Wassenaar s deelt met Nathalie van der Voort en Benny de Bruin zegevieren PLANNEN VOOR NIEUWE SPORTHAL IN VOORHOUT Geen degradatie Grasshoppers AJAX KRIJGT PAK SLAAG VAN ASIAN STRIJD JEUGDTITELS ZONDER UITSCHIETERS Eerste winst dames Alphiafi Ceidóe Somont dinsdag i6 mei i989 Van Baarle kan zich veroorloven af te stapp VOORHOUT Er komt mogelijk een nieuwe sporthal in Voorhout. Deze hal is bestemd voor de handbalsport. Het initi atief voor de bouw van de nieuwe hal komt van de Stichting Tophandbal Bol lenstreek. „We onderzoe ken op dit moment of er voldoende draagvlak is om zoiets van de grond te krijgen", aldus stichtings voorzitter M. van de Wouw, die goede perspec tieven ziet. De hal moet zo dicht mogelijk naast de nieuwe Oosthoutlaan ko men te liggen, al is de exacte lokatie nog niet be kend, evenals de wijze waarop de nieuwe hal wordt gefinancierd. De vorig jaar opgerichte stich ting had als een van haar doel stellingen het realiseren van een nieuwe sporthal voor de handballers in de Bollen streek. „Om Voorhout uit te kiezen als lokatie voor de nieuwe hal ligt voor de hand. Er is op dit moment maar één tophandbalclub in de Bollen streek en dat is het Voorhout- se Foreholte. Foreholte speelt volgend jaar handbal op Euro pees -niveau en in de eredivi sie", aldus Van de Wouw. De Stichting Tophandbal Bol lenstreek heeft inmiddels con tact opgenomen met het Ne derlands Handbalverbond (NHV). Van de Wouw: „Veel sportbonden hebben een cen trale accommodatie. Wij zou den graag zien dat de NHV in de bouw van de sporthal in Voorhout participeert. Dan moet de hal wel aan extra ei sen voldoen zoals meer capaci teit op de tribunes en meer uitloop achter de doelen. Doet de bond niet mee dan gaan wij zelf verder met het initiatief. De hal zal er dan wel wat an ders uit komen te zien". Op 22 mei praat de NHV over het plan. Al acht de penningmees ter van de Stichting Tophand bal Bollenstreek, Ton van der Born, het mogelijk dai het bondsbestuur de besjissing over het verlenen van een dergelijke A-status wel eens tot 10 juni kan uitstellen. „Op dit moment doet zich namelijk een behoorlijk aantal wijzigin gen in het bestuur voor' Vooruitlopend op de stemming denkt Van der Born, zelf kan didaat voor de functie van penningmeester, dat die A-sta tus haalbaar is. „Als ik op 10 juni in het bestuur zit, weet ik wel wat ik ga stemmen" Daarnaast zegt Van der Born zeker te zijn van nog twee 'voorstemmers, waarmee de stichting al kan bouwen op drie van de vijf benodigde le den. En ook die overige twee ziet hij zitten. „Vindt de stem ming echter op 22 mei plaats dan is het onvoorspelbaar". Besluit het Nederlands Hand bal Verbond inderdaad de A- status aan de Voorhoutse hal te verlenen, dan kunnen de initiatiefnemers rekenen op een subsidie. De overige kos ten moeten, volgens Van der Born, worden opgebracht door de gemeente Voorhout en het ministerie van WVC. Het verzoek van de Stichting Tophandbal Bollenstreek om alle topevenementen in het vervolg dan óók maar in Voorhout te houden, zal tij dens de vergadering waar schijnlijk niet overeind blij ven. „Het NHV is immers ook verplichtingen aangegaan met andere sporthallen", zegt Van der Born. Duidelijk is wel dat Voorhout dan, tezamen met Papendal (dat al een sporthal met een A-status heeft), zal gaan strijden om de toewijzing van bijvoorbeeld interlands. De rol van Foreholte in dit ge heel is nihil. „De hal valt vol ledig onder verantwoording van de Stichting Tophandbal Bollenstreek. Maar, wil het NHV enigszins aan promotie van handbalsport doen, dan kwalificeren ze 'm tot A-hal", weet Foreholte-voorzitter Chris de Bakker. Gebeurt dit dan is het toch met name Foreholte dat de vruchten gaat plukken van de door Van der Born als 'aan- trekkingspunt in de Bollen streek' betitelde hal. De bedoe ling is zelfs, wanneer de ac commodatie er staat, om een handbalschool op te richten. Een school die dan onder lei ding moet komen te staan van Jan Keckskeméthy. De ver antwoordelijkheid hiervoor komt dan bij de stichting te liggen. Op dit moment maakt de Voorhoutse handbalvereniging nog gebruik van de sporthal De Gaasbak. De handbalvere niging kan echter onvoldoen de trainingsuren krijgen om dat er, met name op de de po pulaire uren, een ruimtege brek is. Stichtingsvoorzitter Van de Wouw: „Behalve de handbalvereniging hebben we in Voorhout ook nog de zaal voetbalvereniging Bax Zeef druk die hard aan de weg tim mert. Daarnaast zijn er andere indoorsporten die ook ruimte in de Gaasbak willen hebben". „Blanco gene* t in dameshoclt v< f is WASSENAAR „H#rb° lands dameshockey MP kleurrijke figuren dreigt nu een blanco f'ar' te ontstaan van speel M6' blindelings als manegF achter de trainer Die niets aan het spel? *01 voegen. Dat is de belai200 les van dit weekeindea8 2 waarmee wij moet£ar werken". Hans StrePss*r immer welbespraakte?0 v coach van HGC, won" v termiddag geen doer00' De vierdaagse strijd of011 ropa Cup, op de Wal" V£ Roggewoning, brachfen 1 positiefs aan het licht.'00111 dam prolongeerde de {en achtereenvolgens mePaad HGC en in de finale,0131 van Glasgow Westerif16* ->en, maar speelde g£° ndrukwekkend hockl6 re .ang SPORT EINDHOVEN Het eerste damesteam van de basketbal- vereniging Grasshoppers komt ook het komend sei zoen uit in de eredivisie. Het gat van 25 punten bleek voor PSV, de nummer twee uit de promotiedivisie, onoverbrug baar. Al ondernamen de Eindhovense dames nog een poging. Verder dan vijf pun ten verschil kwamen zij ech ter niet. De eindstand werd bepaald op 77-72. LEIDEN Het cricketteam van Ajax kreeg dit weekeinde een pak slaag van het eerste team van Asian. Ajax reageerde zich een dag later af in het duel tegen VOC 3. Op eigen veld begon Ajax goed tegen het Haagse Asian. De eerste twee wickets vie len reeds na 20 runs, maar daarna was het op. De scherpte ont brak zodat de Haagse gasten tot 135 runs uit konden lopen bij de lunch. Pas na de val van het zevende wicket (voor 274 runs) kwamen de voor Ajax aantrekkelijke batsmen op de mat. Hoe wel nog twee man met een „duck" naar de kant konden moest Ajax een hopeloze 296 all out goed maken. Verder dan 109 kwa men de aangeslagen mannen van Ajax niet. Anton Jacobs bowl de overigens uitstekend met 5 wickets voor slechts 67 runs. In de tweede wedstrijd van dit weekeinde was de ploeg wel op scherpte. Het Rotterdamse VOC 3, dat slechts twee vaste men sen op kon stellen, werd met 49 all out geveegd. Ajax gunde zich nog 20 over om deze „hindernis" te nemen. HILLEGOM/LEIDEN De strijd om de jeugdti- tels van het district Lei den van de tennisbond heeft de verwachte fina les en winnaars opgele verd. In de hoofdnum mers, de enkelspelen tot en met zestien jaar, zege vierden Nathalie van der Voort bij de meisjes en Benny de Bruin bij de jongens. Jolanda Mens won zowel de categorie meisjes t/m 11 als t/m 12 jaar. Twee prijzen waren verder weggelegd voor Ruby Pennings, Martijn van den Berg en Martin Verkerk. Eric Maassen werd de niet getipte kampioen bij de jongens t/m 10 jaar door winst op de ook al niet geplaatste Marijn Kuiper. T/m 16 jaar Nathalie van der Voort, Mir jam Siemerink en Cindy Berkhout speelden vorig sei zoen, met de dit jaar door een blessure afwezige titelhoud- ster Aukje Baayens, nog in de categorie t/m 14 jaar. Het drietal heeft het gat naar de hogere leeftijdsgroep in één seizoen overbrugd. Alle drie speelsters komen tot aanspre kende resultaten in de over gangsklasse van de tennis- competitie en bewezen de goede vorm nog eens op de districtsjeugdkampioenschap pen. De als tweede geplaatste Nathalie van der Voort ver sloeg in de halve finale Hille- gomse Cindy Berkhout. De thuisspeelster kon alleen de tweede set met 6-2 binnenha len, maar kreeg via de over winning op Liesbeth Hoog houdt wel de derde prijs toe gekend. Merenwijkspeelster Van der Voort stuitte in de finale t/m 16 jaar op haar eeuwige rivale Mirjam Sie merink. De pupil van trai ners Herman van der Capel- len en Ricco Jong a Tai haal de tegen de blonde Unicumse met de setstanden 6-4, 6-3 haar eerste districtstitel bin nen. De eindzege van Benny de Bruin bij de jongens tot en met zestien jaar heeft lang aan een zijden draadje ge hangen. In de halve finale kon Hillegommer Bartel Swart een 5-1 voorsprong in de derde set niet tot een goed einde brengen. Maurice de Lijster won de halve eind strijd tegen zijn clubgenoot en derde Hillegommer bij de beste vier, Jeroen Vink, met 6-4, 6-3. En vervolgde met het met 6-2 winnen van de eerste set in de finale. Noord- wijker Benny de Bruin had echter de langste adem in dit duel vanaf de achterlijn, 6-3 in zowel tweede als derde set. Bartel Swart werd derde. T/m 14 jaar Bij de veertienjarige jongens opnieuw een toonaangevend trio. Robbert-Paul Hartwijk A 1 U V LEIDEN De eerste winst voor de dames van dê ICL Alphians is bin nen. Sterk veldspel gaf in de eerste wedstrijd tegen het Amsterdamse Meteoor de doorslag. Wassenaar nam, na een reguliere 0-4 nederlaag tegen HCAW, op eigen veld revanche. In de elfde innings werd het 5-4 voor de verrassende debutant in de hoofdklas se. In Alphen noteerden de dames van de Alphians door goed veldwerk de eerste winstpartij van dit seizoen. De koploper in de tweede klasse B, het Am sterdamse Meteoor, werd bij de neus gepakt doordat Alphi ans in de vierde innings na twee veldfouten twee punten scoorde. Door goed slagwerk werden daar nog twee aan toe gevoegd. Een terechte 4-1 winst uiteindelijk. In de return werden de Alphense foutjes netjes afgestraft, met een 5-2 nederlaag voor de computer vrouwen als gevolg. Marcella van Duyn sloeg als een van de weinige dames op dit nivo een homerun. In Wassenaar was het maan dagavond laat pas feest. Nadat zaterdag de strijd tegen HCAW terecht en regulier verloren was gegaan (0-4) wer den de gasten maandag op een sterk verdédigend Wassenaar getrakteerd. Na de normale zeven innings was het nog steeds 0-0 en ook na de twee verlengingen bleef het zo. In de tiende innings begon de slagploeg met een spe^rj0 het tweede honk (et Z( sprake van een „M ejs maar ook dat leverde LOJ slissing op: 2-2. In slagbeurt nam HCA^gg nieuw de leiding mei^ kwam Wassenaar opr^ons rug tot 4-4. Door ee o0 van de Bussumse wer^et Karin Zandstra op hfohoi honk gekomen en Cjn a] Wissen op het twee(jvan Pannen werd uitg|jm|J waarop Van Wissen laat terug was op haa^ e honk. De matige aan|and uit het verre veld na^ Q zorgde voor een bot| ^e( de tweede honkvrouv veilige Van Wissen, I de snelle Zandstra piGÉ 1 en het winnende puntfJ, Protest van HCAVn( feest bij Wassenaar. Merenwijkspeelster Nathalie van der Voort toonde zich bij de districtstitelstrijd t/m 16 jaar ditmaal de meerdere van Mirjam Siemerink en Cindy Berkhout. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN^^ Adegeest-werper Richard Spraakman komt met een sliding binnen. Catcher Lashley Ot j¥: terecht zuur, The Key Town Hitters zouden met 11-17 verliezen. f FOTO: HENK S LEIDEN In het honk bal komen gelijke spelen nauwelijks voor. Maxi maal drie verlengingen moeten dan een beslissing forceren, die vaak na veel slagwerk bereikt wordt. Uniek was dan .ook de score van Wassenaar, dat dit weekeinde in het strijdperk trad tegen RCH Cementbouw: 1-1. De ICL Alphians verloren uit van NDC '86 met 8-4 om twee dagen later revanche te ne men met 8-7. Mede dankzij een Grand Slam homerun van Ron Achterberg. De regionale derby tussen Key Town Hit ters en Adegeest leverde veel runs op, de meeste in het voor deel van Bij RCH in Heemstede hielden de twee pitchers en de slag mensen elkaar volledig in evenwicht. Na de normale ne gen innings stond er 1-1 op het scorebord, wat verlengen bete kende. Tot zelfs in de twaalfde innings werd er niet meer ge scoord, een ongebruikelijke gang van zaken. „Meestal wordt er in die twaalfde in ning, als er dan toch gelijk ge speeld wordt, een stand van 6- 6 of 7-7 gehaald door concen tratieverlies, maar de pitchers waren echt goed op dreef za terdag", verklaart Wassenaar der Rick van Dijk. In de re turnwedstrijd van maandag werd Ron Pannen de grote man door een homerun te slaan met twee man op de honken. Hoewel RCH nog aandrong in de laatste slag- beurt hield pitcher Richard Wessel-de zaak goed dicht en won Wassenaar met 7-3. In de zelfde eerste klasse A speelden de Alphians bij NDC '86 een matige wedstrijd. Door twee homeruns met twee man „aan boord" van de gastheren werd uitéindelijk met 8-4 verloren. In de wedstrijd op eigen bo dem sloeg Ron Achterberg een Grand Slam homerun. Samen met de drie man op de zorgde hij er voor daU~.. phians een 8-7 oveiji^l binnenhaalden. In de rayonsklasse Adegeest het Leid: Town Hitters met 17-J tij ploegen hadden in de1 weken al laten zien jber nodige slaggeweld te '89 ken, maar moesten ev|jngi malen constateren hi veldwerk matig tot zv Ook maandag bleek d; veld van de Hitters. I eerste slagbeurt kwa gastheren met 4-0 aa&U ding. Het antwoord i( schoten liet slechts ION wachten tot de vierde^O van de tweede inning. Spraakman joeg de CF het hek met zijn dij en met de laatste ïn^ strijd beheersen, hoei(jn name het veldwerk W( Hitters steeds slechte Terecht won AdegeL ook met 17-11. L„ LEIDEN Voor Mario van Baarle bleek zaterdag de laatste etappe van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse (IWAZ) ook net iets te veel van het goede. Nadat hij op een ronde achterstand was gekomen op het zwa re parcours van de Leidse wielervereniging Swift, werd de coureur uit Pijn- acker door de jury uit de wedstrijd genomen. Van Baarle, die uitkomt voor de Limburgse vereniging De Heer, kon het zich verloorloven, want hij had op dat moment al genoeg voorsprong genomen om het eindklassement van de 26e IWAZ op zijn naam te brengen. Net als twee jaar geleden, toen de Engelsman Colin Sturgess op hetzelfde parcours vroegtij dig afhaakte, kon de winnaar van de zesdaagse anno 1989 de wedstrijd niet afronden. Van Baarle moest de tol betalen voor een week aanvallend rij den dat hem met in totaal 37 punten op de eerste plaats bracht, met zeven punten voorsprong op Hagenaar Ste fan van Teijlingen. Hij was de revelatie van deze IWAZ. De Haagse krachtpatser nam zon der al te veel moeite de zwaar ste etappe voor zijn rekening. Met bosjes tegelijk stapten de renners af. Slechts een kwart van het aantal gestarte ren ners reed de wedstrijd uit. Met als decor de Alphense mo lenviergang was wielervereni ging Avanti gisteren de orga nisator van de districtskampi oenschappen wielrennen op een uitstekend parcours van 6500 meter lengte. Alle catego- riën kwamen aan de start, be halve de dames. De amateurs moesten 104 kilometer afleg gen. Eén van de favorieten, Danny Overgaag, moest al snel de strijd wegens een bles sure staken. Halverwege de koers was er onder aanvoering van Wilco Zuyderwijk een kopgroep van negen renners, maar 25 kilometer vo nish kwam iedereen een. In de eindsprint V genaar Ruud Wenner betekende voor de reij TRIAS zijn tweede acj" volgende districtstitel jaar won hij op het 10 van De Uithof. Wilco»** wijck werd tweede werd verrassend Vraudeunt van de Spartaan. Deze drie mogen in elk geval rif aan de Nederlandse ka tc schappen die op 24 ,t V Rheden worden gehoiistn rat klopte in een rechtstreeks duel eerst de bij Nieuw Ven nep spelende Leimuidenaar Ronald Klein met twee maal 6-3. In de finale nam de Uni- cummer een 4-0 voorsprong in de eerste set. Munniker Rogier van Duyn won die set echter wel met 6-4, maar moest met 4-6 en 0-6 de eer toch aan de aanvallende Rob bert-Paul Hartwijk laten. Dennis Noppen werd een eervolle vierde. Bij de meisjes werd Kikkers speelster Renée Crama titel- houdster na een moeizame 6- 3, 7-6 zege op Ingrid Kruit. De Merenwijk-speelster was op haar beurt nummer drie, de bij de Munnik spelende Alphense Marieke Bethle hem, voor gebleven. Hester Stehouwer van het Alphense Nieuwe Sloot behaalde een verrassende vierde plaats. T/m 12 jaar Ralph van der Velde was als kwartfinalist bij de NK in de categorie jongens tot en met 12 jaar de torenhoge favoriet. De bij De Munnik spelende Benthuizenaar verkrampte wel iets onder die druk, maar werd zonder setverlies titel houder. Martin Verkerk bracht het in de halve finale tot vijf games, 2-6, 3-6. Mar tijn van den Berg van De Merenwijk won de halve fi nale tegen clubgenoot Harold van Schie na drie match points tegen met 4-6, 7-6, 6-0. Ralph van der Velde had te gen Van den Berg in de tweede set één game meer nodig dan tegen Verkerk, die derde werd. Twee eerste prijzen werden veroverd door Jolanda Mens van het Noordwijkerhoutse De Boekhorst. De officieuze eerste plaats bij de elfjarigen werd gevolgd door de officië le titel bij de leeftijdsgroep tot en met 12 jaar. In de laat ste finale fungeerde de win nares bij de tienjarigen, Ruby Pennings als tegenstandster. Jolanda Mens versloeg haar als eerste geplaatste clubge note zonder echt in de pro blemen te zijn gekomen met 6-4, 6-2. Judith Pietersen was eveneens tegen de pupil van trainer Gert-Jan Minnée on deruit gegaan. De Ter Aarse herstelde zich met het vero veren van de derde plek, waarmee Carlijn Buis naar een vierde stek werd verwe zen. Onderbouw De nummers twee en drie bij de tot en met twaalfjarigen speelden de finale in de offi- ciëuze groep t/m 11 jaar. Martin Verkerk was hier goed voor de erepalm, Mar tijn van den Berg haalde een tweede zilveren positie. Wal ter van Schie bevestigde als derde de hem toegedachte plaats voor de zoon van bondsgedelegerde Henk Hamming, Reinier. Bij de tienjarigen speelden twee niet geplaatste spelers de fi nale. Eric Maassen van OLTC Oegstgeest versloeg in twee sets Marijn Kuiper van Unicum. Jeroen Tromp werd op eigen grond een eervolle derde. In de finale bij de elfjarige meisjes kwam Kim Geerlings tegen Jolanda Mens niet ver der dan het redden van de traditionele eer. Julia Knott bracht het tot een derde plaats. Ruby Pennings won in t/m 10 jaar met 6-1, 6-3 van Munnikiane Carmen Delsasso. Hier werd Marjo lein Snel derde. Competitie De vorig weekeinde op 2-4 afgebroken wedstrijd van het overgangsklasse B-team van Unicum tegen Vredenburch uit Rijswijk heeft een 3-5 ne derlaag opgeleverd. Met Maarten Veeger nam Mirjam Siemerink revanche voor haar nederlaag (6-7, 7-6, 6-7) tegen Irene Maarschalk met Jan-Rienk van der Poel. Wil den Hollander en Koen van Bemmel verloren hun ge mengd dubbel in twee sets. Van Leeuwentoer- nooi Unicummer Joost Winnink heeft samen met Richard Krajicek de finale bereikt van het viersterren A-toer nooi in Emmen. De jeugdige combinatie verloor in de fi nale van het ervaren duo Freddie Sauer en Willem Bruin, 5-7 en 2-6. In het enkelspel had Win nink in de kwartfinale verlo ren van de latere winnaar Paul Dogger. Claire Wegink ging in de kwartfinale ten onder tegen finaliste Mara Eijkenboom. PETER KLEIN Districts Jeugd Kampioenschap pen Hillegom: JE t/m 10 jaar: halve finales Eric Maassen - Jeroen Tromp 3-6, 6-3, 6- 3; Marijn Kuiper - Richard Rom- mers 7-5, 6-2. Finale: Eric - Marijn 6-1. 6-4. 3e/4e plaats. Jeroen - Ri chard 6-2, 4-6, 7-5. ME t/m 10 jaar: halve finales: Ruby Pennings - Brechtje Hodes 6-1, 6-0; Carmen Delsasso - Marjolein Snel 6-2, 6-4. Finale. Ruby - Carmen 6-1, 6-3. 3e/4e plaats: Marjolein - Brechtje 6- 4, 6-4 JE t/m 11 jaar: halve fina les: Martijn van den Berg - Reinier Hamming 6-0, 7-5; Martin Verkerk - Walter van Schie 6-0, 6-0. Finale: Martin - Martijn 6-2, 6-2. 3e/4e plaats Walter - Reinier 6-4, 6-4. ME t/m 11 jaar: halve finales: Jo landa Mens - Jacqueline Wennekes 6-2, 7-5; Kim Geerlings - Julia Knott 6-3, 6-4. Finale" Jolanda - Kim 6-1, 6-0 3e/4e plaats: Julia - Jacqueline 6-4, 6-3. JÉ t/m 12 jaar: halve finales: Ralph van der Velde - Martin Verkerk 6-2, 6-3; Martijn van den Berg - Harold van Schie 4- 6, 7-6, 6-0. Finale: Ralph - Martijn 6-2, 6-4 3e/4e plaats: Martin - Ha rold 6-2, 6-3 ME t/m 12 jaar: hal ve finales: Ruby Pennings - Carlijn Buis 6-0, 6-4; Jolanda Mens - Judith Pietersen 6-1, 6-2. Finale: Jolanda - Ruby 6-4, 6-2. 3e/4e plaats: Judith - Carlijn 6-4. 6-3. JE t/m 14 jaar: halve finales: Rogier van Duyn - Dennis Noppen 6-0. 6-2; Robbert- Paul Hartwijk - Ronald Klein 6-3, 6-3 Finale Robbert-Paul - Rogier 4-6. 6-4, 6-0 3e/4e plaats: Ronald - Dennis 6-1. 6-2 ME t/m 14 jaar: halve finales: Renée Crama - Hes ter Stehouwer 6-1, 6-1; Ingrid Kruit - Marieke Bethlehem 0-6, 6-2, 6-0. Finale: Renée - Ingrid 6-3, 7-6. 3e/4e plaats. Marieke - Hester 6-3, 6-1. JÉ t/m 16 jaar: halve finales: Benny de Bruin - Barfel Swart 7-6, 3-6, 7-5; Maurice de Lijster - Jeroen Vink 6-4, 6-3. Finale: Benny - Mau rice 2-6, 6-3, 6-3. 3e/4e plaats: Bar tel - Jeroen 6-4, 6-2. ME t/m 16 jaar: halve finales: Mirjam Sieme rink- Liesbeth Hooghoudt 6-3, 6-3; Nathalie van der Voort - Cindy Berkhout 6-3, 2-6, 6-3. Finale: Nat halie - Mirjam 6-4, 6-3. 3e/4e plaats: Cindy - Liesbeth 6-2, 6-4 Inv. JE t/m 18 jaar: kruisfinales: Erik Bakker - Jan-Pieter Hartwijk 6-0, 6-0; Mark Fleiseheuer - Perry Paauw 6-3, 1-6, 6-3. Finale: Erik - Mark 6-4, 6-4.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20