Regen verstoort kampioensfeestjes Snel winnaar VOPS-toernooi Handbalsters willen tweede begeleider SPORT QeidoaQowumt MAANDAG 5 IUNI 1989 PAGI LEIDEN De VOPS-series zijn zaterdag gewonnen door Snel. Dankzij een groter aan tal doelpunten bleven de Dordtse korfballers ODI voor, de enige afdelingsclub in het viertal dat de naam be paalde van dit na bijna twin tig jaar weer in oude glorie herstelde toernooi. VEO ein digde als derde en gastheer Pernix als vierde. Het waren niet zo zeer de top- teams waar zaterdag aan de Gooi meerlaan de grootste belangstel ling naar uit ging. Om ODI als volwaardige deelnemer te laten meespelen, bleven de eerste teams van overgangsklassers Pernix en VEO en eersteklasser Snel buiten mededinging. Dat VEO 1 ongesla gen bleef en Snel revanche nam op Pernix voor de verloren veldti- tel bleef dus wat op de achter grond. Temidden van de reserveploegen bleef afdelingsclub ODI uitstekend overeind. VEO en Snel eindigden op een gedeelde eerste plaats, ter wijl een telkens met het kleinst mogelijk verschil verliezend ODI laatste werd. Niettemin was ODI met nog twee ronden te spelen de grote favoriet voor de eindzege, doordat de Schiedamse jeugd erg sterk voor de dag kwam. Toch greep de afdelingsclub naast de hoofdprijs, want zowel ODI 1, 1-0 tegen Pernix 4, als ODI junioren, 3-5 tegen Snel J2, verloren hun laatste duels. Het Dordtse Snel kwam daardoor in punten langszij en won, doordat het vijf goals meer had gescoord, uiteindelijk ook de nieuwe door de NCSU ter beschikking gestelde wisselprijs. VOORHOUT De speelsters van Foreholte willen dat er een tweede persoon naast An Plug wordt aangesteld als be geleider van het eerste team. De handbalsters lijken daarmee terug te komen op hun eis dat An Plug niet meer voor het eerste team van de kersverse eredivisionist actief mag zijn. Het "functioneren van An Plug leidde er toe dat de gehele selectie het vertrouwen in haar opzegde. Nadat het bestuur de zijde van Plug koos, zegden bijna alle speelsters hun lid maatschap bij de Voorhoutse club op. Routinier Marianne Bult spreekt van een absurde zaak. „Dat zo'n klein probleem dergelijke gevolgen kan hebben. Daarmee leer je wel de ab surditeit van de zaak kennen". Het bestuur schijnt zich voor alsnog afzijdig in de kwestie te willen houden. Bowlingtitels naar ZwedenOostenl DEN BOSCH De Zweed Anders Sandstroiïi heeft gisteren in Den Bosch de Europese bowlingtitel bij de singles gewonnen. De dertig-jarige bowler kwam na zes games uit op een totaal van 1309 pins. Zijn gemiddelde bedroeg ruim 218 pins per game. Daarmee nam Sand- ström niet alleen de titel over van zijn landgenoot Tony Rosenquist, maar ook diens uit 1985 stammende recordscore (1294). De Fransman Patrick Rolland (1306) en de Westduitser Wolfgang Strupf (1304) werden tweede en derde. Van de zes Ne derlandse deelnemers aan het single- event eindigde Fedde de Boer (Nieuwe Pekela) op de hoogste positie. De natio nale kampioen van 1988 veroverde de tiende plaats met 1256 pins. Andre Rev erse (Goes) finishte als vijftiend^^ Christine Prasicek veroverde de titel bij de dames. De 33-jar tenrijkse noteerde over zes gai recordscore van 1257 pins (gap 209 pins per game). W Carina Eriksson (goed voor de game van de dag: 278) en routin- da Oehman (46 jaar), beiden ai uit Zweden, werden respec tweede en derde. Van de zes Neu se bowlsters imponeerde Annenfö. den Boogaart. De Eindhoven^ jaar nog deelneemster aan de sche Spelen van Seoul, eindigde ~Y ste. Van den Boogaart scoorde lP"*- (198 gemiddeld). De 21-jarige di Nancy Wesker (De Lier) werd j stelijk twaalfde (1165). iu - LEIDEN De somstijds heftige regenbuien heb ben de tenniscompetitie behoorlijk ontwricht. Veel wedstrijden werden direct, andere na een droge openingsfase afge last. De drie Leidse titel kandidaten, De Munnik, De Merenwijk en Zee en Duin kunnen het kampi oensfeestje met tenmin ste één week uitstellen. Het gemengde eerste team van Boskoop werd kampioen na een zinde rend spannende finale van de op zaterdag ver speelde districtscompeti tie. Hoofdklasse Unicum I - Warande I 1-0 afg., Claire Wegink scoorde voor de Noorlanderformatie het eerste en naar later bleek het enige punt. Marinka Bartels werd met 6-3 en 7-6 geklopt. Lisa O'Neill boog een 3-2 achterstand" naar een 5-3 voorsprong en een 6-4 set winst om. De tweede set werd met 3.-6 afgegeven, waarna op een 1-0 voor sprong in de derde set de strijd tegen Miranda Nuyten en de regen werd gestaakt. In deze afdeling kwam het Rotterdamse Z'67 een punt dichter bij het Amsterdamse Popeye, waar Heieen van den Berg het enkelspel tegen Nanette Schutte van Hilver sum winnend afsloot. Joy-Mozaïek I - Dekker I 1- 0 afg. Madelijn Damen had tegen mededegradatiekandidaat Joy-Mozaiek niet de gerings te inzet. Het kwam haar te gen Bl-speelster Yvonne Nij- huis op een 0-6, 0-6 te staan. Astrid Bouw brak al na één game af tegen de Ameri kaanse Sue Palmentieri. Freek Tanis ging in de twee de set beter spelen en staakte op 1-6, 2-2. Michael van den Berg kan zijn eerste single winst boeken. De Koudeker- ker staat één set en 3-2 voor tegen Frank Bitter. Dekker is inmiddels defini tief gedegradeerd, een lot wat de Amsterdammers ook niet kunnen ontlopen. Leeu- wenbergh behaalde indoor de benodigde maximale winst op Bosheim en werd kam pioen in deze afdeling. Een terechte kampioen, die haar ruime sponsorbudget in een uiterst professionele aanpak wist om te zetten. Karin Moos, Simone Schilder, Glen Schaap en Eduardo Furusho zijn volgend jaar onder lei ding van coach John Schaap kandidaat voor de titel in dc eredivisie. Overgangsklasse A BTCI Breda I - Unicum II 1-1 De rit naar Breda zal voor het tweede van Unicum stel lig een vervolg krijgen. CC Zeeland I en Sittara III, als mede opponent BTCI hebben nog steeds kans aan de de gradatie te ontsnappen. Doet dit drietal het, dan is Unicum II de klos. Wijnand Nuyts versloeg Walter Markx met tweemaal 6-2, terwijl Martijn Krans met tweemaal 1-6 werd afgetroefd door Gert Nieuwboer. De Unicum-da mes, Marceline Spaan en Je- anine Jünger braken af op voorsprong in de eerste set. Hillegom I - Brunssum I 1- 1 Marcel Vink was per traditie weer goed voor de overwin ning. Zijn laatste voornemen is de competitie ongeslagen te beëindigen. Madeion Verde- gaal werd verslagen, waarna de regen het verder spelen onmogelijk maakte. Voor de tweede degradatieplaats met Overburg II komen nog steeds vier teams, waaronder Brunssum in aanmerking. Overgangsklasse B Thor RW V - ACL de Mun nik I 6-3 Bionda Zonderop en Kees- Jan Schuilenburg werden zondag geconfronteerd met een volstrekt overbodige in valbeurt van A-speler Jacco van Duyn. De Waddinxvener benutte de rustpauze tussen twee toernooicircuits om in het wedstrijdritme te blijven en de Munnik aan de titel te helpen. Met de 6-0, 6-0 score gaf Van Duyn veel waar voor zijn geld. Kees-Jan Schuilenburg deed niet voor hem onder en heeft het trio dubbelblanke scores vol ge maakt. Bionda Zonderop gaf in de tweede set drie games cadeau. Christel Verwoert vond, dat het ook zonder Van Duyn wel had gekund, maar moest in voordelige positie afbreken. Bert Bruin was on geslagen en bleef dit ook, hij kwam voor de dubbels niet in aktie. Casino I - Seghwaert I 8-0 Casino gaf de stand met de Munnik een beter aanzien via een perfekte 8-0 zege. De vier enkelspelen en de twee dubbels werden in twee de len afgewerkt. In het racket center bleken de mixeddub- bels toch meer moeite te kos ten, maar werden wel ge wonnen. Els Veentjer, Trudy Groenman, Cees Heemskerk en René van der Wilk zijn zonder het oppermachtige De Munnikteam een regelrechte kampioenskandidaat. OLTC Oegstgeest I - de Me renwijk I 1-2 Het kampioensfeestje van de Merenwijkers zal uitgesteld worden, maar niet afgesteld. Nathalie van der Voort stond 7-5, 3-1 voor tegen Nancy Toole, toen de regen spelen onverantwoord maakte. Daarvoor stonden Irma van Seeters en Herman van der Capellen slechts vier games af aan Eveline Krul en Mar cel Gerritsen. Hans Tönjann won per traditie de eerste set, maar moest in drie sets de eer aan Jasper van Marwijk laten. De Munnik II - Heerendui nen II 7-1 De Leiderdorpers hadden heel weinig te stellen met Heerenduinen, dat over een veel te zwakke formatie be schikt om in de overgangs klasse B het hoofd boven wa ter te houden. Alle partijen werden door de thuisclub in straight sets gewonnen op de mixed van Monique Lange- laan en Marcel Lolling na, die zelfs verloren ging. Quick-O. I - Dekker II 4-4 De Warmondse dames misten de juiste vorm in Oldenzaal getuige de nederlagen van Nathalie van Lint en Karin Croese. De dubbeloverwin- ning bewees, dat beide ne derlagen een beetje onnodig waren. Erik Bakker maakte hele korte metten met zijn opponent, waarna Erik Snel lenberg een 3-1 achterstand niet kon voorkomen. Bakker bleef ongeslagen door met Mark Fleischeuer en Natha lie van Lint ook de dubbel en de mixed zegevierend te be sluiten. Nieuw Vennep I - Topspin- ners II 1-1 afg. Marcel van Rijn leed een ne derlaag in drie sets, maar Ro semary Verdegaal trok de stand weer gelijk door een degelijke twee-setter in winst om te zetten. Topspinners zal derhalve nogmaals uit het verre Enschede moeten over komen. De Helze I - TEAN I 5-3 Het op de tweede plaats bi vakkerende De Helze won tegen TEAN, dat zich tevre den stelde met de drie be haalde punten. Mark Nagel- kerken won simpel, maar moest constateren, dat zijn singelende teamgenoten hem in de steek lieten. Met Ri chard Oskam won Nagelker- ken ook de dubbel, waarna Oskam aan de zijde van Ma- rie-Louise Goedhart het der de punt in de wacht sleepte. Vredenburch I - Hillegom II 4-1 afg. Degradatie is praktisch een feit voor Hillegom, dat met nog elf partijen voor de boeg tien punten achterstaat op Unicum. Koploper Vreden burch zal zich tijdens het vervolg van dit duel niet zo coulant opstellen om de res terende partijen „te laten lo pen". Marquette I - Unicum III 0- 1 afg. Mirjam Siemerink presteerde uitstekend door in de enige afgespeelde partij te winnen van de uitermate gerouti neerde Anneke Jelsma met de alleszeggende cijfers van 6-3, 6-0. De single van Maar ten Veeger werd afgebroken bij een 3-6, 4-3 stand. Warande II - Leidse Hout I 6-2 De onbetwist sterkste ploeg in deze afdeling, en volgens Anne-Jan van der Meer ook verreweg de gezelligste, on dervond meer tegenstand van Leidse Hout dan het lief was. De sfeergevoelige Van der Meer had er zin in en won zijn single knap van Ed ward van der Meyden. Ro nald Jan van Baal daarente gen, was een maatje te groot voor Waldo Jansen: 6-1, 6-4. Hennie Fehling werd be roofd van haar ongeslagen status door ten onder te gaan tegen Fannie van Opstal, die vorig jaar nog hoofdklasser was. Het tweede punt werd binnengeslagen door het kop- Peter Grimbergen bleef voor Lisse zowel op het gravel als in de Munnikhal ongeslagen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN pel Fleur Meyer/Van der Meer, al waren daar opnieuw drie sets voor nodig. Tweede klasse Amstelland III - Roomburg I 4-4 Het duel tussen de nummers twee en drie kende geen winnaar, zodat beide ploegen met dertig punten aan de lei ding gaan. De Spatter Wor- mer staat er relatief gezien beter voor, maar kampte met zware regenval. Joost van Leeuwen en Bub van der Zee waren beide weer succesvol en bleken goed voor twee punten in het enkelspel. De zusjes Van der Mey volgden dit voorbeeld niet op en le den louter nederlagen. Rob van Marwijk slaagde daar be ter in en behaalde met Joost van Leeuwen en Ilonka van Riet goede dubbeloverwin- ningen. Na twee wedstrijden werd besloten de hal op te zoeken. De Munnik IV - Lisse I 2-6 Ver achter kampioen Zoeter- meer vochten beide regio-ge noten een prestigeslag uit, die in het voordeel uitviel van de Bollenstrekers. Onno Wempe moest al zijn talenten aan spreken om hardhitter Hans van Bijsterveldt van zich af te schudden. Peter Grimber gen triomfeerde over John van Overloop en Elly Reeu- wijk kreeg het punt in de schoot geworpen, doordat Jossie van der Hoeve gebles seerd raakte. Miranda Booms verloor van Joan Zonnevylle, waarna Lisse via twee dub- beloverwinningen uitliep naar 1-5. De gemengde dub bels werden gedeeld. Forescate I - Brederode II 3-5 Na de opvallend ruim uitge vallen nederlaag van Gert Jan Egberink en het verlies van Monique Gijben leek Brederode op een ruime zege af te stevenen. De 3-5 uitslag gaf echter een reëel beeld van de krachtsverschillen. Zee en Duin I - Be Quick- M. I 3-0 afg. De „topper" tussen Zee en Duin en het met vier B-l spelers gezegende Be Quick Maassluis werd een makkie voor de Katwijkers. Jan Wil lem Lugthart veegde via twee maal 6-1 het gravel aan met zijn tegenstander, het geen Diana Padt ook pres teerde met haar opponente. Leon Damen keek in de eer ste set tegen een 5-2 achter stand aan, maar herstelde de schade zonder setverlies op te lopen. Carola Geerlings is met een 6-0, 6-5 voorsprong een game verwijderd van haar victorie. Er is dus geen vuiltje meer aan de lucht voor de Katwijkers. Casino II - Botesa I 2-2 afg. Marleen Vink en Bianca Plomp waren te sterk voor hun Noordwijkse tegenstand sters, wat eigenlijk in omge keerde vorm gold voor Ri chard Plomp en Mark Rijn beek, die er op hun beurt niet aan te pas kwamen. Aan de dubbels kwam men niet toe. Derde klasse Hazerswoude I - Oude Eik II 4-0 afg. Alle vier de enkelspelen werden door Richard Zeven hoven, Jurgen Peters, Karin van Reeuwijk en Titia van den Berg in winst omgezet, waardoor er een maximale 8- 0 zege in het vooruitzicht ligt. Forescate II - Sassenheim I 0-1 afg. Het nog immer in een felle kampioensrace verwikkelde Sassenheim nam een 0-1 voorsprong bij Forescate door een afgetekende overwin ning van Roy Mooiman op Felix Jespers, die als C-2 speler het hogere tempo van de tennisleraar niet kon bij benen. Evelien Poell en Astrid Leyten braken af bij een 5-5 stand, terwijl Maar ten Soels met een 6-3, 3-3 voorsprong goede vooruit zichten behoudt op een punt tegen Jelle Rinzema. De regen werd de grote spelbreker voor de titelkandidaten. De Merenwijk moest afbreken op een 2-1 voorsprong. Zoeterwoude I - CC Dor drecht II 0-1 afg. Slechts één partij kon er in Zoeterwoude afgespeeld wor den en die eer viel Gert Jan Anker ten beurt. Het mocht hem echter niet baten, want hij verloor met 3-6, 4-6. Vierde klasse Lucky Stroke I - Artesia I 0-6 Een ruime zege met afgete kende partijoverwinnigen kon Hesther de Vries over de Koudekerkse formatie mel den. Het kampioensfeest voor de jubilaris blijft afhankelijk van concurrent Pijnacker III, dat wel een steekje moet la ten vallen. Districtscompetitie Gemengd Sassenheim I - Boskoop I 2- 3 Een beter en meer zinderend slot aan de districtscompetitie was niet denkbaar. In een ge staag vallende regen werd rond negen uur in de vallen de schemering de derde set van het beslissende dames- dubbel afgewerkt. Op 5-4 en 40 gelijk smoorde een eerste service van Joke Baans in een plas en werd het zesde matchpoint bereikt. Een scherp geplaatste volley bracht de titel in het voor deel van Boskoop. Beide teams moesten winnen. Ine ke Windhorst opende naar 1- 0 voor Boskoop via 6-2, 6-2 tegen Marian Dros. Rob Jan sen maakte gelijk, 6-2, 7-5 te gen Jorgen Schreuder Joke Baans en Rien van Tol zetten Boskoop op 2-1, waarna Rob Jansen en Sander Lagendijk gelijk maakten. Het dames- dubbel bracht de beslissing. Rien van Tol promoveerde met de titel in vier achter eenvolgende jaren tot hoofd klasseniveau. Overzicht Huis ter Duin I en Hillegom I degraderen uit de zaterdagse hoofdklasse na nederlagen op de beslissende laatste speel dag tegen S'70 Woubrugge I en het Alphense TEAN. Eén plaats wordt ingenomen door het eerste gemengde team van De Merenwijk, dat met Ineke van Ormondt, Trees van der Voort, Bram de Feij- ter en Ton Poots onbedreigd de titel in de eerste klas ver overde. Het tweede van De Merenwijk is de belangrijkste kandidaat voor de andere vrije plaats. De Leidenaars moeten dan wel de inhaal wedstrijden tegen OLTC II en Casino II in winst omzet- Heren Hoofdklasse Zaterdag Nadat Unicum vorige week al de districtstitel behaalde, zijn op de laatste speeldag de overige beslissingen gevallen. Door een 2-4 zege op Artesia leek Zee en Duin degradatie naar de eerste klasse ontlo pen te hebben, maar naaste rivaal Sikkens sleepte een 3- 3 gelijkspel uit het vuur bij Casino. Beide teams eindig den hierdoor op 15 punten, maar doordat het onderlinge duel in een 2-4 zege eindigde voor Sikkens is Zee en Duin het kind van de rekening ge worden. Alkemade, met vier D-l spelers gewogen en te licht bevonden voor de hoofdklasse, had niets in te brengen tegen Forescate en vergezelt Zee en Duin naar de eerste klasse. Unicum liet er met een score van 38-4 geen twijfel over bestaan wie de regelmatigste formatie was in deze afdeling en mag straks meedingen naar de landstitel. Op zeven punten achterstand eindigde Fores cate als goede tweede, of schoon het in de twee crucia le wedstrijden tegen Unicum en Casino ongelukkig voor de dag kwam. Eerste klasse afd. 2 Rijnkanters I - Forescate II 6-0 Döor zelf Forescate met 6-0 te kloppen eindigden Rijn kanters en Hillegom op het zelfde puntenaantal, waar door het onderlinge resultaat voor de beslissing moest zor gen. Rijnkanters bleek de ge lukkige, want het had de rechtstreekse confrontatie in winst omgezet en mag de stap naar de hoofdklasse ma ken. Dick Heemskerk, Jaap van Delft, Anjo Rost en Jan Kuyvenhoven maakten deel uit van het kampioensteam. PETER KLEIN JELLE RAAP Uitslagen en standen Landelijke competitie zondag Hoofdklasse afd. 1: Popeye GS A'dam III - HLTC Hilversum I 2-1, GTR/NIP Geleen I - Victoria R'dam I afgelast, Unicum Leiden I - Warande Oosterhout I 1-0, Detec- Metselaars II - Z'67 Rotterdam I 0- 3 Stand: Popeye GS A'dam III 34- 9, Z'67 Rotterdam I 28-15, Noorlan- der Bouw/Unicum I 24-17, Hilver- sumse LTC I 24-19, Detee/Metse laars II 16-27, Warande Oosterhout I 15-26, GTR/NIP Geleen I 14-26, Victoria Rotterdam I 12-28. Afd. 2: Thor RW Den Haag I - ELTV Eindhoven II 2-2, Joy-Mozaïek A'dam I - Dekker Tennis Warmond I 1-0, Leeuwenbergh I - Osram- Bosheim I 8-0, Pellikaan Tennis Goirle I - Zandvoort I 4-4 Stand: Leeuwenbergh Leidsendam 1 45- 3. Thor RW Den Haag I 33-12, Zandvoort I 27-21, ELTV Eindho ven II 21-23, Osram/Bosheim I 22- 26, Pellikaan Tennis I 22-26, Joy- Mozaïek I 11-30, Dekker Tennis Warmond 11-40 Overgangsklasse A Afd. 5: Heerenduin IJmuiden I - Juliana Hoorn I 0-2, CC Zeeland I - Sittard III 5-3, Zandvoort II - Vic toria R'dam II 2-0, BTCI Breda I - Unicum Leiden II 1-1. Stand: Zandvoort II 33-9, Victoria Rotter dam II 23-19, Juliana Hoorn I 24- 18, Noorlander Bouw/Unicum II 21-21, BTCI Breda I 20-22, CC Zee land I 20-28, Sittard III 20-28, Heer enduinen IJmuiden I 13-29 Afd. 6: Dash '35 Dordrecht I - Overburg Amstelveen II 8-0, ELTV Eindho ven III - Thor RW Den Haag III afgelast. Hillegomse TC I - Bruns sum I 1-1, Nijmegen Quick I - Oud Beyerland I 3-5. Stand: ELTV Eindhoven III 33-7, Dash '35 I 28- 20, Hillegomse TC I 25-17, Nijme gen Quick I 28-28, Thor RW Den Haag III 20-20, Brunssum I 17-25, Oud Beijerland I 20-26, Overburg II 8-38. Overgangsklasse B Afd. 6: Casino Noordwijk I - Seghwaert Zoetermeer I 8-0, Thor RW V - ACL de Munnik I 0-3, TC Egmond I - Feslina A dam III afgelast, Vic toria R'dam IV - Maarssenbroeck I 3-3 Stand: ACL de Munnik I 41-2, Casino Noordwijk I 39-9, TC Eg- mond I 29-11, Maarssenbroeck I 25- 21, Seghwaert I 18-30, Victoria IV 10-36, Thor RW Den Haag V 8-35, Festina A'dam III 7-33 Afd. 12: Shaile Helmond II - Hambaken Den Bosch I 4-4, Falcones Valkens- waard II - Capelle a.d. IJssel I afge last, KSVV Schiedam I - Oranje TC Den Haag I afgelast, OLTC Oegst geest I - De Merenwijk I 1-2. Stand: De Merenwijk I 35-8, KSVV Schiedam I 26-14, OLTC Oegstgeesl I 23-20, Capelle ad IJssel I 20-20, Oranje TC I 21-18. Falcones II 17- FOTO: HENK SNATERSE 23. Shaile Helmond II 11-28, Ham baken Den Bosch I 9-31 Afd. 13: Inter Sport/de Munnik II - Heeren duin IJmuiden II 7-1, Leimonias Den Haag IV - Suthwalda Zuidwol- de I 6-0 (18/06), Ouick Oldenzaal I - Dekker Tennis Warmond II 4-4, Nieuw Vennep I - Topspinners En schede II 1-1 (18/06). Stand: Lei monias Den Haag IV 38-6, Inter Sport/de Munnik II 29-19, Dekker Tennis Warmond II 27-21, Quick Oldenzaal I 27-21, Nieuw Vennep I 23-19, Topspinners Enschede II 18- 22, Suthwalda Zuidwolde I 13-33, Heerenduinen IJmuiden II 7-41 Afd. 14: De Helze Geldrop I - TEAN Alphen a.d Rijn I 5-3, Zand voort III - Oranje TC Den Haag II I-1 (18/06), DUNO Doorwerth I - De Boekhorst Noordwijkerhout I afgelast, Joy Mozaïek A'dam IV - Falcones Valkenswaard I 0-1 (18/06) Stand: Falcones Valkens waard I 34-7, de Helze Geldrop I 31-17, TEAN Alphen a.d. Rijn I 22- 26, Zandvoort III 21-21, Oranje TC II 20-22, DUNO Doorwerth I 15-25, de Boekhorst Noordwijkerhout I 14-26, Joy Mozaïek IV 14-27. Afd. 15: Juliana Hoorn II - Waddinx- veen I 4-4, Merlenhove II - Thor RW Den Haag IV 1-0 (10/06) Vre denburch Rijswijk I - Hillegomse TC II 4-1 (18/06), Marquette Heemskerk I - Unicum Leiden III 0-1 (18/06) Stand: Vredenburch Rijswijk I 33-12 Waddinxveen I 27- 21. Juliana Hoorn II 25-23, Mar quette Heemskerk I 24-17, Merlen hove II 23-18, Noorlander Bouw/U nicum III 21-20, Thor RW Den Haag IV 11-30, Hillegomse TC II II-34 Afd. 16: Edese TC II - Castri- cum I 4-4, Warande Oosterhout II - Leidse Hout I 6-2, Thor RW Den Haag VI - Gendt I 2-3 (18/06), Bad hoevedorp II - Brederode Santpoort I 1-0 (18/06). Stand: Warande Oos terhout II 37-11, Gendt I 26-19, Badhoevedorp II 25-16. Leidse Hout I 25-23, Ede II 24-24, Brederode I 22-19, Castricum I 15-33, Thor RW Den Haag V 8-37. Tweede klasse Afd. 9: Merlenhove IV - Hillegom se TC III 0-1 (18/06). Afd. 10: Cas tricum II - De Munnik Leiderdorp III 1-0 (18/06). Afd. 11: Assumburg I - Spatter Wormer I 1-0 (18/06), Amstelland III - Roomburg I 4-4, Zandvoort IV - WOC Overveen I 1- 1 (18/06), Merlenhove V - Heemste de I 0-1 (18/06) Stand: Roomburg Leiden I 30-18, Amstel land III 30- 18, Spatter Wormer I 28-13, WOC Overveen 26-16, Heemstede I 21-20, Zandvoort IV 18-24, Assumburg I 11-30, Merlenhove V 8-33 Afd. 12: De Munnik Leiderdorp IV - LTC Lisse I 2-6, Buitenveldert I - Dash A'dam III afgelast, Zoetermeer III - Heemstede II 7-1, Forescate Voor schoten I - Brederode Santpoort II 3-5 Stand: Zoetermeer III 43-5, LTC Lisse I 29-19, De Munnik Lei derdorp IV 27-41, Brederode II 23- 25, Forescate Voorschoten I 22-26, Buitenveldert I 20-20, Dash A'dam III 10-30, Heemstede II 10-38. Afd. 13: Be Quick Gouda I - Capelle a.d. IJssel II 5-3, Metselaars VI - Segh waert Zoetermeer II 4-0, Zee en Duin Katwijk I - Be Quick Maas sluis I 3-0, OLTC Oegstgeest II - Krimpen a.d. IJssel I afgelast. Stand: Zee en Duin Katwijk I 34-4, Be Quick Maassluis I 30-10, Krim pen a.d. IJssel I 27-13, Be Quick Gouda I 17-23, OLTC Oegstgeest II 16-24, Capelle a.d. IJssel II 14-26, Metselaars Scheveningen VI 11-29, Seghwaert Zoetermeer II 9-31 Afd. 14: Unicum Leiden IV - Leeuwen bergh IV afgelast, Be Quick Maas sluis II - Delftse TB I afgelast Zoe termeer II - Oranje TC Den Haag III 3-1 (18/06), Casino Noordwijk II - Botesa Bodegraven I 2-2 (18/06) Stand: Zoetermeer II 33-9, Botesa Bodegraven I 29-15, Be Quick Maassluis II 20-20, Delftse TB I 20- 20, Leeuwenbergh IV 19-21, Casino Derde klasse afd. 22: De Kikkers I - Hillegomse TC V 2-6, In den Boogaerd I - De Merenwijk II 1-1, Haarlem II - KLTV Katwijk I afge last, Forescate Voorschoten II - Sas- senheimse TV I 0-1(18/06) Stand: Sassenheimse TV I 26-15, De Me renwijk II 26-16, Hillegomse TC V 26-22, KLTV Katwijk I 24-16, In den Boogaerd I 22-20, Haarlem II 19-21, Forescate Voorschoten II 15- 26, de Kikkers Nieuw Vennep I 12- 36 Afd. 23: Unicum Leiden V - in i Stand: Merlenhove VI 33-7e» zerswoudse TC I 24-20, NieuwF nep II 24-20, Unicum Leiden f 17, Hoofddorp IV 20-23, VanP mi pen De Zilk I 18-25, Oranje 1 von 16-28, Oude Eik Wassenaar I|ood 31 Afd. 27: Thor RW Den )nnci VII - Waddinxveen II 2-3, Li" to Kaai II - E'68 Brielle I 3-1, 9usie broek I - De Munnik Leiderdiptan 2-6, Zoeterwoudse TC I - CC rede, drecht II 0-1 Stand: Waddinxop II 32-13, CC Dordrecht II ót n. Thor RW Den Haag VII 28-1* Munnik Leiderdorp V 23-25, jes Kaai II 20-24, Zoeterwoud^|™ I 15-26, Schiebroek I 17-31, Brielle I 12-32. Vierde klasse 41: Lucky Stroke I - Artesia dekerk a d. Rijn I 0-6 Districtscompetitie zaterdag Gemengd hoofdklasse: TEAf^""1 phen a d. Rijn I - Hillegomse 4-1, Sassenheimse TV I - Bosk 2-3, S'70 Woubrugge I - Hui Duin 14-1, Nieuwkoop I - LTC se I 4-1. Stand: Boskoop I Sassenheimse TV I 23-12, N\^ koop I 21-14. LTC Lisse I 1 TEAN Alphen ad. Rijn I 1 S'70 Woubrugge I 15-20, Hilleg TC I 12-23. Huis ter Duin I 1 Eerste klasse afd. 1: Botesa I De Munnik Leiderdorp I - if: Leiden II 3-2, Langeraar Oegstgeest I 3-2. Stand: De Mi' wijk Leiden I 29-6, De Mu Leiderdorp I 25-10, Sassenhe TV II 23-12, Unicum Leiden I 16. Langeraar I 16-19, OLTC O geest I 14-21, Botesa Bodegraf 12-23. Abbenes 12-33. Afd. 2: sa Bodegraven I - Casino N( wijk I 2-3, De Kikkers I - Bos II 4-1, Unicum Leiden I - De B horst Noordwijkerhout I 2-3j Merenwijk II - OLTC Oegstgee 1-2. Stand: Afd. 2: Casino No wijk I 19-11, De Merenwijk Lt II 18-10, De Kikkers Nieuw nep I 21-14, Unicum Leiden I 2 Botesa Bodegraven I 19-16, Boekhorst Noordwijkerhout I 1 Boskoop II 11-24, OLTC Oegs$ II 7-26 Heren hoofdklasse: Fj cate Voorschoten I - Alkei Oude Wetering I f Noordwijk I - Sikkens I 3-3, Nieuw Vennep I - Ui Leiden I 1-5, Artesia a.d. Rijn I - Zee en Duii 2-4 (Zee en Duin degrat tief onderling resultaat kens) Stand: Unicum Leide 4, Forescate Voorschoten I Casino Noordwijk I 24-18, Ai Koudekerk a d. Rijn I 18-24, Vennep I 17-25, Sikkens S; heim I 15-27, Zee en Duin Kai 115-27. Alkemade Oude WefeA 10-32 Eerste klasse afd. 1: R gomse TC I - Zoeterwoudse TC 2, OLTC Oegstgeest I - Nieuw nep II 3-3, TEAN Alphen a.d. f Hillegomse TC III 4-2, Sassenh se TV I -Unicum Leiden III Stand: Hillegomse TC I Nieuw Vennep II 25-17, Sal. heimse TV I 22-20, Hillegomsf; III 21-21, Zoeterwoudse TC I l|? TEAN Alphen a.d Rijn I l| OLTC Oegstgeest I 16-26, Unk Leiden III 13-29. Afd. 2: L( Studenten MLTV I - TEAN Alt a.d Rijn II 0-6, KLTV Katwijl Van Nispen De Zilk I 1-5, H gomse TC II - Unicum Leiden 0, De Rijnkanters Rijnsburg I jx rescate Voorschoten II 6-0 (f kanters kampioen wegens bete|- derling resultaat tegen Hillegffi TC II). Stand: Rijnkanters Rfï; burg I 32-10, Hillegomse TC If 10, TEAN Alphen a.d. Rijn II 3|: Unicum Leiden II 22-20, Fores; Voorschoten II 20-22, Van Nil De Zilk I 19-23, KLTV A'afuj 12-30, Leidse Studenten I 0-42. SPORTKORT Zeilen Op het Alkmf dermeer zijn dit weekeiijt c in de Vaurien-klasse seje C tie-wedstrijden voor de reldtitelstrijd in het VJÊM duitse Überdingen (2*^ juli) gehouden. Einduits 1. Lemaire (Bel), 2. Bakr»i (Zaandam), 3. Baggers (>A kenveen), 4. De Li< (Roermond), 5. Ser^a (Haarlem). De laatste se**-' tiewedstrijden zijn d twee weken. Karate De karatepH*- van Mossel-Boot uit Zwi is op de Europese titelsj O voor clubteams op een deelde vierde plaats gé digd. In de halve fi»QU struikelde de formatie <jcen een Italiaanse ploeg, saniQu> gesteld uit politie-agen gu" In de voorronde had de nce( gade van Mossel-Boot, 't 1 het zonder de belangi^t inbreng van de gebroe&e Aktepe moest doen, J W( keer op rij gewonnen. fj Boksen Sot Chitalada Thailand heroverde za^^ dag de wereldbokstitel, het vlieggewicht (WBC-\jlt sie). Hij versloeg de ZuicL raan Kim Yong Kang Trang (Thailand) op p ten. De 27-jarige Sot 1 tec speelde de titel vorig ien november. Voetbal Voor de kw^er catie voor de eindronde* jlaj het wereldkampioenscL i voetbal heeft Zuidkorei, Singapore met 4-0 (3-0)f wonnen van Nepal. Sia pore en Malaysië speeJer gelijk: 2-2 (2-1). Beide refc^ taten gelden voor gif" vier van de Oostaziatist^ zone. Hockey Het mani^ team van Australië h(js g zaterdag een oefeninterlLe'n tegen Engeland met 3-lUm| wonnen. Hager, Batchfwer Deane scoorden voor (2ate stralië. Kerly nam het punt van het thuisland >je m zijn rekening. fcam

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18