Exploitant hotel Singer verschijnt met knokploeg Nieuw gemeentehuis Voorhout valt duurder uit „Ik ben geen ja-knikker" COMPAGNON DUIKT ONDER NA BEDREIGING Prijzen bloemencorso uitgereik Ouderenbus Voorschoten Taptoe in Voorschoten Bezwaren tegen bou gemeentehuis Voorhofc, Commissie op zoek naar», redmiddel Noordse Bui LEIDEN OMGEVING CcicbcSomant VRIJDAG 19 MEI 1989 PAGI1 ip Afsluiting van rotonde OEGSTGEEST De rotonde in Haaswijk Oegst- geest zal op 25 mei worden geasfalteerd. In verband daarmee wordt de rotonde na 9.00 uur afgesloten voor autoverkeer tot het werk is voltooid. De rotonde zal in ieder geval op 26 mei weer vóór 7.00 uur weer voor het verkeer worden opengesteld. Overigens kunnen de werkzaamheden alleen bij droog weer worden uitgevoerd. Bij regen zal het werk worden uitgesteld. Tijdens de afsluiting van de rotonde zullen de bewoners van Haaswijk-west (de woongebieden die via de Kerckwervelaan worden ontsloten) worden omgeleid via de Kerckwervelaan, de Haaswijklaan en de Haarlemmerstraatweg. De bewoners van het gedeelte van Haaswijk dat ten oosten van de Haaswijklaan ligt (de woongebieden die via de Kleun Proffijtlaan en de Erasmuslaan worden ontsloten) worden omgeleid via de Kleyn Proffijtlaan, Erasmuslaan, Morsebellaan, Haaswij klaan en de Haarlemmerstraatweg. De omleidings routes worden met borden aangegeven. Sint Jorismarsen in Oegstgeest OEGSTGEEST Scouting Oegstgeest orga niseert morgen voor de 43e keer de Nationale Sint Jorismarsen. Ook dit jaar zullen de pad vinders vertrekken vanaf zwembad Poel meer, omdat het terrein van Kasteel Oud Poelgeest nog niet beschikbaar is. Om 14.00 uur verricht de voorzitter van de landelijke vereniging Scouting Nederland, mevrouw I. Gehner-Ellenberger, de opening. De scouts wandelen tussen 5 en 15 kilometer. Er zullen duizenden padvinders meelopen, waaronder scouts uit Amerika en Canada. Bij terugkomst kan er een scouting-markt worden bezocht. Daar is onder meer een ruilbeurs van scou- ting-spullen zoals insignes en naambandjes. Verder is er aandacht voor het milieu. Bezoe kers zijn welkom op het zwembadterrein, waar ook muziek wordt gemaakt en de pad vinders zich zullen presenteren. Om 17.30 uur is de prijsuitreiking. Jonge winkeldieven LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag rond drie uur twee Leidse jongens aan gehouden. De twee, een jon gen van 9 en een van 10 jaar, hadden kort ervoor spullen gestolen bij V en D aan de Aalmarkt. Bij verhoor bleek dat ze de laatste weken veelvuldig op pad waren geweest. Bij het duo thuis werden knikkers viltstiften, snoep, wielren nershandschoenen en stic kers gevonden. Geen snelheidsbeperkende maatregelen in Elbalaan SASSENHEIM Er komen voorlopig geen snelheidsbeper kende maatregelen in de Elbalaan. De gemeente Sassenheim wil nog niet ingaan op de wens van de bewoners om de kruisingsvlakken van de Elbalaan met de Vijverlaan en de Derde Poellaan te verhogen. De brief van de bewoners wordt besproken in de commissie verkeer op dinsdag 23 De bewoners van de Elbalaan hebben al eerder om maatre gelen gevraagd in hun straat. Na de reconstructie van het kruispunt Noord is de verkeerssituatie flink verbeterd. Toch blijven de bewoners hameren op snelheidsbeperkende maat regelen. De politie daarentegen wijst er op dat in de Elba laan onmogelijk harder dan 60 kilometer per uur kan wor den gereden en vindt de verkeerssituatie niet onveilig. Des ondanks wordt er aan de hand van een kortgeleden ge maakte fotoreportage gekeken in hoeverre de verkeerssitua tie in de Vogelwijk kan worden verbeterd. Vooralsnog wil de gemeente Sassenheim geen maatregelen treffen. Goud in Katwijk en Sassenbeininiï KATWIJK/SASSENHEIM De 58-jarige G. Stubbe heepAA middag in Tripodia de eremedaille in goud, verbonden fcroc Orde van Oranje Nassau, gekregen uit handen van burg) var ter G. van Montfrans. Stubbe is adjudant bij de Katwijksejn waar hij bijna zijn hele leven heeft gewerkt. Hij maakt get j bruik van de 57-jarigen maatregel waardoor hij vervroejater de VUT kan. Stubbe heeft zich verder ingezet voor de veï oo! tuin in het Zeehospitium die op dit moment wordt vernH en Hij is ook actief in de Katwijkse afdeling van Veilig Vt te Nederland waar hij voorzitter van wordt en hij zet zich i[ sta. het Katwijkse verenigingsleven waaronder de gymnastieL: I niging. hs, 1 (esp. Tegelijkertijd ontving C. Zaal uit Leiden eenzelfde ondei in ding uit handen van de Leidse loco-burgemeester J. F^rk, heer Zaal uit Leiden is veertig jaar in dienst van de S fabrieken. Hij was achtereenvolgens specialist, groepst productieleider bij de verffabriek uit Sassenheim. In I drijfsrestaurant kreeg hij van de loco-burgemeester de j daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nass NOORDWIJK De ont ruiming van Hotel Singer aan de Noordwijkse Zeer- eep is uitgelopen op bijna letterlijk slaande ruzie tussen de exploitanten. Een van hen, J. Lotter- man, verscheen in de nacht van woensdag op donderdag met een knok ploeg bij het hotel. Hij verdacht zijn partner A. Groenewold ervan gelden in eigen zak te hebben la ten wegvloeien. Het echt paar Groenewold dook die nacht onder in een an der hotel. Lotterman had de bedrijfsvoe ring van het hotel overgelaten aan compagnon Groenewold en bedrijfsleider Jansen. Hij verscheen woensdagnacht vol strekt onverwacht om met hulp van een knokploeg een groot aantal spullen in een vrachtauto te laden. Het ging daarbij om restaurantstoelen en andermeubilair. Groene wold voelde zich zo bedreigd dat hij de hulp van de politie inriep. Die greep echter niet Groenewold: „Hij was niet voor rede vatbaar en dreigde zelfs ons neer te schieten". De familie Groenewold dook die zelfde nacht nog onder in een plaatselijk hotel. De verden kingen van zijn compagnon verwees Groenewold naar het rijk der fabelen. „Hij heeft zich de kop gek laten maken door familieleden die in het hotel hebben meegewerkt. Na tuurlijk hebben we goed ver diend de afgelopen weken, maar we hebben ook enorme hoge kosten moeten maken. We hebben twee korte gedin gen verloren en ook de advo- kaat hebben we mopten beta len." De ontruiming van het hotel die vandaag een feit moest zijn, was aangevraagd door ei genaar Bodemgoed bv uit Am sterdam. Deze beheersmaat- schappij kocht het onroerend goed op een openmbare verko ping, die plaatsvond in op dracht van de plaatselijke Ra bobank. De exploitanten Groe newold en Lotterman uit Drente beschikten niet over een geldig huurcontract. Gasten De 50 gasten van een Oosten rijkse reisorganisatie die in het hotel waren ondergebracht, dreigden gisteren de dupe te woreden van de onenigheid tussen de compagnons. Een collega hotelier verzorgde ech ter het ontbijt voor deze men sen die 's avonds elders wer den ondergebracht. Ook voor de boekingen van aanstaand weekend werden oplossingen in andere hotels gevonden. In de middaguren lag het Sin ger Hotel er gisteren verlaten bij, hoewel de restaurantdeur gewoon open was. Vertegen woordigers van Caballero en Snooker Nederland, die onder meer geleende spullen terug wilden halen, vonden slechts een slapende poes die inder haast was achtergebleven, 's Avonds viel definitief het doek over het Noordwijkse avontuur van de Drentenaren, toen Groenewold, onder be scherming van een eigen kno- ploeg, de laatste matrassen, ty pemachines, bureaustoelen en voorraden wijn en levensmid delen uit het pand weghaalde. HILLEGOM Er is definitief een streep gezet achter het Bloemencorso van 1989. Dat gebeurde met de prijsuitrei king gisteravond in Treslong in Hillegom. De avond had het karakter van een reünie. Ie dereen die had bijgedragen aan de totstandkoming van het corso was er. Voorzitter P. Goemans ken schetste het corso „Muzikaal Onthaal" als een geslaagd eve nement. „Het werd een schit terende dag, waaraan we goe de herineringen heben". Goe mans noemde het op de weg zetten van een corso steeds weer een spannende aangele genheid. „We kennen geen ge nerale repetitie. Het is bouwen en gelijk uitvoeren". Ereprijzen werden als volgt verdeeld: In de categorie praalwagens commj h€ ABN Lisse; categorie pifiei gens niet-commercieel: j Sr deling Heemstede, broek, Vogelenzang vj Kon. Alg Ver. van Blojde lencultuur. Bij de luxe idse was de ereprijs voor H dit Nachtegaal in Lisse. Depkii werden uitgereikt doorvar) van Os, voorzitter van djd j; kenhof. [m fem P' r Expositie van cursisten Join NOORDWIJK Samen met een van de jongste cursisten, Nico Hendrik Vegt, opende burgemeester J M Hoffmann van Noordwijk gisteravond de jaarlijkse overzichtstentoon stelling van Join, Werkgroep Volwassenen Werk. Hoffmann zei onder de indruk te^ijn van de veelzijdigheid van de cur sussen bij Join en de resulta ten daarvan. Het werk op de tentoonstelling in het Join-gebouw aan de Weteringkade is te koop. De prijzen variëren van 600 gul den 1 i kera- i voor een beeld van miek tot enkele tientjes voor een sieraad. Op de expositie zijn onder andere vele aqua rellen, beschilderd porcelein, glas-in-lood ornamenten, tiffa- nylampen, houtsnijwerk en geborduurde „schilderijen" te zien. Ook hangen er tekenin gen van kinderen die binnen het volwassenenwerk deelne men aan een eigen cursus te kenen en schilderen, afge stemd op hun leeftijd. De expositie is vandaag van 20.00 tot 21.30 uur te zien. Twee docenten schilderen, verzorgen demonstraties por- selein-en decoratief schilde ren. Morgen zijn de openingsu ren van 14.00 tot 17.00 uur. Dan treedt poppenspeler Ton de Gouw op. Zondag is de ex positie te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur. Voor de jeugd zijn er dan spelletjes, grimeren en een speurtocht door het ge bouw. De toegang is steeds gratis. VOORHOUT Unaniem ging de raad van Voor hout gisteravond akkoord met het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Met de bouw zal nog dit jaar worden begonnen, het slopen van het bedrijf aan de Jacoba van Beie- renweg, de plaats waar het gemeentehuis zal ver rijzen, is in volle gang. Tij dens de discussie over het bedrag dat met de bouw is gemoeid, bleek dat dit 80.000 gulden hoger uit viel dan was geraamd. W. de Wit (PvdA) vroeg het college waarom overschrijding van het aantal vierkante me ters, met als gevolg hogere kosten, in het definitieve plan zijn opgenomen. „Ons is schriftelijk toegezegd dat de oppervlakte die was aangege ven, aangehouden zou worden. Nu blijkt dat er maar liefst 12% bijkomt", aldus de Wit. Burgemeester Van de Wouw deelde mee dat de toegevoegde oppervlakte onder andere is ontstaan door verschuiving van afdelingen. „Al eerder werd vastgesteld dat een even tuele uitbreiding van het ge meentehuis in de toekomst niet meer kan. Nu zich de mo gelijkheid voordoet om tegen relatief lage kosten toch nog een stukje uitbreiding te krij gen, lijkt dat het college een verantwoorde zaak", aldus de burgemeester. De totale kosten voor het nieuwe gemeentehuis worden geraamd op een bedrag van /7,7 miljoen. Nadat ook de heer de Wit zich akkoord ver klaarde met het voorstel werd het unaniem aangenomen, waarbij burgemeester Van de Wouw zich uiterst tevreden toonde. „Als zo'n grote stap met aller instemming kan worden gezet, duidt dat op een goede samenwerking tussen de architect, de ambtenaren, het college en de raad. Het is maar weinigen gegeven om zo'n groot plan gezamenlijk voor te bereiden en tot stand te laten komen." Voorlichting Het was overigens niet alle maal tevredenheid dat de klok sloeg. Alvorens het krediet- voorstel aan de orde kwam uitten diverse frakties hun on genoegen over de voorlichting aan de burgers over de plan nen van het gemeentehuis. Verdegaal (CDA) noemde de handelswijze van het college in deze „Absoluut onaccepta bel", Meyer (VVD) „Erg sto rend", Lap (PPR) „Te sum mier" en de Wit (PvdA) „Te simpel". In april zegde het college een voorlichtingsactie toe. Deze beperkte zich tot het plaatsen van een berichtje in „De Voor- houter", waarin meldin| gemaakt dat de m$ al stond opgesteld in het tehuis. De raadsleden verzochiLs een informatieavond w<f me toelichting wordt j en waar „op zijn minstk chitect en de burgemee|ne voorzitter van de raad f wezig moeten zijn", meester Van de Wouv» toe dat „het college il zaak zijn huiswerk doen". Noodlokalen in Leidschendam LEIDSCHENDAM Bi] het scholencomplex aan de Laen- kamp in de wijk 't Lien in Leidschendam worden vijf verplaatsbare noodlokalen ge zet. Voor de openbare Dalton basisschool komen twee loka len en voor de hoogste groe pen van de bijzondere basis school Emmaüs worden drie lokalen waaronder een speel lokaal gebouwd. De Emmaüs- school had liever ruimere lo kalen gekregen, maar de ge meente mag echter niet boven de door het rijk gestelde ma ten gaan. Vooral de openbare basisschool kampt met ruimte gebrek. Het krediet van 623.000 gulden moet maandag 22 mei door de raad worden vastgesteld. De scholen zullen de lokalen dan 15 oktober in gebruik kunnen nemen. VOORSCHOTEN De Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk Voorschoten heeft het initiatief genomen een ou derenbus waarin rolstoelen ge plaatst kunnen worden aan te schaffen. Hiervoor is een be drag nodig van 62.500 gulden. De Stichting heeft de inwo ners van Voorschoten en de bedrijven benaderd met het verzoek dit bedrag bijeen te brengen. De exploitatie van de bus wordt begroot op 22.150 gul den per jaar De gemeente zal hiervoor subsidie geven. De gebruikers van de bus betalen één gulden per rit. Er zijn twaalf vrijwilligers die één of meer dagen per week chauffeur willen zijn. In de beginperiode zal de ouderen- bus alle werkdagen van negen tot vijf uur rijden, later ook in de weekeinden. Op aanvraag kunnen ouderen ook 's avonds een beroep doen op een van de vrijwillige chauffeurs. Er be staat in Voorschoten wel een autodienst voor bejaarden, maar daar wordt alleen zie kenhuis- en artsenbezoek mee geregeld. Deze dienst krijgt al 550 aanvragen per jaar te ver werken, zodat er geen ruimte is voor „uitjes". Volgens de Stichting is er in Voorschoten veel behoefte aan een speciale bus. Veel bejaarden komen door gebrek aan vervoer de deur niet meer uit. Bijeenkom sten voor ouderen vallen of staan met het vervoer. Bij de Rabobank Voorschoten is een speciaal rekeningnum mer geopend voor de actie: 3661.71.100. Geld kan worden overgemaakt ten name van de „Ouderenbus Voorschoten". Het gironummer van de bank is 238929. Meer inlichtingen: A. Oskam, telefoon 01717-4700 of mevr. E. van der Kraats, te lefoon 01717-9001. VOORSCHOTEN De Taptoe Voorschoten 1989 wordt zater dag 27 mei gehouden met medewerking van de top van Neder land van de showfanfares. De organisatie berust bij drumfanfare Laurentius. De deelnemende showfanfares zijn Adest Musica uit Sassenheim, Excelsior uit Delft, Harmonie Marum uit Gronin gen, DVS uit Katwijk, het Kamper Trompetterkorps uit Kam pen en Wilhelmus uit Sliedrecht. De taptoe speelt zich af op het SVLV-terrein en begint om 20.00 uur. Om 15.30 uur is er een „streetparade". Vanuit de wijken marcheren alle deelnemende korpsen naar het centrum van Voorschoten en gaan daarna is optocht naar het SVLV-sport park. De „entrada" zal verzorgd worden door de Drumfanfare Laurentius en daarna komen optredens van de diverse korpsen. Er is gekozen voor het SVLV-terrein omdat de korpsen de be schikking moeten hebben over een oppervlakte van minstens 40 x 60 meter en een dergelijk groot plein is in Voorschoten niet aanwezig. De entree tot de taptoe kost ƒ6 (zitplaats) of ƒ4 (staan plaats). De nieuwe burgemeester krijgt de ambtsketen omgehangen door wethouder J. Dreef, foto: henk van den ende SASSENHEIMS BURGEMEESTER H. DE JONGE GEÏNSTALLEERD SASSENHEIM - „Ik kan best een progressieve bur gemeester zijn. We moeten de PvdA en pro gressiviteit niet tot een sy noniem maken". Dat stel de H.M. de Jonge gister middag tijdens zijn instal latie tot burgemeester van Sassenheim. Hij gaf hier mee antwoord aan het PvdA-raadslid M. Hens- kens. Zij verklaarde on omwonden graag een vrouwelijke en een pro gressieve burgemeester te hebben zien komen in Sassenheim maar deson danks toch heel blij te zijn met de benoeming van De Jonge. De nieuwe burgemeester hield gistermiddag een warm plei dooi voor intergemeentelijke samenwerking wat noodzake lijk is voor goede belangenbe hartiging voor de burgers. „Het rijk denkt allerlei taken beter uit te kunnen oefenen dan de gemeenten. De ge meenten kunnen soms taken niet aan en willen niet samen werken. Het is in het belang van de burgers dat dat wel ge beurd. Anders werken wij mee aan het versterken van de centrale overheid. Bovendien kunnen we in 1992 bij de een wording van Europa niet blij ven steken bij de gemeente grenzen", aldus De Jonge die nadrukkelijk verklaarde geen beleidskruier van de rijksover heid te zijn, maar ook geen ja knikker in het gemeentelijk beleid. „Als de raadsleden dat hadden verwacht, dan is dat een vergissing", stelde De Jon ge resoluut. Unaniem De nieuwe burgemeester werd gistermiddag door de fractie voorzitters van de vier politie ke partijen hartelijk welkom geheten. CDA-er J. Karre- mans verklaarde blij te zijn dat op het laatste moment de leeftijdsgrens van vijftig jaar uit de profielschets was ge schrapt om voorrang te geven aan een passage over ervaring. VVD-er J. van Dorssen wees op de unanieme voordracht door de vertrouwenscommissie van De Jonge terwijl Hens- kens stelde blij te zijn dat de nieuwe burgemeester in alle openheid over nevenfuncties wil .praten. „Wij zijn in ieder geval tegen nevenfuncties want een verstrengeling van belangen is niet goed voor de zuiverheid van het openbaar bestuur". Loco-burgemeester J. Dreef, die na zijn speech de ambtske ten bij de nieuwe burgemees ter omhing, lichtte De Jonge in over de projecten waar Sas senheim op dit moment mee bezig is: de nieuwbouw van het gemeentehuis, het zwem bad en de sportveldenproble- matiek. Gemeentesecretaris A. Hogenboom wees De Jonge op het spanningsveld tussen de capaciteit van het ambtelijk apparaat en de eisen die eraan worden gesteld. EERST DUIDELIJKHEID OVER WEGEN VOORHOUT Er moet eerst duidelijkheid komen over de toekomstige we genstructuur rond het nieuwe Voorhoutse ge meentehuis voordat met de bouw kan worden be gonnen. Dat stellen enke le omwonenden in een bezwaarschrift tegen de bouw van het nieuwe ge meentehuis. De gemeente Voorhout wil alvast een beslissing nemen over de bouw van het gemeente huis zonder dat het be stemmingsplan met de aan- en afvoerwegen rond het gemeentehuis gereed is. Een aantal bewoners uit het Hondsdrafhof stelt dat er vol strekt geen inzicht is in de toe komstige afwikkeling van auto-, fiets- en langzaam ver tak keer. Zij vrezen dat daL het uiteindelijk resultaï. optimaal zal zijn. Een M 11 plan moet, volgens de fin nenden, deel uitmaken fi plannen om het gemeeiin te bouwen. Omdat zij delje gen van de bouw van h meentehuis nu niet kP°' beoordelen vinden ze der 1 ring van het nieuwe geras tehuis aan de Jacoba vaijat renlaan volstrekt willed a De omwonenden menejor der dat de waarde vaiei woningen zal dalen d<|ei> bouw van het gemeenp b Zij moeten straks tegenL hun ogen, onaantrekr achterkant van het i huis aankijken. Ook L. I van de Jacoba van Bd laan heeft bezwaar tegj „snel doordrukken" bouw van het gemeenj De bezwaren worden tl ken tijdens de vergaLj' van de commissie r*""* ordening op 23 mei. ZEVENHOVEN Er moet meer ruimte worden ge creëerd voor de glastuinbouw bedrijven in de Noordse Buurt in Zevenhoven om het gebied weer volwaardig mee te laten draaien in de Nederlandse tuinbouwsector. Maatregelen daarvoor liggen binnen drie jaar op tafel. Dat stelde de re constructiecommissie voor de Noordse Buurt gisteravond bij haar installatie in het dorps huis van Zevenhoven. Momenteel zijn er zestig be drijven in het tachtig hectare grote gebied, waarvan 27 hec tare in gebruik is voor de glas tuinbouw. Problemen rond de waterbeheersing spelen de tuinders daar parten. De Noordse Buurt heeft daardoor een achterstand vergelijking met anderl sengebieden in Nederlaih Gedeputeerde I. Gunth^ de gisteren dat de Buurt met de juiste mata len weer een bloeiend ta kan worden. De knel|L zijn al eerder uitgezocht een werkgroep. De recofe tiecommissie gaat zich f mende drie jaar bezig 1 met het opstellen van e gramma van aanpak, met de uitvoering kan worden begonnen r minister van landbouij toestemming geven, voerder T. Biemond ministerie verwacht geen problemen. NaaÉ wachting gaan de maatir in 1992 van start. Kerkveiling in Noordwijkerhoi NOORDWIJKERHJOUT De kerkeveiling van de Jozef parochie in Nopordwijkerhout wordt volgende q vrijdag gehouden in De Schelft. Dat gebeurt onder het yj „een open kapel voor een kaarsje in nood". De opbrenj N de veiling wil men een Mariakapel maken van het 1 bij de deuren naar het kerkhof.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16