iPaul Dogger ontmoet in McEnroe idool Pedro Delgado economisch naar etappezege in Vuelta Afdeling Leiden morrend akkoord met clubkaart Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 5 PAPORT £eidoe€oivuwt DINSDAG 9 MEI 1989 PAGINA 13 janjelike coach ind Zwitserland IICH De Zwitserse balbond heeft de West- ser Uli Stielike aangesteld lERKjondscoach. De voormalige [JN ar van Borussia Mönchen- r moebach, Real Madrid en Xa- imen; Neuchatel wordt de op- ;en g^r van de onlangs ontsla- ïutob; Daniel Jeandupeux. Het >e br^ract van Stielike gaat vol- boerj seizoen in. Tijdens de in- Wajnds van Zwitserland te I Tsjechoslowakije (7 juni) n kaïjrazilië zal hij als assistent gistte bank zitten naast inte- uur icoach Paul Wolfisberg. niet|ike speelde 42 interlands het de ploeg van de Duitse eendsrepubliek, Napoli klaagt Stuttgart aan NAPELS Napoli beschuldigt VfB Stuttgart er van stemming te maken voor de return van de UEFA-bekerfinale. De Italiaanse club wil van de UEFA garanties, dat het duel op 17 mei in Stuttgart niet zal ontaarden in een veldslag. Na de eerste wedstrijd door Napoli met 2-1 ge wonnen wedstrijd is er tussen beide ploegen verbaal een koude oorlog uitgebroken. Het voorlopige hoogtepunt werd zaterdag bereikt. Trainer Bianchi van Napoli werd in Stuttgart zonder de gebruikelijke égards ontvangen. De Italiaan wilde de tegenstander in eigen omge ving nogmaals'aan het werk zien en was aanwe zig bij de thuiswedstrijd tegen SC Karlsruhe (2- 0). Voor de Napolitaanse trainer was geen zit plaats op de eretribune gereserveerd. Hij werd verwezen naar een plaats achter één van de doelen. NOC heeft weer compleet bestuur DEN HAAG Het Neder lands Olympisch Comité krijgt op 29 mei een compleet be stuur. Gisteravond hebben de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond en de Ne derlandse Volley balbond het volgende zevental voorgedra gen: voorzitter: mr. J.D.J. Idenburg, vice-voorzitter: mr. R.L.J. Toet, secretaris-pen ningmeester: drs. S.F.W. Feen- stra, technische leden: ir. W.J. de Beer, mr. E. van Breda Vriesman-Commandeur, P. van der Molen en ir. B.J. Pluymers. Deze voordracht, gesteund door een aantal olympische sportbonden, is gisteren tijdens een vergadering door het nog zittende bestuur overgenomen. Op 29 mei wordt het nieuwe bestuur tijdens een algemene vergadering te Den Haag gein- stalleerd. Behalve mr Idenburg, die al eerder voorzitter was, zijn al len nieuw voor het NOC-be- stuur. Toet (zwemmen), Feen- stra (ijshockey), De Beer (atle tiek), Van Breda Vriesman (hockey), Van der Molen (wielrennen) en Pluymers (schermen) zullen hun werk zaamheden bij hun sportbon den moeten opgeven. Van der Molen is enige tijd geleden al afgetreden als voorzitter van de KNWU. Bij het NOC zal dit zevental moeten samenwerken met An ton Geesink. De judoreus wordt als lid van het Interna tionaal Olympisch Comité uit genodigd voor elke vergade ring. Het zevental zal tijdens de ko mende zomermaanden broe den op de voorgenomen fusie met de NSF. Het is onwaar schijnlijk dat tot de „amalga- matie" wordt besloten. Hoog uit wordt de topsport bij de NSF weggehaald. Erelid Iden burg herinnerde het vorige be stuur er herhaaldelijk aan, dat een eventuele samensmelting in het verleden tweemaal was onderzocht en niet wenselijk was geacht. Witschge vier jaar bij Saint Etienne AMSTERDAM Rob Witschge gaat de finitief naar Saint Etienne. De 22-jarige linksbuiten tekent vandaag een vierjarig contract en wordt vervolgens door zijn nieuwe werkgever aan pers en publiek gepresenteerd. Ajax en Saint Etienne be reikten eerder volledige overeenstem ming over de transfer van de bij Ajax tot bankzitter gedegradeerde aanvaller. Met de overgang is een bedrag van ruim twee miljoen gulden gemoeid. „Ik zal er alles aan doen om mij in Frankrijk in de kij ker te spelen", aldus Witschge. „Oranje is nog steeds mijn doel; ik vind dat ik een kans verdien van bondscoach Libregts". ,TIEN KEER GAVER DAN TEGEN LENDL" I EDE De jongensdro- llmen van Paul Dogger ikomen in Ede uit. Stond jde nu 17-jarige Amster- idammer vorig jaar na ^jeven fraaie als verras sende zeges op Thierry ÏTulasne en Michiel Scha- jpers oog in oog met Ivan 1 Lendl, komende donder dagavond speelt Dogger in de tweede ronde van H. Shet vierde invitatietoer- nooi op het Tesqua-com- tegen niemand min der dan John McEnroe. De Italiaan Francesco Cancelotti (3-6, 6-2, 6-4) heette ditmaal het eerste slachtoffer. I gens zeer langdradige partij Jvan op de kop af twee uur. „Tegen McEnroe spelen is nog tien keer gaver dan te- Ivan Lendl heeft de finale van het tennistoernooi in New York, tellend voor het Grand Prix-circuit, gemak kelijk gewonnen. De Peruvi aan Jaime Yzaga veroverde slechts drie games: 6-2 6-1. De finale duurde slechts ze ventig minuten. Lendl kreeg voor deze overwinning 150.000 gulden. gen Lendl. Het mooiste wat er is. Toen ik nog in de luiers lag, zag ik hem al in de Wim- bledon-finale tegen Borg spe len. Wat is die kerel goed, zeg. Natuurlijk heb ik straks niets te verliezen. Hopelijk kan ik er ten minste een leu ke avond van maken", aldus de sinds pakweg een jaar in tensief door KNLTB-bonds- coach Stanley Franker bege leide Dogger die, ter herinne ring, tegen Lendl acht games (tweemaal 6-4) wist te verza melen. Tot nu toe bracht het tennis- jaar 1989 de kleine Amster dammer weinig goeds. In ja nuari liep Dogger in Austra lië een longontsteking op, na twee maanden tobben volgde enkele weken geleden in Porto een keelontsteking. „Ik ben net weer een week op de been. Heb de afgelopen twee weken op bed gelegen, volge stopt met antibiotica. Mijn conditie is dan ook nog niet echt goed, dat merk ik nu na afloop van de partij wel", klonk het na een uitvoerige douche. In het begin van de partij te gen Cancelotti, die vorige week op Forest Hills nog vrij simpel van de finaal uitge bluste Mats Wilander had ge wonnen, leek niets op een nieuwe verrassing van Dog gers kant te wijzen. Binnen elf minuten stond de jongste van de vier in Ede aantre dende Nederlanders met 4-0 achter. Inclusief een drietal dubbelfouten en een service waarbij het racket uit z'n handen vloog. „Ik ben bezig met een nieuwe stijl. Op de trainingen ten minste, in wedstrijden durf ik het nog niet uit te proberen. Maar ik raak soms wel eens in de war", aldus Dogger, die des ondanks in de eerste set toch nog drie games wist te win nen. Een eerste teken van zwakte bij de Italiaan (num mer 81 op de wereldranglijst tegenover Dogger nummer 224) hetgeen later geen toe val bleek te zijn. Cancelotti stapelde, vooral met de back hand, fout op fout en Dog gers vechtersmentaliteit zorgde voor een eigenlijk niet meer verwachte ommekeer. „Toen ik eenmaal wat gedul diger begon te spelen en dus zelf minder fouten ging ma ken, ging het steeds beter. Goed voor mijn zelfvertrou wen. En nu maar hopen dat ik weer niet ziek word". De tweede Nederlander, die op de eerste dag in actie kwam, was minder gelukkig. Paul Haarhuis ging kansloos met tweemaal 6-1 ten onder tegen de Argentijn De la Wereldprimeur Ede beleefde gisteren een „wereldprimeur". Jose-Luis Clerc speelde voor het eerst in vier jaar weer een echte partij in het enkelspel. De nu 30-jarige Argentijn, die ooit vierde stond op de wereld ranglijst, maar daar nu niet meer op voorkomt, stopte in 1985 abrupt om zich aan de opvoeding van zijn kinderen Juan Pablo en Dominique te wijden. Zijn rentree verliep voor een paar honderd toe schouwers naar wens, want de Australiër John Frawley - vorig jaar in Ede verliezend FOTO: SP finalist tegen Lendl - had geen antwoord op het tech nisch nog altijd goed verzorg de spel van Clerc: 5-7, 3-6. Clerc won in de periode van 1978 tot en met 1984 vijf en twintig Grand Prix-toernooi- en en hij verdiende ruim twee miljoen dollar. Hij werd alom gevreesd, vooral op gra vel. DICK KIERS Sport op tv VANDAAG Duitsland 2, 20.15 uur: Voetbal: Bo russia Dortmund-VfB Stuttgart (halve finale DFB-beker). BBC 2, 21.30 uur: Top gear. Sky Channel, 19.00 uur: Eurosport weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 uur: Tennistoer nooi Ede. Sky Channel, 21.30 u Sky Channel, 23.00 i Super Channel, 20.00 Super Sportsnight. Super Channel, 21.20 u Military. Autosport. i 22.00 uur ir: Voetbal. Super Channel, 23.00 uur: Basketbal. MORGEN Duitsland 1, 13.15 uur: Tennistoer nooi Hamburg. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen zijn: Lotto 18 eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 x f. 75.000,-; derde prijs: 57 x f. 3115,70; vierde prijs: 3929 x f. 45,20; vijfde prijs: 66755 x f. 5,-. Toto 18 eerste prijs: een x f. 44.796,20; tweede prijs: 12 x f. 1209,80; derde prijs: 134 x f. 270,80. Toto Gelijk 18 eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: een x f. 249,10; derde prijs: 12 x f. 103,80; vierde prijs: 211 x f. 9,40. EK VOORBIJ VOOR JONGSTE ORANJE DALUM Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot zestien jaar heeft de halve fi nale van de Europese titel strijd. die in Denemarken wordt gehouden, niet gehaald. Het team won gisteren in Da- lum de laatste groepswedstrijd tegen Bulgarije met 1-0. Door de zege eindigde Oranje op de tweede plaats in de groep ach ter Spanje, dat in de halve eindstrijd Portugal ontmoet. pdro Delgado op weg naar zijn ritzege en kandidatuur voor de ridzege in de Ronde van Spanje. FOTO: ANP VALDEZCARAY Koel en berekenend stevent Pedro Delgado op de eindoverwinning in de Ronde van Spanje af. De Spanjaard gebruikte de individuele klimtijdrit gis teren om nog dichter naar de leiderspositie te krui pen. In de door hem ge wonnen chronorit kwam de Spanjaard twee secon den te kort om de leiders trui van de tegenvallende Colombiaan Omar Her nandez over te nemen. Die kwam, nu in bezit van zijn onbekende landge noot Jose-Martin Farfan, die achter Delgado en de Rus Ivanov als derde ein- Delgado probeert op de meest economische wijze de Ronde naar zich toe te trekken. In de twaalfde etappe testte hij het weerstandsvermogen van zijn collega's voor de eerste keer, zonder echt aan te zetten. Gis teren volgde de tweede explo sie. Op de bergflanken maakte de Spanjaard, die zich met gro te moeite door de enorme mensenmassa kon wringen, een ijzersterke indruk. Waarschijnlijk wacht Delgado niet tot de voorlaatste dag. Morgen krijgt het al redelijk uitgedunde peloton een forse bergetappe te rijden. Daarin zal de Spanjaard de beslissen de klap willen uitdelen, waar door hij in de tijdrit niet hele maal voluit hoeft te gaan. De Nederlanders namen een vrije dag op. Alleen Suyker- buyk tastte diep in zijn reser ves. Zijn inspanningen werden beloond met de achttiende tijd, waardoor de in Spaanse dienst rijdende coureur zich in de al gemene rangschikking bij de beste vijftien schaarde. Loon Hermans De overwinningen van Matt- hieu Hermans, zaterdag en zondag in de Ronde van Span je, hebben de renners van de Spaanse formatie Caja Rural meer opgeleverd dan alleen publiciteit. Door financiële problemen kon de sponsor de verplichtingen ten aanzien van de renners maandenlang niet nakomen. Gisteren stelde de firma 200 miljoen peseta's (drie miljoen gulden) beschik- baar om achterstallig loon uit te betalen en de toekomst van de wielerploeg voorlopig veilig te stellen. Het bedrag is niet voldoende om het seizoen af te maken, maar ook voor dat Trumptour De derde etappe van de Trumptour in de Verenigde Staten heeft gisteren het twee de succes voor de ploeg van Peter Post opgeleverd. Na Henk Lubberding zegevierde Eric Vanderaerden. De Belg was na 192 kilometer door harde en koude wind van Lehigh Valley door Pennsyl vania naar Harrisburg de snel ste in een massasprint, die op ouderwetse wijze door de ren ners van Post was voorbereid. Zij smoorden in de finale elke ontsnappingspoging. Op de eindstreep had Vanderaerden een fietslengte voorsprong op de Sovjet Vjatseslav Jekimov. De Noor Dag-Otto Lauritzen behield de leiding in de alge mene rangschikking. ompetitie- -luels worden herplaatst an I )ok\ usp lini EIDEN Alle wedstrij- en in de tweede klasse A ondag, die zijn vastge- :eld voor maandag 15 lei worden verplaatst aar donderdag 11 mei. )it omdat Verburch al, erder toestemming had ekregen om voor het uel tegen Rijswijk naar eze datum uit te wijken verband met een jubi- eum. )m competitievervalsing te- in te gaan, besloot de NVB derhalve ook de ove- ige wedstrijden te verschui len. Dit tot woede van Rood- Ènburg en Lugdunum, die gisteren pas op de hoogte perden gesteld. Beide vere ngingen vechten immers om behoud van hun 5 in de tweede klasse, loodenburg speelt een sleu- elduel uit tegen Tonegido, erwijl Lugdunum titelkan- iidaat Voorburg op bezoek trijgt. Degradant SJC ont vangt donderdag regiogenoot Altior. SASSENHEIM De be stuursleden van de voetbal clubs van de afdeling Leiden van de KNVB hadden gister avond weinig keus. Zij zagen zich voor het blok gezet en dienden akkoord te gaan met de commerciële activiteiten van de KNVB, waarvan de clubkaart een eerste voort vloeisel is. „Bij het staken van het project is er een schade claim te verwachten van 1,6 miljoen gulden, waarbij de claim van de 42.000 clubkaar- houders nog buiten beschou wing is gelaten", rekende af delingsvoorzitter Van der Veen Meerstadt de vergade ring gisteren voor. De voorzit ter bleef niets anders over dan Plooij van de Belangenvereni- een clubkaart zal op termijn leiden tot financiële voorde len", hield hij, schermend met de meningen van deskundi gen, zijn toehoorders voor. Het amateurvoetbal, dat een be drag van 300.000 gulden heeft bijgedragen voor de ontwikke ling van de clubpas kan na drie jaar rendement verwach- Een toezegging die de aarze lingen bij onder andere oud- afdelingsvoorzitter Persoon niet konden wegnemen. „Commercieel beleid akkoord, maar hoe vul je het in?", luid de Persoons vraag. De heer vast te stellen dat het inmid dels niet meer twee minuten voor twaalf was maar reeds vijf over twaalf. „Natuurlijk kan er gepraat worden over de manier waarop de invoering van de clubkaart in zijn werk is gegaan. Duidelijk is in ieder geval wel dat het niet de schoonheidsprijs verdient", al dus Van der Veen Meerstadt. In een uitvoerig betoog tracht te de voorzitter de vele vragen van de clubbestuurders te voorkomen. „Het instellen van ging Rijn en Veenstreek bleef eveneens met vragen zitten: „Hoe verloopt de integratie met de veiligheidspas? Wat ge beurt er bij mindere resultaten en de voordelen die de club kaart biedt, zijn elders goedko per. Met de opmerking het is vijf over twaalf wordt aange geven dat de beslissing al ge nomen is". Toch gingen de aanwezigen, mede door de me dedeling dat het amateurvoet bal buitenspel zou komen te staan en geen enkele revenuen uit sponsorgelden ontvangt wanneer men niet met het Een tweede punt dat stof tot discussie opleverde was het besluit van de afdeling Leiden om te komen tot een herzie ning van de winterstop. Voor de standaardelftallen betekent het dat er in het komend sei zoen vanaf 23 december tot en met 31 december 1989 niet ge speeld wordt. In de daaropvol gende drie weekeinden is er dan ruimte voor bekerwed strijden, inhaalprogramma en wedstrijden om de afdelings beker, waarna op 27 januari 1990 de competitie weer wordt hervat. Eerder op de avond werd Flip Massaar door voorzitter Van der Veen Meerstadt gehuldigd voor zijn vele verdiensten bin nen de voetbalsport. In ver band met het bereiken van de zeventigjarige leeftijd was het voor de laatste maal dat Mas saar in officiële functie de ver gadering bijwoonde. Hij ont ving de KNVB-speld in goud en was zichtbaar vereerd: „Maar al ben ik 76, ik ga door. Jullie zijn me nog niet kwijt", luidde zijn reactie. ARC begint met uitwedstrijd ALPHEN AAN DEN RIJN ARC start de nacompetitie za terdag 13 mei om half drie met een uitwedstrijd tegen Oranje Wit uit Dordrecht. In deze wedstrijdenreeks tegen de nummers voorlaatst uit de eer ste klasse B en C moeten de Alphenaren strijden voor het behoud van één plaats in de hoogste zaterdagklasse. Wan neer ARC de tweede partij speelt hangt af van het resul taat van het eerste duel. Bij een nederlaag komen de Al phenaren op 20 mei thuis uit tegen de verliezer van het be slissingsduel tussen Flevo Boys en SC Angelslo. Wint ARC de eerste ontmoeting dan treedt men pas op 27 mei weer in het strijdperk. Bij gelijkspel wordt er om de datum geloot. Randstad derde in bekerstrijd WADDINXVEEN De da- mes van Randstad Sport reik ten in de bekercompetitie zaal voetbal van de afdeling West 2 gisteravond niet verder dan een derde plaats. Alleen tegen Bodegraven kwam Randstad Sport in deze finaleronde tot winst, 1-3. De twee overige partijen tegen de latere win naar HOV (6-2) en GDA (1-5) gingen verloren. Sportwereld Algemeen Primo Nebiolo hoeft niets meer te vrezen van de Italiaanse rechterlijke macht. Antonio Vinci, de offi cier van justitie, heeft de rechtbank van Rome gisteren aanbevolen de zaak van de omstreden (valsheid in ge schrifte) atletiekofficial te se poneren. Wielrennen Van Poppel, Breukink, Winnen, Lubber ding, Talen, Freuler, Mörki, Rozendal en Van Lancker vormen de ploeg van Peter Post voor de Ronde van Italië, die op 29 mei van start gaat op Sicilië. Schaken Jeroen Piket en Paul van der Sterren hebben in het internationale schaak toernooi in München hun voorsprong van anderhalf punt op de achtervolgers ge consolideerd. Handbal Record-interna tional Carla ten Velde zal het komende seizoen niet meer voor haar club Swift uitko men. Ten Velde heeft op me disch advies besloten haar handballoopbaan te beëindi- Inooker Joost Asser ver loor een toernooi in Den Haag met 3-0 van de Welshman Si mon Whittle. sportuitslagen BILJARTEN Driebanden Hengelo Finale: Jaspers (St. Willebrord)-Van de Looy (Veldhoven) 50-24/25. PAARDESPORT Koersen Alkmaar Eerste koers, 2040 m: 1. Don Corleo- ne (H. Mulder) 2.52.8 - 1.24.7, 2. Duke Baker, 3. Dear of Thijssen. Toto: winnend 4.00 plaats 1.70 1.Ó0 2.30 koppel 16.90 trio 111.80. Tweede koers, 2040 m: 1. D'Avril de Noot (J. Westgeest) 2.45.5 - 1.21.1, 2. Björn Tulpenburg, 3. Coh Younora. Toto: winnend 4.80 plaats 2.00 5.80 2.80 koppel 46.80 trio 443.10. Derde koers, 2040 m: 1. Carma Fight (J. Oorthuijsen) 2.46.0 - 1.21.4, 2. Aditi Guapa, 3. Zonnebloem S. Toto: winnend 2.70 plaats 1.50 2.00 2.20 koppel 5.50 trio 84.00. Vierde koers, 1700 m: 1. Angel Volen- te (J. Oorthijsen) 2.19.2 - 1.21.9, 2. Chynthijae K., 3. Young Love. Toto: winnend 8.40 plaats 2.50 1.40 2.50 koppel 18.80 trio 403.00. Vijfde koers, 2380 m: 1. Crappo Else- ne (W. van Buytene) 3.16.4 - 1.22.5, 2. Djashin, 3. Bernadina T. Toto: win nend 13.40 plaats 2.30 1.40 2.00 kop pel 17.50 trio 955.00. Niet gestart: Doncamielo Kes. Zesde koers, 1700 m: 1. Beatrix Six (L. Dooper) 2.16.4 - 1.20.2, 2. Bitonto Mendel, 3. Chance Enkhuizen, 4. Anna Baker. Toto: winnend 6.00 plaats 2.10 2.20 3.40 koppel 14.10 trio 379.40 kwartet niet geraden. Zevende koers, 2040 m: 1. Cirianne N. (M. Bouwhuis) 2.46.7 - 1.21.7, 2. Yardstick, 3. Atomic Power. Toto: winnend 10.20 plaats 2.90 2.50 1.40 koppel 86.40 trio 1216.30. Niet ge start: Zarina T. Achtste koers, 2040 m: 1. Ymirames (J. Meertens) 2.42.9 - 1.19.9, 2. Ydra P., 3. Yakka K. Toto: winnend 8.00 plaats 1.90 1.30 2.30 koppel 11.30 trio 222.90. Niet gestart Ylva Teb. Negende koers, 2700 m: 1. Yoco Oostland (C. de Leeuw) 3.38.9 - 1.21.1, 2. Yonkers, 3. Zelfbewust, 4. Yaffingale. Toto: winnend 10.70 plaats 2.50 1.60 1.40 koppel 52.30 trio 283.50, kwartet 2075.50. Tiende koers, 2380 m: 1. Wish of Thijssen (R. Pools) 3.12.0 - 1.20.7, 2. Uncle Tom, 3. Yko Gold. Toto: win nend 13.90 plaats 2.30 1.60 6.40 kop pel 8.00 trio 809.90. W5-spel: winnende serie 2-4-2-3-9 niet geraden. Totallsatoromzet: f. 216.813. SCHAKEN Toernooi München Achtste ronde: Hansen (Den) - Van der Sterren 1/2 - 1/2, Schlosser (Wdl) - Groszpeter (Hon) 1/2 - 1/2, Piket (Ned) - Wahls (Wdl) 1/2 - 1/2, Zöger (Zwi) - Bischoff (Wdl) 1/2 - 1/2, Ceba- lo (Joe) - Hickl (Wdl) 1/2 - 1/2, Pe- tursson (IJs) - Kindermann (Wdl) 1/2 - 1/2. Stand: 1. Piket en Van der Sterren 6,5, 3. Schlosser en Wahls 5, 5. Bi schoff en Kindermann 4,5, 7. Grosz peter en Hickl 4, 9. Cebalo, Hansen, Petursson en Zöger 3,5. WIELRENNEN Vuelta Vijftiende etappe, een individuele klimtijdrit over 23,4 kilometer van Ez- caray naar Valdezcaray, is: 1. Delga do (Spa) 23,4 km in 53 minuten en 22 seconden (gem. snelheid: 26,983 km/uur), 2. Ivanov (Sov) op 26 secon den, 3. Farfan (Col) 0.39, 4. Fuerte (Spa) 0.50, 5. Parra (Col) 0.52, 6. Var gas (Col) 0.55, 7. Poelnikov (Sov) 1.08, 8. Pino (Spa) 1.34, 9. Kuum (Noo) 1.36, 10. Indurain (Spa) 1.51, 11. Unzaga (Spa) 2.01, 12. Torres (Spa) 2.11, 13. Echave (Spa) 2.11, 14. Oegroemov (Sov) 2.17, 15. Camargo (Col) 2.18, 18. Suykerbuyk (Ned) 2.40, 52. Hernandez (Col) 4.32. Overige Ne derlanders: 68. Kools 5.22, 76. Nij- boer 5.36, 94. Beuker 6.04, 113. Har- meling 6.52, 114. Arntz 6.57, 140. Hermans 9.04. Algemeen klassement: 1. Farfan 63 uur, 8 minuten en 29 minuten, 2. Del gado 0.02, 3. Morales (Col) 0.34, 4 Echave (Spa) 1.01, 5. Parra 1.03, 6. Fuerte 1.45, 7. Vargas 2.08, 8. Ivanov 2.17, 9. Hernandez (Col) 2.19, 10. In durain 2.37, 11. Pino 3.10, 12. Kuum 4.29, 13. Gaston (Spa) 4.40, 14. Mon- cada (Col) 4.55, 15. Suykerbuyk 5.02. Overige Nederlanders: 121. Beuker 1.25.34, 135. Arntz 1.40.38, 139. Kools 1.42.26, 145. Hermans 1.52.46, 148. Harmeling 1.53.44, 158. Nijboer 2.15.46. Trumptour Derde etappe: 1. Vanderaerden (Bel) 192 km in 5.30.45, 2. Jekimov (Sov), 3. Hundertmarck (Wdl). 4. Phlnney (VSt), 5. Fahlin (Zwe), 6. Daams (Ned), 7. Craven (VSt), 8. Theunisse (Ned), 9. Schommer (VSt), 10. Lammerts (Ned) allen zelfde tijd als de winnaar. Alge meen klassement: 1. Lauritzen (Noo) 15.51.02, 2. Lubberding (Ned) op 17 sec., 3. Curran (Gbr) 0.55, 4. Jekimov (Sov) 2.23, 5. Theunisse (Ned) 2.56, 6. Vanderaerden (Bel) 3.09, 7. Montoya (Col) 3.12, 8. Mulder (VSt) 3.33, 9. Mejia (Col) 3.36, 10. Rooks (Ned) 3.46. Vredeskoers Eerste etappe: 1. Abdoesjaparov (Sov) 78 km in 1.38.15 (met bon.), 2. Saitov (Sov) op 0.05, 3. Svorada (Tsj) 0.10, 4. Spruch (Pol) 0.15, 5. Destro (Ita), 11. Van Vlimmeren, 16. Le Grand, 29. Knuvers, 45. Van Veenen- daal, 48. Nederlof, 93. Van Moorsel allen zelfde tijd als Spruch. Damesronde van de Aude Vierde etappes: 1. Neil (Can) 87 km in 2 uur, 22 minuten en 50 seconden, 2. Knol (Ned) op 3 seconden, 3. Rossner (Wdl). 4. Ranft (Wdl), 5. Priakina (Sov), 6. Blower (GBr), 7. Simonnet (Fra), 8. Kindling (Wdl), 9. Cantet (Fra), 10. Halbach (Wdl) allen zelfde tijd als Knol. Klassement: 1. Simonnet 7.06.27, 2. Odin (Fra) 0.03, 3. Kibardina (Sov) 0.04, 4. Latoski (Can) 0.13, 5. Neil (Can) 1.25, 6. Goeigoeileva (Sov) 1.38, 7. Westland (Ned) 2.16, 8. Skib- by (Den) 2.39, 9. Knol 3.00, 10. Ros sner z.t. IWAZ Eerste etappe: Amateurs: 1. Stephan van Teijllngen (WWV B) 75 km in 1.40.15, 2. M. van Baarle (TWC Heer), 3. R. Burns (Au stralië), 4. G. Bosman (Avanti), 5. R. van Gils (Spartaan A), op 1 ronde: 6. R. Ziemerink (Avanti), 7. M. v.d. Wolf (Ahoy' A), 8. M. Middelburg (WWV A), 9. P. Hogervorst (WWV A). 10. R. Poelwljk (Woerden), 11. A. Hermans (Spartaan A), 12. E. Kistemaker (Avanti), 13. J. Bögeman (Spar taan B), 14. R. Hofland (Ahoy' B). 15. R. Hopman (Woerden), 16. E. Vrauw- deunt (Spartaan A), 17. P. van Leeu wen (Ahoy* A), 18. B. Dutton (Austra lië), 19. A. Grootveld (Breda), 20. R. van Eek (Woerden). Ploegenkla8sement: 1. Avanti 46 pt, 2. Spartaan A 36, 3. Australië 26, 4. WWV A 25, 5. WWV B 25. Dames: 1. Astrld Donkersloot (De Wit A), op 40 sec: 2. M. de Waal (Groen), 3. C. Lutke-Schipholt (Barr- hopoort), 4. S. Lutke-Schipholt (Barr- hopoort), 5. I. Harlnga (ind.), 6. P. de Bruin (Groen), 7. E. v.d. Meer (De Wit B), 8. S. Dawes (Engeland), 9. A. Kruse (Groen), 10. H. Hage (ind.). Ploegenklassement: 1. Barrhopoort 51 pt. 2. Groen 46. 3. De Wit A 31. 4. De Wit B 24, 5. Engeland 13. Unitas van start tegen Wassenaar LEIDEN Unitas Leiden begint de strijd voor behoud van een plaats in de vierde klasse zondag met een thuiswedstrijd tegen Wassenaar. Het voetbalduel wordt donderdagavond gespeeld en be gint om zeven uur.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13