Noordwijkerhout wil regionale aanpak van milieuproblematiek CckbcSomxmt Bewoners Alkemadelaan willen kunstwerk niet voor de deur Raad Katwijk heeft geen haast met plan Zanderij - Westerbaan Overdracht exploitatie zwembad Het Wedde rond LEIDEN OMGEVING Hoffenne mogelijk naar Vinkeveld NOORDWIJK Basisschool Hoffenne mag van Noordwijk-Bin- nen worden verplaatst naar het Vinkeveld. Mevrouw N. Ginjaar- Maas, staatssecretaris van onderwijs, staat pal achter de plannen van het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs om de school te verhuizen. Ginjaar-Maas neemt half juni een besluit. De argumenten, die het bestuur aanvoert om in deze nieuwe, grote woonwijk een protestants-christelijke basis school te bouwen, komen bij haar positief over. Dit deelde me vrouw Ginjaar-Maas woensdag mee aan directeur A.J.G. Lam- brechts van de Hoffenneschool. De staatssecretaris beloofde haar uiterste best te zullen doen tot een snelle beslissing te komen. Hoe wel er dus goede hoop bestaat, dat het tot nieuwbouw van een pro testants-christelijke basisschool in het Vinkeveld komt, kan men op dit moment niet met zekerheid zeggen, dat de nieuwbouw doorgaat, waarschuwen de schoolbestuurders. Zo zal bijvoorbeeld ook de gemeenteraad zich over het bouwplan moeten uitspreken. Daarom heeft het schoolbestuur in een rondschrijven aan de ou ders verzocht nog even geduld te hebben en af te wachten welke beslissingen van hogerhand worden genomen. Als alles naar wens verloopt, kan de Hoffenne-school in 1990 aan het begin van het nieuwe schooljaar in gebruik worden genomen. Dak schuur verbrand DE ZILK Het golfpla- ten dak van een schuur op het terrein van tuincen trum Bakker aan de Beek laan in De Zilk is gister avond verbrand. In de schuur stonden 100 balen hooi. Door onbekende oor zaak vatten de balen vlam. De brandweer van Noord- wijkerhout was snel ter plaatse en had het vuur binnen een kwartier onder controle, maar kon niet verhinderen dat het dak verloren ging. Wel konden vijf caravans die in de schuur stonden worden Lisse heeft eindelijk nieuwe woonruimte verordening LISSE De gemeenteraad van Lisse heeft gisteren de nieuwe woonruimte-verordening aangenomen. Dat ge beurde niet zonder slag of stoot. Met name de VVD-frac- tie gaf scherp tegengas, omdat de liberalen tegen de ver lenging van de termijn van vruchteloze aanbieding zijn (van drie naar vijf maanden) en men het een vorm van discriminatie vindt dat huizenkopers van buiten Lisse geen gemeentegarantie kunnen krijgen. De VVD stemde dan ook tegen de verordening, wethouder J. Meulemans van deze partij deed dat ook. De heer W. Loos (VVD) zei het te betwijfelen of het verscherpen van de regeling wel tot de beoogde effecten zal leiden. „Als je met een botte bijl harder slaat wil dat niet zegen dat die bijl ook scher per wordt", aldus de liberaal die zei dat men wel onder schrijft dat getracht moet worden om de woonruimte te beheersen, maar niet op de door het college voorgestelde wijze. Scherp ageerde Loos tegen het artikel van de ver ordening waarin de vruchteloze aanbieding met twee maanden wordt verlengd. „Wij accepteren dat onderdeel dan ook niet, net zo min als we ons achter het artikel scharen waarin wordt gesteld dat kopers van buiten Lisse niet in aanmerking komen voor een gemeentegarantie". Loos vertelde dat de fractie dit een soort discriminatie vindt. De heer D. Stapel van het CDA gaf aan dat het verscher pen van de verordening een noodgedwongen stap is, om dat Lisse het woningbezit meer moet kunnen beheersen nu de markt zo krap is en de woningbehoefte voor de ei gen ingezetenen zo groot. Aanvankelijk was de fractie verdeeld over de nieuwe verordening, maar tijdens de vergadering kwamen alle fractieleden op dezelfde golf lengte. „Wij kunnen als fraktie van harte met het college voorstel instemmen", zei de heer J. van der Voet namens de fractie PvdA/PPR. „Een goede beheersing van de wo ningen in Lisse is noodzakelijk. We hebben nu een pak ket maatregelen voor ons liggen waarmee we een lange tijd kunen werken. Maatregelen die er niet zijn om de huidige woning-eigenaren te pakken, maar om plaatselj- ke woningzoekenden te kunnen helpen", aldus Van der Voet. VRIJDAG 26 MEI Wijkvereniging naar t Zandjf ie KATWIJK De wijkvereniging No noord-oost krijgt een nieuw onderkome 't Zandgat. De gemeenteraad ging hier gisteravond met 14 tegen 10 stemmen j koord. Omwonenden zijn het niet eens vestiging in de voormalige kleuterschool 't Zandgat. Zij zijn bang voor geluidso Pioei last. De wijkvereniging Noord-noord-oo :oen inmiddels vijf jaar gehuisvest in het o ichti ren voorzieningencentrum Zwanenburg. Doordat de wijkvereniging haar activitei naa] met name gericht op de leeftijdsgroep tu )eid, 12 en 16 jaar, wil uitbreiden en omdat st nerj gezegd was, door het college dat het on ,0^ dak in Zwanenburg slechts tijdelijk zou kwam het college nu met het voorstel wijkvereniging in principe onder te bren[n fe op 't Zandgat. LEl> Geen krant ontvangen? Bel tuaf j"? 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tuss ™el: 14.00 en 15.00 uur telefoonnum' 071-122248 en uw krant wordt I dezelfde avond thuisbezorgd. NOORDWIJKERHOUT De aanpak van de milieuverontreiniging moet regionaal gebeuren. Als de buurgemeenten in de Duin- en Bollenstreek niet willen meewerken moet Noordwijkerhout het eigen actieve beleid voort zetten. Dat stelden de le den van de Noordwijker- houtse gemeenteraad gis teravond tijdens de maan delijkse vergadering in het raadhuis. De smog die de laatste dagen boven Nederland hangt was gisteren voor het PvdA-raads- lid W. Hof-van Putten aanlei ding om de buurgemeenten in de regio nog eens te wijzen op het belang van samenwerking bij de bestrijding van milieu verontreiniging. Volgens Hof doet Noordwijkerhout wat het kan. „De samenwerking ligt echter moeilijk bij de andere gemeenten die deel uitmaken van het Samenwerkingsver band Duin- en Bollenstreek (SDB). Maar als de regionale aanpak uitblijft, moet Noord wijkerhout niet versagen", al dus het raadslid. Evenals D66-raadslid P. Hul spas- Jordaan drong Hof er bij het college van burgemeester en wethouders op aan om haast te maken met een goed milieubeleidsplan. Evenals de raadsleden van CDA en VVD lieten Hof en Hulspas weten geen bezwaar te hebben tegen het beschikbaar stellen van ongeveer 37.000 gulden voor het opstellen van een dergelijk plan. Dat gaat waarschijnlijk gebeuren door het DHV Raad gevend Ingenieursbureau BV, dat al eerder betrokken was bij het opstellen van het Hin derwet Uitvoeringsprogramma (HUP). Fractievoorzitter N. Sluis van het CDA wilde nog niet ver der gaan dan het beschikbaar stellen van het geld. Wel wees de christen-democraat op de mogelijkheid om een stede- bouwkundige in de arm te ne men, die ook in Hillegom, Lis se en Sasenheim aan de slag kan. „Dat vergroot in ieder ge val aanzienlijk de kans op re gionale samenwerking. Maar als er niet snel iets te regelen valt moet Noordwijkerhout op eigen houtje verder. Het tem po mag niet omlaag". Sluis herinnerde de raadsleden eraandat ook in Noordwijker hout milieuactivisten zich be zondigen aan milieuonvrien delijk gedrag. „Ik kan me be hoorlijk ergeren aan mensen die op driehonderd meter af stand van de Ireneschool wo nen, maar wel vier keer per dag met de auto hun kind brengen en halen. Dan heeft het voor je raam hangen van een affiche geen zin". OEGSTGEEST De be woners van de Alkemade laan in Oegstgeest willen niet dat het kunstwerk van Frans de Wit voor hun deur wordt geplaatst. Dat maakten ze gister avond duidelijk tijdens een bijeenkomst met de 4 gemeente in een van de zalen van bejaardencen trum Hofwijck. Het kunstwerk is speciaal voor Haaswijk ontworpen door Frans de Wit. Het werd een werk dat, bestaande uit roest vrij stalen jukken, geplaatst werd bij het gebouw van de Studentenhuisvesting in ge noemde wijk. De Wit gaf zijn werk de benaming „doorgaan de beweging". Vanwege een reconstructie van het kruis punt moest het kunstwerk worden verplaatst. In overleg met de landschap sarchitecte mevrouw Ruys werd een nieuwe plaats voor zijn werk gevonden: tussen de bomen nabij de aanleunwonin gen van Hofwijck en de Van Alkemadelaan. Daar is een „proefopstelling" uitgevoerd in hout, neergezet. Gisteravond spraken de leden van de kunstcommissie hun waardering uit voor deze loca tie. De heer Kuiper die me vrouw Ruys verving was het volledig met de commissie eens. De toehoorders dachten er echter anders over en noemden een alternatieve plek: aan het Oegstgeester Ka naal ter hoogte van het kruis punt Kennedy laan/Hofbouc- kerlaan. „Wij moeten er nu alle dagen tegenaan kijken", aldus een protesterende Oegst- geestenaar. Een ander had iets tegen de plaats aan de Alke madelaan omdat „na 28 jaar wonen aan de laan je interieur ook je exterieur geworden is...". De op- en aanmerkingen wor den allen meegenomen en al les wordt tegen elkaar afgewo gen, beloofde burgemeester S. Scheenstra. Fietsster ten val RIJNSBURG Een 15-jarige fietsster uit Noord wijk is giste ren vermoedelijk opzettelijk ten val gebracht door een on bekend gebleven bromfietser. De scholiere liep daarbij diver se verwondingen op. Het on geval gebeurde rond 8.00 uur op de Rijnsburgerweg in Rijns burg waar het meisje in de richting van Leiden reed. De bromfietser is na het ongeval doorgereden. Van hem is al leen bekend dat hij een oranje helm heeft en lang haar. Rode eend te water LEIDERDORP Autodieven hebben vannacht een wagen in het water van De Zijl ge duwd. De auto, een lelijke eend, was gisteravond gestolen op de Bosdreef in Leiderdorp. De wagen werd ontdekt omdat de koplampen nog brandden. De brandweer heeft de wagen op het droge gezet. Bibliotheek Oegstgeest blijft aan Homeruslaan OEGSTGEEST Het ziet er niet naar uit dat de openbare bibliotheek, die in Oegstgeest sinds 1963 in het Rijnlands Lyceum is ondergebracht, gaat ver huizen naar een meer cen traal gelegen lokatie. Wel zal de bieb over meer ruimte moeten kunnen beschikken. Gedacht wordt aan een uitbreiding van 780 vierkante meter naar 1400 vierkante me ter. De kosten van dit plan bedragen ongeveer 1 miljoen gulden. Aan het einde van dit jaar loopt een huisvestingscontract af dat de bibliotheek met het Rijnlands Lyceum heeft voor de periode van tien jaar. Ver huizing stuit echter op proble men en bovendien wil het be stuur van het Rijnlands Ly ceum blijven samenwerken met de bibliotheek waarin ook een deel schoolbibliotheek- werk is ondergebracht. B en W van Oegstgeest willen ook dat de bibliohteek in het lyceijm blijft. Niet alleen van wege het schoolbibliotheek- werk, ook omdat het aantal in geschreven lezers nog steeds stijgt (van 6203 in 1987 naar 6717 in 1988, dat is dertig pro cent van de bevolking). Erkend wordt dat de- biblio theek aan de Homeruslaan niet centraal is gelegen maar het college stelt daarbij dat de laan vanuit alle richtingen in korte tijd bereikbaar is. Een van de alternatieve lokaties was die aan de Lijtweg waar sprake was van het onder brengen van de bibliotheek in een eventueel nieuw te bou wen raadhuis aldaar. Verkeersexamens in Bollenstreek De Noordwijkse wethouders van onder wijs en verkeer, J. Bedijn (achter op de tandem) en V. Salman (voorop), gaven gisterochtend om half negen het startsein voor de verkeerexamen voor scholieren. Zij deden dat door per tandem de scho lieren voor te gaan op het af te leggen traject. Het was voor het eerst in 16 jaar, dat in de badplaats weer een verkeers- examen op het programma stond. Aan de proef deden 300 leerlingen mee uit de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs. Voor aanvang van de fietstocht door het dorp werden alle „karretjes" op eventuele gebreken nagekeken. Een enkeling bleek voor aanvang al een lekke band te heb ben en moest per geleende fiets het par cours afleggen. Fout rijden kon haast niet, want rode pijlen markeerden zeer duidelijk de af te leggen route. Voor de jurering zorgden ouders, leden van de vereniging Veilig Verkeer Nederland en afgevaardigden van de ouderenbonden. Een echt diploma was aan de proef niet verbonden. Wel krijgt ieder kind later een bewijs van deelname en een resultaataan duiding. Als beloning voor de inspannin gen in het verkeer was er voor elk kind na afloop een ijsje. Zo'n 137 leerlingen van de zes Sassen- heimse basisscholen hebben gisteren deelgenomen aan het verkeersexamen. Er waren slechts zes leerlingen die niet slaagden. De examens vonden plaats on der leiding van opperwachtmeester Rijn- talder en wachtmeester Weyers. Het theo retisch deel was al in in april werd afge legd. Bij het praktisch deel van het exa men werd door een dertigtal moeders van de leerlingen geassisteerd. Van de 131 geslaagden waren er slechts twee die gis teren zonder fouten hun parcours afleg den. Dit waren Sandra Varkevisser en Wesley Knetsch. Vandaag werd door wachtmeester Weyers op de scholen de diploma's uitgereikt. FOTO: HENK VAN DEN ENDE KATWIJK De gemeen teraad van Katwijk is gis teren akkoord gegaan met het beschikbaar stellen van ruim drie ton voor de uitwerking van een be- stemmingsvoorstel voor de lokatie Zanderij Wes terbaan. De wens echter dat de raad nu al zou in stemmen met uitgangs punten, randvoorwaarden en een programma van ei sen werd door vrijwel de gehele raad afgewezen. De wethouder van ruimtelijke ordening W. van der Plas (CDA) stuitte gisteravond tij dens de raadsvergadering op groot verzet bij alle raadsfrac ties over met name de snel heid waarmee hij een bestem mingsplan voor de Zanderij Westerbaan wil forceren. On danks een principebesluit van een meerderheid van de raad in 1986 is tot nu toe nooit echt met het college gediscussieerd over de indeling en het vast leggen van randvoorwaarden bij een plantmatige opzet vooir het laatste stukje landelijk ge bied dat Katwijk nu nog telt, aldus fractiegenoot T. van der Plas. Vandaar dat de woordvoerder van de grootste raadsfractie in Katwijk als voorwaarde aan het krediet stelde dat op korte termijn deze discussie gaat plaatsvinden. Diverse uit gangspunten voor de Zanderij- Westerbaan moeten, aldus de heer T. van der Plas in een uitvoerig en uit argumenten opgebouwd betoog, nog inge vuld worden. Ook wenste hij in de discussie vorig jaar ge houden „woningbehoefte-on derzoek" te betrekken. Deze nota is in de ruwe vorm in- middsels klaar, maar komt pas eind van de volgende maand. De fractievoorzitter van Ge meentebelangen D66 drs. H. van Mierlo, samen met de VVD-er mevrouw J. van Pari don de felste tegenstanders van bebouwing van de Zande rij Westerbaan, begrijpt niet waarom de wethouder zo'n haast maakt. De behoefte aan woningen is op dit moment niet bekend, aldus Van Mierlo. Wethouder Van der Plas sprak tegen dat er haast gemaakt wordt. De mogelijke bebou wing van de Zanderij Wester baan speelt als sinds 1984, al dus de wethouder. In de ko mende weken wil hij aan de hand van uitgewerkte schet sen de invulling met de raads leden bespreken, zodat de in spraakprocedure van de bevol king op 19 september kan star ten. VOETBALLERS KATWIJK BOUWEN TRIBUNE KATWIJK Voetbalvereniging Katwijk krijgt van de gemeen te Katwijk een ton voor de bouw van een nieuwe tribune. De gemeenteraad is daarmee gisteren akkoord gegaan. De vereni ging moet zelf ook nog 100.000 gulden op tafel leggen. CDA'er J van Leeuwen benadrukte dat Katwijk het geld niet krijgt omdat de club kampioen is geworden, maar omdat de gemeenteraad eerder had verzuimd op het sportpark een tribune te laten bou wen. VOORSCHOTEN Zwembad Het Wedde in Voorschoten wordt vanaf 1 juli geëxploiteerd door Sportfondsen Nederland BV. De gemeenteraad heeft dat gisteravond be sloten. Zowel CDA als VVD stemden voor over dracht, terwijl PvdA en D66 tegen het voorstel stemden. Niet omdat zij tegen overdracht zijn, maar omdat de tijd van voorbereiding te kort is geweest en daardoor niet alle problemen verbonden aan de overdracht goed konden worden doorgeno- D66 raadslid J. Aikens sprak in dit verband over een „Mar selis-syndroom": „Twee jaar wordt in het verborgene ge broed en daarna wordt de ge meenteraad verzocht binnen een maand een beslissing te nemen". Tekort Mr. Drs. J. v.d. Poel (VVD) zei dat het zwembad in de ge meente moet blijven, maar „de wijze waarop de zwemvereni gingen door de gemeente be naderd zijn is niet juist ge weest. De verenigingen wer den overvallen en zijn niet vanaf het begin bij de zaak be trokken geweest". CDA'er drs. F. ten Have (CDA): „Bij de opening van het zwembad in 1980 was al bekend dat er een financieel exploitatietekort zou zijn. Er is ruim een mil joen gulden van de gemeente nodig om het tekort te dekken, en dan nog is Het Wedde niet goed genoeg. Het is tragisch dat ouderen massaal zwem men in Wassenaar omdat het water daar warmer is. Reuma patiënten kunnen alleen te recht in Leidschendam". Sportfondsen wil het zwembad voor een breder publiek ge schikt maken. Het CDA deed de toezegging tot de zwemverenigingen, dat als zij kunnen aantonen dat het verlies door het wegvallen van de zweminstructie niet zelf te dragen is, deze vereni gingen kunnen rekenen op een gemeentelijke subsidie. De nieuwe exploitant zwembad Het Wedde, Sp oe fondsen Nederland, gaat vc Val zieningen creëren waard het bad voor een breder bliek toegankelijk wordt. Wethouder Marselis: „Ook de exploitatie-overdracht b de invloed van de geme( redelijk groot. Maar als niet doen wat SportfonJ wil, dan hangt er een pJ kaartje aan. Als we vandT niet besluiten tot exploital overdracht aan Sportfonds dan gaan we een onzekere li komst tegemoet. Sportfond|( heeft de kennis in huis het exploiteren van een zwe H bad en de gemeente heeft d delijk getoond dat niet te h<j* bpn". 1 m( Uit de discussie bleek dat v n he de zwemverenigingen alle de E.V.Z.V. nog dwars ligt tegen overdracht is. Het Imi. stuur van de Watervriend^jch. en de Duikvereniging „alle vertrouwen" in de tiftA® komst te hebben. Route buslijn 3 in Oegstgeest verandert niet OEGSTGEEST— De h dige route van buslijn in Oegstgeest blijft j biTp handhaafd. B en W h< ben besloten de bus n za te laten rijden via de ïHooc zenboslaan, Hofdijck Dt Lijtweg. Mocht de r; echter toch tot wijzig® van de route besluit dan gaat deze pas in zomer van 1990 in, bij 1 ingaan van de dienstrej ïio ling volgend jaar. 0\ ff* aanpassing van de route ste gediscussieerd omdat n*®* P j ,Tr7 "na. het verdwijnen van NZ h lijn 46 uit het middenjj^ bied van de gemeei Oegstgeest een deel 1 de bewoners daar op i te grote afstand van i bushalte woont. De stichting Welzijnszorg deren en het Dorpsberaad deren Oegstgeest voelden v voor de alternatieve route dat het dienstencentrum de Lijtweg is gevestigd. In het raadhuis werden zes ternatieven bedacht om isolement van Oegstgeest-m den op te heffen. Eerdere s gesties leidden echter tot der meer protesten van de de van het schoolbestuur 1 de Hofdijckschool die bus in de omgeving van de sch te gevaarlijk vindt omdat Hazenboslaan ter plaatse smal is. De NZH had de meente overigens laten we geen bezwaar te hebben te( verlenging van de route lijn 30 die het begin- en punt kent in Haaswijk.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16