Singer Hotel wordt mogelijk vrijdag ontruimd Geen inkrimping nodig bij Marinevliegkamp Valkenburg BEDRIJFSLEIDER NOG IN DE MARKT [glkemade genoemd als lokatie slibstort faquette van nieuw ëmeentehuis Voorhout V sluit een overeenkomst met bewoners Kievitspark Jongerencentrum Tent tegen fusie Renovatie van sportvelden blijkt duur uit te vallen ^G|DEN OMGEVING £eidóc Souoont WOENSDAG 17 MEI 1989 PAGINA 15 BW wijk in ^ler/oek naar ^jdalisme p IRDWIJK De gemeente dwijk gaat meedoen aan Wjpnderzoek naar recreatie- ■/enjnaliteit van het Neder- ichti Centrum voor Vrijetijds- eestding en Vrijwilligerswerk lijMV). Noordwijk wil hier trt t) gulden aan besteden, i'en-ïdat geld krijgt Noordwijk tok inalyse van de eigen situa- evefi een pakket van preven ters maatregelen die speciaal »5 g\e badplaats zijn jgericht. de recreatiecriminaliteit verschillende vormen •andalisme en ander ex- gedrag. Sportmeerkamp in Oegstgeest OEGSTGEEST Onder supervi sie van de Oegstgeester Sportraad organiseren de gezamenlijke sport verenigingen een sportmeerkamp in mei en juni. Aan deze sportont- moeting wordt onder meer deelge nomen door VIVAX (waterpolo), KNS en FIKS (korfbal), BT Lif ters (tafeltennis), BCO (badmin ton), BVO (basketbal), VCO (vol leybal) en LMHC (hockey). De sportmeerkamp begint op vrijdag .met een waterpolowedstrijd bij VI- VAX. De deelnemers nemen aan alle sporten deel en voor velen is het een eerste kennismaking. De meerkamp duurt tot 6 juni. Valkenburg betaalt aan bibliotheek VALKENBURG De gemeente Valkenburg gaat dit jaar 10.000 gul den bijdragen aan de openbare biblio theek van Katwijk. Met het gemeen tebestuur van Katwijk is dit overeen gekomen. In 1990 zal het Rijndorp 15.000 gulden bijdragen. Bijna 300 jongeren uit Valkenburg lenen boe ken in Katwijk. Voor de lessen van ruim 20 leerlingen aan de Katwijkse muziekschool gaat Valkenburg 25.000 gulden neertellen. Dit bedrag blijft voorlopig gelijk, tenzij er meer dan 35 leerlingen uit Valkenburg deze muziekschool bezoeken. Dan zal er weer worden overlegd. Dit deelde wethouder H. van der Nagel mee aan de commissie sport en welzijn. Vlikobak in brand SASSENHEIM Een bran dende vlikobak voor de flat aan de Essenlaan in Sassen- heim is gistermiddag om kwart voor vijf door de brand weer gedoofd. In de bak be vonden zich restanten van dakbedekkingsmateriaal. Het was aangestoken door twee 12- jarige Sassenheimertjes die te genover de politie verklaarden „per ongeluk een brandende lucifer te hebben laten val len". De vlammen sloegen zo hoog uit de vlikobak vol brandbaar materiaal dat het dak van de winkels onder de flat gevaar liep. Het brandje zorgde verder voor veel rook- overlast. Parkeerplaatsen in Piustuin Lisse LISSE Er komen twaalf parkeerplaatsen in de Piustuin in Lisse Dit is nodig omdat na de opening van het nieuwe on derkomen van het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollen streek (SDB) een tekort aan parkeerruimte is ontstaan in de Piustuin. Hierover hebben bewoners geklaagd bij de ge meente Lisse. Voor de aanleg van de parkeerplaatsen wijkt een stukje van de tuin van het SDB-gebouw. Verder wordt de berm en een deel van de be strating gebruikt voor de par keerplaatsen. Lisse trekt hier 30.000 gulden voor uit. Lisser verwijderd bij gemeentehuis LISSE Een Lisser van middel bare leeftijd is gisteravond om half acht door de politie verwijderd bij het gemeentehuis in Lisse. De man had zich bij de ingang van het ge meentehuis geposteerd met een de ken en een emmer met daarin een bos bloemen. Hij wilde daar de nacht doorbrengen. De politie heeft de man weggestuurd omdat hij vlak bij een brievenbus lag waar veel gebruik van wordt gemaakt. „Gebruikers van de brievenbus zouden te veel kunnen schrikken als ze 's avonds opeens de man ont waren. Hij heeft vervolgens in de struiken overnacht want hij wil Lisse absoluut niet verlaten". Expositie door Join NOORDWIJK Burgemeester J.M. Hoffmann van Noordwijk opent morgen de jaarlijkse expo sitie van de Werkgroep Vólwassenen van Join. De expositie, die tevens bedoeld is als verkoop- expositie, biedt belangstellenden een overzicht van de creatieve prestaties van de Join-cursisten over het afgelopen cursusjaar. Zo zullen er schil derijen te zien zijn en keramiek, tekeningen, houtsnijwerken, bloemstukken en staaltjes schoonschrijven. Ook de educatieve kant wordt niet vergeten. De afdelingen talen, kunstgeschie denis en computerkunde verzorgen presentaties. Omdat ook een cursus tuinaanleg en -onderhoud bij het cursussenpakket hoort zal in de hal van het Join-centrum aan de Weteringkade 2 een plantentuin worden ingericht. De openingstijden van de expositie bij Join zijn donderdag 18 en vrijdag 19 mei van 20.00 tot 21.30. Zaterdag 20 mei van 14.00 tot 17.00 uur en zondag 21 mei van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. A-Wassenaar: rffkeersaanpak Algelijk herzien k, li ISENAAR De Wasse- je PvdA-fractievoorzitter ?f e« Goulooze is bereid het h(et maatregelen tegen en verkeer, waaronder veel netfenaarders lijden, te hero- :lapjegen als uit tellingen ns ci dat de Van Zuylen van iet jeltstraat onaanvaardbaar uin j verkeer te verwerken huj'A. anvi <t v pakket is dan dus niet zqvichtig meer", schrijft hij ide n brief aan het actiecomi- gaDost West Thuis Best". en jnee reageert hij op een ik daring van de actiegroep tkem gesprek met hem. Vol- \riki Goulooze is zijn stand- wodaarin „op zijn minst on- dig en zelfs demagogisch" ?c/e/gegeven. Goulooze valt ne, de zinsnede „De fractie- 0 ncptter van de PvdA ver- s/de zich tegenstander van af aige oplossing: aanleg van f c/e)ordelijke randweg", jentptiegroep strijdt tegen de e ie/mende verkeersoverlast n eSe Oost-West route van eeni n, Oldebarne velt weg en Kerkdam. Geijverd voor een Noordelijke :outfreg die het verkeer van- ierif bollenstreek direkt naar a/lijksstraatweg moet voe- küenk Goulooze: „Over de et c/delijke randweg kan ik 1 de zijn. Deze komt zoals u 'g ziop geen enkel plan meer er. Het tracé dat ooit ter eeie was (tussen het Van enienpark en het Wetering- t hi is inmiddels of bebouwd, en. is een groene long tussen oviwijken op yoé de NOORDWIJK Als de huidige exploitanten niet uiterlijk morgen het Sin ger Hotel aan de Zeereep in Noordwijk hebben ver laten, zal het pand vrij dagochtend, zonodig met hulp van de politie, wor den ontruimd. Een week geleden al bepaalde de rechtbank in Den Haag in een kort geding dat eige naar Bodemgoed bv uit Amsterdam gisteren tot ontruiming had kunnen overgaan. Bodemgoed kocht het riant ge legen pand half april voor ruim drie miljoen gulden op een executieveiling. De veiling werd gehouden in opdracht van de Rabobank omdat de vorige eigenaar, de Stichting Bethel niet aan haar financiële verplichtingen jegens de bank voldeed. De huidige exploitan ten, de heren A. Groenewold en J. Lotterman hadden met Bethel een huurovereenkomst met recht van koop gesloten. Een overeenkomst die echter niet rechtsgeldig was, omdat de Rabobank hiervan niet tij dig op de hoogte was gesteld. Bod Bedrijfsleider Jansen liet giste ren namens Groenewold en Lotterman weten nog steeds in de markt te zijn om het hotel aan te kopen. „De beheers- maatschappij heeft pas nog een bod van ons afgewezen, maar ik verwacht dat we deze week wel rond komen", aldus Jan sen. Of men vrijwillig het pand zal verlaten als geen overeenstemming met Bodem goed wordt bereikt kon hij nog niet zeggen. J. Lemckert, woordvoerder voor Bodemgoed, liet desge vraagd weten, dat vorige week inderdaad een bod was afge wezen. „Dat bod was exact hetzelfde als veertien dagen geleden. Toen hebben we ook al nee gezegd. Als de heren echt willen kopen moeten ze wel met betere voorwaarden komen". Over die voorwaar den of de hoogte van het bod wilde Lemckert zich niet uit laten. Van een onderhande lingssituatie tussen Bodemgoed en het duo Groenewold-Lot- terman is volgens hem geen sprake. „Ze bestoken ons met faxen en brieven, maar dat is geen onderhandelen". Als het hotel donderdag niet wordt leeggemaakt zal volgens hem vrijdag de ontruiming met behulp van 'de sterke arm' zeker doorgaan. Daarna wil Bodemgoed het bedrijf zo snel mogelijk doorverkopen. ergVEE VERBRANDINGSINSTALLATIES GEPLAND HAAG Een »ken' ten zuiden van Roe- Qojffendsveen in de ge- nte Alkemade en Al- zieerwaard Papen- zijn door Gedepu- i u. tde Staten genoemd als ienhrkeurslokaties om zui- J'^jigsslib, Jaarlijks moet iabet 100.000 kubieke me- enst slib worden gestort, ïnbuimstig uit onder ande- ronelolen, gemalen en kol- Daarnaast moeten er ipvef verbrandingsinstal- >ap komen. -896 !ré?kpemade is de kans op aantasting van de bodembe- schermende voorzieningen het kleinst en wordt de fauna in de omgeving minder aangetast dan bij andere lokaties. Vijf woningen zullen te maken krijgen met geuroverlast. De provincie gaat onderzoeken hoe deze binnen de norm kan blijven. De stortplaatsen moeten zo spoedig mogelijk beschikbaar komen, zo staat in het plan. Ook lokaties in Leiden, Moor drecht en Nootdorp/Pijnacker zijn geschikt bevonden, maar deze verdienen volgens de provincie niet de voorkeur. De lokaties die in het ontwerp plan voor het verwijderen van zuiveringsslib niet als voor- keurslokatie zijn genoemd, kunnen in de toekomst wel worden aangewezen als stort plaats voor andere categorieën afvalstoffen. Met name de lo katies in Leiden (Oostvlietpol- der) en Hendrik Ido Ambacht (Sophiapolder) zijn volgens de provincie geschikt voor bag- gerberging. Verbranding De eerste slibverbrandingsin- stallatie is gepland bij de GE- VUDO in Dordrecht, de twee de zal worden gekoppeld aan de AVR in Rozenburg of bij de nieuw te bouwen afvalverwer kingsinstallatie in Leidschen- dam (Ypenburg) of Zoeter- meer (Dwarstocht-Oost). De waterkwaliteitsbeheerders moeten gaan bepalen hoe de kosten die met de aanleg van de installaties en de verwer king van het slib gemoeid zijn, betaald worden. Uiteindelijk zullen - volgens het principe „de vervuiler betaalt" - de huishoudens en bedrijven die op het riool lozen, de kosten dragen. Het verbranden van het zuiveringsslib gaat per in woner van enkele guldens tot maximaal 10,- per jaar kos ten De leverancier van indus trieel slib gaat ongeveer vijf honderd gulden per ton beta len. Kapitein luitenant ter zee J.P. Janssen (links) van marine vliegkamp Valkenburg heeft het afgelopen weekende het commando overgedragen aan kapitein luitenant ter zee P.J. Post. FOTO: PR t>T> COMMANDO SQUADRON 320 OVERGEDRAGEN WASSENAAR/VALKEN- BURG Commandant kapitein ter zee J.P. Vo renkamp van marine vliegkamp Valkenburg meent, dat er tengevolge van de komende reorgani satie geen gedwongen ont slagen hoeven plaats te vinden. Dat zei hij ter ge legenheid van de over dracht van het commando afgelopen weekeinde van het de laatste tijd veelvul dig in de publiciteit geko men vliegtuigsquadron 320. Kapitein luitenant ter zee J.P. Janssen droeg het bevel over aan kapitein luitenant ter zee P.J. Post. Drie maanden daarvoor had kapitein Janssen het bevel overgedragen gekregen van zijn voorganger kolonel Goe- mans. Dat de nu vertrokken commandant het 320ste squa dron slechts drie maanden de scepter heeft gezwaaid, komt niet door de reorganisatieplan nen, maar door een al veel eerder geplande overplaatsing naar de marine kazerne Wil lemsoord. Vertekend beeld De scheidende commandant P.J. Janssen over de omstre den reorganisatieplannen op Valkenburg. „Door een eenzij dige en gedeeltelijke publicatie in de landelijke pers van het rapport Maynard is een uit zijn verband getrokken beeld ont staan van de organisatie en van het algemeen manage ment van de onderhoudsdien sten van het 320 squadron en het Marine Vliegkamp Val kenburg. De commandant van de groep Maritieme Patrouille vliegtuigen heeft u recentelijk een ander beeld geschetst. Een beeld, (waarvan wij allen we ten dat het overeenkomt met de waarheid De laatste maan den heb ik onze onderhouds dienst meegemaakt. Ik moet zeggen dat ik trots terug kijk op uw vakmanschap, vakbe kwaamheid, verantwoordelijk heidsbesef, organisatievermo gen en inzet". Commandant kapitein ter zee J.P. Voren kamp over het rapport van het organisatieadiesbureau May nard: „Het diagnose-onderzoek vond plaats gedurende vijf aaneengesloten dagen door vier adviseurs in de maand november 1988. Het rapport verscheen op 20 december en werd door de Admiraliteits- raad op 24 januari behandeld. Het rapport geeft een inventa risatie van zwakke en sterke punten in de organisatie", al dus Vorenkamp. Aanknopingspunten „De inhoud was geen verras sing en gaf aanknopingspun ten voor een verbeterde orga nisatiestructuur. Helaas is de toonzetting van het rapport zo danig dat niet-ingewijde perso nen de conclusie zouden kun nen trekken dat er sprake is van een hopeloos slechte situa tie op het Marinekamp Val kenburg. Ik heb bij herhaling bezwaar aangetekend tegen het negatieve beeld dat werd geschetst. Daarbij werd echter gesteld dat dit nu eenmaal de stijl van werken is van dit ma nagementbureau. Door een ge chargeerd rapport uit te bren gen beoogt men een schokef fect bij de leiding teweeg te brengen en daarmee de aanzet voor verbetering. De publici teit is er mee vandoor gegaan en heeft het opgeklopt", zo meent de commandant. Vo renkamp beaamt dat er wordt gewerkt aan een nieuwe, mo dernere bedrijfsstructuur voor de onderhoudsdienst voor de groep maritieme patrouille vliegtuigen. Hij verwacht dat er geen gedwongen ontslagen zullen plaatsvinden en ver wijst de getallen van inkrim ping zoals die circuleerden naar het rijk der fabelen. M w IRHOUT De ma- Se van het nieuw te 'en gemeentehuis van hout is gereed. Gis- ond bestond voor de liking en andere he rtellenden de moge lid om het mini- ïH/sel te gaan bekijken Ie raadszaal van het' •ntehuis. De fraaie bette geeft een uitste- j beeld hoe het nieu- Ibestuurscentrum van r bollenstreekgemeen- luit gaat zien. •(echte bouwwerk krijgt ippervlakte van 3472 vier- meter. „Wij hebben zelfs :en stukje van 300 vier- meter over", zo merkte meester Van de Wouw lichtpet programma van eisen ir de architect (Tauber) vertaald binnen het be- 33 [bare aantal vierkante irklars. Dat kleine stukje wat >ugeps wordt ook kaal opgele- Dat kunnen we even- later invullen", aldus Ie Wouw. nieuwe gemeentehuis 1 een hoofdingang aan de "tioutlaan. Maar ook vanaf de Jacoba van Beieren weg zal het raadhuis bereikbaar zijn maar dat zal meer een lang zaam verkeersweg worden. Voor het gebouw komt een groot plein dat overdag ge bruikt zal worden als parkeer plaats en eventueel op andere tijden als festiviteitenplein. Ook komt er een waterpartij met aan de achterzijde een ter ras die dan grenst aan de kan tine. Op de begane grond is de raadszaal plus een aparte trouwzaal gesitueerd. Er is een ruime wachtkamer (open) en een kantine met buffet en schuifpuien naar het terras. In de linkervleugel komnt het ar chief, de huisdrukkerij, inter ne zaken, het buro welzijn en de afdeling sociale zaken met twee spreekkamers plus een wachtkamer. In de rechter vleugel ligt de afdeling bevol king. De ambtenaren van deze afdeling kijken op het terras en de daaraan gelegen water partij. Op de bovenverdieping komt in de linkervleugel de afdeling gemeentewerken en in de rechter vleugel komt de kamer van de accountant, de computerruimte en de afdeling financiën. In de raadszaal is een balkon gesitueerd waarop de ambtenaren vanaf deze af- Een tevreden burgemeester Van de Wouw bij de maquette van het nieuwe gemeentehuis. FOTO: HENK V.D. ENDE deling een kijkje kunnen ne- kamers voor de wethouders, men in de raadszaal. Ook is er een aparte kamer In de midden vleugel liggen de voor b w vergaderingen Op kamers van burgemeester en de begane grond is tevens een gemeentesecretaris plus drie aparte leeskamer voor de raadsleden In de „oren" van het gebouw kan eventueel nog een carillon komen. Verder heeft het ge bouw een trappenhuis plus een lift en twee fraaie ruimte toi letgroepen. Het nieuwe ge meentehuis biedt plaats voor 71 ambtenaren. In het huidige werken 46 I9 ÖRHOUT De Voorhout- ze|pnisvereniging SVV heeft L :|bijzondere overeenkomst #en met een aantal bewo- 881 van het Kievitspark. Zij ijjfn bezwaar aangetekend 3o I de komst van een lich- 1 (.pllatie voor recreatieten- :|sn de avonduren. Zij vrees- Na overleg tussen de tennis vereniging en de bewoners van het Kievitspark is toch overeenstemming bereikt over de aanleg van genoemde lich tinstallatie. Daarbij zijn afspra ken gemaakt om hinder te be perken. „Voor zover wij weten is dit in Nederland de eerste overeenkomst tussen een sportvereniging en haar „bu ren" zo merkte burgemeester Van de Wouw daarover op. De overeenkomst houdt onder meer ip dat SVV op de banen 1, 2 en 3 zonder een lichtin stallatie kan aanleggen. Daar van zal in het tennisseizoen gebruik worden gemaakt op maandag tot en met zaterdag tot uiterlijk 22.30 uur. Om aan de bezwaren omtrent de ge luidshinder van de „buren" te gemoet te komen heeft SVV afgesproken het clubhuis ui terlijk tot 23.30 uur te gebrui ken. Omdat de tennisvereni ging toernooien en dergelijke op feestelijke wijze zal willen afsluiten, zal het clubhuis maximaal acht keer per jaar langer open kunnen blijven. De overeenkomst is onderte kend door SV V-voorzitter Coks Stoffer, namens de be woners door R Wijnands. „Al les is in uitstekende harmonie verlopenzegt Stoffer. „Eén van de bewoners vond het kennelijk zo gezellig bij ons dat hij nu zelfs lid wil wor den!" „SAMENVOEGING LEIDT TOT MOEILIJKHEDEN" WASSENAAR Het Wassenaars jongerencen trum Tent overweegt bij de Raad van State een Arob procedure te begin nen tegen de samenvoe ging met het jongerencen trum met Time-Out. Vol gens woordvoerder Aad Smits is het plan van de gemeente, waarbij ook het onderkomen „Nieuw Nije- velt" gesloopt zou worden, een botte bezuinigings maatregel, die vraagt om moeilijkheden. Allerlei leuzen op spandoeken moeten de Wassenaarders dui delijk maken, dat Tent de sa menvoeging met Time Out niet ziet zitten. „Omwille van een financiële besparing twee totaal verschillende groeperin gen stoppen in de boerderij Ter Weer, waar Time Out zit? Dat is vragen om moeilijkhe den. Het wordt niet alleen vol, we zijn ervan overtuigd op den duur ook onze identiteit te verliezen", zegt Tent-woord- voerder Aad Smits. „Laat het geméentebestuur gewoon eer lijk zeggen dat we uit dit ge bouw moeten, omdat ze er na de sloop een supermodern, prestigieus en protserig ge bouw gaat neerzetten. Dat kost de belastingbetaler veel meer dan de nu voorgestelde bezui niging op het open jeugdwerk gaat opleveren", zeggen mede werkers van Tent. Zij zijn bang de vaste bezoekers kwijt te raken, wat op den duur fu sie van de twee jongerencentra betekent. De medewerkers en leiding van Time Out zitten ook niet bepaald op een samenvoeging te wachten. „Dat wordt iedere avond knokken. En niet alleen om de beperkt beschikbare ruimte, maar ook daadwerke lijk. De bevolking van Tent en Time Out passen niet bij el kaar". VALKENBURG De renovatie van de velden van VV Valken '68 valt erg duur uit. Voor het hoofdterrein bedragen de kosten 29.000 gulden en voor een van de bijvelden 25.000 gulden. De Valkenburgse commissie openbare werken en woningbouw is van die bedragen erg geschrokken Niettemin was men ervan overtuigd dat dit jaar het hoofdveld moet worden aangepakt, eventueel later gevolgd door het bijveld. P T. Mizee (VVD) stelde voor het bureau Oranjewoud dat het onderzoek naar de renovatie heeft gedaan het onderhoud van de velden op zich te laten nemen. Wethouder H. van der Nagel zeg de toe bij Oranjewoud te informeren op welke wijze het onder houd van de velden moet worden uitgevoerd, valken '68 be schikt aan de Duyfroklaan momenteel over 4 velden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15