'We komen weer terug' MAKERS 'DE FABELTJESKRANT': i U3IO/TELEVISIE Cfiülóc Qowumt DONDERDAG 18 MEI 1989 PAGINA 21 1|CRV, KRO VARA gaan ogrammatisch menwerken VERSUM NCRV, KRO VARA gaan in de nabije comst nauw samenwerken iet gebied van programma- iukties en uitzendschema's, is gisteren door de drie oepen bekend gemaakt, drie omroepen werken al n samen in de Federatie Omroepverenigingen. De issing om te zoeken naar were samenwerkingsvor- i wordt ingegeven door de ist van de commerciële ders TV-10 en RT-Veroni- Volgens een woordvoer- van de VARA is alles be- lekbaar wat een uur televi- goedkoper kan maken en eerste net, waarop de drie oepen samen met de EO enden, aantrekkelijker kan ;en. Voorwaarde is wel dat omroepen hun autonomie ouden en respect tonen eikaars identiteit. In eer instantie wordt gedacht horizontale programme- van de actualiteitenpro- nma's, elke avond op het- le tijdstip. Daarnaast zal menlijke financiering van /isieprodukties worden on- ocht. Het principebesluit d gisteren in de reguliere [adering van het federatie- uur (onder voorzitterschap VARA-voorzitter M. van n) genomen. Het zal de ko- de maanden nader moeten den uitgewerkt. De EO, liet in het federatiebestuur vertegenwoordigd, valt alsnog buiten de samen ging. Maar, zo voegt de ^A-woordvoerder daar aan er zijn afspraken mee te O MOET VANGER VOOR INK ZOEKEN 'ERSUM Ook de 10 en Veronica hebben 14 Joop van den Ende gebro- Van den Ende kan niet lijkertijd leverancier en "current zijn, vindt de RO. Deze omroep moet nu vervanger zoeken voor Brink en een ander pro- nmaconcept voor de amu- mtsserie „Wedden dat", k staat bij Van den Ende ir contract en van „Wed- dat" heeft Van den Ende echten. Er stonden voor aatste kwartaal zes afleve- en van „Wedden dat" ge- rammeerd, een gat van n uur. AMSTERDAM „Nog dagelijks krijgen we reac ties van kinderen die vra gen wanneer 'De Fabel tjeskrant' weer op tv komt. Dat sterkt ons in de overtuiging om niet bij de pakken te gaan neerzitten. Hoewel er geen officiële reden is genoemd, heb ik wel een vermoeden waar om de ATV-omroepen niet tot contractverlen ging zijn overgegaan. De samenwerking tussen die drie verloopt zo gebrekkig en stroef dat zo'n geza menlijk project, als de Fabeltjeskrant was, wel moest sneuvelen." In zijn kantoor aan de Prin sengracht in Amsterdam laat producer Loek de Levita he den en verleden van één van Nederland's leukste en popu lairste kinderseries (goed voor ruim 900.000 kijkers per dag) de revue passeren. Zelf is hij vanaf '69 betrokken bij 'De Fabeltjeskrant', één jaar na de verschijning op het tv-scherm. „Op 31 maart liep het contract af. Op zich al vreemd, want 31 mei is voor een tv-seizoen veel gebruikelijker. We gingen er vanuit dat de serie gewoon ge continueerd zou worden. Een misrekening. Ik vind het nog steeds onvoorstelbaar dat de omroepen de deur hebben dicht gedaan. Het gaat om een stukje Nederlandse cultuur, een niet controversieel pro gramma voor jong en oud, educatief, vol humor en zon der geweld. In feite een spie gel van onze maatschappij." „Daarbij komt nog een ander belangrijk punt: de wijd ver breide internationale erken ning. In Zweden bijvoorbeeld is de serie nog populairder dan hier. Unicef heeft in 1988 'De Fabeltjeskrant 'omarmd'. Sinds dat jaar draagt de 'Daily Fablezoals de Engelse titel luidt, het logo van deze kinde rorganisatie. Ambassadrice Liv Ullman heeft aan meneer Den Uil zelfs een Unicef - award uitgereikt". KARAKTERS 'Hallo meneer Den Uil, waar brengt U ons naar toe...' Zo luiden de eerste woorden van de herkenningstune van 'De Fabeltjeskrant', die in 1968 op tv verscheen en waarin be kende karakters als de gesle pen Lowieke de Vos ('Hatsjiki- dee'), de neuzelende Meneer de Raaf, de bangelijk uitgeval len Zoef de Haas, de naïeve Bor de Wolf (ahoeee, of iets wat daar in de buurt komt), de tuttige Truus de Mier (Tuut- tuuttuuttuut) en de bazige Juf frouw Ooievaar werden geïn troduceerd. De serie sloeg in als een bom, jong en oud slo ten haar in de armen. Bepaal de uitspraken zoals 'Hatsjiki- dee' en 'Aju paraplu' raakten snel ingeburgerd in het taalge bruik. De Levita: „Veel van de men sen, die toen aan de wieg ston den, zijn nu nog aktief achter de schermen. Schrijver Leen Valkenier, regisseuse Cocky Andreoli, de poppenspeelsters en geluidsregisseurs en last but not least Frans van Dusscho- ten, Ger Smit en Elsje Scher- jon, die al die stemmen voor hun rekening nemen. Wist je dat deze drie zesentwintig stemmen doen? Wat ik ook zo knap vind is dat ze moeiteloos van de ene op de andere stem kunnen overschakelen, waar door er vaak niet gesneden hoeft te worden in de opna mes." „Het oorspronkelijke idee was een uil fabels a la La Fontaine te laten vertellen. Maar dan wel zonder moraal. De plan nen hiervoor hebben een half jaar in een la gelegen. Toen vroeg de NOS om een paar proefafleveringen. Het werden er dertig, waarin De Fabeltjes krant, zoals we die nu kennen al gauw vorm kreeg." „In die tijd bestond er nage noeg geen concurrentie. Geen kabel, geen Nederland 3 en een marginale invloed van buitenlandse zenders. De Fabeltjeskrant werd gelijktij dig rond de klok van zeven uur op Nederland 1 en 2 uitge zonden. Mooier kon niet. De serie werd in korte tijd waan- zinnig populair. Ik heb me zelfs laten vertellen dat de de batten in de Tweede Kamer werden onderbroken opdat de leden de dagelijkse uitzendin gen konden volgen." TAALGEBRUIK Sommigen vinden de serie, wanwege het taalgebruik, eerder geschikt voor volwasse nen als voor kinderen. „Onzin. Als meneer Den Uil een moeilijk woord gebruikt, legt die de betekenis daarvan gelijk uit. Ik vind toch dat hier al snel neerbuigend naar kin deren wordt gedaan, in die zin dat iets gauw te moeilijk voor hen wordt gevonden. Laat ze maar een beetje moeite doen om dingen te begrijpen. De wereld is vol ruzies en in het dierenrijk komen ook conflic- tjes voor. Die mag je best laten zien. En stel dat het een serie voor volwassenen zou zijn, Loek de Levita: „De Fabeltjeskrant voldoet aan alle produktionele eisen, is vredelievend, niet controversiëel, vol humor en heeft altijd een grote kijkdichtheid gehad. Wat wil je nog meer?" FOTO: DIJKSTRA waarom zouden kinderen die dan niet leuk kunnen vinden? Je hebt van die mensen die beweren dat het één het ander uitsluit, wat in mijn ogen ook onzin is."' In de loop der jaren komen er steeds meer dieren bij. Met name de Derde Wereld is sterk vertegenwoordigd. „Terecht. Als je een spiegel van deze maatschappij wilt zijn dan laat je ook de invloed van buitenlanders en hun in tegratie in de samenleving zien. Vandaar de introductie van Chico Lama, Zsa Zsa de Zebra en Mr. Maraboe. Juist hierom hebben we ook steun verkregen van de NOVIB. Wist je trouwens dat die Chico Lama razend populair is? Dat bleek tijdens gemeenteraads verkiezingen in maart '86, toen voor het eerst gastarbei ders mochten kiezen en geko zen konden worden. We heb ben toen onder de kijkbuiskin- deren een verkiezing gehou den. De vraag was: 'wie moest de boswijze worden', zeg maar de baas van het dierenbos? Van de 225.000 kinderen gin gen de meeste stemmen, circa 30 procent, naar Chico Lama, die eigenlijk een gastarbeider uit Latijns-Amerika represen teert. Die uitslag was zo op merkelijk dat Brandpunt en opiniepeiler Maurice de Hondt hier speciaal aandacht aan hebben besteed." HENK WANINGE VARA 16.01 Neighbours, Australische serie. Scott heeft niet veel trek in het feestje van Pete en Duffer. Intussen pro beert Max van Terry af te komen. 16.24 Kermis der ijdelheid (Vanity fair), 16-delige En gelse serie naar de gelijk namige roman van William Makepeace Thackery. Afl. 11: Heimelijke ontmoetin gen. Becky weet de nieuwe Sir Pitt en familie voor zich te winnen, maar haar hei melijke ontmoetingen met Lord Steyne gaan voort... 16.54 TV-Werkjournaal Pre sentatie: Paula Patrico en Pieter Jan Hagens. 17.19 Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de ko mende eenwording van Europa. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 Eindexamenjournaal, na beschouwing van de van daag gemaakte examens. Presentatie: Pieter Jan Ha- 18.01 18.36 18.47 19.00 19.21 20.20 20.45 Ovide en zijn vriendjes, Belgisch/Canadese teken filmserie. Afl.: De magi sche ring. De avonturen van Teddy Ruxpin tekenfilmserie. Afl.: Grubby wordt ver liefd. Boes, tekenfilmserie. Afl.: Boes slaat zijn slag. Europa 1992/3, humoristi sche vooruitblik op de ko mende eenwording van Europa. NOS Journaal. VARA Een klas apart (Head of the class), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Valen tijnsdag. Het schoolleven staat helemaal in het teken van Valentijnsdag. Charlie wordt in beslag genomen door de auto van zijn dro men. Natuurmonument aan dacht voor Natuurmonu menten. Presentatie: Han- neke Kappen. Tommy Cooper, hoogte punten uit optredens van de in 1984 overleden kun stenaar van de 'mislukken de' goocheltrucs. Lingo, spelprogramma ge presenteerd door Robert ten Brink. Sonja op donderdag. Sonja Barend met gasten, rechtstreeks vanuit de Stopera in Amsterdam. Cagney and Lacey, Ameri kaanse politieserie. Afl.: De marathon. Als een Zuidafrikaanse mee wil doen aan de marathon van New York, moeten Cagney en Lacey ervoor zorgen Nada van Nie en Mark Postelmans presenteren het jeugdpro gramma 'Donderslag'. Ned. 2 om 18.55 uur. foto: dijkstra dat de vrouw veilig over de eindstreep komt! NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.30 Impact. Informatie ve serie. Thema: De etni sche minderheden en hun toekomst. NEDERLAND 2 16.05 17.40 20.00 20.29 AVRO Kokkerellen, culinair pro gramma. Afl.: Lamsstoof- pot. AVRO's Service Salon, familiemagazine. Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.: Condemned. Door een laboratorium wordt een stof ontwikkeld die kleurloos, geurloos en do delijk is. De makers ervan zijn reeds besmet en Stringfellow wordt inge schakeld om verdere be smetting te voorkomen. 1 David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl.8.: Het Zwarte Meer. s Donderslag, jeugdma- gazine. Presentatie: Nada van Nie en Mare Postel mans. NOS ITjJournaal. AVRO T Beppie, 12-delige serie. Afl. 11: Hogere sferen. Norbert en Maddy zetten hun scheiding door en krij gen ieder een deel van de opbrengst van hun huis. Dat dit problemen oplevert is duidelijk. Tussen kunst en kitsch, experts geven hun com mentaar op kunst en kitsch, gepresenteerd door Cees van Drongelen. L.A. Law, Amerikaanse se rie. Afl.: Dummy dearest. Benny wordt geplaagd door een buikspreker spop, Ann doet er alles aan een kind te adopteren en Kuzak zit in moeilijkheden. AVRO op het Binnenhof. politieke rubriek. Presen tatie: Marijn de Koning. 23.00 1 Ontdek je plekje «.Van avond: Edam. NOS 23.16 Journaal. NEDERLAND 3 17.30 17.45 18.00 20.00 20.29 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Paspoort, wekelijks pro gramma in het Servokroa- tisch en het Nederlands. IOS De ezan in de lichtstad, programma over de groot ste nieuwbouwmoskee van Nederland. TELEAC Van Quantum tot Quark. les 5. NOS in Het klokhuis. T Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd program ma. Presentatie: Carl Huy- brechts. EJournaal. TELEAC Wie beslist, tweede dis cussieprogramma van een driedelige serie over be sluitvorming. RVU De uitdaging, tweedelig programma over onderbe lichte aspecten van de sport. Afl. 1: De medaille. NOS Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek vanuit het Shaffy theatercafé in Am sterdam. Presentatie: Leo- ni Jansen. HV Kwartslag: Oud, alleen en eigenzinnig documen taire over drie vrouwen die er op oudere leeftijd alleen voor komen te staan. NOS Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 Flipper. Amerikaanse jeugdse- Juke Box. Arnold (Diffrent Strokes), Amerikaanse jeugdserie. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Plons Afl.: Plons en de uit stap. Kung Fu, Amerikaanse serie. Afl.: Arrogant dragon. Juke Box. Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief. Programma-overzicht. Nieuws. Felicel Quiz waarin twee duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. Panorama. Actualiteiten. The Dirtwater Dynastie (The Dirtwater Dynastie), 10-delige Australische serie. Met: Hugo Weaving, Victoria Langley, Steve Jacobs e.a. Afl. 4. Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws. Cannes-special, het filmfestival v; De Koreaanse oorlog (Korea, the unknown war), 6-delige Britse documentaire van Philip Whitehead over de oorzaken, het verloop en de gevolgen van de Koreaanse oorlog (1950-1953). Afl. 1: Aanleiding en oorzaken. Coda. i Cannes. 15.30 Penny McLean - Mein Schutz- geist und ich, portret van Pen ny McLean en haar interesse voor de alternatieve geestes wetenschappen. 16.00 Die Trick(ilm8chau. 16.15 Auf und davonl Kinderserie. Afl. 1: Allein gegen alle. 16^40 Tiere in Spanien, natuurserie. Afl.: Zuflucht im Walde (2). 17.05 Hexe Lakritze, kinderporgam- Tagesschau. Remmington Steele, serie.. Afl.: Kunstliebhaber. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Falcon Crest, serie. Afl.: Ra- che ist süss. Programma-overzicht. QjTagesschau. Veto, burgers tekenen be zwaar aan. Presentatie: Heinz Burghart. Der 7. Sinn. ID Mensch Meier, spel en mu ziek met Alfred Biolek, Inge Meysel en The Jacksons. Tagesthemen, actualiteiten. Ein Stuck Himmel tv-spel van Peter Franz Wirth naar de autobiografie Ein Stück Frem- de van Janina David. Met: Dana Vavrova, John Verea, Ulli Philipp e.a. De Poolse Janina weigert een huwelijksaanzoek omdat ze geen vaste rela'tie wil. Ze heeft het moeilijk, maar ze weet toch innerlijke rust en vertrouwen te vinden. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. T 2 DUITSLAND 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 2x7, spelletje met Mark De- mesmaeker. Programma-overzicht. Nieuws. De foto (Photographia), Griek se speelfilm uit 1987 van Nico Paptakis. Met: Christos Tsan- gas, Aris Retsos, Zozo Zarpa e.a. Elias Apostolou, een jonge bontwerker, ontvlucht in 1971 de Griekse militaire junta om in Frankrijk zijn geluk te be proeven. Hij heeft slechts één aandenken meegenomen, nl. de foto van een Grieks zange resje. 22.25 Symfonisch Orkest van de BRT, o.l.v. Fernand Terby speelt Helios: Mythe der lente; In memoriam; Morgenstem ming, van Lodewijk Mortel- BF 1 Nouba, nouba, met Comic Strip en Cocologie. Jamais deux sans toi, geva rieerd Informatief programma. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Journaal en weerbericht. Autant savoir, consumenten magazine. Vandaag: De l'ör dans les poubelles. Attention bandits, Franse speelfilm uit 1987 van Claude Lelouch. Met: Jean Yanne, Pa trick Bruel, Charles Gérard e.a. 0 Le monde du cinéma, filmma gazine. Laatste nieuws en weer. 5-23.55 Les Chretiens dans la vie sociale. 15.45 ZDF - Ihr Programm. Wer kennt sich aus in diesem Haus?, spelprogramma. 15.55 Heute. 15.58 Uhli und Wuhli: Tierische Be- gegnungen. 16.10 Logo, jeugdjournaal. 16.20 Pfiff, sportprogramma voor-de jeugd. Presentatie: Sabine Noethen. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement. 17.45 Forsthaus Falkenau, 14-delige tv-serie. Met: Christian Wolff, Bruni Lóbel, Gisela Uhlen e.a. Afl.: Eine unheimliche Nacht. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der Süperflip, telefoonspel met Michael Carl. 20.00 Beliner Weisse mit Schuss, drie sketches, waarin Günter Pfitzmann de hoofdrol speelt: Der Klassenunterschied; Die Traumreise; Ein Schiff wird kommen. 21.00 Abenteuer Forschung, weten schappelijk magazine, vandaag met de volgende thema's: 1. Raadsels rond kernfusie; 2. De kracht van planten; 3. Schim melinvasie; 4. Zonsverduiste ring. 21.45 Heute-joumal. 22.10 Bürger fragen Bundestag- sprasidentin Rita Süssmuth. Gesprek o.l.v. Reinhard Appel met de voorzitter van de Bondsdag. 23.25 Neugierig wie ein Kind, tv-film van Oswald Döpke. Met: Rose- marie Fendel, Sabine von May- dell, Günter Strack e.a. Brigitte Rückert komt uit een harmo nieus en beschermd milieu. Met 17 denkt ze volwassen te zijn, maar dan komt ze er via Inge Meysel is te gast in 'Mensch Meier'. Duitsland 1 om 21.03 uur. foto: pr een vriendin achter, dat haar moeder er een minnaar op na houdt. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg li: Chemie, cursus scheikunde, les 19. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 ÉDer ungebetene Gast (The uninvited), Amerikaanse speel film uit 1944 van Lewis Allen naar de roman Uneasy free hold van Dorothy Macardle. Met: Ray Millard, Ruth Hussey, Donald Crips e.a. Rick Fitzge rald en zijn zuster Pamela ko pen een eenzaam huis op een steile rots aan de Engelse Zuidkust. Door talloze merk waardige gebeurtenissen lijkt het een spookhuis te zijn. Rick wordt verliefd op Stella, die bezeten door geesten schijnt te zijn. Om haar te redden on derneemt hij alles om de onge node gast uit zijn huis te ver drijven. 21.35 West 3 aktuell. 21.50 Geschichte: Fahnenflucht, do cumentaire over Duitse deser teurs tijdens W.O. II. 22.32 Mitternachtsspitzen - Richard Rogier und Gaste, talkshow. 22.50 Dempsey and Makepeace. 10- delige serie. Afl. 10 (slot): Ver- brecher-lmperien. Met: Mi chael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith e.a. In een casino bemerkt Dempsey dat Jamie Bessel, telg uit een voorname Engelse familie, een ruzie met de croupier forceert op het moment dat de kassier een grote som geld naar de kluis wil brengen. Kort daarop zakt de kassier zwaar bloedend in elkaar. Dempsey en Makepea ce krijgen de opdracht deze zaak zonder schandaal op te lossen. 23.40 Die Aktie an der Wand. Re portage over kunst als investe ring. Eö Ondertiteling via Teletekst BI Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzendlng ■T Zwart/wit-uitzendlng met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling BBC 1 14.50 In love with an older woman, Amerikaanse tv-film uit 1982 van Jack Bender. 16.25 Gardener's direct line. 16.50 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Andy Crane. Aansl.: Janosch. 17.20 Jonny Briggs kinderserie met Richard Holian. Afl. 14. Tricky business, kinderserie. Newsround. Jeugdjournaal. iïiBlue Peter, kinderprogram ma. Presentatie: Caron Kea ting, Yvette Fielding en Mark Curry. Afl.: Caron goes barn storming. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Newsroom South-East, regio naal nieuwsmagazine. Top of the pops, Engelse hit parade. I EastEnders, familiefeuilleton met Peter Dean,1 Mike Read, Nick Berry e.a. jjLast of the summer wine comedyserie met Michael Al- dridge. Peter Sallis, Bill Owen e.a. Afl. 6: The experiment. ®The Russ Abbot Show Comedy met Russ Abbot. Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. Cool itl Comedy met de kome diant Phil Cool. Afl. 1: The week's lost cause. Question time, discussiepro gramma met Sir Robin Day. Pro-celebrity golf. Goldwed- strijden tussen professionals en bekendheden. Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.03 Betjeman: A passion for chur ches. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Steam into summer. Afl.: The Dart Valley railway. 17.30 A ripe old age: Barbara Cart- land, filmportret. 18.00 One man's meat, reportage over de produktie van vlees. 18.30 Film '89 speelfilmprogram ma met Barry Norman, ditmaal gewijd aan het Filmfestival in Cannes. 19.00 The vengeance of Fu Manchu. Engelse speelfilm uit 1968 van Jeremy Summers. Met: Chris topher Lee, Douglas Wilmer, Tsai Chin e.a. 20.30 CrlWho cares? Ask, ask, ask, zesdelige informatieve serie over mensen die zorgen voor langdurig zieke familieleden of vrienden. Afl. 2. 21.00 T Connoisseur 1989. Kunsthis toricus Bamber Gascoine tracht met zijn quiz de kunst kenner van het jaar te vinden. Afl. 1. 21.30 Donovan the diviner. Eerste aflevering van een driedelige serie. 22.00 Foreign bodies, 6-delige co medyserie. Afl. 3: Three point 22.30 3340 Minutes: Who will win Jeanette? Een 17-jarig meisje uit Florida op zoek naar adop- tie-ouders voor haar ongebo ren kind. 23.10 The Tracey Ullman show. Amerikaanse comedyserie. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 The late show. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.35 Open University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Loving. Dramaserie. 16.30 Family Affair. Dramaserie. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18 00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Mobil Motorsport. 19.30 Surf Magazine. 20.00 Tennis. Italian Open in Rome. 22.00 Atletiek. Toernooi in Parijs. 23.00 Australian rules football. 01.00 Programma-overzicht. 01.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. KRO 15.40 Centennial. 16.30 Avontuurt Ring of Fire NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Eindexamenjournaal. NEDERLAND 2 BRT 1 SUPER CHANNEL 16.30 Hol Lino. 18.30 The New Music Show. Pop programma. 19.30 Cannes Filmfestival. Actuele reportage. 20.00 Feature Film: Big trees. Ame rikaanse speelfilm uit 1952. 21.45 World News. 22.00 Kino Klub: Abduction ot Kari Swenson. Amerikaanse tv-film uit 1987. 00.00-02.00 The Mix. 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Felice 15.35 1.0 16.05 Labyrint: En de liefde komt pas later 17.00 Flipper. 17.25 Juke Box. 17.30 Arnold DUITSLAND 1 MTV EUROPE 10.00 Heute. 10.03 Mit dem Mut der Verzweiflung 12.10 Umschau. 12.20 Bilder aus der Wissenschaft 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Ei- nigkeit und Recht und Freiheit 14.00 Sesamstrasse. 14.30 100 Karat, serie 15.20 Magisches Intermezzo. 15.30 Ta gesschau. 15.35 Geschichten von Wolft und Rüffel. 15.45 Walt Disney: Aben teuer der Lüfte, speelfilm. 17.15 Tages schau. 17.25 Buschkrankenhaus. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: UB40. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 Kristiane Backer. 20.30 MTV Spotlight: Van Halen. 21.00 MTV's Metal Hammer 22.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 MTV Spotlight: Scotland spe- 01.30 Club MTV 02.00-07.00 Night videos. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.00 Die Sport- reportage. Tennis voor dames in Mun- chen. 15.45 ZDF - Ihr Programm. 15.55 Heute. 16.00 s Bon appètit Paul Bocu- se. 16.25 Freizeit... 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte. BBC 1 TV 5 16.10 Sylvie Des Trois Ormes. 16.30 Cuisine Des Mousquetaires. 16.45 Rècrèation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves. 18.00 Ciné-Club: La décade prodi- gieuse. 19.45 Papier glacé. 20.00 Journaal. 20.30 Champs-Elysées. 22.30 Apostrophes. 00.00-00.50 Eurosud. 07.30 Flintstones. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Betty Boop. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.03 Dr. Kildare 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 House and home. 12.30 The journey. 13.00 Nieuws. 13.05 Dal las 13.50 Travel show traveller. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 The end of August, speelfilm. SKY CHANNEL 06.30 Business Channel. 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel. 15.00 As The World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Family Affair. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.04 Onder tafel. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging 20.00 Nieuws. 20.02 Het podium. 23.00-00.00 NOS: Liszt-journaal. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30' TELEAC: Twaalf provincies. 21.00-21.30 Rechtswijzer. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Edi tie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 2 18.10 Over stuur. 20.00 Het orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarrecital. 19.00 Dossier 20.00 Sonate In F, Grieg. 20.30 Brt Filharmonisch Orkest o.l.v Rahbari, m.m.v. Patrick Galois. RTL+ Die Springfield Story, serie. Reich und Schön, serie Der Preis ist Heiss, spelpro gramma. Tekenfilm. Die zwei met dem Dreh, serie. RTL - aktuell. Karlchen. Reporter des Verbrechens (Hot shots). Amerikaanse serie. Weerbericht. Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau, Amerikaanse serie. Der Schutzengel von New York Amerikaanse serie. RTL aktuell. 'Explosiv'. Flucht vor dem Tode (The Ci marron Kid) western. Betthupferl. SUPER CHANNEL 07.00 World News. 08.00 The Mix. 15.00 Cannes Film Festival. 15.30 Off the Wall. 16.30 Hot Line. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 08.30 California Clan 09.15 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Der Preis ist heiss 11.00 Die Zwei mit dem Dreh 11.45 Der Schutzengel von New York 12.30 Klassik am Mit- tag. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: Trans formers. 13.25 California Clan. 14.15 Reporter des Verbrechens 15.00 Die Sieben-Millionen-Dollar-Frau 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story. fluit. 22.35 Sonate voor cello Schnittke. 23.15 Jazz criss-cross. 00.00-06.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- roem. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Van Diepen draait door. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Erik de Zwart. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 De Johannes vespers. 10.15 Soler en Boccherini. 11.00 Berliner Festwochen 1988. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.45 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: De vertellers. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Het chansonfestival te Leiden. 15.00 VPRO: Het gebouw. 16.45 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: De hele dag staat een gemeente centraal. 06.02 Mogge pro vincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. Mef Thuismarkt. Vijf per bedrijf, muziek, cabaret en gasten. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02 Mu ziek. 16.02-18.00 Tot zes! Radio Rijn mond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen 12.03 Lunchprogram- ma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom In Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.03 Beursberichten. BRT 2 06.00 Dag en dauw. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude met blaaskwintet. 09.15 De muziekwinkel. 10.30 Schoolradio. 11.30 Matinee. 1 Concerto nr. 3 In I, voor klarinet en orkest. Spohr, 2 Symfonie nr. 4 in A op 30. Mendelssohn 12.20 Tafel muziek 13.10 Aktueel 13.25 Internationale muziekwedstrijd koningin Elisabeth 1989. 14.30 Avantgarde.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21