De dubbele belangen bij FC Den Haag Niet gebonden an Nederlan Rol spelen in verkopen van de stad Finale QeidóaQowuwt ZATERDAG 20 MEI 1989 PAGINA 21 ruggetrokken elftal van Libië heeft i teruggetrokken voor de ilifica tie- wedstrijden r het toernooi om het we ikampioenschap voetbal. 1990 in Italië. Als reden opgegeven de toene- druk van de interna- iale voetbalwereld op Li- Li bi was ingedeeld in poule met Algerije, de or kust en Zimbabwe. De ?g versloeg eerder dit jaar „j orkust met 1-0. De FIFA zal het programma in deze poule opnieuw vaststellen. Verzet tegen dopingcon trole De medici van de voetbal clubs in de Spaanse ere- en eerste divisie verzetten zich tegen de dopingcontrole die de overheid vanaf komend weekend verplicht heeft ge steld. Volgens de clubartsen deugt er niets van het regle ment van de dopingtest. De meerderheid van de artsen is het oneens met de lijst van produkten die verboden zijn. Maradona voor Uok vinden zij dat de toege- stane dosis van bepaalde ge- tweede keer vader neesmiddelen niet duidelijk Een dag voor Napoli's finale is bepaald. Deze bezwaren om de UEFA-beker tegen worden gedeeld door de VfB Stuttgart, is Diego Mara- bond van beroepsvoetballers, dona voor de tweede keer vader geworden. Zijn echtge note Claudia Villafane beviel gisteren in een ziekenhuis in Buenos Aires van een doch ter. Twee jaar geleden baar de ze Maradona 's eerste dochter, Dalma Nerea. De sterspeler hoorde het nieuws in de Bondsrepubliek, waar Napoli in Stuttgart via 3-3 de Europa Cup III veroverde na de 2-1 van thuis. Maradona is donderdag naar Buenos Ai res gevlogen om de dochter van bijna negen pond te zien. Hongaarse bond beloont beste De Hongaarse voetbalbond beloont vanaf volgend sei zoen de beste clubs met een geldbedrag. De kampioen van het seizoen 1989/90 krijgt een miljoen forinten op de rekening bijgeschre ven, ruim 32.000 gulden. Nummer twee ontvangt bijna 25.000 gulden, nummer drie zo'n 16.000. De bond kwam tijdens een vergadering in Budapest meer veranderin gen overeen. Zo wordt voor het eerst gecontroleerd op het gebruik van dope. Een afgelopen seizoen ingevoerde hervorming wordt ongedaan gemaakt. Een gelijkspel le vert in het vervolg weer een punt op. Het nemen van strafschoppen bij gelijke eindstand is afgeschaft. Winst blijft staan voor drie punten, zoals afgelopen jaar gang. Volgt Heylens zich zelf op? De trainer van de Franse voetbalclub Lille OSC, Geor ges Heylens, kan nadat hij vorige week was ontslagen, toch weer bij de Noord franse club aan de slag. Dat maakte voorzitter Jacques Dewailly van Lille bekend. In zijn verklaring zei Dewailly dat hij een voor de club „zeer positief gesprek met Hey lens had. Dewailly: „In het gesprek zijn twee punten na drukkelijk ter sprake geko men: de stabiliteit van de club en de groeiende ambi ties van Lille en de rol die Heylens daarin kan spelen". ENE STAM: f HAAG René Stam had hij vijf jaar geleden van '67 naar FC Den Haag ver ga ralsde „eerlijk gezegd" nog it van Woody Louwerens moord. De fanatieke doelman n stortte zich in zijn eerste <te voetbal-avontuur zonder te weten van de Zuider- k-historie. „Ik kwam uit de van Noord-Holland, daar ;de je ADO en FC Den g niet zo", aldus Stam, die West-Frisia, KGB en AZ'67 aan zijn vierde club bezig is. 'de Alkmaarse profclub was nog tweede keus, maar in gadï i Haag kan en wil trainer )00, keer >r openhartig vast te stellen ,Stam voor het systeem dat spelen de beste doelman is er in Nederland rondloopt", ïplimenteerde Adriaanse deze week zijn 35 keer leerde vaste keus. „Heeft de ner dat echt gezegd", vraagt voor één keer in de rol ongelovige Thomas, zich echt af. Stralende pretoogjes een brede glimlach belonen olgens het bevestigende ivoord. „Zulke uitspraken uleren je om door te gaan" de doelverdediger annex urliefhebber. In het begin loopbaan werd de vo- van Leiden naar Den verhuisde full-prof voor de televisie nogal eens ge- rkt als de doelman die steevast verkijkt op hoge irzetten. Van dit dreigende npel lijkt de geboren West- s dit seizoen net op tijd te afgekomen, niet in de laat- 3'2 plaats omdat trainer Adri- erra se hem een veel sterkere ,t k|f okkenheid bij het spelletje v u ft toebedeeld. De marke- Gan [-student blijkt niet alleen pen: er de lat van FC Den Haag jp. steeds meer 'markten thuis; ba s vóór zijn strafschopgebied !iï. rnde hij zich in de eerste di- pel, e vaak heer en meester. har( neb tso vername y j irig jaar was het natuurlijk 'oon een rot seizoen", staat m nog helder voor de geest, it Europees voetbal was een 1 leuke bijkomstigheid, ar het heeft ons wel punten 1 5 ost in de eredivisie. Waarbij net direct wil zeggen dat dat directe oorzaak was van de W radatie. De tussentijdse trai- swisselingen hebben ons na- rlijk ook geen goed gedaan". machtsovername in de trai- ïkamer van het Zuider- k-stadion had aan het begin' Plas i het bijna afgelopen seizoen M|n direct het beoogde resul- want ook onder de voor- revende Adriaanse werden welijks punten gehaald, maakten een heel slechte S—h. Uit de eerste negen wed- jden haalden we maar ze- i punten. Ik kreeg in de eer- ^jzeventien wedstrijden liefst Br doelpunten om m'n oren", it Stam uit het blote hoofd. B i negen wedstrijden hebben B een gesprek gehad met de ner. De vraag was toen of moesten omschakelen naar orthodoxe spelletje, met ndekking. Dat hebben we, bij Wageningen, gepro- ird, maar ook dat functio- irde niet (3-2; red.). Maar ma kwam de ommekeer de thuisoverwinning van op De Graafschap. Ik heb >it getwijfeld aan het sy- em. Dat het in het begin niet lukte, lag niet eens zo zeer i de uitvoering", vindt Stam. aar vooral het afwerken van ïsen lukte niet. We waren er rja niet allemaal aan gewend". utteren 'allel aan de verbetering van prestaties van FC Den Haag, lide Stam steeds meer in rol als „vliegende keep", p deze manier is keepen veel kerder", vindt hij. „Ik heb itballen altijd al leuk gevon- Als ik tijdens-de vakantie partijtje speel, voetbal ik atu'jd mee. Dan keep ik nooit, enoeger bij West-Frisia was ik uwens ook een tijdje veld- *ler. In mijn huidige rol ben veel meer één van de elf", doelwachter van FC Den ag vindt het onterecht dat herhaaldelijk wordt verge leken met Ajax' Stanley Men zo. „Het is gewoon toeval dat Ajax en wij hetzelfde spelletje spelen. Stanley en mij kun je niet vergelijken. Ik vind hem een heel goede keeper, al staat hij de laatste tijd wel enorm te schutteren. Nee, ik kan me niet herinneren dat ik dit seizoen voor schut ben gegaan bij het uitlopen", aldus Stam, die in alle 34 competitie-wedstrijden van de partij was (en dus nét niet „één op één loopt") en slechts eenmaal uitviel; met een knieblessure bij NEC. Toch moest reserve-doelman Leo de Boer in deze competitie al tweemaal zijn opwachting maken. Trainer Adriaanse zag in hem immers ook eens de ideale spits toen het de veldspe- lers in de thuiswedstrijd tegen RBC niet lukte te scoren. Stam over zijn collega na een lange bedenktijd: „Leo kan in poten tie ook in de eredivisie spelen. Maar dan moet hij wel een hoop bijleren. Het zal ook voor hem een kwestie van een groeiproces zijn. Op de training pakt hij alle ballen, maar er komt meer bij kijken voor het keepersvak". Waarmee de ex-Leidenaar niet alleen doelt op zaken als con centratie, „druk" en vliegende projectielen vanaf de tribunes, maar ook aangeeft dat hij zijn langste .tijd in het Zuiderpark waarschijnlijk wel he"ëft gehad. Bij Roda JC ziet trainer Reker in Stam immers de ideale doel man om Jan Nederburgh, die Stam destijds na een blessure uit het Haagse doel verdreef op te volgen als PSV de Ker- kraadse doelman inderdaad wegkoopt. „Eerlijk gezegd vind ik het wel leuk dat er dergelij ke geruchten over mij zijn", er kent Stam, wiens contract bij FC Den Haag nog een jaar doorloopt. „Ik heb ambities ge noeg om het hoogste te berei ken en af en toe veranderen van club kan geen kwaad. Ik voel me niet aan Nederland ge bonden. En ook niet club-ge bonden", meldt de spelersraad- vertegenwoordiger. In zijn rol als „bobo" heeft Stam overigens maar weinig van doen met de werkelijke be stuurders van FC Den Haag. „Eigenlijk hebben we geduren de het seizoen ook maar weinig gemerkt van de perikelen rond Walraven. Bij dat soort zaken wordt de spelersraad niet be trokken. En zo hoort het wat mij betreft ook. De spelersraad beheert het spelershome en verder hebben we vooral een representatieve taak Als er moeilijkheden zouden zijn, fun geren wij als tussenpersonen, maar dat is dit seizoen nooit nodig geweest. Ik heb ook maar een enkele keer met Woody Louwerens gesproken overalgemene zaken. Nee, nooit over het keepersvak". Flessen René Stam, deze maand begon nen aan een studie marketing aan de Open Universiteit nadat hij eerder een studie biologie had afgebroken, prijst het inte rim-bestuur voor het handha ven van „de rust in de tent". Ook wat het supportersgedrag betreft heeft Stam een redelijk kalm seizoen achter de rug, al realiseert, hij zich dondersgoed: „dat je je grenzen maar blijft yerlpggpn" F.n pigpnlijk is dat een slechte zaak", vindt hij. „Maar als ik geconcentreerd in het_doel sta, merk ik weinig van wat er allemaal achter me gebeurt. Hoewel je de flessen Jagermeister soms wel voorbij ziet vliegen. Leeg. Maar echt bang ben ik nooit geweest. Vo rig jaar, thuis tegen Feyenoord, had ik er door al die heisa een maal geen zin meer in. Maar ik ben toch altijd weer blij met al die mensen in het stadion. Die betekenen echt een steun, een inspiratiebron. Totdat je ver liest". weet ook Stam, die er vanuit gaat dat Co Adriaanse zijn ploeg ook in de eredivisie hetzelfde, dan risicovoller, spelletje zal laten spelen. Waar uit de kinderziektes inmiddels zijn verdwenen. „Al had ik na de slechte start van dit seizopn ook niet durven dromen dat we aan het eind nog zouden pro moveren". ROB LANGEVELD Doelverdedigers vervullen een bijzondere rol in een elftal. Dat gold vroeger voor Woody Louwerens bij achtereenvolgens Holland Sport en FC Den Haag en geldt in het Zuiderpark tegenwoordig nóg voor René Stam. Stam (24) en Louwerens (43) hebben het afgelopen seizoen op eigen wijze bijgedragen aan het zowel sportieve als financiële „succes" van FC Den Haag; de één als doelman, de ander als lid van het bestuur. Aan de vooravond van de vrijwel zekere promotie naar de eredivisie maken beiden duidelijk met hun inspanningen voor FC Den Haag ook andere bedoelingen voor ogen te hebben. René Stam wil immers nóg hogerop en denkt daarbij behalve aan Roda JC ook aan het buitenland; Woody Louwerens streeft met behulp van de FC en vooral zijn sponsors naar een verbetering van het economisch klimaat in „zijn" Haagse binnenstad. Een frappante gelijkenis tussen de twee (oud-) doelverdedigers, ook - om de overeenkomst compleet te maken - alle twee als actief speler lid van de spelersraad van FC Den Haag. WOODY LOUWERENS: 99 99 DEN HAAG Het is een paar minuten na beëindiging van het gesprek. Woody Louwe rens heeft een tweetal nieuwe gasten begroet en begeleidt die naar zijn kamer. De receptio niste is even weg van haar plaats om op zijn verzoek voor de verslaggever een aantal fo tokopieën te maken. De tele foon op haar bureau rinkelt, er is niemand direct in de buurt. Plotsklaps duikt Louwerens op. grijpt het apparaat en meldt zich als een normale functionaris met als aanvullen de opmerking „Kan ik iets voor u doen Het gesprek wordt beëindigd en hij loopt weer even langs. „Ook dat soort dingen doen we hier", zegt hij. Met een grijns loopt hij weg, gehaast, als prototype van mensen met weinig tijd. Toch heeft hij die dag op zijn volle agenda een uurtje kunnen vrij maken voor een gesprek, nadat hij eerder een afspraak heeft laten afzeggen. Hoofdthema bij het interview zou FC Den Haag zijn, maar in de bijna ze ventig minuten durende ge- dachtenwisseling, die veelal meer weg heeft van een mono loog, spreekt Woody Louwe rens eigenlijk meer over één andere liefde van hem: de Haagse binnenstad en in een wat breder perspectief groot- Den Haag. Termen als econo mische voordelen, investerin gen, toeristen-industrie vallen regelmatig uit zijn mond op te tekenen. En als spil van de on derdelen van zijn betoog kan zijn eigen werkgever, de Nuts- spaarbank, worden beschouwd. Onder het motto: gaat het de stad goed, dan gaat het de bank ook goed. En als het de bank goed gaat, gaat het ook Woody Louwerens goed. Tumultueus Toch kan in het verhaal van Woody Louwerens ook een re delijke plaats - worden inge ruimd voor FC Den Haag, de club tenslotte waar de bankdi recteur sinds vorig jaar (weer) bestuurslid is en sinds enige maanden zelfs vice-voorzitter ad interim na het tumultueuze vertrek van het duo Walra- ven/Corsmit. Opnieuw be stuurslid, want Louwerens schreef dertien jaar geleden historie door als eerste Neder landse profvoetballer zitting te nemen in de leiding van een club. Louwerens deed dat als voorzitter van de spelersraad van FC Den Haag. Dat had hem in 1971 overgenomen uit de boedel van fusiepartner Holland Sport omdat hij op Houtrust juist een vijfjarig con tract had getekend. Op zijn dertigste leek Louwe rens de overstap te maken naar amateurclub LENS, maar vóór hij een bindende wed strijd had gespeeld, keerde hij op verzoek van de toenmalige vice-voorzitter Fred van Hal terug, voor één seizoen. Ton Thie had fysieke problemen en Hans Galjé en René van Ant werpen leken nog niet klaar voor het grote werk. Vervol gens vertrok Louwerens naar het bescheiden Postalia, dat onder zijn leiding nota bene naar de derde klasse doorstoot te. En nu staat de oud-doel man, die vanwege zijn sobere maar effectieve stijl nog wel eens werd vergeleken met de vroegere doelman Gert Bals van Ajax, op het punt met de club waarbij hij is betrokken opnieuw promotie te bewerk stelligen. Duizendpoot Woody Louwerens mag vroe ger zijn armen over het alge meen vakkundig naar op hem afgeschoten voetballen hebben uitgestoken, tegenwoordig is hij meer een duizendpoot. Hij zit midden in het commercië le/economische web in de Haagse binnenstad en steekt niet onder stoelen of banken dat zijn toetreding tot het be stuur van FC Den Haag te ma ken heeft met zakelijke belan gen die daarmee gemoeid kun nen zijn. „Dat is in feite waar het om gaat als je het hebt over het zo goed mogelijk behartigen van zo veel mogelijk belangen: bundeling; dat is het motto. Kijk, achter een club als FC Den Haag heeft zich inmidels een redelijk grote groep van zakenmensen geschaard. Die hebben daar drie redenen voor. Ze vinden het voetbal leuk. ze hebben daardoor de gelegenheid onderling een be ter contact te hebben en er ontstaat een relatie tussen za kenleven en plaatselijke over heid. Door de regelmatige sponsorbijeenkomsten, zoals ook deze week weer werd ge houden, ontstaat er een podi um waar een zakenman infor meel kan spreken met burge meester en wethouders. En dat is veel waard. Je kunt dan nog eens iets bespreken dat langs de normale kanalen op zijn minst veel meer tijd zou kos ten Zoals wij als FC Den Haag nu bezig zijn met het regelen van een gunstig dienstrooster voor de voetballende politie agent Lindenaar, die vanuit Utrecht hierheen komt. De eerste keer dat we zo'n spon sorbijeenkomst hielden ging het in zoverre mis, dat B&W toen een commissie-vergade- ring hadden op dezelfde avond. Nu doen we het anders. Wij vragen welke datum het college het beste uitkomt en plannen dan onze sponsor-bij eenkomst. En dat werkt". Ongeschonden FC Den Haag heeft, vertelt Louwerens, sinds zijn her-aan treden, september vorig jaar, het aantal sponsors verdubbeld gezien. Hetgeen overigens, zo ontzenuwt hij vermoedens, niet betekent dat ook de finan ciële armslag van de Haagse profclub met honderd procent is vergroot. Louwerens wil overigens het totaal-bedrag dat is gemoeid met deze vorm van sponsoring, die als welkome aanvulling dient van de som die shirtsponsor Piet Bloemink („Zijn we heel blij mee") be schikbaar stelt (anderhalve ton) en de opbrengst van in het Zuiderpark doorgaans onge schonden blijvende reclame borden, niet noemen. „We zijn er voortdurend mee bezig het aantal bedrijven dat betrokken is bij de club uit te breiden. Bezwaar is dat we daarvoor maar een beperkt aantal mensen beschikbaar hebben. Bovendien zijn er toch nog steeds ondernemingen, die hun naam niet graag gekop peld zien aan FC Den Haag, dat tenslotte toch niet zo'n bes te reputatie heeft met zijn sup porters. Dat blijf je houden". De beruchte aanhang, die zich deze week weer te buiten ging aan wangedrag in Schiedam, heeft volgens Louwerens niet de eerste prioriteit van het huidige bestuur Hetgeen, zo beaamt hij, ook een gevolg is van een bepaald gewennings- patroon in Den Haag én te ma ken heeft met het feit dat het in het Zuiderpark zelf al gerui me tijd relatief rustig is. Sluipmoordenaar Belangrijker voor de leiding van FC Den Haag is de terug keer aan de landelijke voetbal- top, een ontwikkeling die eerder gestalte lijkt te gaan krijgen dan men in de residen tie een half jaar geleden nog voor mogelijk hield. In het toen opgestelde beleidsplan werd voor dit seizoen daartoe de term sluipmoordenaar gebe zigd. „Welnu", verklaart Louwe rens, „dat is dus wel gelukt. Na de slechte start hield niemand meer rekening met ons. Maar ineens zat de vaart er in en nu staat de rechtstreekse promotie voor de deur. Of het beter zou zijn geweest als we via een pe- riodetitel waren teruggekeerd? Aan elke winst zit verlies en omgekeerd. Een nacompetitie had geld opgeleverd, dat we goed hadden kunnen gebrui ken. Maar had ook het risico in zich geborgen dat we het dan niet zouden hebben gehaald". Vooropgesteld dat FC Den Haag de stap-omhoog maakt zal de Haagse profclub zich volgend seizoen ongeveer op hetzelfde financiële niveau be wegen als dit nu bijna voorbije competitiejaar. Dat wil zeggen met een begroting van 1,7 mil joen, waarvan 65% moet wor den gedekt uit reclame- en sponsorinkomsten en de rest uit recettes. „Voor komend sei zoen denken wel wel aan een ander premie-systeem", vertelt Louwerens, financieel ter zake kundig als geen ander tenslotte vanwege zijn maatschappelijke positie. „Die zou meer moeten worden gebaseerd op de recet te. Ik denk dat we gemiddeld in de eredivisie, ondanks duels met Ajax, Feyenoord en PSV. niet veel meer toeschouwers zullen trekken dan dit jaar. Het moyenne ligt nu na de slechte start deze competitie op een redelijk niveau. Waar we in elk geval van af moeten is een ad-hocbeleid. Er is nu een beleidsplan dat zich verder uit strekt, tot en met seizoen Jordaan „Een paar jaar geleden heb ik me ineens gerealiseerd", gaat Louwerens tot besluit op een ander onderwerp over, „dat we als Hagenaars trots moeten zijn op onze stad. Als je een Am sterdammer spreekt, lijkt het wel of iedereen uit de Jordaan komt en dat wil weten ook. Den Haag was altijd wat grijs, dat kwam misschien door het grote aantal ambtenaren dat hier werkt. Maar het lijkt wat te veranderen. En FC Den Haag kan in de promotie van de stad een rol spelen". FRANK WERKMAN door Frank Werkman Dit weekeinde worden de eerste prijzen verdeeld in de kelder van ons betaalde voetbal. Vitesse en FC Den Haag kunnen zich immers verzekeren van een toegangsbewijs voor de zolder. En in de achterkamertjes worden de messen al weer geslepen. Het Spijkerkwartier en de Schilderswijk maken zich nu al op om straks met enigszins in hun vrije- stijdsbesteding beperkt denkende neefjes van de familie Spoor het land in te trekken. De afgelopen week liep het weer danig uit de rails met de Arnhemmers en Hagenaars, van wie de eersten kans zagen om de treinenloop dusdanig te ontregelen dat ze in de buurt van Nieuw Monnikenhuizen op een rijtje wagons van gelijkgestemde, uit Groningen komende PSV- aanhangers botsten Nou. dat was weer smullen geblazen voor de liefhebbers. Maar liefst 120 van die rekels werden in de kladden gepakt, van wie tien achter de tralies werden gezet. De rest nam een latere trein, hetgeen niemand de NS euvel duidde. De Spoorwegen kampen tenslotte wel vaker met vertraging. Of hebben soms helemaal geen trein, omdat de een of andere snuggerd heeft gedacht dat het over de bielzen te transporteren openbaar - vervoervolk een vrije dag neemt, terwijl dat gewoon aan het werk gaat. Zoals het hoort. Aan de geneugten van het minderjarige en -waardige voetbalvolk kan sinds kort een nieuwe dimensie worden toegevoegd: het bestuderen van het spoorboekje, dat dezer dagen in een oplage van ongeveer een half miljoen is verschenen. Het was al het best verkochte drukwerk van ons land en behoort nu ook tot de meest favoriete lectuur van de mevrouw Smit-Kroes. De van wegbereider tot spoorzoeker gerangeerde bewindsvrouwe leert elke avond een paginaatje uit haar hoofd en kan straks moeiteloos als doorgeefluik c.q. afgifteloket van informatie voor vandalistische voetbalfans fungeren. Smit-Kroes wekte tot voor kort de indruk slechts partij- en overtuigingsgenoten het balletje te willen toespelen. Maar haar terugkeer naar de natuur was zo abrupt dat ze omsloeg als een dood blad aan een zieke boom. Na de voetbalsupporters en forensen moet de rest van het volk ook massaal de trein worden ingejaagd. Zodat daar een smeltkroes ontstaat, waardoor Miss Verkeerd en Waterstraal per luxe automobiel van hot naar haar kan vliegen over wegen waarop dan weer 220 mag worden gereden. Volgende week donderdag wordt in Smit-Kroes' geboorteplaats de finale gespeeld om de KNVB-beker tussen FC Groningen en PSV. De voetbalbond heeft na veel sjacheren en sjoemelen eindelijk een stadion gevonden om die krachtmeting af te wikkelen. Hetgeen per spoor weer de nodige verplaatsing betekent van noorderlingen en zuiderlingen oftewel nuchterkngen en zonderlingen. Korthals Altes, ook Rotterdammer, mag ook blij zijn dat zijn stad weer een evenement van formaat kreeg toebedeeld. De voetbalbotsing, waarbij zich zonder twijfel de nodige op spel. spanning en sensatie beluste Rotterdammers, Hagenaars en Utrechters zullen melden, levert immers weer wat werk op voor justitie. Smit-Kroes en Korthals Altes allebei tevreden. Voetbal betekent immers klandizie voor de spoorwegen, afwisseling voor de klagende machinisten, werk voor de reparatie-inrichtingen van de NS én de M.E. en het O M. De KNVB-beker zou derhalve het best kunnen worden uitgereikt door het VVD-duo S.- K. en K.A. In Rotterdam zullen volgende week donderdag naar ik stellig verwacht nog weinig Arnhemmers aanwezig zijn. In het Spijkerkwartier ligt men dan waarschijnlijk nog zijn roes uit te slapen na het succes van Vitesse. En bereidt de meute zich voor op het slopen van Nieuw Monnikenhuizen, dat zoals bekend wordt vervangen door het meest luxe stadion van Nederland, het Forum. Daar moeten in het vervolg de finales om de KNVB-beker maar worden gehouden. Als ze al kans zien om een beweegbaar dak te construeren moet een vandalentunnel van stadion naar station ook te realiseren zijn. Heeft S - K. misschien nog snel wat subsidie voor over. Hoewel K.H. daar niet vócfr zal zijn, want dat scheelt weer manuren werk. Ach, een kwestietje meer of minder in de VVD maakt ook niet uit.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21