Lisse krijgt manifestatieplein Leefbaar Leiderdorp schrijft koningin aan £etdó<2 6ou*a/nt Quick Boys krijgt lichtinstallatie Vijf maanden cel voor frauderende boekhouder GEMEENTEBESTUUR PRESENTEERT BELEIDSVOORNEMENS 1990-2000 Gulden Vedel voor zanger Koos Alberts Renovatie Huize Adege^J gaat 6,5 miljoen kosten f Herinrichting Voorstraat begint na zomervakantie LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 9 JUNI 1989 P,D Prijs voor Avondsterre SASSENHEIM Het Sassenheims Katho liek Ouderenkoor De Avondsterre heeft gis teren de eerste prijs behaald in klasse B bij het Ouderen Zangcon cours in Gorssel in Gelderland. Het koor, onder leiding van Ca roline van Dorp, be haalde 327 punten. Als vrije nummers werden gezongen: „Kom nu met zang" in een be werking van Vermulst en „Regendag" van Loosjes. KATWIJK Voetbalvereniging Quick Boys krijgt van de gemeente Katwijk 150.000 gulden subsidie voor de aanleg van een lichtinstallatie voor het hoofd veld. Van de kant van Gedepu teerde Staten, het veld ligt feitelijk in het aan grenzende duingebied van Katwijk, is geen be zwaar tegen de aanleg van een lichtinstallatie. Wel zijn er bezwaren van omwonenden. Zij vrezen overlast te hebben het licht. Vandaar dat tijdens een hoorzitting met leden van de commissie voor RGD is afgesproken dat de voetbalvereniging slechts eenmaal in de veer tien dagen gebruik mag maken van de lichtin stallatie. Een verzoek van Quick Boys om be halve twee avonden per maand ook in de herfst en winter op de thuiswedstrijden zater dagmiddag gebruik te mogen maken van de lichtinstallatie zal niet gehonoreerd worden. DEN HAAG/NOORDWIJK/LISSE Een 27-jarige Lissenaar is gisteren door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waar van vijf voorwaardelijk. Tegen de man was wegens valsheid in geschrifte twaalf maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geeist. De Lissenaar zou zou in maart 1986 twee keer een overschrijvingsformulier hebben vervalst. Geld dat hij als boekhouder voor zijn werkge ver Max Sedelaar Makelaars in Noordwijk voor een ander doel had moeten overmaken, werd gestort op de rekening van een makelaarskantoor in effecten, King Lum Commodities. De man had spaargeld aan dit ma kelaarskantoor gegeven, om effecten te kopen. Steeds werd hij echter gebeld of hij nog meer geld wilde stor ten. Dit heeft hij lange tijd gedaan. Op een gegeven moment was zijn geld op en ging hij het kapitaal van zijn baas aanspreken. In totaal zou het om een bedrag van een half miljoen gulden zijn Geld voor opknappen trainingsveld RBB RIJNSBURG De gemeente Rijns- hiervoor aan te wijzen. Ook tijdens burg stelt ruim 170.000 gulden be- begrotingsvergaderingen in het ver schikbaar voor het opknappen van leden is deze problematiek nimmer de trainingsaccommodatie van de beproken. „Nu ligt de verantwoor- sportvelden van de Middelmors. De delijkheid er en uitstel brengt meer gemeenteraad ging gisteravond ak- kosten met zich mee", aldus de koord met dit voorstel. CDA'er. Volgens wethouder Glas bergen heeft RBB in 1974 al signa- Voor de raadsleden kwam deze kre- len laten horen. Echter de aandacht dietverlening zeker onverwacht ging meer uit naar een ledenstop en omdat deze niet is meegenomen in de kleedkamervoorzieningen zodat het investeringsschema voor de ko- de nood van de velden erbij in is ge mende jaren. De ruim 30 jaar oude schoten. Om dergelijke problemen velden, in gebruik door voetbalver- m de toekomst te voorkomen zal er eniging Rijnsburgse Boys ziin een een intensiever contact gevoerd onderkend probleem, zo stelde de worden met gemeente en belang- heer Chr. van de Graaf (RPF) vast. hebbenden. Na de renovatie van be- Toch had deze kwestie volgens hem doelde velden zal de volle huur be- eerder gesignaleerd moeten worden, rekend gaan worden in plaats van Volgens de heer G. Verhey (CDA) de tot op heden gebruikeijke halve is het niet terecht een schuldige huur. D66 wil openheid over bezuiniging VOORSCHOTEN De ge- meente Voorschoten moet in de jaren 1990-1992 nog 600.000 gulden extra bezuini gen. De bezuiniging zou moeten worden opgebracht door onder meer belasting verhogingen. De commissie algemene zaken wil hierover op 13 juni in een besloten vergadering spreken. De D66-fractie heeft in een brief aan burgemeester en wethou ders tegen het houden van een besloten vergadering ge protesteerd, omdat het onder werp de burgers direct aan gaat. Elektron!" gestolen i uit flat SASSENHEIM; hebben vann^ slagen in een aan de Gladioi^ Sassenheim. geen braaksp^R moedelijk werf c deur geopend „hengelen" m®jm ren klerenhanijP** brievenbus, vatte een tele|| een midiset, schaakcomput^ De waarde vaè lene loopt in den guldens. LISSE Lisse moet voor het jaar 2000 een manifes tatieplein krijgen. Ge dacht wordt om hiervoor de Grachtweg/Haven te benutten. Daar wordt op dit moment de week markt en de kermis ge houden. Onderzoek moet uitwijzen hoe de huidige ruimte beter gebruikt kan worden zonder dat grote offers worden gevraagd van de omliggende bedrij- Dit staat in de gemeentelijke nota Lisse naar 2000 die van morgen in het gemeentehuis is gepresenteerd. In de nota wor den de belangrijkste beleids voornemens van de gemeente Lisse voor de jaren tussen 1990 en 2000 weergegeven. Zo wil de gemeente tussen 1990 en 2000 gaan onderzoeken of het aantal parkeerplaatsen in het centrum voldoende is. Ook in de oudere vooroorlogse woon wijken zal bekeken worden of uitbreiding van het aantal par keerplaatsen nodig is. Dit is noodzakelijk gezien de verdere groei van het autobezit en de herinrichting van deze oudere straten. Ook een toename en verbetering van het winkelbe stand, de veiling, exposities en evenementen zorgen voor meer druk op de huidige par keervoorzieningen. Lisse wil verder voor het jaar 2000 de Heereweg/Westelijke Randweg ontlasten. Vooral bij Sassenheim-Noord is deze rou te te zwaar belast. Daarvoor is de doorgetrokken A22 in de Haarlemmermeer nodig met een aansluiting op de A44. Ook betere oost-westverbin dingen tussen de provinciale weg 1 en de rijkswegen A4 en A44 moeten hiervoor worden gerealiseerd. Een doortrekking van de Lisserweg in het ver lengde van de Kanaalstraat moet de verkeersafwikkeling eveneens verbeteren. Hierover wordt met de gemeente Haar lemmermeer overleg gevoerd zodat dit versneld wordt uitge voerd. Woonstraat Binnen de bebouwde kom wordt voor het jaar 2000 beke ken of er nog straten ingericht moeten worden als woon straat. Daarbij wordt wel reke ning gehouden met het hand haven van voldoende parkeer ruimte. Lisse wil de komende jaren meer aandacht besteden aan de verkeersveiligheid voor fietsers. In de nota Lisse naar 2000 wordt gesteld dat er te weinig gescheiden fietspaden in de gemeente zijn maar dat een dergelijke voorziening lang niet overal tot stand kan worden gebracht. In de ge meentelijke nota wordt daar om voorrang gegeven aan de routes van en naar scholen en sportaccommodaties. Voor re creatieve fietspaden ziet Lisse weinig mogelijkheden. Wel wordt bekeken of een fietspad langs de Westelijke Randweg, uit de nieuwe wijk Poelpolder Zuid 2 langs 't Huys Dever naar de Heereweg en op de Ringdijk van de Haarlemmer meer tussen de wijk Poelpol der en de Poelpoldermolen mogelijk is. Ook qua openbaar vervoer moet tussen 1990 en 2000 het nodige verbeterd worden in de bollengemeente. Lisse wil stre ven naar snelle, rechtstreekse interlokale verbindingen in plaats van een goede maar minder snelle verbinding voor alle delen van Lisse. Bij de bushaltes moeten dan veilige fietsenstallingen komen. Wel moeten nieuwe wijken goed per bus bereikbaar zijn. Lisse wil hiervoor de mogelijkheden voor een buurtbus gaan onder zoeken. Bollengrond Lisse wil in de jaren tussen 1990 en 2000 geen bollengrond meer opofferen voor de vesti ging van bedrijven of woning bouw. Wel vinden ze dat alle belemmeringen uit de weg moeten worden geruimd om gronden geschikt te maken voor bollenteelt. Alleen de weidegronden in de onmiddel lijke nabijheid van Keukenhof en in de Lageveense polder moeten worden beschermd. Om de werkgelegenheid in Lisse op peil te houden wil de gemeente er voor zorgen dat Lisse haar centrumfunctie be houdt op het gebied van de bollenhandel. Daarnaast wordt steun verleend aan het uitbrei den van het nagenoeg volle in dustriegebied Meer en Duin op het grondgebied van Hillegom. De gemeente wil ook meewer ken aan het vestigen van kan toren in het centrum van Lis se. Terughoudendheid zal er in de komende jaren zijn met het toelaten van bedrijfsvestigin gen in het landelijk gebied van de gemeente. Lisse gaat niet uit van een gro te groei van het aantal inwo ners voor het jaar 2000. Op dit moment heeft Lisse ruim 21.000 inwoners. Lisse wil pro beren minimaal 20.000 inwo ners te houden tot het jaar 2000. Dit is nodig om het hui dige voorzieningenniveau te handhaven. Nieuwbouw is hiervoor noodzakelijk aange zien er steeds minder mensen in een woning huizen. Met dit aantal inwoners gaat Lisse er van uit dat er in de komende jaren geen sportaccommodaties hoeven te worden bijgebouwd. Eventuele ruimtenood moet binnen de huidige accommo daties worden opgelost. Wel is het nodig dat het gemeente huis enigszins wordt verbouwd aangezien sommige afdelingen te krap zijn gehuisvest. Hier voor zal in de komende jaren geld voor worden uitgetrok ken. Ook is de bouw van een nieuwe brandweerkazerne in de tweede helft van de jaren negentig noodzakelijk. Tevens zal flink geïnvesteerd worden in het verbeteren en op peil houden van de Lissese biblio theek en het zwembad. Voor zieningen voor kinderopvang •worden door de gemeente Lis se gestimuleerd. Koos Alberts was samen met zijn vrouw naar Noordwijk geko men om de prijs in ontvangst te nemen. NOORDWIJK Was het een jaar geleden de groep VOF de Kunst die onder scheiden werd voor het maken van goed dansbare muziek, vandaag werd zanger Koos Alberts door de Nederlandse Vereni ging van Dansleraren (NVD) in het zonnetje ge zet. In Grand Hotel Huis ter Duin kreeg hij van morgen de jaarprijs de Gulden Vedel uitgereikt. Hij kreeg de onderschei ding voor zijn plaat „Zijn het je ogen". Volgens David Simon, secreta ris van de NVD werd de plaat in de dansscholen zo ongeveer grijs gedraaid omdat de mu ziek zich bij uitstek leent voor het dansen van de quickstep. Het was niet de eerste keer dat de prijs werd uitgereikt. Be kende sterren als Lenny Kuhr, Conny Vandenbos, Lee Towers, Anita Meijer en BZN namen de onderscheiding al eens in ontvangst. Koos Al berts zei ontzettend blij te zijn dit alles te mogen meebeleven. Onder groot enthousiasme van het publiek bracht hij zijn suc cesnummer ten gehore. Ook een tweede nummer afkomstig van zijn LP „Het leven gaat door" was in de dansscholen een bestseller, op de muziek van „Ik ben geboren om van je te houden", leerde menig leerling de Engelse Wals. Ter ere van Alberts, die samen met zijn vrouw naar Noord wijk was gekomen, werd na afloop van de uitreiking van de Gulden Vedel door de voorzitter van de NVD, een cocktailparty gegeven. Vanavond om half zes houden de dansleraren, die in Huis ter Duin een weekeinde lang con gresseren, tot half acht open huis. Belangstellenden zijn dan van harte welkom om kennis te maken met de allernieuwste trends op dansgebied. Diverse demonstraties staan op het programma zoals hedendaagse rock roll, tapdansen, Latin- American en Ballroomdansen. Iets bijzonders wordt het op treden van een speciale show groep die een nieuw fenomeen zal demonstreren; het groeps- dansen. Danslustigen kunnen na elk showblok de nieuwe danspassen op de dansvloer in praktijk gaan brengen. Tijdens het congres in Huis ter Duin gaan de dansleraren meer inhoud geven aan het thema „Swinging World". De dansschool zal volgens de NVD een nieuw karakter krij gen. Het wordt een dansstudio en vrijetijdsclub met een totaal nieuw concept. Naast dansles sen zullen er modeshows en tentoonstellingen worden ge organiseerd. Ook komt er een vrijetijdsbalie waar plaatsen kunnen worden gereserveerd voor concerten, bioscoopvoor stellingen en dagtochten. LEIDERDORP De Stichting Leefbaar Lei derdorp heeft koningin Beatrix persoonlijk bena derd met als doel de stort plaats in het Doesgebied te voorkomen. Volgens de Stichting is de stortplaats een gevaar voor de na tuur, het milieu en de pa tiënten van het Elisabeth Ziekenhuis Leiderdorp. De Stichting voelt zich verder onheus bejegend door de Raad van State, die tot nu toe alle bezwa ren tegen de stortplaats van de hand heeft gewe zen. „Wij vertrouwen de Raad van State'niet meer. In de proce dures rond het Doesgebied zijn teveel dingen voorgevallen. Bovendien ligt er een uit spraak waarin staat dat de Raad van State verwacht dat het stortcomplex er komt", al dus Leefbaar Leiderdorp. Vol gens de Stichting zou er bij de Raad van State meer geloof worden gehecht aan het woord van overheden en ambtenaren dan aan de bewijzen die door burgers worden aangedragen. De Raad van State moet de vergunningen op grond van de afvalstoffenwet nog behande len. „Als de Raad van State de (zaak eerlijk bekijkt zullen die vergunningen vernietigd moeten worden omdat er pro cedureel en technisch niets van klopt. Maar wij vertrou wen de onpartijdigheid van de Raad van State niet meer. U bent de enige die nog wat kan doen", is de stellige overtui ging van Leefbaar Leiderdorp. •Huize Adegeest in Voorschoten gaat de bewoners een modernere accommodatie bied^ch de verbouwing worden de zestig bewoners in aanleunwoningen gehuisvest. l FOTO: MILAN I- VOORSCHOTEN Voor de renovatie van Huize Adegeest, die na de bouw vak gaat beginnen, wor den de bewoners tijdelijk overgeplaatst naar 30 aan leunwoningen. Deze wor den volgende maand op geleverd en worden vlak bij Huize Adegeest ge bouwd. De kosten van de renovatie bedragen 6,5 miljoen gulden. De pro vincie Zuid-Holland draagt hier iets meer dan 1,3 miljoen gulden aan bij. Direct na de bouwvakantie zal met het project begonnen wor den. De bouwtijd vergt 10 maanden, omdat het gehele te huis leegemaakt wordt. De dertig aanleunwoningen waar de bewoners tijdelijk gaan wo nen zijn in eigendom van de Christelijke Woningbouwver eniging en worden todat de re novatie gereed is door Huize Adegeest gehuurd. Daarna ko men er bejaarden in die van de faciliteiten van Adegeest gebruik kunnen maken. De aanleunwoningen worden ieder in twee ruimten ver deeld, waardoor 60 bejaarden onderdak krijgen, verder wor den er porto-cabines geplaatst voor staf en personeel. Alleen de keuken van Adegeest blijft in gebruik en zal eerst aan het einde een opknapbeurt krij gen. De heer C.L. Stafleu, voorzitter van de Stichting Ouderenzorg Voorschoten, die Huize Adegeest exploiteert: „Er is een andere visie op de bejaardentehuizen dan ruim een kwart eeuw geleden. Toen werd gedacht aan een kamer tje met veelal een toilet op de gang. Nu, omdat er meer zorg gegeven wordt omdat de be woners gemiddeld ouder zijn dan vroeger, hebben de bewo ners ook meer ruimte nodig. Iedere bewoner krijgt een vol ledig eigen woongedeelte en dat is mogelijk door van twee kamers een wooneenheid te maken." Huize Adegeest gaat ook een belangrijke functie vervullen in het gsei; zorg aan bejaardenen zelfstandig wonen, j beeld door het ve van maaltijden. m Architect ir. A. Gaipp hebben duidelijk geklro uitbreiding van hu ei geest en niet voor De situering is ideaal, een etage bovenop e[__ souterrain wordt ges maakt voor diverseT"™ den. Er komen 56 kj<^ eenpersoonskamers tweepersoonskamersr zijn er een logeerkan enige kamers vood vang. Om de renovatie te 1 nancieren moesten 3L c worden ingeleverd. :F: het beleid van de afgelopen twee jaar 10 3 richt, zodat het aaa;i_Ai ners dus terugloopè.30 naar ongeveer 60. JA/IJ bewoners nu 60 bed|°ofu is het maximale aar^; de oudste bewoner It, i de jongste 66 jaar. IJS: delde leeftijd is 86 ja?ucf NOORDWIJK Met de herinrichting van de Voorstraat wordt na de zomervakantie begonnen. Aangepakt wordt het bre de gedeelte van de Voor straat tussen het Linden- plein en het raadhuis. Wethouder V. Salman (ruimtelijke ordening) deelde dit gisteren mee op een informatie- en in spraakavond met de be woners en zakenmensen uit de historische dorps kom. Op het betreffende gedeelte van de Voorstraat blijft ver keer in beide richtingen toege staan. Het tracé blijft één ge heel. De Zeestraat komt er min of meer haaks op uit. Maximaal zullen er 12 par keerplaatsen verdwijnen. Dat is bijna een derde van het thans aanwezige bestand van 41 parkeerplaatsen. Verder zal inplaats van het huidige in zwang zijnde systeem van par keren, het langs parkeren worden ingevoerd. Voor de rijbaan wordden klin kers gebruikt, voor de aan zienlijke verbrede trottoirs blauwe Rijnsteentjes en voor de parkeerhavens Portugese keitjes, gemarkeerd door de ouderwetse kinderhoofdjes. Bij De Oude Dorpskern bleek de vrees te bestaan dat automobi listen toch tot over het trottoir zouden parkeren. Daarom ver zochten zij paaltjes te plaatsen om dit tegen te gaan. De za kenmensen uit de Voorstraat bleken echter niets voor der gelijke obstakels te voelen. Zij ontsieren het dorpsbeeld, zo werd opgemerkt. Salman wil eerst de gang van zaken af wachten. Mochten er op knel punten problemen ontstaan dan kunnen alsnog paaltjes worden aangebracht. Parkeerruimte Voorzitter W. Siemerink van de afdeling Noordwijk-Binnen van de plaatselijke onderne mersvereniging legde aan de wethouder en z'n ambtelijke staf een aantal wensen voor, waaraan het herinrichtings plan zo moeten voldoen, te weten een goede bereikbaar heid van het centrum, een op timaal gebruik van de be schikbare parkeerruimte, het behoud van het historische ka rakter van het Voorstraat- deelte, en de zorg voor de vei ligheid van de weggebruikers. Bezwaren had de NOV-voor man tegen het wegvallen van parkeerplaatsen. Zelf was de heer Siemerink poolshoogte gaan nemen in het Zeeuwse Wemeldinge, en dichter bij huis, in Voorscho ten, waar een ongeveer gelijke situatie als die in Noordwijk zou bestaan. Siemerink be pleitte de aankoop van parti culiere grond voor parkeer- doeleinden. Salman attendeer de daarop op het Lindenplein. Daar ontstond als gevolg van de aanwezigheid van parkeer- meters een zekere leegstand. De meters zijn thans verwij derd, waarna een betere bezet ting van het plein werd be reikt. Andere mogelijkheden tot parkeren zijn het plein bij de r.k.kerk en het grote ter rein achter de Kerkstraat. Verwijzing Naar aanleiding van een ad vies van de Kamer van Koop handel, verzocht de heer Sie merink om een duidelijke ver wijzing naar de parkeerterrei nen in het centrum. „Als een bezoeker enkele malen het dorp is binnengereden en z'n auto nergens kwijt kan, be wijst de praktijk dat hij niet meer terug komt", aldus Sie merink. De verhuizing van het postkantoor zou wat de parkeermogelijkheden betreft, geen of weinig soelaas bieden, zo meende hij. Van den Anker van het Hof van Holland gaf te kennen dat er in het herin richtingsplan te weinig reke ning is gehouden met de be langen van zijn karakteristie ke hotel. In dit verband brak mevrouw A. Bink een lans voor reconstructie van de Zwanensteeg naast het post kantoor, zodat vanaf de Voor straat het parkeerterrein van het Hof van Holland bereik baar wordt. Salman zei dit een goede suggestie te vinden. De volgende, veel moeilijker aan te pakken fases (het Voor straatgedeelte tussen het raadshuis en de Schiestraat en vooral dat tussen het Linden- plein en het Sluispad), zullen in het begin van 1990 onder handen genomen worden. Wassenaar gfö levit niet meer end ind bezuinigen op waterscoiHoo 1 RAf WASSENAAR Oi 1| Wassenaarse wate zo groepen dient nietiATi worden bezuinigd. de afgelopen dagen pE raadscommissieverg^p20; Vorig jaar werd eet u" ging van 5000 gultin 1 subsidie goedgekeurugu gemeenteraad. OmdL meente Wassenaar een positief saldo [11' ruim een half miljoöVOi is er geen noodzaakkEF op de activiteiten terscouts te bezuinig^ De raadsleden hebb Ne verleden regelmatiterer drongen op een fusfNU twee waterscoutiqJJ"r De beide besturen^ daarover gesprekkend u. maar zij zijn van ml A een fusie van de twel.DE niet werkbaar is. f'®r' Knakenrace De knakenrace in de Geerpol- der vormt morgen de laatste test voor de Ronde van Zoe- terwoude die wordt verreden op zondag 18 juni. De knaken race, onder auspiciën van Utopia-sport, begint om kwart voor zeven en gaat over één uur plus één ronde. Drie races zijn inmiddels verreden. Kees de Goede schreef er twee op zijn naam terwijl René van der Salm ook een keer zege vierde. In het algemeen klas sement gaat De Goede aan de leiding gevolgd door Dennis van den Berg, Lard Koeken en René van der Salm. Fietsvierdaagse De politie Noordwijk houdt van dinsdag tot en met vrij dag de avondfietsvierdaagse. Er kan worden gekozen uit twee afstanden: 20 en 40 kilo meter. De inschrijfkosten be dragen /5, deelnemers van 16 jaar en ouder moeten 7,50 be talen. Startplaats is tussen zes en zeven uur het politiebu reau aan de Oude Zeeweg. Kwaliteitssoos De Rijnlandse Kamer van Koophandel houdt op dinsdag een bijeenkomst over kwali teit. Diverse sprekers uit de wereld van management, bank- en bedrijfsleven geven hun visie op kwaliteit. De kwaliteitssociëteit" is be doeld voor ondernemers in de regio. Naast de geboden infor matie wordt ook de gelegen heid geboden om onderling ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in het congrescentum de Leeuwenhorst in Noord wij- kerhout. Triathlon Voor belangstellenden en deelnemers aan de zesde Voorhoutse triathlon die zon dag 25 juni wordt gehouden is er een informatieavond in het clubgebouw van Foreholte. Die wordt gehouden op dins dagavond, aanvang half ne gen. Biljarten Gerard Wassenaar is gister avond de nieuwe algemeen clubkampioen van de Zoeter- woudse biljartvereniging Rij- negom geworden. In de fina leronde rekende hij achter eenvolgens af met Peter Bos man en Hans Sieval. Wasse naar werd dus uiteindelijk ge kroond als de beste biljarter van Rijnegom nadat eind maart maar liefst 64 spelers aan het kampioenschap wa ren begonnen. (ADVERTENTIE) Méér dan 50 filialen in Nederland. ROELOFARENDSVEEN, Noordeinde 96

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16