Italië staakt tegen eigen bijdrage in gezondheidszorg Wegstapel chiphol vertrekt vol optimisme ALLER LEI(DS) ^buitenland binnenland Passtoors morgen terug in België Mislukte coup in Guatemala verzwakt positie president *ragt op %Jreef Finale afdelingsbeker tussen UVS en Katwijk EcidócSou^ont WOENSDAG 10 MEI 1989 PAGINA 11 Man hervindt spraak na val JaLBERTVILLE Een 33-jarige Ame rikaan, die zeventien jaar lang alleen [met behulp van gebarentaal en een [computer met de buitenwereld kon lommuniceren, heeft na een val door »en winkelruit zijn spraakvermogen te- gekregen. Na een auto-ongeluk in '2 lag Lynn Collins elf weken in na en bleek hij hersenletsel te heb- ien opgelopen, waardoor hij nadat hij [uit de coma was gekomen niet meer kon praten. Toen hij onlangs door een win kelruit viel en meer dan een liter bloed verloor door een enorme wond aan het hoofd, begon hij vragen te beantwoor den van toegesnelde ziekenbroeders. De artsen staan voor een raadsel. Britse fans in beroep tegen Heizelvonnis LIVERPOOL Vier Britse voet balsupporters die schuldig werden bevonden aan onvrijwillige dood slag bij zware rellen in het Brussel se Heizelstadion in 1985, gaan in beroep tegen hun straf. Zij werden door een rechter in Brussel veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf. De vier beschouwen hun veroorde lingen als onwettig. Ook menen ze volgens hun advocaat dat er in het proces onaanvaardbare procedure fouten zijn gemaakt. Tien andere veroordeelde Britten zien af van beroep. Zwitserse groep wil minder vrachtverkeer BERN Zwitserse politici en milieu-acti visten zijn een campagne gestart om via een landelijk referendum een verbod te bewerkstelligen op de verdere aanleg van snelwegen voor doorgaand vrachtverkeer. De groep is bezorgd dat de Zwitserse Al pen het slachtoffer zullen worden, als geen paal en perk wordt gesteld aan de alsmaar groeiende stroom vrachtverkeer van Noord- naar Zuid-Europa. De groep stelt voor dat dat vrachtverkeer Zwitser land voortaan per trein zou moeten door kruisen. Als de initiatiefnemers binnen anderhalf jaar ten minste 100.000 handte keningen weten te verzamelen, kunnen de Zwitserse kiesgerechtigden zich in een referendum over het voorstel uitspreken. Amnesty: Martelingen van moslim-activisten LONDEN Enkele'duizen den politieke tegenstanders, vooral moslim-activisten, zijn de afgelopen jaren in Egypte gearresteerd. Velen van hen zijn gemarteld. Dat stelt Am nesty International in een vandaag verschenen rapport. Volgens de mensenrechtenor ganisatie zijn politieke gevan genen geslagen, hebben ze brandwonden opgelopen door sigaretten en elektrische schokken gekregen. Met de uitzonderingswet in de hand kan de regering willekeurig arrestaties verrichten. In Polen massagraven uit Stalin-tijd ontdekt WARSCHAU In Polen zijn op- nieuw massagraven ontdekt met de lij ken van honderden mensen die in het Stalinistische tijdperk door de de ge heime politie UB zijn geëxecuteerd. Dat heeft de nieuwe onafhankelijke Poolse krant „Gazeta Wyborcza" be richt. Volgens de krant liggen in het massagraf bij het plaatsje Otwock in het midden van Polen vooral strijders van het niet-communistische verzets leger AK uit de Tweede Wereldoorlog begraven. Het AK stond onder bevel van de Poolse regering-in-ballingschap in Londen. Volgens de krant zijn de slachtoffers in de jaren '45 en '46 in koelen bloede geëxecuteerd of doodge marteld. IOME Geen ochtend bladen, geen bus, tram of trein, niemand naar :school of naar het werk, [niet winkelen en zelfs geen theater of bioscoop. )n Italië is vandaag een algemene staking gehou den waar meer dan zes- ien miljoen werknemers lan hebben meegedaan. gezamenlijke vakbonden lden welliswaar opgeroe- ;n tot een staking van vier r. Maar in de verschillen- bedrijfstakken werden de nen steeds op een ander lijdstip gekruisd, zodat de 'iaos totaal werd. illeen de werkers in de ge- ondheidszorg waren uitge- loten van de staking. Dat s om nog eens extra de ïdacht te vestigen op de len voor de actie: het ver iet tegen een regeringsbe- luit dat Italianen voortaan ien klein eigen risico moeten Protest De eerste versie van het be sluit werd op 1 april van kracht en meteen klonken luide protesten. Een paar da gen later werd het voor de eerste maal herzien, maar de acties bleven voortduren en door het hele land kwamen honderduizenden mensen de straat op. De derde versie is nu een paar weken oud. De bedra gen van het eigen risico zijn verlaagd, de groep die moet betalen verkleind en de diensten waarvoor in de por- tomonee moet worden getast sterk teruggebracht. Het pro test wil echter niet wijken. Want, zo is de leus, voor de gezondheidszorg betalen we al belasting. Daar kan nog worden bijgevoegd worden dat die Italiaanse gezond heidszorg zeer slecht is. Premier Ciriaco De Mita, die nu al wekenlang van ver schillende fronten onder vuur wordt genomen, houdt voorlopig het been stijf. „De bonden en de werkers begrij pen niet dat de eigen bijdra ge in de gezondheidszorg deel uitmaakt van een groter plan, om eindelijk eens een keer schoon schip te maken in de overheidsuitgaven", was zijn laatste woord. „Als dat echt zo is, waarom wordt over de te nemen stappen niet onderhandeld met de bonden", luidde het weer woord. Zagen De protesten maken de posi tie van de christen-democra tische eerste minister er niet steviger op. Op het congres van zijn partij werden hem al de poten onder de stoel weggezaagd. Na een crisis om de gemeenteraad in Pa lermo werd een motie van wantrouwen op het nippertje overleefd. En nu dan de al gemene staking. Het zou daarom niemand verwonde ren als na de Europese ver kiezingen van 18 juni, die voor Italië dienen als een ba rometer voor de populariteit van de partijen en hun poli tici, de politieke kaarten op nieuw worden geschud. Tv's mikpunt van woede Demonstratief sloopten linkse betogers gisteren voor het ge bouw van het Griekse ministerie van informatie alle onderdelen van hun televisies. Zij protesteerden hiermee tegen de socialisti sche regeringspartij die in het kader van de verkiezingen alle zendtijd opeist op de Griekse staatstelevisie. De Griekse verkie zingen staan gepland op 18 juni. Weer onlusten in Nagorno-Karabach MOSKOU In de Armeen se enclave Nagorno-Kara bach in de Sovjetrepubliek Azerbajdzjan is het opnieuw tot botsingen gekomen tus sen Armeniërs en Azerbajd- zjani. Tweehonderd mensen raakten afgelopen vrijdag betrokken bij een straatge vecht, meldde het persbu reau Tass gisteren. Daarbij raakten zeven mensen ge wond. De autoriteiten heb ben maatregelen genomen om verder geweld te voorko men door het uitgaansverbod te verlengen en troepen te posteren tussen wijken van Armeniërs en Azerbajdzjani. De enclave werd in januari na bloedige rellen onder di rect toezicht van Moskou ge plaatst. De Armeniërs, die 75 procent van de bevolking uitmaken, willen dat de pro vincie wordt geïntegreerd in de Armeense deelrepubliek. (Van onze correspondent Frans Boogaard) BRUSSEL De Belgisch- Nederlandse Hélène Pas stoors (45), die in Pretoria een gevangenisstraf van tien jaar uitzit wegens hoogverraad, vertrekt morgen in gezelschap van de Belgische ambassadeur in Zuidafrika van het vliegveld in Johannes burg naar Brussel. De Belgische minister van buitenlandse betrekkin gen, Leo Tindemans, be vestigde' dat gisteren voor de BRT-radio. Volgens Tindemans heeft Pas stoors, die drie jaar geleden werd veroordeeld wegens haar steun aan de verboden zwarte verzetsorganisatie ANC, deze week in Pretoria al kleren kunnen kopen. Passtoors heeft haar vrijlating kunnen afko pen door publiek te verklaren dat ze nooit meer geweld zal gebruiken tegen Zuid Afrika of zijn buurlanden. Tindemans op zijn beurt heeft moeten be loven dat Passtoors geen pas poort meer krijgt voor Zuid afrika noch zijn buurlanden en dat drie in januari uitgewe zen Zuidafrikaanse diplomaten naar België kunnen terugke ren Toch is de vrijlating van Passtoors een bekroning van de „stille diplomatie" van Tin demans, die in eigen land felle kritiek kreeg toen de Neder- Hèlène Passtoors FOTO: ANP lander Klaas de Jonge, ex- echtgenoot van Passtoors en gearresteerd voor dezelfde fei ten, al na twee jaar vrijkwam en Passtoors niet. Passtoors weigerde aanvanke lijk het gebruik van geweld te gen het apartheidsbewind af te zweren. Maar vrienden advi seerden haar met het oog op haar eigen gezondheid het do cument te tekenen. De Anti-Apartheidsbeweging Nederland (AABN) is uiterst verheugd over de vrijlating van Passtoors. De AABN zegt het volle begrip te hebben voor het feit dat Passtoors „na een verbeten en moedige strijd" heeft besloten de haar door het regime opgedrongen verklaring te ondertekenen. GUATEMALA-STAD Regeringsgetrouwe mili tairen hebben gisteren in het Middenamerikaanse Guatemala een poging tot een staatsgreep verhin derd. Maar de positie van burgerpresident Vinicio Cerezo Arevalo is er niet sterker op geworden. Er bestaat nog veel onduide lijkheid over de achtergronden rond de coup en de manier waarop de staatsgreep is be dwongen. Waarnemers hou den het niet voor onmogelijk dat de hele actie was bedoeld om de president duidelijk te maken, dat zijn lot geheel in handen is van het leger en de politie. Zij wijzen erop dat er de afgelopen dagen een open lijk conflict woedde tussen de burgerregering en de leiding van de politie en het leger. Een heuse omverwerping van de burgerregering is momen teel voor de strijdkrachten echter geen haalbaar alterna tief, omdat de Verenigde Sta ten daar niet van gediend zijn. De christen-democraat Cerezo kwam in 1986 aan de macht na dertig jaar van militaire dicta tuur. Hij heeft veel van de be loofde hervormingen niet kunnen waarmaken door de oppositie van extreem-rechts en het leger. Hij heeft de steun van dat leger echter hard no dig in de strijd tegen de linkse guerrilla, die de afgelopen der tig jaar aan meer dan 100.000 mensen het leven heeft gekost. JSSE Tijdens de eerste -ondwedstrijd van De Spar- aan dit seizoen heeft de Leid- atleet in V&LTC dienst, luub Pragt, de beste 3000 me er van de avond neergezet, 'ragt liep een tijd van 8.24.9 mnuten. Martien van der loorn werd derde op acht se- onden. larc van der Jagt en Jaap )irkx scoorden goed op de print. Dirkx was bij de heren net 11.4 en 23.1 seconden de nelste, Van der Jagt noteerde ils snelste junior eveneens 11.4 ieconden. Luuk Steenbergen 'an Bataven was de enige re- jio-atleet die op de 3000 meter lok nog onder de negen minu- en uit kwam: 8.50.0. Op de echnische nummers twee 'eelbelovende Spartaan da- nes: Ingrid van der Heuvel en 'aula van Beek scoorden 13.18 n 11.58 meter met de kogel. lAV-atlete Mariëlle Stokdijk von het hoogspringen met .51 meter. Bij de heren en ongens was Stefan Molenaar 'oed op dreef. Met 3.20 meter lolshoog en 45.38 meter speer- verpen kon de B junior er naar geen genoeg van krijgen, lob Dongelmans van AAV'36 loteerde 3.60 meter met de lolsstok en 45.20 meter speer werd slechts overtroefd oor senior Hanno van der -oo, een van de kandidaten 'oor de nationale meerkamp- itel dit weekeinde. Bataven verptrainer Friedhelm Dreck- Ïïyer liet zijn pupillen zien e het moet door 10.93 meter gel te stoten en een record an 42.82 meter met de speer werpen. Slechts Bataafse ju- ior Johan van Velzen ging lem voorbij: 44.06 meter met et lichtste werptuig. er Leede uit beker ■EIDEN Het bekersprookje an de dames van Ter Leede erd gisteravond wreed uitge- lazen door GDA: 7-0. De da- s uit Loosduinen lieten er de halve finale geen gras ver groeien en deklasseerderr un collega's uit Sassanheim figuranten. Vanaf het eer- Ie balcontact was er maar één loeg die recht had op de verwinning. LEIDEN UVS en Katwijk strijden dit seizoen om de af delingsbeker. De Leidenaars bereikten de finaleplaats niet zonder slag of stoot. Na een 1-1 eindstand had de équipe van Ruud de Groot strafschoppen nodig om Noordwijk af te troeven. De Katwijkers ging het gemakkelijker af. Zondag derdeklasser FC Lisse werd met 5-0 vernederd. Noordwijk - UVS 1-1 De warming up van UVS be tekende niet veel goeds. In plaats van doelman Hoogeweij in te schieten, knalde Marcel Valk het leer snoeihard tegen het gezicht van Jan Hevel, die het veld daardoor groggy moest verlaten. In die eerste periode -UVS speelde door dit voorval met tien man - profi teerde Noordwijk van de ver warring bij de Kikkerpolder- ploeg en scoorde Cees Smit 1- 0. Toen invaller Richatd Os- tenk de Leidse gelederen op elf bracht, begonnen de gasten te draaien. Dat resulteerde in een goal van Marcel Valk die in de strafschoppenserie ook de beslissende penalty aante kende. Katwijk - Lisse 5-0 (1-0) Na een slechte eerste helft van beide partijen mondde het duel in de tweede helft uit in een doelpuntenfestijn. Jaap Guyt nam de 1-0 voor zijn re kening. Toen Katwijk-doel man Theo van Duyvenbode vlak na rust een strafschop van Lisse stopte, zetten de gas ten nogmaals alles op alles om de gelijkmaker aan te tekenen. Piet van Duyn, Jeffrey Talan, Cees Guyt en Marco van der Plas hadden geen medelijden met de opponent en straften deze aanvalsdrang af. Nijverdal ten Cate grote kanshebber order gevechtspak ALMELO Nijverdal ten Cate heeft grote kans op de or der voor het nieuwe gevechts pak van de Koninklijke Land macht, zo deelde directeur G. Reudink gisteren in Almelo mee tijdens de algemene aan deelhoudersvergadering. Reu dink deed zijn uitspraak aan de hand van „recente signalen uit politiek en ambtelijk Den Haag". Het is de directie van Nijverdal ten Cate ook geble ken dat de besluitvorming over het gevechtspak niet zal worden vertraagd door de po litieke crisis. Dit betekent dat in de loop van dit jaar een be slissing valt. Nijverdal ten Cate heeft tien jaar besteed aan de ontwikkeling van het- gevechtspak. De produktie van het pak levert 1500 mens- jaren werk op. Met de op dracht zijn in totaal enkele honderden miljoenen gulden gemoeid. tADVERTENTIE A.s. donderdag 17.00 uur Beslissingswedstrijd UNITAS LEIDEN-WASSENAAR terrein Boshuizerkade Randstad Sport in KNVB-beker LEIDEN Randstad Sport bond Oranje Groen gister avond op het terrein van LSVV '70 met 2-0 aan de zege kar. Door dit resultaat doet de ploeg van trainer Cor Pennen- burg volgend seizoen mee aan de strijd om de KNVB beker, die in West II zal worden uit gevochten. „Oranje Groen was niet in staat een goed team op de been te brengen. We hebben dan ook verdiend verloren. Rand stad was de betere ploeg", al dus trainer Isaac van Weerlee. Zijn équipe mocht van geluk spreken dat de eerste helft de nul werd gehouden. „Toen hadden we al een nulletje of drie voor moeten staan", meende Randstad-coach Pen- nenburg nadien op. Na rust brak Peter Hogewoning de ban en maakte Piet Sloos het karwei af. Orgelconcerten Organist Joop Brons en de kerkvoogdij van de Leidse Hervormde Gemeente or ganiseren een reeks orgel concerten in de Hoogland se Kerk. De concerten reeks heet 'Muziek in de Pancras'. De concerten vinden plaats op zaterdag middagen in de periode van 13 mei tot 23 mei. De aanvang is steeds 13.30 uur. Zaterdag bijt Dick Kooman6 het spits af Bloemschikken De activiteitengroep van het Dienstencentrum Me ren wijk begint volgende week woensdag een bloemschikcursus. De cur sus is bedoeld voor 55- plussers en begint om 14.00 uur. Deelname aan de cursus kost 3,50. Wandeltocht De activiteitengroep van het Dienstencentrum Me ren wijk houdt volgende week woensdag een puz zel-wandeltocht in War mond. 's Ochtends om 10.00 uur wordt er verza meld op Rosmolen 6. Deel name kost één gulden. Homeopathie Een cursus 'Klasieke ho meopathie' wordt vanaf volgende week woensdag in het kerkelijk centrum De Regenboog gegeven. In de cursus wordt kennis ge maakt met de basisprinci pes van de homeopathie en een aantal middelen bij acute klachten. Het cur susgeld bedraagt 30 gul den. De aanvangstijd is telkens om 20.00 uur. Het centrum is gevestigd aan de Watermolen 1. Van Berkel hoopt op veel beter resultaat RIJSWIJK Van Berkel, leverancier van weeg- en snij-appa- ratuur, streeft ernaar om over 1989 een sterk verbeterd resultaat te behalen, aldus het jaarverslag. Zoals eerder bekend werd leed Van Berkel over 1987 een verlies van 18,5 miljoen (1987: 17,3 miljoen verlies). Het bestuur verwacht dat de reorganisatie en de nieuwe koers die het bedrijf vaart in de samenwerking met de Britse onderneming GEC de vooruitzichten verbeteren. Ook de introductie van nieuwe en vervangende technologisch hoog waardige produkten moet meewerken aan de vooruitgang. De omzet daalde vorig jaar van 446 miljoen tot 405 miljoen. Het bedrijfsresultaat was 4,5 miljoen negatief tegen f 3,7 miljoen ne gatief in 1987. TOPMAN SCHIPHOL MET PENSIOEN SCHIPHOL Met „hoog-, gespannen verwachtingen voor de toekomst van Ne derlands nationale lucht haven" legt aan het einde van deze. maand Schiphols president-directeur J.W. Wegstapel zijn functie neer. Elf jaar heeft de 65- jarige ex-burgemeester van Zoetermeer aan het hoofd van het luchtha venbedrijf gestaan. Elf jaar, die worden geken merkt door veranderingen in vele opzichten en door de enorme groei in alle vervoer- sectoren van de laatste jaren, na de periode van stagnatie in het begin van de jaren tachtig. Wegstapels afscheid komt aan de vooravond van het ver schijnen van Schiphols Mas- terplan, het geheel van maat regelen en mogelijkheden die de luchthaven het jaar 2000 moeten inbrengen op zo'n ma nier dat zij ook dan nog tot de vijf of zes grootste Europese luchthavens behoort. Het is een optimistische Weg stapel die afscheid neemt Op timistisch over de ontwikke lingsmogelijkheden voor Schiphol en optimistisch over de opstelling van de overhe den, zonder wier goedkeuring de beoogde uitbreidingsplan nen niet kunnen worden gere aliseerd. „Het Masterplan is een met cij fers onderbouwde filosofie, meer dan een bouwkundig plan alleen", zegt Wegstapel. Hoewel de presentatie ervan inmiddels maanden is ver traagd, mede als gevolg van de beraadslagingen met de NS over de aanleg van een tweede spoorwegtunnel bij de luchtha ven, wil Wegstapel over de in houd ervan nauwelijks iets meedelen. Schiphol in het jaar 2000 staat volgens Wegstapel bij de huidige prognoses voor 25 tot 30 miljoen passagiers per jaar. Deze zijn met de aanpas singen in bouwkundige zin die in het Masterplan worden op genomen op het bestaande areaal te verwerken zonder dat daarvoor nog vóór het jaar 2003 een vijfde baan noodza kelijk zal zijn. „Zeer zeker" Wegstapel denkt „zeer zeker" aan een eerdere realisering van deze in het verleden zeer omstreden wens van de lucht haven. „Het wachten is nu op de onderbouwing van onze overtuiging dat een vijfde baan een verbetering voor het milieu inhoudt voor wat be treft de geluidsbelasting. We hebben het nationaal lucht- en ruimtevaartlaboratorium om een studie gevraagd. De uit komsten laten op zich wachten omdat het NLR zich vrijwel volledig in opdracht van mi nister Smit-Kroes bezighoudt met de kwestie van de uitbrei ding van de luchthaven Zuid- Limburg". Wegstapel over zijn beginpe riode: „De contacten met name met het rijk en de provincie liepen stroef. Er kon niet be paald gesproken worden over veel medewerking. Er heerste in het bijzonder bij de provin cie Noord-Holland een politiek klimaat waarin het milieu een heel belangrijke rol speelde. De economie en de groei van Schiphol kwamen op de twee de plaats. De provincie is uit eindelijk overtuigd geraakt van de economische betekenis van Schiphol. Daar kan ik ze alleen maar om prijzen. De provincie heeft zich nog niet nadrukkelijk uitgesproken over onze toekomstplannen. Het is zeker niet zo dat er af wijzend of negatief gedacht wordt" Bij de aanzienlijk verbeterde relatie met de rijksoverheid speelt de factor tijd een rol. De fel door de luchthaven bestre den keuze van de toenmalige staatssecretaris van verkeer en waterstaat Smit-Kroes om de vierde baan te draaien voerde zij als minister niet uit. De ja ren verstreken, het protest te gen de uitbreiding van Schip hol uit de omgeving verstomde en de minister kwam terug op het besluit tot baandraaiing. De 65-jarige ex-burgemeester van Zoetermeer heeft elf jaar aan het hoofd van het luchthavenbedrijf Schiphol gestaan. Dat zou de aanleg van een vijfde baan definitief onmoge lijk hebben gemaakt. In de vierde nota ruimtelijke orde ning schrijft het nu demissio naire kabinet dat er ruimte voor een vijfde baan gereser veerd moet worden. „De eer ste stap is er. Uit mijn politie ke contacten weet ik dat de meeste betrokkenen niet mor dicus tegen zijn. Ook de PvdA niet". Justitie Tijdwinst ook in het voordeel van Schiphol in het conflict met minister Korthals Altes van justitie. Deze wilde zoals bekend door een wijziging van de luchtvaartwet de kosten voor de controle van vertrek kende passagiers en hun baga ge, die nu nog op de justitiebe groting drukken, doorbereke nen aan de luchthaven. De fel le kritiek van de luchthaven leiding op principiële en juri dische gronden overtuigde de Tweede Kamer niet. De Eerste Kamer echter maakte minder haast met de behandeling. „Hoewel het nog niet defini tief vaststaat, ziet het er nu naar uit dat de Eerste Kamer na de val van het kabinet dit wetsvoorstel niet meer zal be handelen", zo is Wegstapels verwachting. „Ik kan me hoe dan ook niet voorstellen dat de Eerste Kamer steun aan dit wetsvoorstel zou hebben ver leend". Wegstapel (VVD) vervulde in zijn derde gemeente Zoeter meer het burgemeestersambt toen hij in 1977 werd gevraagd de leiding van de NV Lucht haven Schiphol op zich te ne men. Over wie hem daarvoor aangetrokken heeft, laat hij zich nog steeds niet uit. Ver hullen dat hij zelf aan zo'n functie nooit had gedacht deed hij bij zijn intrede in de lucht vaartwereld, waar hij toen geen enkele binding mee had, zelf al niet. Hij kwam in een tijd van in terne bestuursconflicten en in de naweeën van de eerste olie crisis. „Een verbetering van de relaties met de overheden en het rust brengen in de organi satie" waren Wegstapels be langrijkste opdrachten toen hij in februari 1978 bij de NV Luchthaven Schiphol in dienst trad. „Na lang nadenken", zo zegt hij nu. „Maar zonder ooit er spijt van gehad te hebben". Al snel werd Schiphol van een facilitair bed.rijf een onderne ming die een concurrerende koers ging varen. Schiphol, Londens' derde luchthaven, zo presenteerde Wegstapel tot verbazing van velen en ontzet ting van sommigen in de Brit se hoofdstad kort na zijn aan treden de nationale luchtha- Schiphol' als een van Europa's vooraanstaande internationale luchthavens in de toekomst is de beleidsvisie van de schei dende president-directeur. „Als je nu achterblijft word je in de toekomst een soort regio nale luchthaven, vrijwel zon der intercontinentaal verkeer. En dan heb je als Nederland een kans gemist, en is de dis tributie van ons land voor een belangrijk deel verloren", zo stelt hij. Dit jaar zal Schiphol meer dan 15 miljoen passagiers en 575.000 ton vracht afhandelen. De internationale concurrentie zal toenemen, en kwaliteit zal van nog grotere betekenis zijn in de harder wordende con currentiestrijd. „Ik neem met hooggespannen verwachtingen afscheid", zegt Wegstapel, op timistisch daaraan toevoegend: „In het jaar 2000 zal Schiphol een van Europa's belangrijkste luchthavens zijn, met een Ne derlandse vlag in top".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11