Onzekere toekomst amateurwielrenners I U audrup naar Barcelona S3 Discussie beleidsplan tennisbond uitgesteld WK schaken in Londen Rood Eijkelkamp omgezet in geel Marco van Basten ook beste van de wereld NSF houdt vast aan fusie-plannen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! NpORT Cetdoe Sow-ant VRIJDAG 19 MEI 1989 PAGINA 9 (RCELONA De 25-jarige Deen international Michel Laudrup, mo- inteel onder contract bij het Itali- ïse Juventus, heeft laten weten dat volgend seizoen voor Barcelona >elt. Cruijff zocht twee maanden eden voor het eerst contact met udrup toen bekend werd dat zijn ivallende middenveldspeler Bake- een zware operatie moest onder- in Cruijff wilde Laudrup voor de van het lopende seizoen inhuren Juventus. Toen de Italiaanse g daar niet mee akkoord ging, ïtracteerde Cruijff tijdelijk Rome- uit Paraguay. J?' i Nederlandse IJshockeybond stelt licentiecommissie in UTRECHT De Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) gaat in navolging van de voetbalbond (KNVB) een licentiecommissie instellen, die controle zal uitoefenen op de financiële huishou ding van de clubs. De drukbezochte buitengewone bondsverga dering in ijshal „De Vechtsebanen" in Utrecht ging gisteravond daarmee akkoord. Tot 1 juli hebben de aangesloten verenigingen de tijd hun begro ting voor het nieuwe seizoen in te dienen. Bij nalatigheid of een zwak onderbouwde opgave kan de NIJB een tijdelijk speelver bod opleggen. In het ergste geval wordt geen licentie toegekend en volgt een automatische degradatie van de eerste teams van de betreffende clubs. Voorzitter Feenstra kondigde zijn vertrek aan. „Binnenkort hoop ik tot bestuurslid van het NOC te worden benoemd. Op de eerstvolgende vergadering op 23 november zal ik mijn functie dan ook noodgedwongen moeten neerleggen. Vice-voorzitter Van Erp lijkt mij een geschikte opvolger". FA stelt clubs verantwoordelijk LONDEN Vier Engelse voetbalclubs zijn door de Engelse bond (FA) in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van supportersrellen, die zich het afgelopen weekeinde af speelden. Het gaat om de verenigingen Crystal Palace, Bir mingham, Bristol City en Sheffield United. De wedstrijd tus sen Crystal Palace en Birmingham werd in Londen 26 minu ten opgehouden, toen supporters op het veld met elkaar slaags raakten. Bij Bristol-Sheffield, een klasse lager, zorgden rellen op de tribune eveneens voor een onderbreking van het duel. Intussen maken Engelse voetbalofficials zich ernstige zorgen over de controle van voetbalsupporters morgen bij de Engel se Cup-final tussen Everton en Liverpool op Wembley. Zij zijn bang dat een groot aantal fans zal proberen zonder kaar tje toegang te krijgen tot het stadion. Na de WK-kwalificatiewedstrijd Engeland - Albanië werden twee controleurs gearresteerd, omdat zij bij de toegangspoort in plaats van kaartjes geld hadden geaccepteerd. De angst be staat dat ditzelfde zal gebeuren bij de bekerfinale. Roekeloze topjoekey moet na tien jaar twee ton schadevergoeding betalen SYDNEY De Australische topjoekey Malcolm Johnston moet een ongeveer twee ton schadevergoeding betalen aan een collega, die ruim tien jaar geleden ge wond raakte bij een valpartij die door Johnston werd veroorzaakt. Het was voor het eerst dat een dergelijke zaak voor een Australische rechtbank diende. Rechter Mervyn Finlay kwam tot de slotsom, dat Johnston, die twee keer zegevierde in de Sydney-race, tijdens een wedstrijd op 30 augustus 1978 zijn win nende paard Taksan te roekeloos had be reden. Johnston sneed in de race, in een poging op kop te komen, twee andere paarden zodanig af dat Milford Manor, bereden door leerling Glenn Frazer, onder de voet werd gelopen. Het dier moest ter plekke worden afgemaakt. De nu 28-jarige Frazer liep een ernstige rugblessure, een dijbeenbreuk en een shock op. Frazer moet nog steeds een spe ciaal korset dragen. Van een rentree in de paardesport kwam niets. Tegenwoordig verdient hij zijn brood als stalknecht. Hiervoor stelde hij Johnston, die indertijd slechts zes weken schorsing kreeg, ver antwoordelijk. 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll^ WOUW Aan de voor avond van Olympia's Ronde is de toekomst van het amateurwielren- nen in het geding. In het Brabantse Wouw starten morgen 150 amateur wielrenners voor de 38ste editie van Neder lands belangrijkste etap pekoers. Negen dagen lang moet het peloton kreunen, steunen en af zien. Hopend op die ene goede prestatie die de interesse kan wekken van een profploeg. Voor veel belanghebbenden binnen de Nederlandse ama- teurtak is die hoop flink de bodem ingeslagen door de invoering van het FICP- puntensysteem bij de profes sionals. Amateurs gaan puntloos door het leven en zijn daardoor minder inter essant geworden voor profs tallen; de doorstroming stag neert. Geen punten, geen munten. Althans, zo luidt de algemene opinie waar overi gens links en rechts van wordt afgeweken. Dat er wat moet gebeuren lijkt dui delijk. Maar wat? Een rondje langs de belanghebbenden in de wielersport levert veel antwoorden op, maar ook veel vragen. Frits Schür, ploegleider van de Van Aerle/Ecco-ploeg, verloor vorige maand twee van zijn beste amateurs. De reeds 26-jarige Arno Otte- vanger maakte de lang ver wachte overstap naar de professionele wielerstal van Peter Post, Jan-Willem van Loenhout zag een indruk wekkende triomf in de Hel van het Mergelland beloond met een contract bij TVM. Het duo kan echter wel eens een uizonderingspositie heb ben gehad, want de door stroming van amateurs naar de overvolle rijen der pro fessionals rijdt momenteel in de laagste versnelling. Het amateurwielrennen lijkt langzaam maar zeker zijn status van opleidingsinsituut kwijt te raken. Rem „De rem zit er nu al flink op", aldus Schür. „Voor dit seizoen zou TVM normaal Peter Post: „Doorstroming zal blijven". FOTO: DIJKSTRA gesproken drie renners van mij inlijven. Maar Priem merkte dat hij zo te weinig punten had om bij dc eerste twintig ploegen in het we reldbekerklassement te ko men en hij kocht toen Flip Vandenbrande. En die kost te net zo veel geld als die drie amateurs van mij sa men. Een prof die niet goed genoeg is om voor een con tract bij Post in aanmerking te komen, maar wel veertig punten achter zijn naam heeft, wordt eerder door een kleine profploeg aangetrok ken dan een amateur die in aanleg misschien veel beter is maar geen punten heeft. En op die manier vallen er veel gaten". Hennie Kuiper, "die dit sei zoen direc.teur werd van een Duitse ploeg met louter neo- profs, sluit zich bij Schür aan: „Sponsors zijn gebaat bij de snelste weg naar pu bliciteit. Dus dan schrikt het hen af om amateurs te ko pen die geen punten hebben. En dat is een slechte zaak". En Giant-ploegleider Arie Hassink uit Neede: „Ik heb vorig jaar al voorspeld dat deze problemen er aan zaten te komen. Maar dan ben je ineens weer het boertje uit de Achterhoek en komen je opmerkingen maar half Volgens. Joop Atsma, voor zitter van de amateursectie, is de vrees van de ploeglei ders niet helemaal terecht. „In open wedstrijden kun nen amateurs ook punten halen", aldus de Fries. „En dat is zelfs een flink aantal. Dus ze zijn niet bij voorbaat Hennie Kuiper: „Sponsors zijn gebaat naar bij de snelste weg naar publiciteit". FOTO: ANP kansloos". Amateurbonds- coach Piet Kuijs ziet dat ech ter niet zitten. „In open wedstrijden zal een amateur echt niet veel punten halen. Daar zorgen die profs wel voor. Want als je aan hun brood komt, dan zijn ze het ineens allemaal met elkaar Pure onzin De geestelijke vader van het FICP-puntensysteem, Hein Verbruggen, rangschikt de bezorgdheid in de amateur wereld echter onder de noe mer „pure onzin". „Ik kan me dat absoluut niet voor stellen. Bij de profs zijn ook veel meer renners zonder punten dan met punten. Van belang voor de klassering van een profploeg zijn im mers de vijf renners met de meeste punten. Dan praat je over zo'n 230 coureurs op een aantal van 900. Van al die anderen tellen de punten niet mee voor de klassering van een team. Dus maakt het voor een ploegleider toch niet uit of hij nummer 400 pakt of een goede ama teur. Die opmerkingen zijn daarom pure onzin. Mensen die dat beweren zijn bijna van slechte wil. Het lijkt haast op demagogie". „En het tegendeel is eerder waar", vervolgt hij. „Prof- ploegen moeten veel geld voor de eerste vijf renners betalen. Ze zijn dus voor de volgende posities eerder ge ïnteresseerd in een relatief goedkope amateur dan een dure prof met wat punten". Verbruggen zegt het bewijs te leveren met de cijfers in de hand. „Kijk, dit is de nieuwe puntenlijst die van morgen is afgekomen. Op de 757ste plaats staat René Beu ker, die heeft 0,99 punt. Ver tel mij nou eens waarom een ploegleider een goede ama teur moet laten vallen voor Beuker? Toch niet om die 0,99 punt? En er stappen nog steeds goede amateurs over. Ottevanger en Van Loen hout zijn voorbeelden voor Nederland, in Italië zijn on langs zestig amateurs bij de profs aan de slag gegaan. Wat is dan eigenlijk het pro bleem?" Dat vraagt ook Peter Post, ploegleider van Panasonic, zich af. „De doorstroming zal blijven, je krijgt alleen een veel strengere selectie. We hebben jaren gehad dat iedereen maar profwielren ner kon worden. Ook wij hebben de fout gemaakt amateurs aan te trekken, die eigenlijk helemaal geen prof hadden mogen worden. Puur op basis van een ge brek aan kwaliteit. En die. jongens kwamen wel, omdat het geld goed was. Maar over twee jaar is dat mijn in ziens helemaal voorbij. Het kaf wordt van het koren ge scheiden. En dat is een posi tieve ontwikkeling". Eindelijk, lijkt hij haast te denken. Post: „Nu gaan we naar een situatie dat alleen de goede amateurs nog maar een profcontract kunnen verdienen. Zo was het vroer ger ook. Je moet een onder scheid kunnen blijven ma ken tussen amateurs en profs. En dat verschil moet groot zijn." Het lijkt op de aloude oer- strijd, waarin nog het recht van de sterkste gold. „Maar dat moet toch ook", meent Piet Kuijs. „Daar heeft de wielersport toch alleen maar belang bij?" De ongerustheid bij de ama teurs lijkt er echter niet door getemperd. Oplossingen zijn wel voor handen. Atsma: „Een mogelijkheid is om aan internationale topwedstrij den bij de amateurs ook een puntentelling te verbinden. Je moet trachten om de be tere amateurs de kans te ge ven zich in de kijker te rij den. Voor het WK in augus tus wil ik daar nog een ge sprek met Hein Verbruggen over hebben". PETER WEKKING lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllr. renzen records letiek in zicht MBURG De grenzen ji het sportieve prestatiever- Jgen op een aantal atletie- kderdelen zijn volgens de jstduitse trainingsweten- Mapper Manfred Letzelter in it. „De tijd, dat records niet er kunnen worden verbe- d, is niet meer zo ver weg", rijft hij in een artikel voor Hamburgse blad Sport. deskundige uit Mainz ïkt, dat de grens op de 100 ter sprint met 95 procent ikerheid bij 9,55 seconden i>r de mannen en 10,34 bij de Jüwen is bereikt. Letzelter wacht dat deze niet meer i te scherpen tijden op zijn |tst in het jaar 2032 worden lopen. I andere disciplines is vol- trainingdeskundige R wel veel mogelijk. Zo ver licht hij, dat het legendari- be Mexico-record van de perikaanse verspringer Bob meter) er weldra i zal gaan De Westduitser de wereldrecordhouder de toekomst landen na 5 meter. |e te zijner tijd als beste pgspringer in de boeken wil jven, moet volgens hem ze- over 2,67 meter gaan. Nu at het record op 2,43. Ook polsstokhoogspringen zal, eginnen met Sergej Boeb- nog een grote ontwikke- g doormaken. UTRECHT Tijdens de Voorjaarsvergadering van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond (KNLTB) kwam het gis teravond in Utrecht niet tot de verwachte discussie over de jongste beleidsno titie van het bestuur. De nieuwe bondsvoorzitter Ruurd de Boer moest zijn voorstel de acht stellingen van het plan puntsgewijs te behan delen intrekken toen bleek, dat de aanwezigen hem de raad gaven eerst de notulen van de vergaderingen van de districten over deze materie te bestuderen. Wat de opzet van de nationale competitie betreft bleek uit een enquete onder vereni gingsbesturen en teams, dat er geen noemenswaardige wijzi gingen te verwachten zijn. Met name het gemengd dubbel stond op de nominatie te ver dwijnen in competitieverband. „Daar blijkt geen meerderheid voor te vinden", aldus de heer Hennie Habing, voorzitter sec tie wedstrijdtennis. De vergadering bekrachtigde de benoeming van de Haagse Eva Haslinghuis tot voorzitter van de sectie geselecteerd jeugdtennis als opvolger van De Boer. LUZERN Jan Timman zal zijn halve finale tweekamp in het kandidatentoernooi voor het wereldkampioenschap schaken te gen de Engelsman Jonathan Speelman in Londen spelen. De wereldschaakbond heeft de organisatie van de twee halve fina le-tweekampen, de andere gaat tussen de Russische oud-wereld kampioen Anatoli Karpov en zijn landgenoot Arthur Joesoepov, toegewezen aan de Britse schaakbond. De wedstrijden, die in de eerste week van oktober beginnen, worden in Londen gespeeld. De winnaars van de tweekampen ontmoeten elkaar daarna. De winnaar van de finale verkrijgt het recht wereldkampioen Gar ry Kasparov uit te dagen. Die tweekamp wordt in de maanden februari en maart van het komende jaar gespeeld. Mark Koevermans. Koevermans in kwartfinale ROME Mark Koevermans is doorgedrongen tot de kwart finales van het met twee mil joen gulden gedoteerde tennis toernooi van Rome. Daarin moet hij het opnemen tegen de Spanjaard Sergi Bruguera. Koevermans versloeg gisteren de Italiaan Nargiso (6-3, 3-6, 6- 1), Bruguera rekende af met een tegenstander van meer faam: Jimmy Connors (6-1, 6- 1). Tom Kempers heeft de finale bereikt van een tennistoernooi in Londen. Hij versloeg giste ren op de banen van Queens club de Amerikaan Nastase, 6- 2, 6-2. In de eindstrijd ontmoet Kempers de Israëliër Cilad Bloom. Deze versloeg in de halve finale een andere Ne derlander. Menno Oosting, in twee sets, 6-2, 6-0. ZEIST De tuchtcom- missie van de KNVB heeft gisteravond na mondelin ge behandeling de rode kaart, die René Eijkel kamp van Groningen za terdag in de wedstrijd te gen RKC kreeg, omgezet in een gele. Het betekent dat Eijkelkamp komende zondag niet met zijn club kan spelen tegen Haarlem omdat het zijn vijfde gele kaart betreft. In de finale van de strijd om de KNVB-beker, volgende week donderdag in Rotterdam tegen PSV, kan Eijkelkamp wel voor Groningen spelen. FC Groningen had mondelin ge behandeling van de zaak gevraagd. Eijkelkamp werd zaterdag in de 52e minuut door scheidsrechter Egbertzen uit het veld gestuurd omdat hij, volgens de arbiter, Treffers (RKC) opzettelijk had gesla gen. Eijkelkamp, die werd bij gestaan door Mr. Eric Vilé, zag de rode kaart omgezet ie een gele omdat de tuchtcommissie het tenlaste gelegde niet bewe zen achtte. FC Groningen zal dit seizoen geen beroep meer kunnen doen op John de Wolf. De speler die al geruime tijd hin der ondervindt van een knie blessure, kreeg op de training meer pijn in het gewricht. Hij zal volgende week in een Gro nings ziekenhuis een kijkope ratie ondergaan Wanneer het vermoeden waar blijkt te zijn dat de meniscus kapot is, zal direct geopereerd worden. Sportwereld Voetbal - Het bestuur van de Belgische eersteklasser Club Brugge heeft besloten niet door te gaan met de Neder landse trainer Henk Hou- waart, die begin deze week met de spelersgroep het berei ken van Europees voetbal vierde in Knokke. De Hage naar verlengde vorig jaar zijn verbintenis met Club Brugge tot juni 1990. Hij zou er dan zes seizoen werkzaam zijn geweest als hoofdtrainer. Houwaart, die onbereikbaar was voor commentaar, wordt opgevolgd door George Leekens. Wielrennen - Jeannie Longo heeft bekend gemaakt dat ze aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk stopt met wiel rennen. De 30-jarige Frangaise was de laatste twee jaar win nares van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Dit jaar probeert ze haar eeuwige rivale Maria Canins te passe ren als het gaat om het aantal overwinningen in de Grande Bouclé. De Italiaanse zegevier de in 1985 en '86. Hockey - De hockeyers van Jong Oranje hebben op het veld van Kampong in Utrecht met 3-0 gewonnen van de Ver enigde Staten. Bastiaan Poor tenaar van SCHC scoorde voor rust twee maal uit een strafbal. Leo Klein Gebbink maakte na de pauze nummer drie uit een strafcorner. Jong Oranje be reidt zich voor op de wereldti telstrijd in Malaysia. Etentje voor redders van coureur Berger MARANELLO De Oostenrijkse formule I coureur Gerhard Berger heeft gisteren in Maranello met een etentje in een exclu sief restaurant de drie brandweerlieden bedankt, die hem op 23 april het leven redden. Op die dag raakte de Oostenrijker met zijn Ferrari met een snelheid van 270 kilometer per uur van de baan, waarna zijn bolide onmiddellijk vlam vatte. Door het snelle optreden van de drie brandweerlieden werden de vlammen in recordtijd gedoofd en kon Berger worden gered. De Oostenrijker zei gisteren dat het hem goed gaat. Alleen de brandwonden aan de linkerhand bezorgen hem nog pijn. Van Basten, hier na een treffer tegen Engeland tijdens het laatste EK opgetild door Ruud Gullit, heeft er weer een titel bij. FOTO: ANP HAMBURG Marco van Basten heeft vanaf gisteren ook de titel „beste voetballer van de wereld in 1988" in zijn bezit. De speler van AC Milan en het Nederlands elftal kreeg bij de verkiezing onder sport journalisten uit 81 landen, die voor het eerst werd gehouden, 101 punten. Van Basten, top scorer tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap in 1988, was in december van het vorig jaar al gekozen tot „Europees voetballer van het jaar". In het klassement van wereld- voetballers ging Van Basten Diego Maradonna (92 stem men) en Ruud Gullit (71) voor. Willaarts mag weer terug naar FC Utrecht UTRECHT Terwijl cen trumverdediger Gerrit Plomp voor 550.000 gulden FC Utrecht voor VFL Bochum wil verruilen, mag Erik Willaarts voor 350.000 Mark van het Westduitse Borussia Mönchen- gladbach definitief naar de Domstad terugkeren. FC Utrecht is er inmiddels in ge slaagd de gewilde en talentvol le Rob Alflen te behouden. De Utrechtse middenvelder te kende gisteravond voor twee jaar bij. Er bestaat bij FC Utrecht nog onzekerheid over het aanblij ven van Jan Willem van Ede. De doelman heeft laten weten dat hij de officiële aanbieding, die hij volgens afspraak zou ontvangen, te laat door de brievenbus heeft zien vallen. Aanbiedingen moeten volgens de reglementen vóór 15 mei in handen van de speler zijn. Van Ede had op tweede pinkster dag echter nog niets binnen, zodat hij in principe transfer vrij zou zijn. UTRECHT Het is al weer bijna driekwart jaar geleden, dat Henk Von- hoff en Frank Schreve op de olympische tribunes van Seoul het plan opper den de eenheid in de Ne derlandse sportwereld te herstellen. De reacties wa ren bij het Nederlands Olympisch Comité zo hef tig, dat Vonhoff als voor zitter vertrok om zijn functioneren in andere geledingen van de maat schappij te beschermen. De overige bestuursleden stappen binnenkort op. In het kamp van de beoogde fusie-partner NSF bleef het muisstil. Schreve, bekend van de sterfhuisprocedure van de Heidemaatschappij. werkte verder aan de sanering van de Nederlandse Sportfederatie. Het gezondmakingsproces is inmiddels zover gevorderd, dat hij over een jaar denkt te rug te treden als voorzitter, fu sie of geen fusie. De Nederlandse Sportfederatie is krachtig genoeg om op eigen benen te staan en het is vol gens Schreve „ondenkbaar" dat uit zijn organisatie de top sport zal wegvallen; al was het alleen maar vanwege de onlos makelijke verbondenheid van top- en breedtesport. Dat weerhoudt hem er niet van ook nu nog te pleiten voor de totstandkoming van één orga nisatie, die de belangen van de gehele nationale sportbewe- ging behartigt. Efficiency en vereenvoudiging van de dik wijls ondoorzichtige sport- structuren staan daarbij voor op. In het voortgangsbericht, dat volgende week dinsdag tijdens de jaarvergadering ter tafel komt, spreekt de NSF zijn voorkeur uit voor een fusie. Evenals de beleidsvisie voor de komende jaren is het plan duchtig met de achterban doorgenomen. Ieder van de negen bestuursleden vergader de met tien bonden, zodat alle negentig leden van de NSF ruimschoots inspraak hebben gehad. Het aftredende NOC-bestuur heeft voor zijn opvolgers een soortgelijk stuk nagelaten. In beide werkstukken is de hand te herkennen, van één auteur: Ruud Frese, secretaris-pen ningmeester van het NOC, die tevens zitting had in de NSF. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.30 uur: TROS Sport. Duitsland 1, 23.00 uur: Sport- schau TV 5, 23.00 uur: Sport. Sky Channel, 19.00 en 22.00 uur: Atletiek. Sky Channel, 20.00 uur: Tennis toernooi Rome. Sky Channel, 23.00 uur: Honk bal. MORGEN Sky Channel, 00.00 uur: Golf DEN HAAG De eerste start van het draf- en renprogram- ma vandaag op de baan van het Limburgse Schaesberg is om 19.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: le koers Clareina Hanover, Dryade, Dior America (5-6-8) 2e koers: Davina, Bono. Wentworth Prince (5-2-4). 3e koers: Bep De Bloomerd. Duke's Diamond, Casper Ruimzicht (5-2-6). 4e koers: Cita de Bloomerd. Cuneres Hanover. Deventore B (4-2-3). 5e koers Nique, Albustan. Shamanta (2-1-4) 6e koers: Cann De Bloomerd, Brigitta R. Zorro V (5-6-3). 7e koers: Cervino Montana, Charlotta V, Babesia R (5-2-6). 8e koers: Arian Buitenzorg. Jefs Comfort. Ann Marshall (6-7-4) 9e koers Abbado R, Anton Aldorp, Valco van Hulsel (3-6-7). /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Drachten 1e koers, 1640 meter 1 Zorgo (H. Langeweg) 2.09,7-1.19,1, 2. Coby Burgerheide, 3. Diamondpride N. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10, 2,20, 1,10, koppel 29,00, trio 58,20. 2e koers, 2040 meter: 1. Chromos- krommenie (H. Langeweg) 2.49.0-! 1.22,8, 2. Chino W, 3. Dimanche Se vere Toto: winnend 2,70, plaats 1,60, 2,70, 1,60, koppel 27,20, trio 153,90. 3e koers, 2040 meter. 1 Diana ter Lune (J Oorthuijsen) 2.44,9-1.20.8, 2. Cherubijn K, 3. Don Badi. Niet ge start: Corry Belwin Toto: winnend 3,90, plaats 2,60, 1,70, koppel 3,30, trio 16,70. 4e koers, 2040 meter: 1. Zariba di Robles (S. Vlaar) 2.44,8-1.20,8. 2. Björn Haule, 3. Ype S. Niet gestart: Belly Dancer Toto: winnend 7,70, plaats 1,90, 3,80, koppel 6,00, trio 127,00. 5e koers, 1640 meter: 1. Clip Parade (J. Bot) 2.13.9-1 21.6, 2. Blanka T. 3.! Beta Belwin Niet gestart: Beauty Draisine, Angel Volente. Toto: win nend 4,30, plaats 1,50, 2,20, 1,40, koppel 38,10, trio 469,90. 6e koers, 2440 meter: 1. Boko's Dream (H Langeweg) 3.16,9-1.20.7. 2 Crack S, 3. Chamonie T, 4. Betty Wielinga. Niet gestart: Abba's Narfeg Toto winnend 1,50, plaats 1,10, 1,20. 1,60, koppel 2,30, trio 15,30, kwartet 41,90. 7e koers, 1640 meter: 1. Donna Log- niat (T Smeding) 2.15,1-1.22.4, 2. Chenk Hanover, 3. Zuske Toto: win nend 3,10, plaats 2,70, 1,50, 5,40, koppel 13,50, trio 599,90. 8e koers, 2040 meter 1 Berna (A Bakker jr.) 2.44,8-1.20,8, 2. Zarrago- na. 3. Bardana. Toto: winnend 2,90. plaats 2,00, 3,50, koppel 8,20, trio 114,80. 9e koers, 2040 meter: 1. Yankee Pos tille (T. Smeding) 2.45,5-1.21,1, 2 Ba- lequina K, 3. Yaffingale, 4 Zetor D Toto: winnend 15,20, plaats 2,50, 1,80, 2,20. koppel 27,40, trio 759,20, kwartet 5473,00 10e koers, 1640 meter: 1. Ylva Teb (A. Posthumus) 2.09,9-1.19,2, 2 Anno Buitenzorg, 3. Anna Aldorp Niet ge start: Yckxs di Robles. Toto: winnend 40,50, plaats 3,40, 2,90, 1,90, koppel 56,10. Totalisatoromzet: ƒ170.542.00. W5-spel: 3-9-7-3-10: ƒ993,40 TENNIS Toernooi Londen Heren, halve finales: Kempers (Ned)- Nastase (Vst) 6-2, 6-2, Bloom (Isr)- Oosting (Ned) 6-2, 6-0. Toernooi Rome Heren, 2e ronde: Agassi (Vst)-Sam- pras (Vst) 6-2, 6-1, Mancini (Arg)- Duncan (Vst) 6-2, 6-1, Emilio Sanchez (Spa)-Jaite (Arg) 6-2, 7-5. 3e ronde: Koevermans (Ned)-Nargiso (Ita) 6-3, 3-6, 6-1, Bruguera (Spa)-Connors (Vst) 6-1, 6-1, Arrese (Spa)-Cahlll (Aus) 3-6, 6-3, 7-5, Camporese (Ita)- Yzaga (Per) 6-3, 6-4. WIELRENNEN Vredeskoers 10e etappe: 1 Jentzsch (DDR) 150 ki lometer in 4 uur, 3 minuten en 14 se conden (15 seconden bonificatie). 2 Halupczok (Pol) op 0,05 (10). 3. Am pler (DDR) 0,10 (5). 4 Jaskula (Pol) 0,15, 5 Petrow (Bul) 3,45, 6. Liptak (Tsj). 7. Rein (DDR). 8 Raab (DDR), 9. Teterjoek (Sov), 10. Rich (Wdl) allen zeilde tijd als Petrow 18 Van Vee- nendaal 4.10.16, 23. Nederlof z.t., 57. Knuvers 4.17,45, 58. Van Vllmmeren z.t., 96 Van Moorsel 4.37.38. 99. Le Grand 4.41,16. Klassement: 1. Jentzsch (DDR) 42.17,24, 2. Ampler (DDR) zelfde tijd, 3. Jaskula (Pol) 0.48. 4 Halupczok (Pol) 1,32, 5 Raab (DDR) 3,07, 6 Te terjoek (Sov) 3.42. 7 Rich (Wdl) 4.07. 8 Liptak (Tsj) z.t., 9 Rein (DDR) 4.07. 10. Pillon (Fra) z.t. 27 Nederlof 42.24,48. 49 Van Veenendaal 42.25.59. 54 Knuvers 42.31,59, 57. Van Vllmmeren 42.32.47, 97 Le Grand 43.24,06. 98. Van Moorsel 43.54.06.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9