Zweten voor geschiedenis e kunnen eigenlijk iets meer doen" oorzitter voorziet opbloei SER tf ESQ -»■ "V" Een haringkraam op 13 kilometer hoogte evolutionaire methode gifgrond te reinigen NENLAND OeidóaOounnjnt ZATERDAG 20 MEI 1989 PAGINA 3 :etal hoort vijftien tegen zich eisen [EN Officier van justitie mr. van Rossum-Broos heeft gisteren Lgje rechtbank in Zutphen 15 jaar ge- ®In.isstraf geëist tegen twee mannen. Zij ,i ervan verdacht vorig jaar een man •t leven te hebben gebracht, waarvan iffelijk overschot bij toeval werd ge- i door een medewerker van het Gel- Landschap in de bossen bij Beekber- de Veluwe. Het was enkele maanden or een halve meter diep begraven uwjdoor vossen op zoek naar voedel opge- en aangevreten. Omdat de vingers een redelijke staat verkeerden kon >ntiteit van de man naar aanleiding in vingerafdrukken snel worden vast- De man werd vermoord omdat hij in de eisen van de drugsmafia vol- Justitie wil ook de winst van criminelen DEN HAAG De ministerraad is gisteren ak koord gegaan met een wetsvoorstel dat het mó gelijk moet maken illegaal verkregen winsten van criminelen af te pakken. Justitie hoopt be paalde vormen van criminaliteit zoals drugs handel en milieumisdrijven effectiever aan te kunnen pakken door criminelen in hun porte monnee te pakken. Bij deze misdrijven nemen de daders vaak bewust het risico van straf om na enige tijd weer over de buit te kunnen be schikken. De procedures van het delict en „af romen" van de winst uit zeer ernstige delicten staan los van elkaar. Naast het gewone straf rechtelijke onderzoek komt er een strafrechte lijk financieel onderzoek (sfo). Tot uiterlijk twee jaar na de veroordeling voor het strafbare feit kan het openbaar ministerie de winsten er uit aanhangig maken bij de rechter. Hoge Raad buigt zich over kruisraketten DEN HAAG Voor de Hoge Raad der Nederlanden, het hoogste rechtscollege van ons land, diende gisteren het proces van de stichting „Verbiedt de kruisraket ten" tegen de Staat. De centrale vraag in deze zaak is of het gerechtshof in Den Haag de vorderingen van de stichting op juiste gronden heeft afgewezen. Eén van die gronden was dat het plaatsingsbesluit niet in strijd zou zijn met het volkeren recht, in tegenstelling tot wat de stichting had betoogd. Met genoemd arrest vernie tigde het gerechtshof het vonnis van de rechtbank in Den Haag, die zichzelf onbe voegd had verklaard om een oordeel te geven over het plaatsingsbesluit. De Hoge Raad zal waarschijnlijk pas na de zomer een uitspraak doen. Volkstelling van de baan DEN HAAG De volkstelling in ons land is definitief van de baan. Het kabinet is gisteren akkoord gegaan met het voorstel van minister De Korte van economi sche zaken om een wetsvoorstel in te dienen waarin de Volkstellingenwet wordt ingetrokken. De ministerraad heeft 4 maart 1988 al besloten af te zien van de voor 1990/1991 voorziene volkstelling. Belangrijkste argu menten waren de hoge kosten in vergelijking tot alter natieve onderzoeksinstrumenten en de grote maat schappelijke weerstanden. CNV pleit voor nieuwe vis-cao URK*Er moet snel een nieuwe cao komen voor de visverwerkende industrie. Dit zei CNV-bestuurder Cees Klaassen vanmiddag tijdens een door de CNV-In- dustrie- en -Voedingsbond georganiseerde bijeenkomst over de toekomst van de visserij en de visverwerkende industrie. Bij de bedrijven in deze sector mankeert het vooral aan goede secundaire arbeidsvoorwaarden. De meeste werknemers werken op basis van stukloon. Minister Braks wekt woede VVD-kamerlid (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De uitlatingen van minister Braks (landbouw en visserij) over de rijkdom van de Nederlandse boeren ziin het VVD-Kamerlid Piet Blauw in het verkeerde keelgat geschoten. Blauw, die zelf een agrarisch bedrijf bezit, heeft de minister gis teren een woedende brief geschreven waarin hij om tekst en uit leg vraagt. In een interview in NRC-Handelsblad had Braks gezegd dat de boeren in Nederland geld genoeg hebben om de hen opgelegde milieumaatregelen te betalen. De akkerbouw wordt volgens de minister „vooral door rijke liberale boeren beoefend". Verder heeft naar zijn mening een kwart van alle agrariërs in Neder land een inkomen van meer dan 100.000 gulden per jaar, terwijl „bijna 70 procent jaarlijks een vrij besteedbaar gezinsinkomen van meer dan 50.000 gulden heeft". Volgens Piet Blauw, die te vens voorzitter is van de landbouwcommissie in de Tweede Ka mer, kloppen deze beweringen van geen kanten. Zolang de mi nister geen bevredigende verklaring voor zijn uitlatingen heeft gegeven zal Blauw de contacten met Braks zoveel mogelijk ver mijden. - RVUILING BESTAAT VOORAL UIT TE HOGE kèNCENTRATIE OZON *st olg van de voorpagina) ulOVEN De voor van- P"Hoor het KNMI voorspel- ftantdere wind kan de ozon- ïffinntratie in de luchtlaag kamen, zo vertelt R. van jjgJ van het Rijksinstituut 1(Volksgezondheid en Mi- Ngiëne (RIVM) in Biltho- \an de andere kant kan ficentratie stikstofdioxide Ste steden toenemen door stoot van gassen uit au- roor die steden zou het indig zijn, zo stelt Van m* mensen te vragen de laten staan. In Brabant C(j het provinciaal bestuur inmiddels opgeroepen, aan de industrieën ge- de machines zo moge- te leggen, deriverontreiniging bestaat tamelijk uit een te hoge bitratie ozon dat onder fed van het zonlicht is t injan uit een mengsel van ipigvaterstoffen en stiksto- lemf Volgens milieudeskun- :onif- hetr -n 1 dige Albert Wessels heeft het geen zin fabrieken stil te leg gen of het autoverkeer aan banden te leggen. „Nu er in middels ozon is gevormd heeft het geen zin meer om op die manier in te grijpen. We kun nen eigenlijk niets meer doen". Doordat de warme lucht de aarde min of meer als een de ken afdekt kan de vervuilde lucht niet naar hogere gebie den. Volgens het RIVM komt de vervuilde lucht uit de Rijn mond. Ze is in de loop van de week via een ronddraaiende wijde boog wind via de Noord zee en Noord-Duitsland weer in Nederland terechtgekomen. Onderweg mengt de lucht zich met de normale vervuiling van auto's, industriën en land bouw. Vorige week is in Nederland al een verhoogde concentratie vastgesteld. De provincies zijn daarvan op de hoogte ge bracht. Omdat het nog om een lichte verhoging ging is er geen alarm geslagen. De verhoogde vervuiling werd eerst gemeten in Noord-Bra bant, Limburg en Gelderland. In de loop van de dag kwamen daar ook de provincies Gro ningen, Friesland en Drente bij. Het ozon-percentage in de lucht zal in het noorden in het weekeinde zeer waarschijnlijk geruime tijd hoger zijn dan 200 microgram per kubieke meter die in Brabant werd gemeten. De Drentse gedeputeerde voor milieuzaken H. Lange zei dat er geen reden is voor paniek. „Maar deze luchtverontreini ging maakt ons weer eens heel erg duidelijk dat het fout gaat met het milieu als we niet snel harde maatregelen treffen om verder milieuverontreiniging te voorkomen. De mentaliteit van de mensheid moet op dit gebied heel snel veranderen". De provincie Gelderland stel de de waarschuwingsfase „verhoogde luchtverontreini- NAVO-studie naar verandering klimaat DEN HAAG De NAVO begint een studie naar de verandering van het kli maat als gevolg van de men selijke activiteiten. Daarbij zullen onderzoekinstellin gen als TNO, het KNMI en het RIVM (Rijksinstituut voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne) worden be trokken. Tijdens de jaarver gadering van het weten schappelijk comité van de verdragsorganisatie, die deze week bij TNO in Den Haag werd gehouden, beslo ten de deelnemers een spe ciaal programma op te zet ten om meer inzicht te krij gen in de fysische, chemi sche en biologische proces sen van het gehele aardse sy steem. Het voornaamste doel is betere voorspellingen te kunnen doen over veran deringen in het milieu, voor al die te maken hebben met de menselijke invloeden op het klimaat. ging" in Een handvol mensen is beschikbaar om maatregelen te treffen wanneer de alarm fase wordt bereikt. Bij de pro vinciale milieutelefoon in Arnhem kwamen gisteravond zo'n vijf telefoontjes per uur binnen. Klachten over aandoe ningen zijn niet gemeld. TERDAM Voorzit- Öuené verwacht dat Sociaal-Economi- iRaad (SER) in de ja- pegentig belangrijker Lorden. Volgens hem Sprake van een her- fering van de poli- fen de overheid, die jER meer in het beeld "Brengen. Als indicatie hiervoor vertelde hij gisteren op een bijeenkomst in Rotterdam dat de SER op verzoek van het demissionaire kabinet niet in de zomer van 1990, maar „aanzienlijk snel ler" met zijn advies komt over het te voeren sociaal-econo misch beleid tot 1994. In dat advies mpet de SER aangeven of en hoe het mogelijk is om de overheid met werkgevers en werknemers „centrale" af spraken te laten maken over economische groei en bestrij ding van de werkloosheid en armoede. Quené zelf vindt dergelijk centraal overleg van groot belang mits er geen af spraken worden gemaakt over eerl van bovenaf bepaalde loonpolitiek. Volgens de voorzitter hebben regering en de samenleving meer baat bij advisering door de SER en de Wetenschappe lijke Raad voor het Regerings beleid (WRR) dan door een malige commissies van des kundigen zoals de commissies- Wagner, Gort, Dekker en Montijn. Van dergelijke com missies moet nog maar worden afgewacht of zij door een vol gend kabinet worden geaccep teerd, aldus Quené. De eerste super-jumbo landde gisteren eindelijk op Schiphol, waar het toestel meteen veel belangstelling trok. FOTO'S: ANP EERSTE SUPER-JUMBO EINDELIJK OP SCHIPHOL SCHIPHOL Het heeft lang geduurd, maar gisteren kwam de nieuwste super-jumbo van de KLM dan eindelijk aan op Schiphol. Tijdens de openings- vlucht was een deel van de City of Atlanta omgetoverd tot een feestzaaltje met daarin een levensgrote viskraam annex barwagen. De super-kritische Rijkslucht vaartdienst (RDL) zorgde voor de vertraging door extra aan passingen op het gebied van de veiligheid te eisen Ondanks het oponthoud vond Boeing dat uiteindelijk toch zo n goed advies, dat ze nu zelfs op alle nieuwe jumbo's zullen worden aangebracht. De RDL heeft de KLM niettemin maar een tij delijke vliegvergunning voor drie maanden gegeven. In de cockpit van de 747-400 is geen boordwerktuigkundige meer nodig, zijn werk is ge heel overgenomen door een computer, die op elke gewenst moment schema's kan geven van zaken als motormanage- ment, brandstof- en stroombe- heer, bandenspanning, rem- temperatuur en het weer. De vierde directeur van de KLM, ir. C. den Hartog De KLM heeft inmiddels be sloten de uit drie leden be staande directie uit te breiden met een vierde directeur. Op voordracht van de directie heeft de raad van commissa rissen ir. C. Den Hartog met ingang van 1 september be noemd tot directeur. Den Har tog (51) is sinds juli 1961 werk zaam bij de KLM, vanaf 1982 was hij hoofd van de techni sche dienst. Lubbers neemt Van Dijk in bescherming (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er is geen sprake van dat demissionair minister Van Dijk (binnen landse zaken) nu al geld zou willen reserveren om de sala risachterstand die ambtenaren ten opzichte van de werkne mers in het bedrijfsleven heb ben opgelopen, de komende ja ren geleidelijk in te halen. Premier Lubbers zei gisteren na afloop van de wekelijkse ministerraad dat Van Dijk met zijn opmerkingen de discussie over de zogeheten „pakketver gelijking" - waarin de ver schillende lonen met elkaar worden vergeleken - met de bonden heeft willen aanzwen gelen. De premier nam de mi nister in bescherming tegen verwijten van D66-voorman Van Mierlo die vond dat de bewindsman op een wel heel goedkope wijze bezig was een verkiezingscampagne te voe ren. „Collega Van Dijk is zich er van bewust dat de salarisach terstanden steeds groter wor den en vooral in de hogere sa larisniveaus bij de overheid tot problemen leiden. Hij wil lij nen uitstippelen om de voor de arbeidsvoorwaarden beschik bare loonruimte deels aan te wenden voor de pakketverge lijking. De bonden willen ech ter dat de ambtenarensalaris sen de loonontwikkeling in het bedrijfsleven gaan volgen. Het is financieel gezien onmo gelijk beiden te doen", aldus Lubbers. Volgens de premier betekenen de uitspraken niet dat Van Dijk „over zijn graf regeert of bekeert zou zijn". Lubbers: „Van Dijk heeft mij gezegd dat hij zich realiseert dat hij zijn opvolger met een groot pro bleem opzadelt. Hij heeft wat suggesties willen doen voor het overleg met de bonden, zonder daarbij een financiële claim op tafel te leggen". INGEN Het be- Geokinetics uit Gro in heeft een methode iden om zware meta- it klei en veengrond tien. Volgens direc- tgeman gaat het om ^jtoereldprimeur, waar- grote belangstelling dat in Amerika en loegl-Duitsland. Deze enkire methode, waarbij gensBietalen met behulp i. ii elektriciteit uit de graliilde grond wordt ge- riekd, is in principe goed- Jjjjr en eenvoudiger dan delven. "ioda Idagferste opdracht in Lop- et nin, waar 450 ton door ar senicum vergiftigde grond werd behandeld, is succesvol verlopen Het bedrijf is nu in de markt voor het reinigen van grond op drie plaatsen in Duitsland, in Capelle aan de IJssel en in Stadskanaal, waar de bodem is verontreinigd met cadmium. Volgens Amerikaanse deelne mers aan een vorige week ge houden wetenschappelijk con ferentie van de NATO heeft Geokinetics een voorsprong van vier, vijf jaar op de con currentie. Het principe van reiniging door middel van elektroden is bekend, maar tot nu toe slaagde men er niet in dit in de praktijk te brengen omdat de bodem dichtsloeg. Geokinetics verwacht dat de methode een ware doorbraak zal betekenen. ritecten Stopera krijgen 16 miljoen TERDAM De gemeen- «hsterdam en de architec- Jan het stadhuis/Muziek kei-, de maatschap Holz- ^1/Dam/Bijvoet Holt, heb- ubvereensfemming" bereikt 12| het honorarium dat de 17b partij krijgt voor de van het gebouw. De maatschap krijgt een bedrag van ruim zestien miljoen gul dén. Het honorarium stond ter discussie omdat de bouw van de Stopera duurder is uitgeval len dan oorspronkelijk ge pland. Daardoor stegen ook de kosten voor de architecten maatschap. Namibia staat weer op de rails «PST AD Zuidafrika, Jen Angola hebben beslo- 13 het onafhankelijkheids- 1) van de Verenigde Naties «[Namibia voort te zetten, «gevolg daarvan zal Zuid- uja beginnen zijn troepen Hlamibia terug te trekken, ieft een gemengde com- van de drie landen be- «h. Zuidafrika had het plan -He VN opgeschort na ge vechten begin april in noord- Namibia tussen leden van de Namibische bevrijdingsbewe ging SWAPO en Zuidafri- kaanse soldaten. Nadien heb ben Cuba, Angola en Zuidafri ka verscheidene keren verga derd om het proces weer op gang te krijgen. Bij de bespre kingen waren de VN, de Sov jetunie en de VS op de achter grond betrokken. Japans bedrijfsleven wil meer militair onderzoek TOKYO Een vooraanstaan de organisatie van het Japanse bedrijfsleven heeft de regering in Tokyo gevraagd meer geld uit te trekken Voor militaire onderzoeksprojekten. Volgens critici is deze stap het begin van de opbouw van een eigen Japanse militaire macht. Kei- danren wil hiermee bereiken dat Japan zijn eigen defensie technologie gaat ontwikkelen en niet langer uitsluitend steunt op de kennis die de VS bereid zijn te delen. De Japan se grondwet, die in 1947 door de Amerikaanse bezettings troepen werd opgesteld, ver werpt het voeren van oorlog Op grond hiervan heeft Japan ook slechts een uit 240.000 sol daten bestaand leger, met een louter defensieve taak. Voor CDJA heeft jongerenbeleid CDA gefaald EDE Wat het jongerenbe leid betreft heeft het tweede kabinet-Lubbers zijn karwei niet afgemaakt. Het overheids beleid heeft gefaald, met name voor de groepen vroegtijdig schoolverlaters, gehandicapten en ethnische minderheden. Dit zei CD JA-voorzitter A. Kop- pejan vandaag tijdens een bij eenkomst van CDA-jongeren in Ede. Het CDJA vindt dat koopkrachtbehoud voor jonge ren moet worden gegaran deerd. In het CDA-verkie- zingsprogramma moet daarom worden opgenomen dat de in komens van jongeren niet ver der worden aangetast. Het CDJA vindt ook dat het CDA de koers moet verleggen naar een sociaal-groen beleid voor de jaren negentig. KNOLLEN 'iflODFPfl&cetftN VAM fjiue is slecht' ;;'iopeu> ffi1 Pfiie'. 2*77T 23 DEN HAAG De havo kandidaten die gisteren in de arena kwamen voor economie en geschiedenis, zullen het weekeinde hard nodig hebben om bij te komen. In de enquête die Maurice de Hond elke dag na de examens onder kandidaten houdt, kwa men beide vakken als moeilijk uit de bus. Eco nomie scoorde het hoogst: 81 procent van de onder vraagden vond de vragen moeilijk tot zeer moeilijk. Ook de heer C. Douw, econo mieleraar op het St. Janscolle ge in Den Haag, kwam tot die conclusie. Hij typeerde het examen als volgt: „Kleine weetjes, kleine berekeninge- tjes. Een typisch havo-exa men". Daarmee wilde Douw nog niet zeggen dat hij er te vreden over was. „Er waren te weinig inzichtvragen en er za ten slordigheidjes in". Als voorbeeld noemde hij opgave 5 over de inkomstenbelasting met een bijbehorende tabel uit 1986. „Kijk, dat had gewoon 1988 moeten zijn". Douw was er niet over te spreken dat zijn leerlingen bij opgave 1 teke ningetjes moesten maken. „Het is uit den boze dat de leerlingen worden getoetst op het tekenen van een lijn". „Erg moeilijk" en „viel wel mee", twee meningen van twee havo-kandidaten van het Voorburgse St. Maartenscolle- ge. Jan Paul van Holstein en Gerard Zwanenburg over het onderdeel economie. Samen waren ze het erover eens dat de vragen over een ontwikke lingsland te ingewikkeld wa- ben, konden na het schrijven van het opstel van de zon ge nieten. Maar zij die ook in de middag examen moesten doen, hebben heel wat afgezweet in de examenbankjes. „Niet al leen de leerlingen vonden het moeilijk, maar ik ook", aldus mevrouw H. Mulder van het Stanislascollege uit Delft. Het eerste onderdeel over een aan tal uitspraken 1 van Gouver neurs-Generaal in Neder- lands-Indië voor de Tweede Wereldoorlog was in haar ogen één grote gok. De vragen over China dat juist deze week zo in het brandpunt van het nieuws staat, waren niet altijd gericht op de belangrijkste fa sen in dat immense land. Mul der: „De campagne Laat hon derd Bloemen Bloeienis nou niet dat deel van de Chi nese geschiedenis dat ik met enige nadruk in de klas be handeld heb. Er zijn zoveel campagnes in dat land ge weest". Het havo-examen geschiedenis bevatte een leuk prentje van Volkskrant-cartoonist Opland uit 1949 over het einde van de banden tussen het moederland en de kolonie. Verdrietig Docent geschiedenis J. Vink van het Stanislascollege in Delft was verdrietig over het havo-examen geschiedenis, waarin twee onderwerpen centraal stonden: Nederland en Nederlands-Indië 1918-1949 en China tussen 1925 en 1988. Vink. „Er waren te weinig mogelijkheden voor de leerlin gen om te uiten wat ze geleerd hadden. Te veel ging het om lezen van teksten, en te weinig om het toetsen van de leer stof". De geschiedenisleraar complimenteerde de examen makers omdat ze erin geslaagd waren juist die dingen te vra gen die de leerlingen waar schijnlijk niet zouden weten. „Neem nu de onderhandelin gen tussen Gouverneur-Gene raal Van Mook en Sjahrir. Dat is in mijn ogen een fase uit de geschiedenis die weinig be langrijk is, en juist daarover worden vragen gesteld", zei hij cynisch. Het examen bevatte ook een leuk prentje van Volkskrant cartoonist Opland uit 1949 over het einde van de banden tussen het moeder land en de kolonie. De mavo-leerlingen (D-ni- veau) konden in de ochtend uren hun fantasie de vrije loop laten bij het schrijven van een opstel. A. Willemsen, die Ne derlands doceert aan het Leid- se Bonaventuracollege, vond het een goed examen. „Het was prima te doen en ook van de leerlingen begreep ik dat er voldoende variatie in de titels was". De meeste van zijn kan didaten vonden het leuk om een verhaal te schrijven over „hun" droomhuis en de com puter. Vooral die laatste op dracht zal velen in een scien ce-fiction wereld hebben ge bracht: „De stroom in huis was uitgevallen en op het scherm lichtte in felle letters de raad selachtige instructie „toets F 3 in" op". De leerlingen op C-niveau konden net zo als die van het D-niveau een keus maken tus sen functioneel schrijven en een opstel. In de opdrachten voor het functioneel schrijven moest een weggelopen katje met de naam Tijger terugko men via een oproep in een su permarkt en een brief aan ra dio Kameleon. Geschiedenis - ook hier ston den Nederlands-Indië en Chi na centraal - was zowel voor de lbo/mavo C- als D-kandi- daten goed te maken. Er wa ren weliswaar een paar pittige vragen, maar daartegenover stonden enkele weggevertjes. Voorspelbaar De vwo-kandidaten hadden Nederlands opstel op het pro gramma staan en de meeste leerlingen zullen.daar niet ex tra zenuwachtig van zijn ge worden. Mevrouw M. Brood bakker van het Bonaventura college in Leiden vond het een voorspelbaar examen. „Ik denk niet dat leerlingen erg verrast kunnen zijn door wat ze voor hun neus kregen". Zij vroeg zich wel af of bij twee van de onderwerpen - het INF-akkoord en de Ameri kaanse presidentsverkiezin gen - niet enkele feiten bij de opdracht gedrukt hadden kun nen worden. „Je moet die fei ten wel beheersen om een de gelijk verhaal te kunnen schrijven". De leerlingen die geen ge schiedenis in hun pakket heb- Goede antwoorden op examenvragen DEN HAAG Hieronder volgen de goede antwoorden van de meerkeuze-opgaven van de centrale schriftelijke eind examens lbo, mavo, havo en vwo, gehouden op donderdag 18 mei. De gegevens zijn verstrekt door het Centraal Insti tuut voor Toetsontwikkeling (CITO), verantwoordelijk voor de produktie van de examens, vwo Duits. 1C,2A,3A,4B,5C,6D,7B,8A,9A,10D,11C- ,12D,13A,14B,15C,16C,17B,18D,19A- ,20B,21A,22A,23D,24D,25C- ,26D,27A,28D,29C,30C,31C,32B,33D,34B,35A,36C,37B,38B- ,39D,40A,41B,42D43C,44B,45B,46D,47C,48B,49D,50C. havo Duits. IB,2A,3D,4B,5D,6C.7A.8A,9B,10B,11D,12D,13A,14C,15B- ,16C,17A,18D,19B,20C,21C,22C,23D- ,24C,25C,26A,27D,28C,29D,30B- ,31D,32A.33D,34B.35B,36C,37C,38D,39B,40B,41D,42D- 43D,44A,45D,46B,47D,48C,49D,50D. mavo/lbo (c-niveau) Duits IC,2B.3C.4B,5A,6C,7C,8C,9A,10B,11B,12C.13A- ,14D.15A,16A,17C,18B,19A,20D,21A,22D,23B,24A,25D- .26C.27A.28B.29C.30A- ,31C,32E,33B.34C,35B,36D,37B,38B,39B,40C,41B,42D,43A,44C- .45D.46A.47B.48D 49C.50B. mavo/lbo (d-niveau) Duits IA,2C.3C.4C.5C.6C.7D.8C,9B,10D,11A,12D,13B,14A.15D- ,16C,17A,18B,19C,20A,21C,22E,23C,24B,25B,26B- ,27B.28C,29A,30A.31D,32A.33C,34D- ,35B,36A,37C,38C,39B,40B,41D.42E43A,44D.45D- ,46B.47C,48A,49B,50E. mavo/lbo (c-niveau) Handel/economie 1C.2A.3B.4E.5B,6C.7A,8A.9C,10A,11D,12E.13B.14A- ,15B,16A,17D,18B,19D,20C.21A,22A,23A,24A,25A,26B,27A- ,28B,29A,30B.31A,32B,33C,34C,35A,36-,37-,38-.39-,40-,41-,42- .43-.44-.45-.46-, mavo/lbo (d-niveau) Handel/Economie IB,2A,3B,4A.5B,6A,7B,8C,9C,10A,11A,12C,13E- ,14C.15E.16B,17C.18B,19B,20C,21B,22A,23D,24D- ,25C,26C,27A,28D,29E,30C,31D,32B,33B,34C.35D,36-,37-,38- ,39-,40-,41-,42-,43-,44-,45-,45-,46-,47-,.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 3