Pianist Youri Egorov had een tijd van leven moeten hebben rC 3iNjr EVISIE-PROGRAMMA'S CsidoeSouoont ZATERDAG 20 MEI 1989 PAGINA 23 ERLAND 1 KRO/IK ON/NCRV Oecomenische viering in Basel, ter afsluiting van de internationale week voor rechtvaardigheid, vrede en heelheid van de schep- pinh. Commentaar: Ad Langebent. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. VARA 01 Klaverweide serie. Afl.Niet onder de sneeuw. Een Surinaamse oma wordt feestelijk onthaald door haar kinderen en kleinkinderen in Neder land. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. I Zomerro(c)k hoogte punten uit Zomerro(c)k 1988. Presentatie: Jan Douwe Kroeske. NOS I Journaal. VARA Op de loop (Running sca red), 6-delige Engelse jeugdserie. Afl. 5. Paula heeft het moeilijk, omdat Charlie Elkin het bewijs materiaal van zijn overval op de juwelier terug wil hebben. VARA's kindermenu: Ovide en zijn vriendjes (Ovid and the gang), Bel teken- filmserie. Afl.: De grote uit daging. Freggels (Fraggle rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: De uitnodiging. De grote meneer Kaktus Show Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de ko mende eenwording van Europa. NOS Journaal VARA s Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Kost en inwoning. Er daagt ineens een onverwachte gast op: het is Ron Hawkins met wie Maggie ooit een relatie heeft gehad. Per seconde wijzer, spel- programma. Presentatie: Kees Driehuis. Zijn laatste vlucht (Final Run), Britse 4-delige thril ler. Afl. 4 (slot). Inspecteur Courtney heeft Dean ge vonden en brengt hem te rug naar Engeland. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. Politieke barometer, pu- blikatie van de recente opiniecijfers door het bu reau interview. 21.52 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Een onverdeelde vreugde. Do rothy krijgt ineens bezoek van haar zoon Michael. En hij heeft goed nieuws, want hij gaat trouwen. 22.17 De hoogvliegers (Piece of cake), 6-delige Engelse se rie naar het gelijknamige boek van Derek Robinson. Deel 6 (slot). De droeve restanten van Hornet Squadron zijn naar Enge land gerepatrieerd en zijn nu, aangevuld met nieuwe manschappen gestatio neerd op de witte krijtrot sen van Dover. 23.09 Natuurmoment aan dacht voor Natuurmonu menten. Presentatie: Han- neke Kappen. NOS 23.14 Journaal. 23.19 Einde. NEDERLAND 2 09.00 09.20 09.45 10.00 10.15 10.35 12.00 13.00 20.00 20.10 21.30 21.42 VPRO Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. Mevrouw ten Kate e, kin derserie. Afl.: Boven in de Valley of the dolls, serie. Afl.: Luchtperikelen. Vanessa de speurneus, Franse serie. Afl.: Ze heb ben knorro, knorro gesto- Brillekoker, kinderpro gramma. Cursus voor beginners in de liefde. Afl.: Mannelijke onderdelen. Reiziger in muziek, live programma waarin Han Reiziger musici, experts, fanaten en andere liefheb bers ontmoet. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO Filthy, rich and catflap, Engelse comedy-serie met The Young Ones. Afl. 5. Fil thy heeft voor Richie een gastoptreden in Anne Dia- mand's ontbijt-tv-show weten te versieren. Onrust Ltd., muziekpro gramma. NOS tJournaal. VPRO Van Dis in de ijsbreker, Adriaan van Dis ontvangt gasten. French Saunders, En gelse comedyserie. Youri Egorov 1954-1988, portret van deze Russi- sche-Nederlandse pianist. Raspberry ripple, Engelse comedy van Rupert Hasel- den. met: Faye Dunaway, John Gordon-Sinclair, De- rek Hoxby, e.a. De Licha melijk gehandicapte Rick probeert aan zijn saaie be- I Zoetekoek, met om: Beertje Colargol, kinderserie Afl. 37. Vrouwtje Theelepel, teken filmserie Afl.: Op de bres voor zwemles/Nerts in het nauw- /Het zoldercircus. I Boes, tekenfilmserie. Afl. 19. l Eucharistieviering vanuit het Technisch Instutuut SCheppers in Herentals. l De zevende dag. Praatcafè met Blikvanger: in het oog springende nieuwsbeelden; - Confrontatie: politieke discus- ei Zeven op zeven: weekover zicht. Met studiogasten en Tony van den bosch. i Sunday Proms. Het BRT-Fil- harmonisch Orkest o.l.v. Karl- Anton Rickenbacker speelt Böcklinsuite, opus 126, van re- ger. Presentatie: Veerle Keup- Stone Fox, Amerikaanse jeugdfilm van Harvey Hart. Met: Joey Cramer, Buddy Eb- sen, belinda Montgomery e.a. De 12-jarige Willy moet de ranch van zijn opa zien te red- maar het lukt hem niet Willy wil proberen de geldprijs een sleehondenkoers te nen, maar zijn concurrent is beroemde Shoshone Indi- De speelvogels (The Persua ders) Amerikaanse serie met Roger Moore en Tony Curtis. Afl 1: Het spel begint (Overtu re). Een Britse lord en een self made man zijn eikaars tegen polen, maar samen beleven ze de vreemdste avonturen, taa 0 Malvira, poppenserie. Afl. 20. xet 5 Nieuws. sei D Tik tak animatieserie. Afl. 176. Plons Afl.: Plons en het bos- Toen Lotte onzichtbaar werd (Da Lotto blev unsynlig), 6-de- lig Noorse jeugdserie naar een boek van Thorstein Thomsen. Met: Mathilde gersby-Rasmus- sen, Casper Hjulmand e.a. Afl. 2. De broer van Lotte wil dat ze gaat optreden zodat zij veel geld kunnen verdienen. De collega's serie. Met: Bob Vanderveken, Nelly Rossiers, tessy Moerenhout e.a. Afl. 2: De hoed. Verastenhoven moet van de dokter een hoofddeksel dragen, maar hij weet niet wat voor soort. Jean de Pesser heeft een duivels plan. i Mededelingen en programma overzicht. 0 Nieuws. 5 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip: Hard rijden op grote wegen. 10 Omtrent. Vier zangeressen lie gen hun waarheid. Vandaag: Bea van der Maat. M.m.v. Ka- trien devos, Raymond van het Groenewoud, Jean Rousseau 5 Malinconia. Ballet op muziek an Jan Sibelius, door Claudi- s Swann en Richard Orzelski. Choreografie: Claudine Swann. 0 Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. Thema's: Een gehan dicapte is ook een mens; 22 Jaar na de tornado in Oostmal- le. Nieuws. Triomf van het Westen (Tri umph of the West), 13-delige Britse documentaire van Chris Martin over de invloed van de Westerse beschaving op de hele wereld. Afl. 3: Het hart Roger Moore speelt in The Persuaders (De speelvogels) de rol van Lord Brett Sinclair. Br. 1, 16.50 u. F0T0:pR van het Westen. (The heart of the West). 23.35 Coda. Plastische kunsten: De IJszee (1823) van Caspar Da vid Friedrich (Kunsthalle Ham burg) uit de serie 100 Meester werken. 23.45 Einde. BRT 2 14.30 Turnen. EK dames, vanuit de heizei te Brussel, rechtstreekse reportage Commentaar Louis de Pelsmaeker en Jan Borms. 16.30 Einde. I Independants a votre service: d'Apprenti a patron. i Les Chrètiens dans la vie so ciale politieke uitzending, i Culte Israelite, i Faire Ie point. i Actualités a la une, actualitei- Journaal. Variétés a la une i Zwemmen: Belgische zwencup van Seraing. Verslaggever: Mi chel de Ville. i Cinema a la une. The Muppet Show. Vandaag met: Wally Boag Noubanime, kinderprogramma met tekenfilms. Papa bonheur (Bill Cosby Show), Amerikaanse serie. Afl. 6 La marche de Washington. Met: Bill Cosby, Phylicia Ras had, Malcolm-Jamal Warner e.a. Hoewel Theo overtuigd was, een prima cijfer te krijgen voor zijn geschiedenisproef werk, valt het resultaat zwaar tegen. Als zijn vier grootouders bij hun kinderen komen eten, is Theo's proefwerk het onder werp van gesprek. Rallye Himalaya, documentai re over de auto-rally door de Himalaya. Le week-end sportif, sportma- gazine. Presentatie: Richard Journaal en Weerbericht. Cinéma a la une. Jeunes solistes, muziekwed- strijd voor amateurs onder de 25 jaar. Vandaag: de finale. Livres propos literair maga zine. Presentatie: Marianne Sluszny. Laatste nieuws en weerbe- staan te ontvluchten door een fantasiewereld te creëren, die zich afspeelt in de dertiger jaren. NOS 00.05 Journaal. 00.11 Einde. NEDERLAND3 09.00 09.05 10.35 11.00 13.30 16.25 17.30 17.35 17.45 19.00 20.00 20.10 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO/ROF Skriuwers yn byld Afl. 1: Fedde Schurer. FEDUCO/RVU Open Universiteit: Politiek en macht. NOS Weekjournaal. Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geanaly seerd en toegelicht. IKON Gollwitzer in gesprek, Ri chard Schneider interviewt de Duitse theoloog Helmut Gollwitzer. NOS Europa komt! 30-delige serie over de Europese Gemeenschap. Afl. 24: De vrouw in Europa. Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sportuitslagen W5. Sesamstraat. TELEAC De Trojaanse oorlog. Les 1. NOS Studio Sport. Journaal. Studio Sport. FEDUCO Hollandse nieuwe. Afl. 8: Een opvallend maatje. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. IKON Johan en loannis tv-spel van Carel Donck, Hugo Heinen en Willem Capteyn. Met: Peter Tuinman en Yannis Vellis.. Johan, een werkloze Amsterdammer wordt op straat aange sproken door een Griek. Deze lonannis is op zoek naar een vrouw die hij in Nederland heeft leren ken nen. Samen zetten de 2 mannen hun tocht voort. RVU Werken aan werk, 6-deli ge serie over de transport sector. Afl. 1: In de haven. TELEAC Geschiedenis en instellin gen van Rusland en de Sovjetunie, les 4. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. HILVERSUM - Had hij tijd van leven gehad, hij zou een van de grootste pianisten ter wereld zijn geworden. Dit oordeel hoort men algemeen aan gehangen over de Russi sche Amsterdammer You ri Egorov, die vorig jaar op 33-jarige leeftijd over leed, na twaalf jaar in Amsterdam gewoond te hebben. Te jong, vindt iedereen, zoveel beloften als zijn spel inhield. Hij was verslingerd aan poëzie, dat hoor je in zijn spel. De kunst maakte van hem een balling, zoals van alle Russi sche kunstenaars Over hem zegt Hans Kerk- hoff, hoofd muziek VARA. die de concertmatinees voor de le den van deze omroep in elkaar steekt: „Ik heb hem in zijn laatste concert Schubert horen spelen, zo onvergetelijk over- schoon, dat hij dit moet heb ben vertolkt met de dood voor ogen. Als ik dit zeg, besef ik dat het achteraf praten is". Zondagavond Nederland 2 om 21.42 uur zet filmster Eline Flipse een portret van hem op VPRO-tv. Jaren geleden al weer maakte zij een korte fil mische impressie van deze man, in wiens spel de toetsen zich voegden naar zijn vingers ën de magie van de muziek er aan ontsteeg. Zij nam zich toen voor er op terug te zullen ko men en kreeg hiervoor de toe zegging van Youri zelf. Op een gegeven dag hoefde het niet meer. Zijn vriend kwam haar zijn overlijden melden. Aan aids. Er bestond zo veelzijdig lof over zijn spel en mysterie over zijn persoonlijkheid, dat zij besloot alsnog een filmpor tret van hem te maken. Vaderland Gevoelsmatig kwam Youri nooit los van zijn vaderland. Dag in dag uit plaagde hem de heimwee. Als leerling van het conservatorium in Moskou viel hij al op, doordat de tech niek hem als van nature was chitect Jan Brouwers. In brie ven aan zijn familie heeft hij het dan over „mijn vriendin". In Rusland staat er straf op homofilie en daar wilde hij zijn familie niet aan wagen. Hij was toch al voortdurend bevreesd voor represailles we gens zijn vlucht. Dagboeken Youri Egorov: ..Ik herken mijn ziel in de muziek van Schubert." aangereikt De meest gecom pliceerde stukken speelde hij moeiteloos. Hij kon daardoor alle aandacht geven aan de in terpretatie van de muziek, zijn eigen wezen er in uitdrukken. Door Rusland werd hij uitge zonden voor deelname aan concoursen. Overal viel hij in de prijzen. In New York trad hij op in de Carnegie Hall on der de titel „de musicus van de maand". Hij was toen net in de twintig Uitgenodigd voor een concert in het Italiaanse Brescia op zijn 21e jaar, begaf hij zich op die avond niet naar de con certzaal, maar nam hij de trein naar Rome. Daar vroeg en verkreeg hij politiek asiel. Nog geen maand later reisde hij naar Amsterdam, waar hij mu zikale vrienden had zitten die hij kende van eerdere uitvoe ringen buiten Rusland. Die hebben hem opgevangen. In Rusland mocht hij niet wer ken aan en kennis nemen van avantgardistische Russische componisten. In zijn omgeving hoort men over hem vertellen, dat hij zich hier voelde als een Russische prins in de verstil ling van zijn muzikale dro men. Hij legde een sterke nei ging naar het romantische aan de dag, het bijna-overgevoeli- ge, waarvoor hij te rade ging in het diepste van zichzelf. Zo iemand brandt snel op. Daar geeft de muziekgeschiedenis voorbeelden van. Pas een week na zijn dood kreeg zijn moeder toestem ming naar Amsterdam te rei zen. Zij tekent een ontroerend beeld van haar zoon. Zij zegt: ,,Ik voel hier zijn aanwezig heid. Ik vind zijn dood absurd. Hij stierf toen de perestrojka begon. Ik kan niet leven met de gedachte dat hij ergens is en ik weet niet waar". Wie hem van nabij kennen, praten over zijn zwijgzaam heid, de moeilijkheid met hem tot een gesprek te komen. In zijn muziek opende zich echter zijn hart, de ondoorgrondelijk heid daarvan. Het laat zich be grijpen, dat hij in gesprekken niet de woorden kon vinden voor de gevoelens die hij in zijn muziek onverbloemd neerlegde. De al genoemde VARA-mati- neeman Kerkhoff, die concer ten bezocht om zijn program ma op peil te houden, schreef achter de naam van Youri „10 plus", een tien voor zijn uit voering van het derde piano concert van Tsjaikowski en Afzeggingen Emmy Verhey kende hem van zeer nabij, weet ook zijn zwak ke plekken; „Hij stelde te hoge eisen aan zichzelf. Hij breidde gestaag zijn repertoire uit, maar te traag. Hij had moeite met de concertpraktijk. Die vergt dat je je zaken op een rij tje zet bij de voorbereiding van een uitvoering Maar hij was nooit tevreden over zichzelf en zegde dan toezeggingen af. Dat kun je niet al te vaak doen". Youri zelf had daar andere ideeën over: „Ik ben geen Po- garelich, Ashkenazy of Baren- boim, die zich als dignitarissen gedragen, als dienaren van de impresario's". Haydn, Schumann, Chopin, Debussy, Schubert, hij zette al dezen met groot gemak naar zijn hand, maar zijn zwak voor Schubert verborg hij niet, vooral diens „Moments musi- caux": „Zijn muziek is niet verdrietig, maar droevig, van zulk een schoonheid, dat ik mijn eigen ziel daarin her- Zijn verblijf in Amsterdam werd hem ook ingegeven door zijn vriendschap voor de ar- Hij hield dagboeken bij, waar in hij zijn smart uitschrijft en waaruit in deze documentaire wordt voorgelezen. Hij vraagt de hemel en zijn moeder om hulp in zijn eenzaamheid. Een gruwelijk gevoel. Je hebt Rus sen en je hebt Sovjets. Bij de Russen voel ik me thuis. Maar ook: „De kranten in New York, Parijs en Amsterdam schrijven zo goed over mij, dat ik me ervoor geneer. Ik ben niet voor prijzen, maar voor een goede vertolking. Elke noot vraagt om zijn eigen tim bre. Schoonheid, ook in de muziek, vind je alleen door ri sico's aan te durven. Het leven verschilt daarin niet van de muziekIn zijn dagboeken trekt hij ook parallellen tussen schoonheidservaringen en re ligieuze gevoelens. De film zal de komende we ken ook in diverse theaters in den lande worden vertoond. In Amsterdam zullen in zijn naam Masterclasses worden georganiseerd voor jonge mu sici. Ook zullen binnenkort platen met werk van zijn hand in de handel worden gebracht. De film zal in september mee dingen naar de Prix d'Italia. Hij kreeg de camera op zijn handen gezet. De plaatsing van elke vinger ziet er uit als een gewetensvraag. Het oog wil ook wat. Een toucher als een betovering. Oog in oog met het wonder van het ont staan. Filmster Flipse: „Zijn dood heeft ook mij verrast, maar ik had voldoende basismateriaal van hem in mijn bezit. Dat heb ik aangevuld met gesprek ken met de mensen met wie hij zich omgaf Op die manier ben ik tot een portret geko men. Vooral Youri's vriend, Jan Brouwers, gaf veel mede werking. Die is intussen ook overleden, aan kanker. Youri is tijdens zijn ziekte blijven op treden. Tot de levenskracht hem geheel ontviel". TON OLIEMULLER Programma-weekoverzicht Vom Geist Gottes bewegt, oe cumenische slotviering van de Europese oeconemische ver gadering Frieden in Gerechtig- keit (Eurovisie-uitzending van- I 1 Presseclub. Tage8schau met Wochenspie- i Magazin der Woche, regionaal magazine, i Programma-overzicht. Piano, Piano, Australische 6- delige jeugdserie. Afl. 2. i H Level 43, Jongerenprogr. ARD-Sport extra. 1. Zaalhand bal om de IHF-cup: ASK Vor- warts Frankfurt/Oder - TuRu Dusseldorf 2 EK Turnen voor dames (Eurovisie-uitzending vanuit Brussel), i ARD-Ratgeber: geld. i Die europaïschen Friedens- macher, live-magazine over de Europse oecomenische verga dering Frieden in Gerechtig- keit. Tagesschau. Wir über uns. Sportschau. t Lindenstrasse, serie. Afl.181: Zu neuen Ufern.. Die Goldene 1, winnaars van de ARD-tv-loterij. Weltspiegel, berichten van buitenlandcorrespondenten. Sportschau-Telegramm. Programma-overzicht. QüTagesschau. i iï! Splash, Jungfrau am Haken (Splash), Amerikaanse speel film uit 1984 van Ron Howard, i Kulturreportage: Die Revolu tion tanzt. viering van het 200- jarig bestaan van de Franse Revolutie door Franse kunste- 22.35 Tagesschau. 22.40 Die Kriminalpolizei rat. Tips. 22.45 Erinnern und Mitteilen. Ver slag van de jaarviering van au teurs in Keulen. 23.45 Bronk, serie. Afl.: Alptraum. 00.30 Tagesschau. 00.35 Nachtgedanken. Beschou- 00.40 Einde. DUITSLAND 2 09.00 1 Programma-weekoverzicht. 09.30 Der Herr segne dich, Joods- Christelijke discussie over de zegen, vanuit het pedagogisch- cultureel centrum (voormalige synagoge) in Freudental. 10.15 Mosaik, magaiine voor senio- 11.00 Stadtschreiber Matinee: Wer köpft die Mehrheit? Vandaag: fragmenten uit het optreden van de componist/gitarist en schrijver Christif Stahlin. 12.00 Aus Bietigheim-Bissingen: Das Sonntagskonzert auf Tournee. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Die Sport-reportage. Tennis. Internationale Duitse-tennis- kampioenschappen dames, fi nale, vanuit Berlijn. 14.45 Umwelt. 15.15 Sechs kleine Detektive (The double McGuffin). Amerikaan se speelfilm uit 1979 van Joe 16.50 Danke schön. Tussenstand van de actie Sorgenkind. Aansl.: der grosse Preis. Be kendmaking van de van deze week. Heute. I Die Sport-Reportage. Met: Int. tenniskampioenschappen da mes vanuit Berlijn; Voetbal: 2e i ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine met Maria von Welser. Programma-overzicht. Heute. Bonn direkt, politiek magazi ne. Presentatie: Peter Ellgaard. Queterschnitte. Die Erfindung des Mannes, doc. over de evo lutie van de seksualiteit. (tJ Vom Winde verweht (Gone with the Wind), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Victor Fleming. (2). Heute. Aansl.: Sport am Sonn- Faszination Musik. Die grossen Instrumentalisten - Eine Ehe zu viert. Muziekpro gramma rond het Alban Berg Kwartet Schauplatze der Weltliteratur. Dixieland - Vom Winde ver weht, documentaire over de hedendaagse situatie in die ge deelten van Amerika, waarin de speelfilm Gone with the Wind zich afspeelt. Brief aus der Provinz. Heute. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg II cursus. Engels. Les 19. 09.30 Telekolleg aktuell, cursus-in formatie. 10.00 Telekolleg II cursus schei kunde. Les 19. 10.30 Telekolleg cursus econo mie. Les 6. 11.00 Sehen statt hóren, weekma- gazine voor doven en slechtho renden. 11.30 Ihre Heimat - unsere Heimat, programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 12.30 Tele-Akademie: Prof. dr. Ur sula Lehr: Alt werden in unse- rer Zeit - Herausforderung für den Einzelnen und die Gesell- schaft. 13.15 I Bilder der Jahrhundertwen- de, documentaire serie. Afl Weltbühne Berlin - Die Zwanzi- ger Jahre, documentaire. 14.45 deelsEBilder der Jahrhun- dertwende, documentairese rie. Afl.: Metropolis, documen taire over de Duitse speelfilm Metropolis uit 1927 van Fritz Lang. 15.00 Richard Löwenherz, docu mentaire over de Engelse ko ning Richard Leeuwenhart. 16.00 Bilder aus Licht, 4-delige se rie. Afl. 1: Die Pioniere. 16.45 Kaufen, kochen, essen a la saison. Afl.: Champignons. 17.00 WDR-Publik, gesprekken en muziek. 18.00 Ueberraschende Tage, 6-deli- ge jeugdserie. Afl. 3. 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. Vanavond: Zuhause sterben. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.30- 19.45 Sport im Westen). 20.00 West 3 TV-Spiel: Polizeiruf 110, serie. Afl. 3. 21.22 West 3 aktuell. 21.30 Diahann Carroll, hoogtepun ten uit een concert. 21.50 So isses, live-amusement. 23.20 Experimente: Eingesperrte Vi sionen, video over de beeld houwster Magdalena Jetelova. 23.30 Jazz vor Mitternacht: Europe an Jazz Ensemble. 00.30 Laatste nieuws. Aansl.: Zur Nacht. BBC 1 07.45 Open University. 09.50 Fireman Sam, tekenfilm. 10.00 Basle Ecumenical Conferen ce, programma over de oeco menische conferentie te Basel 11.00 Handmade 11.30 Business matters. 11.55 When in Italy cursus Ita liaans. Les 1. •12.20 Help your child with maths Vandaag: Out and about. 12.35 Having a baby Vandaag: Life after birth. 13.05 Sign Extra. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven. 13.55 Weerbericht voor de land- 13.58 Country File, vervolg. 14.00 Nieuwsoverzicht. Aansl.: On the record. 15.00 Eastenders Omnibus, feuille ton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 I To kill a mockingbird, Ame rikaanse speelfilm uit 1962 van Robert Mulligan. Met: Gregory Peck, Mary Badham, John Megna e.a. 8.05 Pink Panther. 18.25 The clothes show travel ca ses. Vandaag: India. 18.50 The animals roadshow, die- renmagazine. Vandaag vanuit Richmond/Ascot. 19.25 Nieuws en weerbericht 19.40 Val Doonican's homeward bound. Programma waarin Doonican aan de hand van muziek en gesprekken de ziel en de schoonheid van Ierland probeert te schilderen. Op lo catie gefilmd. Afl. 1. 20.15 Three up, two down, nieuwe 6-delige comedy met Angela Thorne en Michael Elphick. Afl. 2. 20.45 All creatures great and small serie met Christopher Timot hy, Robert Hardy, Peter Davi son, e.a. Afl. 7: Ace, King, Queen, Jack. 21.40 Mastermind, quiz met Magnus Magnusson. 22.10 Nieuws en weerbericht 22.25 That's life, consumenteninfor- 23.10 Everyman. Afl Mormon Mur ders. documentaire over de fa natieke vleugel van de Mor- 23.55 Holy orders. 00.25 Berliners acteur Andrew Sachs (Manuel in Fawlty To wers) keert terug naar de plaats van zijn jeugd. Deel 2 Berliners 0 1939 to 1945. 00.50 Network East, magazine voor Aziaten. 01.30 Weerbericht. 01.35 Einde. BBC 2 l Open University. i International Bridge Club, cursus. i Sunday Grandstand, sport programma met F.A. Cup Home-coming en Sunday Cric ket. I The money programme, infor matieve serie over geld. The Chelsea Flower Show. Theatre night: Metamorpho sis, toneelstuk van Franz Kaf ka. Met: Tim Roth, Steven Ber- koff, Linda Mai (owe e.a. i Hidden Spain, natuurfilm. I Another way of telling. Afl.3. I D.O.A., Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Rudolph Mate. Met: Edmund O'Brien, Pamela Britton e.a. Einde. SKY CHANNEL Louise Lasser in de Amerikaanse film „Just me and you" 1978. Super Channel, 22.25 u. FOTO: PR 13.00 Journal tèlévise. 13.15 Entre Chat Et Loup. 14.45 Apostrophes. 16.05 Bréves. 16.10 Histoires Naturelles. 16.30 Aventures Et Sports. 17.55 Bréves et Météo Européene. 18.00 Nouveau Monde. 19.00 Ushuaia. 19.30 Flash Varicelle. 20.00 Avis de recherche. 21.30 Trente millions d'amis. 22.00 Journal télévisé. 22.30 Météo Européenne. 22.35 7 Sur 7. 23.30 Ex-libris. 00.30 Le quart d'heure du procope. 00.45 Fin de Programme. Bailey's Bird. Hour of Power. Fun Factory. Shell International Motor Sports. Mobil Motor Sports News. Sunday Movie Matinee. Beyond 2000. Pop Formulae. Eurosport. Tennis. Atletiek. Mobil Motorsport Nieuws. Surfer Magazine. Arts Channel Programmes From Sky. Landscape Channel. SUPER CHANNEL Boogaloo Pooper Doo. Coca Cola Eurochart. Video Fashion. Today's World. It Is Written. Blakes Seven. Salvage One. The Mix. The World Tomorrow. European Business weekly. Roving Report. Lookout Europe. The UK Top 50. The Twilight Zone. NBA Today Basketbal. Just Me And You. The Mix. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse- 11.00 Kristiane Backer. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Week in rock 15 30 MTV Classics. 16.30 Ray Cokes. 18.00 Maiken Wexe. 20.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 21.00 Marcel Vanthilt. 00.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexe. 01.00-07.00 Night videos. 08.00 Li-La-Laune-Bar, met: Die Welt der Schnorchel (The Snorkels), tekenfilmserie; He- athcliff, tekenfilmserie. 09.20 I Des Brandner Kaspar schaut ins Paradies, Westduit- se speelfilm uit 1949 van Josef von Baky. Met: Paul Hörbiger, Georg Thomalla, Carl Wery Spiegelei spelprogramma. Dance dansshow Tekenfilm. Formel 1 Spezial Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. Die Spezialisten unterwegs. Afl der Basketballprofi. Gut geht's, gezondheidstips. Capriccio, Duitse speelfilm uit 1938 van Karl Ritter. Met: Lilian Harvey, Viktor Staal, Ari- bert Wascher e.a. Bei dir war es immer so schön, Westduitse speelfilm uit 1953 van Hans Wolff. Met: Za- rah Leander. Heinz Drache, Georg Thomalla e.a. RTL Musikrevue. RTL aktuell. Ein Tag wie kein anderer, reisqulz. Meine Tante, deine Tante, Westduitse speelfilm uit 1956 van Carl Boese Met: Theo Lin- gen. Hans Moser, Georg Tho- Kunst und Botschaft. Van daag: Der dreifaltige Gott (1491), van Jan Pollack. Spiegel TV, nieuwsmagazlne. Finale - Die Sportsendung am Sonntagabend. Videoshow. Sexy Folies. NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours. 15 55 Dami- aan. 16.50 Er was eens...het leven. 17.15 Algemene Loterij Nederland, derde trekking bankrekeninghouders. NOS 17.30 Journaal. KRO 17 45 Eindexamenjournaal. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 s AVRO Service Salon. 17.25 Chinese chef. 17.55 IS) Ontdek je plekje. BRT 1 14.00 Schooltelevisie 15.00 Steek- er-wat-van-op-show 16.00 Ge zondheid 16.25-16.50 Mode '89 17.00 Flipper. 17.25 Juke Box. 17 30 Arnold (Diffrent Strokes) 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tages schau. 10.03 J Rivalen der Renn- bahn 10.50 Hollywood Boulevard 12.15 Weltspiegel. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Tagesschau. 14.40 Teleteks-ovelaicht. 15.00 Tages schau. 15.05 Sinha Moca. 15.30 Al- lerhand Leute. 16.00 Die Trickfilm- schau. 16 15 Die Sendung mit der Maus. 16.45 Piano, Piano. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Auf Achse (WDF). BBC 1 07.00 Teletekstoverzicht. 07.30 The Flinstones, tekenfilm 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Tekenfilms. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl Dr. Kil- dare e. 11.25 Children's BBC. 11.30 Play bus 11.50 The Wombles 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. 12.05 House and home. 12.30 The journey. 13.00 Nieuws. Aansl Dal las, 13.50 History man. 14 00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Look, stranger. 15.15 Ironside. 16.00 The Hogan Family. 16.25 Heirs and Graces. 16.50 Children's BBC. 17.10 Defenders of the earth. 17.35 The Bartons. SKY CHANNEL 06.30 European Buaineaa Channel. 07 00 The DJ Kat Show. 09 30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivana. 11.30 Sky By Day. 12 30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel Programmes From Sky. 15.00 As the World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Family Affair. 17.00 Countdown By Sony 06.00 Hallo Europa - Guten Morgen Deutachland. 08.30 California Clan 09.15 Die Springfield Story 10 00 Reich und schon 10.25 der Preia ist heiaa 11.00 Die Zwei mit dem Dreh 11.45 Polizeibericht 12.05 Gut schmeckt's e. 12.30 Klas sik am Mittag. 13.00 Heute bei una. Aansl.: Inspektor Gadget. 13.25 Cali fornia Clan. 14.15 Der Engel kehrt zurück 15.00 Flughafenpolizei To kio. 15.45 Netto: Ihre Wlrtschaft heu te 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story. 16 50 Rech und Schön. 17.15 Die Praia is heiaa. 17 45 Tekenfilm.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 23