Kraay beticht Jacobs van dubieus spelletje sportuitslagen Held van Steaua ziet finale vanaf tribune )A .onder loep Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 50RT CcidócSouoont DINSDAG 23 MEI 1989 PAGINA 9 beenhakker promoveert Van Gaal weg itensMSTERDAM Ruud Gullit waarin lijstaanvoerder Real Madrid ertlrit nooit in Amsterdam voetbal- °P de huid wordt gezeten door Bar- kleil Hij is zelfs ook onbetaalbaar celona, is immers in een beslissende t inpr Real Madrid. Desondanks wil stadium terecht gekomen. Wel natijo Beenhakker toch een poging heeft Beenhakker inmiddels de ta- dat Hernemen om Ajax met de wel ken binnen de technische staf ver- ilichpchikbare financiële middelen te- deeld. Hij neemt zelf, geassisteerd te brengen naar de Europese door Spitz Kohn en Bobby Haarms, waarop; de i de training en coaching van het e dje talenten langer voor Ajax eerste elftal voor zijn rekening, te lichten te behouden Dat is het Barry Hulshoff blijft ook volgend ïgvalangrijkse streven van de man, seizoen verantwoordelijk voor de die] gistermiddag in De Meer zijn begeleiding van het tweede team. t alhdtekening zette onder een T 1~"~ 1"1"t lejarig contract als technisch di- ierslteur. j Beenhakker heeft nog weinig j gehad om zich om Ajax te be smeren De Spaanse competitie, hoogste jeugdteam Louis van Gaal tenslotte lijkt door Beenhakker te zijn weg gepromo veerd. Van Gaal, die het afgelopen seizoen de hoofdmacht van Ajax samen met Kohn onder zijn hoede had. gaat zich bezighouden met het Leo Beenhakker en Bobby Haarms zijn volgend seizoen weer verenigd bij Ajax. Nieuw bestuur betaald voetbal voor half juni ZEIST Gerrit Brokx, voorzitter van de informatiecommissie, gaat ervan uit dat de sectie betaald voetbal voor 12 juni (bonds vergadering van de KNVB) een nieuw be stuur van zeven personen heeft. De burge meester van Tilburg, unaniem door de ove rige commissieleden tot voorzitter van het clubje gekozen, heeft het beleidsplan voor het betaald voetbal als leidraad genomen. Kernpunt daarin is de noodzaak van de be noeming van een directeur betaald voetbal, een zakelijker en slagvaardiger beleid en een taakverdeling die ieder onbezoldigd be stuurslid sterk afgebakende bevoegdheden geeft. De nieuwe directeur kan uit het Zeis ter bos komen, maar de regels van de on dernemingsraad van de KNVB verplichten tot een open sollicitatie. Lichte paniek na brandje op tribune PRESTON Door de aanwezig heid van honderden supporters op het veld heeft de scheidsrech ter een voetbalwedstrijd in de derde divisie van de Engelse lea gue voor negen minuten moeten staken. Het ging om het gisteren gespeelde duel tussen Preston en Port Vale (1-1). Toeschouwers klommen over de afrastering nadat op de tribunes een vuurtje was uitgebroken. Volgens Derek Allan, de secreta ris van Preston, was het vuur ontstaan toen een aangestoken papiertje tussen de aanhangers van Vale werd geworpen. Nog geen beslissing over voetbal op tv ZEIST De vergadering van het betaal de voetbal heeft gisteren van het sectie- bestuur geen uitsluitsel gekregen over de ontwikkeling van de onderhandelingen over de televisierechten voor het nieuwe seizoen. Secretaris Jan Huijbregts deelde mee dat er naast de NOS nog twee kan didaten zijn voor een overeenkomst met de KNVB. Uit zijn toelichting viel op te maken dat de bond zich zeker niet zon der meer zal verkopen aan de hoogste bieder. Huijbregts: „Op onze vraag over een uitzendgarantie hebben wij geen ant woord gekregen. Er zijn interessante be dragen genoemd, maar het gaat niet al leen om de inkomsten, maar ook om het bereik over het land en de belangen van de sponsors van de clubs". ROTTERDAM De chaos lijkt compleet bij Feyenoord. Nadat de voorbije weken op be stuursniveau de regenten over elkaar heenrolden en na de complete medi sche staf ook Theo van Duivenbode zijn vertrek aankondigde escaleerde gisteren op technisch ge bied de zaak. Trainer Rob Jacobs kondigde zijn ontslag aan en meldde en passant dat ook algemeen di recteur Hans Kraay zijn af treden had geannonceerd. Dat laatste nu wordt ontkend door Kraay, die Jacobs er van beticht spelletjes te spelen om onder zijn in januari verleng de contract uit te komen. „Vorige week heeft Jacobs met een Griekse club onder- handelingen gevoerd. En nu word ik als kapstok gebruikt om zijn grieven aan op te hangen en daarmee de basis te scheppen om hier weg te komen". Hans Kraay rea geerde daarmee rustig maar niet minder woedend op de stap van Rob Jacobs, die van ochtend niet voor commen taar bereikbaar was. „Dat Ja cobs heeft gezegd dat ik ook mijn ontslag zou hebben aan geboden is nonsens. Zo mak kelijk maak ik het hem niet. Ik heb in eerdere gesprekken met bestuursleden al te ken nen gegeven dat als Jacobs voor zijn verdere functione ren zou hebben gewild dat ik zou opstappen, dan was daar over te praten geweest. Maar me op deze manier te laten gebruiken, daar pas ik voor. Dan is de naam Kraay een te makkelijk slachtoffer. Wat er nu verder moet gaan gebeu ren? Ik heb geen haast. Er zijn kennelijk andere men sen, die wel haast hebben. Ik ga nu naar kantoor en daar zal verder, rustig worden be zien wat er moet gebeuren". De beschuldiging van Kraay aan het adres van Jacobs is het zoveelste bewijs dat het klimaat in de Kuip grondig is verziekt. Jacobs had al eerder te kennen gegeven dat de verstandhouding tussen hem en Kraay zeer te wensen overliet. Mede doordat de van technisch tot algemeen direc teur doorgestoten Kraay te gen de afspraken in toch be moeienis had met zaken als de opstelling. Affaires als de kandidatuur van Michels als technisch directeur en de on duidelijkheid rond de aanstel ling van Wim van Hanegem als jeugdtrainer gooiden extra olie op het vuur. Dat al op- wakkerde door berichten als zou een ruil tussen Dick Ad vocaat en Rob Jacobs worden voorbereid. Advocaat, de vroegere assistent van Mi chels bij het Nederlands elf tal, heeft zoals bekend een contract getekend bij het aan Feyenoord gelieerde SVV. Met het afmelden van Mi chels voor een post in het Rotterdamse wespennest was ook deze mogelijke wisseling tussen Advocaat en Jacobs van de baan. Ontkracht Jacobs beweert dat hij met zijn beslissing Feyenoord om contractontbinding te vragen heeft gewacht tot de competi tie was afgelopen en de club zich had verzekerd van Euro pees voetbal volgend seizoen. Kraay ontkracht dat verhaal door te verwijzen naar de on derhandelingen van de trai ner met een club in Grieken land, dat al eerder als toe- vluchtshaven fungeerde voor bij Feyenoord vertrokken trainers zoals Thijs Libregts, Ab Fafié en Rinus Israel. „Toen ik trainer/coach werd bij Feyenoord ging er een jongensdroom voor mij in vervulling", vertelde Rob Ja cobs vóór Kraays berschuldi- ging bekend werd. „Ik had graag willen afmaken waar ik aan was begonnen. Maar onder de huidige omstandig heden is dat niet goed moge lijk. Er is de voorbije maan den voortdurend schade toe gebracht aan mijn persoon. Ik wens niet langer als marionet te worden beschouwd. Feye noord kan meer bereiken dan tot nu toe is gebeurd, maar dan moeten wel de juiste mensen op de juiste plaatsen zitten. Ik wacht nu wel ver der af wat het bestuur van Feyenorod beslist nu Kraay ook zijn ontslag heeft aange boden". Pertinent Hetgeen door laatstgenoemde dus pertinent wordt ontkend. „Absolute nonsens", herhaalt de algemeen directeur, die echter wel vandaag en mor gen een hoop zal hebben uit te leggen aan bestuur, spon sors en andere geledingen die een vinger in de pap hebben FOTO: ANP bij Feyenoord. Waarbij het niet is uitgesloten dat Kraay, die eerder uit eigen beweging vertrok bij PSV na al eerder problemen te hebben gekend bij Ajax en FC Den Haag, als nog tot andere gedachten zal worden gebracht. Ook bij een eventueel alsnog tot stand ko mend vertrek van Kraay lijkt een terugkeer van Jacobs uit gesloten. Diens assistent Lex Schoenmaker blijft gewoon aan. Met of zonder de door wie dan ook gewenste ver sterkingen John de Wolf en Piet den Boer. FRANK WERKMAN tALIAANSE VVASIE IN ARCELONA LAAN Naar verwach te meer dan 70.000 suppor- fc van AC Milan zullen mor- S aanwezig zijn in Barcelona Ide finale van het toernooi ,de Europese beker voor dikampioenen tussen hun ïrieten en Steaua Bukarest. ;ens clubofficials gaat het de grootste verplaatsing fans in de historie, totaal 440 bussen en 25 rter-vliegtuigen, twee spe- e treinen en vier schepen tifosi zullen de tocht ma- Duizenden anderen rij- met hun eigen personen- o of de motorfiets via mkrijk naar de Catalaanse fdstad. De bookmakers in iden zien* allen AC Milan de grote favoriet. De Ne landers Ruud Gullit, die igstwaarschijnlijk in de ba- zal staan, Marco van Basten Frank Rijkaard kunnen on- wijfeld rekenen op extra in van de fans van Barcelo- al was het maar uit „dank- rheid" voor de vernedering erfvijand Real Madrid. DOELMAN DUCADAM DOOR TROMBOSE UITGESCHAKELD Drie jaar geleden won Helmut Ducadam voor Steaua de Europa Cup I door maar liefts vier strafschoppen van Barcelona te stop pen. Morgen is hij er ook weer bij, maar dan op de tribune. FOTO; AP (Van onze correspondent Edwin Winkels) BARCELONA Groot en massief arriveerde hij gisteren op het vliegveld van Barcelona, de stad waar mensen nog altijd nachtmerries krijgen bij het horen van zijn naam. Helmut Ducadam was in mei 1986 doel man van Steaua Boekarest, dat in het Spaanse Sevilla verras send de Europa-cup won. Met dank aan Ducadam, die alle vier de strafschoppen stopte die voetballers van FC Barcelona op hem afvuurden. Drie jaar later is hij als eregast meegeko men met de Roemeense Euro pacup-finalist die morgen tegen AC Milan speelt, want zelf mag de 30-jarige manager van Ut Arad niet meer voetballen. De vreemdste geruchten gingen hem vooruit: Ducadam zou misvormde handen hebben, ge volg van een auto-ongeluk of zelfs mishandeling door de strenge staatspolitie. De in Roe menië tot heilig verklaarde handen zien er echter normaal uit, al heeft het niet veel ge scheeld of de doelman had een arm verloren. „Al voor de fina le van '86 in Sevilla had ik pijn in mijn rechterarm", legt hij in goed Duits uit, „maar er was toen geen tijd die te onderzoe ken. Na de finale, tijdens mijn vakantie bij familie, kreeg ik last van een trombose, er stroomde helemaal geen bloed meer naar die arm. Gelukkig stond er direkt een vliegtuig naar Boekarest klaar, waar ik werd geopereerd. Was ik een uur later in het ziekenhuis ge komen, dan had mijn arm ge amputeerd moeten worden". Hij heeft geluk gehad, zegt Du cadam bij de herinnering aan het definitieve einde van zijn voetbalcarrière. Maar het doet nog altijd pijn, geestelijk. „Ik zou vijf jaar van mijn leven willen gjven om morgenavond in de finale tegen Milaan in het doel te staan. Was ik veldspeler geweest, dan had ik wel door kunnen gaan, maar als doel man zou ik teveel op die rech terarm moeten vallen en dat zou te gevaarlijk zijn". Dus kijkt hij morgen toe vanaf de tribune, op uitnodiging van zijn oude club. Eerbetoon „Waarschijnlijk is het iets van een eerbetoon, die invitatie, omdat ik drie jaar terug die vier strafschoppen stopte. En zo kan het volk van Barcelona mij ook eens goed leren kennen", grijnst Ducadam. Toen hij met zijn club drie jaar geleden naar Zuid-Spanje afreisde, was Steaua Boekarest al bij voor baat verloren. Barcelona was beroemder, beter en speelde voor Spaans publiek. Maar de defensieve Roemenen hielden de wedstrijd op 0-0, strafschop pen moesten de winnaar bepa len. Steaua miste er twee, maar dat deed er niet toe. Want Hel mut Ducadam lachte vier keer in de goede hoek, Barcelona hoefde de vijfde strafschop niet eens meer te nemen. „En ook de handschoenen van die avond heb ik bewaard. Ze wa ren net nieuw, ik heb ze ook nooit meer gebruikt". Bij de terugblik staat er voort durend een tevreden glimlach onder zijn snor. „Ach, zoiets overkomt je als doelman maar één keer in je carrière. Concen tratie, een beetje geluk, ik had alles mee. Maar ik heb die cup toen natuurlijk niet helemaal alleen gewonnen, zonder een team lukt het je niet. Alleen die laatste tien minuten, die waren voor mij". Het bleken ook de allerlaatste minuten uit zijn voetbalcarrière, althans op het veld. Ducadam speelt nog wel eens een wedstrijdje met de veteranen en helpt bij de trai ning van de keepers van zijn club Ut Arad, beginjaren ze ventig de Europese nachtmer rie van cup-houder Feyenoord. Als manager verdient hij in Arad de kost, want „zonder voetbal kan ik niet leven". Sport op tv VANDAAG Sky Channel, 19.00 uur: Euro sport; 21.00 uur Golf, Italiaanse kampioenschappen; 23.00 uur Voetbal. Super Channel, 20.00 uur Su per Sportsnight met onder ande re basketbal. MORGEN Nederland 3, 20.10 uur Studio Sport met finale Europa Cup I tussen Steau Boekarest en AC Milan. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. Duitsland 2, 20.00 uur: Die Sportreportage. Sky Channel, 20.00 uur: Atle tiek Jerry Cooke naar SVV SCHIEDAM Voetballer Jerry Cooke van PEC Zwolie, die nadrukkelijk in de belang stelling stond van FC Den Haag. gaat naar SVV. De lin kerspits van PEC, dat zondag degradeerde uit de eredivisie, tekende een contract voor twee jaar bij de Schiedamse club. De 26-jarige voetballer kwam eerder uit voor FC Twente en De Graafschap. SVV kocht bovendien Virgil Breetveld van Feyenoord. De rechterspits (21) voetbalde dit seizoen al op huurbasis bij de eerste divisieclub. Hij tekende voor een jaar. Zes perioden in eerste divisie ZEIST De clubs uit de eer ste divisie zijn in meerderheid akkoord gegaan met een be perking van hun promotie kans. Het demissionaire sectie- bestuur heeft uit een enquete onder de negentien clubs ge leerd dat de eerste divisie geen bezwaar heeft tegen een her kansing van de nummer zes tien uit de eredivisie, waar door slechts twee clubs uit de hoogste klasse aan het einde van het normale seizoen zeker van degradatie zijn. In het nieuwe voetbaljaar zullen er zes perioden (van vijf wedstrij den) worden gespeeld in de eerste divisie. De periodekam pioenen spelen in twee groe pen van drie, waarna één wedstrijd tussen de twee groepswinnaars beslist over promotie mèt de kampioen. De verliezer van de groepswin naars ontmoet de nummer zes tien uit de eredivisie in twee promotie-degradatiewedstrij den. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto 20. Ie prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx 300.000 3e prijs: 152 x 1.350; 4e prijs: 4.170 x 49.20; 5e prijs 55.763 x 5,00 Toto: le prijs: 1 x 26.252,40; 2e prijs: 56 x ƒ203,80; 3e prijs: 575 win naars x 49,60 Toto-gelijk: le prijs: geen winnaars; 2e prijs: geen win naars; 3e prijs: 10 x 138,10; 4e prijs: 270 x 7,90. ik denk dat het bij Raas leer vrije jongens zijn. Je lordt losser gelaten. Hier 'ordt veel meer aandacht in je besteed. Dat wil niet 'gen dat dat beter is of •chter. Maar bij Raas kon je ■ee weken ziek zijn, zonder t-ie het wist. Bij Post wordt instant op je gelet. Als er ie- iand ziek is, dan wordt hem imiddellijk verteld dat hij lar die en die dokter moet e/* Wielrenner Jean-Paul van •ppel in de Volkskrant )ld (De laatste keer dat ik een hterview met Kraay las, melde hij iets in de trant fan: de grote Molenaar is üijkbaar gefrustreerd dat hij i- lij Feyenoord moet vertrek- fen. Dat zijn twee fouten in »n zin. Ik ben helemaal niet e grote Molenaar, dat heb ik looit afgedwongen en punt 'ee was dik bijzonder blij it ik weg was. Ik ging zelf 'eg, ik liet het grote Feye- iord zakken, misschien dat een beetje gestoken leeft". óetballer Keje Molenaar an SVV in Voetbal Inter- lational sportvrouw serieus te nemen. Ik heb eerlijk gezegd steeds het idee dat de vrouwennum mers bijnummers zijn. Het gaat altijd om het hoofdnum mer, om dat van de mannen. Terwijl vrouwen toch ook in staat zijn gebleken opzienba rende prestaties te* leveren. Of niet soms De vrouw komt er in de sport altijd be kaaid af. Hoe ik er interna tionaal bijvoorbeeld met m'n tijden voor sta, weet ik niet. Voor de mannen wordt dat keurig bijgehouden, maar een internationale ranglijst voor-vrouwen bestaat er niet. Dan vraag ik me af, waarom nou niet Tri-atlete Irma Zwartkruis in de Haagsche Courant „Dat is ook de reden dat ik pas als tweede jaars C-junior bij Ajax ben gaan spelen. Bij SDW kon je jezelf lekker uit leven. Je moet volgens mij ook niet te vroeg bij Ajax gaan spelen. Als je zeven jaar bent, krijg je al een taak mee in het veld. Van spelvreugde is dan geen sprake. Men zou bij Ajax in de jeugd ook best eens wat socialer met elkaar om kunnen gaan". Voetballer Richard Witsch- ge in Ajax-magazine „Ik denk dat het veranderen van bepaalde spelregels een oplossing zou kunnen zijn. En dan natuurlijk niet die re gel van de liggende keeper. Ik vind het 'wel een goede zaak dat de chip wordt ver boden. Verder denk ik dat je moet verbieden om liggend een bal te spelen. Vaak zie je dat een speler met een mooie actie een tegenstander voor bij gaat en dan toch nog via een snoekduik van die jon gen wordt gestuit. Dat is dan jammer". Hockey coach Cees Jan Die- peveen van landskampioen Bloemendaal in NRC Han delsblad „Nederland behoort bij de wereltop.' Dat is geen groot spraak. De jongens hebben dat bewezen met schitterend volleybal. We zijn op alle fronten sterker en bestendi ger geworden. Dat neemt niet weg dat we de komende tijd nog moeten werken aan verbetering van pass en handzetting in de blokkering. Bovendien moet er meer druk vanaf de opslagplaats komen. We zitten nog lang niet aan ons plafond". Bondscoach Arie Selinger in Volleybal „Inter Football is geen vies woord. Ja, 'zo'n bureau vraagt geld. Als je me tien miljoen geeft en ik sta er een af, dan heb ik er negen verdiend. Zonder dat ene miljoen had ik nooit die negen gekregen. Soms kunnen mensen vreemd redeneren. Als ik een reclame-bureau inscha kel of externe deskundigen als accountants inhuur en ho noreer, dan vindt iedereen dat logisch. IF verkeert in precies dezelfde positie. Ze zijn misschien onder Maarten de Vos in wild-west-stijl be gonnen, nu staat er een se rieus sportmarketing-bureau. Je huurt ze in voor een klus die je goed omschrijft en het werk wordt gedaan. Zit ie mand van IF in enig bestuur? Nee, dus kunnen ze ook geen enkele bedreiging vormen. Wie zich keert tegen bureau's als IF die in een dringende behoefte voorziet, beschouw ik als koopman kak". Peter Haan van shirtspon sor TDK (Ajax) in Sports Business. „Ik heb zelf de Stichting Be ter Badminton opgericht om dat ik vond dat er aan spelers onder twaalf en onder veer tien nauwelijks tijd en geld werd besteed. In die leeftijds categorie spelen ze nauwe lijks tegen buitenlanders, .maar als je mee wilt doen met de Europese top moet je de buitenlandse spelers ken nen. Nu zie je vaak dat Ne derlandse kindertjes op hun benen staan te trillen als ze tegen een Deense speler moeten, alleen al de gedachte dat het een Deen is. Via de stichting proberen we geld binnen te halen zodat we ex tra kunnen trainen en naar het buitenland kunnen rei zen, bijvoorbeeld via de ver koop van de shuttlemaster, een hulpmiddel dat je op de training kunt gebruiken. De shuttlemaster is een vrij staande paal met een in hoogte verstelbare arm waar een shuttle aan hangt. Het is een uitvinding van een En gelsman, maar die kon hem niet in productie brengen en daarom wordt-ie hier ge maakt. Het is alleen jammer dat de meesten niet eens we ten dat-ie bestaat zodat je ze hier nauwelijkks ziet". PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1 Donna Nelly (W Geersen) 2.53,7 - 1.25,1; 2. Duchesse Hanover, 3. De Beste Peka. Niet ge start; Distel de Hagel. Dandy Loo en Armando Mendel. Toto. winnend 4,20, plaats 2,00 1,20, koppel 3,80, trio 172,20 2e koers, 2040 m: 1 Desperado (B. Lugies) 2.48,9 - 1.22,8; 2. Dayan Bui tenzorg; 3. Chaunty Top Toto: win nend 2,10, plaats 2,40 1,60 5,20, kop pel 5,30, trio 96,20. 3e koers, 2040 m: 1. Chario Chan (Mej. M. Lusink) 2.52,5 - 1.24,6; 2 Confidence; 3 Cor Rlebrand. Niet ge start: Brigitte V. Toto: winnend 9,90, koppel 10,00, trio 168,40. 4e koers, 2700 m: Crappo Elsene (WAM. van Byutene) 3.50,9 - 1.25,5; 2. Brenda V; 3. Chamonie T. Toto: winnend 2,00, plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 5,90, trio 17,30. 5e koers, 2040 m: 1. Anna Baker (R. Tijms) 2 49,9 - 1.23,3; 2 Capital Pri de; 3. Carthamus G Toto: winnend 11,50, plaats 2,60 2,60 3,80, koppel 35,00, trio 1.451,50. 6e koers, 2380 m: 1. Zonnebloem S (H. Langeweg) 3.17,2 - 1.22,9; 2. Arno Oostland; 3. Bo Bo Tonnawerd; 4 Waika du Bois Toto: winnend 9,20, plaats 2,00 2,90 1,80, koppel 24.10. trio 250,90, kwartet 3 424.80. 7e koers, 2040 m: 1. Chris Norton (W van Buytene) 2.50,3 - 1 23,5; 2. Ace Hanover; 3. Chynthijae K Toto win nend 2.20, plaats 1.30 1,30 1,30, kop pel 6.10, trio 29,80. 8e koers, 2040 m: 1. Yard Boekelte (A. Zwart) 2.43,5 - 1.20.1; 2. Wally Heynen; 3. Ydra P Toto: winnend 12,40, plaats 2,70 1,60 1,20, koppel 95,40. trio 335,40 9e koers, 1700 m: 1 Angeliqu Grolloo (H. Schoonhoven) 2.18,2 - 1.21,3; 2. Berta Buitenzorg; 3. Abacadabra; 4. Worthy Hanover. Toto: winnend 4,90, plaats 2,40 1,60 1,60, koppel 16,30, trio 90,80, kwartet 481,50. 10e koers, 2040-m: 1. Zozo Nevele (A. v.d. Blonk) 2.43,7 - 1.20.2; 2. Uncle Tom; 3. Wanda Volo. Niet gestart: Wenri Princess Toto: winnend 1,20, plaats 1,10 1,20, koppel 1,60, trio 18.40. 11e koers, 1700 m: 1. Brenda Uithui zen (J van Dooyeweerd) 2. Barbara Fox; 3. Astrid Marian Niet gestart: Yuca Eberhof, Zoot Zuiter en Aurore Flight. Toto: winnend 1.90. plaats 1,40 2,70, koppel 5,60, trio 15,30. W5: 4-8-6-2-8 Niet geraden. Omzet: 263.600 TENNIS Wereldbeker voor landenteams in Düsseldorf Rode groep Zweden-Tsjechoslowakijke 3-0. Ed- berg-Mecir 2-6, 6-3, 6-4, Jarryd-Srej- ber 6-3, 7-5, Edberg/Jarryd-Mecir/S- rejber 6-3, 6-1. Argentinië-Australië 2-1 Perez-Roldan-Cahill 7-5, 6-1, Jai- te-Woodforde 6-4, 6-1, Frana/Luza- Fitzgerald/Cahill 3-6, 6-7. WIELRENNEN Ronde van Italië 2e etappe: 1. Da Silva (Por) 132 km in 3.32.30 (tijdvergoeding tien secon den), 2. Herrera (Col) z.t. (zeven se conden), 3 Rominger (Zwi) z.t., 4. Le- jarreta (Spa) op vier seconden. 5. Iva- nov (Sov), 6. Fignon (Fra), 7. Contini (Ita). 8 Bugno (Ita). 9. Criquielion (Bel), 11 Roche (Ier), 12 Fondriest (Ita), 13. Breukink (Ned), 14. Lelli (Ita), 15. Schepers (Bel). 28. Van Aert (Ned) 0 44. 33. Anderson (Aus) 0.57, 34 Hampsten (Vst) z.t overige Neder landers. 44 Winnen 1.27. 83. Lubber- ding op 3.21. 112. Schalkers op 7.51, 117 Van der Velde op 8.34. 120 Kleinsman. 124 Artntz. 126. Pieters allen in dezelfde tijd als Van der Vel de, 147. Luyckx op 11.50. 148. Sie- mons, 159 Van Poppel, 161. Bekker, allen dezelfde tijd als Luyckx. 187. Talen op 16 04. 194 en laatste Lam- merts op 17.25. Algemeen klassement: 1 Da Silva (Por) 6 uur 15 minuten en 58 secon den, 2. Herrera (Col) op acht secon den, 3 Rominger (Zwi) op 12 secon den, 4 Oegroemov (Sov) op 19 se conden, 5. Bugno (Ita), 6 Fignon (Fra), 7 Lejarreta (Spa), 8. Roche (Ier), 9. Criquielion (Bel), 10 Contini (Ita), 11. Ivanov (Sov) allen in dezelfde tijd als Oegroenov, 12. Fondriest (Ita) op 28 seconden, 13 Giupponi (Ita) op 34 seonden, 14 Lelli (Ita), 15. Giovan- netti (Ita). 20. Breukink (Ned) allen in dezelfde tijd als Giupponi. Klasserin gen overige Nederlanders: 26. Van Aert op 0.59, 31. Anderson (Aus) op 1 12. 34 Hampsten (Vst) z.t., 46. Win nen op 1.52. 80. Lubberding op 3.36, 112. Schalkers op 8.06, 117. Van der Velde op 8.49, 120. Arntz, 122. Pie ters. 124. Kleinsman allen dezelfde tijd als Van der Velde. 145. Van Pop- pel op 11.58, 153. Bekker op 12.05, 156 Siemons, 158 Luyckx beiden dezelfde tijd als Bekker. 185. Talen op 16 19. 192. Lammerts op 17.40, 194 en laatste Chiesa (Ita) op 19.13. Olympia's Ronde 3e etappe: 1. Rasch 178 km in 4 uur. 3 minuten en 9 seconden (15 sec bon.), 2. Dittert (DDR) op 2 seconden (10 sec. bon 3. Polvorosa z.t. (5 sec bon 4. Van de Vin, 5. Kokkelkoren. 6. Kemper, 7. Van Dongen, 8. Akker mans. 9. Wolf (DDR). 10. Kok. 11. Van Adrichem, 12. Brama. 13. Fisher (Tsj), 14. Duin, 15. Den Bakker, 16. Nagengast, 17. Liese (DDR), 18. Van der Wouw, 19. Meier (DDR) allen zelf de tijd als Dittert, 20. Ophof op 0.58 Ploegentijdrit: 1. DDR 30 km in 54 minuten en 54 seconden (51,562 km/uur), 2 ploeg Schür op 56 secon den, 3 Sovjetunie 1.38, 4. Nationale Selectie 1.55. 5. Tsjechoslowakije 2.04, 6. ploeg Hassink (Gia) 2.05, 7. ploeg Prinsen z.t., 8. ploeg Jansen 2.19. 9 ploeg Kuiper 2.29, 10. Frank rijk 2.38, 11 ploeg Keiler 2.41, 12. ploeg Koersen 2.43 Algemeen klas sement: 1 Dittert (DDR) 10 uur. 39 minuten en 53 seconden. 2 Van de Vin op 18 seconden. 3. De Bakker 0.21, 4 Liese (DDR) 0.25, 5. Duin 0 43. 6. Rasch 0.53, 7. Kemper 1 00, 8 Meier (DDR) 1.04. 9 Wolf (DDR) 1 25. 10. Van Adrichem 1 30. 11 Pol vorosa 1.42, 12 Fisher (Tsj) 145, 13. Akkermans 1.52, 14. Kokkelkoren 1.53, 15. Van der Wouw 1.55, 16. Van Dongen 2.03, 17 Nagengast 2.16. 18 Kok 2.19. 19. Brama 2 40, 20 Mulder 3.09. Ronde van Noordrijn-Westfalen 3e etappe: 1. Baltisser (Zwi) 170,3 km in 4 09 06. 2 Swierkowski (Wdl), 3. Kopp (Wdl), 4 Segato (Can), 5 Van Roosenbroeck (Bel), 6. Voss (Wdl), 7 Priem (Bel), 8. Hoffmann (Wdl), 9 Boutellier (Zwi), 10. Nabermann (Ned) allen z.t. Klassement: 1. Van Roosen broeck 9.30.54, 2. Macharis (Bel) op 0.04, 3. Voss 0.07. 4 Lebsanft (Wdl) z.t., 5. Roes (Bel) 0.09, 6. Steinebach (Wdl) z.t.. 7. Boutellier 0.12, 8. Meis ter (Zwi) z.t., 9 Nabermann 0.13, 10 Dekker (Ned) z.t.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9