duivenvoorde. Marc van Eljden, Peter Grimbergen. Elselien Guljt, Martijn van Hemert, Astrid Ho- gewonlng, Anselma Hoogkamer, Dirk Kortekaas. Peter Kralt, Ellen Lem mers, Martijn Ludwig, Bas van Mou- rik. Edgar Mul, Sjoerd van Niekerk, John van Noort, Arjan Oudkerk, Pa trick Roozen, Otto van Ruiten, Jasper van der Salm, Joost Schipper, Peter Schippers, Mariska Sentveld, Els van Splunter, Klaartje Staghouwer, Job Steenvoorden. Fabian van Veen Ma- scha van der Zon, Tanaquil Arduin. Mijke van Baarlen. Sander Bergman, Brenda Broekhof. Karol Dobosz, Mark Drukker. Marlies goldenberg. Madeion Grlekspoor. Cindy de Haas, Stephanie Kloos, Leonie van Rijn. Co rine Roodenburg. Lèonie Stevens, Lia in 't Veld, Tanja Wempe. Geertje Zeijlmaker, Olaf Bal. Anton Beelen. Linda van den Berk, Annemarle Boe- rop, Bart Boerop, Stephen van Dam, Remko Giesbergen, Olaf Griffioen, Linda Hobo, Annemarie Huele. Ro bert Huijsmans. Michela van Kampen, Nicole van Kempen, Richard Nigten, Danny Paardekooper, Frank Reijne- veld, Alexander van Schie, Erik-Jan Vlieger. Marcel de Groot, Hester Kla ren, Bernard van der Meer. Ingrid van Schie, Michiel Schutgens, Michel Vel- lekoop. Peter Wester, Jacqueline Beke, Renè de Bruin, Andrea Jans sen, Lisette van de Kraan, Debbie Meerpoel. Lisette Walenkamp, Bald win Kramer, Edward van Aalst, Marie ke van den Akker, Edwin Beckers. Carlo van Dongen, Peter Duwel, Ri chard Gabel. Sander Holman, Sandra Jansen, Ramona Mesman, Annemiek van der Sluijs, Eddie van der Steen. Jos van Straten, Sandy de Boer, Hajo Scheepmaker, Jos van Grootveld, Ivar Remkes, Rene Schrama, Danielle Celie, Ruud Vink. Melinda Honders, Michiel Kooien, Petra Irlk, Marco Ja cobs, Yvonne van der Aart. Alwin. Bakkenes, Ingrid Bekkering, Maarten Bergman, Christian Bevers, Irma Bijl Sandor Brouwer. ft/lenno Dijkstra, Di ana Dofferhoff, Hedwig Duivenvoor den, Boudewijn van Gerven, Peter Gulickx, Natasja Heemskerk, Mark Huisinga, Remco Hulsbergen, Babet- te de Jongh, Fokke Jongsma, Ischa Kardol, Sandra van Klink, Daphne Koenen, Mieke Kool, Esther van Kor- delaar, Ruth Lamboo, Lisette van der Lans, Sonja van der Lans, Fabiola Nederpelt, Alex Nolte, Annet Over- gaauw, Sander Paardekooper, Bas Ragas, Jimmy Ras, Wilma Schalk, Eric Schiering. Annemiek Schipaan- boord. Bart Schoonens. Paul Schoorl, Wendela van Setten, Eelco Smith, Willem Staghouwer, Saskia van Tie nen, Bas Tulner, Rene van Veen, Ron Visser, Suzanne Warmerdam, Wendy Wassenaar, Annemieke Wesseling, Ronald Wezenberg, Karin van Wlerin- gen, Marco van der Zijden. Mare Zui derduin. Pam van der Zwet. Conrad van Aalst, Irene Bos. Daniëla da Cruz Pinto, Edwin Damen, Misja gerrits. Bart-Wille van Leeuwen, Alexander Schrama, Alex van Toren, Walter Straathof, Mark van den Berg, Manja Boersma, Margreet Buurman, Erwin Dedel, Laura Desain, Maurice van Deursen. Talitha van Dijk. Marjolijn de goede. Menno van Grinsven. Astrid de Groot. Remco de Haas, Bart van IJzendoorn, Susanne de Jong. Martijn Jongbloed. Niels de Kind, Maurice Klaver, Stefan Koek, Lisette Langeveld, Daniëlle Meskers, Els Molenaar, Inez Mooijman, Mirjam der Nederlanden, Maarten Nelis, Ro- ber Spoor, Edwin Timmermans, Mare Treling, Raijmond Turk, Ilse Verkaart, Arnold Vos, Annet de Vries, Mariska Wejens, Marleen Wijnhout. Jeroen Wilmink. Christelijke Technische School „Katwijk" Bouwtechniek: schilderen Jeffrey Kraayenoord; Hans Kuyt; Hans Rovers; Jaap Plug, Dirk van der Plas; Aldert Jan van der Plas; Jaap van der Plas; Eddy Houwer, Eldert van Leeuwen; Dlck Noppen; Wim van Duyvenbode: Bart Gras: Theo Guvt; Antwoorden herexamens DEN HAAG De goede antwoorden van de meerkeuze- opgaven van de herexamens middelbaar dienstverlenings- en gezondheidszorgonderwijs (mdgo), gehouden op 14 juni luiden als volgt: Mdgo-ag/da; Medische kennis II 1 A, 2 C, 3 C. 4 B, 5 A, 6 C, 7 B. 8 B. 9 A, 10 A, 11 A, 12 C. 13 A, 14 C, 15 A. 16 B. 17 B, 18 B. 19 B, 20 A, 21 A, 22 B, 23 B, 24 A, 25 A, 26 A. 27 A, 28 C, 29 B, 30 B. Bouwtechniek: timmeren Pieter van Duyvenbode; Rob van Gel der; Hans Bouter; Pieter Kuyt; Jack van Duijvenbode, Maarten van der Meij; Kees van Duyn; Hans Ouwe hand; Jacco van Duyn; Peter van Iter- son; Leonard Klinkenberg; Arie van der Boon; Jan van der Plas; Alfons van der Bent; Peter van der Bent; Marco Binnekade; Patrick Pool; Huug van Rijn, Kees van der Plas; Arco Snijer; Kees de Vreugd; Marco Wes- terlaken; Michel Zwaan. Elektrotechniek Martin Binnendijk; Camiel Bongenaar; Pieter Botermans; Omar Boudour; John Brussee; Andre Derks; Stefan Diederiks; Marcel van Dijk; Arjan van Duijvenbode; Peter Grimbergen; Ro bert Dulfer; Jan van de Groep; Erik van Duyn; Peter Freke; Martlen de Graaff; Adrie van Duyn; Peter van Duyn; Leon Guyt; Paul Guyt; Sander Guyt; Gert Jan Haasnoot; Jan Haas noot; Stefan Harmsen; Peter van der Plas; Marco van der Heijden; Jan Remmelzwaal; Sander Janson; Kees Schaap; Rene Jonker; Jaco Sieders; Marco Kromhout; Pieter Smith; Peter van Leeuwen; Peter Vink; Kees van der Mey; Dennis van der Wal; Gerrlt Ouwehand; Roberto Wirschell; Martin van der Plas; Marco Jonker; Eric Koelewijn; 'Teunis Kuijt; Pieter van Leeuwen; Rene van der Mey; Marco van der Plas; Leendert Hus. Installatietechniek Richard Brederode; Peter van Duy venbode; Marcel Glasbergen; Robert Grimbergen; Tom Heemskerk; Jan Krijgsman, Gert-Jan van der Meij; Wim van der Niet; Arnie Ouwehand; Michel van der Peet; Gijs van der Plas; Nico van der Plas; Mart Vooys; Gerard Wolthaus; Dirk de Zwart. Mechanische techniek Mohammed Attaf; Marco van Brussel; Adrie van Dijk; Leon van Dijk; Hugo van Duyn; Jacco Frissen; Marco Haasnoot; Wim Haagnoot; Pieter van der Horst; Johan de Jong; Arie Rijs- dam; Richard Kromhout; Michiel de Ruiter; Andre Kuyt; Rene van Santen; Leo van der Plas; Leo van Rijn; Alwin Kukler, Harald van der Plas; Jan Plug; Patrick van Schaik; Henk de Vries; Leo Vuik; Carlo van Zeist; Bud dy Zuyderduyn. Rijks Middelbare Tuinbouwschool Lisse A-afdeling: Jan Willem Teeuwen, Paul Clemens, Ton Loevesteyn, Gerlo Roda, Renè Ras, Edwin Visser. Jan Pieter van Roode, Marcel Lommerse, Paul Romijn, Arjan van Paridon. Dick van Leeuwen, Jan de Boer. Arjan de Boer, Angela Maarschalk, Cisca Was senaar, Edith van der Salm, Edward van Werkhoven, Mare v.d. Zwet, Mar cel Duineveld, Martine Kat, Pieter van der Lans, Henk Schaap, Eric Spaar garen. Koen Keijzer, Alex Duiven voorde, Alex van der Slot, Johan van den Nieuwendijk. Klaas-Jan Geer lings. Peter Duivenvoorden, Frans de Boer. Cees Steenpoorte, Arjan van der Meij. Edwin Leichtenberg, Edwin Warmerdam, Pieter van der Klugt, Ludie ter Laak. Oscar Warmerdam, John Hoogenboom, René Heems kerk, Dirk Haakman, Huub Homan, Michel Rijgersberg, Patrick Jenkins. Menno Bouwmeester, André Rutte. Marien Stokman, Martin Evers, Ro nald Zijlstra. Frans Reeuwijk, Jaco in 't Veld. Ruud Struik, Kees van der Zalm. Frans van der Hoeven, Luc Wil lemse, Peter Breed, Roo den Elzen, Vincent Jorna, Kees Warmerdam Marco Weijers, Marco van Noort. Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs De Dwarswetering, Leiderdorp Dennis v.d. Akker. Nancy Anker. Ar jan Baars. Stephan v.d. Beek. Remco de Boer Mario Boot. Maaike Brus- sche. Carolien de Bruyckere. Evelijn van de Burg. Erik Cambier Machteld van Deijk. Bonita van Delft. Stefan van Diggelen. Marc Ehlert. Dennis Ei bers. Martine Farber. Annet Goosens. Gideon Groeneweg. Lisette Harde man Sjoerd den Hollander. Rudy Holverda. Ronald Honsbeek. Desiree Hurrelbrinck. Linda IJskes Walter de Jongh Anja Kolderman. Barbara van Kommer David Kooreman. Wim Kraan. Rosanne Landwier. Stephan van Leeuwen. Feiko Logtenberg. Martijn Lont. Ruben Meeboer Esther v.d. Meijden. Lydia Middelkoop Cas per Mostert. Suzanne Oortwijn. Ma riska van Oosten. Sebastiën Piek. Roy van der Ploeg Robert Pommee. Nancy Prins. Yvonne Rasser. Wendy van Ravens. Belinda van Rooden. Charlotte Schrama. Lois Slager. San dy Stikkelorum Sonja Tijdeman. In grid Verboon. Jeroen Wayenberg. Es ther Zierikzee. Dimitri van de Zon Dag-avond S.G.„B0ERHAAVE", Leiden/Katwijk. MAVO: A Abspoel-Vandelaar, E. van den Akker-Zoet, G. Altewischer-Baer- ken, S. Amsing-Kluiters, S. Bekooij- Penninkhof, G. van Bennekom, J. van den Berge-Sturm, C. Bernard-de Geus. P. BLom, H. Boggemann-van den Dobbelsteen, T. Bongenaar-Log- tenberg, R. Bouwens, M. Breedijk- Noordermeer, W Brickmann-van der Visch, A. Brouwer, Y. Butterman, E. Cave, C. Ciere-Koppers, K. Claassen, J. Clement, M. Coll Reig, M Cras- Rijsbergen, C. van Delft-van der Wes ten, K. van Delft-Wilms, A. Doedes-de Rooij, B. Dubbelaar, A. Dubois-Wij- nands, J. van Duljn-Schuitemaker, M. Duivenvorden-Post, M. van Ede van der Pals, H. Feuer, J. Gerlach-Jan- maat, P. van Gog, W. de Groot-Aan- hane, W. de Groot-Kuljvenhoven, J. Haasnoot, B. van Haastregt-Hoek- stra, H. van Ham, M. den Hartog, G. Heemskerk-Verweij, G. Hollem-Stor- teboom. J. Hollebeek-Verdoold, A. Hoogeboom, G. Hoogeveen. M. Hoo- geveen-Ortega-Lazada, A. Hooij- mans-Houwer, M. van den Hoven-La- zaro-Rodriguez. J. van der Hulst- Koorneef. E. Issac-van der Heide, M de Jong-van Veen, C. Juffermans-van Hulst, H. Kamerling-Brandt. W Kam- minga. A. van Kampenhout-van den Boogaard, C. Kelder-Hoogeveen. S. Klaver, M. Kluts, M. Kollau-Overdijk. J. van Kooperen-Koek, G. Koppers. M Kortekaas. C. van Kralingen- Kroon, J Kramer-van der Meij. G. van der Kroft-Dofferhoff, J van der Kroft. W Kuijper, W. van der Laan. J. van Leeuwen, C. de Leeuw-Schuur- mans. A. Ligtvoet-Duindam, M. Lit-de Bruijn, A. van Loenhoud-de Haas, W Loesberg. C. van der Lubbe-van Teij- lingen, C. van Maanen-van Beelen, J. Mank, C. van der Meer-van der Geest, J van der Meer. S. van der Meer-van der Ploeg, H. Meershoek van der Salm, J. Megchelse-van der Maat. M. Oudshoorn-van den Burg. H. Ouwersloot. S. Pelle, P. Pijnnaken. M. van der Pol, D. van der Pool, P. van der Putten, C. Ravensbergen-van der Meij, J. Reichert, M. van de Rijke van Oers, A. Ronkes-van Vliet, A. Rumping, Y. Savlc-Bot, N. Schep, G. Schouten, C. de Schutter. J. Seyse- ner-de Mooij, G. van Soest-Vermelj, A. van Soldt-Vergunst, N. Spieren- burg-Jongsma, J. Springer, J van der Spruit-Smeltink, R. Star, D. Stelma, G van Stijn, E. Versluljs-Poetsjkoes, S Verschragen, M. Visser-Driessen, G. Visscher-Smits, A.van Vliet-Leeu- wis, C. van Weeren, A. Wetselaar, A. van Wetten, J. Wiedenhof-Selders, P. Zandbergen. MEAO: De dames C. Bakker, M. Riet veld-Bontje, H. vander Boon, J. Een- denburg-Coninck Westenberg, M. Le- feber-den Hollander, J. Meijer, P. Te gelaar. De heren H. Aanhane, T. Bui tenhuis, J. van der Burgh, H. de Gier, A Heemskerk, A. Hortensius, B. F. Kemper, H. Oostdam, R. Verhart, P Vink, J. Winius, P. Zandbergen, P L Bakker, de dames C. Adriaansche, J. Anthonissen, M. Baumgartner. J. Jan- nink-Bessëlink, A Reemeljer-Boo- gaard, H. Oudendijk-Boskamp, P. Breeman, Q. Deutekom, H. Devilee. A. v. Leeuwen-Dobbe, E. Aldenkamp- Doeve, C. Meijs-Duijnstee, A. Freke, C. vd. Geest, A de Haas-van der Goes, S. Griffioen, A. Hubeek, M. Emmen-llmer, C. Knippers, A. Koek, E. Kooter, E. Kraus, H. Kroone. C. v Rhijn-Lakeman, A. Lalay, S. Lin, K v Leeuwen-Mentz. P. Merriënboer, M Mullers, C. de Muralt. C. van Niekerk, C Paardekoper, A. v. Riet. M. Ver- reck-Scheepens, P. v.d. Burg-Schou ten, M. Streppel, G. Verdoes. A. v. Ruiten-Versteege, J. van den Berg- Vesseur, A. Vister, H. Trouw-Wijnstra, I. van Zeist, H. Zijlstra. De heren G. Aandewiel, N. Bakker, R. Bartels. R. v.d. Berg. F. Biesjot, R. de Bruin, C. v. Delft. K. van der Goot. A. Guijt, H. van der Hoogt. G. van der Horst. G. Huigsloot. E. Hijbens. P. Jongejan, J. van der Kroft, D. de Leeuw, A. Lijten, J. Luksenburg, H. Mink, J. v.d. Mor tel. J. Panday, J. Rietbroek. M. Stok- hijzen, G. Straatsma. N. Swaagman, R. Trompert, K. Veldmaat. P. Versnel. W. de Vreugd, P Zuurbier. HAVO: B. van den Aardweg. A. van Arend. M. Baak, N. Bak. M. Barn- hoorn, A. Berveling, P. van der Born. E. van den Bosch-uit den Bosch, G. van den Bosch, F de Bruin-Joosting, H. Burger, M. Buurman, M Buur- mans. A. Clemens, F. Dijkdrent, R. Dijkhuizen, M. Dijksma, B. Dordreg- ter, M. Eikelschulte. C. Eppink, H. Ey- kemans. E. Goedhart, C. Groeneweg- Fris, J. Groenendijk, L. van Hagen, A. Heemskerk, J. Herpst. E. Hollebeek, J. Honsbeek, A. van Iterson. G. Kal berg, S. van der Kamp. D. Khouri, I. Knoop, C. Kooloos-van Putten. R. Koppers, M. Krom. S. Kromhout, R. Langezaal, B. van Lawick, E. van Leeuwen. C. van der Linden. N. Lub- be, A. Lucas. P. Makkink, H. Marck. H Minnes. I. Nievaart, E. Nolet. I. van den Oever, M. Oldenburg. R. Otto. H. Ouwehand. M. de Pagter, J. van de Pas, M. Regenboog. N. Schepers, J. Schneider. B. Schrijver. T. Seegers- Visser, S van Stein, D. Stelma, P. Stolwijk. H. Verbreek, M. Verloop. E. van der Voorst. E. de Vries, P. de Vries. C Weber, W Welvaart. A van Went, A. Wesselingh, J. Zwanenburg. VWO: S. Aardema, M. Abeelen-Hane- maaijer. M. van Alter, F. Altink, G. Al- tuntas, F. van den Assem. M. Augus tus. M van Aurich, A. van Baaren. R Babeliowsky, P. Bade. E. Barnhoorn. M. Beijersbergen van Henegouwen. E, van Beijnen-Wentink. M. van Bek- kum. Y. Belt-Gordijn, I. van der Bent- van den Berg. A. Beukman-Nagte- gaal, G. van Beusekom, S. Blanke naar, J Blok, W. Bodewits-van Del den, M. Boeke, C. Boelen-van Wis sen, J. Boender, W. de Boer, C. Bon van Diemen. H Bouhuijs. E. Bouw, R. Brandsma, A. Broekhof. J. de Bruijn. T. Buddingh. Y. Buitendijk, A. Burger- Beek, A Chandon Janssens. A. Cly mans, E. Croes. J. Dessauvagie, J. Dijkstra, B. Dirksen, G. Dordregter, V. Douwes-Felix, F van Driel, R. Drijver, V. van Duijvenbode, M. van Egmond. R. van Egmond. H. Eijmaal, H. Elias Kraayenzank, H. Engelsman, R. Fer nandez Voortman, H. Feuer, F. Fon- ville, Y Fraai, P. Geurts, H. de Gier- Treur, C. Goedhart, J. Gogos, E. Gortz, M. Greep, M. Guijt, M. ter Haar, P. de Haas-Willemse, S. Haber- mehl. C. Hegge, J. van der Heiden, L. van Heijningen-van Rijn, M. Helle- mink-Gussenhoven, A. Hermans, R. Hermans. P. van den Heuvel. M. Hoe- Jansen, G Janssen, H.®° Joosting Bunk. M. Kanhf A. Keijzer. H. Kolster, Nf1 Kortselius, E. Kortseliur*' bok. P. Kouwenberg-Bak°P Kraats, J. Krijtenburg. de Laaf-de Waal. A. van*e ff Labee. L Lagas-Massy, i' Leeuwen, J-,™61 Libbenga. I. Lichtendahl,ernu A. van Loenhoud-de Haa C. Macfarlane. M Maef® der Malen-Kegge, S. Me9e ti ers, I. van der Meuleiran 1 Mioch. C Muller. A Nd®' van den Nouland. G Ni."6' kloet, C. Oliehoek. E.fn vf Ooms. E Otto. J. Oudstf*,,"i werkerk, W Overbeek*"!® Park, J Parlevliet, S Piff0"1' der Pluijm-de Wit, C.B* Veen, M van der Poel.1 lN.e Polack, E. Polling. M. ser'^ van Ravenswaay, E. Ren*aan! Richard-Flesch, J. van j'"ar Rijk-Vonck. I. van Rijn, J Hec Vreugd. M Roeloffs. S J exa Ruygrok-Zwaan, B SaeTs Vi kenbos. J. Schellekens,PV(l° ter t Steenvoorden, C. Schmr D. Smit, J. Spierenburgp burg, D. Stelma. T. Sza® gelder, C. Timmerman^® Wijnstra, E. Uljee-Clauslflenis E. Veenstra, J. Velthuifn- geer, C. Verlaan, J. Vis, Vondeling. D. de Voogd*- Vredevoogd, A. de Vriësr*r,c' E. Waayers, A. Weening"- van Berge HenegouwenrJ"® Borst, C. Willems-Paar(r®v° van der Wint, F. WisselF180 van Zanen-van Lith, E. v|" van der Zwan, M Zweeifan Taxichauffeur botst op auto van collega LEIDEN Een 22-jarige Leidse chauffeur van taxibe drijf Kerkhof is gistermorgen rond zeven uur met een her senschudding overgebracht naar het AZL. De man reed in zijn taxi achter een collega over de Helena Verburgstraat in de Stevenshof. Ter hoogte van de Stevenshofdreef remde zijn collega, een 31-jarige man uit Rijpwetering, af om voor rang te verlenen. De Leide- naar had het remmen te laat in de gaten en botste op de auto van zijn collega. Door de klap sloeg hij met zijn hoofd tegen de voorruit, waarbij hij de hersenschudding opliep. De schade aan de auto's bleef be perkt. Vrouw verkracht LEIDEN Een 21-jarige Leidse is vannacht verkracht. Ze had in een bar een ex-col lega ontmoet. De man volgde haar naar haar woning en ver krachtte haar daar. Toen de nog onbekende man werd be trapt door een huisgenoot van de vrouw nam hij de benen. Stort uvéns bijdrage op giro 3ftndai bank 70.70.70 60^"- Befankt vQQrf guile gdl!

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18