Barbiepoppen model voor kinderserie ge~ 18ïADIO/TELEYISIE Qaidó&Qowumt VRIJDAG 5 MEI 1989 PAGINA 19 i )ubbelganger van Hess op tv ILVERSUM - Rudolf Hess, de in mei 1941 naar Engeland ge luchte rechterhand en evt. opvolger van Hitier, zou een dub- st'getiganger hebben gehad. Dit volgens de geheime theorie van Zojn Britse commissie, die dit heeft onderzocht. Hierover han- '00rjlt de eigen documentaire van de TROS, „De dubbelganger 'haeljn Spandau", die dinsdag 9 mei zal worden uitgezonden op ere"ederland 2 om 21.30 uur. Hess heette op eigen gelegenheid ijoenfgr Engeland gevlogen te zijn om vrede te kunnen sluiten met Me<pgeland. Zijn land zou dan de handen vrij hebben om Rusland dub- n kunnen vallen. De Britse chirurg Hugh Thomas stelde bij varhuwgezet ponderzoek echter vast, dat de gelande man niet de e °P|hte Hess was. Thomas ontdekte bij nauwkeurig onderzoek, verc*jt de in Engeland gelande man niet die littekens droeg, waar- keerjjn bekend was dat de echte Hess die had. Met die dubbelgan- HetU zou een spelletje zijn gespeeld op hoog diplomatiek niveau, den.jjdens het Neurenbergse proces werd Hess veroordeeld tot le- 1 ie">nslang. Hij overleed in de gevangenis van Spandau, maar zou i dei,igens familieleden uit de weg zijn geruimd. Dit met de bedoe- Hetftg alle sporen uit te wissen van de geheime onderhandelingen 'Pee?stijds tussen Engeland en -Duitsland. Pia Dijkstra presentatrice van 8 uur-journaal HILVERSUM Vanaf 1 oktober wordt Pia Dijkstra, naast Joop van Zijl, de vaste presentatrice van het 8 uur-journaal. Zij neemt de plaats in van Maartje van Wee gen die vanaf 2 oktober wekelijks een praatprogramma bij de KRO-televisie zal presenteren. Dijkstra, die nu nog de jour naal-bulletins van zeven uur en half elf presenteert, werkt sinds 1 april 1988 als re dacteur/presentator bij het NOS-journaal. Anne van Egmond naar TROS HILVERSUM Anne van Egmond, sinds 1965 bij de KRO, wordt presentatrice bij TROS-radio. Egmond zal voor deze om roep een wekelijks programma maken dat veel weg zal hebben van hetgeen zij nu bij de KRO doet: mensen aan het woord laten en plaatjes draaien. Wetenschap op NCRV-televisie UTRECHT Onder de naam „Concept, een wereld van wetenschap" gaat de NCRV het komend winter seizoen een serie van twaalf televisieprogramma's over wetenschap en samenleving uitzenden. De eer ste uitzending is op dinsdag 3 oktober. De actualitei tenprogramma's zijn bedoeld voor de in wetenschap geïnteresseerde leek. Veel aandacht zal worden be steed aan zaken die zich op de Nederlandse universi teiten afspelen. Daarom wordt gestreefd naar een goede samenwerking met de universiteiten en onder zoeksinstituten als TNO en ECN. Producent Withagen verzorgde eind vorig jaar ook enkele wetenschapsprogramma's voor de gezamenlij ke universiteiten. De programma's werden toen uit gezonden op het kabelnet van een aantal gemeenten. Volgens woordvoerster M. Vos van de Vereniging van Samenwerkende Nederlandse Universiteiten (VSNU) zijn die proefprogramma's mede aanleiding geweest voor de nieuwe wetenschapsserie van de NCRV. ILVERSUM Hoe moeilijk et maken van een poppenspel op tv weten ze het best in pllywood, waar staven van ïskundige mensen er dag in niet jg uit mee bezig zijn. Noch- ;ns wierpen de twee Amster- -rk. jmse ontwerpers Wilma een igthart en Anja Kriek zich er \fT~ Dit leidde tot vijf afleve- 1S jngen van „Valley of the ?ste blls", Poppendal, die te be- een innen zondag op VPRO-tv ten lorden gezet, Nederland 2 om en 50 uur. 'en iet gaat om de avonturen van P°" |aisy en Selena, twee buren t-e ie aanvankelijk wat bedenke- a^s jk tegenover elkaar staan, ,es® jaar al spoedig hartsvriendin- ialf en Worden. Ze komen op tv, innen een vliegreis, verdwa as jn in een prairie en over- in achten in een spookstad. Dit en- [les tesamen en in vereniging, /ee edeelde vreugd, dubbele reugd. ET jeze uitzendingen zijn be- b lemd voor kinderen die voor Gai- let scherm zitten. Maar spe- ama iaal toch voor meisjes die het liet kunnen laten hun dromen ttert iit te spelen aan de hand van dor- |arbie-poppen. Maar volwas- graa enen met een vaste relatie en |S| pet nog steeds een zwak voor |g je buigzaamheid van Barbie Hg lunnen er ook hun fantasieën HI n kwijt. lil Vilma en Anja hebben derge- §g ijke figuurtjes als uitgangs- y| lunt gekozen voor vijf ver- >111 [aaltjes van een kwartier, die (pelen in die wereld. Zij heb- Ifen in Amerika nog gepoogd fiedewerking te krijgen van je firma, die die poppen in de landel brengt en zich alle iechten daarop voorbehoudt. )aar is het moeilijk mee on- lerhandelen, omdat alles juri- lisch en schriftelijk moet wor- len vastgelegd. 3 simpel lag dat dus niet, aar via Taiwan is er toch wel aan dergelijk materiaal te komen. Die poppen kwamen er dus. Verhaaltjes De verhaaltjes ontstonden als vanzelf. Wilma: „We gingen een beetje uit van Dallas en Dynasty, waar mensen aan de lopende band conflictueus met elkaar verkeren. Er is altijd wel iets te beleven, maar het gaat om een geplastificeerde wereld en bijbehorende men selijke ervaringen. Dergelijke figuren hoeven niet te werken voor hun brood, kunnen alle aandacht besteden aan wat het leven leuk heet te maken. We hebben het allemaal geplaatst in suikergoed en marsepeinen kleuren. Verder zit het vol glamour en glitter. In een tv- quiz gaan zij niet af. Draait de zon om de maan of de maan om de zon? Kom daar maar eens achter. Zij zegevieren. De champagne staat al klaar en de prijzen zijn er naar: een vlieg reis, bron van nieuwe avontu ren. Het geld om dergelijke le ventjes te financieren stroomt zonder veel omkijken binnen. We hebben er wel mee willen breken, dat er uitsluitend blanke mensen optreden in onze serie. Ex-stewardess Dai sy is weliswaar getrouwd met de blanke platenproducer Ted Jones, maar kleurlinge Wilma als nieuwe buur verschijnt aan de zijde van haar man,- de swingende Ritchie Turner. Dat brengt direct leven in de brou werij, te beginnen met tuinpe- rikelen, die bijna leiden tot sloping van de schutting"'. Er komen zelfs levensvragen aan de orde. Hoe stelt een meisje zich op tegenover een sterke man, hoe kan zij hem de baas? Door hem te kietelen. Dan blijft hij als sterke jongen nergens. Toch ook wederwaardigheden onttrokken aan het dagelijkse bestaan. Bij een etentje blijkt de boel aangebrand. De oplos sing ligt voor de hand, snel even naar de pizzabakker op de hoek. Zij vertellen elkaar ook mop pen die in de kinderwereld een onverslijtbaar bestaan lei den. Die gaan kennelijk over van moeder op dochter. Sprekend Gaandeweg de produktie van deze serie traden er echter problemen aan het licht. Het is niet zo eenvoudig om poppen in beweging te krijgen, dat wil zeggen de bewegingen te laten uitvoeren die passen bij wat ze zeggen en doen. Dat is een hele kunst. Niet minder gecompliceerd bleek het om poppemonden synchroon te laten lopen met de gezegde tekst. Poppen ko men statisch over als je er zelf geen leven in brengt. Goede raad was duur en nog duurder het procédé om dit in goede banen te loodsen. Wilma en Anja beloten daarop zelf ook voor pop te gaan spe len. Zij takelden elkaar toe als Barbie en spelen in beeld de nodige scenes samen met de poppen mee. Wilma: „Dat riep weer andere problemen op. Om temidden van de poppen te kunnen wer ken, moest er om het verschil in. grootte niet al te opvallend te doen zijn, gewerkt worden met het chromakey-systeem. Hierbij wordt een blauwe ach tergrond gebruikt waartegen het niet-gewenste deel van het beeld wegvalt. Dan weet je als speler weer niet, welke kant je op moet praten. Dit word je verteld door de regisseur, die voortdurend aanwijzingen geeft. Dat is heel vermoeiend, waarbij je voortdurend het ge voel hebt dat je in de ruimte staat te praten". De beide maaksters hebben in hun verhaaltjes bewust voor oordelen willen bestrijden. Er wordt uitgegaan van de ge dachte, dat de ideale vrouw hoogstens bestaat in een ver gaande vorm van voorstel lingsvermogen en dat de blan ke vrouw niét perse een beter mens is dan de gekleurde. Het gaat om de dingen die het le ven kleur geven. Daisy en Wilma zijn vriendinnen, die als gelijkwaardigen met elkaar om gaan en die om de beurt de mindere van de ander moeten durven zijn. Dit wil men ech ter wel steeds komisch laten uitpakken. Intussen wordt de Amerikaan se levensstijl als zichtbaar in Dallas danig op de korrel ge nomen. Volgens Wilma en Anja weten de kinderen hier best, dat het werkelijke leven er net even iets anders uitziet dan in Amerikaanse series wordt gesuggereerd. TON OLIEMULLER 17.30 17.45 19.00 19.19 20.25 21.00 21.30 22.30 KRO Centennial, Amerikaanse serie gebaseerd op het ge lijknamige boek van Ja mes A. Michener. Afl.: De misdaad (1). Avontuur! Ring of Fire de gebroeders Blair in de voetsporen van de Oost- Indië vaders. NOS Journaal. KRO Henderson Kids, Australi sche serie over de avontu ren van de kinderen Hen derson. Afl. 5. KRO De Muppets. Gast: Kenny Rogers. NOS Journaal. KRO Prince in Concert hoog tepunten uit het concert dat Prince vorig jaar in Dortmund gaf in het kader van zijn LoveSexy Tour door Europa. Father Dowling, Ameri kaanse misdaadserie rond de avonturen van de toe gewijde pater Dowling en zijn doortastende adssis- tente zuster Steve. Afl. De mafia preister, deel 1. Fa ther Dowling raakt betrok ken bij een mafia-oorlog wanneer hij een jonge priester helpt. Hints, spelprogramma. Spelleider: Frank Kramer. Twee banen op één kus sen, Engelse comedyserie. Afl. 5. Tijdens een inter view over samenwerkende echtparen, krijgt Caroline meer aandacht dat Do nald. Hij voet zich dan ook erg tekort gedaan. Brandpunt, actualiteiten rubriek. NOS Journaal. KRO 22.40 Een uur Simenon, serie van twaalf verfilmingen van de romans van Geor ges Simenon. Vanavond: Een nieuweling in de stad (Un nouveau dans la ville), Franse tv-film uit 1989 van Fabrice Cazeneuve. De café-eigenaar Charlie is erg benieuwd-naar de ach tergronden van Justin, een vreemdeling die kort gele den in de stad is aangeko- VARA 23.40-01.30 Het meisje met het rode haar Nederlandse speelfilm uit 1981 van Ben Verbong over het leven van verzetsstijdster Han- nie Schaft tijdens W.O.II. Met: Renee Soutendijk, Peter Tuinman, Loes Luca e.a. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zoekt de Amsterdamse rechtenstu dente Hannie Schaft con tact met de leider van een Roger Jendly als Justin in de vanavond uit te zenden aflevering van 'Een uur Simenon': Een nieuweling in de stad. Ned. 1 om 22.40 uur. FOTO: KRO verzetsgroep. Zij begint als koerierster, maar nadat er tijdens zo'n missie op haar wordt geschoten en een jongen daarbij sneuvelt dringt de ernst van de zaak tot haar door. NEDERLAND 2 18.22 18.35 20:00 20.29 TROS Dieren in het wild (Wild, wild world of animals), na tuurserie. Afl. 19: De apen van India (Monkeys of In dia). Commentaar: Freek Simon. TROS telearchief, serie programma's uit het beel darchief. Vandaag: BEen beetje vieren! TROS wondere wereld, populair wetenschappelijk programma gepresen teerd door Chriet Titulaer. TROS Suske en Wiske pop penserie. Afl.: Suske en Wiske en de Gouden Loco motief (5). Heathcliff Co., teken filmpje. Familie Oudenrijn Ne derlandse serie. Afl. 4: Auto te water. The highwayman, Ameri kaanse serie. Afl.9.: De goudmijn. Highwayman en Jetto bemerken zwaar be wapende mannen bij een mijn, wanneer zij weer eens op inspectie uitgaan. NOS Ti Journaal. TROS Jaap Aap presenteert Wegtrekkers Animal crackers. Afl. 10 (slot). Simone Friends showprogramma rond Si mone Kleindsma. 21.40 Jongbloed en Joosten, praatprogramma gepre senteerd door Astrid Joos ten en Jaap Jongbloed. 22.10 TROS sport, wekelijks sportmagainze. 22.40 TROS weekendfilm: Blunt, Britse tv-film uit 1986 van John Glenister over het waar gebeurde schandeel rond de Russi sche spion Anthony Blunt. Met: Ian Richardson, An thony Hopkins, Michael Williams e.a. NOS 23.21 Journaal. NEDERLAND 3 17.30 17.45 18.00 19.00 19.15 19.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Paspoort, wekelijks maga zine in het Turks en het Ne derlands. TELEAC Financieel management, les 1. NOS ®Het klokhuis. ffiJeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi ne. i SJournaal. i Avondvoorstelling: Otello, opera van Verdi. Uitgevoerd door het Koor en Orkest van de Welsh National Opera o.l.v. Ri chard Armstrong. M.m.v. Jeffrey Lawton, Helen Field, Donald Maxwell e.a. Journaal. i Nieuws voor doven en slechthorenden. Juke Box. Arnold (Diff'rent Strokes) Amerikaanse serie. Nieuws. Tik Tak animatieserie. Prikballon kleutermagazine. Schoolslag, spelprogramma voor middelbare scholieren. Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Tele visie - en Radio-Omroep. Mededelingen en program- ma-overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi- Fanclub. Ben Crabbè presen teert nieuw talent. Juke Box. Story of S.O.E. 8-delige Britse serie van Dominic Flessati over één van de meest geheime oorlogsorganisaties. Deel 5: The Sword and the Shield. Festival van Vlaanderen. Mijn moederspraak VI: De zee ruischt in de verte. Kunst-zaken: Nieuws. Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen. Staatsgreep op z'n Brits (A very British coup), 3-delige En gelse serie van Mick Jackson naar de roman van Chris Mul- lin. Met: Ray McAnally, Alan MacNaughtan, Keith Allen e.a. Afl. 2. 23.45 Coda. „Benaderingen", van P.N. van Eyck. BRT 2 .45 Babel, nieuwsbrief voor Ma rokkaanse migranten. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 20.30 Lacombe Lucien, Frans-Duits- Italiaanse speelfilm uit 1974 van Louis Malle. Met: Pierre Blaise, Aurore Clément, Holger Löwenadler, e.a. (Originele ver sie met Nederlandse ondertite ling). Lucien Lacombe logeert in zijn geboortedorp en wil zich aansluiten bij de locale ver zetsgroep. 22.45-23.15 Filmspot, achtergrond informatie bij de filmactualiteit. RTBF 1 17.45 Vacaturebank. i.OO Nouba nouba, met De Smur fen en Spot. 18.30 Jamais deux sans fbi, geva rieerd informatief programma. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en Weerbericht. 20.05 Grand écran - Polars frangaia: Liste noire, Franse speelfilm uit 1984 van Alain Bonnot. 21.25 Biaou-bi80u, de Belgische in zending voor het festival van Montreux over alle vormen van 21.50 Paardenkoersen. Aansl.: Jour naal en weerbericht. 22.25-23.20 Miss Marple, Engelse misdaadserie. Met: Joan Hick- son, Gwen Watford, Moray Watson e.a. Afl. 1: Un cadavre dans la bibliothèque (2). 15.45 EBWalt Disney: Chandar, der 8chwarze Leopard (Chandler, the black leopard of Ceylon), Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Winston Hibler. Met: Fre drick Steyne, Esrram Jayasing- he, Joe Abeywickrema e.a. Een zwarte luipaard redt het leven van een jongen, maar hij wordt voor een mensendoder aangezien. De jongen slaagt er op zijn beurt in het luipaard te redden. 17 15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Gefahrliche Busfahrt. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und heute, actualiteiten. 18.52 Is! WWF-Club, live uit de stu- 19.58 Programma-overzicht. 20.00 03Tagesschau. 20.15 Die Hexe und der Zauberer (Sword in the stone), Ameri kaanse speelfilm uit 1963 van Wolfgang Rutherman. Merlijn de tovenaar neemt de jonge Wart onder zijn hoede en voedt hem op zodat hij een vuurproef kan doorstaan. Wart moet namelijk een zwaard uit een steen zien te halen. Als hij slaagt, wordt hij koning van Engeland. 21.35 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23.00 Sport8chau. 23.30 Hollywood Boulevard: Grosse Lüge Lylah Clare (The legend of Lylah Clare), Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Robert Aldrich. Met: Kim Novak, Peter Finch, Ernest Borgnine e.a. Na de mysterieuze dood van de filmster Lylah Clare gaat haar echtgenoot, de regiseur Zar- kan, een film over Lylah maken met een actrice die precies op haar lijkt. Zarkan is helemaal bezeten van haar. 01.35 Tagesschau. 01.40 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 ZDF - Ihr Programm. Met: Wer kennt sich aus in diesem Haus? Heute. I LSI Bon appètit Paul Bocuse, culinair programma. Presenta tie: Petra Schürmann en Heinz Winkler. i Freizeit: Reise-Freizeit. On derwerpen: 1. Ontdek Werni- gerode in de Harz (DDR). 2. Wat je moet weten bij reizen in de DDR. Presentatie: Horst Cierpka. i Heute. m Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. Quiz nach Quoten, quiz, ge parenteerd door Gregor Kö- nig. Programma-overzicht. Heute. Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke. EDerrick, politieserie. Afl.: Ra- chefeldzug. Met: Horst Tap- pert, Günther Ungeheuer, Inge Birkmann e.a. Er is een aan slag op Derrick gepleegd en alles wijst erop dat iemand Peter Sellers als de onnavolg bare inspecteur Clouseau in 'The Pink Panther strikes back'. Duitsland 2 om 22.50 uur. FOTO: ANP zich op hem wil wreken. Als Derrick en zijn assistent weg willen rijden, worden ze ge waarschuwd de motor niet te starten. 21.15 Kino-Hitparade, filmmagazine, gepresenteerd door Sabine 21.45 Heute-Journal. 22.10 Aspekte, cultureel maagzine. 22.50 Inspektor Clousseau: Der 'beste' Mann bei Interpol (The Pink Panther strikes again), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Blake Edwards. Mét: Peter Sellers, Colin Blakely, Lesley- Anne Down e.a. Commissaris Dreyfus dreigt de wereld te vernietigen als inspecteur Clouseau niet gedood wordt. De jacht op Clouseau wordt geopend, maar met zijn dom heid weet hij zijn leven telkens te redden. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus econo- 'mie. Les 4. 18.30 Hallo Spencer, kinderpro gramma. Afl.: 106: Poldl haut 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Globetrotter. 21.00 Plus 3 extra. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK. 22.30 West 3 Tv-Spiel zum 75. Ge- burtstag von Wilhelm Sem- melroth: Der Vater, toneelstuk van August Strindberg over de strijd tussen ouders wanneer zij hun enig kind willen opvoe den volgens eigen inzicht. Met: Paul Dahlke, Ruth Hausmeis- ter, Helmut Peine e.a. Regie: Wilhelm Semmelroth. 00.00 Wilhelm Semmelroth in ge sprek met Günther Ernst en Günther Witte. 00.30 Laatste nieuws. E Ondertiteling via Teletekst Is) Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending ■H Zwart/wit-uitzending met onder titeling vla Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/vy-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 16.50 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Andy Crane. Aansl.: Laurel and Har dy. 17.00 Caterpillar Trail. 17.10 Mysterious cities of gold, jeugdserie. 17.35 Knock Knock, spelprogramma voor kinderen met Steve Col- man, Sophie Aldred en Peter Simon. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Aliens in the family kinder serie. Afl. 5. 18.35 Neighbours, Australische se- Nieuws en weerbericht. Newsroom South East, regio naal nieuwsmagazine. Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. Every second counts, spelpro gramma met Paul Daniels. EDynasty, Amerikaanse serie. Afl.: The son also rises. Nieuws, regionaal nieuws en weekend-weerbericht. EYes prime minister herha ling van een aflevering uit deze Engelse comedyserie, t.g.v. het tienjarig regeringsjubileum van Margaret Thatcher. Afl.: The t Ten glorious years, satirisch programma rond het tienjarig regeringsjubileum van Maraget Thatcher. Met o.a. Sarah Ken nedy, Gerald Scarfe, Daivd Copperfield, Raw Sex, Kate Robbins, Kenny Everett en Ju lia Hills. Amatuer boxing - The George Wimpey ABA Championships. Boksen voor amateurd. i The Rockford files, Ameri kaanse detective serie. Afl.: A different drummer, i Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.03 Epson Grand Prix of Europe, golfkamploenschappen. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Epson Grand Prix of Europe, golfkampioenschappen. 18.30 King of instruments. Afl. 4: Belfast. 19.00 EJerry Lee Lewis in: Cinde rella, Amerikaanse speelfilm uit 1960 van Frank Tashlin. Met: Jerry Lewis, Ed Wynn, Ju dith Anderson e.a. 20.25 Tekenfilm. 20.35 E Bilko comedyserie met Phil Silvers in de rol van sgt. Bilko. Afl.: Cyrano de Bilko. 21.00 Body and soul. 21.30 Gardeners' world, tuinierru briek. 22.00 Rory Bremner, satirisch pro- gramma m.m.v. Steve Nallon als Mrs. Thatcher met een in formeel praatje. 22.30 The houses are full of smoke. Driedelige documentaireserie over de Amerikaanse invloed in Midden-Amerika. Afl. 1: Gu- atamala. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.20 Tommy Smith, serie van 6 specials met de briljante 21-ja rige Schotse saxofonist Tom my Smith. Afl. 2: The 29th Street Saxophone Quartet. 00.50-02.25 The bed sitting room, Engelse speelfilm uit 1969 van Richard Lester. Met: Rita Tus- hingham, Ralph Richardson, Peter Cook e.a. SKY CHANNEL Family Affair. Dramaserie. Countdown. Popprogramma. EUROSPORT: Programma-overzicht. Squash. Open Britse kampi oenschappen. Motorsport. Voorronde Grand Prix F1 Monaco. Major League Baseball. Golf. Europese Grand Prix in Chepstow. Tennis. Kampioenentoernooi Forest Hills. Programma-overzicht. 06.30 LANDSCAPE CHAN NEL. SUPER CHANNEL 16.30 Hot Line. 18.30 The new music show. 19.30 Honey West. Detectiveserie. 20.00 Touristic Magazine. 20.25 Hollywood insider. 20.50 Transmission. 21.45 World News. 22.00 In Concert Special: Australia Made, met INXS. 00.00-02.00 The Mix. MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola Report. 17.15 3 From 1 at 5: Yello. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr 20.00 XPO. 21.00 YOI 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola Report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotika. 01 00 Club MTV 01.30 Kino, filmmagazine. 02.30-07.00 Night videos. TV 5 16 30 Cuisine des Mousquetaires. 16.45 Recreation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves et Mètóo Européene. 18.00 L'ècarteur. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Montagne. 20.30 L'lnde Revisitèe. 21.25 Musique. 21.40 Le divan. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Magazine culturel Ocóani- ques. 23.00 Sports Loisirs. 00.00-01.00 Du Cötè de chez Fred. RTL+ 16.50 Reich und Schön, serie. Afl.3. 17.15 Der Preis ist heiss, spel. 17.45 Tekenfilm. 17.55 RTL Aktuell. 18.00 Die zwei mit dem Dreh. 18.45 RTL aktuell. 19.02 Karlchen. 19.10 Ein Engel kehrt zurück, serie. 20.00 Weerbericht. 20.10 Quatermain II - Auf der Suche nach der geheimnisvollen Stadt, speelfilm. 21.45 RTL aktuell. 22.05 Flotte Teens und Sex nach Noten (l'lnsegnante bala ...con tutta la classe), speelfilm. 23.35 Mannermagazin M. 00.10-00.15 Betthupferl. BRT 1 10.00 I.O. op zaterdag. Opstap cur sus Italiaans 12.15 Babel, wekelijk se nieuwsbrief voor Turkse migran ten. 12.30 Kilimanjaro jongeren- magzine. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Sportschau. 10.35 Günter Strack in Hessische Geschichten 11.35 Umschau. 12.00 Plusminus. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Programma weekoverzicht. DUITSLAND 2 09.30 Hl Programma-weekoverzicht. 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 Günter Strack in Hessische Geschichten 11.35 Umschau. 12.00 Einde. 12.10 Nachbarn in Europa, in ternationaal magazine. 13.40 Diese Woche, weekjournaal. (Met ondertite ling). BBC 1 07 45 Open University. 09.25 Einde. 09.30 Roobarb, tekenfilm. 09.35 Muppet babies, Amerikaanse teken filmserie. 10.00 On the waterfront. 11.55 Tekenfilm. 12.00 EAnnie Oak ley, Amerikaanse speelfilm uit 1935 van Georges Stevens. Met: Barbara Stanwyck, Preston Foster, Melvyn Douglas e.a. 13.27 Weerbericht. 13.30 Grandstand, met Badminton Horse Trials; Golf: Epson Grand Prix from St. Pierre te Chepstow; EK Tur nen te Stockholm (14.00 Nieuwsover zicht). SKY CHANNEL 06.30 Fashion TV. 07.00 Pop Formu lae. 08.00 Fun Factory. 12.00 Mazda Eye on Sport. 13.00 WWF Super stars of Wrestling '89. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix. 13.00 Hollywood Insi ders. 13.30 The Mix. MTV EUROPE 07.00 MTV! Videoclips en amuse ment 10.00 Yol 10.30 Club MTV. Met o.a. Salt'n'Pepa. 11.00-14.00 MTV! 08.00 Konfetti, kinderprogramma 08.30 Heathcliff, der Kater, teken filmserie. 08.55 Die Holidays aus Rom, tekenfilmserie. 09.20 Die Jet- sons, tekenfilmserre. 09.40 Teken film. 09.45 Klack, kinderspelpro gramma. 10.15 California Clan (San ta Barbara) Amerikaanse serie. 11.00 Die Zwei mit dem Dreh Amerikaanse serie 11.45 Borne- manns Nahkastchen. 12.00 Die Jet- sons tekenfilmserie. 12.20 Teken film. 12.30 Klassik am Mittag, m.m.v het RTL-orkest. 13.00 Heute bei uns. 13.10 Die Welt der Schnorchel te kenfilmserie. 13.35 Rapido, jeugdmu- ziekmagazine. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 22.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Het Zwarte gat special. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw 20.00 Nieuws 20.02 TROS: Specialiteiten a la carte. 22.00 Kamerconcert. 23.00-00.00 Finale. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 20.55 België totaal. 21.05 Schoolagenda. 21.20 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin- REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzich»,' 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Bond van grote en jonge gezin- 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.05 Podium. 21.03 Folk op vrijdag. 22.05 Crooners en soft music. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 2 17.00 Focus. 17.05 Wat zijn dat voor toeren? 18.10 Hitriders. 20.00 Zig-zag. 22.05 Country-Side. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 16.23 Vroege strijkkwartetten. 17.30 Cante Flamenco (11/31). 18.10 Aktueel. 18.30 Recital. 19.00 Kroniek 2. 20.00 Liederrecital Theo Adam, bas. 21.20 Pianomuziek, Zes bagatellen opus 126, Beethoven. 21.40 orkestmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 All that Jazz. 24.00-06.00 Nachtradio. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Kamerbreed. 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Spijkers met koppen. 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Taal van alledag. 10.00 Hollandse nieuwe 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, muziek en gasten 11.02 Pop. Hits door een regionale dj. 12.02 Jong voor jongeren 13.02-14.00 Jazz met Fred Rackè. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoestaans/Surinaams pro gramma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zater dag Radio Rijnmond: 10.03 Rijn- monds diep, achtergronden. 11.03 Jazz met Deelder. 12.03-13.00 Gezel lig programma met Jan Rietman en BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van nieuwe platen. 11.03 Het Kraaienest. 13.10 Matinee. BRT 2 06.05 Welkom Weekend 08.10 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.20 De muziekwinkel. 10.00 Languedoc. Deel 2: De Kataren 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok Debrecen 1988. Categorie gemengde jeugdko- 12.30 Tafelmuziek. 1. Partita nr. 2 In d BWV 1004 voor vioolsolo. Bach. 2. Sonate nr. 3 in C opus 5 voor viool, cello en klavecim bel, Corelli. 13.10 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19