Lebbis en Jansen winnen Leids Cabaretfestival puur op snelheid CetdocOou/icmt Nieuw toneelstuk van Annie M.G. Schmidt Italiaans-Russische co-produktie voor drie historische films Jonge popmuzikanten ontdekken hun wortels ALPHEN A'AftTDEN RIJN I ROCINEMA (Van Boetzeli straat 6, tel. ,01720^20800): 18.45, 21.30. METROPOLE*! The naked gun (al); 14.0 18.45, 21.30. METROPOLE Mijn vader woont in ria (a 14.00, 18.45, 21.30. METRi POLE 4: Another woman (1 18.45, 21.30. ma. dl. ook 14.(F METROPOLE 5: The bear (i 14 00, 18.45, 21.30. ODEON (Herengracht 13, tel. 4624CV The naked gun (al); 13.(~ 16.45, 21.30. ODEON 2: fish called Wanda (al); 13.' 16.45, 21.30. ODEON 3: Twi (al), 13 45, 16.45, 21.30. ODf ON 4: .Mississippi burning (Ik 18.45, 21.30. ma. di. ook 13.4§ STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, t| 656402): Het leven is een lante rustige stroom (16) 19.X 21.30. STUDIO 2: Madame SoT satzka (16); 19.15, 21.45. STI DIO 3: La lectrice (16); 19.1 21.45. HAAGS FILMHUI; Zaal 1: Reefer and the modt 19.30, 21.45. Zaal 2: King Lei 19.30v Son of the North-Eai KUNST MAANDAG-8 MEI 1989 PAGIN Expressiviteit siert „Leidse Stemmen Het sinds enige tijd onder de naam „Voces Lugdunenses" ofwel „Leidfce Stemmen" ope rerende vocaal ensemble dat gisteravond in de goed bezette Lokhorstkerk was te beluiste ren, is samengesteld uit leer lingen van Leny Stevens-Rid derhof, zangpedagoge aan de Streekmuziekschool Leiden en omstreken. Tijdens het concert dat in samenwerking met het kamerorkest Madrigalesco werd verzorgd, kwam al gauw naar voren dat deze samen werking voor muzikaal Leiden een ware aanwinst betekent. De met een aantal beroepsmu sici versterkte strijkersgroep verraste door uitstekend sa menspel en een goede volle klank. Vooral dankzij dirigent Henk Briër, die met het nodi ge gevoel voor nuance het or- kestspel de indrukwekkende prestaties van het koor liet aanvullen, hoefde het publiek zich geen ogenblik te verve len. Na een helder gespeelde adagio en fuga (KV 546) voor strijkorkest van Wolfgang Amadeus Mozart, was daarna de balans tussen koor en or kest in Mozarts vroege Kyrie (KV 33) en zijn rijpe Ave Ver- urn (KV 618) meteen gevon den. In Joseph Haydns Salve Regina werden expressieve kracht en muzikale rijkdom van het werk zonder enige aarzeling ten volle benut. Het resultaat was meer dan bevre digend. Het enige dat hierin verbaasde was een te hoog tempo voor het eerste deel (adagio). De tegenstelling met het tweede „Eja ergo" (allegro) was zodoende minder doeltref fend De prestaties van de koorleden Bep Kaptijn, Ber- nardien de Jong, Jan Koster en Henk Post die hier als vo caal kwartet optraden, over stegen alle verwachtingen die men ten aanzien van amateur zangers mag koesteren. Slechts een enkele tenorpassage vorm de voor Jan Koster een iets te grote hindernis. Hetzelfde geldt voor het kwartet dat na de pauze in Mozarts „Credo Messe" (KV 257) zong. Deze mis dankt zijn bijnaam aan een door het hele credo ver werkt Leitmotiv: een telkens terugkerend, viermaal her haald „credo". De dramatische werking hiervan was aan het koor goéd besteed en kwam in fraai golvende crescendo's en decrescendo's van zangers en instrumentalisten volledig tot zijn recht. Een uitvoering van een dergelijk hoog muzikaal gehalte waartoe Henk Briër zijn (grotendeels amateur-) musici inspireerde, lokte van zelfsprekend een welverdiend en minutenlang applaus uit. TOM STRENGERS Het legendarische popduo The Everly Brothers komt volgende maand voor twee optredens naar Nederland. Extra concert van Everley Brothers SOESTDIJK Het legendari- sche popduo The Everly Bro thers komt volgende maand naar Nederland. Op 9 juni tre den ze op in de Evenementenhal in Eindhoven en op 10 juni in de IJsselhal in Zwolle. Met de con certen in Nederland sluiten Don en Phil Everly hun uitgebreide wereldtoernee af. Daarna zullen ze tijdelijk met optreden stop pen. De Everly Brothers ver wierven hun grootste roem aan het eind van de jaren vijftig en het begin van de jaren zestig met wereldhits als „Bye Bye Love", „Wake up little Susie", „Bird Dog" en „That'll be the day". AMSTERDAM Voor Toneelgroep Amsterdam schrijft Annie M.G. Schmidt een nieuw avondvullend toneelstuk 'Los Zand'. Het stuk gaat woensdag 1 november in de Amsterdamse Stadsschouwburg in première. Uitgangs punt vormt de directeur van een groot farmaceutisch concern, die zal worden gehuldigd. Zijn familie wacht hem op in de hal van een conferentieoord. Maar dan volgt het bericht dat vader niet kan komen, omdat vader in de gevangenis zit. Er zal wél een schandaal van ko men, al is niet meteen bekend welk schandaal. 'Los Zand' wordt in de regie van Gerardjan Rijnders gespeeld door Nettie Blanken, Jacques Commandeur, Kitty Courbois, Ann Hasekamp, Kees Hulst, Sigrid Koetse, Hugo Kool schijn, Gijs de Lange en Dennis Rudge. Het stuk is te zien van 6 oktober t/m 26 december in Amsterdam en onder meer van vrijdag 10 t/m 12 november in de Haagse Ko ninklijke Schouwburg. Duo uit West-Duitsland wint Blokfluitdagen UTRECHT De finale van de Nederlandse Blokfluitdagen in Utrecht is gisteren gewonnen door het Westduitse duo Martin Schmeding (14) en Simone Nill (17) uit Minden. In de finale werd gespeeld door de winnaars uit acht ver schillende categorieën. Het blokfluitfestival voor amateurs van zeven tot negentien jaar heeft vier dagen geduurd. De jury kende ook een prijs toe voor de beste solist. Die ging naar Raphaela Danksagmüller uit Sankt Martin am Inn in Oostenrijk. Het niveau van alle acht fi nalisten was dit jaar volgens de jury hoog. Op vallend was daarbij de keuze van de finalisten, waarbij het hedendaags repertoir ruim aan bod kwam. De beste Nederlandse prestaties werden geleverd door Elselique Hoogervorst uit Maas sluis, een blokfluitkwartet uit Wageningen en het ensemble The Crazy Kids uit Bunnik. Elfde Leids Cabaretfestival. Met Epha, Robert Brouwer en Lebbis en Jansen i.o.. Presentatie: Erik van Muiswinkel. Gastoptreden: Verreck en Pleijsier. Leidse Schouwburg, 6 Na de voorrondes leek het een uitgemaakte zaak. Eva Zeijlstra van Epha was met afstand de beste, Lebbis en Jansen waren zeker tweede en alleen over de derde plaats viel te twisten. In de halve finale had het duo aanmerkelijk aan kracht ge wonnen, en viel Epha terug. Haar technisch kunnen was boven twijfel verheven, maar daar stonden een mindere uit voering van een inhoudelijk schraal programma tegenover. Als derde kandidaat mocht Robert Brouwer mee naar de laatste ronde, maar dat had ook iemand anders kunnen De avond van de finale werd geopend door Epha. Dat was een nadeel; Zeijlstra stond voor de klus om de zaal op te warmen en dat lukte haar niet. Waarschijnlijk speelden de zenuwen weer een rol. Haar totaal verkeerde adem- techniek, goed te zien door haar weinig aan de verbeel ding overlatende outfit, leek daarop te wijzen. Desondanks zong ze het lied over de twee oude geliefden die na een aan val van vandalen wegkwijnen nog redelijk goed, maar veel indruk maakte het niet. Ook de meedeiner over Aids, over tuigend gebracht, maar tek stueel mager, kwam onvol doende over. Hans Sibbel en Dolf Jansen pakten daarna de zaal vrijwel direct in. Wat zij deze week hebben laten zien, zou in de sport 'pieken' heten. Het ging steeds over honden en poli tiek, maar zij durfden het aan om driemaal anders, en steeds origineel voor de dag te ko men. Justus van Oei, de jury voorzitter, verwachtte dat zij met hun denktempo wel elke maand een nieuw programma zouden kunnen brengen. Zo'n compliment kun je in je zak steken. Robert Brouwer groeide door het enthousiame van de zaal en gaf de sterkste uitvoering van zijn programma „De tocht naar. de tegenpool". Dat gaat over de identiteitscrisis van Wim, wiens broertje is opgege ten door een leeuw. De goed gecomponeerde vertelling heeft aardige grappen en woordspelingen, maar ook ty petjes die er naast zitten en een te lange Buurman-blues. De drie deelnemers zorgden voor een goed slot van een week cabaret die gemiddeld uitsteeg boven de festivals die ik zag. Verreck en Pleijsier hadden misschien een kansje gehad op de finale, maar zij waren gevraagd voor het gast optreden en wonnen boven dien al eens, in een minder jaar. Zo moest de jury (Van Oei van Zak en As, Hanneke Rudels- heim van Bellevue/Nieuwe de la Mar en Jeroen Pauw van Vara en wereldomroep) oorde len over drie soorten cabaret. Hoe kies je tussen zeg Jasperi- na de Jong, een jeugdtheate racteur die een cabaretpro gramma maakt en Neerlands Hoop in de beginperiode? Be langrijke criteria waren origi naliteit en humor, en daarmee viel Eva Zeijlstra af. Sneu voor mogelijk het grootste ta lent van dit jaar. Epha had tweede moeten worden als ook de toekomstverwachting was meegewogen. Robert Brouwer werd tweede en over de winnaar Lebbis en Jansen viel niet te twisten. De zaal was het er roerend mee eens, zodat de jonge honden ook een honkbalknuppel als publieksprijs mee naar Am sterdam mochten nemen. DICK VAN TEYLINGEN Cabaretgroep Epha. de gedoodverfde winnaar van het Leids Cabaretfestival, die uiteindelijk ge noegen moest nemen met een derde plaats. FOTO: WIM VAN NOORT Zorro dood Guy Williams, de man die ook op de Nederlandse beeldbuis een bekende verschijning werd door zijn vertolking van Zorro in de gelijknamige serie, is dit weekeinde overleden. Wiliams overleed aan de gevolgen van een hartaanval in Buenos Aires, waar hij woonde. FOTO: AP ROME De Italiaanse filmmaatschapij Interna tional Cinema heeft vrij dag een overeenkomst ge tekend met de Sovjetunie om drie films te maken over prominente figuren uit de Russische geschie denis: Dzjengis Khan, Ti- moer Lenk, en de Don Kozakken. Voorzitter Beppe Colombo zei dat Dzjengis Khan, een twee delig epos van vier Uur over de beruchte Mongoolse ver overaar, de eerste Sovjet-Itali aanse co-produktie wordt. De film wordt geregisseerd door Tolomoesj Okejev, die met zijn film „De Dappere Wolf" uit 1975 een Oscarnominatie heeft gehaald voor de beste buiten landse film. De hoofdrol zal worden gespeeld door een Amerikaanse acteur. De opna men, die in januari beginnen, worden gemaaakt in de Sov jetunie en China, en zullen on geveer een jaar in beslag ne men. Okejev zei dat Dzjengis Khan in de Sovjetunie altijd syno- miem wordt gesteld met wreed barbarendom, maar dat onder de perestrojka een hero riëntatie van de geschiedenis op gang is gekomen, en dat hij wil laten zien hoe alles zich in werkelijkheid heeft afge speeld. „Het is onmogelijk voor een man op een paard om zoveel gebied te veroveren als hij heeft gedaan als je geen hersens hebt", zei hij De tweede film, „De Stille Don", is gebaseerd op de be roemde roman van Michail Sjolochov, en verhaalt over de invloed van de Tweede We reldoorlog en de Russische re volutie op het leven van de Don-Kozakken. Dit eveneens uit twee delen bestaande epos wordt geregisseerd door Sergej Bondartsjoek, die in 1968 een Oscar won met „Oorlog en Vrede". Andere films van Bondartsjoek zijn „Waterloo" en „Ten Days that Shook the World", over het leven van de Amerikaanse journalist John Reed. De derde film, Timoer Lenk, wordt geregisseerd door Ali Chamrajev, en is gebaseerd op het leven van de 14de eeuwse Mongoolse veroveraar Timoer Lenk, die beweerde een af stammeling te zijn van Dzjen gis Khan. AMSTERDAM Het lijkt erop dat steeds meer jonge rock and rollbands zich bewust worden van hun „roots". Sinds U2 de oude meester B.B. King weer in de schijnwerpers heeft gezet en Dwight Yoakam zijn grote voorbeeld Buck Owens opnieuw aan het zin gen heeft gekregen, durven talloze jonge muzikanten er voor uit te komen door welke oude rot in het vak ze zijn be ïnvloed. En wat meer is: nu het édele ambacht van singer/songwri ter weer op waarde wordt ge schat, krijgt het grote publiek ook belangstelling voor de verrichtingen van popgroepen die het woord 'roots' hoog in hun vaandel dragen. En dat betekent dat grote, sigaren ro kende platenbonsen in zulke groepen durven investeren. Zo ontfermde Phonogram zich bijvoorbeeld kortgeleden over de Schotse formatie Texas ('I don't want a lover') en nam CBS de uit Philadelphia af komstige Tommy Conwell and the young Rumblers onder z'n hoede. Het is maar een greep uit het grote aanbod, maar la ten we deze groepen eens wat nader voorstellen. Beide formaties waren bijna tegelijkertijd voor promotie in Amsterdam. „Waarom wij onze band Texas genoemd hebben?". Zangeres Sharleen Spiteri strijkt naden kend door haar korte haardos. „Als je aan die Amerikaanse staat denkt, zie je open ruimtes zo ver het oog reikt. En zo zien wij onze muziek ook. Ik be doel, de mogelijkheden zijn schier eindeloos. We komen zelfs uit Glasgow, Schotland en dat is natuurlijk een heel andere omgeving. Maar toch houden we van die stad. We hebben ons er tenslotte hele maal ontwikkeld in het circuit van kleine clubs". Texas werd twee en een half jaar geleden opgericht door gi tarist Alistair McErlaine en bassist Johnny McElhone. Het kwartet werd gecompleteerd door drummer Stuart Kerr en zangeres Sharleen Spiteri. Kerr en McElhone hadden hun muzikale sporen verdiend in de welbekende formaties Hipsway en Love and Money. De 21-jarige Sharleen had tot die tijd nog geen enkele podiu mervaring. Ze schreef wel eens liedjes en zong die met ei gen gitaarbegeleiding, maar die muzikale avontuurtjes ble ven beperkt tot de huiskamer. „Ik had toch al heel jong mijn eigen vóokeur", vertelt de fre- le Sharleen in het Amsterdam se American Hotel „Ik hield bijvoorbeeld heel erg van de blues van Muddy Waters. Die muziek was ik op het spoor ge komen door platen van de Rolling Stones. Elmore James heeft ook altijd tot mijn favo rieten behoord. Ik beschouw blues en rhythm and blues als echte muziek. Eigenlijk zijn veel belangrijke muzikale ont wikkelingen van de laatste ja ren een beetje aan mij voorbij gegaan. Toen de punk kwam opzetten, was ik nog maar tien jaar, dus dat heb ik allemaal gemist. Maar dat is niet zo erg, want als je echt goede muziek wilt horen, ontdek je die van zelf". Voordat Sharleen besloot de kost te gaan verdienen als zan geres, was ze een aantal jaren kapster „Dat baantje heb ik opgegeven. Dat wil niet zeg gen dat ik nu een goed bestaan heb gevonden in de muziek, want rijk zijn we voorlopig niet. Al hebben we een con tract met een grote platen maatschappij. Daar hebben we trouwens geluk mee gehad. We hebben niet zoals zoveel bands bij allerlei maatschappij en met demo's hoeven leuren. We stuurden een bandje naar Phonogram en het was meteen raak" Debuut De debuut-elpee „Southside' van Texas bevat alleen eigen nummers. En die zijn voor het merendeel uit de pen van Sharleen gevloeid. „Ik wil niel zeggen dat het schrijven van liedjes mij gemakkelijk afgaat, maar ik-heb een drang om mij als tekstschrijfster te manifes teren. Ik houd van liedjes die een verhaal vertellen. Het is voor mij een hele klus voordat een song kant en klaar is". Alistair McErlaine probeert met zijn slide-gitaarspel een Ry Cooder-achtige stempel op de muziek van Texas te druk ken. Enkele intro's lijken zelfs rechtstreeks gekopieerd van Cooder's Soi/ndtrack „Paris Texas". Sharleen: „Alistair is een grote fan van Ry Cooder en dan is het logisch dat je die invloeden terugvindt in zijn spel". In juni gaat Texas op tournee door Europa Tot nu toe speel de de band alleen in Engeland en Schotland. Maar wel met groot succes. „De meeste men sen zijn dat gedoe van Stock, Aitken en Waterman zat", al dus Sharleen „Ze willen weer echte live-muziek horen. Dat bewijst ook het succes van al die vrouwelijke singer/song- writers als Tanita Tikaram, De Schotse groep Texas met vooraan zangeres Sharleen Spiteri. Rory Block en Michelle Shoc ked". De Amerikaanse band Tommy Conwell and the young Rum blers heeft ook niet over suc ces te klagen. Na het uitbren gen van een elpee in eigen be heer, werd de groep opgepikt door CBS. Die stuurde de mu zikanten met een flink budget de studio in en maakte vervol gens heel wat drukte rond het verschijnen van „Rumble" Trio Tommy: „We zijn oorspronke lijk begonnen als bluestrio. We speelden muziek van Muddy Waters, Magic Sam, Slim Har- po en dat soort mannen. Dat was een hele goede basis voor de muzikale richting die we later hebben gekozen. De rock and roll die we nu maken is diep in blues gedrenkt. Ik vind het belangrijk om in mu ziek te horen waar de invloe den vandaan komen. Dat was bij de Rolling Stones en de Be atles ook heel duidelijk aan te geven. Toen wij een jaar of vijf geleden begonnen had je in Los Angeles allemaal van die revival-bands die teruggre pen naar de jaren zestig. Maar die „scene" heb ik nooit zo zien zitten. Nou ja, de meeste groepen hebben het ook niet overleefd. Denk maar eens aan de Long Ryders en de Rain Parade. Voor mijn gevoel waren het geen echte muzi kanten, ik vond ze tenminste niet goed genoeg. Ik heb veel meer waardering voor mensen als Stevie Ray Vaughan, Roy Buchanan, the Fabulous Thunderbirds, Robert Cray en Dwight Yoakam. Dat zijn voor mij de echten". Tommy Conwell heeft een uit gesproken mening. Dat is al snel duidelijk. „We zijn een oer-Amerikaanse band, maar we hebben een gloeiende he kel aan collega-groepen die met dat etiket lopen te pron ken. Zo van: wij zijn een Ame rikaanse groep en dus ver schrikkelijk integer. Walgelijk, daar gaan wij van over de nek. Zo'n mentaliteit hadden die L.A. bandjes ook. Als je mu ziek maakt, moet je wortels hebben. En daar moet je voor uit durven komen, anders deug je niet. Laatst vroeg ik een muzikant: waar liggen jouw wortels? Die heb ik niet, zei hij. Alles komt vanuit mij zelf. Dat is dan ook wel te ho ren, asshole, heb ik hem toen geantwoord. Nee, geef mij dan maar iemand als Dwight Yoa kam. Die geeft tenminste eer lijk toe dat hij is beïnvloed door Buck Owens. En het is Dwights verdienste dat hij Owens heeft teruggehaald. Want die man verdient het respect van een jong publiek. Net als B.B. King. Ik ben ja loers op U2, want ik was graag degene geweest die met King het podium was opgegaan". Conwell is niet op zijn mondje gevallen. En bescheidenheid lijkt hem ook vreemd. Luister maar: „Ik schrijf alle teksten en muziek voor de band. In zekere zin ben ik misschien een dictatortje, want ik sta erop dat de jongens mijn songs spelen. Daar heb ik ze tenslot te voor ingehuurd. Maar ge lukkig geloven de anderen in wat ik doe, dus het pakt alle maal goed uit. Want je kunt geen muziek maken met men sen die niet gemotiveerd zijn. Ik weet precies wat ik met mijn band voor ogen heb. Wij vormen een democratie, maar het is mijn groep en ik ben de leider. De eindverantwoorde lijkheid ligt bij mij. Tenslotte ben ik de zanger en de solo-gi tarist. Ik doe het belangrijkste en meeste werk. Ik doe ook alle interviews. De rest heeft het dus een stuk gemakkelij ker. Daarom vinden ze het niet erg dat alle eei naar mij gaat". HARRY DE JONG VBdr" een uitgebreid agendarook voor de mende dagen, raadple ftTfcn;„UIT", de gratis kelijkse bijlage van de krani. bioscopen gun (ai), io.ju. iö.ju. «üj" i. di. niet ÉÜftOCli££ede MA II: Rain Man (al); 18£ 21.30. Junglebook (al); i 14.00. EUROCINEMA III: stepmother is an alien 13.45, 18.45. 21.30. ma. di 13.45. EUROCINEMA Twins (al); 13.45, 18.45, 21.If ma di. niet 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsvf 19, tel. 071-121239): Naked (al); 19.00, 21.15. wo LIDOL STUDIO (Steenstraat 39, fus 124130): Rain Man (al); 14.jan, A 18.45, 21.15. Working girl (l)idda My stepmother is an alien (hor d Twins (al); 14.30, 19.00, 21.) Dangerous liaisons (al); 19.( 21.15. ma. dl. 14.30. •TRIANIr""" (Breestraat 31, tel. 123875): tlT-k-f Bear (al); 20.00. REX (Ha J) I lemmerstraat 52, tel 01 125414): Rollerbabies (1 Dl 14.30,19.00,21.15. -LM KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30. tel. 01718-7407! - Monkey shines (12); 19.0 21.15. Tom and Jerry (al): vi 14.45. CITY THEATER II: Ti Bear (al); 19.00 wo ook 14.4 Cocktail (al); 21.15. VOORSCHOTEN GREENWI (tel 01717-4354): Cocktail (5 wo. 15.45 A fish called Wam (al); ma. t/m wo. 20.15 Dists voices, still lives (16); 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit; 14.15, 15.45. De nieuwe avont ren van Pippi Langkous; vt 14.00. WASSENAAR ASTRA (ti LE 01751-13.269): Kiss of the hpf derwoman (12); 20.00. "ei KINDERVOORSTELLINGEN tNV< De nieuwe avonturen van PiR njc Langkous; wo. 14.00. var DEN HAAGASTA 1 (Spul 27, tl hoi 463500): My stepmother is i alien (al); 14.00, 18.45, 21.3 Ket ASTA 2 Working girl i toe 18.15, 21.30 ASTA 3 The a 6.0I cused (16); ma. t/m wo. 14.0 ma 18.45, 21.30. BABYLON dar (Winkelcentrum Babylon, t 471656): Dangerous liaisotS1U (al); 14.30, 17.00, 19.15, 21.4 BABYLON 2: Rain man Voi 14.30, 16.45, 19.00, 21.3 Stel BABYLON 3: Rituelen (2 Ser: 14.30, 16.45, 19.00, 21.30. C mo NEAC 1 (Buitenhof 20, t< 630637): Twins (al); 14 0 me 18.45, 21.30. CINEAC 2: Mi te ried to the mob (al); 14.0 gla 18.45. 21.30. CINEAC 3: Tl luj( accidental tourist (al); 17.^ 21.30. ma. di. ook 14 00 Ml—— TROPOLE 1 (Carnegielaan, tr~~~ Amerikaan betaj vier ton voor kopie van Lautr™ igde NEW YORK Een niet naam bekende particulLEI Amerikaanse verzameHagi heeft gisteren 450.000 gulitra betaald voor een kopie vaiten „Moulin Rouge" van de Fifeec se schilder Henri de Touloje Lautrec. De prijs vormt Keu record. De kopie is één hee: maar acht exemplaren whaa van bekend dat die in partjtok lier eigendom zijn. Het reijSn lag op 190.000 gulden. Qlat prijs werd twee jaar geletlul voor een kopie van hetzelTin schilderij betaald. Toen Tkun louse Lautrec zijn schilderjnee 1896 schilderde, waren postoei ervan 25 franc waard, hul] anno 1989 gelijk zou staan tich 100 gulden, aldus Rennert.plul beu Nederlands sextetn wint jazz-concouüf! de BREDA Het concours Jten het 19e Oude Stijl Jazz F^aar val in Breda is zondag geujnil; nen door het Nederlandse Piec tet 56. Tweede werd de zewok mansformatie Norske Rytren konger uit Noorwegen, .*en derde kwam .het Eranse ki?ni{ tet Banana.idaZz uit. de Ie Zangeres Zöiija Damm vartie i Little fovfam 1 Jazzband gen Schagen won de vocalislloo prijs en trombonist Philfcro Renault van de Banana J>ak kreeg de solistenprijs. Voorj eerst,-^cQpdep ook beroepfcn kesjjfyva^iv eoncoqus Iiéal doencny.blgens voorzitter*rr Verkley van -de organ ïsepélijl -&i$rtjpgrtS -de Cendenk^fatiéu ■laatste jaren', dat fsteédsi miiteki .mensen deo7.aalconcerteniog zochten, tot ètdan gebriak iJotaal 'bezochteta een - kww-c 500.000-Mensen'het vier d»r. durende fëstiVal. ...Ant

Leidse Courant | 1989 | | pagina 6