De Munnik en De Merenwijk maximaal De Bruin op eenzame hoogte Ajax van slag af wassenaa: verneder braves ft Ir SPORT Cfiidóc Sou/tont MAANDAG 22 MEI 1989 PAGIN LEIDEN Door met de discus 67.22 meter te wer pen heeft Erik de Bruin opnieuw de Gouden Spike gewonnen. Zijn prestatie is goed voor een derde plaats op de wereldrang lijst. Door de sterke tegen wind werden de prestaties op de sprintnummers da nig gedrukt, hoewel dat Regilio van der Vloot en Yvonne van Dorp niet van imponerende tijden afhield. In een wedstrijd tussen twee heren benaderde Erik de Bruin zaterdag zijn twee we ken eerder gevestigde nationa le record tot op dertig centi meter. Met 67.22 meter noteer de De Bruin de derde wereld prestatie van dit nog prille at- letiekjaar achter Wolfgang Schmidt en uiteraard zijn ei gen record. Terecht dan ook dat De Bruin zijn vijfde Gou den Spike in de kast kan zet ten. De enige heer die nog enigzins in de schaduw van De Bruin kon staan was sprinter Regilio van der Vloot, de win naar van de Ter Specke bo kaal eerder deze maand. Op de Kulker derde LAREN - Han Kulker was tijdens de tweede mijl van Laren met een derde plaats de beste Nederlan der. In een tijd van 4.07,8 eindigde hij ruim twee se conden achter de Frans man Hervé Philippeau. De Europese kampioen op de 1500 meter (indoor) klopte de Portugees Mario Da Sil- va in de eindsprint. 100 meter kwam Van der Vloot als enige onder de elf se conden. Met ruim twee meter tegenwind noteerde hij 10.95 seconden en met een iets min dere bries bleef hij op de 200 meter zowel Rob van der Klundert als Ahmed de Kom voor. Verrassend op de 100 meter de winst van Peter Adams in de C serie (11.02 se conden) en de winst van Fred van Klaveren op de 200 meter in nota bene de D serie. Van Klaverens tijd van 22.01 se conden was sneller dan die van De Kom in de A serie en ook Frans Maas bleek bedui dend langzamer. Op de 800 meter hadden de mannen van de A serie niet echt veel zin. Boemelend kregen Hugo Kus- ters, Ton Baltus en Roelant Verbeek pas in de laatste me ters door dat Oscar Terrol in de B serie een beste tijd had neergezet: 1.51.74 minuut. Kusters werd toch nog de snelste, maar het verschil van 0,01 seconde was triest weinig. Bij de technische nummers winst voor Lino Pani (net als vorig jaar) met de polsstok, voor Roy Sedoc in de ver springbak en de pas uit de Verenigde Staten teruggekeer de Marcel Buunk bij het speer werpen. De Leidse deelnemers deden het naar behoren, al kwam Jaap Dirkx op de 200 meter nauwelijks tegen de wind in. Johan van Velzen wierp de speer naar een nieuw clubre cord van 47.26 meter, Gert Jan Faas scoorde 1.55.09 minuut op de 800 meter en Luuk Steen bergen maakte zijn debuut op dit niveau in de 3000 meter steeple chase met 9.32.40 mi nuten. De beste prestaties kwamen op naam van AAV- ers. Ruud van Maurik won de 110 meter horden in een knap pe 14.56 seconden en Martien van der Hoorn imponeerde op de steeple met een tweede plaats in 9.02.34 minuten. Op het bijnummer zag Dirk Maas- sen van den Brink zijn inspan ning om het snelwandelen te promoten beloond met een voortreffelijke wedstrijd. Ha rold van Beek won de 3000 meter in 12.33.09 minuten, Maassen scoorde een officieus veteranenrecord van 13.45.06 minuten. Bij de dames stal Yvonne van Dorp de show met haar tijden. Van Dorp deklasseerde alles en iedereen op de 100 meter (met nog steeds pittige tegen wind) met 12.17 seconden en op de 200 meter met 24.16 se conden. Marian Olyslager was op de 100 meter horden nog niet helemaal in vorm met haar 13.86 seconden, maar wel veruit de snelste. Op de 800 meter zette Anette Schutte de strijd naar haar hand en won in een keurige 2.05.89 minu ten, terwijl de beide spring- nummers nauwelijks boeiend waren: Monique van der Wei de begon het hoogspringen op 1.75 meter, waar alle overige dames al stokten. Voor Van der Weide hield het na die ene hoogte echter ook op. In de zandbak won Mieke van der Kolk door in haar laatste ver- tesprong 6.16 meter te halen. Deborah Dunant was met de discus goed op dreef, maar schokkend was de 52.24 meter zeker niet. GERT VELTHUIZEN LEIDEN Het Leider- dorpse De Munnik en het Leidse De Merenwijk gaven met de maximale 8-0 overwinning op nieuw gestalte aan hun kampioensaspiraties in dé overgangsklasse B. Hoofdklasse GTR/NIP Geleen I - Uni cum I 3-5 .Limburgs correspondent Lex Veenma kon een gelukkige zege voor de Unicummers melden. Lisa O'Neill boog te gen Mara Eijkenboom na one set all op miraculeuze wijze een 4-3 en 40-0 achterstand in de derde set om tot 4-4. In de afsluitende tiebreak was de Australische oppermach tig, 7-0. Ook de winst van Claire Wegink hing aan een zijden draadje. Janou Savel- koul pakte de eerste set op tiebreak en bereikte op 6-5 in de tweede set een match point. De gedachte aan een eerste zege in de hoofdklasse deed het punt verloren gaan, waarop de Tielse Unicum speelster met 7-6 en 6-0 toe sloeg. Joost Winnink bracht een 5-1 achterstand in de tweede set tegen Armand Custers nog tot 5-5 en 6-6 terug, maar verloor de tiebreak. Chris Vermeeren kon een 6-4 en 4- 1 voorsprong niet tot winst afwikkelen en verloor in drie delen van Stephan Koch. Na de dubbelspelen stond een 3- 3 tussenstand op het score bord. O'Neill en Wegink wonnen met 6-4, 6-4, Win nink en Vermeeren moesten na drie sets de opponenten feliciteren. Door de twee ge- mengddubbels in twee vlotte sets binnen te halen pakte de Noorlander/Asics-formatie tenslotte toch nog de volle winst en de tweede plaats. In deze afdeling boekte het Amsterdamse Popeye met Heieen van den Berg in de gelederen niet alleen een maximale 8-0 overwinning op het team van Voorschote naar Jos Koemans, Detec Mets, maar werd tevens een duidelijke koploper. De Ha genaars staan ineens geheel onderaan. Het Rotterdamse Z '67 wisselde door de 5-3 zege op Hilversum met deze ploeg van de derde plaats. Dekker Tennis I - Bosheim I 1-7 De Warmondse formatie is door het herendubbel van Michael van den Berg en Freek Tanis met 6-4, 6-2 win nend af te sluiten in ieder ge val van de hatelijke nul af. Van den Berg moest met 3-6, 5-7 de eer aan de beter bewe gende Wim Groeneveld la ten, Tanis veroverde de tweede set met 6-4 op Utrechter Jorn Dankaart. In de overige vijf partijen heeft alleen het damesdubbel Astrid Bouw/Madelijn Da- men in de eerste set op een 5- 3 voorsprong gestaan, de par tijen werden niettemin in twee sets verloren. In deze klasse gaat Leeuwenbergh na de 8-0 op het op de voorlaat ste plaats staande Joy-Mozai- ek onbedreigd op de titel af. Overgangsklasse A Unicum II - Juliana Hoorn I 4-4 Marceline Spaan en Jeanine Jünger openden met single winst, die door Martijn Krans tegen Marco Groot vergroot werd tot 3-1. Een verloren damesdubbel, maar winst van Krans met Wijnand Nuyts hielden de marge op 2 punten. Daarmee was de koek op, de beide mixen gin gen naar het Hoornse Julia na, dat met het gelijke spel feitelijk best tevreden was. ELTV Eindhoven III - Hil- legom I 5-3 Marcel Vink is na twaalf par tijen nog steeds ongeslagen. Ook tegen koploper ELTV III kon aan die status in de verste verte niet getornd worden. Adriaan Arends moest er in het enkelspel met 6-4, 6-4 aan geloven. De Hil- legommer won met Marco van Trigt het herendubbel met 6-3, 6-2, en stapte in de mixed met Cindy Berkhout na 6-3, 6-3 van het gravel. De drie punten tegen de onge naakbare Eindhovenaren brengt Hillegom echter nog niet in een veilige positie. Overgangsklasse B ACL de Munnik I - Festina III 0-8 Bionda Zonderop knalde ex- Leidse Juliëtte Grimbergen met twee maal 6-0 van de baan. Teammaat Kees-Jan Schuilenburg boekte eenzelf de score, terwijl Bert Bruin niet meer dan drie games af stond. Connie Baarends com pleteerde ditmaal het team, en met succes. Het enkelspel tegen de vroeger bij het Eindhovense Volley eerste klas spelende Xandra Dek ker werd met 6-2, 7-6 bin nengehaald. Ook in de dub bels werd geen setverlies ge leden. Victoria IV - Casino Noord- wijk I 0-8 De Munniks concurrent, op acht punten, startte mét drie papieren overwinningen, omdat een speelster bij Victo ria geblesseerd raakte. Trudy Groenman, Cees Heemskerk en René van der Wilk kwa men in de 'echte' partijen al niet in de problemen. Eg- mond staat door met 8-0 van Thor RW te winnen weder om gelijk met de Noord wij kers. De Merenwijk I - Hamba ken I 8-0 De koppositie van De Meren wijk is door dit maximale re sultaat nog rooskleuriger ge worden dan hij al was. Zes maal was er een simpele overwinning te noteren voor de Leidenaars, die Hans Tön- jann en Nathalie van der Voort hun single in drieën zagen winnen. Als Capelle een klein beetje mee wil wer ken, dan kan de titel volgen de week in eigen huis tegen Falcones II worden zekerge- steld. OLTC I - Shaile II 6-2 Het ondèraanstaande Shaile kwam er tegen OLTC in de meeste partijen niet aan te pas. De Oegstgeestse heren hadden erg weinig te stellen met hun opponenten, wat niet gezegd kon worden van de dames. Evelien Krul ver loor met 4-6, 5-7 haar single, waarna zij aan de zijde van Nancy Toole ook in het dub belspel het onderspit dolf. OLTC nestelt zich door deze ruime winst weer comforta bel tussen de andere midden moters. Suthwalda I - Dekker Ten nis II 2-6 Eric Snellenberg moest het enkelspel tegen de sterke Drent Jeroen Boogmans ge wonnen geven. Het tweede winstpunt voor de ploeg uit Zuidwolde kwam uit de mixed, die Nathalie van Lint en Erik Bakker voor Dekker tegen Matthea Kwint en Roe land Boekema niet tot een goed einde konden brengen. Nieuw Vennep I - De Mun nik II 2-6 De 'derby' tussen Nieuw Vennep en De Munnik II werd door de damessingles in Leiderdorps voordeel be slecht. De voor Christel Ver- woert ingevallen Jacqueline Paauw verraste Nieuw Ven- nepse Marijke Outshoorn met 7-5 in de derde set. Monique Langelaan bleef met 6-3, 7-6 Hans Tönjann heeft de smaak van competitlespelen weer te pakken. De kersverse Merenwijker scoorde 3-0. Rosemarie Verdegaal voor. De heren deelden de punten. Marcel van Rijn klopte naamgenoot Lolling met 6-4, 7-6, maar clubgenoot Rogier Liefbroer moest Munniker Thomas Koemans in twee sets gelukwensen. Het twee de Nieuw Vennepse punt kwam uit het damesdubbel- Falcones 1 - TEAN I 7-1 Falcones, de kampioen in spé, haalde in het recht streekse duel met naaste be lager TEAN fors uit. Bij de Alphenaren ontbrak Mare Nagelkerken, die nog niet was hersteld van een opera tieve ingreep aan zijn wang. Zijn afwezigheid scheelde een slok op een borrel, al ontbrak bij zijn teamgenoten de grote vorm. Alle enkel spelen gingen verloren, waarbij het verlies van Frank Liefbroer zijn eerste sinds drie jaar betekende. In de mixed met Margo van den Oudenrijn liet hij wel de ha telijke nul van het scorebord verdwijnen. Oranje TC II - de Boek horst I 5-3 Er had misschien een gelijk spel uit het vuur gesleept kunnen worden als Colinda Voskuil in haar 'mixed met Onno van Paridon niet werd gehinderd door een schou derblessure, die haar voor de beslissende derde set tot op gave noopte. Van Paridon was voor die tijd al goed voor twee overwinningen. Margot van den Haak voegde daar door een goede single een nuttig puntje aan toe. Pieter van Meel had winstkansen, maar wist deze niet te benut ten. Unicum III - Waddinxveen I 3-5 De schouderblessure van Wil den Hollander heeft de Lei- denaren van een beter resul taat afgehouden. Katwijkse Wil moest drie partijen ca deau geven, en zag alleen en opnieuw Mirjam Siemerink de één tegen één winnend af sluiten. Winst in herendubbel en de tweede mixed van Sie merink met Koen van Bem- mel bepaalden de 3-5 eind stand. Thor RW IV - Hillegom II 4-4 Thor en Hillegom speelden een afwisselende, gelijkop- gaande strijd met en tegen el kaar. Door de gelijke stand speelden zowel de Hillègom- mers als de Hagenaars zich wel definitief in de degrada tiezone. Leidse Hout I - Gendt I 3-5 Het service-probleem van Anne-Jan van der Meer gaat imposante vormen aanne men, want ook zijn overige slagen worden door dit euvel aangetast. Van der Meer weet de reden van zijn „fa len" wel:'„Het zit allemaal tussen de oren. Ik moet maar eens te rade gaan bij een haptonoom". Misschien weet Ruud Gullit nog wel iemand. Van der Meer verloor dus, hetgeen ook Fleur Meijer overkwam. Waldo Jansen en Henny Fehling trokken de zaken nog wel recht, maar in de dubbels ging het fout. Slechts de herendubbel werd in Winst omgezet. Tweede klasse De Munnik III - Zaandam I 3-5 De kleine kans, die het derde team van De Munnik nog op het kampioenschap had, is door de 5-3 nederlaag tegen koploper Zaandam I wel ver keken. Claudia Witteman en Monique Vermeulen gingen in drie sets ten onder. Onno Guinau won in twee sets zijn enkelspel, maar Perry Paauw kon het niet bolwerken. Mar co Smit zette zowel het he rendubbel met Guinau, als het gemengdubbel met Wit teman in winst om. Roomburg I - WOC Over- veen I 5-3 Eigenlijk kunnen de wed strijden van Roomburg wel schriftelijk afgehandeld'wor den. Joost van Leeuwen en Bub van der Zee (in drie sets) winnen de enkelspelen, de zusjes Van der Mey verliezen daarentegen. Het koppel Van Leeuwen/Van Marwijk zorgt voor een vast punt, waarna de damesdubbel met Ilonka van Riet en Lisette van der Mey als onzekere factor fun geert. De gemengde dubbel spelen zijn in de regel weer voor Roomburg. Tegen WOC was het weer niet anders al werd de damesdubbel nu verloren. Brederode II - Lisse I 4-4 De toch echt niet kinderach tige singelende Lissenaars kregen, op Elly Reeuwijk, na geen poot aan de grond tegen Brederode. De opgelopen FOTO: HENK SNATERSE averij werd echter knap her steld in de dubbelspelen, die drie punten opleverden. Al leen de mixed van Onno Wempe en Elly Reeuwijk fing verloren. 'orescate I - De Munnik IV 4-4 Toen Forescate halverwege een 3-1 voorsprong had be reikt, leek een Leiderdorpse nederlaag onafwendbaar. Na tasha van Schaik en Monique Gijben waren beide succesvol geweest, al moest Gijben te gen de taaie, maar puur de fensief ingestelde Jossy van der Hoeve haar volledige sla genarsenaal aanwenden. Marco Stals verloor tegen de hardslaande Hans van Bij- sterveldt, waarna John van Overloop kansloos was tegen Gert Jan Egberink. Opmer kelijk genoeg slaagde alleen het koppel Stals/Van Schaik er nadien in om De Munnik nog een puntje af te snoepen. Metselaars VI - Zee en Duin I 0-8 De suprematie van Zee en Duin kent dit seizoen geen grenzen. Metselaars kwam met drie B-2 spelers op de proppen, maar haalde zelden meer dan vier games in een partij. Diana Padt kreeg haar single cadeau, omdat haar te genstandster niet op tijd arri veerde. Jan Willem Lugthart haalde de angel uit de thuis club door Raman Henke, de beste Metselaar, in twee kor te setjes te elimineren. Vol gende week moet Zee en Duin in staat geacht worden zijn heerschappij te bekronen met het kampioenschap. Botesa I - Leeuwenbergh IV 6-2 In Bodegraven gaf Botesa het hoger geklasseerde Leeuwen bergh een behoorlijk pak slaag. Richard Plomp en Marleen Vink bleven onge slagen, terwijl Bianca Plomp en Mark Rijnbeek alleen in de single het onderspit dol ven. Casino Noordwijk II - Uni cum IV 7-1 Door de monsterzege op mede-degradatiekandidaat Unicum, ziet het er naar uit, dat Casino het verblijf in de tweede klasse met een jaar kan verlengen. Opvallend was de zege van Anton Will van Zoelen op Erik Bolten. Jeffrey Dümpel won in straight-sets tegen Martijn Royen en Francoise Velzel scoorde namens Unicum het enige punt door Renate van der Bent af te troeven. Derde klasse De Merenwijk II - KLTV Katwijk 1.3-5 Een gevoelige nederlaag voor koploper De Merenwijk, dat zo graag in het kielzog van de hoofdmacht de titel wil veroveren. De Katwijkers, die de laatste weken steeds beter gaan spelen, besloten de singles met 2-2 na winst partijen van Loek Vérhees (op Dave Wijnveldt na drie matchpoints) tegen, en Ma- riëlle van der Plas en won nen vervolgens drie van de vier dubbelspelen. Arnold van der Capellen was bij de Merenwijk alleen succesvol in de herendubbel. Sassenheim I - Hillegom V 4-4 De thuisclub verzuimde om De Merenwijk van de eerste plaats te verdringen. Roy Mooiman en Astrid Leyten wonnen in tegenstelling tot Jelle Rinzema en Leontien van Laarhoven hun enkel spel. De dames-,en herendub bel ging verloren, maar door sterk te mixen, slaagde de thuisclub er toch nog in Hil legom te achterhalen. Forescate II - De Kikkers I 5-3 Een belangrijke overwinning van de Vooschotens^ forma tie op het tot degradatie ge doemde Kikkers. De Nieuw Vennepse districtskampioene tot en met 14 jaar, Renée Crama, was te vast voor de altijd aanvallende Evelien Poell en Ben Duwel versloeg Felix Jespers. Maarten Soels, die met Jespers onnodig de dubbel verloor, triomfeerde over Marco Stork. Berty Koemans, met drie maal winst sterk op dreef, knokte zich langs de hardslaande Sandra Klint. Hazerswoude I - Unicum V 2-6 Het wilde dit maal niet zo vlotten bij Hazerswoude in de derby tegen Unicum. Titia van den Berg was als enige in staat om de Leidse furie te bedwingen. Met Karin van Reeuwijk behaalde zij haar tweede winstparij van de dag. Zoeterwoude I - Thor RW VII 4-4 Met Johan van Velzen als „joker" in de ploeg voor de afwezige Harold van Offe ren, calculeerde Zoeterwoude drie verliespunten in. Gert Jan Anker scoorde als twee de singelaar echter wel het beoogde puntje, wat tot een 3-1 voorsprong leidde omdat Tiny van Velzen en Florieke Westhof geen fouten maak ten. Anker en Van Velzen maakten het kwartet com pleet door de mixed winnend te besluiten. Vierde klasse Lisse II - Casino IV 7-1 De 'reserves' van Lisse gaan onbedreigd op de titel af. Het Noordwijkse Casino kon al leen in het enkelspel tegen Sandra Faas de traditionele eer redden. S'70 Woubrugge I - Nieuwe Sloot I 0-8 In de derby tussen het Wou- brugse S'70 en het Alphense Nieuwe Sloot waren de gas ten oppermachtig. De routine van de Ingrids, Chaudron en Tjho zegvierde over de jeugd van Jeanette Verberk en Ma rianne van Woerden. Paul bakker en Jan van leeuwen waren beter dan Joris van der Meulen en Arjan de Rooy Never Out I - Leimuiden I 4-4 Dineke Klein bezorgde de Hagenaars een koude douche met drie maal winst. Echtge noot Jan voegde daar een HD-zege aan toe. Never Out staat nog slechts met één punt voorsrpong op de eerste plaats. PETER KLEIN JELLE RAAP Uitslagen en stan den Zondag Hoofdklasse Afd. 1: GTR/NIP Ge leen I - Noorlander Bouw/Unicum I 3-5. Z'67 Rotterdam I - HLTC Hilversum I 5-3. Victoria Rotterdam I - Warande Ooster hout I 4-4, Detec/Mets II - Popeye GS lil 0-8. Stand: Popeye GS lil 26-6, Noorlan der Bouw/Unicum I 20-12, Z'67 Rotter dam I 19-13, Hilversumse LTC I 18-14, Warande Oosterhout I 13-19, GTR/NIP I 12-20. Detec/Metselaars II 10-22, Victoria Rotterdam I 10-22. Afd. 2: Joy-Moza Leeuwenbergh IC"" - ELTV s Warmond Osram/Bosheim I 1-7, Pelllkaan Tennis I - Thor RW I 1-7. Stand: Leeuwenbergh I 31-1, Thor RW Den Haag I 24-8, Osram- /Bosheim I 20-12, Zandvoort I 19-13, ELTV Eindhoven II 17-15, Pelllkaan Tennis I 10-22, Joy-Mozaïek II 6-26, Dekker Ten nis Warmond I 1-31 Overgangsklasse A Afd. 5: CC Zeeland I - Zandvoort II 1-7, Noorlander Bouw/Uni cum II - Juliana Hoorn I 4-4, Slttard III - Victoria II 3-5. BTCI Breda Bei|ertand I - Overburg II 3-3 afgebroken (18/6), Thor RW Den Haag III - Brunssum I 4-4, Nijmegen Quick I - Dash 35 Dor drecht I 4-4 Stand: ELTV Eindhoven III 26-6, Nijmegen Quick I 18-14, Hlllegomse TC I 16-16. Thor RW Den Haag III 16-16. Oud Beijerland I 14-16. Dash '35 I 14-18, Brunssum I 14-18, Overburg II 8-22. Overgangsklasse B Afd. 6: Thor RW Den Haag V - TC Egmond I 0-8, Maarssen- broeck I - Seghwaert Zoetermeer I 4-4, ACL de Munnik I - Festina III 8-0, Victoria IV - Casino Noordwijk I 0-8. Stand: ACL de Munnik I 30-2. Casino Noordwijk I 23- 9, TC Egmond I 23-9, Seghwaert I 16-16, Maarssenbroeck I 15-17, Thor RW Den Haag V 10-22, Festina A'dam III 7-25. Vic toria IV 7-25 Afd. 12: Falcones II - KSVV I 2-6, De Merenwijk I - Hambaken Den Bosch I 8-0, Capelle-Y I - OTC I 3-5, OLTC Oegstgeest I - Shaile Helmond II 6-2. Stand: De Merenwijk I 27-5, KSVV Schie dam I 20-12, Capelle a d. IJssel l 18-14, OLTC Oegstgeest I 16-16, Oranje TC I 16- 16, Falcones II 15-17. Shaile Helmond II 9- 23, Hambaken Den Bosch I 7-25. Afd. 13: Lelmonias IV - Qulck-Oldenzaal I 6-2, Topsplnners II - Heerenduinen II 6-2, Suthwalda I - Dekker Tennis Warmond II 2-6, Nieuw Vennep I - Inter Sport de Mun nik II 2-6. Stand: Lelmonias Den Haag IV 27-5, Inter Sport/de Munnik II 20-12, Dek ker Tennis Warmond II 17-15, Nieuw Ven nep l 16-16, Topspinners Enschede 16, Quick Oldenzaal I 15-17, Sut 11-21. Heerenduinen II 6-26 Afd. 14: Zandvoort III - DUNO I 7-1, Falcones Val- kenswaard I - TEAN Alphen a d. Rijn I 7-1, Oranje TC II - De Boekhorst I 5-3, Joy Mo- zafek IV - De Helze I 2-6 Stand: Falcones Valkenswaard I 25-7, Zandvoort III 20-12, de Helze Geldrop I 19-13. TEAN Alphen a d. Rijn I 15-17. Oranje TC II 15-17, de Boekhorst Noordwljkerhout I 13-19, DUNO Doorwerth I 11-21, Joy Mozaïek IV 10-22. Afd. 15: Merlenhove II - Vreden- burch I 2-6, Noorlander Bouw/Unicum III - Waddinxveen I 3-5, Thor RW IV - Hllle gomse TC II 4-4, Marquette I - Juliana Hoorn II 6-2 Stand: Vredenburch Rijswijk I 24-8, Marquette Heemskerk I 21-11, Waddinxveen I 20-10, Noorlander Bouw- /Unlcum III 18-14, Merlenhove II 16-16, Juliana Hoorn II 16-16, Hillegomse TC II 7- 25, Thor RW Den Haag IV 6-26. Afd. 16: Warande II Thor RW VI 8-0, Brederode I - Castrlcum I 3-5, Leidse Hout I - Gendt I 3-5, Badhoevedorp II - Ede II 2-6 Stand: Afd. 16: Warande Oosterhout II 25-7, Leidse Hout I 20-12, Brederode I 20-12. Badhoevedorp I" Amstelpark V 1-7 Afd. 10: De Munnik III - Zaandam I 3-5. Afd. 11: Amstelland III - Zandvoort IV 7-1. Heemstede I - Spatter I 4-4, Roomburg I - WOC Overveen I 5-3, Merlenhove V - Assumburg I 4-4 Stand: Spatter Wormer I 22-10, Amstelland III 22- 10. Roomburg Lelden I 20-12, WOC Over veen 18-14. Heemstede I 16-16. Zand voort IV 15-17, Assumburg I 9-23. Merlen hove V 6-26 Afd. 12: Bultenveldert I - Zoetermeer III 0-8, Brederode II - LTC Lis se I 4-4. Dash '35 III - Heemstede II 3-5, Forescate Voorschoten I - De Munnik Lei derdorp IV 4-4. Stand: Zoetermeer lil 29- 3, LTC Lisse I 22-10, Bultenveldert I 15- 17. De Munnik IV 18-14, Brederode II 15- 17. Forescate Voorschoten I 12-20, Dash A'dam III 9-23. Heemstede II 8-26. Afd. 13: Metselaars VI - Zee en Duin I 0-8, Krimpen-Y I - Capelle-Y II 6-2, Seghwaert II - Be Quick Maassluis I 0-8. OLTC Oegst geest II - Be Quick Gouda I 4-4. Stand: Zee en Duin Katwijk I 29-3, Be Quick Maassluis I 23-9, Krimpen a d. IJssel I 22- 10, Be Quick Gouda I 16-16, Capelle a Metselaars Scheveningen 7-25. Afd. 14: Be II - Zoetermeer II 1-5 - Leeuwenbergh IV 6-2, d. 14: 20-12, Be Quick Maassluis II wenbergh IV 17-15, Delftse TB I 16-16, Casino Noordwijk II 12-20, Oranje TC III 10-22, Unicum Leiden IV 8-24. Derde klatee Afd. 20: Hlllegomse TC IV - Joy-Mozaïek IX 7-1. Afd. 22: In den Boog- aerd I - Haarlem II 4-4. Sassenheim I - Hll legomse TC V 4-4, De Merenwijk II - KLTV Katwijk I 3-5, Forescate Voorschoten II - de Kikkers Nieuw Vennep I 5-3. Afd. 23: Hoofddorp IV - OTC V 4-4, Oude Eik II - Merlenhove VI 3-5. Van Nispen De Zllk I - Nieuw Vennep II 4-4, Hazerswoude I - Uni cum V 2-6. Afd. 27: Laatjes Kaal II - Schie- broek I 4-4, CC II - Waddinxveen II 5-3. E'68 Brlelle I - De Munnik V 2-6. Zoeter woude I - Thor RW VII 4-4. Vierde klatee Afd. 38: S'70 Woubrugge I - Nieuwe Sloot I 0-8. Afd. 44: Never Out I - Leimuiden I 4-4 LEIDEN Ajax was in de thuiswedstrijd tegen VCC 2 volkomen van slag af en kreeg daar, ondanks goed fieldwerk, uiteinde lijk de rekening van ge presenteerd. Tegenover het nette, maar ze ker niet sterke bowlen van de bezoekers kwamen de Oegst- geestenaren, die begonnen met batten niet verder dan 67 runs all out. Uitzondering op het matige slagwerk van de gast- formatie vormde Anton Jacobs die 22 runs sloeg. Ook bow lend was Jacobs zeer goed op dreef (2 wickets voor maar 16 runs), maar na een zeer goede opening van het fielden (2 wickets met slechts 7 runs) vielen de volgende drie wic kets te laat om een nederlaag te voorkomen. Na het vijfde wicket volgde er geen verder wicketverlies meer voor de gasten, die ondanks het scher pe fielden van de Ajaxieden met verdedigend batwerk de overwinning naar zich toe sleepten. Joll Inl yo Van Egmoi vierde in klassieker LEIDEN Hans vai mond finishte zaterdag- vierde amateur in de Schipholronde. Rijnsburger ging in d nale alleen weg, kreeg uiteindelijk vijf man mee. Van mond won daarna wèSTE sprint achter een dr ontsnapte renners uit groep. Etienne Ver jé werd gisteren tweede iteer de nieuwelingen in Srs daardbuiten. c0_ Dt Tijdens de eerste ronde zestig kilometer bleef het 8 ton in de Schipholronde bij elkaar. Pas in de tv omloop viel het peloton de Ringvaart in stukken een. Van Egmond plaatste J? in de tweede waaier, reed alleen het gat dicht de eerste groep van vij renners. Deze kopgroep twaalf bleef goeddeels tol de finale bijeen. André H vorst uit Lisse moest de groep laten gaan. De onl ping van de wedstrijd pas na 160 kilometer Swift-Casba renner Van mond zélf ingeluid toen h leen de groep ontvluchtt< tien kilometer kreeg hij sluiting van vijf anderen onderling middels een vuur van demarrages de om de overwinning aangii Van Egmond had daarbi geluk niet aan zijn zijde een drietal renners ontsn want in de sprint had de R burger zeker kansen gt De klassieker werd uitei lijk gewonnen door Kops, die in Zwanenburg Rijkenberg de baas bleef, van Egmond won na 193 meter de sprint van de ac volgers, zodat hij als over de streep kwam. In de wielerronde van daardbuiten veroverde E ne Vergeer gisteren wéér plaats op het erepodium Warmonder eindigde als i ging bovendien rr leidersprijs naar huis. Hassing uit Noordwijk eii de daar nog als achtste. B junioren plaatste Robert uit Sassenheim zi< de kopgroep en finishte di als zesde. Barry de Ruiter Schijndel de achtste bij de nieuwelingen. Ooi liefhebbers werden weekeinde goede resul behaald. Leidenaar Goossen sprintte zaterd; de Ronde van Oud-Beije als derde over de meet. F Evelein en Piet Kralt redi wielerparcours Evelein werd zevende, t< Piet Kralt als tiende fini Cees van Haastregt en Schoelink zochten een zw der parcours op. In de B van de Paasberg kwam Haastregt als zesde even clubgenoot Schoelink ove meet. Laatstgenoemde eii de als negende. LEIDEN De eerste klas van de nationale honkbali petitie begint steeds aar< te worden. Tenminste Wassenaar, dat dit weeke'b'u' de Goudse Braves zoekspe oof Voor de ICL Alphians wai een vervelend weekeindt een recordnederlaag RCH. Zaterdag had Wassenaar innings nodig om een beet slag te komen. Hoewel de ten uit Gouda een 1-0 i V sprong genomen hadden i-" eerste slagbeurt, waren meeste slagmensen van 01 thuisploeg met hun gedacen niet bij het maken van puien Pas nadat Tim van Mongnc homerun had geslan werden de mannen wakkt e 1 werd in een gestaag tempero overwinning binnen geh jrt: Dat er nog acht innings ne speeld zijn, werd achtera een vergissing gezien. vergissing die zondag in I da rechtgezet werd. Tim Montfort (2x) en Marcel Si pers sloegen de bal over hek, maar werden door Westgeest overtroffen, geest knalde met drie mi de honken de bal tegei hek, maar hard genoeg o Grand Slam te laten not Na zeven innings was het voor de Wassenaar. R De ICL Alphians hadder ie slechter te verduren. RCH uit Heemstede kwaï m 4sp an zorgde na zeven innings een 26-2 nederlaag, unieli de Alphense sportlaan. Iri( return was het veld weer maal bij de les en werd verlies beperkt gehoudei 5-2. In de hoofdklasse van het. Den Haag heeft Ade^1 de smaak van winnen te 'e ken en bond het Wassen aan de zegekar. Mede doo meruns van Rob van Re Edwin van Benten wen v 11-7. De Key Town H moesten na vorige week nieuw fors verlies incass Tegen het Haagse Laakk~~ tier werd het 17-7. De regio's" van de de AlpF6 wonen hun wedstrijd het lastige Robur met 18- Erik de Bruin balt zijn vuist. Hij is blij met zijn discusworp van 67.22 meter en de vijfde Gouden Spike. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18