es niet in irijzen op Songfestival ü%DIO/TELEVISIE CeidóeSourtónt MAANDAG 8 MEI 1989 PAGINA 11 IEGOSLAVIE WINT MET NOGAL GOEDKOOP DEUNTJE De uitslag De einduitslag van het 34e Eurovisie Songfestival in Lausanne luidt: 1. Joegoslavië ('Rock me door de groep Riva) 137 punten; 2. Engeland 130; 3. Denemarken 111; 4. Zweden 110; 5. Oostenrijk 97; 6. Spanje 88; 7. Finland 76; 8. Frankrijk 60; 9. Italië en Grie kenland, beide 56, 11 Cyprus 51; 12. Israel 50, 13. Zwitserland 47; 14. Duitsland 46; 15 Nederland 45; 16. Portugal 39, 17. Noorwegen 30; 18. Ierland 21; 19. België 13; 20. Luxem burg 8; 21. Turkije 5. 22. IJsland 0. '«a ■"JSANNE - Het was even tranendal, het Palais de ^^puntentelling van het 34e bvisie Songfestival afgelo- i zaterdagavond. Zeshon- j miljoen televisiekijkers den net Joegoslavië zfen nen met het liedje 'Rock en een aantal andere (nemers liet daarover de len de vrije loop. Ier hen de wel zeer prille »ische Nathalie Paque, die derdag twaalf wordt, voor fikrijk het liedje 'J'ai volé rie' zong, door zeer velen ten van de grote kansheb- i werd bestempeld en op k, roemloze achtste plaats i steken. Een pijnlijke ne- jaag, niet zozeer voor het P zelf alswel voor de cyni- platenbonzen achter haar, |n haar talent het goud za- blinken en zich niet ontza- haar in Eurovisieverband de leeuwen te gooien. Bnvocht werd ook even ge- pn iduceerd door 'Justine' (An- Pelmelay, de goedlachse IQS (jerdamse- wie t*oor 5 in Nederland gouden ber- Hwaren voorspeld en in elk 1 een eerste plaats. Dat !e lang niet: ze eindigde in Achterhoede van het festi- op een vijftiende plaats 45 punten. Maar Anneke liet iemand die lang bij de ken neerzit: op het slot- it in de balzaal van het Pa liet ze alweer haar on- [rstaanbare lach op ieder- msession nam daarop vrolijk deel de jamsession met een tal collega-zangeressen en hkanten van het orkest, ;was ontstaan door toedoen I de charmante Spaanse ,a, die met haar meer dan (liende zesde plaats zo in p nopjes was dat ze met r 'niet geringe zangtalent ie jazztoer ging. De sponta- j happening was niet zicht- r en hoorbaar voor al die I iderden miljoenen mensen volgens de organisatoren I den genoten van de wed- Tind, maar leverde wel de jfMe muziek van de avond op. De winst van het Joegoslavi sche gezelschapje Riva, rond het in Zwitserland Engels en Duits studerende zangeresje Emilia Kokic, was een volsla gen verrassing. Niemand had ook maar het geringste voor gevoel, dat het op nogal goed kope manier in elkaar gezette discorockertje, waarmee de liedjespresentatie werd beslo ten, enige kans maakte. Toch hadden we het kunnen weten: het was van de hand van dezelfde Rajko Dujmic, die ook verantwoordelijk was voor de Joegoslavische inzen dingen van de afgelopen jaren, die goed waren voor een vier de en een zesde plaats. De aan houder won ook deze keer, met de eerste Joegoslavische Eurovisiezege van de geschie denis tot resultaat. De verbazing over de winst van Riva (de groep hield aan het eind zeven punten over op de tegenwoordig haast vaste nummer twee, Engeland), bleek na afloop gemengd met opluchting over het feit dat geen van de kindsterretjes het erepodium had gehaald. De achtste plaats voor de Frans- /Belgische kleuter was nog verdienstelijk vergeleken met de twaalfde voor het twaalfja rige Israëlische knaapje dat ook in de definitieve uitvoe ring de hoge nootjes net niet haalde en ook een paar woorden tekst miste. „Winst voor die kinderen zou het eind hebben betekend voor het Eurovisie Songfesti val zoals we dat kennen", al dus de Nederlandse teamchef Bert Roeleveld. „Die zou een stroom van deelnemende kin deren hebben ingeluid, en dat lijkt me niet de bedoeling. Col lega's hebben het al eerder ge zegd, en ik sluit me erbij aan: er moet eigenlijk een mini mumleeftijd komen." Saai Het festival zoals we dat zater dagavond weer urenlang over de schermen zagen rollen komt overigens voor veel mensen nu al voor een ingrij- Emilia Kokic, leadzangeres van de Joego slavische zanggroep „Riva", heft de armen juichend ten hemel. Dat deed zij al tijdens het zingen van het winnende lied en na afloop nog eens dubbel zo hard. FOTO: EPA pende facelift in aanmerking. De Zwitsers hadden er een trage, saaie machinerie van gemaakt (afgezien van het in ventieve en fraaie decor). Er wordt van jaar op jaar steeds meer nadruk gelegd op de toe ristische aantrekkelijkheden van het gastland, en deze keer spande wel de kroon. Zwitserland is een prachtig land, en gastvrij, en noemt u maar op. Maar al die land schappen van boven en bene den, in die zeldzaam krukkig gemaakte ansichtkaartfilmjes tussendoor, al die panorama's, dat gevolksdans. dat glazen- heffen - het was ruimschoots teveel van het goede en dode lijk voor het tempo van de show. De dubbelpresentatie door de schone Lolita en de saaie Jac ques, beiden opvallend door hun slechte uitspraak van het Engels, liep redelijk. Maar de formule is na twee keer (vorig jaar in Dublin was de primeur) al achterhaald; dit soort gefor ceerde dialoogjes is dermate opgelegd, dat ze alleen de lachlust wekken. Eigenlijk moeten die presenta toren maar worden afgeschaft en vervangen door titelkaar- ten. En die filmpjes ook, dat spaart een hoop tijd. En waar om moest de winnares van vo rig jaar komen opdraven om haar nieuwste liedje te komen promoten? Kortom: met wat handige coupures zou het festi val kunnen worden terugge> bracht tot zijn essentie: het zingen van liedjes, en de altijd weer spannende puntentelling achteraf. Daar gaat het om, en al die rimram kan gemakke lijk worden gemist. Grillig De telling verliep dit jaar bij zonder grillig. Nederland be gon met tien punten („Dat gaat uitstekend", dacht het Nederlandse kamp), Oosten rijk met twaalf, Joegoslavië met nul. Maar toen brak het geweld los, met als resultaat dat de winst voor de Joegosla- ven zich al snel aftekende en de Nederlandse deceptie ook al vlug contouren kreeg. De jonge Oostenrijker Thomas Forstner bleef doorsprokkelen en eindigde uiteindelijk met zijn vijfde plaats wel heel roy aal boven zijn Duitse collega Nino de Angelo, die velen als absolute winnaar hadden be schouwd. Ook zijn songwriter Dieter Bohlen, die dan wel ook een liedje voor Forstner had geleverd, maar al zijn aan dacht, moeite en tijd besteedde aan de Duitser. De Vlaamse Ingeborg Serge ant scoorde, bijgestaan door de Nederlander Stef Bos, een ne gentiende plaats. Bepaald niet florissant, maar ze vatten het heel sportief en laconiek op. Bos: „We hebben gedaan wat we konden, we hoeven ons er niet voor te generen. Dat er geen publiek voor is, wel, dat is een kwestie van smaak. Ik vind persoonlijk dat Joegosla vische liedje niks, en dat wint wel het festival. Ik had liever de Engelse zien winnen, want dat vond ik goed. Of die Spaanse, schitterende stem en prachtige verschijning." RENÉ DE COCQ NEDERLAND 1 KRO 15.25 Neighbours, Australische serie. Afl. 61. Kim en Scott zitten nog steeds in een moeilijke situatie en Max heeft moeite met zijn as sistent. 15.50 Nogges, herhaling van KRO-fragmenten. Presen tatie: Mieke Lamers. 16.30 Poppenkraam. Afl. 14: De man uit het Oosten. 16.55 Er was eens.„het leven, tekenfilm over de werking van het menselijk lichaam. Afl.: Het lymfsysteem. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 KRO's tekenfilmfestival. 18.00 Kinderkookkafe, kinder programma gepresen teerd door Marjolein Ma- crander. 18.20 Muppetshow. Gast: Pearl Bailey. 18.45 Pimmetje Panda. Afl.: Jo ris en Doris zijn ook dol op een walkman. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.19 Tekenfilmfestival. 19.35 De bobbies, Engelse poli tieserie. Afl. 1: Het lijk in de rivier. Er wordt een lijk ge vonden dat vastzit aan een deur met het woord Grass erop. 20.06 xDe Witte van Sichem, Vlaamse speelfilm uit 1980 van Robbe de Hert naar het boek van Ernest Claes. Met: Eric Clerckx, Paul S. Jongers, Blanka Heirman e.a. Tijdens de crisisjaren dertig voelt De Witte, een luie kwajongen, zich aan getrokken tot het socialis me. 21.50 In therapie, informatieve serie over de toepassing van psychotherapie. Van daag: De zaak van de drie stiefdochters. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 De lift na half elf, Pieter van Hoof praat met Jan Greven, hoofdredacteur van het dagblad Trouw. 23.10-23.15 Ave Maria. Ave Ma ria van Des Prez gezongen door de Stl. Bavo Cantorij o.l.v. Jan Valkestijn. NEDERLAND 2 18.45 19.10 20.00 20.29 AVRO AVRO Service Salon, familiemagazine. Presen tatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel en Tineke de Groot. Chinese Chef. Vandaag: Fen Pi. s: Ontdek je plekje. Van daag: Lochem. Foofur, tekenfilmserie. The real ghostbusters, te kenfilmserie. Afl.: Ghost busters in Paris. Wordt vervolgd, stripma gazine. Presentatie: Han Peekei. AVRO Sportpanorama, rechtstreeks vanuit Alme-X re. NOS [xiJournaal. AVRO North and South 12-de- lige Amerikaanse serie naar de roman van John Jakes. Afl. 3. Georg dwingt Orry een beslissing te ne men wat betreft de slaaf Priam en Orry heeft het daar erg moeilijk mee. AVRO Televizier, actuali teitenrubriek. Presentatie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wal. Jonge mensen op het concertpodium special. Beate Berthold, piano. Pia noconcert nr. 5 in Es, opus 73, van Beethoven. M.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen. Presenta tie: Cees van Drongelen. 23.30 European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. NOS 00.06 Journaal. NEDERLAND 3 21.15 21.55 22.55 23.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Gekleurd verleden. Afl.8: Het grijze goud TELEAC Taal van alledag. Les 16. i iHelp, serie over hulpver lening. Les 6. NOS SHet klokhuis. t Jeugdjournaal. Het waanland, kinderpro gramma waarin theater en boeken centraal staan. SOCUTERA Aftellen, film van het Ne derlands Astma Fonds. v PP Uitzending van de VVD. NOS i TJournaal. i Nieuws uit de ruimte, ruimtevaartmagazine. Pre sentatie: Piet Smolders. Sport Studio. IKON/KRO/RKK Kenmerk, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over Namibia in de overgangsfase naar onaf hankelijkheid van Zuidafri- ka. In dat proces speelt ook een Nederlands deta chement van de VN-vre- desmacht een rol. Zuidafri- kaanse kranten beschuldi gen de Nederlanders van partijdigheid. Kenmerk volgde de Nederlanders in Novamboland, in het noor den van Namibia. IKON Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. FEDUCO Open Universiteit: Seg mentatie in de marketing. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. 3 Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending EU Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ES Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 5 Modem: 'n Koud kunstje 5 Mode '89 - Blikvanger D Flipper. Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 18: Vals geld. Flipper komt aan de oppervlakte met enkele dollarbriefjes in zijn muil en brengt Bud naar een gezonken schip dat uitpuilt van het geld. D Arnold (Diff'rent Strokes), Amerikaanse jeugdserie. Afl.43: In blijde verwachting. Met: Conrad Bain, Gary Cole man, Todd Bridges e.a. Kim- berl'ey heeft een vriendin die zwanger is. In haar pogingen om het meisje te helpen schept Kimberley een misverstand, zodat Arnold en Willig gaan denken dat hun zus zelf in blij de verwachting is. 5 Nieuws. 3 Tik Tak animatieserie. 5 Postbus X, jeugdserie. Afl.10: De heks van Rostenberghe. Met: Jaak Vissenaken, Lulu Aertgeerts, Ludo Hellinx e.a. 5 Avonturenbaai (Danger bay), Canadese jeugdserie. Afl. 12: Liefdesspel. Met: Donnelly Rhodes, Christopher Crabb, Ocean Hellman e.a. Ne een tennispartijtje toont de jonge Chris Wells meer dan gewone interesse voor Jonah. 3 Vechten voor onze planeet (Battle for the Planet), 7-delige Engelse documentaire serie van John Roberts over de toe komst van ons leefmilieu en de overleging van onze planeet. Afl.5: Herbebossing. 3 Mededelingen, programma- overzicht en paardenkoersen. 3 Nieuws. 3 De Drie Wijzen, quiz waarin twee kandidatenduo's moeten raden wie van de drie panelle den een juist antwoord geeft. Presentatie: Dani'el van Aver- 3 Fanclub. Ben Crabbê presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. Vandaag: The Wolf Ba- nes met Sally". 5 Moord in de kerk (Taste for Death), 6-delige Britse thriller van John Davies naar een ver haal van P.D. James. Met: Ray Mprsden, Penny. Downie. Si mon Ward e.a. Afl.6 (slot). Stukje bij beetje slaagt Dal- gliesh erin de puzzle rond Sir Paul Berowne's vreemde dood Wfc te lossen. 3 Wikken en wegen, consumen- tenmagazine. Onderwerpen: r-Agtotesl - Renault 19 met CÜ400 motor; Belegging in dia- Tnfcnt; Oosterse tapijten. Pre- Kate Miskin (Penny Downie) en inspecteur Adam Dalgliesh (Roy Marsden) weten vanavond de puzzel rond de dood van Sir Paul Berowne op te lossen in 'Moord in de kerk'. BRT 1 om 20.45 uur. FOTO: ANP i; Miei Louw. 22.25 Kunstzaken. 22.30 Nieuws. 22.45 Horizon, wetenschappelijk ma gazine. Vandaag: Pretparken: fysische en biologische bena dering; een gesprek over plan ten die leven tussen leven en dood Presentatie: Bert Gee- nen en Liliane De Wever. 23.20 Kijk uitl, verkeerstip: Gehandi capten en verkeer. 23.25 Coda: Het onzichtbare licht van Willem M. Roggeman. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Charlie wil indruk maken op Glen. Fkona is niet blij, nu Ja- mie uitgaat met... Wayne. 19.23 2 x ff, spelletje met Mark De- mesmaeker. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Extra time. 20.30 Uitzending door derden, pro gramma van de Protestantse Omroep. 21.10-22.00 Babel Extra. Extra uit zending van het migrantenpro gramma voor Marokkanen. Concert van de gebroeders Bouchenak in de Ancienne Belgique met Raïpop-muziek, een genre dat vrij goed in de markt ligt bij een deel van het Westerse publiek. RTBF 1 17.45 Vacaturebank. 18.00 Nouha nouba, kinderprogram ma met de Smurfen en Spot. 18.30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.24 Top 5. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Contacts, verkeerstips. 20.05 Ecran tèmoin: Mask, Ameri kaanse speelfilm uit 1985 van Peter Bogdanovitch. Met: Cher, Sam Elliott, Eric Stoltz e.a. De 15-jarige Rocky, wiens hoofd te groot is voor de rest van zijn lichaamn, leeft bij zijn moeder Rusty, een verslaagde prostituée. De enigen die hem accepteren, zijn een stelletje vrij ongure motorrijders. Om dat Rocky lijdt onder dit leven in de goot, vraagt hij zijn moe der de drugs op te geven... Aansl.: discussie over kinder opvang. 23.20 Laatste nieuws en weerbe richt. 23.55-00.05 Shema Israel. DUITSLAND 1 Die trickfilm8chau. Piano, Piano, zesdelige Au stralische jeugdserie. Tagesschau. Auf Achse, serie. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Forstinspektor Buchholz, se rie. Afl.: Flurschaden. Programma-overzicht. ffiTagesschau. T Reporter, 9-delige serie met Renjan Demrikan, Walter Kreye, Jürgen Holz, e.a. Boulevards dieser Welt. Docu mentaire over de straat Gra- ben in Wenen. VEB-Nachwuchs. Documentai re over de het leven van de jeugd in de DDR. Fragen Sie Frau Dr. Cora. Amusementsprogramma met Johanna von Koczian, Dolly Dollar, Jan Fedder e.a. Tagesthemene, actualiteiten. EGIa8nost im sowjetischen Kino: Böse Anekdote (Skver- nyi anekdot). Russische speel film uit 1967 van Aleksander Alov en Vladimir Naumov. Tagesschau. Nachtgedanken. DUITSLAND 2 Die Kinder von Büllerbu. Tv- 'serie voor kinderen naar de verhalen van Astrid Lindgren. Die Brüder Löwenherz, 5-deli- ge serie naar de roman van Astrid Lindgren. Heute. IU Tele-lllustrierte. Lukas Sohn, misdaadserie. Programma-overzicht. Heute. (xSchwarzenberg, 2-delige tv- film naar de gelijknamige ro man van Stefan Heym. Met: Claus Dieter Clausnitzer, Silke Dornow, Max Tidof e.a. Deel 2. WISO. Economisch magazine. Rekonstruktionen: So ent stand die Bundesrepublik, documentaireserie over het ontstaan van de Bondsrepu bliek. Deel 2: Provisorisch, aber gründlich. SDie stillen Stars. Documen taire serie over de Nobelprijs- 23.40 Kümmert euch nicht um Sok- rate8. Tv-film met dialogen van de filosoof Josef Pieper. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 Telekolieg II, cursus Duits. Se8amstrasse. Aktuelle Stunde. Landesspiegel: Macht Mad- chen Mut, documentaire over problemen van meisjes in de sportwereld. DDR vor Ort: Alle Tricks ver- rate ich nicht, portret van een meesterslager in het Thüringer Wald. Harald Eddi, sketches' met Harald Juhnke en Eddi Arent. West 3 aktuell. Frauen-Fragen - Meine beste Freundin, documentaire. Kulturszene, magazine. Philosophie heute: Beobach- ter im Krahennest. 'Mehr The orie staat Moral', de theorieën van socioloog Niklas Luhmann. Laatste nipuws. 16.00 The Hogan Family, serie. 16.25 Heirs and Graces. Vandaag: Woburn Abbey. 16.50 Children's BBC, met Andy Crane. Met: Family Ness. 17.00 Batty adventures. 17.10 Defenders of the earth, kin derserie. 17.35 The Bartons, jeugdserie met Olivia Harin e.a. 18.00 Nieuwsround. 18.05 dlBlue Peter, informatief kin derprogramma. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke. e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South East, regio- .naal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. 20.30 What a Carry Onl Compilatie van fragmenten uit de Carry On films. 21.00 xDon't wait up Engelse co medyserie met Tony Britton, Nigel Havers, Finah Sheridan e.a. Afl.7 (slot). 21.30 SWildlife on one, 12-delige natuurfilmserie. Afl.: Jewel in the sun. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 Panorama: Ten years hard La bour, actuele reportage over de tien jaren waarin de Labour Party nu oppositie voert tegen de regering Thatcher. 23.10 Miami Vice, Amerikanse poli tieserie met Don Johnson en Philips Michael Thomas. Afl.: Rising sun of death. 23.55 Not that sort of girl, portret van Mary Wesley die op 70-ja- rige leeftijd schrijfster werd en, nu ze 76 is, zes succesvolle ro mans op haar naam heeft 00.25 x Mediterranean Cookery. Cu linaire serie. Vandaag: Egypte. 00.55 Weerbericht. BBC 2 15.50 Holiday outings. Caribbean. 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.03 London season here I come. 16.45 History man. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 After Adlars Coles (1). 17.30 Country File 17.55 Town portraits. Afl.: Morpeth. 18.05 EGold Diggers of 1935, Ame rikaanse speelfilm uit 1935 van Busby Berkeley Met: Dick Po well, Adolphe Menjou, Gloria 19.35 DEF II: Open to question, in terview met Douglas Hurd. 20.10 DEF II: That was then, this is now Afl.: Depeche Mode. 20.40 The reluctant cook. Culinaire serie, gepresenteerd door Ke vin Woodford. Vandaag als gastkok: Rick Wakeman. 21.10 Horizon. Documentaireserie. Vandaag een globaal overzicht van de onderwerpen die de laatste 25 jaar aan de orde zijn geweest in Horizon, en de im- - pact op de publieke opinie. 22.00 Missing pieces, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Mike Hodges. Met: Elizabeth Mont gomery, Louanne, John Reilly 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 The late show. Muziekpro gramma. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.30 Open University. SKY CHANNEL 16.00 Loving. Dramaserie. 16.30 Family Affair. Dramaserie. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 International Motorsport. 20.00 Atletiek. EK heren. 21.30 Tennis. Forest Hills. 01.00 Programma-overzicht. 01.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. SUPER CHANNEL 16.30 Hot Line. 18.30 The New Music Show. Pop- programma. 19.30 Honey West. Detectiveserie. 20.00 Big Valley. Westernserie. 21.00 Dick Powell Theatre: Someo ne's Waiting. 21.45 World News. 22.00 Life on earth, documentairese rie. Afl.: Victors of Dry Land. 23.00 Survival. Afl.: Bison Forest Battle. 00.00-02.00 The Mix. MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola Report. 17.15 3 From 1 at 5: Gary Moore. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. 20.00 MTV Playback. 20.30 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola Report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 16.45 Rëcrèation. 17.30 Des Chiffres Et Des Lettres. 17.55 Brèves et Mètèo Européene. 18.00 La Mule Du Corbillard. 19.30 Papier glacé. 20.00 L'Autobus du Show-Business. 21.00 Nouveau Monde. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Milëna nova Tremblay. 23.25 Nord-sud. 23.55 Entrepreneur INC. 00.20-00.45 Biondi et Cie. RTL+ l Reich und Schön i Der Preis ist heisa, spelpro- gramma met Harry Wijnvoord. Tekenfilm, i RTL aktuell. I Die Spezialisten unterwegs Amerikaanse serie. RTL aktuell. I Karlchen. i High Mountain Rangers, Ame rikaanse serie Afl Lawinenge- fahr. i Weerbericht. i Louis und seine ausserirdi- schen Kohlköpfe (La soupe aux choux), Franse speelfilm uit 1981 van Jean Girault. i Kuit-Tour. I RTL aktuell. i Staranwalte, Tricks, Prozesse (L.A. Law), Amerikaanse serie. I Kulturmagazin 10 vor 11, cul tureel magazine, i Bellamy Australische serie. Betthupferl. NEDERLAND 1 NCRV 15.39 James Herriot. 16.35 En tree NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.45 Op verhaal komen in de Wester. NEDERLAND 2 TROS 16.00 TROS dinsdagmatinee: De schermer uit Siena, speelfilm uit 1962. 17.38 Heathcliff Co. 17.50 E TROS Popformule, muziekprogramma. 14.00 Schooltv. 15.00 Leven... en laten leven 16.15-16.45 Horizon 17.00 Flipper. 17.25 Juke Box. 17.30 Arnold. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info. 10.00 Tagesschau und Tage8themen. 10.23 I Reporter se rie. 11.10 So entstand die Bundesrepu blik, serie. 12.10 Umschau. 12.25 WISO. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca 15.30 Jackpot. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dien stag: Flip-Flop. 17 15 Tagesschau. 17.25 Simon Simon. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13 45 Wie Schwestern.. Documentaire. 14.45 So fing es an... die Griinderjahre der Bun desrepublik, 3-delige documentaire. 15.45 ZDF - Ihr Programm. 15.55 Heu te. 15.58 Alice im Wunderland 16.20 Logo. 16.30 Manni, der Libero, serie. 16 55 Heute. 17.10 s Tele-lllustrierte. 17.45 Forsthaus Falkenau, serie BBC 1 07.30 Flintstones. 07.55 Weer 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.03 Dr. Kildare serie. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12 00 Nieuws. 12.03 Open air (2). 13.00 Nieuws 13.03 Dallas serié. 13.50 Travel show traveller. 14 00 Nieuws en weerbericht. 14.30 Neighbours 14.50 All wel and good. 15.15 I Passage home, speelfilm. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06 30 Business Channel. 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel 15.00 As The World Turns. 16.00 Loving. SUPER CHANNEL RTL+ 06.00 Hallo Europa 08.30 California Clan 09 15 Springfield Story 10 00 Reich und schön 10.25 Der Preis ist heiss. 11.00 Staranwalte, Tricks, Pro zesse 11.45 High Mountain Rangers 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.10 California Clan. 14.05 Louis und seine ausserirdischen Kohl köpfe speelfilm 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Springfield Story. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.06 VOO: Nieuwsradio. 19.04 Nieuwsradio extra. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Van U wil ik zingen. 19.30 Hemelsbreed. 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 teder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta 22.03 Candlelight. 23.03 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 Moessorgsky, 150 jaar geleden geboren. 21.10 Recital. 22.00 Jazz-op-vier. 22.30-00.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten 18.20 PP: Programma van het GPV. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Het voordeel van de twijfel. 21.35-22.00 NOS: Hobbyscoop REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! SOR: (via ka bel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Sport- tribune Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 „Het Vrije Woord" 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Volwassenenvorming 21.30 Pandora. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 2 17.10 Hitrevue. 20.00 Slowtime. 21.00 Een plaat voor Margriet. 22.05 Maneuvre's in het donker. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Klavecimbelrecital. 19.00 Kroniek. 20.00 Kamermuziek 20.30 Euroradio. 23.25 Blues en jazz. 00.00-06.00 Nachtradio RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.45 Kruispunt. 09.06 Met de KRO. met Anne. 10.06 M/V Magazine. 11.06 Echo-magazine. 12.06 KRO's Schone Kunsten. 13.09 Echo Magazine. 14.06 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.04 Lunchtime magazine 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage 15.04 Het Spoor terug. 15.50 Margreet Dolman. 16.04 Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 Holland wordt wakker! 09.04 Rigter. 11.04 Angelique. 12.04 VARA's Steen Beenshow 14.04 Twee meter de lucht in. 16.04 De verrukkelijke vijftien. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU. Halt Rotterdam. 10.00 NCRV: Wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord 14.00 Leerspiegel. 14.30 TELEAC: Ouderenwijzer 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. 12.02 Van twaalf tot drie 15.02-16.00 Muziek. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogram- ma 14.03 RR-Express 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Sjapoo. 08.10 NV Hoop doet leven 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Muziekboetiek. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De muziekwinkel. 10.30 Schoolradio. 11.30 Matinee. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Een muzikale ruiker. 14.00 Een muzikaal portret van Willi am Walton, deel 1

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11