Bereik je Doel in Stijl. De Mazda626Hatchback. Floriade haalt voor 7 miljoen gulden aan sponsors binnen BOOGAARD'S AUTOBEDRIJF "phe^LV™ slfe AUTO-HOME LEIDERDORP B.V. Leiderdorp - Telefoon 071-899349 AUTOBEDRIJF DE RIJN B.V. Bewoners Hofweg tegen showroom Toch vergunning voor Stompwijks sloopbedrijf CeidócSomcuxt TELEFOON 01720-35401 LEIDEN OMGEVING ZOETERMEER De Stichting Internationale Tuinbouwtentoonstelling Floriade Den Haag - Zoe- termeer 1992 heeft giste ren de eerste sponsors be kend gemaakt die zich aan de Floriade hebben verbonden. Contracten zijn getekend met hoofd sponsor Rabobank en ver der ondermeer PTT Ne derland, ASB Uitzendbu- ro, Ballast Nedam Groep, Coca Cola, de Heidemaat schappij, Nutricia en Oranjeboom. Ook Martin- air Party Service, McDo nald's Nederland BV en een combinatie van Seig- nette/Heidemij Uitvoering zullen aan het evenement deelnemen. Volgens commercieel Floria- de-directeur Hans van Driem is daarmee een bedrag van ze ven miljoen gulden aan spon sorgelden veilig gesteld. „In 1992, als de Floriade zijn poor ten officieel opent, is er naar verwachting al zo'n 120 mil joen gulden in geïnvesteerd door de overheid, de tuin bouworganisaties en het bedrijfsleven. Tien miljoen gulden is afkomstig van spon sors, die wij overigens liever partners in creatieve marke ting noemen", zei Van Driem. Meedenken „Sponsors zijn in onze optiek geen bedrijven die geld geven en daarvoor hun naam op het terrein mogen vermelden. Het gaat hier om meedenkende partners die binnen het imago van de Floriade moeten pas sen. Het Floriade-terrein is verdeeld in zeven thema's. Het bedrijfsleven kan op één of meer van die thema's inhaken en zo de eigen bedrijfsidenti- teit profileren richting consu ment", aldus Van Driem, die tijdens de onthulling van een zogenaamde „sponsorzuil" nog zei, dat de inmiddels bekend gemaakte sponsors de eersten zijn in een hopelijk steeds lan ger wordende rij tot 1992. Sponsors kunnen zich op vele manieren manifesteren op het Floriadeterrein. Zo is er het speciale zakencentrum. In deze hal worden nogal wat fa ciliteiten gecreëerd. Tijdens de vorige Floriade - in 1982 in Amsterdam - bleek dat daar behoefte aan was. Er komt een receptie en er zijn ruimten waar zakelijke besprekingen gevoerd kunnen worden. Vak mensen worden electronisch geregistreerd, krijgen een bad ge op en kunnen rekenen op een VIP-behandeling. Ook de consument is belangrijk, maar bij de Floriade draait het voor- VOORSCHOTEN De bewo ners van de Hofweg hebben in een brief aan het Voorschoten- se college van burgemeester en wethouders bezwaar ge maakt tegen de komst van een autoshowroom in hun straat. Volgens de bewoners wordt de opknapbeurt, die de Hofweg krijgt, weer grotendeels teniet gedaan door het toelaten van autohandel Van Schie in het pand van de voormalige tim merfabriek van Klaassen aan de Hofweg. Volgens de briefschrijvers zorgde de heer Klaassen er al tijd voor dat het meeste ver keer, bestemd voor zijn be drijf, achterom reed via de Leidseweg. De verkeersover last bleef daardoor beperkt. Dat zal nu gaan veranderen, menen de bezwaarmakers. De Hofweg zal volgens het op- knapplan worden voorzien van een woon-speelgebied met parkeervakken, een grote drempel en een speeltuintje. Het is de bedoeling dat het een veilige straat blijft. Een auto handel zal echter verkeer aan trekken van potentiële kopers, het aanzicht van de straat schaden omdat een autobedrijf in een woonstraat een armoe dige indruk geeft en ten kostf gaan van de parkeerplaatsei van de bewoners. De Hofweg - bewoners stellen dat er ampe 1 parkeergelegenheid bij het be drijf zelf is. De briefschrijver trekken een vergelijking me de firma Baak aan de Veurse weg, die daar voor veel over last zou zorgen. Verder vrezer de bewoners dat het terreii van De Laat achter hun tui nen zal worden verkocht en ir jnt een autopark zal veranderen. Daardoor zullen de gereno veerde huizen in waarde da len, zo is de stellige overtui ging van de bezwaarmakers. VOORHOUT Burgemeester M.Th. van de Wouw en de wethouders B. Joon en D.J.W. IJdo geven komende dinsdag het startsein voor de uitvoe ring van deelplan C-2 in de wijk Oosthout. Joon luidt de reconstructie in van het kruis punt Jacoba van Beierenweg- Oosthoutlaan, IJdo stort de eerste vracht zand voor de voltooiing van de Oosthopt- laan en Van de Wouw slaat de eerste paal in deelplan C-2. Deze drie officiële handelin gen beginnen om kwart over Snelheidscontrole ZWAMMERDAM Er werd gistermiddag 36 keer een pro cesverbaal uitgedeeld tijdens een snelheidscontrole in Zwammerdam. De Alphense politie controleerde tussen 16.00 en 17.30 de Lindenhove- straat. De hoogste snelheid die gemeten werd was 84 kilome ter per uur. De Lindenhove- straat wordt volgens de politie tegenwoordig gebruikt sluipweg richting Leimuiden om het knooppunt Steekter- brug te ontwijken. DEN HAAG/LEIDSCHEN- DAM - Het herstelbedrijf voor motorvoertuigen A. van Nie- rop aan de Westvlietweg in Stompwijk heeft in 1987 ten onrechte van de gemeente Leidschendam geen vergun ning gekregen volgens de af valstoffenwet. Dit heeft de af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State bepaald in het beroep dat het bedrijf tegen de niet-ontvan- kelijk verklaring door de ge meente had ingesteld. De gemeente had het bedrijf wel een vergunning gegeven voor het sorteren van bouw en sloopafval. Bij haar beslis sing overwoog Leidschendam dat het herstellen van motor voertuigen en het bewerken van sloopafval afzonderlijke activiteiten zijn waarvoor apart vergunning moet wor den afgegeven. Van Nierop bv bracht hier te gen in dat het gehele bedrijf onder de afvalstoffenwet zou vallen. De afdeling recht spraak onderschreef deze op vatting. Volgens de afvalstof fenwet moet bij het verlenen van een vergunning het gehe le bedrijf in zijn samenhang worden bekeken. Daarom had de gemeente Leidschendam de bedrijfsactiviteiten niet in tweeën mogen splitsen. Perfecte harmonie tussen mens en machine Een impressie van de ingang v; al voor de bedrijfstak om twee belangrijke doelstellingen: imago- en afzetbevordering. Verder is er voor de sponsors een evenemententerrein waar i het Floriade evenemententerre: ook feesten en seminars kun nen worden gehouden. Behal ve de 2,5 tot 4 miljoen bezoe kers die de Floriade „binnen" hoopt te krijgen, rekent de or ganisatie op ongeveer 200.000 vakbezoekers en een kleine 150.000 relaties van het bedrijfsleven. De Floriade, een evenement dat wordt georga- FOTO: PR niseerd door de Nederlandse Tuinbouwraad en de gemeen ten Den Haag en Zoetermeer, wordt van 15 april tot 11 okto ber 1992 gehouden. Racefiets gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een kelder box aan het Aidaplein in Al phen is een racefiets ter waar de van 1600 gulden gestolen. De inbraak werd gisteren ont dekt. Dieven trapten de deur van de kelderbox in. derdrachten gehouden en treden de volksdansgroep De Schoapn en de boerenkapel de Vrolijke Dauwtrappers op. Voorts tonen dertig am bachtslieden en kunstenaars hun kunnen en is veel infor matie over Drente voorhan den. Het evenement wordt georganiseerd door de win keliersvereniging PAC en de VVV Drenthe. Concert De popformatie Sleeze Beez geeft zaterdag een concert in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concertweg in Al phen aan den Rijn. De en tree bedraagt f10 en de zaal gaat om negen uur open. Dansavond De band Stampede verzorgt zaterdag een countrydansa- vond in partycentrum Uni que aan de Leidsevaart 171 in Noordwijkerhout. De avond wordt tevens opgeluis terd door de North-Hill Co un try-Dan cers. Aanvang negen uur, entree kostf10 Na tuurwandeling Natuurliefhebbers kunnen zaterdag onder leiding van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie wande len in de Zuidduinen van Katwijk. Het startpunt is de duin ingang aan de Cantine- weg in Katwijk en er wordt om twee uur 's middags ver trokken. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Open dag De Wassenaarse jachthaven aan de Van Duivenvoorde- laan houdt zaterdag open dag. VaN twaalf tot vijf uur kunnen boten en een rom melmarkt van scheepsartike len worden bezocht. Tevens staan er een haringkraam, een hamburgertent en draait het rad van avontuur. De op brengst van deze activiteiten is bestemdvoor de vaartocht DONDERDAG 1 ÏUNI 1989 PAGINA 16 Start van aanleg deelplan Oosthout Stijl en klasse zijn onmiskenbaar aan wezig bij de Mazda 626. En zodra de 626 voorbij zoeft weet je dat die kwaliteiten niet be perkt blijven tot zijn fraaie uiterlijk. Dat wordt helemaal duidelijk als je in de 626 rijdt. Alle motoren, van de pittige 2.0 diesel en 1.8 benzinemotor tot en met de vurige 2 liter 16 klepper met dubbele bovenliggende nokken- as, bieden uitstekende prestaties. De wegliggingstaat, mede dankzij het speciaal door Mazda ontwikkelde Cabaret Cabaretière len van Duijnho- ven komt morgen naar Roe- lofarendsveen. De winnares van het vermaarde Delftse Camarettenfestival van vorig jaar treedt op met haar pro gramma „En we noemen haar.... in dorpshuis De Al keburcht. In de 23e editie van het Delftse festival won Van Duijnhoven zowel de eerste prijs van de jury als de publieksprijs. Het program ma gaat over een jonge vrouw, Anja, die uiterlijk heel oppassend lijkt, maar in nerlijk worstelt met enkele minder keurige facetten van haar persoonlijkheid. De voorstelling begint om negen uur in De Alkeburcht aan de Noord hoek 3. De toegang be draagt f7,50 voor volwasse nen en f5 voor jongeren tot en met 16 jaar. Bier De Bierbrouwerij Artikelen Vereniging (BAV) houdt za terdag een ruilbeurs in café restaurant Zomerzorg aan de Meerlaan in Hillegom. Op de beurs kunnen spullen worden geruild als biergla zen, -etiketten en -viltjes. Men kan er van tien tot vijf uur terecht. Meer informatie: 02521-16200. Drente Het centrum van Katwijk aan Zee staat zaterdag tussen elf en vijf uur geheel in het teken van de provincie Drente. Zo wordt diverse ke ren een show van oude kle- TTL-achterwielophangingssysteem, op een zeer hoog niveau. Waardoor je, ook onder moeilijke omstandig heden, volledige controle over het ur hebt. En dit comfortabele gevoel wordt nog eens ondersteund door het mime en fraai ontworpen interieur. Door dit alles biedt de Mazda 626 de rust, het comfort en de ruimte die nodig is om je doel te bereiken. En de garantie dat het in alle stijl gebeurt. met kinderen uit kinderte huis de Sonnenburg en de vaartocht met geestelijk ge handicapten. Romm elmark t In gebouw Trefpunt aan de Schoolstraat 11 in Lisse wordt morgen een rommel markt gehouden. Belangstel lenden kunnen er van 's och tends tien tot 's middags vier uur terecht. De toegang is gratis. Er zijn nog enkele kramen, informatie hierover is verrkijgbaar op telefoon nummer 02520-17552. Country De countryband Mc Ville treedt zaterdagavond op in De Schelft in Noordwijker hout. Toegang tot dit concert van de Country Music Pro motion kost fïO. Aanvang negen uur. Film ,,Als een dief in de nacht" is de film die zaterdagavond wordt vertoond in evange lisch ontmoetingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noordwijk. De film is een appèl om ernst te maken met het Christen zijn en uit te zien naar de komst van Christus. De voorstelling be gint om acht uur en de toegang is gratis. Funk De groep Public Domain treedt zaterdagavond op in jongerencentrum Ex Voto in Voorhout. Deze viermans formatie uit Voorhout 'en Sassenheim speelt stevige, swingende en dansbare funk- muziek. De toegang kost f5, leden moeten f2,50 betalen. De zaal gaat om half jtieff Markt Op het Vuurtorenplein in- Noordwijk wordt zondag van twaalf tot zes uur een toeristische markt gehouden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16