Berlusconi is geen zakenman Theo Snelders heeft Tan je uit hoofd gezet Erik Breukink wint ondanks nederlaag Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! mfpi ginPORT CfiidócSoivuMit WOENSDAG 24 MEI 1989 PAGINA 7 ieyenoord stemt in iet vertrek van Jacobs ÏTTERDAM Een delegatie van het bestuur van Feye- |)rd heeft vandaag een onderhoud met trainer Rob Jacobs, (arin de details van zijn vertrek uit de Kuip zullen wor- geregeld. Het bestuur van Feyenoord vergaderde gister- jnd over het verzoek van Jacobs, die eergisteren om ont- ding van zijn pas verlengde contract heeft gevraagd. De iner is in bespreking met het Griekse PAOK. Het bestuur Feyenoord ging gisteravond unaniem akkoord met het •zoek van Jacobs, die ten onrechte had gemeld dat ook emeen-directeur Hans Kraay zou willen opstappen, aay had daarentegen gezegd alleen bij Feyenoord te wil- blijven indien Jacobs zou vertrekken. Overigens heeft ilman Joop Hiele van Feyenoord (en het Nederlands elf- gisteren te kennen gegeven dat hij in de slag is met het inse St. Etienne. „Ik ben nu op een leeftijd dat ik in het tenland mijn slag moet gaan slaan", aldus Hiele, die ook ig seizoen de Rotterdamse Kuip wilde verlaten. Snelrecht bij bekerfinale^ ROTTERDAM Tijdens de KNVB-bekerfinale tus sen PSV en FC Gronin gen, morgen in De Kuip in Rotterdam, zal snelrecht toegepast worden. Het be leid van de politie is er op gericht een herhaling van de ongeregeldheden die zich voor de wedstrijd Ne derland - West-Duitsland voordeden te voorkomen. In verband daarmee zal in heel Rotterdam, maar met name in de binnenstad en rond het Feyenoord-stadi- um extra gesurveilleerd worden. Weer succes voor nationale selectie HOORN Olympia's Ronde wordt met de dag gekker. De afvalrace van de eerste dagen kreeg gisteren in de rit van Alphen aan den Rijn naar Hoorn aanvankelijk een nog grimmiger karakter door een vroege aanval van negentien renners, on der wie de voornaamste kanshebber voor de eind zege. De vluchters reden het peloton helemaal aan flarden, pakten bijna zeven minuten voorsprong, maar lieten de kanslozen in de slotfase het gat nog bijna dichtrijden. De ploegen van Schür en Koersen zorgden ervoor, dat de kopgroep vooruit bleef, maar misten de be loning. Die ging voor de tweede maal in de ronde naar Robert van de Vin, die voor de nationale se lectie het derde opeenvolgende dagsucces incas- seerde en zijn achterstand op klassementsleider Robert van der Vin gaat als eerste over de finish, on- Dittert terugbracht tot dertien seconden. danks verwoede pogingen van Angel Polvorosa (links). Wereldprimeur bij Regatta Medemblik AMSTERDAM In het eerste lustrumjaar bewijst de Inter nationale Regatta van Medemblik, die van vandaag tot en met 28 mei op het IJsselmeer wordt gehouden, nog steeds tot de trendsetters in het internationale zeilwereldje te behoren. Na op de voorgaande edities al enkele nieuwtjes (prijzengeld, varen op vier banen, aparte klassen voor vrouwen op de plank en in de 470) te hebben gepresenteerd, heeft de organi satie voor de vijfde Regatta een wereldprimeur geprogram meerd. Het nieuwe onderdeel heet „match racing" en is ontsproten aan het brein van ideeënman Henri van der Aat. De oud- bondscoach, tegenwoordig als „racing manager" in dienst van de internationale zeilfederatie, wil van zeilen („een van oudsher wat oubollige sport") een swingend festijn maken, waarop publiek en media massaal afkomen. Volgens Van der Aat is match racing de sleutel tot succes. „Wie verliest, valt af. Protesten worden tijdens de race meteen door een jury op het water afgehandeld en eventueel in een straf omgezet". jiderlecht a veldslag in ekerfinale SCHELEN Ander- ht en Standard Luik bben zich gisteren ge patst voor de finale van strijd om de Belgische ker. Standard won het eede duel tegen stadge- ot FC met 2-1 en dat is genoeg om de neder ig in eigen huis (0-1) ed te maken. FC Luik ram door Malbasa nog voorsprong, maar Van r Smissen en Czernia- iski beslisten het duel Standards voordeel. meeste belangstelling ging naar het duel tussen lands- npioen KV Mechelen en derlecht. Het eerste duel door de gasten, die vol- id seizoen getraind worden ir de huidige oefenmeester KV Aad de Mos, met 2-0 vele emoties en belangen gden voor een geladen er op het veld. Scheidsrech- Van den Wijngaarden had grootste mogelijke moeite duel in de hand te houden, slaagde daar ternauwer- >d in, maar diende wel ze- gele (onder anderen Den ïr en Kooiman) en een rode irt (Kehsi) uit. De kritiek De Mos op het fluiten van arbiter werd Van den Wijn- irden in de 61e minuut te tig. Hij stuurde de oefen ester van KV 'Mechelen de tribunes. ohda kampioen HERSFOORT Rohda is iteren in Amersfoort kam- ken van de hoofdklasse B de korfbalcompetitie ge l/den. In een beslissings- L fcstrijd werd Oost-Arnhem jt 13-9 verslagen. Rohda telt nu tegen PKC, winnaar n de hoofdklasse A, om de lionale titel. De ploeg die 1 eerste twee duels wint, is felhouder. De eerste wed- Sjd vindt zaterdag in Am p-dam plaats, de tweede een Jek later in Papendrecht. VOETBAL IS RELIGIE VOOR VOORZITTER AC MILAN (Van onze correspondent Edwin Winkels) BARCELONA Het heeft heel wat geld ge kost, bijna 200 miljoen gulden naar eigen zeg gen, maar Silvio Berlus coni is duidelijk tevreden met het resultaat van zijn investeringen in AC Mi lan. In maart 1986 kwam de zakenman aan de lei ding van de voetbalclub, twee jaar later werd de ploeg Italiaans kampioen en vanavond staan de rood-zwarten in de finale van het Europacup-toer nooi. De spelers doen dan wel het werk op het veld en trainer Sacchi stippelt de „winnen de" tactiek uit, Silvio Berlus coni mag gerust de belang rijkste schakel in de weder geboorte van de historische voetbalclub heten. Daarom stond hij gisteren niet minder in de belangstel ling dan Ruud Gullit, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Franco Baresi of trainer Ar- rigo Sacchi. Want Berlusconi is bezig Europa te veroveren met zijn bedrijven, zijn tele visiezenders, en nu ook met zijn voetbalclub. „Maar je moet Milan niet zien als een zakelijk project van mij. Ik ben gewoon gek van die club, het is een hobby van me en ook totaal niet te vergelijken met mijn andere bezigheden. Trouwens, je kunt me ook geen zakenman noemen, van handel heb ik helemaal geen verstand. Iets kopen en even later met winst verkopen, dat kan' ik niet. Ik bouw het liefst dingen op, vanaf de bo dem, het nulpunt". Tijdverdrijf Zo ook AC Milan, het luxe Marco van Basten werd gisteren door Silvio Berlusconi, die al een paar dagen in Barcelona verbleef, uitbundig begroet. foto: anp Ajax ook naar finale BARCELONA Uiterst opgewekt vertrok AC Milan gister middag van het trainingsoord Milanello om in de namiddag in Barcelona aan te komen. Immers, in de opstelling die trai ner Sacchi voor de Europacupfinale bekend maakte, komt de naam van Ruud Gullit voor. De aanvoerder van Oranje is hersteld van zijn meniscusblessure, al loopt hij conditioneel nog achter. „Maar zijn aanwezigheid op het veld vind ik al genoeg", bekende de kalende trainer. „Het zijn Donadoni en Van Basten, die het werkelijke verschil moeten maken". De aanwezigheid van Ruud Gullit is vooral psychologisch ui terst belangrijk, ook om de onberekenbare Roemenen van Steaua Boekarest iets minder optimistisch te stemmen. Niettemin is er van Italiaanse zijde groot respect voor de te genstander. Sacchi: „De ploeg is beter dan drie jaar geleden, toen ze Barcelona in de finale versloeg. Maar we moeten ge woon proberen hun ons eigen spel op te leggen, net zoals we dat tegen Real Madrid hebben gedaan". Even vóór AC Milan arriveerde de selectie van Ajax op het vliegveld van Barcelo na. Die verblijft enkele dagen in een badplaatsje om van avond ook de finale bij te wonen. De talrijke naar het vlieg veld gestroomde Italiaanse supporters kregen na de Ajacieden de eigen idolen van Milan echter niet te zien. Die werden al voor de douane in een bus geladen en in een hotel in hartje Barcelona van de buitenwereld afgeschermd. De spelers ver kenden gisteravond wel even het imposante stadion en werk ten vanochtend nog een lichte, laatste training af. tijdverdrijf van de miljonair. Via grote, internationale da den van een voetbalelftal kon en kan hij aan een gun stig imago voor zichzelf en vooral zijn ondernemingen bouwen. Televisiezenders, zo commercieel mogelijk, verze keringen (als shirtreclame van Milan), een uitgeverij, bouwbedrijven - zijn naam is alom tegenwoordig. En niet meer alleen in Italië. Juist in Spanje gisteren was de be langstelling voor zijn persoon zo groot, omdat Berlusconi daar een fors aandeel heeft in één van de kandidaturen voor de drie commerciële tv- kanalen, die er volgend jaar vrij komen. Dus is Silvio Berlusconi, een vlotte vijftiger, een en al vriendelijkheid. Uitgebreid gaat hij in op zijn filosofie, dat voetbal eigenlijk een soort religie is, en dan vooral in Italië „Voor ons bestaat er één god op het voetbalveld, dat is Milan". En direct rela tiverend: „Maar je moet die woorden niet al te letterlijk nemen, ik probeer meer een vergelijking te maken tussen een geloof in een God en het geloof van de supporters in een voetbalclub als AC Mi- „Dit is een belangrijk mo ment voor ons", verklaart Berlusconi de gigantische be langstelling van de tifosi. die met met tienduizenden naar Barcelona zijn gekomen. „De voetballers van Milan ver vullen ons allen met trots, in vrij korte tijd hebben ze fan tastische resultaten bereikt. En ook als we vanavond niet zouden winnen, dan is deze dag toch een hoogtepunt. Na tuurlijk, tv, radio en kranten zullen dan heel wat tijd en pagina's besteden aan het grote échec van Milan, maar zo beschouw ik het niet. Mijn investeringen zouden niet te vergeefs zijn, Milan blijft een grote kampioen. Maar ach, wie heeft het vooraf nou over een nederlaag". Instituut Toch, bij het missen van de Europacup blijft de volksclub uit Lombardijen zonder een prijs, is er volgend seizoen het toernooi om de UEFA- cup als troost. Maar winst of verlies vanavond, de club blijft hetzelfde instituut met zijn 65.000 leden en 1500 sup portersclubs over de hele we reld, die volgens Berlusconi zo'n 3 miljoen mensen verte genwoordigen. En ook de se lectie blijft grotendeels onge wijzigd, althans dat is de be doeling. „We zullen echt niemand verkopen", garandeert de president. „Ook de Hollan ders niet, daar mag niemand aankomen". Niettemin blijft PSV aan Rijkaard trekken en gaat men er in Barcelona van uit, dat Marco van Bas ten daar na komend seizoen komt voetballen, als zijn con tract in Milaan ten einde loopt. Over Van Basten is Berlusconi duidelijk: „Marco heeft het bij ons naar zijn zin en wij zullen er alles, en nog veel meer dan dat, aan doen om hem ook na 1990 in Mi laan te houden". Het geval- Rijkaard lijkt iets minder duidelijk. „Frank heeft nog een contract van 2 jaar in Mi laan, wij willen dat respecte ren en ik geloof, dat dat geen probleem zal zijn". Silvio Berlusconi wil ook heel graag mtet zijn gouden trio Hollanders Europa in, nog meer dan dat nu via de Europacup-toernooien het geval is. De Milanees is één van de grote promotors van een Europese Superliga, de competitie tussen de topclubs uit verschillende landen. Gis teren peilde hij weer eens de belangstelling bij UEFA- voorzitter Jacques Georges. „Want ik heb het idee wel gelanceerd", aldus Berlusco ni, „maar het is aan de UEFA om een beslissing te nemen. Ik denk dat zo'n Eu ropese competitie alleen maar voordelen heeft. Meer grotere wedstrijden, grotere verdiensten voor de clubs, meer spektakel. Als er een Europese politiek is, Europe se televisie, waarom zou er dan geen Europees voetbal kunnen zijn. Berlusconi ver klaarde er wel bij dat hij voorlopig geen deelname van Engelse clubs aan een Euro pese competitie wil. „Laat men daar eerst maar eens zorgen voor moderne stadion. Dan kunnen we verder pra- Sport op tv VANDAAG Nederland 3. 20.10 uur; België Nederlands 2, 20.00 uur en Duitsland 2, 20.15 uur: Steaua Boekarest-AC Milan (finale Euro pa Cup I). BBC 1, 00.05 uur: Sportsnight. MORGEN BBC 1, 24.00 uur: Cricket, Enge- land-Australië. Sky Channel, 20.00 uur: Voet bal, Brazilië-Rest van de wereld. Finale ondanks staking op tv BARCELONA De tv-uitzen- ding van de Europa Cup I-fina le tussen AC Milan en Steaua Bukarest wordt vanavond on danks een staking van de Spaanse televisie rechtstreeks uitgezonden. Technici van de Italiaanse staatsomroep Rai zul len ervoor zorgen dat de voet balfinale met Gullit, Van Bas ten en Rijkaard in 80 landen zal worden uitgezonden. De EC-finale zal in Spanje niet rechtstreeks op de buis ver schijnen door een werkonder breking van ontevreden televi siemensen. Zij proberen op deze manier hun looneisen kracht bij te zetten. Bollegraf langs Brenda Schultz STRAATSBURG In de eer ste ronde van het tennistoer nooi van Straatsburg heeft Brenda Schultz verrassend verloren van Manon Bollegraf De nationaal kampioene, die dit jaar duidelijk minder in vorm is dan Bollegraf, werd in twee sets door haar landgenote uitgeschakeld: 2-6, 4-6. Thijs coördinator ^watersport verbond AMSTERDAM Het Ko- ninklijk Nederlands Water sport Verbond (KNVW) heeft eindelijk een opvolger gevon den voor de vorig jaar na de Olympische Spelen van Seoul vertrokken Henri van der Aat. De 36-jarige Zeeuwse Beb Thijs zal als kernploeg-coördi nator de olympische Zeilploeg tot en met de Spelen van Bar celona in 1992 begeleiden. „Een eervolle taak", meent de voormalige wereldkampioene plankzeilen. IOELMAN SPELER VAN HET JAAR IN SCHOTLAND [NGELO Exact een nd na de kater van de ip is Theo Snelders aller- st verrast dat hem geen iodiging voor de reis naar iland ten deel is gevallen, doelman van Aberdeen, die weken geleden tegen de itduitsers het doel van ïje had moeten verdedigen ^^tr in de aanloop naar die 5n/2^rland aan stress ten onder 541/2 fg, vindt het niet meer dan 615/8 pnaal dat hij niet tot het J^'®|irkorps van Thijs Libregts g3 hoort. „Ik moest, heeft Li- 521/2 [gis me een paar weken ge en al verteld, Oranje voor lig maar uit m'n hoofd zet- I. Nou, dat heb ik dan ook far gedaan". elders, die in Schotland net Ji huldiging als speler van 'evef| jaar achter de rug heeft, is 'et tr Libregts vooraf niet op de keniijgte gesteld van het feit dat toevfj naam zou ontbreken in de teg|ctie voor het WK-kwalifi- n ^ueduel met de Finnen, dat jensdag (aanvang 18.00 uur) S °rJhtstreeks via Nederland 3 Xrdt uitgezonden. In een wijl^ger stadium is er wel con- lldeiw geweest. „De maandag na 5 w4 wedstrijd tegen Duitsland or *pft-ie me opgebeld. Lang lt® "bben we niet met elkaar ge efloken, het heeft hooguit vijf 2huten geduurd. Het was 1 °Ppr de eerstkomende tijd ge- e^rsjird met me wat Oranje aan- ru0alBt", zegt Snelders, die na het menEindigen van de Schotse joenjüpetitie net een paar dagen omraUg js jn Nederland, laats goajje heeft, met andere terwJor(jen) jjg domper van Rot- me|dam verwerkt. „Zulke din- iats h vergeet je snel in Schot- pd". legt hij uit. „Ik ben bij ïerdeen fantastisch opgevan- Jph, zowel door trainers als LlCèlers, die echt furieus waren {Libregts. Ze hebben me een tige p in de richting gegeven, linga Van Breukelen terug bij Oranje ZEIST Hans van Breukelen is terug in de selectie voor het Nederlands voetbalelftal. Bondscoach Thijs Libregts nam de doelman van PSV op in de groep van 19 voor de interlandwed strijd tegen Finland, die meetelt voor kwalificatie van het toer nooi om de wereldtitel. Het duel wordt op 31 mei in Helsinki gespeeld. Eind deze week brengt Libregts de selectie terug tot 16 spelers. Ook Ruud Gullit is voorlopig opgeroepen. De aanvoer der werd 21 april in Rome aan zijn meniscus geopereerd. Van de 16 die de tweede wedstrijd tegen de Westduitsers (1-1) in Rotter dam meemaakten, zijn Snelders en Roy verdwenen. Van de se lectie van 20 van de laatste interlandwedstrijd zijn ook Verkuyl (geblesseerd), Reekers en Edward Metgod afgevallen. De voorlopige selectie bestaat uit de volgende spelers: Doel Van Breukelen (PSV), Hiele (Feyenoord). Verdediging: Van Tiggelen (Anderlecht), Hofkens, Rutjes (KV Mechelen), Ro nald Koeman (PSV), Rutten (FC Twente). Middenveld: Winter (Ajax), Erwin Koeman (KV Mechelen), Vanenburg, Van Aerle (PSV), Rijkaard (AC Milan). Aanvallers. Eijkelkamp (FC Groningen), Van Basten, Gullit (AC Milan), El- lerman, Kieft (PSV), Van Loen (Roda JC) en Huistra (FC Twente). Bovendien moest ik direct weer aan de bak en dan mag je niet verzaken. Wat me enorm geholpen heeft, is dat ik in de drie wedstrijden die ik na Duitsland heb gespeeld, niet één keer ben gepasseerd. We wonnen bijvoorbeeld met 3-0 bij Rangers; na afloop kreeg ik een staande ovatie van 40.000 mensen. Dan kun je al niet meer kapot". Hij verhaalt dan van een wedstrijd tegen Celtic waann-ie de nul hield. „Werd ik uitgeroepen tot „Man of the match". Hield ik toch maar mooi een schitterend horloge aan over. Daardoor, door de eer die je ten deel valt, ebt de teleurstelling snel weg". Be langrijker nog dan bovenge noemde verkiezing, is de titel „speler van het jaar", een pre dikaat dat Snelders sinds zon dag in Schotland met zich meedraagt. „Je krijgt altijd de indruk dat dat soort verkiezin gen voetballers niet zoveel zegt, maar hier ben ik echt trots op. M'n debuut voor Oranje tegen Rusland was een hoogtepunt in m'n carrière, maar deze titel overtreft dat, echt waar. Ik was als enige keeper genomineerd met spe lers als Ray Wilkins (Glasgow Rangers, red.) en Paul McStay (Celtic, red,) en dat zijn toch geen kleine jongens. Dat ik het als eerste doelman en als eerste buitenlander ben geworden, is een enorme eer". Zodat hij met een voldaan gevoel op vakan tie gaat. Samen met voormalig ploeggenoot Fred Rutten ver trekt Snelders, die binnenkort in het huwelijk treedt, voor een paar weken naar Mallorca. Wat volgt, is een nieuwe editie van de Schotse competitie. Een nieuwe ronde met nieuwe kan- TEUN STAAL De ploeg van Peter Post kwam in de tijdrit niet verder dan een derde plaats. MESSINA Winnen bij een nederlaag. In de ploegentijdrit van de Ronde van Italië werden de Panasonics met Erik Breukink slechts derde. Bij de twee snellere Italiaanse formaties huisde echter geen klassementsrijder. Ook Silv&no Contini, de nieuwe rose-truidrager, is dat niet (meer). De Nederlandse kanshebber stelde derhalve tevreden vast, dat hij op zijn concurrenten voor de eindzege winst boekte. In Messina stonden na 32,5 kilometer deze getallen in de boekhouding van Breukink: Zimmermann 0 25, Anderson 0.39, Fignon 0.41, Roche 0.47, Ivanov 0.54, Herre- ra 1.08, Lejarreta 1.17, Hampsten 2.00. In het algemeen klasse ment schoot hij ze allemaal voorbij. De vierde positie is ideaal voor de aanloop naar de Dolomieten. Groot voordeel voor Breu kink is ook dat Contini in de rose trui is gekomen. Kansloos voor het eindklassement zal deze Italiaan met zijn sterke ploeg de leidende positie zo lang mogelijk verdedigen. In 1982 hield hij dat tegen Bernard Hinault gedurende negen dagen vol. Walter Planckaert van Panasonic was van mening dat zijn ploeg in de broeierige warmte bij de straat van Messina wat te traag was vertrokken. „Halverwege hadden we dertig seconden achter stand. Daar hebben we in het tweede stuk zes seconden vanaf geknabbeld toen het goed begon te draaien". Bij de Nederlan ders heerste tevredenheid over het begin van de Giro d'Italia op het eiland Sicilië. Van Poppel won de eerste etappe en Breukink nestelde zich in de top van de algemene rangschikking met voortreffelijk uitzicht op de eerste plaats. sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL BELGIË Halve finales beker: KV Mechelen-An- derlecht 3-1, eerste wedstrijd 2-0 voor Anderlecht, Anderlecht naar finale. FC Luik-Standard Luik 1-2, eerste wedstrijd 1-0 voor FC Luik, Standard naar finale. ZWITSERLAND Grasshoppers-Bellinzona 2-0, Luzern- Sion 1-0, Neuchatel Xamax-Wettingen 1-2, Servette-Young Boys 0-2. Stand: Luzern 27. Grasshoppers 26; Sion 24; Young Boys 24; Wettingen 22; Neucha tel Xamax 21, Bellinzona 19; Servette 17. HONKBAL Overgangsklasse: Feyenoord-Twins 8- 12. SOFTBAL Hoofdklasse O. Gezellen-Wassenaar 7-8, Terrasvo- gels-Schiedam 1-0, BI'daal-EDO 10-0, Twins-Pirates 9-2, HCAW-HHC 6-0. PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1 Diamond Worthy (G. van Eykelenborg) 2.42.8 - 1.21,4, 2. Classical Meadow, 3. Don Juan. Niet ge start: Desiree Crown en Deborah Dur- bin. Toto: winnend 8,80, plaats 1,90, 2,10, 1,10, koppel 53,00, trio 379,40. 2e koers, 2000 m: 1. Domo Dutch (A. Suykerbuyk) 2.37,2 - 1.18,6, 2. Bentley, 3. D'Ouragan. Toto: winnend 2,10, plaats 2,00, 1,70, 1,60, koppel 10,30, trio 34,60. 3e koers, 2000 m: 1. Carelyn Space (B. Dapper) 2.39,2 - 1.19,6, 2. Cindy Tonka, 3. Carmen Komo. Toto: winnend 24,30, plaats 3,00, 2,90, 1.60, koppel 88,60, laar) 2.38,8 - 1.19.4, 2. Zariba di Robles. 3. Zegneur Niet gestart: Zorro V. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40, 2,40, koppel 14.40. trio 151.20 5e koers, 1609 m: 1. Condor Hendrika (H. Schoonhoven). 2.06.9 - 1.18.9. 2 Da- lida Belvedere. 3. Carlito Dutch Toto: winnend 1,70, plaats 1,20, 1.20. 3.70. koppel 4.00. trio 70,00. 6e koers, 2440 m: 1. Charme Uithuizen (C. Toonen) 3.14.8 - 1.19,8, 2 Dante Buitenzorg. 3. Champ Hallinck, 4. Ado nis Sickinga. Toto: winnend 2,30, plaats 1,20, 1,70, 1,70. koppel 2.50, trio 32,30, kwartet 312,10. 7e koers, 2000 m: 1. Amigo de Queen (R. Pools) 2.36,6 - 1.18,3, 2. Aronson Mac, 3. Ariba. Toto: winnend 10,90, plaats 1,80, 2,00, 1,30, koppel 18,70, trio 302,10. 8e koers, 2000 m: 1. Crack Buitenzorg (J. van Woudenberg) 2.38,0 - 1.19,0, 2. Cirianne N, 3. Zarina Gregor. Toto: win nend 2,20, plaats 1,30, 1,40, 2,90, kop pel 4,20, trio 40.80 9e koers, 2000 m: 1. Capello's Boy (A. Suykerbuyk) 2.41,0 - 1.20,5, 2. Ciska Crown, 3. Bas Loo, 4. Corleone Star. Toto: winnend 3,00, plaats 1,80, 2,60, 2,40, koppel 11,90, trio 107,40, kwartet 661,40. 10e koers, 2000 m: 1. Zmanza Princess (J. Oorthuijsen) 2.35,2. 2. Zisja M, 3. Amor O. Niet gestart: Uplicate Ashton en Zabina Diepnow Toto: winnend 2,40. plaats 1.30, 1.40. 1.60. koppel 2.50. trio 15.30. 11e koers, 2000 m. 1 Zazou Supreme (C. Wortel) 2.36,1 - 1.18,1, 2. Zampa Po wer. 3. Bianca A Niet gestart Zanzibar. Toto: winnend 5.70. plaats 2,00. 1,50, koppel 8.20, trio 33.50. W5 9-2-4-1-4. Uitbetaling: 171,90. Omzet: ƒ261.100. TENNIS Wereldbeker voor landenteams Blauwe groep: West-Duitsland-Spanje 2-1 Becker-Javier Sanchez 6-3, 6-3; Steeb-Arrese 3-6. 3-6; Becker/Jelen-Ja- vier Sanchez/Casal 6-2, 4-6, 6-4. Rode groep: Verenigde Staten-Zwitserland 3- 0., Mayotte-Hlasek 3-6, 6-4, 6-1; Krlck- stein-Mezzadri 5-7, 6-4, 6-0; Leach- /Pugh-Hlasek/Günthardt 6-3, 6-4 WIELRENNEN Ronde van Italië 3e etappe: 1 Ariostea (Rolf Sörensen) 32,5 kilometer in 37 minuten, gemiddel de snelheid 52,702 km/uur, 2. Malvor (Contini) 37.16, 3. Panasonic (Breukink) 37 24, 4 Del Tongo (Fondriest) 37.34. 5. Carrera (Zimmermann/Da Silva) 37 49, 6 TVM (Anderson) 38.03, 7 Systeme U (Fignon) 38.05, 8. Atala (Podenzana) 38,07, 9. Gewiss (Argentin) 38.08, 10. Fagor (Roche) 38.11, 11. Frank (Stutz) 38.15, 12. Alfalun (Ivanov) 38.18, 13. Chateaux d'Ax (Bugno) 38.21, 14. Café de Colombia (Herrera) 38.32, 15. Caja Rural (Lejarreta) 38 41, 21. 7-Eleven (Hampsten) 39.24. Algemeen klasssement: 1. Contini (Ita) 6 uur, 53 minuten en 33 seconden. 2. Da Silva (Por) 0.14, 3 Giupponi (Ita) 0.15, 4 Breukink (Ned) 0.23. 5. Fondriest (Ita) 0 27. 6 Zimmermann (Zwi) 0.48, 7. Fig non (Fra) 0.49. 8 Roche (Ier) 0.55. 9. Elli (Ita) 0.57, 10 Rominger (Zwi) 0.58. 11 Oegroemov (Sov) 1.02. 12. Ivanov (Sov) z.t.. 13. Bugnon (Ita) 1.05, 14. Herrera (Col) z.t.. 15. Lelli (Ita) 1.06. 21. Winnen (Ned) 1.31. 25 Anderson (Aus) 1.40. 40 Van Aert (Ned) 2 17. 52. Hampsten (Vst) 3.01. 60. Lubberding ((Ned) 3 25, 110 Schalkers (Ned) 8.34. 114 Pieters (Ned) 9 17, 115. Kleinsman (Ned) z.t., 118. Van de Velde (Ned) 9.20, 128. Arntz (Ned) 9.55, 139. Van Poppel (Ned) 11.47, 152 Dekker (Ned) 13.16, 164. Siemons (Ned) 14.34, 168. Luyckx (Ned) 15.01, 171. Ta len (Ned) 16.08, 187. Lammerts (Ned) 19.43, 192 en laatste. Mërki (Zwi) 23.09. Olympia's Ronde 4e etappe: 1. Van de Vin 168 km in 3 uur. 49 minuten en 36 seconden (15 sec. bon.), 2. Polvorosa (10 sec. bon 3. Dit- tert (DDR) (5 sec. bon 4 Fledderus, 5. Van der Heide 6. Theus, 7. Wolsink, 8. Akkermans. 9 Zuiderwijk, 10. Elfrink. 11. Melsen, 12 Palmers. 13. Duin, 14 Van Adrichem, 15 Huntink. 16. Mulder, 17. Boorsma, 18. Van Dongen allen zelf de tijd als Van de Vin, 10. Meier (DDR) op 9 seconden, 20. De Leeuw (Spa/Caja Rural) 0.26. Algemeen klassement: 1. Dittert (DDR) 10 uur, 39 minuten en 53 seconden, 2. Van de Vin op 13 secon den, 3. Duin 0.53, 4. De Bakker 1.02, 5. Liese (DDR) 1.06, 6. Meier (DDR) 1.19, 7. Rasch 134, 8. Kemper 1.41, 9 Van Adrichem 1 45. 10. Polvorosa 1 46, 11 Wolf (DDR) 2.06. 12. Akkermans 2.07, 13. Van Dongen 2.18, 14. Fisher (Tsj) 2.26, 15 Kokkelkoren 2.34. 16. Van der Wouw 2.36. 17 Nagengast 2.57, 18 Kok 3.00. 19. Brama 3.21. 20. Mulder 3.24 Ronde van Aragon Proloog: 1 Santos Hernandez (Spa) 3 km in 5 minuten en 34 seconden, 2 Gaston (Spa) 0.01. 3. Gölz (Wdl) 0.02, 4 Carlos Hernandez (Spa) 0.08. 5. Villa- nueva (Spa) 0.11. 15 Kools (Ned) 0.34. 73 Poels (Ned) 0 43. 102 Jakobs (Ned) 0 59 1e etappe.-m 1 Gölz 138 km in 3.34,10, 2 Guttierez (Spa). 3. Gavazzi (Ita). 4 Esparza (Ita). 5. Bardelloni (Ita). 18 Poels, 31. Kools. 49 Jakobs allen zelfde tijd Klassement: 1 Santos Hernandez 3.39.34, 2 Gaston 0.01. 3. Gölz 0 02. 4 Carlos Hernandez 0.08, 5. Villanueva 0.11. 15. Kools 0.34, 73. Poels 0.43, 102 Jakobs 0.59. Ronde van Noordrijn-Westfalen 4e etappe: 1. Winter (Wdl) 130,4 km in 3.10.31, 2. Szafron (Pol), 3. Kastenhuber (Wdl), 4, Huenders (Ned) allen z.t5. Pahnhenrich (Wdl) op 2.45 Algemeen klassement: 1 Huenders 12.4133, 2. Winter op 2 26, 3 Van Roosbroeck (Bel) 2 35, 4. Macharis (Bel) 2.41, 5. Voss (Wdl) 2 44. 6 Lebsaft (Wdl) z.t. Ploegen- klassement: 1. Nederland 38 44.14, 2. Roergebied op 1.06. 3. Belgie 2.30. 4. Zwitserland 2.44. 5. Bayern 3.44

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7