Ted de Braak terug bij NCRV wrikanen zien Holland flitsen aan het ontbijt 178- ^DIO/TELEVISIE £eicbc6ourant DINSDAG 23 MEI 1989 PAGINA 17 u geen vermoeide ogen van dat ilwerk?" informeerde de Amen- verslaggever begaan bij de zil- id op het Goudse marktplein, eh, yes", antwoordde de man 'hartig. „Terrific!" riep de Ameri- enthousiast, „fantastisch!", en \f samen met de camera door naar koperslager. Niets bleef de kijkers aard, tijdens het bliksembezoek .Good morning America" aan de landen: kaas, klompen, molens, i, visnetten, Goudse pijpen, ipwafels, tulpen, grachten, gevels - wat de VVV in huis had, werd via upntbijtsatelliet naar de States ge- ju w MA eerlijkheid gebiedt te zeggen: en veel meer ook. Drugs, design, we- 'hap. Europese een wording, tal van zaken die voor geharde Nederlandse tv-kijkers gesneden koek zijn, maar voor de modale Amerikaan aan de och tendpap in veel gevallen zullen overko men als afkomstig van een andere pla neet. Dit alles, zoals we in de voor ons van reclame ontdane herhalingen in onze ochtenduren konden constateren, in razend tempo. Zo'n show wordt, lijkt het, gemaakt onder het regime van de stopwatch: niks mag langer dan een minuut duren, en dan zijn we weer bij het centrale presentatieduo, of bij de weerman, of bij de ABC-newsdesk in New York, of bij de verslaggever bij de Deltawerken. Flits, flits, flits - je krijgt nauwelijks de tijd om je cornflakes een béétje te kauwen. Ik moet toegeven: het hééft ook wel wat. Op z'n minst is sprake van een fantastische, fijn afge stemde uitzendmachinerie, waar met al dat wereldwijd live-schakelen haast niks misgaat (dat zijn we hier wel an ders gewend). En de echt informatieve onderwerpen zijn gemaakt met adem benemend vakmanschap. Ik zag een mini-documentaire over plastische chi rurgie door een Rotterdamse specialist, waarin in een tijdsbestek van enkele minuten een enorme hoeveelheid we tenswaardigheden werd verteld, en te gelijk zó helder, zo begrijpelijk, zo volg baar. als ze dat hier eens zo zouden kunnen, dan lever ik daar graag een jaargang Rondom Tien voor in. Op die manier, balancerend tussen op pervlakkigheden. oubolligheid, wereld nieuws. weerpraatjes, sentimentalitei- ten en min of meer belangwekkende 'weetjes', is „Good morning America", voor zover we dat na een weekje mee kijken kunnen beoordelen, een vlot ge maakte infoshow. De ontbijters worden niet echt lastig gevallen, maar kunnen al kauwend en slikkend toch wat opste ken, en in een half uurtje passeert altijd wel een nieuwsbulletin. Dat dan ook steeds weer vernieuwd is: geen letterlij ke kopie van de vorige editie. Ze ma ken het zichzelf niet echt gemakkelijk in dit programma, maar technisch liep het als een goed gesmeerd Zwitsers uurwerk. RENÉ DE COCQ 4OB nog in rode cijfers ,VERSUM Het Ne- .jjlands Omroepproduk- bedrijf (NOB) heeft 1988 een verlies ge it van 17 miljoen gul- 1.15 verliespost viel ruim vier ien hoger uit dan was be lt, zo blijkt uit het eerste yerslag van het verzelfs- ""fade bedrijf. TER ing fcdent-direkteur E. Horstra a|I- ijft het verlies voor een toe aan de achtergebleven edingen bij de radiodien- van de landelijke omroe- Voorts is verlies geleden ,14 let onderhoud van de ge ven van de landelijke om- 1 Het NOB had gehoopt iet Commissariaat voor de ia hiervoor een vergoe- zou geven, maar deze is ïbleven. Tot slot moesten iezen worden geïncasseerd nkele projecten binnen de risiedienst omdat er on- e begrotingen waren opge- De totale bedrijfsop- gst stelde volgens het ver niet teleur. Met 439 mil- werd het begrote volume 30 miljoen overschreden jevolg van extra bestedin- door de landelijke omroe- en andere afnemers bui de landelijke omroep. De 0. risiediensten van de om- 14. ien zorgden voor ruim lerde van deze overschrij- Door een evenredige van de produktiekosten ie de groei van de omzet 3): "ter niet tot een verbetering het begrote bedrijfsresul- DLE frftra verwacht dat pas van- 21(990 het bedrijf in de posi- cijfers zal komen, tendele svolg van het schrappen 100 arbeidsplaatsen. HILVERSUM Ted de Braak keert na vijf jaar terug naar de NCRV, echter zonder zijn huidige werkgever, de KRO, te verlaten. Nadat hij zaterdagmiddag een overeen stemming had bereikt, teken de de radio- en televisie-pre sentator gistermiddag het con tract dat hem voorlopig voor twee jaar aan de NCRV bindt. De overeenkomst geldt overi gens alleen voor de NCRV-te- levisie, waarvoor Ted de Braak in het winterseizoen acht, grote familie-program ma's gaat presenteren. Zijn po pulaire radioprogramma „Van twaalf tot twee", dat hij voor de KRO maakt, gaat echter niet verloren. Hoewel de te rugkeer van Ted naar de NCR V-tele visie een donder slag bij heldere hemel lijkt, is volgens de presentator „het contact eigenlijk nooit verbro ken geweest. Als de KRO mijn vader is, dan is de NCRV mijn moeder en ik heb altijd een sterke moederbinding gehad", zo liet hij gistermiddag weten- ,,,Dat ik ooit naar de KRO ben overgestapt om daar „De 1,2,3- Show" te gaan doen, had niets met ruzie of een betere finan ciële positie te maken. Ik dacht dat het na achttien jaar NCRV eens tijd werd om over te stappen. Bovendien kon ik zo'n aanlokkelijk aanbod als „De 1,2,3-Show" niet laten lig gen. Het was de uitdaging waar ik toen naar op zoek Speelbal Dat hij de afgelopen weken een speelbal zou zijn geweest tussen de twee omroepen, ont kent hij: „De KRO vindt het fijn als de orfiroepen op het zelfde net samenwerken. Een concurrentiestrijd is niet lan- Ted de Braak: iemand met ervaring. ger aanwezig. Ik kan dan ook rustig in mijn radioprogramma zeggen wat ik op televisie doe en andersom". De man die hem opnieuw naar de NCRV haalde, is Jan van Dalen (hoofd tv-amusement): „Ik ben met Ted gaan praten en heb hem een voorstel ge daan. Al twee, drie jaar gele den heb ik met mijn medewer kers wat ideeën ontwikkeld, die voor Ted geschikt waren. Ik dacht als hij een keer be schikbaar komt, heb ik een programma voor hem". De omroep gaat de shows zelf produceren nu Joop van den Ende heeft afgehaakt. Jan: „Van den Ende liet weten ons in het winterseizoen geen pro gramma's te kunnen leveren omdat zijn medewerkers niet langer gemotiveerd waren om die uitzendingen te maken. Door het verbreken van het contract is een aantal zaken in een stroomversnelling geraakt, zoals de shows met Ted de Braak, maar ook de zes pro gramma's die we met Frank Masmeijer gaan maken. Al deze veertien uitzendingen worden door ons eigen mensen in Studio Baarn geproduceerd. Eindredacteur van de shows met Ted de Braak is Wim van Schaiek" Nieuw talent „Dat we Ted gebruiken en niet naar nieuw talent hebben gezocht, komt omdat we ie mand met ervaring zochten en er is niemand op de markt die zoveel talent heeft als Ted. Bo vendien hadden de program ma's een gezichtsbepalend ie mand nodig. Bijkomende maz zel is dat wij mensen in huis hebben die bij hem passen, waardoor het een goed team is". Wat voor shows het precies gaan worden, konden Ted de Braak noch Jan van Dalen precies zeggen. Ted: „Daar voor is het nog te vroeg dag. Wat ik weet is dat het een fa- milieprogramma wordt en dat hij in het hart van de avond op de buis komt. De shows hebben een semi-live-karak- ter, want er zit maar twee uur tussen de opnamen en de uit zending. Over de inhoud pra ten we nog. Er vliegen mo menteel allerlei ideeën over tafel, maar niets staat vast. Ze- ker is in elk geval dat er ge noeg ideeèn zijn om een goed programma te maken". Jan van Dalen voegt daar aan toe: „Het is nog zo onduidelijk, dat we zelfs niet precies weten wanneer we beginnen. Het wordt of 7 of 21 oktober. Zelfs de frequentie van uitzending staat nog niet vast. Of het een wekelijks of tweewekelijks programma wordt, hangt af van de formule en de daarmee verband houdende produktie- tijd. Ik betreur het overigens wel dat Joop van den Ende heeft afgehaakt. Zo had ik „Showmasters" graag nog een seizoen willen hebben. Jan ten Hoope komt overigens niet meer terug op de NCRV-tele- visie, maar we komen de af spraak met Willem Bol, de tweede prijswinnaar, wel na. Hij zit nu in het panel van „Zo vader, zo zoon", maar aan het einde van de zomer gaan we vijf kleinere shows met hem maken". HANS PIET NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot (All creatu res, great and small), En gelse serie. Afl.: Choose a bright morning. Calum krijgt zijn vriendin Deirdre te logeren, maar in plaats van romantiek gaan de misverstanden overheer sen. 16.20 t Rondom Tien: Afvalligen Henk Mochel praat met bekende en minder beken de mensen die de kerk de rug toekeerden. 17.10 Op verhaal komen in de Wester AflJakob en Jozef worden begraven. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.45 Eindexamenjournaal, na beschouwingen van de vandaag gemaakte eind examens. Vandaag o.a. Natuurkunde en Engels. Presentatie: Pieter Jan Ha- NCRV 18.00 Rowena en de zeehond. (Seal morning), 6-delige Engelse serie naar het ge lijknamige boek van Rowe na Farre. Afl. 2. Rowena heeft zich ontfermd over een jonge zeehond en al snel blijkt dat het een bij zonder dier is. 18.25 De Ducktales, tekenfilm serie van Walt Disney. Afl.: Dagoberto. 18.48 Alex, tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.19 XKerkepad, serie van ne gen afleveringen over de erfenis van eeuwen gods dienst. Afl. 1: Van Ooster beek naar Ede. een snoer van juwelen. 19.45 xJa, natuurlijk extra. Ka rin de Groot over de wilde zwaan in IJsland. 20.17 Different world, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Breaking up is hard to do. Valentijnsdag op Hillman College levert nogal wat gesneuvelde harten op... 20.43 Murder she wrote, serie. Afl.: Deadplan. Jessie woont de première bij van een toneelstuk dat op een van haar boeken is geba seerd en geschreven is door een oud-leerling... 21.32 Hier en nu, actualiteitenru briek. 22.12 m Adempauze. Organist Kees van Houten speelt enkele delen uit het „Or- gelbüchlein" van Bach. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Entree, gevarieerd cultu reel magazine geprsen- teerd door Doris Baaten. 23.30 Einde. NEDERLAND 2 TROS 16.00 TROS Dinsdagmatinee: De paden op. de lanen in (If you go down to the woods today). Engelse comedy uit 1981 van Eric Sykes. Met: Eric Sykes, Crispin Dexter, Wayne Brooks, e.a. Hop- man Pangbourne gaat kamperen met 8 padvin ders. Al snel raakt hij met Edison de rest van het ge zelschap kwijt en het zo vredige Tangle Woods ver andert al ras in een soort verkeersplein. 17.18 Dieren in het wild, natuur filmserie. Vandaag: De in telligente inktvis. 17.48 Familie Oudenrijn liedjes special gepresenteerd door Wilhelmina Dücker. TROS 18.25 xEten uit eigen tuin in formatieve serie. Afl. 1. Presentatie: Wim Ouds hoorn en Mireille Bekooij. 18.50 Sport in steentjes, anima- Jessica Fletcher (Angela Lansbury, foto) zit in New York om de première van een toneelstuk bij te wonen. NED 1 20.43 uur. FOTO: NCRV 19.02 19.27 20.00 20.29 21.40 22.10 23.00 tieserie van korte filmpjes over diverse sporten. Afl. 1: Voetbal. Kijk tv populair weten schappelijk programma. Alf, Amerikaanse serie. Afl.: Bijgeloof. Alf vernielt per ongeluk een boek, het geen volgens de tradities van Melmac ongeluk brengt als hij niet snel een rare daad verricht. NOS t Journaal. TROS Onze Ouwe, Duitse politie serie. Afl.: De verdachte. Geldkoerier Schenk is aan een rolstoel gekluisterd sinds hij is neergeschoten. Kort daarna wordt Saleske gearresteerd en regelt Leo Kress dat alle betrokkenen nog eenmaal naar de plaats des onheils komen. Het loopt anders dan hij dacht... TROS aktua, actualiteiten rubriek. t De fabriek serie. Afl. 8: De eenzame visser. Duel der piano's, registra tie van muzikale hoog standjes vanuit de Leidse schouwburg, gespeeld en aan elkaar gepraat door de pianisten Pim Jacobs en Louis van Dijk. NOS Journaal. NEDERLAND 3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. NOS 18.00 Palermo: anti-maffia, tweeluik over een bewe ging tegen de maffia. Deel 1. TELEAC 18.30 De twaalf provincies. Afl. 8: Noord-Holland: Lege Noorden, volle Zuiden. NOS 19.00 t|Het klokhuis. 19.15 Ti Jeugdjournaal. 19.25 TV-3, gevarieerd magazi ne. 20.00 Journaal. 20.29 Van Gewest tot Gewest. Onderwerpen: 1. De scho len in Bolsward. 2. De zwarte plak (toneelstuk over oorlog). 3. Gitarist Gi- tano Punkie. 21.07 Muziek uit Nederland. Afl. 4. Rachel Ann Morgan, mezzosopraan en Tan Crone, piano. TELEAC 21.32 Meer culture, documen taire over bevolkingsgroe pen in Suriname. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.00 Einde. ed <j T 1 Horizon Flipper, Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 27: Ramp in Evergla des (1). Juke Box. Arnold, (Diff'rent strokes), Amerikaanse jeugdserie. Afl. 54: Een mondje meer Met: Conrad Bain, Gary Coleman, Todd Bridges e.a. i Nieuws. Tik Tak animatieserie. Afl. I Dagboek van een clown 13- delige verhalenserie. Afl. 10: De zandkastelen. M.m.v. Luc i Carlos en Co Magazine waarin poppen vertellen wat kinderen willen weten. Van daag: Pitten. I Op het terras, seniorenmaga zine, Gepresenteerd door Con nie Neefs en Jan Borms. Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht. 5 Extra politieke tribune. Nieuws. D Buren (Neighbours), Australi sche serie met Francis Bell, Dasha Blahova, Peter O'Brien D Supersense. 7-deli^e Engelse documentaireserie. 9 Moet kunnen, populair muzi kaal programma. 5 Oogappel, maandelijks maga zine over kinderopvoeding. S Kunst-zaken. Nieuws. p Cannes - special. Nieuws over het filmfestival van Cannes 1989. 5 Camera. Magazine p So What? Fragmenten uit het festival „Jazz Middelheim I 1987". b 23.30Coda, Madi, van en door Tars Lootens, piano. T2 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. 2x7. Spelletje met Mark De- I mesmaeker. Programma-overzicht. Nieuws. Argus, praatprogramma, p Mayerling. Britse documentai- BF 1 b Vacaturebank, p Nouba nouba, met: Les Tripo- 3 Ziek Zack. I Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Lotto en Joker. Journaal en weerbericht. Actualitës a la une i Mussolini dans l'intimité, se rie. Nouvelles chroniques, oude journaalopnamen. Laatste nieuws en weerbe richt. Cinó-Club de minuit: Rosa la Rose, fille publique, Franse speelfilm uit 1985. Einde. 15.30 Jackpot, spelprogramma. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag: kinder programma. 17.15 Tagesschau 17.25 Das Nest, serie. Afl. Die Mus- terfamilie. 18.00 Urlaub - nicht nach Katalog. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten 18.52 Simon Simon, serie. Afl.: Wenn das Daddy wüsste. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 [^Tagesschau. 20.15 Die goldene 1, ARD-tv-lote- rij. Max Schautzer presenteert de derde trekking live. 21.00 40 Jahre Bundesrepublik Deutschland, Jubileumpro gramma met herinneringen, filmbijdragen, getuigen en ca baretfragmenten. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Kulturwelt: Filmfestspiele Can nes. Presentatie: Jürgen Kritz. 00.00 Tagesschau. 00.05 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.10 Einde. DUITSLAND 2 13.45 Einde. 14.45 Von Weimar nach Bonn: Das deutsche Wirtschaftswunder - aus Trümmern zu Rekorden, documentaire over de opbloei van Duitsland na 1945. 15.45 ZDF - Ihr Programm. Wer kennt sich aus in diesem Haus? Spelprogrmamma 15.55 Heute. 15.58 Alice im Wunderland, teken filmserie naar het boek van Le wis Carroll. Afl.: Das grosse Hundebaby. 16.20 Logo, jeugdjournaal. 16.30 Manni, der Libero, serie naar de roman van Peter Conradi. Afl.: Die Türken kommen. Met: Tommi Ohrner, Helde Keiler, Klaus Kindier e.a. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. Regionaal magazine. 17.10 (si Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Forsthaus Falkenau, Duitse serie. Met: Christian Wolff. Bruni Löbel, Gisela Uhlen e.a. Afl.: Fliessender Übergang (1). 18.20 Forsthaus Falkenau. Duitse Verslag van het filmfestival in Cannes, met aandacht voor de uitrei king van de Gouden palm. Voorzitter van de jury was deze keer re gisseur Wim Wenders, eerder win naar van deze prijs (foto). DLD 1 23.00 uur. FOTO: PR ie. Afl. Fliessender Über gang (2) Programma-overzicht, i Heute. i Die Reportage: Ein Fest für die Verfassung Vom Bonner Maerkplatz berichten, amuse mentsprogramma vanuit Bonn. i Chaos am Gotthard, Zwitserse tv-film van Urs Egger. Met: Ni colas Brieger, Katharine Kil- chenmann, Rolf Zacher e.a. Een man is op weg naar Zurich en neemt een lifster mee. Ze vertelt hem verhalen over de Gotthardtunnel, waar autorij ders op een bepaalde plek spoorloos verdwijnen. Op de bewuste plek stapt ze plotse ling uit. i Heute-journal. I Ein Grund zum Feiern? 40 Jahre Bundesrepublik, discus sieprogramma vanuit het Mu seum Koenig in Bonn. i Das Lied der Deutschen. Do cumentaire over de geschiede nis en betekenis van het Duitse volkslied. Heute. DUITSLAND 3 Sesamstrasse. i Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. (19 40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's), i Weltweit. MAZ ab, spelprogramma met Harald Schmidt, i West 3 aktuell. Plus 3, economisch magazine. Landesspiegel: Durchboxen, documentaire over de carrière van een jonge bokser uit Ah- Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending Tl Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst S2) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling BBC 1 15.15 IThe square peg, Engelse speelfilm uit 1958 van John Paddy Carstairs. Met: Norman Wisdom, Edward Chapman. Honor Blackman e.a. 16.40 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC met Andy Cra ne. Met. Chucklevision 17.10 Jonny Bridges kinderserie met Richard Holian. 17.25 Superted, tekenfilm. 17.35 Belle Sebastian, Franse jeugdserie met Mehdi in de hoofdrol. Afl. 8. 18.05 Know how. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal nieuws en weerbe- 20.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. Van daag opgenomen in Singapo- 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Mike Read, Peter Dean, Nick Berry e.a. 21.00 Whicker's world Living with Waltzing Mathilda, 10-delige documentaire serie. Afl.: Nor- then territory. Points of view, kijkersreacties. Nieuws. Regionaal nieuws en weerbe- 21.50 I 22.00 I 22 28 I richt. i Black Adder Christmas Carol, i Sportsnight met voetbal: Rous Cup: Engeland - Chili, i The Rockford Files, Ameri kaanse detectiveserie met Ja mes Garner in de hoofdrol, i Weerbericht. BBC 2 18.10 I 19.00 I i Under sail. i Nieuws en weerbericht. Aansl.: The waters of Bath, i Nieuws en weerbericht, i Regionaal nieuws en weerbe- i Birmingham. Afl. 6 (slot), i The way of the warrior. T'ai Chi. Horizon documentaireserie. Afl.: Biosensors. Forty guns to Apache pass, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van William Whitney. Met: Au- die Murphy, Michael Burns, Kenneth Tobey e.a. Een Kapi tein bij de cavalerie moet een groep kolonisten beschermen tegen aanvallende indianen. 20.35 Business matters. Informatie- 21.00 On the line. Serie over rand verschijnselen in de sport, zo als machisme bij voetbal en de manier waarop top crickers in de sensatiepers worden afge schilderd. 21.30 Split screen. Discussie-pro gramma. 22.00 Moonlighting, Amerikaanse serie met Cybill Shepherd, Bruce Willis e.a. 22.50 The enterprise culture. 6-deli ge serie over de ontwikkeling van het ondernemersklimaat, geïnspireerd door het bewind van Mrs. Thatcher gedurende de laatste 10 jaren. Afl.: Cros sing the divide. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 The late show. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.30 Einde. SKY CHANNEL Family Affair. Countdown By Sony Tape. Close. Eurosport - What a Weekl Atletiek. Golf. Rome Paardenshow. International Football. Arts Channel Programmes from Sky. Landscape Channel Program mes From Sky. SUPER CHANNEL 16.30 Hot Line. 18.30 The New Music Show. 19.30 Cannes Film Festival 20.00 Super Sports Night. 21.20 Gilette Soccer Scene. 21 45 World News. 22.00 Super Sports Night. 23.00 NBA Baketball. 00.00 The Mix. MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: Queen. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 European Top 20. 21.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Eurobreakout. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 16.05 Brèves. 16.10 Sylvie Des Trois Ormes. 16.30 La cuisine des Mousquetai- 16.45 Rècrèation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves et Métèo Européene. 18.00 L'Arbre. 19.00 Palmares Du Festival de Can- 20.00 Ciel mon Mardi. 21 30 La chance aux chansons. 22.00 Journal Tólèvisé. 22.30 Métèo Européene. 22.35 Sommet Francophone De Da kar. 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15 55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story 16.50 Rech und Schön 17.15 Die Preis is heiss. 17.45 Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Spezialisten unterwegs Amerikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.02 Karlchen. 19.10 High Mountain Rangers, Ame rikaanse serie. 20.00 Weerbericht. 20.10 Brust Oder Keule (L'aile ou la cuisse), Franse speelfilm. 22.00 RTL-Spiel. 22.05 Kuit-Tour. 22 10 RTL aktuell. 22.35 Mannermagazin M. 23.10 Kulturmagazin 10 vor 11. 23.40 Bellamy. 00.15 Betthupférl. 00.20 Einde. NEDERLAND 1 10.45 TV-fruitmand. 11.00 Einde. NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. EO 15.00 Mag ik 's met je praten 15.30 Jong geleerd. 16.00 De natuur van Noord-AMerika 16.25 Lassie 16.50 Kinderkrant. NOS 17.30 Journaal. EO 17.45 Eindexamenjournaal NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. VOO 16.00 S My little pony 16.10 Superted 16.25 Weird science 17.55 Bloopers. NEDERLAND 3 EDUC.OMR./NOT 09.00 lk(ke) en de rest. 09.30 Geef mij maar een boek 10.00 Einde. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. 17.15 Nieuws 14.15 Schoolslag 14.55 Allemaal beestjes 15.25 Thuiszorg 15.55 De Smurfen. 16.40 Florian. 17.30 Ar- DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.23 Kulturre- portage. 10.55 Wer spinnt denn da, Herr Doktor 12.10 Die andere Halfte. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 14.40 5 Teletekstoverzicht. 15.00 Tages schau. 15 05 Sinha Moca - die Toch- ter des Sklavenhalters. 15.30 s Wil lie and the poor boys 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Zirkusge- schichten. 16.45 Geschichten von anderswo. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Tagesschau. 10.23 Kulturre- portage: Die revolution tanzt 11.00 Das Grundgesetz wird 40 12.10 Die andere Halfte -Frauen die- se Welt 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Faszination Mu- sik 13.55 Von Weimar nach Bonn: Musik auf dem Lande 15.45 ZDF - Ihr programm 15.55 Heute. 15.58 Die Charlie Brown und Snoopy Show 16.20 Logo. 16.25 Hals über Kopf 16.55 Heute. 17.10 S Tele-lllu- BBC 1 10.00 Nieuws 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws 11.25 Children's BBC 11.30 Playbus 11.50 The Wombles 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. 12.05 House and home. 12.30 The journey. 13.00 Nieuws Aansl. Dallas 13.50 History man. 13.55 Regio naal nieuws 1400 Nieuws 14.30 Neighbours. 14.50 Discovering ani mals. 15.15 The long and winding road. 16.00 On the house. 16.35 Pink Panther 16.50 Childrens BBC 17.05 Mysterious cities of gold BBC 2 12.55 Teletekst. 13.15 Schooltelevi sie. 14.00 Business matters 14.25 Green claws 14.40 Schooltelevi sie. 15.00 Nieuws. 15.15 Holiday ou tings. 15.25 Paardenraces 16.50 Nieuws. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Paardenraces RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 VPRO: Borat. 21.02 De Radio Vereniging. 22.02 De Vlaamse connectie. 23.05 NOS Met het oog op morgen. 00.02 VARA Nagapen. 02.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VPRO: Plantage magazine. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor 19.03 Dubbellisjes. 20.03 Popkrant. 21.03 VARA's Vuurwerk. 22.03 VARA's Poppodium. 23.03 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit galante tijd. 20.00 Nieuws. 20.02 Telemann en Bach. 21.30 Literama. 22.20 Orgels in de Hanzesteden. 23.00-00.00 Liszt-Journaal. RADIO 5 18.10 NCRV Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PSP 18.30 KRO: Vertel met wat. 18.40 Taal en teken 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Trojaanse oorlog. 21.30 Van quantum tot quark. 22.00-22.30 Andiamo. REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16 02 Gesprek van de dag 17.02 Avond bladen. sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Als vanouds Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwe tenswaardigheden. Verder als Radio 1. Ra dio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010- 4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Liberaal vakverbond. 19.10 Actueel 19.33 Wijswijzer 20.03 Voel je thuis. 21.03 Chansons flambèes. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio BRT 2 18.10 Rock-ola. 20.00 Lukraak 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Nachtradio BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital. 19.00 Essay. 20.00 Dahlemer Messe, Schnebel. Symfonie nr.4, Ives. 22.00 De man met de haak, hoorspel. 23.15 Naklank. 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Radio I woensdageditie. 13.09 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.06 Binnenlandse zaken. 14.30 Klantenservice 15.45 Hallo, met de TROS. 16.06 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.04 Muziek terwijl u werkt. 11.04 Tineke. 12.04 Will wil wel. 14.04 Terug in de tijd. 15.04 Nederland Muziekland. 17.04 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 EO: Morgenstond. 07.04 Ronduit Music-time. 09.04 Muziek motief. 10.04 Expresso. 11.04 Country trail. 12.04 Praise. 13.04 VPRO: Toga Party. 14.04 Nozems-a-gogo. 16.04 Janssen en Jansen. 17.04 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Die letzten Dinge. 11.25 Pianomuziek. 11.55 C.Ph.E. Bach herdacht. 12.25 Promenade 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zuidpool Niemandsland. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 42.05 IKON: Het oog van de naald 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 RVU: Wijzer op 5. 15.00 NOS Meer over minder 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL - Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk 12.02 Van twaalf tot drie 15.02-16.00 Muziek Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazinè 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen. (tussen 10.00 en 11 00 Ruilbeurs). 12.03 Lunchpro- gramma 14.03 RR-Express: nonstop mu ziek 16.03-17.00 Getapt, cultureel café BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.10 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Goeiemorgen, morgen. 08.12 Koffers Co 10.03 Jos Ghijsen. 10.08 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made In Germany* 14.00 Dilemma, spel. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.30 Schoolradio. 11.30 In het spoor van Hugo Wolf. 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13^5 Festivan Neerpelt. 14.00 Emmanuel Pahud. fluit. 15.30 Symfonische schetsen en sprookjes. 16.00 Muzlekmakers.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17