anbod van pope Stephanos irengt Grieken in verlegenheid Boeing moet meer bewijzen van veiligheid leveren VVD: prioriteit voor politie en justitie chepf liet Tcf'cging Trompettist van Auschwitz geeft instrument weg optiek „Terug naar autoloze zondag" BURGERLIJKE /STAND 9 PAIENLAND ftzidac Somcwt ZATERDAG 13 MEI 1989 PAGINA 3 jisiematerieel ijskast iAG De grote projecten voor haf van defensie-materieel wor- -rlopig in de ijskast gezet. De Kamer heeft daartoe besloten, j deze aanschaffingen te contro- 1 de kvindt om te behandelen in een l en ffat ^et kabinet demissionair is. In „li gaat om een aanschaffingsbe- 1 i rond 4,5 miljard gulden: de aan- sn he^ ongeveer vijftig anti-tankheli- Daari|l,7 miljard gulden), de verbete- an ge 468 Leopard-1-tanks (1,2 miljard ïaar ?m levensduur tot 2005 te ver en drn aanscliaf van F-16-jacht- fen ter vervanging van verliezen, de Kamer geen besluiten nemen •veel NH-90, de nieuwe NAVO-heli- tg por onderzeebootbestrijding. Extra uitkering voor PTT'ers DEN HAAG De PTT'ers met een volledige baan krijgen een extra uit kering van 150 gulden De mensen die geen volledige functie hebben krijgen een uitkering naar verhou ding met een minimum van veertig gulden, aldus de personeelskrant. De raad van bestuur zegt dat het om een blijk van waardering gaat „voor de inzet bij de omschakeling van staats bedrijf naar commercieel en klantge richt opererende onderneming". Het gebaar staat los van de uitkomst van de jaarcijfers die in juni worden ge presenteerd. Donderdag uitte be stuurder Grootendorst van de vak bond CFO forse kritiek op het sociale beleid van de PTT. Diarree simpeler te behandelen UTRECHT De meeste huis artsen behandelen kleine kinde ren met diarree te omslachtig met onnodige medicijnen en in gewikkelde diëten. De Utrechtse kinderarts dr. T. Schulpen be pleit dat alle huis- en kinderart sen diarree behandelen met een glucose-zout-preparaat, dat al twintig jaar in de tropische lan den wordt gebruikt om uitdro ging te voorkomen. De Neder landse huisarts gebruikt dat ech ter niet vaak, in tegenstelling tot kinderartsen. De meeste huisart sen geven een algemeen vloei baar dieet-advies. Een kwart van de huisartsen schrijft anti- diarreemiddelen voor. Geestelijk gehandicapte in juridisch vacuüm DEN HAAG Ouderloze geestelijk gehan dicapten die meerderjarig worden komen in een juridisch vacuüm terecht. Dit kan enke le maanden maar ook anderhalf jaar duren. Het CDA-kamerlid Baas-Jansen vraagt staatssecretaris Korte van justitie daar iets aan te doen. Baas-Jansen vraagt aan Korte toelichting op de rol van de wettelijke ver tegenwoordigers en de naaste familie bij het verlenen van toestemming om geestelijk ge handicapte vrouwen te steriliseren. Aanlei ding daartoe is een rapport waaruit blijkt dat elk jaar circa 200 zwakzinnige vrouwen worden gesteriliseerd. Slechts elf sterilisa ties werden verricht mede op verzoek van de betrokkene zelf. In slechts twee ge vallen gebeurde dit op verzoek van de be trokkene zelf. APELDOORN - De VVD wil dat in een nieuw regeerak koord wordt vastgelegd dat een half miljard gulden extra no dig is voor politie en justitie. Ook moeten er afspraken wor den opgenomen over de opbouw en kosten van een vrijwilli ge politie in plaats van de reservepolitie. VVD-fractievoorzitter Voorhoeve speelde vandaag alvast leentjebuur bij het ontwerp-verkiezingsprogramma van zijn partij om daar een toekomstig kabinetsbeleid op te grondves ten. De strijd tegen de criminaliteit staat daarin hoog geno teerd, zo zei de VVD-voorman tijdens het jaarcongres van de landelijke organisatie van reservisten van het korps rijkspo litie. Hij bepleitte een krachtige aanpak van het nog altijd aanzienlijk grote aantal niet-geregistreerde misdrijven. Gemeenten mogen zelf ogb heffen DEN HAAG Gemeenten mogen in 1992, sommige al in 1991, zelf onroerend-goedbe- lasting (ogb) gaan heffen. De taken van de belastingdienst op het gebied van de ogb wor den namelijk aan de gemeen ten overgedragen. Het kabinet heeft ingestemd met een wets voorstel van die strekking van de staatssecretarissen van bin nenlandse zaken (De Graaff- Nauta) en financiën (Koning). Er is een projectgroep in het leven geroepen die de gevol gen van de overdracht voor het personeel zal inventarise- 4 VAN KUIJK KOMT DINSDAG VRIJ 1: af a deHOL Geldropse oen jp Kuijk kan dins- ht it gevangeniscel in iderv^se stac* Thessalo- ir terlaten. Dat zeggen emiddelaars bij de i autoriteiten, pope aos Bakker en Ro- vaah Nieland die gis- iair id op Schiphol zijn zetttkeerd. achti edigiehten is nog op hand- ir wjen die op enkele for- het 0 moeten komen. Zo lang duren, maar de autoritieten kunnen er nu niet meer onderuit", al dus een enthousiaste vader Van Kuijk gisteravond vanuit Thessaloniki. Stephanos, priester bij de Grieks-orthodoxe gemeen schap van Amersfoort, heeft 25.000 gulden naar Grieken land overgemaakt om de 'schuld' van Elly van Kuijk te betalen. Maar ook als de Griekse overheid dat geld niet accepteert, kan haar Griekse advocaat Elly vrij krijgen om dat de douane inmiddels heeft toegegeven een fout te hebben gemaakt. De 31-jarige verpleegster uit Geldrop zit al bijna acht maanden in een Griekse cel. De Griekse douane verdenkt haar ervan dat ze vorig jaar haar auto illegaal heeft inge voerd. Ellie van Kuijk vestig de zich vorig jaar in Grieken land om er samen met haar Griekse vriend een eethuisje te beginnen. Ze is in beroep gegaan tegen de hoogte van de invoerrechten en heeft daarna nooit meer iets van de Griekse autoriteiten gehoord. Inmid dels is de betreffende auto ge stolen. De autoriteiten verden ken haar ervan dat ze de auto illegaal van de hand heeft ge daan. De Grieks-orthodoxe gemeen schap van Amersfoort, de eni ge gemeenschap van die signa tuur in Nederland, heeft het geld overgemaakt dat eigenlijk was bestemd voor de bouw van een eigen kerk in Amers foort. Het gebaar van Stephanos - onder het motto 'het lot van een mens is belangrijker dan een gebouw' heeft volgens moeder Van Kuijk grote in druk gemaakt in Griekenland. De Griekse autoriteiten zijn in verlegenheid gebracht omdat hij als Grieks-orthodox pries ter zich met de zaak heeft be moeid en daarover met de Griekse bisschoppen heeft ge sproken. Vrijdag is de kwestie Van Kuijk in een spoedzitting in behandeling genomen door de commissie voor de mensen rechten van de Raad van Eu ropa in Straatsburg. De klacht is ingediend door de Maas trichtse advocaat M. Moszko- wicz sr. Daarvoor was een schriftelijke machtiging nodig van Ellie van Kuijk. Die be reikte Straatsburg net op tijd, dank zij de inzet van de Griekse advocaat Alvanos. Moszkowicz verwacht dat de Grieken snel op de klacht zul- Pope Stephanos uit Amersfoort in gesprek met Elly van Kuijk en haar ouders. FOro- pers unie len reageren, omdat anders hun reputatie te veel schade lijdt. Boos op ambassade De ouders van Ellie zijn boos op de Nederlandse ambassade in Athene, omdat het ambassa depersoneel volgens hen geen hand heeft uitgestoken om daarbij behulpzaam te zijn De ouders van Ellie mochten haar gistermiddag niet bezoeken in de gevangenis van Thessaloni ki, hoewel daarvoor eerder wel toestemming was gegeven. Gistermorgen ging een afge sproken bezoek door bemidde ling van Bakker wel door De gevangenisdirecteur durfde de priester de toegang niet te wei geren. „We mochten Ellie zelfs omarmen, iets wat bij eerdere bezoeken door dikke lagen gaas onmogelijk was", aldus vader Van Kuijk. oor ipasse in wei wei rbreken" KHT De Natio- ad voor de Volks heid (NRV) heeft »g *5 Dring en alle bij de 'I1 Fkenhuiswezeri be- i men partijen opgeroe- ?evH impasse in het cao- t te doorbreken. jgenJs de Raad, een samengesteld ad- ]l [aan van de rege- i2 het gebied van de 12 ?it van de zorgver- dreigt de patiën- 13 1 door het conflict lo in gevaar te ko- 25 He kop „mag de ge- 14 dszorg een ietsje meer 24 I' heeft de Nationale luis Raad (NZR), de 19 yersorganisatie in het 13 uiswezen, in een ad- 2° Ie gepleit voor verho- 22 in de ziekenfondspreT 23 1 de salarissen in het 21 uiswezen te verhogen. 15 beetje wonderlijk", CFO-woordvoerder 25 ïeus het intitiatief van l. Hij gaf overigens te 31 dat zijn organisatie 19 'te bereid is naar de on- fielingstafel terug te ke- 17 i er van de NZR een hanbod" komt. „Maar 24 jrocent loonsverhoging 22 eisen blijft voor ons 20 even". o jkleding 21 inonstraties van verr Indigen in enkele ste- 17 aren gisteren minder y dan verwacht. Wel op tal van andere 26 a personeel van ge- |dszorginstellingen an- 23 lormen van actie. In 22 bn honderd instellingen i zondagsdiensten ge- en werkonderbrekin- "T louden. emers van de Van den ■lichting, een zwakzinnig ^ü:hting in Noordwijk, ^Hsychiatrische inrichting ^^0 in Noordwijkerhout itofffl zich bij het Arbeidsbu- ktengeschreven als timmer- af.i meteropnemer. Voorts 'us ndden in Den Haag zo'n 1- rouwkleding gestoken /opiierders hun cao's op het 'fihof. In het Limburgse n "lieten ongeveer 80 ver- ^Jo'ordigers van de 60 ac- 0 0(T®s *n Limburg en Jr£jrabant weten het actie- er 'j „nog lang niet moe" te hart Lex van Weren met zijn trompet foto: bert jippes AMSTERDAM Op de appelplaats van de kolen mijn Janina bij Auschwitz staan met Kerst 1943 vijf honderd zwijgende gevan genen in het gelid bij een metershoge kerstboom. De kampleiding heeft be volen dat het feest van het eeuwige licht in de juiste sfeer zal worden ge vierd. De gevangenen zien de gezellige kerstboom lampjes. En ze proberen de lijken niet te zien die onverschillig op een stapel Xijn gegooid. Lex van .Weren speelt op zijn trompet het oude lied. Stille nacht. Heilige nacht. Ruim vijfenveertig jaar later herin nert hij zich. „Ik heb die nacht voor mijn gevoel urenlang ge speeld. Op bevel, steeds weer opnieuw dat zelfde lied. Ik was de artiest die in die bizar re kerstnacht een hoofdrol vervulde tijdens een ceremo nie waarover je eigenlijk niets zinnigs kunt vertellen. Want wat zou je moeten vertellen? Wij speelden met het kampor kest van Auschwitz als de dwangarbeiders naar de fa brieken marcheerden. En we speelden, terwijl de SS'ers zich vermaakten met het kleineren en vertrappen van weerloze uitgemergelde gevangenen. Er De Westduitse ambassadeur O.M. von der Gablentz opent dinsdag in het Herinneringscentrum Kamp Wes- terbork bij Hooghalen de exposities 'Wachten op vrij heid' en 'Gegen das Vergessen'. Tijdens deze bijeenkomst schenkt de bekende Amsterdamse musicus Lex van We ren een trompet aan het herinneringscentrum. Het is de trompet waarop hij als joodse gevangene in het vernieti gingskamp Auschwitz speelde. Van Weren weet dat hij zijn leven te danken heeft aan dit muziekinstrument. was een podium in Auschwitz waarop soms voorstellingen werden gegeven. De kamplei ding wilde af en toe genieten van kunst en cultuur. En we speelden tijdens executies". Lex van Weren werd in 1920 in Den Haag geboren maar hij groeide op in Amsterdam. Op zijn veertiende was hij al trompettist in het in die dagen vermaarde Cinema Royal Or kest. Na de Tweede Wereld oorlog maakté hij landelijk fu rore als dirigent van het popu laire City-Theaterorkest. Hij was één van de eerste arties ten die een Gouden Harp kreeg. Lex van Weren: „Na de oorlog heb jarenlang niet over Ausch witz kunnen praten. De mees te mensen luisterden immers niet. Maar dat is anders ge worden sinds Dick Walda een boek over mijn leven heeft ge schreven. Hij heeft me overge haald om toch maar zoveel mogelijk te vertellen. Want wie moet dat anders nog doen als de overlevenden van de concentratiekampen er zo meteen niet meer zijn?". Van Weren beschouwde de trompet die hij in Auschwitz dag en nacht bij zich droeg als een gewoon instrument. „Ik dacht na de oorlog wel eens; jongen, als die trompet zou kunnen praten... Maar hij hing aan de muur van het café dat mijn vrouw en ik jarenlang in Amsterdam hebben gehad. En ik heb hem daar laten hangen toen we de zaak hebben over gedragen aan onze opvolgers". Wellicht had het instrument ook nu nog in het café gehan gen als de directie van het herinneringscentrum Yad Vashem in Israel en een me dewerker van het Herinne ringscentrum Kamp Wester- bork er niet vrijwel gelijktijdig de historische waarde van hadden ingezien. Beide centra wilden de trompet graag in hun permanente exposities op nemen. Na lang wikken en wegen besloot Van Weren het instrument aan Westerbork te schenken". (ADVERTENTIE) 's-Gravenhage L. v. Meerdervoort 135 v. Hoytemastraat 107 Fr. Hendriklaan 242 Heulstraat 19 1 NIEUWE VERTRAGING VOOR 747-400 SCHIPHOL Vier Europese landen willen van de vlieg tuigfabrikant Boeing nog meer bewijzen hebben van de vei ligheid van het nieuwe toestel 747-400. Slaagt Boeing er niet in'voor woensdag bevredigende ant woorden te geven, dan bestaat de kans dat de rijksluchtvaart diensten van die vier landen - Nederland, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Bondsrepu bliek - nog geen bewijs van luchtwaardigheid voor dit vliegtuig zullen afgeven. Don- de eerste Boeing 747-400 van de KLM, tevens het eerste Europese vliegtuig van dit nieuwe type, aan de maatschappij worden overge dragen. Zonder bewijs van luchtwaardigheid van de RLD mag de KLM deze vliegtuigen niet gebruiken. De Vier luchtvaartdiensten willen nadere bewijzen heb ben over cockpitinstrumenten, elektrische systemen, commu- nicatie-apparatuur en de sterkte van bepaalde vloerbal ken. De woordvoerder erken de dat Boeing en KLM een „ernstig probleem" hebben wanneer de antwoorden van de fabrikant woensdag onvol doende zouden worden bevon den. Hij zei verder niet op de situatie te willen vooruitlopen. Het niet tijdig verlenen van het luchtwaardigheidsbewijs zou opnieuw een tegenslag zijn in het 747-400-programma van zowel Boeing als KLM. De KLM bestelde in 1986 als eer ste Europese luchtvaartmaat schappij deze geheel nieuwe versie van de 747. Eind vorig jaar liet Boeing voor het eerst weten dat er vertragingen in het programma waren ont staan. In de loop van dit jaar moest Boeing nog tweemaal een vertraging melden. De eerste van de acht bestelde toestellen zou oorspronkelijk op 28 februari van dit jaar aan de KLM worden overgedra gen. Tot vorige week zag het ernaar uit dat dit nu op Twee de Pinksterdag zou gebeuren. Recent maakte de KLM be kend opnieuw vijf Boeing 747- 400-vliegtuigen te hebben be steld. Deze zullen de vijf DC- 10-toestellen gaan vervangen. Strengere sancties voor colporteurs DEN HAAG Colporteurs die zich misdragen kan nu maximaal drie jaar een colpor tage verbod worden opgelegd. Ook kunnnen zij een boete krijgen, zo heeft het kabinet besloten. Er komt een wijzi ging van de Colportagewet, waarin ook drukwerkcolpor teurs worden genoemd. Sanc ties kunnen niet slechts aan individuele polporteurs wor den opgelegd, maar ook aan de onderneming waarvoor ze werken. HJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimimiiimiwi]= GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA -illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllr? VERKEERSPLANNEN SMIT-KROES MAKEN VEEL REACTIES LOS DEN HAAG Voer de auto loze zondag weer in! Verbied alle mensen met een oneven nummerplaat op even dagen de auto te gebruiken. Gooi er een spitsvignet tegenaan of nog liever: maak Nederland autovrij! De voorzichtige plannen die in de schoot van het kabinet wer den uitgebroed om het autoge bruik terug te dringen, hebben een stroom van reacties losge maakt. Minister Smit-Kroes mocht er ruim negenhonderd ontvangen. Volgens het depar tement een record in de ge schiedenis van de inspraak. Hoezeer het vervoer leeft in den lande blijkt wel uit de brieven, nota's en adviezen die bij het ministerie inmiddels bijeengeveegd zijn naar aanlei ding van het vorig jaar ver schenen „Tweede Structuur schema Verkeer en Vervoer" De inzendingen variëren van dikke rapporten van gespierde adviesraden tot nederige smeekbedes van individuele burgers. Ook bundelden groe peringen hier en daar hun krachten. Zo stuurde een trap pistenklooster uit het Lim burgse Arcen een petitie in waarin werd opgeroepen af te zien van de aanleg van een rijksweg. De gemeente Voor schoten zamelde 20.000 hand tekeningen in tegen de aanleg van de rijksweg 11-west. In Meppel werd een bejaardente huis gemobiliseerd tegen de aanleg van een spoorlijn Zwol- le-Hoogeveen. Blijkens een exposé van de re acties in het personeelsblad „Profiel" was de creativiteit van de inzenders om het file- en milieuprobleem aan te pak ken grenzeloos. „Maak de middenberm vrij voor het hulpverkeer", suggereerde een inzender. De vluchtstroken zouden dan gebruikt kunnen worden voor openbaar ver voer en carpooling (het met meerderen in een auto van en naar het werk rijden). Een groot aantal inzenders vond dat de kosten van het autorijden fors omhoog moeten, bijvoorbeeld door het invoeren van een spitsvignet, het verhogen van de motorrij tuigenbelasting voor de twee de en derde auto en afschaf fing van de kilometervergoe dingen voor woon-werkver- keer. Sommige inzenders wilden het autogebruik nog radicaler aan pakken, zoals door herinvoe ring van autoloze zondagen en verkeersregulering via contro le op nummerplaten. Een en kele briefschrijver wil het au togebruik zelfs helemaal ver bieden. Nederland Autovrij! Geen wonder dat het kabinet over een op het oog zo on schuldig onderwerp als het 'op termijn eventueel omvormen van het reiskostenforfait' is gevallen. PAUL KOOPMAN Robbin zv. P. H. W. Hielkema en J. A. M Heijkoop. Lolkje Janine Yvonne Marijke dv. G. P.H. Swier en M C. Brands. Charlotte An- geline Aafke Lestari Ohsiannio dv. C. C. S. Rahardjo en A. E. M. D. Koel man. Maurice Alain zv. J. Hoek en M C. Mannaert. Anita Jadwiga Gezina dv. B. H Nijhuis en D Nijhuis. Pete rus Gregorius zv. I. van Duijn. Mandy dv. F. B. Walraven en H. Arbouw. Daphne Daniëlle Stèphanie dv. R. W. Boolman en E. J. C. M. Klein. Nienke Gerdina dv. B. G A. van der Burgt en A M. C. L. Prak Allard Pieter Alexander zv P Hoebèe en J. M. E. van Ermel Scherer. Michelle Astrid dv J Renema en S F. Melet Carola Quirina Aileen dv. J. A. P Bremmer en A. van der Plas. Chantal dv. A. C. E. M. Hoogeveen en S. M. van der Zwart Simone Anna Martina dv. C. M. Derks en J. M. W. Baltussen. Mi randa dv. C J. de Roode. Kirsten Evelien dv. R: W. A. Kamphuis en R. A. M. Jansen van Rosendaal. Jaco bus Adrianus Maria zv. M. C. M. Zandbergen en E. J. M. M. van der Meer Isis Cornelia dv. F. van der Plas en W. J. Reijntjes. Overleden: M. C. Arbouw geb. 19 okt. 1907, vrl. geh. gew. met W. Las- schuijt. C Uljè geb. 22 sept 1915, man J. E. van der Velden geb 6 apr. 1920 vrl., echtg. van W. A. Houps J. Wijting geb 19 sept. 1908, man J. G. Horsman geb. 14 nov. 1912, man. F. L. Arlman geb. 25 aug. 1911, man. C. van der Plas geb. 21 nov. 1908, man. A. Noppe geb. 27 dec. 1910, vrl. echtg. van S. J. Hoogervorst. S. de Vries geb. 6 okt. 1909, man. J. A. van Oost geb. 12 feb. 1901, vrl. geh. gew. met C F. Führeng. C. Schouten geb. 27 juli 1920. man. A. van der Nat geb. 15 jan. 1894, vrl. geh. gew. met C. J. T. Smits. M. Kloots geb. 28 apr. 1900, man T. A. van Dijk geb. 7 feb. 1911, man B van Wanroolj geb. 30 jan. 1928, vrl echtg. van H. Offenberg. L. A Filippo geb. 19 sept. 1911, vrl. echtg. van D. Kuipers. M J Selsasso geb 23 jan 1918, vrl. echtg. van E. M. van Vreedendaal. D. M. van Dijk geb. 24 okt. 1910, man. J. Dijkhuis geb 26 okt. 1916, man. F. van IJperen geb. 28 jan. 1932, man. C. M. Penders geb. 9 mei 1918, ✓rl. S. Boky geb. 3 dec. 1971, vrl. W. Hogewoning geb. 29 jan 1905, man. W Blansjaar geb. 15 mrt. 1904, vrl. geh. gew met H. Bavelaar. J. Selier geb. 9 okt. 1915, man M A. van Gijlswijk geb. 24 mrt. 1908, vrl. geh. gew met J P. J Caspers. G. Minnee. geb 28 apr 1903, vrl. W. van Dijk geb 24 jan. 1905, vrl. geh. gew. met C. Haasnoot. C. Hogewoning geb 14 jun 1918, man. R. Prummel geb. 20 okt 1953, man. J. F. Gertenaar geb. 8 juli 1913, vrl. geh. gew. met J. La ven. R. Fallaux geb. 6 juni 1947, man. H. A. den Exter geb. 14 okt. 1919, man. T. H. J. Korthout geb. 13 feb. 1931, man. H. Wortman geb. 21 dec. 1922, vrl. echtg. van J. Ruardij J. Vink geb 4 juni 1912, man. J. Kage- naar geb 5 juli 1906, man. J. van der Niet geb 30 sept. 1917, man. A. Ou wehand geb. 7 sept 1924. man. R. H. Wartensleben geb. 5 aug. 1916, man. H Landwaart geb 25 juni 1896, man. L. H. Visser geb 1 apr 1919, man P Moenen geb. 19 mei 1913, man. W Jansen geb. 16 feb 1914, man. F. Hoedemaker geb. 13 mei 1932, vrl. echtg. van N. Bourgeois. P. J. van den Berg geb. 7 aug. 1921, man. T. J. G. Jansen geb. 4 juli 1919, man. C. Jaket geb. 22 sept. 1908, man. E. J. van Vliet geb. 9 mei 1936, vrl. echtg. van H. Ringma. P. A. Harteveld geb. 18 apr. 1909, man. D. Bedijn geb. 25 jan. 1913, vrl. geh. gew. m. A. Haze- noot. D van Rijn geb. 18 febr. 1902, vrl. geh gew met W. Vooijs. C. Ros geb 24 febr. 1905, vrl. geh gew. met J. Jonker. E. M. Haring geb 8 jan. 1914, vrl. geh gew met A. J. F. de Bruijn. E. J. Ruijgrok geb. 30 dec. 1926, vrl. echtg. van A. J. P. Olie hoek. M. J B. M. van Paassen, geb. 13 okt. 1962, man. Gehuwd: R. A. Spanjaard en C. I. H. Ma. P. J. Lamboo en F. F. van der Meer. T. E. Vonck en M. J. E. A. F. van Gerven P. van der Zeeuw en J. C. A. Kriek. L. C. W. Melet en E. M Nachtegeller L. Albrecht en C. F. van Huffel. E. F. M. Posthuma en S. M. Hollaers. R. P. A Diebeis en M. A. Bright. Ondertrouwd: A. G. van der Wilden en F. M. de Bruijn. E. Lasschuijt en A. van Teijlingen. R. Huismann en A Ba- velaar R. G. van Tongeren en G. M J Kromhout. K J. H. Fouraschen en F G. A. Leijssen. J. A. S. van der Laan en R Verkade T. W. Polet en H Schalkwijk. A. Beij en L. Manint- veld J Scheurwater en S J M Lens. R. C Vermeulen en A Klinkert. E. K. van der Vliet en G. C. Nagtegaal C. A. Breel en A. W. Jansen. R van Ooijik en K. Hoogesteger. P. A. H. S. van Leeuwen en J. C. E. van den Nieuwendijk. E. A. van der Bom en M J. H. Dekkers. J. Preeke en M. G. E. Boon. R. Hendriksen en C. A. Berkhout. E J. Spaans en A Marce- lis. A. Verhage en J. M C Schrama. R A. J. Straathof en J. M. Ravens- bergen. Provincie waarschuwt ziekenhuizen DEN HAAG De provincie Zuid-Holland gaat optreden tegen ziekenhuizen die „specifiek ziekenhuisafval" (menselijke lede maten, grote plassen bloed, injectienaalden) niet op de juiste ma nier laten verbranden. De provincie heeft de ziekenhuizen pre cies uit de doeken gedaan wat onder speciek afval wordt ver staan. Specifiek ziekenhuisafval mag alleen worden verbrand in de hete trommeloven van de Afvalverwerking Rijnmond (AVR). Andere ovens hebben te weinig verbrandingshitte voor menselijke ledematen. As van die ovens wordt gebruikt voor bij voorbeeld het aanleggen van paden en het ophogen van grond. Aanleiding voor de brief is de affaire rond het afvaltransportbe- drijf Omega in Cappele aan den IJssel, waar tijdens een inval van justitie menselijk afval werd aangetroffen dat er niet mocht zijn.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 3