in conflict met Walraven FC Den Haag machteloos Adriaanse en Danen verlengen contracten Fritz Kor bach te wachten op zit niet grote c lub FC Den Haag speelt quitte £etdóc0cvmmit MARTIN JOL WIL STOPPEN WOORDJE „MAXIMAAL" ESSENTIEEL IN JURIDISCH STEEKSPEL KOERSEN O r DEN HAAG Volgens interim-voorzitter en pen ningmeester Henk Werkhoven heeft FC Den Haag het afgelopen seizoen financieel „quitte" gespeeld. „Het kan misschien een paar duizend gulden sche len, maar ze zitten me inkomsten en uitgaven dicht in de buurt van het bedrag van 1,7 miljoen gulden dat was begroot. Met de 80.000 gulden van Walra ven erbij, hadden we zelfs winst gemaakt". Voor het aanstaande seizoen had FC Den Haag bij de KNVB een sluitende begroting ingediend van 1,9 miljoen gulden. Op basis daarvan werd een li centie verkregen, maar die begroting was geba seerd op nog een seizoen in de eerste divisie. „We zullen het nu iets aanpassen op de eredivisie, maar dat scheelt niet zoveel", aldus Werkhoven, die uit gaat van twee miljoen gulden. Daarbij rekent hij op gemiddeld 3500 bezoekers per thuiswedstrijd (zeven ton), ruim vier ton aan „vaste" sponsoring en de resterende 900.000 gulden moet komen van de an dere geldschieters. SPORT VRIJDAG 9 JUNI Co Adriaanse hapt een harinkje met vertegenwoordigers van de Haagse amateurclubs. De trainer gaat alleen tussentijds weg bij fc Den Haag als hij kan gaan werken bij PSV, Ajax of het Nederlands elftal. foto: rinus slierendrecht DEN HAAG Trainer Co Adriaanse en speler Frans Danen hebben gis teren met het bestuur van FC Den Haag mondejing overeenstemming bereikt over het verlengen van hun contracten. De ver bintenis van de trainer, die nog één seizoen door- liép, werd opengebroken met als resultaat dat hij „in principe" nog drie sei zoenen voor FC Den Haag werkzaam blijft. Danen ging accoord met een nieuwe overeenkomst voor twee jaar. Martin Jol heeft daarentegen aange kondigd te willen stoppen met voetballen. zijn eerste jaar bij FC Den Haag meteen promotie naar de eredivisie afdwong, is onder meer een exacte ontbindende clausule opgenomen over de mogelijkheid van tussentijds vertrek bij een kans op positie verbetering. In die clausule staat letterlijk dat Adriaanse weg mag indien hij kan gaan werken bij ,,PSV, Ajax of het Nederlands elftal". „Nee, niet voor een andere functie bij de KNVB", lichtte Adriaanse gis teravond toe. „En ook niet voor een functie bij een bui tenlandse club". Tijdens een flink bezochte re ceptie voor de 153 Haagse amateursclubs, die was georga niseerd naar aanleiding van de promotie van FC Den Haag naar de eredivisie, omschreef Adriaanse de promotie van zijn team naar de eredivisie als een „te vroege bevalling". „Daarom moet FC Den Haag komend seizoen worden be handeld als een couveusekind je", aldus Adriaanse gister avond in het Zuiderpark. Daar werd tevens bekend gemaakt dat Frans Danen de komende twee seizoenen voor FC Den Haag zal blijven voetballen. Behalve Sparta had zich geen andere club voor de kleine aanvallende middenvelder ge meld. Het opgeschroef de transferbedrag van een half miljoen gulden schrikte echter ook de Rotterdammers af. Jol Martin Jol, die momenteel als gevolg van een rugblessure in de ziektewet „loopt", heeft de technische leiding van FC Den Haag te kennen gegeven te willen stoppen met voetballen. Geen van beide partijen heeft echter het onderlinge contract opgezegd, waardoor Jol ook volgend seizoen nog voor FC Den Haag in actie zou kunnen komen. Verdediger Jol, voor wie de pas van Willem II aan getrokken Wilco van Buuren als vervanger kan dienen, wil „op commercieel gebied" initi atieven gaan ontwikkelen bij FC Den Haag. Hij wil daarbij onder meer gebruik gaan ma ken van de ervaringen die hij als speler in Engeland heeft FC Den Haag, dat goede hoop blijft houden op het aantrek ken van Danny Hoekman (Roda JC), is weer met de Haagse politie in onderhande ling getreden over Marcel Lin- denaar. De Utrechtse spits, die in Den Haag werkt als agent, kan als semi-prof in de selectie van Co Adriaanse worden op genomen. De korpsleiding van de Haagse politie lijkt alsnog bereid hieraan medewerking te verlenen, nadat ook FC Den Haag water bij de wijn heeft gedaan. ROB LANGEVELD DEN HAAG Het be stuur van FC Den Haag staat machteloos in het fi nanciële conflict met de in april afgetreden voor zitter Hans Walraven. In terim-voorzitter Henk Werkhoven heeft becij ferd dat de club nog 80.000 gulden tegoed heeft van Walraven, van wie bovendien is komen vast te staan dat hij in zijn kor te ambtsperiode twee be dragen (respectievelijk 45.000 en 10.000 gulden) „op merkwaardige wijze" Heeft overgeboekt. „Maar juridisch hebben we geen poot om op te staan", al dus Werkhoven. Penningmeester en interim- voorzitter Henk Werkhoven noemde het gisteren „abso luut onaanvaardbaar" dat voor FC Den Haag bestemde bedragen op andere bestem mingen terecht zijn geko men. „Maar het zou onjuist zijn als nu het beeld ontstaat dat iemand rondloopt met geld van FC Den Haag in zijn zak", benadrukte hij. Werkhoven, halverwege dit seizoen door de toen juist aangetreden Walraven bin nengehaald als penning meester, zette de gang van zaken gisteren nog eens op een rijtje: „Toen Stoop ver trok als voorzitter van FC Den Haag stelde hij een con tract op met zijn opvolger Walraven. Dat was op brief papier van FC Den Haag, maar bij nader inzien ging het om een contract tussen» die twee heren. Beiden ver plichtten zich daarin in het seizoen '88/'89 een bedrag van maximaal 200.000 gulden naar FC Den Haag over te maken. Als tegenprestatie zou Stoop aftreden en Walra ven voorzitter worden. Van belang is dus dat het niet gaat om een overeenkomst tussen FC Den Haag en Wal raven, maar tussen Stóóp en Walraven". Ex-voorzitter Stoop kwam al snel met het toegezegde be drag over de brug, maar Walraven betaalde maande lijks een deel. Totaan april kwam hij daarhiee tot een totaal van 120.000 gulden, waardoor FC Den Haag dus nog recht zou hebben op tachtig mille. Namens FC Den Haag heeft mr. R.M. Schutte inmiddels uitgevist dat de club in een „juridisch moeilijke zaak" verwikkeld is geraakt. „Oud-Ajacied" Schutte wijst erop dat vooral het gebruik van het woord „maximaal" essentieel is in het juridische steekspel dat dreigt te ontstaan. „Het gaat om de bedoeling van dat woord. Walraven zegt dat het gaat om een bedrag tus sen nul en twee ton, al naar gelang het eventuele verlies van FC Den Haag. Stoop geeft als uitleg: twee ton, maar ook niet meer. Al met al is het achteraf natuurlijk een knullig contract". Ex-voorzitter Stoop, die FC Den Haag onder meer met transferbesprekingen nog steeds adviseert, wil nu een juridische procedure starten tegen zijn opvolger. Mr. Schutte: „Dan komt het tot pen getuigenverhoor, waarbij degenen die de eerste pers conferentie van Walraven hebben bijgewoond maar moeten vertellen wat hij toen over die twee ton heeft gezegd". Op die manier pro beert Stoop alsnog de 80.000 gulden los te krijgen bij zijn opvolger, die overigens in zijn laatste brief aan het be stuur van FC Den Haag mee deelt „juist nog recht te heb ben op geld van de club". In terim-voorzitter Werkhoven weer: „Hij beroept zich op al lerlei uitgaven, waarvan geen nota's zijn. Daarbij komt hij tot een totale som van 220.000 gulden. Maar voor die ton verschil zijn geen bewijzen". Datelcom Ook staat er geen letter op papier van de bewering van Hans Walraven dat FC Den Haag in onderhandeling is geweest met de firma Delta- com, die als shirtsponsor van de, toen nog, eerste divisie club zou gaan optreden. Wal raven maakte van zijn „ei gen" twee ton als „afkoop som" exact 45.000 gulden over naar deze firma, nadat een shirtsponsor-overeen komst was getekend met Fa voriet Huurplan. Later volg de op de eindafrekening die Walraven indiende bij het bestuur van FC Den Haag DEN HAAG De koersen op de banen van Schaesberg (vanavond 19.00 uur) en Gro ningen (zaterdag) vragen de aandacht. Onze tips voor deze meetings luiden. Schaesberg le koers: David van Weert, Duran S, Cor Riebrand (3-6-7). 2e koers: Captain Riebrand, Darby Diabolo, Davidia Rose (6-5-10). 3e koers: Cora De Bloomerd, Cay van Hoafer, Celine Prin cess (1-7-4). 4e koers: Cita de Bloomerd, Capital Pride, Cleopatra Dutch (4-7-1). 5e koers: Cann De Bloomerd, Charly Ludwig, Zola Eik (5-1- 2). 6e koers: Carlos Netten, Ann Marshall, Amerie Uithuizen (1-6-4). 7e koers: Waaipalm du Bois, Amor O, Vryo Buitenzorg (1- 2-3) 8e koers: Anton Aldorp, Abba- do R, Boy De Bloomerd (8-3- 9). 9e koers: Bep De Bloomerd, Captain Eden, Aurelia Wort hy. Groningen le koers: Dean Ruimzicht, Daylight Speedy, Double Dutch (8-2-1). 2e koers: Dorania, Diego Rota ry, Demetrius (5-7-1). 3e koers: Dina Jeanet, Cilly Westfria, Chanel Groenhof (5- 2-7). 4e koers: De Epona, Clareina Hanover, Don Trotteur (4-1-2). id 6 5e koers: Allard Morgan.70, pao di Robles, Chantal (,8>; 8-3) 6e koers: Duke of Wi'Be; Conny Hollandia, Bea R<h,2 11-2). M Irs, 7e koers: Brother (?3W Chenk Hanover, Bianca g gr 10-7). Flo 8e koers: Charlotte H, Buitenzorg, Always Sul6^1 (9-4-1). 3 9e koers: Bambino Ri Zep Star Last, Winner cess (7-4-6). 10e koers: Anfield Road,! tocat, Yankee Postille (1- Dingeman Stoop (rechts) probeert bij zijn inmiddels afgetreden opvolger Hans Walraven (link^ies nog de toegezegde 80.000 gulden en in ieder geval de op vreemde wijze overgeboekte gulden los te krijgen voor FC Den Haag. nog een soortgelijk bedrag van 10.000 gulden. Dingeman Stoop suggereerde toender- tijd dat dat geld terecht zou zijn gekomen bij het Kat- wijkse bedrijf Jetmail, eigen dom van de zoon van voor malig vice-voor Hans Cors- mit. „Corsmit staat er hele maal buiten", weet Werkho ven nu over de man die ge lijktijdig met Walraven uit het Zuiderpark vluchtte. „En hoe het met Deltacom pre cies zit, weten we niet", al dus Werkhoven. Om niet persoonlijk juridisch ter ver antwoording te worden ge- foto: milan konva^ roepen, waakt WerkHste ervoor de link te leggeiarr sen de genoemde firm Hans Walraven. „Maar tacom is wel degelijkvee van Walravens bedrij jo merkt mr. Schutte nusch op. bed lede ten jas lig en nog nooit 'ste] topclub heb gehad". ,e Grappig inkt; „Dat mijn naam bij een sn club weieens werd en werdi genoemd, is leuk. En dat iich nog nooit heb gewerkt, v3 v ik op zich wel grappig. Wint hoe gaat het? Je naam w(nn ter sprake gebracht en cht< blijken er tegenstanderslam zijn, die je komst willen basd< keren. Een beslissing omeur te nemen wordt per defirots niet in een moment van oir n: zonnenheid genomen. Zc mijn naam bij een besP"~ over tafel rolt, wordt er ir— der geval op dat punt overwogen beleid gevoerd mijn imago van een traiO die krasse taal niet uit de Cl gaat, is wat overtrokken, train inderdaad op men1 - weerbaarheid van een gn-^ \Jan daaruit kunnen de Iers hun eigen plafond vel gen. Dat is ook terug te in mijn manier van voet) len op het veld. Ik werk vtpg al per linie. Wat is de h t1 van het voetballen? Dat l de driehoekjes. Kijk maarPe1 AC Milan tegen Steau sp h de. De Italianen deden jed anders. Ik begin daar riLja aan te werken. En laatm5 geen al te ingewikkelde tf riën op los". In dat opzicht is Korbach )rv teleurgesteld in de speelvj van Go Ahead Eagles zjsta het dit seizoen speelt, ondier de valse start i'n de nacori|vei titie. „Om te spelen wa(g voor ogen heb", legt hij Ier „moet er meer stabiliteitzin de spelers komen. De meeh zitten nog maar op 40 proAn, van hun mogelijkheden.in. moet er dus nog 60 prohet uithalen. En dan heb ik Bok over veel basisspelers, die èid( zettend jong zijn. Decheiialv Bos, Broere, van de Brlbij Baadilla, Wilsterman, Broe man. De meesten spelen Miit het eerst in de hoofdma Zelfs Pelleboer, die er in verleden vaak als vijfde M van de wagen bijhing, is v] mij op zijn 25e jaar een vBI waarde voor de naaste i komst geworden. De restjes allemaal jonge jochies", in v HENK WAGEMc». 11)2 i B Juck Een ander is dat van nacom- petitiespecialist (hij heeft er inmiddels zes gespeeld), of de trainer die een club vanuit de eerste divisie wel even terug zal brengen naar de eredivi sie. Met Wageningen, PEC Zwolle, Volendam en FC Twente is hem dat ook gelukt. Met SC Cambuur niet en nu bij Go Ahead Eagles lijkt zijn missie moeilijk te worden. Maar Korbach jammert niet. Heeft hij trouwens nooit ge daan. Zijn vak is hem heilig. Ook al staat dat volgens hem onder grote druk. DEVENTER Fritz Korbach is altijd wel goed voor een sappig ver haal. Dat is een van de etiketten die de 44-jarige trainer van Go Ahead Eagles in de loop van de jaren heeft opgeplakt ge kregen. „Er is een tendens dat clubs kiezen voor ex-betaald voet ballers met een grote staat van dienst, maar zonder de vereiste papieren. Ruud Krol bij KV Mechelen is daar een recent voorbeeld van. Dat steekt me niet. Krol behoorde vroeger tot de wereldtop. Laat hem maar voor de groep gaan staan, denk ik dan. Misschien wordt hij Belgisch kampioen, wint de Europa Cup en wordt misschien wel wereldkam pioen. Heeft hij het toch goed gedaan. Ook al beschikt hij niet over de bij ons vereiste papieren en is hij èen tijdlang buiten het voetbalbeeld geble ven". „De trainersopleiding ver dwijnt na 1992 misschien wel helemaal. Met de eenwording van Europa heb je straks he lemaal geen papiertje meer nodig. Een Belg met een rijbe wijs kan PSV, Ajax of Feye- noord gaan trainen. Het bete kent wel de nekslag voor ons voetbalopleidinsginstituut, die als een van de betere ter we reld geldt". Derden De redenatie van Korbach volgend, is de conclusie dat types als hij, (Korbach is een Fritz Korbach: „Het trainersvak staat onder grote druk". foto: dijkstra zogenaamde CIOS-man, die zelf niet aan de top hebben gevoetbald) genoegen moeten nemen met een tweede keus. „Dat maakt me niet opstan dig". zegt Korbach. „Je toe komst wordt immers door derden bepaald. Door be stuursleden, die het wel of niet in je zien zitten. Het zou gemakkelijk zijn om nu kri tiek op anderen te leveren. Daar heb ik nooit aan meege daan en zal ik ook niet doen. Er is al teveel kinnesinne in de voetbalwereld. En ons vak is al zo kwetsbaar. We staan dagelijks in de schijnwer pers". regelmatig op het verlang lijstje van grote clubs te heb ben gestaan. „Michels schijnt ooit een lijstje te hebben ge maakt van trainers, die hij graag bij Oranje zou willen zien. Cruyff, Korbach en Beenhakker stonden er op. Nu hoor ik hetzelfde weer ten aanzien van Feyenoord. Maar steeds wordt een ander geko zen. Ik vind dat grappig en niet storend. Feyenoord is mijn cluppie. Dat was het ten minste als supporter. In het verleden heb ik ook gezegd dat ik niet bij Ajax wilde wer ken. Mag ik als trainer die vrijheid alsjeblieft nemen? Maar luister, ik laat geen traan als ik straks in die hou-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8