Kanotop hoopt
op toevalstreffers
rtvy
Wind werkt verrassend voor roeiers
1/sportuitslagen
SPORT
£eidóe@ou*a*it
MAANDAG 29 MEI 1989 PAGINJpF
AMSTERDAM Een ge
ruststelling voor meelo
pers en -fietsers langs de
Bosbaan. Ze behoefden
zich het afgelopen week
einde niet echt in te span
nen om de vaderlandse
kanotop bij te houden. Ne
derland bewees tijdens de
enige internationale re
gatta van het land dat
zelfs in een matig veld de
klasseringen niet hoog
zijn. Een nieuwe interna
tionale medaille, zoals de
olympische bronzen van
Derckx/Cox in Seoul, zal
tot de toevalstreffers be
horen.
Bondscoach Jaro Boubin
maakte in het Amsterdamse
Bos de namen van zes bekend
die kans houden op deelne
ming aan het belangrijkste
evenement van dit seizoen, de
wereldkampioenschappen in
Plovdiv. Annemarie Cox en
Nicole Bulk bij de dames;
Mark Weyzen, Jean-Paul Sits Lappen
en de broers Eric en Ronald
Pel bij de heren. Allen starten
individueel en als duo's.
Cox/Bulk en Weyzen/Sits
strijden volgende maand in
Parijs en Duisburg voor af
vaardiging naar Bulgarije. De
Pel's komen vanwege tenta
mens op school alleen tijdens
de wedstrijd in West Duitsland
in actie. Selectiecriterium al
daar: een plaats in de finale
van Plovdiv moet haalbaar
zijn.
Weyzen, een 24-jarige kracht
patser uit Maastricht, en Vi
king Jean-Paul Sits beramen
de grootste plannen. Het duo
vertrekt drie dagen voor de
start van de regatta naar de
Franse hoofdstad om te oefe
nen. Meteen na Parijs willen
de twee doorreizen naar Duis
burg. De extra kosten lappen
ze zelf. De 20-jarige Sits kreeg
zelfs twee weken vrij van zijn
middelbare school in Purmer-
end.
Een typerend geval binnen de
NKB waar prestaties voortko
men uit fanatisme, gekte soms,
van eenlingen. Niet van be
leid. „Er is geen beleid", zegt
de bondscoach. „De trainers bij
de verenigingen doen niets.
Van onderuit ontbreekt elke
druk. De besten van het land
blijven gemakkelijk de besten.
Als iemand eens de top be
reikt, is het eigenlijk puur toe
val". Zoals bij Weyzen, wiens
vader (vroeger olympisch
deelnemer) zo mogelijk nog fa
natieker is. En bij Sits, ook een
telg uit een kanogeslacht.
Met Cox en Bulk en de familie
Pel zorgden zij voor de opval
lendste prestaties. Voor het
eerst vormden Weyzen en Sits
een koppel, zoals Cox en Bulk
dat in Mechelen deden. Ze
werden derde in de finale van
de 1000 meter achter Velea-
/Constantin uit Roemenië en
Pel/Pel die ook tweede wer
den op de dubbele afstand. Bij
na alle overwinningen gingen
naar de Roemenen die tussen
door tijd genoeg hadden om
mini-kano's te verhandelen
onder gretige westerlingen.
Nederlands enige hoofdprijs
bij de senioren was voor Ton-
Annemarie Cox (links) en Nicole Bulk knokken met de wind op de Bosbaan.
ny Benschop van Beatrix
Eindhoven. De nationaal kam
pioen op de marathon lag ruim
achter op de 10.000 meter,
maar door slim te varen haal
de hij de kopgroep met Wey
zen in. Junior Edwin de Nijs
uit Amsterdam was de beste
over 500 meter. Bij vorfv
houd is hij de enige Nedei
der die meedoet aan hetL
voor junioren in Canada, f
DEN HAAG De koersen
van Hilversum (dinsdag 18.30
uur) en Duindigt (woensdag
14.30 uur) vragen de aandacht.
Onze tips luiden.
HILVERSUM
le koers: David van Weert, Dusty
Star, Duke Ruimzicht (8-4-6)
2e koers: Trade Deficit. Cathy Bui
tenzorg, Captain Eden (3-7-6).
3e koers: Charmeur A, Coral Buiten
zorg, Celest Greenacre (6-1-2).
4e koers Carole Ashton. Charming
Pearl. Dante Buitenzorg (3-4-1)
5e koers Bruno Mendel. Dispatch,
Dorfna Dennehof (8-6-2).
6e koers: Daphne, Cwando Ruim
zicht, Cosmic Pop (10-8-5).
7e koers: Beloved Child, Wino We
ber, Do Lor Als Sassy (8-5-7).
8e koers Carl Buitenzorg, Dyenni
Cunera, Brenda Oostland (8-3-7).
9e koers Benza, Zatopek Junior,
Apropos (3-1-8)
DUINDIGT
le koers: Derby Westland, Deter
Ruimzicht. Cherry Brandy (5-3-2).
2e koers: Dora van Ranum, Dee
Schermer, Cyris Ruimzicht (3-7-9).
3e koers All Cotton, Crista Hanover,
Chanel Groenhof (4-6-3).
4e koers: Why Daros, Appoline, Te
quila Reef (5-6-10).
5e koers. Duncan Crown, Djasjin,
Betsie B (10-11-9).
6e koers: Boko's Dream, Corry West-
land, Bugs Bunny (5-12-7).
7e koers: Pendragon, Spain Raap
horst, Kentucky (2-9-1).
8e koers Zarolien H. Zachery Baker.
Anne Shoeing (7-6-3).
9e koers Zampa Power. Birmana B,
Amigo du Queen (12-3-8).
10e koers Zarina Gregor, Cirianne
N. Anna Hanover (10-4-5).
DUISBURG Dat pres
taties niet alleen bepaald
worden door conditie,
techniek en karakter van
de sporter, maar ook be
ïnvloed kunnen worden
door omstandigheden van
buitenaf werd bevestigd
op het eerste internationa
le roei-evenement in dit
na-olympische jaar.
Op de eerste dag van het We-
dau-toernooi in Duisburg brak
de wind een groot aantal deel
nemers. Een soms straffe bries
leverde een aantal hooggele
gen banen tegenwind en te
genstroom op, terwijl op de la
gere boeien in de luwte geva
ren kon worden. Verrassende
uitslagen waren het gevolg. Op
de tweede dag van het door
het bedrijfsleven zwaar ge
sponsorde toernooi werden de
scheve verhoudingen recht ge
trokken. Een opzienbarende
uitslag in dit krachtenspel tus
sen wind en mens was de ver
nederende nederlaag, die de
Oostduitse olympische kam
pioen Thomas Lange moest in
casseren tegen betrekkelijk
anonieme skiffeurs. Gisteren
nam de Potsdammer revanche
door met grote overmacht als
eerste over de lijn te schuiven.
De olympische kampioenen
Nico Rienks en Ronald Florijn
sloten hun race van zaterdag
winnend af. Twee Rotterdam
se skiffeurs uit de B-categorie
(Jong Oranje), Koos Maasdijk
en Peter Wiltenburg, vielen'in
positieve zin op. Maasdijk won
zaterdag de finale; Wiltenburg
werd gisteren tweede.
Rienks en Florijn hadden geen
problemen met de achttien
concurrende ploegen. Üe ecla
tante zege deed hen besluiten
gisteren de boot in de stelling
te houden. Na de zege van za
terdag kent het tweetal zijn
positie in de roeiwereld weer.
Rienks wordt al sinds april ge
hinderd door een bronchitis.
De gouden twee van Seoul
verkoos derhalve rust.
In het damesveld presenteerde
alleen Henriëtte van Etteko
ven zich duidelijk. Mede door
de wind werd zij zaterdag
voorlaatste. Gisteren moest de
derde plaats achter de Oost
duitse Birgit Peter en de
Zweedse Maria Brandin haar
vorm bevestigen. In de lichte
herencategorie is de Amster
dammer Frans Göbel met een
goede eerste plaats op zondag
het enige lichtpunt. De bond-
sacht en de de hemel ingepre-
zen nationale vier zonder
stuurman bleven ver beneden
internationaal niveau. Theo
ten Nieuweboer en Jan van
Bekkum, tijdens de WK in
1988 goed voor brons,
zaterdag de finale,
tweede dag van het toeif'
plaatsten zij zich wel
slotronde en werden
vierde.
Laurien Vermulst en
Meliesie, samen in de
dubbeltwee in 1988
de wereldtitel, kwamenF*
scheiden uit in de skiff.
mulst, met aspiraties
uitzending in het eenliri
nummer naar het WK,
.beide dagen tweede. Mei
volgde als derde.
BUITENLANDS
VOETBAL
1.06,51, 3. Luc van de Walle (Bel) 1.09.31,
4 Brandsman (Fortuna Vlaardingen)
1.09,53, 5. Vonck (Hulst) 1.10.10, 6. Rot-
tiers (Bel) 1.10.32
Oud-Beijerland, halve marathon: 1 Van Put
HOCKEY
Hoofdklasse: Geel Zwart-Forward 3-2,
HGC-SCHC 4-4, Bloemend -Amsterdam 2-
ITALJÉ
Ascoli-Atalanta 3-1. Cesena - Verona 04).
Como - AC Milan 1-1, Internazionaie - Na-
(Waterweg-Maassluis) 1.13.44.' 3 De Kie
viet (Energie-Barendrecht) 1 14 10. 4. Breu-
3, HDM-KI ZwTand 0-1, Pinoke4)r Zwart
3-1, Tilburg-Kampong 3-1.
poli 2-1. Juvenlus - Fiorentina 1-1, Lecce -
Bologna 1-1, Pisa - Torino 1-0. AS Roma -
Laz» 0-0. Sampdoria - Pescara 4-1 Stand
kel Spark-Spijkenisse) 1 14 45. 5 Van de
Sande (Achilles-Etten-Leur) 115.09. 6
Nugteren (Energie-Barendrecht) 1.15.41.
Hoofdklasse: MOP-DKS 4-2. Bl'daal-Kam-
pong 1-3. HGC-Amsterdam 0-0, Were DF
EMHC 2-2, HJversum-Groningen 1-1. Up-
Intemaaonale 30-52; Napok 30-43; AC Mi
lan 30-38; Juventus 3047; Atalanta 3034;
Sampdona 30-34. Fiorentma 3032; AS
Roma 3029, Verona 3027, Lazto 3026,
1 Kiens Ei bergen) 2.45.20. 2 Van de
Bosch (Oostknollendam) 2.45,59, 3. Kiuru
(Fin) 2.46.11, 4 Osse (Zoetermeer) 2 46.14,
5 Koks (Zijdewind) 2 46,16. 6. Stewart
HONKBAL
Hoofdklasse: Kinheim-Sparta 3-7, ADO-
Lecce 30-26; Bologna 30-25, Ascok 3025,
Pescara 30-24; Cesena 3024, Torino 30
22; Como 30-21; Pisa 30-21.
OOSTENRIJK
(Aus) 247.41 Dames: 1 Thea Sybesma
(Groningen) 3.06.22, 2. Zwartkruis (Amers
foort) 309,42 3. Wendle (Vst) 3.17,05
Nice:
PSV 13-3, Giants-Nicols 0-11, Neptunus-
Pirates 3-1, Spartaan-HCAW T 6-7, Sparta-
Kinheim 15-5, PSV-ADO 15-5, Nicols-Gl-
ants 1-3, Pirates-Neptunus 1-4,'HCAW T-
FC Tirol-Admira Wacker 2-2, Rapid Wien-
Graz AK 33, VSE St Pollen-Vienna 2-2,
Wiener SK-Auslria Wien 3-1Stand:; FC
Pigg (Vst) 9 28, 4. Cordier (Fra) 15.57,' 5.
Glah (Vst) 18.14, 6 Browning (Vst) 19.00, 7.
Feyenoord 16-11, OWO-G. Twins 7-2,
Sparks-Pioniers 5-2, UW-Quick 3-10. Eer-
Tirol 33-35; Rapid Wien 33-27; Admira
Wacker 33-27; Austna Wien 33-27; Vienna
33-24, Wiener SK 33-22; VSE St Polten 33-
16, Graz AK 33-16.
SPANJE
Osasuna-Valencia 0-1. Gijon-Elche 23,
Real Sociedad-Espanol 0-1 Real Betis-Ma-
26^S9(NL^^ue°(Fra)^)N^910OnN(iquet)
(Fra) 31.18, 35. Newby-Fraser (Vst) 55.11
AUTOSPORT
Braves-Alphians 1-11, Bloemend-NDC'86
0-10, RCH-Terrasvog. 10-0
Tweede klasse C: SqueezeJeka 9-13.
Zondag
Hoofdklasse: Kinheim-Sparta 6-12, ADO-
PSV 11-1, Giants-Nicols 3-10. Neptunus-
Pirates 1-7, Spartaan-HCAW T 0-4 Over-
laga 1-2. Real Madrid-Cadiz 43. Vallado-
lid-Sevilla 2-1, Barcelona-Athletic Bilbao 3-
0. Murca-Logrones 03. CeHa-Oviedo 1-2,
Real Zaraooza-AtietK» Madrid 03 Stand:
1. Senna°[Bra) McLaren 305.049 km In
1 3521.431, 2. Patrese (Ita) Wdliams op
15.560 seconden. 3 Alboreto (Ita) Tyrrell
31.254, 4 Nanmrii (Ita) Benetton 45,495, 5.
Twins-OWO 4-3, Pioniers-Sparks 10-6,
Quick-UW 13-3 Eerste klasse A: Euro
Stars-Wassenaar 4-14, Alphians-Braves
13-1, Terrasvog-RCH 16-3, NDC 86-Btoe-
Real Madrid 34-55; Barcelona 34-51, Va
lencia 34-44. Atlebco Madrid 34-40. Valla-
do6d 34-38; Zaragoza 3437; CeHa 34-36;
Osasuna 34-35; Bilbao 34-34, Sevilla 34-
34. Gijon 3432. Soaedad 3432, logrones
3431; Owedo 3431, Malaga 3431, Cadiz
Prost (Fra) McLaren 56.113; op 1 ronde: 6.
Tarquini (Ita) AGS, 7 Cheever (Vst) Arrows,
8 Grouiflard (Fra) Ligier. 9. Brundle (Gbr)
Brabham. 10 Modena (Ita) Brabham
15 deelnemers geklasseerd
WK-atand na vier wedstrijden: 1. Senna
mend 5-3 Tweede klasse C: BI. Buds-
Storks 3-9, SAT Tigers-Botlek 18-5,
Hawks-Thamen 4-2, VUC-Vlaard H 9-1.
KANO
34-24! Elche 34-14.
TURKUE
Bursa-Fenerbahce 0-1, Galatasaray-Anka-
ragucu 5-2, Konya- Adana 23, Adanade-
mir-Besiktas 1-1, Saryier-Bolu 2-1, Sam-
sun-Eskisehir 0-3, Rize-MaJatya 2-2, Kahra-
27 punten 2. Prost 20, 3 Mansell (Gbr) 9,
4 Nannini 8. 5 Patrese en Alboreto beiden
6, 7 Warwick (Gbr) 5, 8. Gugelmin (Bra) en
Modena beiden 4, 10 Caffi en Herbert
(GBr) beiden 3.
500 mijl van Indianapolis: 1 E Fitlipaldi
(Marlboro Racingleam) 200 ronden, gemid
delde 167 581 mijl; 2 L Unser jr. 198 ron
Mannen: KI 500 meter, halve finales (drie
naar finale):
Eerste wedstrijd 1. Von Appen (Wdl)
1.55,63. 2 Letcae (Roe) 1.56,68, 3. Quitten-
ton (Gbr) 1.56,83, 4. Kryzanski (Pol)
1 59,96, 5. Weyzen (Ned) 2.00,31, 6 May-
cock (Gbr) 2.01,25, 7. Kadau (Wdl) 2.12,00,
0 Stand: Fenerbahce 3487; Besiktas 34
83; Sariyer 34-65; Trabzon 3431; Galata-
saray 32-57; Ankaragucu 35-57; Bolu 34
48, Bursa 35-44, Konya 34-43. Malatya 34
42: Adana 34-41; Karsiyaka 34-40. Altay
3339; Adanademir 3439; Eskeetw 34-38,
Sakarya 34-38; Rize 34-34; Kahramanma-
ras 3420
ZWITSERLAND
Luzem-Grashoppers 13. Servetle-Neucha-
tei Xamax 3-2. Sion-Wettingen 2-1, Young
Boys-Betlinzona 63 Stand: 1 Luzern 29
punten. 2 Grasshoppers 26, 3 Sion 26, 4.
Young Boys 26. 5. Wettingen 22, 6 Neu-
den, 3. R. Boesel 194 ronden, 4. M. An-
dretti 193 ronden; 5. A.J Foyl |r 19 ron
den. 21 Arie Luyendijk (Provimi-team) 123
Races in Colmar-Berg
Tweed» wedstrijd 1 Stalmans (Bel)
1 58,16, 2. Meier (Wdl) 1.58,83, 3. Kittner
(Wdl) 1 59,58, 4 Jannis (Bel) 1 59,73, 5 Fir-
golski (Pol) 2.00,66. 6 De Ravet (Bel)
2 00,93. 7 Skibbe (Wdl) 2.03,76, 8. Duyster
(Ned) Ford Sierra 29 04 60, 2 Krab (Ned)
BMW 29.07 10. 3. Van Dedem (Ned) Mer
cedes 29.18 55 Stand Nederlands kampi
oenschap: 1. Hemmes 47 jxmten. 2. Hin
(Ned) 40. 3 Van Dedem 37
FF 1600 (2 manche»): 1 Ten Wolde (Ned)
27.03 25, 2. Schellekens (Ned) 27.14.89, 3
Van Hoof (Bel) 27 19 98 Stand Nederlands
kampioenschap 1 Ten Wolde 45 punten,
(Ned) 2.05,31.
Derde wedstrijd 1 Kluszczynski (Pol)
1 56.90. 2. Sits (Ned) 157,26, 3 Petro
(Roe) 1.57,71. 4. Liwowski (Wdl) 1.58,36, 5.
Rohlings (Wdl) 1.59,51. 6 Gieres (Wdl)
2 00,65, 7 üvesey (Gbr) 2.03,80. 8 Greiwe
(Wdl) 2.05,05
Fmale: 1 Letcae 150,81, 2. Von Appen
1 51,68, 3 Kluszczynski 1.53.31. 4. Quitten-
ton 1 53,56, 5. Sits (Ned) 1.54.01, 6 Meier
zona 19
33, zone 6: Noordkorea-Hongkong 2-1.
Stand Benelux-kampioenschap' 1 Ten
Wolde 38, 2. Albers, Van Hoof 37
Renault 5: 1 Raymond Coronel (Ned)
40.07.06, 2. Jip Coronel (Ned) 40.22.34, 3
Kittner (Wdl) 57,36.
K1 1000 meter, halve finales (drie naar fi
nale), eerste wedstrijd 1 Petro 4.13,04, 2.
Weyzen 4 14,28, 3. Krzyzanski 4 14,60, 4
VOETBAL
Beslissingswedstrijd 1e klasse: Oulck-
AchiHes'94 3-1 (Quick blljtt in de 1e klasse)
Zaterdag, 1e klasse A:
Beslissingswedstrijd ARC-Angelslo 23.
Angelsto degradeert
Caron (Ned) 40.25.17 Stand Benelux kam
pioenschap 1 R Coronel 50 punten, 2. J.
Coronel 44, 3. Postmaa (Ned) 26.
BADMINTON
WK in Indonesië
Indonesié-Zuidkorea 3-2. Heren enkel:
Meersmans, 5 Zajaczkowski 4.19,00, 6.
Jannis 4.30,40, 7 Willemse 4.30,68; twee
de wedstrijd: 1 Letcae 4 16,54, 2. Liwows
ki 4.16.89, 3. Sits 4.18,61, 4. Onnekes
4.22.79. 5. Morgan 4.32,03, 6 De Ravet
4 33.45. 7 Rudolph 4 38,83, 8 Uvesey
4 43,51.
Final* 1. Letcae 4.04.28, 2 Krzyzanski'
4 06,11. 3 Liwowski 4 08,25, 4 Meier
ATLETIEK
Grand Prix-wedstrijden in San Jose:
Heren, 200 meter. 1 Thomas (Vst) 20,42,
2. Reynolds (Vst) 20,46, 3 Miller (Vst)
me» enkel: Susanti-Lee Young-suk 10-12,
12-10,11-0, heren dubbel: Hartono/Guna-
wan-Park Joo-bong/Kim Moon-soo 9-15,
15-8, 13-15; dame» dubbet Fajrin/Kusmi-
ati-Chung So-young/Hwang Hye-young 12-
15. 6-15, gerrvengd-dubbel Fajrin/Hartono
4 17! 10.' 7 Von Appen 4 23,18. 8 Petro
4 28,76. 9 Sits 4.39,79
K1 10.000 meter, final* 1 Benschop (Bea
trix) 43.54,55, 2. Morgan (Gbr) 43.58.00, 3.
Stalmans (Bel) 44.09,10, 4. Weyzen (Ned)
44 10,89. 11. Duyster (Ned) 46 12.51. 12.
20.65
400 meter. 1. Rowe (Vst) 45,21, 2 Petli-
grew (Vst) 45,48, 3. Hernandez (Cub) 45,68.
1500 meter 1. Scott (Vst) 3.39,33, 2. Atkin-
- Joo-bong/Myung-hee 18-13.15-3.
CRICKET
Tollenaar (Viking) 46 49,44, 15. Kossen
(Geuzen) 47.54.29. 18 Baartscheer (Bea
trix) 47 58.00, 19 Stevens (Quo Vadis)
48 07,11,21 Schultze (TWV) 50.31,94.
3000 meter. 1 Abshire (Vst) 7.52,72, 2.
Guisto (Vst) 7.52,92, 3. Olseon (Vst)
Kampong-Bloemendaal Bloemendaal 153,
Kampong 144. Bloemendaal wint met 9
nale):
Eerste wedrtrijd: I^Pel/Pel jNekO 1^45,38,
110 meter horden: 1. Pierte (Vst) 13,36, 2.
Hawkins (Vsl) 13,42,3. Redalng (Vst) 13,45.
Verspringen 1. Powell (Vsl) 8,55, 2 My-
ricks (Vst) 8,41, 3. Smith (Vsl) 7,65.
VOC-HBS. VOC 222 voor 8, HBS 107. VOC
wint met 115 runs
Kon. UD-Hermes DVS. Kon. UD 199 voor
9, Hermes DVS 181. Kon. UD wint met 18
/Hun^1m/^%dTri.504«?04/Wijnt^
gen/Schultze (TWV) 1.54,08, 5 Miko-
sch/Rudolph (Wdl) 1.55,13, 6, Landzaal-
tollenaar (Viking) 1.56,08, 7. Caje/Caje
FrawteyGisl) STO^Du^anhs'fV^'/s.'eO2
Speerwerpen: 1 Mizoguchi (Jap) 87,60, 2.
Bradstock (Gbr) 76,90, 3 Attwood (Vst)
76.75
Kogelstoten: 1 Barnes (Vst) 21,40, 2 Ta-
Excel sior-HCC. Excelsior 161, HCC 162
Quick-VRA. Quick 277 voor 6, VRA 163
Quick wint met 114 runs. Stand: 1. Kam
pong en VOC 5-8, 3. Bloemendaal. HBS,
HCC en Quick 5-6. 7 Excelsior en Kon UD
zen) 1 58,78
Tsreede wedstrijd 1 Kadlubowski/Jalos-
zynski (PoO 1.48.01. 2. Sits/Weyzen (Ned)
1 49,46, 3 Liwowski/Schimtz (Wdl) 1 49,81,
4 Gieres/Kramer (Wdl) 1.50.96. 5 Amold-
Diecus: 1 Bunoc (Vst) 67,74, 2 Schmidt
(Wdl) 67,06, 3 Dens (Cub) 66.36
Dames: 100 meter 1 Sowed (Vst) 10,93, 2
Jones (Vst) 11,09, 3. Ihaegwan (Nig) 11,19.
800 meter. 1 Quirot (Cub) 2 00,43, 2 Ri-
cheburg (Vst) 200,97, 3 Washington (Vst)
201,62.
3000 meter 1 Plummer (Vst) 8.58,34, 2.
Webb (Vst) 9.12,57, 3. Pells (Can) 9.16.47
5-4. 9 VRA 5-2. 10 Hermes DVS 54).
DUIVENSPORT
PV Rijswijk, and. 121: 1. T Mijnders 15.52
(954 meter per minuut), 2. B. Ten Tye
16.05, 3. H. Gijzen 16 04 PV De Zaterdag
vlieger», a.d. 145: 1. L Spaans 16.02 (883
(Wdl) 1 55,34, 7. 'Moknan/Kroon (Viking)
1 56,50, 8 Van Bruggen/Van Tongeren
(Trekvogels) 1.59.53
Derde wedstrijd 1 Velea/Constantin (Roe)
1.45,56. 2 Widera/Martynow (PoO 1.46.61,
3. Horsley/Maycock (Gbr) 1 47,46, 4
Meersmans/Polspoei (Bel) 1.47,81, 5 Kitt-
ner/Flunker (Wdl) 1.49,76, 6. Fay/Morgan
(Gbr) 150,11, 7. Greiwe/Schöttler (Wdl)
100 meter horden: 1 Tolbert (Vst) 12,79, 2.
Humphrey (Vst) 13,01, 3. Martin (Vst)
400 meter horden: 1 Joyner (Vsl) 57,15, 2.
Fuleher (Vst) 57,55, 3. Freeman (Vst) 57,79.
Hoog spongen: 1 Henry (Vsl) 1,90 m. 2.
Fink (Vsl) en Wohlschlag (Vst) 1,85.
Verspringen: 1 Hudson (Vsl) 6,69 m, 2.
Turner (Vst) 6,51, 3. Inlss (Vst) 7,47.
Dames: 1 Beurskens (Ned) 10 km In 33
mpm), 2. Ch. In 't Hout 16.00, 3 L Meyer
16.07 Vriendschap Leidschendam, a.d.
687: 1. W. Koppe 15.41 (983 mpm), 2. J.
Muller 15.49,3. Gebr v d Berg 15 49. HPC
Gevt. Vrienden, axf. 251: I. C. Bouman
Zn. 15.46 (964 mpm), 2. C. v d. Kley 15.48,
3. T. v Bergen 15.58 Wrtpen Zoetermeer,
a.d. 275: 1 H. Bolleboom 15 55 (958 mpm),
2. Comb v Leeuwen 15.57, 3. M. Ponse
15.59. Gevt. Vrienden Voorburg, a.4 253:
1 J. de Ridder 15 49 (965 mpm), 2. en 3
W v Marwijk 15 52 en 16 03 PV De Reis
1.55,15,8 Paufler/Ruge (Wdl) 1.56,90.
Final* 1 Velea/Constantin 1.40,38, 2 Pel-
/Pel 1.42,33, 3. Kadlubowski/Jaloszynskl
1.42,48, 4 Widera/Marfynow 1 42,34, 5. U-
vesey/Butler 1 43,98, 6. Liwowski/Schlmtz
146,11, 7 Horsley/Maycock 1.46,36, 8,
Lange/Hunderlmark 148,11, 9. Sits/Wey
zen 1 48,56.
K2, 1000 meter, halve finales (eerste drie
naar finale), eerste wedstrijd 1. Pel/Pel
(Ned) 3.48.83, 2 Kittner/Flunker (Wdl)
•MOO Borgsd^e (Wdl) 34 1M Czuta
(Pol) 34.30 Heren 1 Henri (Aus) 29 02, 2
Sander (Wdl) 29.36, 3 Stenzel (Wdl) 29 36,
4 Kuztola (Wdl) 29.58
duif, Ld. 287: 1. B Hodde 1548 (956
mpm). 2. B. v.d Spek 15.59, 3. Th Borg-
hart 16 02 PV De Ooievaar, aA. *1: 1
Bentveben-Gerritsen 15.49 (955 mpm), 2.
C. de Zoete 15.57, 3 W. Vrolijk 16.05.
3 5005! 4. Fay/Morgan (Gbr) 3.51,60, 5.
Butler/Uvesey (Gbr) 3.58.93, 6. Verhoeven-
/De Ravet (Bel) 4 00,39, 7 Jannis/Stalmans
(Bel) 4.08.41. 8. Meersmans/Polspoel (Bel)
Dames, 10 km 1 Anders (DDR) 43.06. 2
Saxby (Aus) 43.12. 3. Salvador (Ita) 43.24
Wereldbeker dames: 1 Sovjetunie 216
punten, 2. China 212, 3. Italië 203
20 km: heren: 1. Kosljoeketvitsl (Sov)
Gevf. Vrienden Wassenaar, Ld. 381: 1
Comb tzendoom 15 54 (990 mpm), 2. On-
viee-Langeveld 15.59, 3. Comb Zuiver
16 01. PV De Luchtbode, Ld. 328: 1. H.
Lagendijk 15.54 (945 mpm), 2. F. v. Vanen
15 57 3. G Gunter-Mohr 15.56 PV Het
(Ned)353 5SL9?" ^OW^s/M^lwdl)
4 00.50, 3 Gieres/Gillert (Wdl) 4.00,86. 4.
Ou Ynton/Maycock (Gbr) 4.01,69, 5 Köbe-
/Amokl (Wdl) 408,55, 6. Wijnbergen-
Schultze (Twentse WV) 4.14,73, 7 Mol-
joelja (Sov) 1.20.47.
50 km: 1 Baker (Aus) 3.43,12, 2 Pertov
Westen, Ld 288: 1. F Eyken 15 55 (949
mpm), 2. en 3. Comb. Den Haan 16.02 en
gen/Van Tongerwi (Trekvogels) 4 197?
derde wedstrijd: 1. Velea/Constantin (Roe)
(Sov) 3.44.01, 3. Vezjel (Sov) 3.44,50. We-
reWbeker heren: 1. Sovjetunie 565 puntn,
2 Italië 535, 3. Frankrijk 516.
2 P. v.d. Kraan 15.42 en 15,48 (980 mpm),
3. Comb. Spoorzlcht 15.47.
De Combinatie, Ld 133: 1. en 2. A. Snoe
3 HÓrsiey/Maycock (Gbr) 4.01,60, 4 RuW
/Paufler (Wdl) 4.10,53, 5. Mlkosch/Rudolph
(Wdl) 4 15,23, 6. Landzaat/Tollenaar (Vi
Slledrecht, halve marathon. 1 Patrick van
de Wallo (Bel) 1.06.25, 2. Grimont (Bel)
ren 15.55 en 15 59 (948 mpm), 3. B. Boers
16 04.
king) 4 19,41, 7 Lange/Hundertmark (Wdl)
349,51, 6. Kittner/Flunker
/JaJoszynski 3 58,46. 8 May-
cock/Hofsley 3.59,31, 9. Gieres/Gillert
4.06,38.
K2 10.000 meter, finale: 1. Velea/Constan-
tin (Roe) 45 16,60, 2. Schlmtz/Ltwowski
(Wdl) 45.39,25, 3 Kittner/Flunker (Wdl)
45.51,69, 4. Maycock/Quittenton (Gbr)
46 38,80, 5. Pel/Pel (Ned) 47.04,90, 6.
Horsley/Maycock (Gbr) 51 51.18.
Boehalov (Bul)
tin/Petro/Letcae (Roe) 36.14,63. 2. Hun-
óertmark/Lange/Schim tz/Liwowski (Wdl)
37.21,08. 6 K ossen/Brand jes/Kukler-
/Spoetstra (Geuzen/Hydronauten) 4110.18.
ip (Viking) 2 20.
te) 2.22,58, 8. \-
2.09,64, 5. Paliiska (Bol) 2.15.33. 6. Wijde-
2.20,53, 7 Augustus (Trekvo-
(Geuzen) 2 25,69.
KI wwi meter, final* 1 Vlasceanu (Roe)
4 35,10, 2. Bulk (Ned) 4 37,70, 3. Niculae
(Roe) 4.44-,36, 4. Co* (Ned) 4.47,60, 5. Au
gustus (Ned) 5.05,39, 6. Wi)dekop (Viking)
5.09,31
Steenb<
dam) 5.22,45.
K1 5000 meter, finale: 1 Niculae (Roe)
25.19.50, 2. Vlasceanu (Roe) 25.21,29, 3.
Wijdekop (Viking) 25 38.80, 4. Boos (Wdl)
2612,88, 5 Augustus (Maastricht)
26.41,23, 6 Hamacher (Wdl) 27.01,91, 7
Vettman (Geuzen) 27.05,10,8. Breit (Rotter
dam) 27.09,09, 9 Steenberg (TWV)
2818.90
K2, 500 meter, finale: 1 Bituleanu/Hertea
1.54.26. 2 Paluska/Petkova 157.00, 3
Augustus/Wijdekop
(Roe). 2. Cox/Bulk (Ned). 3 VeHman-
/Steenberg (Geuzen/TWV), 4 Augustus-
/Wijdekop (Maastricht/Viking).
22.24,55, 3. Paliiska/Petkova
22.24,90, 4 Bulk/Cox (Ned) 22.26,63, 5.
Augustus/Wijdekop (Trekvogels/Viking)
/Vlasceanu/Bituleanu (Roe) 1.45,19, 2
Bulk/Co x/Petkova/lvanova (Ned/Bul)
149,81. 3. Augustus/Wijdekop/Veltman-
/Breit (Trekvogels/Viking/Geuzen/Rotter-
KARATE
Open klaas* 1. Bouma (Muijlwijk. Dor
drecht), 2. How (Kotzebuh. Amsterdam), 3.
Rinsampessy (Mosset. Zwolle) en Zelissen
(Karate School Geteen)
MOTOCROSS
3 Puzar 130, 4 Healy 117, 5. Derna
84, 6. Moore 80, 8 Tragter 58, 9 E
250 cc 1e
(Fra) Honda. 2. Diephok) (Wdl) Kawasaki. 3
Van den Berk (Ned) Yamaha. 4. Herring
(Gbr) Suzuki, 5 Whatley (Gbr) Suzuki. 6.
Johansson (Zwe) Yamaha. 8 Van Doom
(Ned) Suzuki. 2# manche 1 Jean-Michel
Bayte. 2 Van Doom. 3 Pekka Vehkonen
(Rn) Suzuki, 4 Van den Berk, 5. Glover
(Vst) KTM, 6. Isno Vehkonen (Rn) Suzuki
Stand WK: 1 Whatley 67, 2. Van den Berk
64,3 Jean-Michel Bayte 60, 4 Fanton (Fra)
60, 5. Pekka Vehkonen 58, 6 Van Doom,
(Ned) ELM-Honda. 3 Christoph
r/Andreas Huesser (Zwi) KTM. 4. Knu-
ben/Schneider (Zwi) VMC/Honda. 5. Van
Heugten/Willems (Ned) EML/KTM, 6 Kris-
tiansen/Hald (Den). 7 De Vries/De Bresser
(Ned) VMC-Maico, 13. Hermsen/Visser
(Ned) EML-Maico, 18 Smit/Hurkmans
(Ned) EML-KTM. 2e manche: 1 Garham-
mer. 2 Janssen. 3. Timmermans/Verhagen
(Ned) EML-Kawasaki, 4. Nielsen/Bitch
(Den) TP-Zabel, 5 Huesser. 6 Ramotv
/Goethals (Bel) EML-KTM. 11. Smit, 16 De
Vries Stand WK: 1 Huesser 153, 2. Jans
sen 130, 3 Garhammer 124, 4 Fuhrer-
/Slettksr (Zwi) VMC/Kawasaki 103, 5 Tim
mermans 96. 6 Mecene/Morgan (Fra)
EML/Kawasaki 94, 9. De Vries en Van
Heugten 45, 17. Bakens/Janssen (Ned)
VMC-KTM 19, 22. Smit 12, 24. Van Heug-
(Ned)
tl 43,85 mi-
500 cc 1e manche: 1 Van der V
KTM 19 ronden in 45 minuten en 4
nuten, 2. Jobè (Bel) Honda, 3. Leisk
Honda, 4. Jacky Marlens (Lux) KTM, 5, Ni-
coll (Gbr) Kawasaki, 6 Jacky Vimond (Fra)
Honda, 7 Thorpe (Gbr) Honda. 8. Jo Mar
tens (Bel) Kawasaki, 9 Persson (Wdl) Hon
da. 10 Mervyn (Bbr) Honda. 11. Com bee
(Ned) Honda. 24 Ponjee
Stand WK: 1 Geboers 140 punten. 2
Thorpe 138. 3. NicoM 113, 4. Leisk 111, 5.
Jacky Martens 96, 6. Van der Ven 84, 17.
Com bee 18, 28. Hutsen (Ned) KTM 6.
MOTORSPORT
(Wdl) Kra
(Ita) Gnai
el (Wdl) Seel, 10. Gnani
163.646 km/uur, 2. Roth (Wdl)
I Shimizu (Jap) Honda, 4 Bradl
inda. 5 Comu (Zwi) Honda. 6 Car-
ger (Tsj) 10,9 Kahl (Wdl) 9.10 BlondMFra)
PAARDESP0RT
Koereen van Duindigt
1e koert, 2000 m: 1. Delight Nobo (H
Schoonhoven) 2.40.0 - 1.20,0; 2 DaJi Ro-
bel: 3 Dynamic Duty N«t gestirt: Coby
Burerheide en Cokkes. Toto wmnend 2.30,
plaats 1.50 1,90, 2.50, koppel 6,40, trio
horst Niet gestart: Style de Vie Toto
nend 11,70, plaats 3,60 3,60 2,40, koppel
17,80, trio 211,30.
3e koert, 2000 m: 1 Count ot Holland (Ao.
Wrede) 2.35,3 -1.17,7; 2. Björn Pride; 3
Carma Right,
gestart:
ioio: winneno i.zu, pl£
koppel 3,30, trio 33,50.
1,10 1,40 2,90,
Angeline (J. Erens)
2.18,7; 2 Ototo; 3. Knaapje Toto: winnend
7,90, plaats 3,10 1,80 3,80, koppel 32.60,
trio 946.20
5e koer», 2000 nv 1 Dustin Morgan (G.
Hulleman) 2.40.2 - 120.2, 2 Dayan Buiten
zorg; 3. Clazina Morgan. Niet gestart Br en-
na Notice Toto: winnend 2.90. plaats 1,50
2.10 5.30, koppel 17,10, tno 834,10.
6e koert, 1609 m 1 Dutch Hanover (J.
Ruijgrok) 2.06,3 -1.18,5, 2. Cherubijn K; 3
Diane Buitenzorg; 4 Atos Niet gestart:
Duke ot Winsser en Chris Welinga Toto:
winnend 8,50, plaats 3,00, 2,40 2.40, kop
pel 27,70. trio 523,30, kwartet 1.274,90
7e koert, 2600 m: 1. Yellowa (A. Blok)
3.22,7 - 1.17,4; 2. IJzeren Hein; 3. Bekila
Ludwig; 4. Abrogan Veha. Toto: winnend
15,50, plaats 2,90 2,40 4,80, koppel 54,30,
trio 2.227,10, kwartet 9 980,10
8e koer», 1300 nv 1 Pedometer (A. Manu
el) 1.19,0, 2. Countach; 3. Civic Dancer.
Niet gestart. Sammy Jo Toto: winnend
5,90, plaats 1,60 1,40 2,30, kopper 8,10,
trio 232,00
9e koer», 2600 m 1.
(mei M Neelen) 3.26,0
M; 3 Celine Princess; 4 Zep Star. Toto:
winnend 8,10, plaats 1,90 1,90 2,40, koppel
10,90, trio 456,00, kwartet 1.254.10.
10e koer», 2000 m: 1. Corry Westland (G.
van Eykelenborg) 2.40.1 - 1.20,1; 2 Cherie
Wielmga: 3. Crack Buitenzorg Toto win
nend 9,60, plaats 1,90 1,90 2,40. koppel
15.60, tno 130,90
11e koen, 2100 nv 1. Zambesi Cede (G.
van Eykelenborg) 2.45,6 - 1.18,1; 2 Ariba.
a Capetlo
Amy C
Schoonhoven) 2.00,5 - 1.14,9, 2 Amy Da
vid; 3. Way to Fortuna. Toto: winnend
19,60, plaats 2,70 1,50 3,70, koppel 15,00,
trio 589,00.
W5' 8-1-6-9-11 (niet geraden). Omzet;
646.472.
i, 1760 rr
k (R.J T M
ring) 2 22,9 - 1.21,2, 2 Dina
mond Victory. Niet gestart ouuma van
Lady Toto: winnend 3,50, plaats 1,60,1,30,
koppel 3,80, tno 51,60.
2e koer», 1760 m Don Victory (T.Sme-
ding) 2.21.7 -120,5. 2 Crista Ruimzicht, 3.
Chico Scimitar. Toto winnend 1,90, plaats
1,00, 1,10, 120. koppel 3,70, trio 40.80
3e koer», 1760
4e koer», "2240 n
(R.J. van Stam) 302,1 - 1.21,3, 2. I
Wogmeer, 3. Diana ter Lune. Toto win
nend 2,60, plaats 1,20, 1,20, 1,20.
5e koer», 1760 m 1 BZN (T. Smeding)
2.15,1 -116,8, 2. Charlotte H 3 Wierting.
Toto: winnend 1,10, plaats 1,00, 1,00, 1.20,
dow, 3. Anjo, 4 Clip Parade. Niet gestart:
Ciska H. Toto winnend 9,20, plaats 2,80,
5,50, 1,60, koppel 112,40, tno 6563,90,
kwartet niet gespeeld
7e koen, 1760 m 1
!19,9 - 1.19,1
Zeppelin Toto: 1
plaats 4,60, 4.90, 4,80, koppel 4720. t
2 263.-
8e koer», 1760 m 1 Zie die Detvile (R J
218,8 - 1.18,9, 2 Yankee P
1 2.10,
3 Be Quick Toto: v
1,10, 1,90, 1,40, koppel 10,70,
9e koer», 1760 m 1. Bianca B (Mej. M
Vos) 2 22,6 - 1.21,0, 2. Astrid Supreme, 3
Amlex K. 4. Always Supreme. Toto: win
nend 2,20, plaats 1,20, 2,00, 2,20, koppel
12,10, trio 85,40, kwartet 1744,10
10e koer», 1760 m 1 Zazou Supreme
(C.P.G Wortel) 2.20,3 - 1.19,7, 2. Yorki
Ulandla, 3. Yla Teb. Toto. winnend 4,40,
plaats 2,30, 2,20, koppel 28,70, trio 234,10.
11e koer», 2240 m 1. Zisja M (S Woud-
1,60, koppel 2.20, Ino 10.00
Grote Prij» van Landgraaf (1-50 meter met
barrage): 1. Voorn (Knegsel) Nugget 0 -
44.12, 2 Weinberg (Wdl) Grazianu 0-48,05,
3. Van der Ham (Lanaken) Rebel 0-50,72,
4 Romp (Oisterwijk) Wagenaar 4-44,19, 5.
Lansink (Weerselo) Felix 4-46,45, 6. Lan-
sink Hazan 8-58,52
Springconcours 140 meter (met inge
bouwde barrage): 1. Hendrix (Baarto) Deci
sion 0-36,91, 2 Lansink Libero 0-38,65, 3.
Romp Express 38,65, 4 Romp Wagenaar
0-39,52, 5 Bril April Run 0-40.19.
Drettuurconcour» van Lausanne
Kür op muziek: 1. Holer (Zwi) Andiamo
71,70 procent. 2 Van Grunsven (Ned) Fris
co 66,80. 3 Bart els (Ned) Courage 64.90,
4. Lunskens (Bel) Abner 64,60. 5. Mason
(Gbr) Prince Consort 62,80. 6. Gardiner
SM
punten, 2.
Ramseier met Random 1332,
Andrett 1294, 5. Capellmann (Wdl) Ampere
1285, 6. Van Grunsven met Prisco 1280,
10. Rutten (Ned) Zirkoon 1247, 11. Bontje
skiff: 1. Peter (DDR) 8.37,93, 2. Sinzinger
(Aus) 8.45,07, 3 Schuster (Wdl) 8.46,03, 4.
Aaber (Noo) 8.55,55, 5. Van Ettekoven
(Ned) 8 57,92.
7.17,10, 3. Frt
(Compaan, Zeekant, Meiland ei
7.31,90.
Zondag: vier zonder 1 DDR 6.57,27, 2
Bulganje 7.02.83. 3 BRD 7 04.52, 5. Ne
derland 7.12,81.
lichte skiff 1 De Fauw 8.08,851. 2. Ver-
mulst 8 15.29, 3 Meliesie 8.15.56
skift- 1 Peiers (DDR) 745.21. 2. Brandin
(Zwe) 7 58.25. 3 Van Ettekoven 8.04,53
skit. 1 Peter (DOR) 8.37.93, 2. Unger (Oos)
8 45,07, 3 Schuster (Wdl) 8 46,03.
dubbeltwee 1. DOR 7.33.00. 2. Frankrijk
7.43,42, 3 Zweden 7.55.26,
twee zonder stuurvrouw 1 DDR 7 56.49, 2
West-Duitsland (Werremeier/Althoff)
8.04,30. 3. West-Duitsland (Hollander/Merit)
8 17,69;
vier zonder stuurvrouw: 1 DDR 7.11,50, 2.
West-Du ilsland 7.17,10, 3. Frankrijk
725,42.
dubbel vier. 1. DDR 7.01,76, 2. Polen
7.20,06, 3 Groot Brittannië 7.27,70.
acht 1 Bulgarije 6.52,76, 2. Groot Brittan
nië 7.08,76.
---- J)
6.47,53, 2. Frankrijk (Gate/Martigny)
6.51,12, 3. Schwerzmann/Bodenmann (Zwi)
twee zónder stuurman: 1 Italië 7.04.48. 2.
Groot Brittannië 710.30, 3 Hongarije
7.15.60;
twee met stuurman 1. Joegoslavië 7.33,66.
2 Italië 7.44.30.
7.47,74;
6.24,15. 2 BR Duitsland 6.26,07, 3. II
6.16,56.
acht 1 Frankrijk 6.10,21, 2. Groot Brittan
nië 6 13,76, 3. Tsjechoslowakije 6.16,04.
lichte skiff' 1. Pittino (Ita) 7.45,31, 2. Gün-
der (Wdl) 7 55,26, 3. Göbel (Ned) 7 59,67
dubbel twee 1 Rienks en Florijn (Ned)
6 47,53, 2. Frankrijk 6.51,12, 3. Zwitserland
7 03 92
vier 'met: 1 DOR 6.33.05. 2. Tsjechostowa-
kite 637,98, 3 Italië 6 39,98. 6 Nederland
6.41,57.
B-nummers: skiff: 1. Maasdijk (Ned)
7.59,08
R0LH0CKEY
Eerste kiene: Den Haag-Dennenberg 1-7,
Lichtstad-Rolta 7-4, Kurink-Sunday's 6-4,
Modem-Klopstokia 4-5. Tweede kiene:
Rotlerdam-Zoetermeer 8-8, Lichtstad 2-
Marathon 10-2, Kurink 2-Dordt 5-11
SCHIETEN
Heren, luchtgeweer, 60 m staand: 1 Alje-
nikov (Sov) 692,9 punten, 10 Van Vliet
584, 37 Van Bekhoven 574, 58. Koekkoek
565 Trap: 1. Gill (Gbr) 220 punten (na bar
rage). 27. Van Urn beek 142, 62. Helthuis
132. Skeet 1 Raabe (DDR) 222 punten (na
barrage). 11 Oompekng 194, 47 Van Alen-
burg 139 Vrij kaliber (3 x 40 schoten) 1
Petrikjan (Sov) 1263,1 punten. 65 Huisman
1095, 70. Agter 1084
ZWEEFVLIEGEN
WK in Wiener Neuttadl
Standaard klaea* 1. Aboulin (Fra), 2. Da-
vis (Gbr). 3. Kuitlinen (Rn), 8. Selen (Ned),
11. Teullng (Ned). Open klats* 1. Lopitaux
(Fra), 2. Renner (Aus), 3. Schramme (Wdl),
12. Kurstjens (Ned) ISmtleridasa* 1
Gantenbrink (Wdl). 2. Wills (Gbr). 3 Carton
SKEELEREN
Wehkamp Trophy in Rijsenhout
A-rijders: 1 Rene Ruitenberg, Oldebroek,
2 Edward Hagen. Haarlem, 3 Roel Wes-
them, Ens; 5 Marcel Oosten, Gorredijk; 6.
Alex Groothuis, 't Harde; 7 Bauke Thiisse-
ling, Sneek; 8. Marcel Kooy, Rijsenhout; 9
Erik Huizebosch, Gramsbergen; 10. Henri
Ruitenberg, Oldebroek Klassement: 1 Ed
ward Hagen 85 pnt; 2. René Ruitenberg
80,1 pnt; 3. Jan Eise Kromkamp 79,2 pnt,
4 Henri Ruitenberg 77,1 pnt; 5 Henk van
Benthem 73 pnt; 6. Marcel Oosten 60 pnt,
7 Roel Westerman 56 pnt; 8. Enk Huize
bosch 53 pnt; 9 Dick Hoeve 52 pnt; 10.
Hak» Bouma 49 pnt B-rijders: 1 Cees
Hoogeriand. Yerseke, 2 Frans van den
Berge. Krabbendijke. 3 Gerrit Spronk, Ol
debroek; 4 Sjaak van Riessen. Oldebroek;
5 Hans Schipper, Warmond, 6. Patrick
Jonkers. Ens, 7 Eef Eveleens. Rijsenhout.
8 Karei Beijeman, Oosterwolde; 9. Bem-
hard Bouma. Oldetrijne. 10 Gerard Put.
SOFTBAL
Hoofdklasse: Wassenaar-Schiedam 3-4,
Wassenaar-Schiedam 3-2, EDO-Pirates 2-
0, EDO-Pirates 2-1, Terrasvog.-O. Gezellen
0-3, Terrasvog.-O. Gezellen 7-4, Twins-
HCAW T 1-3, Twins-HCAW T 1-5, Bl'daal-
HHC 2-0, BI'daal-HHC 2-6. B: K.nheim-
ADO 4-0, Kinhelm-ADO 3-5.
Zondag
Eerste klasse A: VUC-Pino's 2-0, VUC-Pi-
no s 5-4. Sparta-Shefl 1-4. Sparta-Shell 12-
2. Pioniers-Zwijndr 0-4, Pxjniers-Zwijndr
54). Spaarw.-Heiloo 4-5. Spaarw -Heëoo 5-
3 B: Run'71-Ducks 8-6, Run'71-Oucks 11-
1, The Herons-UW 3-2. The Herons-UW
2-16. TT Tigers-DSC'74 3-1, TT Tigers-
TENNIS
iz Roldan 60. 2-6, 6-2;
Finale: Youl-Nijssen 6-3, 7-6.
Toernooi in Florence
Halve finales: Novotna (Tsj/2)-Faull (Aus)
6-1, 6-2; Tarabini (Arg) - Probst (Wdl) 63,
63.
Finale: De La Pena (ArgHvanisevic (Joe) 6
3, 64.
Finale: Novotna (Tsj)-Tarabini (Arg) 61, 6
7-5, 62.
Finale: Manuela Maleeva (Bul) - Martinez
(Spa) 6-4, 6-0
Eerste Idasse: Afd. 1: Pellikaan T 3-Am-
stelpark 2 0-8, Barendrecht 1-Noorderlicht
1 65, Leimonias 2-Volley 17-1, Topspin-
ners 1-Metselaars 3 2-4 afgebr Afd. 3: Pel
likaan T 2-Popeye GS 3 65 Nashua Son
2-Fnsselstein 1 2-6, Leeuwenbergh 2-ZE7
2 4-4. Sitlard 1-Overburg 1 63 AM. 4:
jHZutphen
gebrJoy Mozaïek 2-Bosheim 2 62.
Overgangsklasse: AM 1: Metselaars 4-Ae-
olus Oledo 1 65. Luck Raeck 1-Alkmaar 1
65. Bast Basel 2-Noorderiicht 2 7-1, Til
burg 2-Bakkum 1 62. AM 5: Juliana 1-
Zandvoort 2 2-6. Sittard 3-BTCl 1 62. Vic-
I 62. U
i 2-C.C.
Zeeland 1 4-4 AM 6: Overburg 2-Hillegom
1 0-8, Thor RW 6Nijm Quick 1 4-4, Bruns-
sum l-Dash'35 1 2-6, Oud. Beijerl. 1-ELTV
3 1-7 AM 7: Alkmaar 23oy Mozaiek 3 6
0, Vego 1-Haren 1 4-4, Z'67 3-Soest 1 62,
Lelystad 1-Hilversum 2 2-6. Afd. 8: Leimo
nias 6Alta 2 5-3, Ergon Tesqua 1-Helios 1
60, Bakkum 2-Kimbria 1 4-4, BLTV 1-Holy
1 62.
VELDHANDBAL
Regio F, 1e klasse, damt* WIK-Vires et C
12-11. Ancora-Snehviek 1615, DWS-Quin-
tus 11-17 Heren: Wings-Westlandia 14-14.
TreffervM Satumus 1618, DES-Satumus
R 14-22, EDH-WIK 21-24. OS t Animo 1-
EHC 1 12-6. Copes/Hermes 1-Kwiek Sport
65. Wings 1-Hercules 1 1613, DSO 1-
OS 2A. Westland ia 2-Ondo 1 1613, DIOS
1-DSO 2 11-16, Schipluiden 1-HEC 2 12-5,
Falrplay 1-CWP 1 7-9.
169. OS 3A: AHC '28 2-Westlandla 4 165,
Hercules 2-DIOS 2 25-6, Merc. Salumus 2-
CWP 2 612. DS 36: GDS 1-MSV 1 7-11,
Copes/Hermes 2-Westlandla 3 7-6. OS 3C:
HMSH 1-Warmunda 1 1613, Hercules 6
vdV Quintus 3 5-0, EHC 2-Wlngs 2 15-5,
HEC 6MMO 2 12-9 DS 3D: Schipluiden 2-
1612. DS 40: HMSH 2-
ODIS 5 62, Start '85 2-Merc.Saturnus 3
12-21, Verburch 2-CWP 4 11-8. HS 1:
Mere. Saturnus 2-Hercules 119-13, Copes/
Hermes 1-EHC 2 17-14, DIOS 1-SOS 1 26
12 HS 2A: AHC '28 1-Warmunda 1 21-10,
MSV 1-Data/Foreholte 1 5-0, DSO 1-CWP
2 22-9 HS 2B: HW '70 2-vdV Quintus 2
1612, Foto/Hellas 1-Westlandia 2 1616,
AHC '28 2-Slart '85 1 1618, HEC 1-CWP 1
269
HS 3A: vdV Quintus 3-Ondo 1 1615, Her-
1-v d Quintus 4 269, Merc S
20 HS 30: Olympia '72 2-VELO 2 2622.
EDH 2-Animo 2 612, Wings 4-AHC '28 3
10-6 HS 4A: GDS 1-MSV 2 1621. EDH 6
HW '70 3 1624, OIOS 3-SOS 2 1613
DR1F: Ancora-Snelwtek 1615, DW6VdV/
Quintus 11-17, WIK-Vires 12-11 DR2A:
HW-Olympia 9-7, Meeuwen-Oase 14-11,
UVG-Velo 1613. DR2B: Northa-HVS 66,
Wesllandia-Saturnus 12-22, HBC-Hollandi-
aan 10-11 OJAreg: Ancora-Foto/Hellas
11-21, DW6VdV/Quintus 12-11, UVG-Co-
pes/Hermes 14-14, WIK-Westlandia 7-18.
DJBreg: Westlandia-Copes/Hermes 166,
21-24, DES-Satumus 14-22, W/Tref-
fers-Merc/Saturnus 1618 HR2A: Rijn-
streek-Hollandiaan 1616, Roda-Vires 17-
16. LIVG-Velo 17-13 HR2B: VdV/Qutntus-
Atomium 24-16. Ancora-Kwiek Sport 36
18, Snelwiek-HW 1621 HJAreg: DSO-
WIELRENNEN
Ronde van Italië
7e etappe: Freuler (Zwi) 208 km in 5.31.13,
2 Cipollini (Ita), 3. Fidanza (Ita), 4 Rosola
(Ita), 5. Phinney (Vst), 6. Di Basco (Ita), 7.
Allochio (Ita), 8 Hoste (Bel), 9. Pleters
(Ned), 10. Fondriest (Ita), 11. Gamblrasio
(Ita), 12. Boffo (Ita), 13 Cimini (Ita), 14. So-
rensen (Den), 15 Van der Velde (Ned), 29
Schalkers (Ned), 30. Anderson (Aus), 45.
Siemons (Ned), 46. Van Poppel (Ned), 77.
Kleinsman (Ned), 80. Luyckx (Ned), 92.
Winnen (Ned), 93 Dekker (Ned), 111. Breu-
kink (Ned), 115. Lammerts (Ned), 117 Van
Aert (Ned), 119 Lubberding (Ned) allen
zelfde tijd als Freuler. 188. Amtz (Ned)
4 54. 189 en laatste. Talen (Ned) z.t.
8e etappe: 1. Carlsen (Den) 183 km In
5.2140 (10 sec bonif.). 2 Herrera (Col) op
0 29 (7 sec. bomt). 3 Lejarreta (Spa) zt (3
sec bonif), 4 Breukink (Ned) z.t„ 5. Unza-
ga (Spa) 0.35, 6 Konsjev (Sov), 7. Rgnon
(Fra), 8 Roche (Ier), 9. Conti (Ita), 10.
Hampsten (Vst) allen zt. als Unzaga, 11.
Oegroemov (Sov) 0.39, 12. Giovannetti (Ita)
zt., 13. Da Sitva (Por) 0.42, 14. Poelnikov
(Sov). 15 Criquielion (Bel), 16. Jarmann
(Zwi), 17 Zimmermann (Zwi), 18. Vona (Ita),
19. Winnen (Ned), 20. Schepers (Bel) allen
zt als Da Sllva 34. Anderson (Aus) op
1 14, 35. Van Aert zt., 40. Fondriest (Ita)
z.t., 69 Lemond (Vst) 2 34, 99. Lubberding
8.06, 102 Schalkers 10.05, 111. Siemons
11.47,114 Kleinsman zt., 115. Luyckx z.t.,
136. Lammerts 16 15, 140. Arntz zt„ 158
Dekker 18.05, 159 Pleters 21.43, 160. Van
der Velde zt., 168 V
23.27
li (Ita)
Atgestapt Yates (Vst).
Algemeen klassement: 1. Breukink
38 18 50. 2. Da SiIva 0.01. 3 Contini (Ita)
0.12. 4 Giupponi (Ita) 0.27. 5 Rgnon 0.32.
6. Herrera 0 35, 7 Roche 0 38, 8. Zimmer
mann zt.. 9. Fondriest 0 42. 10 Oegroe
mov 042, 11 Lejarreta 0.59, 12 Schepers
1 00, 13 Jarmann 1.05,14 Rominger (Zwi)
110. 15 Winnen 1 21. 16 Criquielion 1.27,
17 Carcano (Ita) 1.33, 18. Giovannetti 1.37,
19. Bugno (Ha) 1.38. 20. Poelnikov 1.45, 22
Anderson 157, 33. Van Aert 2.39, 35.
Hampsten 2.44, 71. Lemond 12.11, 77
Schalkers 1812, 97 Lubberding 26.14.
119. Luyckxjgfi
I) 021, 9. Hoondert
(Ned) zt 10 Dorgelo (Ned) 0.28, 11.
Rooks (Ned) zt.. 12 Maassen (Ned) zt13.
Rogiers (Bef). 14. Ducrot (Ned) zt.. 15.
Manders (Ned) zt16 Dauwe (Bel) 0.33,
- n (Bel) zt.. 18. Van der
19. Pirard (Ned) zt.. 20.
9e slappe: 1 Theus 177 km in 3 uur, 56
minuten en 45 seconden, 2 Zuiderwijk op
5 seconden, 3. Goedendorp 0.08, 4. Bouw-
11. Ter Schure, 12. Van Steen, 13 Be
rends, 14 Llese (DDR), 15. Akkermans, 16
Rademakers. 17 Sadlo (Tsj). 18. Van der
Wouw, 19 Houtop. 20 Wiedljk, 21. Den
Bakker, 22 Van Adrichem allen zelfde tijd
Algemeen klassement. 1 Uese (DDR)
34 31.57, 2 Den Bakker 2 03, 3. Duin 2 19.
4 Van Adrichem 3.25. 5 Elfrink 4.08, 6
Akkermans 4 14, 7. ZukJetwijk 4.18. 8. Van
der Wouw 4 31. 9. Kokkelkoren 4 32, 10.
Rademakers 5.15, 12.
(Fra) 6.52.
5e etappe: 1. Ruiz (Spa) 164 km In 4.08.04,
2 Pataroyo (Cöl) zt., 3. Gaston (Spa) zt.
4. Camarillo (Spa) op 1.01, 5. Kools (Ned),
39. Götz (Wdl) op 9.15,68. Jakobs (Ned) op
24 33, 76. Poels (Ned) zt.
6e etappe: 1. Lameire (Bel) 170 km in
3.58.53. 2. Zapatero (Spa). 3. Gavazzi (Ita),
stand: 1 Gaston 27.32 36, 2. Torres (Spa)
op 31 seconden. 3. Carlos Hernandes (Spa)
op 1.14. 4 Hodge (Aus) op 1 40, 5. Ruiz op
1.48, 12. Heylen (Bel) op 3.05, 20 Kools op
7.12,35. Gölz op 23.47, 52. Poels op 42.40.
Proloog 1 Van Moorse! (Ne) 3,29, 2. Nie-
haus (Wdl) op 4 sec., 3 Paulitz (Wdl) op 5
sec., 9. Loohuis (Ned) op 8 sec10 West-
land (Ned)zt12. Knol (Ned) op 9 sec., 51
Groen (Ned) op 19 sec., 57. De Bruin (Ned)
op 22 sec Ploegentijdrit 1 DDR 30 km in
40 13. 2 Sovjetunie 40 14. 3 Bondsrepu
bliek 40 18. 6 Nederland 41 07 Ie etappe:
(Ned) 50 km in 116.13,2 F
Omloop van de Hoekse Waard: 1 Steiger
(Delft) 175 km in 4.06,12., 2 Herbro (-s-..
Gravendeel), 3. Van der Zwaan (Veldho
ven). 4 Den Braber (Rotterdam! 5. Kops
(Heiloo), 6 Van Duuren (Rozenburg), 7.
Geeris (Eindhoven), 8 Maas (Dordrecht), 9.
Van Vliet (Lopik), 10. De Haan (Purmerend).
Andljk: 1. Detant (Purmerend) 100 km in
2.21,03, 2. Van de Pol (Wezep), 3. Kes (Vo-
Schayk: 1. Van der Heyde (Schayk) 90 km
in 2.07,41, 2 Schuurmans (Den Dungen), 3.
Oudshoorn (Waverveen).
Uilgeest: 1. Vroon (Haarlem) 100 km In
2.19,38. 2. De Nijs (Diemen), 3. Van Beek
me) 95 km in 2.15 10. 2. Molbach (SlutskP).
3 Van Passel (Sluiskil)
RoHerdam (Stadsdriehoek) 1 Jansen
(Delft) 100 km m 2 17.51, 2 Van de Griend
(Den Haag), 3 Van Koppen (Naaldwijk)
seconden. 2 Thebes op 1 minuut en 21 se
conden, 3 Raas 1.46, 4 Nederlof 1.50, 5.
Goense 1.50, 6. Vink 2 27, 7 Schouwenaar.
8 Relnerink, 9. Van Passel, 10. Jansen zelf
de tijd als Vink.
Dames: Oisterwijk: 1 Donkersloot (Alm-
kerk) 60 km in 1.27,18, 2 Cynthia Lutke-
Schipholt (Den Haag), 3. Sandy Lutke-
Schipholt (Den Haag).
Well 1. De Waal (Gouda) 60 km In 1.28,8,
2 Dijkstra (Joure). 3 Van de Zande (Uden).
ZAALHANDBAL
Ere-dhrisie:
Haka/E en O-Herschi/V en L 2626, Aals
meer-Jahn II 2618, Kwantum/BI wit-Foto/
Hellas 2619, GDSV-Hatrans/Gazellen 26
25, Copes/Hermes-Cstenkol/Tactios 2623,
Swift A-VGZ/Sittardis 24-26
ZEILEN
Inlsmationale regatta bij Medemblil
470 (vrouwen): 1 Theel (DDR) 8,7, 2
kalenko (Sov) 27,7, 3 Kramer (Ned) 43,
is
52,7
Europe (vrouwen): 1 Moberg (Noo) 13,0,
2 Andersen (Noo) 24.7, 3. Van Leeuwen
(Ned) 26,1,4 Montilla (Spa) 47,0,5. Powar-
zynski (Wdl) 51,7, 6 Bellemans (Bel) 64.7,
7 Vegter (Ned) 64,7, 8 Rertzer (Fra) 65,7,
9 Jusch (Wdl) 67,0, 10. Chaulvin (Fra) 72.4,
11 Fokke 75,7, 15. De Vos 89,7
Tornado: 1. Wolf (Wdl) 8.0. 2 Zuccoli (Ha)
9.0. 3 Cattin (Zwi) 19,0, 4. Ducati (Ha) 27,1,
5 Escarret (Fra) 48,0, 6 8omarel (Fra)
51,7. 7 WhHe (Eng) 55,4, 8 Boog (Ned)
55,7,9 Lurton (Fra) 57,0,10 Clemente (Ha)
69,0, 13. Dijkstra (Ned) 78,0.
Lechner (vrouwen): 1 Herbert (Fra) 28,7,
2 Way (Eng) 30,4, 3 Grasset (Fra) 38,7, 4
De Vries (Ned) 54,7, 5. Lamerichs-Meuer
(Wdl) 56,0, 6. Medd (Eng) 62,0, 7. Gouds
waard (Ned) 66,0, 8 Muller (Wdl) 67,4, 9.
Burzynska (Pol) 68,0, 10, Schlotmann (Wdl)
77,7, 15. Heida (Ned) 98,0.
Lechner (mannen): 1 Aster (Spa) 10,0, 2
Egeblad (Den) 29,1, 3. Iniesta (Spa) 37,0, 4.
Muzellec (Fra) 48,0, 5. Rattottl (Fra) 55,7, 6.
Kaklamanakis (Gri) 75,7, 7 Bultinck (Bel)
93,7, 8 Mycczkowski (Pol) 96,0, 9 Tellier
(Ned) 97,0, 10. Brinkgreve (Ned) 101,0.
FD: 1 List (Wdl) 19,0, 2 Pape (DDR) 19,7,
3 Borowski (DDR) 21,7, 4 Apthorp (Eng)
24,7. 5. Paulich (Zwi) 42,0, 6 Potma (Ned)
45.0, 7 Stewart (Eng) 49,0. 8. Henderson
(Eng) 51,4. 9. Kramer (Ned) 59.0, 10 WWim
(BRD) 66,7, 15. Schouten (Ned) 110,0.
(Gri) 40,0, 5. V
6. Westergaard (Oen-165) 67,0, 7
(BRD) 69,7, 8 Birke (DDR) 77,0, 9 Zielhuis
(Ned) 78,0, 10. Lott (Eng) 87,7, 11. Hofland
(Ned) 88,0
Star 1. Grael (Bra) 0,0, 2. Geert-Jensen
(Den) 17,1, 3. Hatzipavtis (Gri) 24,7, 4 Hell-
mich (Wdl) 33,7, 5 Myralf (Den) 35,7, 6.
Peet (Ned) 39,7, 7. Vandenberg (Ned) 49,4,
8 Klsseoglove (Gn) 53,0, 9. Van Leeuwen
(Ned) 59,7, 10. Benamati (Ita) 64,0
Hunger (Wdl) 20,4, 2.
(Sov) 38.4, 3 Janka (Wdl) 54,4,
(Ned) 64.
(Oos) 74,0, 8. Brietzke (DDR) 74,0, 9. Wol-
ters (Ned) 77,7, 10. Leskinen (Fin) 79,0,12.
j ueu uuita [rtoui. i ovjaai (neu;, j.
Barker (Eng). 6 Samdahl (Noo). 7 Kanaris
(Gri). 8. Pasco (Fra), 9 Claeys (Bel), 10.
Soethoudt (Ned), 11. Koot (Ned)
ZWEMMEN
A-kampioenschappan KNZB kring Dan
25 ,5; 3. R van Heynlngen (Hippocampus)
25.9. klam damas: 1 L. van der Zwart
(WVZ) 27.4; 2. M. Middelburg (Hoogwerf)
100 meter vrije slag
4.16.1, 2. DSZ 4168;
Idem heren: 1 DSZ
3 HZ ZIAN 3.54 2. k
6.20.1; 2. J
Baltus (DES) 6 29 7 Idem ir
W Timmermans (WVZ) 5.108; 2 f
Bruin (DES) 5.30.2; 3 M.
6 019 Idem meisjes 1977:
Vlekken (Hoogwerf) 525.0, 2. M.
mann (Raket) 5.30.0. 3 J. Spruijt
too) 5 33.9 Wem
Bruggen (WVZ) 4 55.8 2.
(DZV) 5030, 3. T Storm (DSZ)
Idem meisje» 197S:
(WVZ) 4 40 1. 2. W. Veldhoen (Libzi
3 M Aaarse (Hoogwerf) 5.12.2.
meisje» 1974: 1 M Koot (AZL) 4.43.
Prooper (Raket) 4.50.6; 3. C van
(Rakel) 4 53 0 Wam meisje» 1973:
Heijningen (Hippocampus)
Alphen (DSZ) 4.58 0, 3.
(DZV) 5.123."
5 (DZV)
1.40 1, 3. K. Eble (DSZ)
jpocampus) 4.54.3; 2 'OrP
4.58 0, 3. L Hein® di
dem meisjes onder k, n
jn (WVZ) 4.36.5, 2 f
4 45.5; 3 N van L<rla
i dames: 1. L. vaaar
8; 2. P. Spaans f
(DSZ) 4 50.0. f- O
«i.«r
sen (HZ ZIAN) 33.3, 2 D. de Bruynj>me
33.9; 3 E. de Tyssonsk (WVZ) 34.5.» F
100 meter rugslag meisjes onder ^on'
1. L Zeeman (Alicante) 134 8; 2 Dmt
Oudheusden (Waterloo) 1.37 0; Li.,
Spaans (DES) 1 38 3 Wem metsjer'K
1. W. Timmermans (WVZ) 119.2: 2 Bar
Bruin (DES) 1.26.1. 3. H Jaspers (l.Pfj
campus) 1.29 3 Wem meisjes 1977. 6
Spruijt (Waterloo) 1.19.2; 2 D van d#ge
ken (Hoogwerf) 119.2, 3. M Eim«fUis
(Raket) 1.25 8 Idem jongens 1976:
Heggelman (WVZ) 1 17.5; 2. M. Ba/Ule
ZIAN) 1.21.0, 3. S Klaassen (WVZ) en
Idem jongens 1975: 1 B. van Leijpc
(DZV) 111 4, 2 C J. van Oudheusdeif
terloo) 1.13.8; 3 D Kruis (HocfclOC
1.14.5 Idem jongen» 1974: 1 P. (i m
(DZV) 1.08.4; 2. V de Bruyn (WVZ) f v
3 M Westerduin (RZV) 1.16.0. tdefjem
gens 1973: 1 M van der Kooy »el
1 09 0; 2 D Zuiderwijk (WVZ) 1.11.1ii„
Doorschodt (WVZ) 1.13 6 Wem jofJes
onder 18 taan 1 G van der Bos (Wain S
1.10.8, 2 M. van Veen (Hoogwerf) Ip
3 A. Vermeer (Alicame) 1.13.1 fc"'
heren: 1. M. van den Berg (DSZ) 1.C#t
G van Zeggelaar (WVZ) 1059; 3 Pon
tenberg (DSZ) 1.07.8
(WVZ) 2 554; 2. E Kuiper (HZI__i
2 58 9. 3 D. Spaans (HZ ZIAN) 305pei
100 meter vlinderslag dames:
(DSZ) 108.9, 2 L van derb n]
VNl'^r.
1,3 E Kuiper (HZ ZIAN) 6
mersjes onder 18 jaar 1 A iZC
Marei (Hippocampus) 1 08.4; 2. 0. d«pt
(WVZ) 1.09.0, 3 S van Baarle (DZV) F1
Wem meisjes 1973: 1. H KortekaasjPf
siïsac
1)1.11 3; 2. C. Ruivenkamp (WVZ)
M Koot (AZL) 1.16.4. Idem ml
75: 1 W. Veldhoen (DSZ) 1.10 4;
n de Bosch (WVZ)
tsta
3de
KW»"
Hoogwerf) 2 44.7jeelc
200 meter vlinderslag jc
Heggelman (WVZ) 2.50.
1975: 1. D. Kruis (Hoogwerf) 2
van Duyn (DSZ) 2.49 8; 3. B. van Lei tr
(DZV) 2 50 5 Wem jongen» 1974; 1L
Bruyn (WVZ) 2.38 7; 2 M. de Wildt flFen'
campus) 242 3, 3 D. Bouwmeester t 3-!
2.49 7 Wem jongens 1973: 1 M va
Kooij (WVZ) 2.20.1; 2. D Zuiderwijk
2.29.5; 3. S Oostdijk f
2 33.5 Wem jongens onder
Amoldus (WVZ) 2.28.8. 2. M.
(Waterloo) 2 36.8; 3. A it.
(Hippocampus) 2.37.3. Wem b
i Berg (DSZ) 2.14 5; 2. f
2.20.8; 3. J. Kuiper (HZ F
Brg (OS
i (DSZ)
Kooij (WVZ) 2.22.1; 2. D. Zuiderwijk f'
2 27 5; 3 S Oostdi|k (f
jongens 1974: 1
1 P. Daman (D
(RZV) 2.35.6 k
(Hoogwerf) 2.33.8; 2
2.424; 3 B van Le^
42.8 Wem jongens 1976:
iman (WVZ) 2.34.3; 2 M BadVijf
2.45.8, 3. S. Klaassen (WVZ) a^.
Idem jongen» 1977: A. van Vliet (Hoo( lc
2.45 9; 2 B de Ree (Hippocampus) fcn-I
- °Tf)Siri0(
SO^T^va^i KoJf(JW^3.08h8P-
neter vrije slag meisjes ondÈ^
WVZ 9.35.1; 2 DSZ 9.51.8; Sede