FC Den Haag wil nu versterkingen leldóü&ywumt ra*6 lekken weer terug n Wembley-stadion SPORT 14 15 16 17 18 ffraaie prestatie van olfer Ruud Bos VOLGEND SEIZOEN SPELERS IN BEHEER VAN SPONSORS VANDAAG 18 Persoonlijke schrijfmap MAANDAG 22 MEI 1989 PAGINA 13 INTICELLO Ruud Bos heeft een voor Nederlandse begrippen 257 rekende prestatie geleverd door in het toernooi om de open Italiaan- lysSl plftitel in Monticello op de gedeelde zestiende plaats te eindigen. De arige Hilversummer, die onlangs ook góed presteerde op de Belgi- titelstrijd, kwam tot een totaal van 282 slagen. Dat was slechts ne- slagen meer dan de Ierse winnaar Ronan Rafferty. Bos, die een wz) itatie had gekregen, liep gisteren een voortreffelijke laatste ronde. mkwam uit op 68 slagen en moest van de spelers in de top tien in die S de alleen Rafferty (65) en de Nieuwzeelander Nobilo (67) voor zich "U den. Bos had drie slagen minder nodig over de laatste achttien holes de vermaarde Spaanse prof Severiano Ballesteros, die gedeeld zes- werd met 279 slagen. Ballesteros was als nummer één op de wereld- glijst veruit favoriet in Monticello. Het was al een goede prestatie Bos, dat hij zich met een totaal van 141 (70 en 71) had weten te m yjalificeren voor de volgende ronden. De derde rondgang was iets ider gaaf (73), maar Bos herstelde zich fraai op de laatste dag. Tennisser kan zich bijna niet meer verzekeren PARIJS Tennissers blijken dure klanten voor de ver zekering. Het gevaar van langdurige blessures is zo groot, dat, de tennisvakbond (ATP) geen verzekerings maatschappij meer bereid heeft gevonden het medisch risico te dragen. Dit ondanks het feit, dat de ATP dertig maatschappijen had aangeschreven. De huidige ziektekosten-verzekeraar heeft het contract opgezegd, nadat was gebleken dat de uitgaven het dub bele bedroegen van de premies. Een proftennisser be taalde op jaar-basis ruim 3.000 gulden. De ATP wil best een hogere premie bekostigen, maar zelfs dat heeft niet geleid tot enige belangstelling bij de verzekeringsmaat schappijen Vooral de claims van degenen, die wegens lichamelijke problemen vroegtijdig hun tennis-carriere hebben moeten opgeven, zijn uitzonderlijk hoog. De ATP wil door een scheiding aan te brengen tussen actie ve en niet(meer)-actieve tennissers het pakket aantrek kelijker maken voor de verzekeraars. Wereldrecord na 32 jaar MOSKOU De 28-jarige Sovjet Joeri Loepalenko heeft gisteren bij wedstrij den in Moskou één van de oudste we reldrecords in het wielrennen verbe terd. Op de baan in de Russsische hoofdstad, op 600 meter hoogte, reed Loepalenko in een uur 48,035 kilome ter. Hij verbeterde daarmee de presta tie van de legendarische Italiaan Ercole Baldini met ruim anderhalve kilome ter. Op de baan van Milaan kwam Bal dini op 19 september 1959 tot 46 kilo meter en 393 meter. Het wereldrecord bij beroepsrenners is in handen van de Italiaan Francesco Moser die in Mexico, op hoogte, tot meer dan 50 kilometer kwam. )k presteren ICHELEN Ruud Krol •dt de nieuwe trainer van Mechelen. Hij volgt bij de ïpioen van België Aad de i op, die er ruim drie jaar ef is geweest. De oud-Aja- d, met 83 interlandwedstrij- recordhouder van Neder- i, was niet eerder als oe- meester actief. De Mos ver bet naar een andere Belgi- topclub, Anderlecbt. lol, die als speler onder meer pwam voor Ajax, Napoli en as bij KV Mechelen ]t de eerste kandidaat. Voor- Cordier benaderde de fmeen Lucescu, en zette ma zijn zinnen op PSV- ner Guus Hiddink. De laat- bleek financieel haalbaar, r kreeg van de Nederland- I kampioen geen toestem- lig onder zijn nog lopende Itract uit te komen. Idier sprak na de aanstel- ^van Krol echter niet van „Ik zie geen verschil lijvoorbeeld Johan Cruijff frie Haan. Die kwamen als fenmeester ook uit het niets konden zich onmiddèllijk niveau handhaven. Ik ver- :ht dat Krol dat ook kan", ol wacht de moeilijke taak Mos op te volgen, die van club uit de provincie een |formatie maakte. De Hage- Éwon met KV Mechelen •elgische beker, de Europa II, de Super Cup en uit- elijk de titel. Hij neemt ruzie afscheid van de l met de Nederlandse spe- Bosman, Rutjes, Koeman, Ifkens en Den Boer. Met Irzitter Cordier is hij nau- lijks nog „on speaking Mos heeft veel bereikt", |Krol, die gisteren het con- tekende. „Het zal lastig i-den hem op te volgen. Hij Ift hier iets neergezet, het is mij dat uit te bouwen. Het is nog te vroeg om r uitspraken over te doen. iieb nog geen inzicht in de lelijkheden van KV Me en. Het uitgangspunt is in geval de huidige successen rolongeren". DEN HAAG Met een klinkende overwinning van 6-0 op Heracles heeft FC Den Haag gistermid dag voor zo'n 12.000 toe schouwers getoond te goed te zijn voor de eer ste divisie. Waarmee, zo onderkent ook trainer Adriaanse, nog niet is ge zegd dat de promoven dus ook op waardige wij ze kan meedraaien bij de nationale voetbaltop. Hij presenteert dan ook deze week bij het bestuur een verlanglijst met tien na men van voetballers die de selectie van FC Den Haag moeten aanvullen. Daarvoor heeft Adriaan se ook rondgeneusd bij PEC, de club die hem vorig jaar ontsloeg en uitgerekend op de dag dat FC Den Haag promo veerde, o ironie, officiéél uit de eredivisie kelder de. Hoewel alleen al het duel van gisteren goed was voor een recette van 85.000,00 zit FC Den Haag voor het ko mend seizoen nog lang niet op rozen. Daarom heeft het bestuur van de, nu weer, ere divisieclub vergaande plan nen ontwikkeld, die erop neerkomen dat een select ge zelschap sponsors eigenaar wordt van minstens twee nog aan te trekken spelers. Co Adriaanse (van wie het bestuur het nog één jaar doorlopende contract zo snel mogelijk wil „openbre ken") heeft onder meer zijn oog laten vallen op „een type als Jerry Cooke", die echter nog een jaar aan PEC is ge bonden. Nu de Zwolse club is gedegradeerd, zal FC Den Haag niet nalaten te profite ren van de voorspelbare leegloop, die onder meer de razendsnelle Edwin van An keren en de van Feyenoord gehuurde Hagenaar Ed Roos in het Haagse vizier brengt. Adriaanse zoekt echter voor al naar aanvallende linker middenvelders, nadat hij al 1 vroeg in het seizoen John Feest. Ook Wethouder Jack Verduyn Lunel (rechts) heeft zich met zijn dochtertje in het feestgedruis in de Haagse kleedka mer gestort. FOTO: MILAN KONVALINKA Bram Rontberg de sloot in DEN HAAG Wisselspeler Bram Rontberg belandde gister middag tijdens de viering van de promotie van FC Den Haag in een stinkende sloot naast het Zuiderpark stadion. De in middels keurig in het FC Den Haag-kostuum gestoken Delf tenaar „dolde" na afloop van de wedstrijd net buiten het sta dion met één van de supportersterwijl hij aan de slootrand stond. Een andere Haagse fan duwde beiden in het zwaar vervuilde water, waarbij Rontberg onder meer een sleutelbos kwijtraakte. Frans Danen verbasterde de naam van de onfor tuinlijke wisselspeler daarop spontaan tot „Strontberg". Direct na afloop van het duel FC Den Haag-Heracles stroomde het veld in het Zuiderpark vol met enthousiaste fans, die zich tussen de bedrijven door nog even meester maakten van kle dingstukken en andere attributen van de spelers. FOTO: MILAN KONVALINKA rust kon worden geklonken en gegeten op het succes. Als één van de weinige regie foutjes bleek de bus echter niet op de afgesproken plaats aanwezig te zijn, waarna se lectie en begeleiders zich in arren moede maar met eigen vervoer naar Sassenheim be gaven. Stoop In hetzelfde restaurant waar ex-voorzitter Dé Stoop drie seizoenen geleden (na het toenmalige ongeslagen kam pioenschap) furore maakte als drummer tijdens een toe spraak van Pim van de Meent, gaven nu de respec tieve opvolgers Werkhoven en Adriaanse de toon aan. Stoop stapte gistermiddag wel vol trots door de met al coholische drank besprenkel de kleedkamer van FC Den Haag, om te onderstrepen dat hij, en niemand anders, aan de basis heeft gestaan van het hernieuwde Haagse suc ces. Het was inderdaad Stoop die, alvorens tot zijn spijt de fakkel over te dragen aan Hans Walraven, Co Adriaanse naar het Zui derpark haalde. „En Stoop van den Hoogenband voor die rol een brevet van onver mogen had opgeplakt. De Haagse trainer wilde gisteren bevestigen noch ontkennen dat hij ook interesse heeft in Alfons Groenendijk, de voor malige Leidse linkspoot van FC Den Haag, die met Roda JC Europees voetbal is mis gelopen. Eigendom Bij een eventuele terugkeer van spel- en sfeermaker Groenendijk zou juist hij één van de twee kunnen zijn die niet op de loonlijst van FC Den Haag komt te staan, maar eigendom wordt van één of meer sponsors. Daar mee keert FC Den Haag te rug bij de situatie van een achttal jaren geleden, toen Guido Pen en Aitze Bouma via deze later vooral (via Hans Kraay) door Feyenoord overgenomen financiële con structie uitkwamen voor FC Den Haag. Interim-bestuurs lid Ton Smit, tevens voorzit ter van de geldschieters-club „business to business", liet gisteren doorschemeren dat de verbeterde contacten met bedrijfsleven er voor komend seizoen toe kunnen leiden dat een twee tal spelers „van twee a drie ton" op deze wijze kunnen uitkomen voor FC Den Haag. Niet alleen de verhouding met (kandidaat-)sponsors (en buurman ADO) is er evenre dig met de successen op voor-" uit gegaan, maar ook de ge meente Den Haag toont bijna met de week meer interesse in de gunstige ontwikkelin gen in het Zuiderpark. Bur gemeester Havermans deelde gistermiddag dan ook volop in de feestvreugde, waarbij hij na afloop in de Haagse kleedkamer het spelersge zang trachtte te overstemmen met een toespraakje. Dat deed later, met zijn dochter tje op de arm, ook wethouder Verduyn Lunel (onder meer sportzaken), die vervolgens ook te gast was bij het feest diner van FC Den Haag in Sassenheim. Na een aflei dingsmanoeuvre van spelers en bestuur in de richting van rTiotel Hoornwijck was het de bedoeling dat het gezelschap per bus zou worden vervoerd naar het stijlvolle „Oude Ko ningshuis", waar in speelt nog steeds een belang rijke rol op de achtergrond", aldus bestuurslid Loek van Driel gisteren, als verklaring voor de prominente positie van de Amsterdamse liften- fabrikant. „Stoop sponsort niet alleen jaarlijks twee ton; hij advise.ert ook nog regel matig bij de totstandkoming van contracten en zal dat ook blijven doen". Loek van Driel verwacht dat FC Den Haag, al dan niet na overleg met Stoop, op korte termijn ook zal rondkomen met Frans Danen, Ron de Roode en Martin Jol, de eni ge drie Hagenaars die hun verbintenis nog niet hebben verlengd. Nu FC Den Haag het eredivisieschap heeft vei liggesteld is de kans groot dat Danen gehoor zal geven aan de oproep van supporters, die via een spandoek lieten we ten: „Danen hoort bij Den Haag". Bouwens Martin Jol is het met FC Den Haag al eens over de op voet bal betrekking hebbende as pecten van zijn nieuwe ver bintenis, maar hij wacht nog op invulling van details om trent zijn maatschappelijke toekomst als voetbalmake- laar. „De kans is heel groot dat ze komend seizoen alle drie bij FC Den Haag spe len", aldus Van Driel giste ren. Minder zekerheid is er omtrent de voor 15.000 gul den aan Haarlem verhuurde Karei Bouwens, die een aan bieding van FC Den Haag naast zich heeft neergelegd. De nieuwe club van Barry Hughes heeft een optie tot koop op Bouwens en lijkt be reid daarvoor de gevraagde 60.000 gulden neer te tellen. Naast deze mogelijke bron van inkomsten kan FC Den Haag de komende twee sei zoenen ook blijven rekenen op de inbreng van shirtspon sor Favoriet, die gisteren een groot deel van dé vrolijke omlijsting van het duel be kostigde. Als komend seizoen alle wedstrijden van FC Den Haag zo sfeervol verlopen als gisteren, hoeft het experi ment met de voetbalpas niet eens te worden gestart. Maar brandend toiletpapier, een over Midden-Noord heen en weer gegooide zware plastic ton en een forse vechtpartij buiten het stadion, maken de vrees gerechtvaardigd dat FC Den Haag in de eredivisie niet alleen op sportief gebied een moeilijk seizoen tege moet gaat. ROB LANGEVELD lan Rush bezorgt Liverpool FA Cup Van Poppel blijft bescheidenheid zelve Lugdunum degradeert Pernix pakt titel op overtuigende wijze juk tl De Bruin op eenzame hoogte De Munnik en De Merenwijk maximaal Vitesse als promovendus naar nieuw stadion Forum DEN HAAG Vitesse en FC Den Haag zijn gepromoveerd naar de eredivisie. Overwin ningen op respectievelijk Hel mond Sport (3-1) en Heracles (6-0) zorgden ervoor dat beide ploegen met nog een wedstrijd te spelen buiten bereik kwa men van nummer drie, Excel sior. Vitesse en FC Den Haag hebben beide een eredivisie- verleden. Er is één groot ver schil. FC Den Haag speelde vorig seizoen nog op het hoog ste niveau. Vitesse voor de laatste keer in 1980. De Arnhemse ploeg had ambi tie. maar was minder gelukkig in het beleid. De club, die dit weekeinde 97 jaar bestaat, had in negen jaren in de eerste di visie zeven trainers. Wullems, Looyen. Clemens Westerhof, Dorjee, Kowalik, Overweg en Bert Jacobs. De laatste slaagde er eindelijk in het doel, de ere divisie, te halen. In al die seizoenen was de ze vende plaats, twee jaar gele den, het hoogst haalbare in de eerste divisie. Onder het bewind van de ambitieuze voorzitter Karei Aalbers begon de tijd echter te dringen. In Arnhem wordt op korte ter mijn begonnen met de bouw van het modieuze Forum-sta dion. INDEN Nog voor de Idstrijd van het Engelse |&tbalelftal morgen te ll Chili wordt het veld tl het Wembley-stadion ler afgezet met hekken. I afrastering was spe- |al voor de finale van de Cup tussen Liverpool Everton ontmanteld. Ider druk van de ramp in 1 Hillsborough-stadion in leffield, waar op 15 april 95 [terpooi-supporters voor de ive finale tegen Notting- pn Forest werden doodge- bkt, had de Engelse bond 1 hekken op Wembley laten {ghalen. De bond zette extra ordebewakers in, (jiar dat aantal was te ge- g om invasies van suppor- 3 te voorkomen. [oor deze wedstrijden gol- i bijzondere omstandighe- verklaarde Les Wal- hoofd veiligheid van de bond. „Voor ons was een wedstrijd, die wij joit konden winnen. Als er Jkken gestaan hadden en '(had maar één onbenullig fcidentje plaatsgevonden, waren we onder de kritiek bedolven". „Gelukkig is er niet gevoch ten, hoewel er toch suppor ters op het veld waren. Ik moet toegeven, dat er weinig voor nodig was geweest om de zaak te laten escaleren. Dit was een eenmalige ge beurtenis. De hekken komen weer terug, maar ik blijf er bij dat wij er goed aan heb ben gedaan ze voor deze fi nale te verwijderen". Graham Kelly, verantwoor delijk voor de p.r. in de En gelse bond, vond het gedrag van de supporters, die het veld inrenden, nog juist bin nen aanvaardbare grenzen. „Voor zover bekend was er geen sprake van kwaadaar dig gedrag. Het was jammer dat een aantal supporters te enthousiast werd, maar de overgrote meerderheid ge droeg zich voorbeeldig". Goede harmonie Coach Kenny Dalglish van Liverpool vond dat alles in goede harmonie was verlo pen. „Ik heb niet de indruk dat er problemen zijn ge weest. Als het een rugby wedstrijd was geweest, had niemand een woord verspild aan die paar supporters, die het veld opkwamen". Dal glish greep zelf een paar fans in de kraag, voordat die het winnende doelpunt van in valler lan Rush op het veld konden vieren. In de eerste helft klommen diverse Liverpool-supporters over de lage barrière naar de atletiekbaan en gingen daar in de zon liggen. Nog voor de rust volgden honderden an deren dat voorbeeld en in de pauze lag er een kleine dui zend man op het tartan. De bond liet extra ordebewakers aanrukken om de groep on der controle te houden. Dat bleek een vrijwel onmogelij ke opgave en na de gelijkma ker van Everton in de slot minuut van de reglementaire speeltijd werd het cordon doorbroken en het veld be stormd. Onregelmatigheden deden zich daarbij niet voor. Na een oproepvan de speaker en Dit beeld is wat de FA betreft eenmalig. Na de ramp in Sheffield van 15 april werd besloten op Wembley de hekken weg te halen. Ze staan er morgen weer. FOTO: ERA aanmaningen van de spelers actief. De spelers van Liver- beklimmen om de Cup af te zochten ze hun plek op de at-pool hadden door de opdrin- halen. Op hun ereronde wer- letiekbaan weer op. Pas na gende menigte moeite de den ze vergezeld door zo'n afloop werden ze andermaal trappen naar het bordes te twee duizend supporters. Deze volwassen schrijfmap is voorzien van een slot en daar om uitermate geschikt voor uw privécorrespondentie. U vindt er een blocnote, een uitstekende balpen en ruimte voor postzegels en enveloppen in. Deze map is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abon nee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: I I j Adres: Postcode/plaats: Telefoon Voor!.: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de persoonlijke schrijfmap naar. Naam: (voor controle bezorging) Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 948, 2500 VD Den Haag 1 I I I I I I I I I Ceidóë Oowio/nt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13