„Rock over Europe"; een soort songfestival met wereldsterren TELEVISIE-PROGRAMMA' S CeidóöSotwont WOENSDAG 3 MEI 1989 PAGINA 19 :k over Europe. Muziekprogram- Veronica-televisie. Ned. 2 om 15 uur. Ook Super Channel (zelf- 9 tijd) Woensdag. ochjBUSSUM „Rock over Euro- e<^epe" is natuurlijk een zenuws- gebeuren, maar dat is als~huist zo heerlijk. Die spanning' datjheb ik nodig. Zodra ik dat, een keer per jaar, moet mis sen, stap ik uit het vak. Dat gevoel hoort bij live-televisie jen bij het theater. Als dat er piet is spat de show niet. Maar echte uitglijders verwacht ik dit spektakel niet. Ik be- Mi-doel, ik hou er rekening mee Ke-jdat Stevie Nicks met haar jurk ïersaan de deurkruk van de cen.ikleedkamer blijft hangen. Ze ads-moet dan toch even tijd heb- 5ro-pen om een nieuwe aan te ijkstrekken", zegt Rob de Boer, :en-wiens produktie-bedrijf ver- alsantwoordelijk is voor „Rock /er-f)ver Europe", een festijn dat t. pij zelf beschrijft als een soort lur. songfestival, maar dan met jwereldsterren. (Rob: „Het artiesten-pakket is natuurlijk enorm. Dat hebben *n Nederland nog nooit in show bij elkaar gehad. Het de grootste buiten- shows. Waar vind je Duran Duran, Stevie hetNicks, Joe Jackson, Sheena Easton, The Bangles, The Jacksons en Roxette op het- dgZelfde podium... En dat alles in ,-jglCarré. Nederland fungeert an_jweer eens echt als de poort ,oe.pn Europa". me.„Om het gebeuren vast te leg gen zijn we met de twee nieuwste camera-treinen van het Nederlands Omroep Be drijf naar de hoofdstad uitge rukt. We werken met achttien Bej_pamera's en zes regisseurs, 0u_rnaar dat komt omdat we ook tan lv*er pl°egen in Amsterdam •<0^J hebben rondlopen om het ro_randgebeuren in beelden te vangen. De Engelse zanger Holly Johnson heeft bijvoor- een videocamera meege- rug kregen op zijn wandeltocht Amsterdam, maar we la te" ook zien hoe Duran Duran aarzich vermaakt op het IJ en voor taferelen zich afspe- achter Carré. Daar heeft jde afgelopen dagen het volle- nigdige limousine-wagenpark van Nederland gestaan. Er speelde zich echt Las Vegas-achtige ta ferelen af. Hetzelfde gold voor "Schiphol. Zondag en maandag ;andde er elk uur wel een „De presentatie van het gebeu ren is in handen van Desirée Nosbusch, Antje Pieper en Wessel van Diepen. Eerstge noemde is daarbij de centrale presentatrice. Antje Pieper, het Italiaans-Duitse meisje van Super Channel doet vooral in terviews terwijl Wessel van Diepen het Nederlandse ge deelte verzorgt en verant woordelijk is voor het uitrei ken van een aantal onder scheidingen. „Rock over Euro pe" is zeker geen Award- show, toch verdient een aantal artiesten een onderscheiding. Zo hebben we zondag opna men gemaakt in Ahoy' in Rot terdam, waar Stevie Wonder optrad. Hij kreeg zijn award voor zijn hele oeuvre. Sting krijgt er een voor zijn werk als natuur-activist. Hij zet zich on der meer in voor de regen wouden van de Amazone en vertelt daar vanavond ook over in „Nieuwslijn". Jean-Mi- chel Jarre kreeg zijn onder scheiding van de internationa le vakjury in de categorie „De dication". Wessel van Diepen met Michael Jackson ...een van de hoogtepuntjes uit „Rock over Europe... Michael Jackson FOTO: VERONICA De aardigste en zeker meest unieke opnamen in de show zijn de beelden van de uitrei king van de „Children of the world video-award" aan Mi-' chael Jackson. Wessel kreeg toestemming om, samen met vijf kinderen uit verschillende landen, een bezoek te brengen aan het landgoed van de Ame rikaanse superster „Wij zijn de eerste die dat is gelukt. Wat uiteindelijk in beeld komt, is hoe Michael de onderscheiding in ontvangst neemt. Het is overigens een duplicaat van het origineel, want die staat in mijn kantoor. Hij ontplofte vlak voordat we hem wilde in pakken en moesten een paar uur voor vertrek nog even een nieuwe laten maken. Voor Wessel was het ongetwijfeld de mooiste tijd uit zijn leven. Hij heeft, met de kinderen, vijf uur op het landgoed door gebracht, spelletjes gedaan en een rondleiding gekregen. Daarvan zal vanavond echter niets te zien zijn, want behalve de uitreiking mochten we niets filmen". HANS PIËT vliegtuig waar wat wereldster ren uitstapten. Maar ja, er loopt momenteel dan ook hon derdveertig man aan artiesten en hun begeleiders rond in Amsterdam". Clipachtige vorm „De opnamen worden in een clipachtige vorm gegoten en gebruikt om vanavond, tijdens de rechtstreekse uitzending, de podium-wisselingen in Carré mogelijk te maken. Je moet het zien als korte impressies van wat de artiesten de afgelo pen drie dagen hebben meege maakt. Het is zeker niet zo dat we laten zien hoe die mensen de stenen in de Amsterdamse stoepen slijten. Maar omdat we heel veel materiaal opnemen, ook voor onze co-producenten Super Channel en het Itali aanse Beta Videomusic, zendt Veronica eind juni onder de ti tel „The New Talent Show" nog een tweede programma uit. Daarin versnijden we het rest-materiaal. Het is een com binatie van opnamen die we hebben gemaakt van de show cases in clubs als The Roxy, Escape en Paradiso en van groepen die optreden in Carré, maar nog niet tot de wereldtop behoren, zoals Swing Óut Sis ter". „De show wordt overigens in twee dagen vastgelegd omdat je niet van twintig sterren kan eisen dat ze op woensdaga vond om acht uur in de coulis se van Carré klaar staan. Die hebben nog andere verplich tingen. Bovendien is het tech nisch niet haalbaar. Daarom hebben we gisteren de eerste tien sterren opgenomen. Die beelden worden met al die an dere onderwerpjes live in de uitzending gelast op het mo ment dat in het theater het po dium moet worden omge bouwd voor een volgende groep. Het programma zal er uitzien als een Amerikaanse gala-uitzending, waarbij de wachtende artiesten nu eens niet worden behandeld zoals ze dat in Nederland gewend zijn. We hebben sinds gisteren constant ontbijt, lunch en kou de buffetten voor ze beschik baar. Daarbij is er een vrije bar, zonder dat geklungel met consumptie-bonnen of ander Nederlandse knulligheid". Niet haalbaar „Live gezongen wordt er niet. Dat is technisch niet haalbaar met zoveel artiesten. Boven dien moeten we opboksen te gen de kwantiteit en kwaliteit die de clipprogramma's heb ben te bieden met hun grote hoeveelheid aan muzikale mini-speelfilms. Als de organi satie had gewild dat er live werd gezongen, hadden ze die NEDERLAND 1 In het programma „Tussen Kunst en Kits" wordt een Japans bord getaxeerd op 12.000 gulden. NED 2 22.11 uur. FOTO: ANP Sonja Barend met gasten, rechtstreeks vanuit de Stopera in Amsterdam. 21.17 Cagney and Lacey, Ameri kaanse serie. Afl.: De inwij ding. Cagney en Lacey moeten de dood van een jonge studente onderzoe ken. 22.05 IS Morricone twee wer ken uit het concert van deze Italiaanse componist in De Doelen te Rotterdam. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.35 Impact: Proefkonijn voor de vrijheid, documentaire over geheime proeven op mensen met mosterdgas gedurende WO II. Presen tatie: Paul Witteman. 23.25 Einde. 13.00 13.05 16.01 16.24 16.54 17t19 17.30 17.35 19.00 19.07 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA Neighbours, Australische serie. Kermis der ijdelheid (Vanity fair), 16-delige En gelse serie naar de gelijk namige roman van William Makepeace Thackery. Afl. 9: Weduwe en moede. TV-werkjournaal Pre sentatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. Barney Beer, Amerikaan se tekenfilm. Afl.: Wilde honing of hoe gebruik ik mijn handleiding? NOS Journaal. VARA Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. VARA's kindermenu: De vrolijke avonturen van Ramses, vierdelige Russi sche tekenfilmserie. Deel 1. Ovide en zijn vriendjes (Ovid and the gang), .Bel gisch/Canadese teken filmserie. Afl.: Belasting controle. De avonturen van Teddy Ruxpin tekenfilmserie. Afl.: Ontsnapping van de verraderlijke berg. Boes, tekenfilmserie. Afl.: Vliegende vissen. Daffy Duck en Porky Pig, tekenfilmserie. Afl.: De ooievaar krijgt hulp. NOS Journaal. VARA Een hele hij documen taire over het transport van een orka en drie zwaardwalvissen. Nationale herdenking, herdenking van de gevalle nen. (Zie Ned. 3). Sonja op donderdag. 15.30 Labyrint (Labyrint), Ameri kaanse speelfilm uit 1986 van Jim Henson Met: Davie Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud, e.a. (Originele versie met Ne derlandse ondertiteling). Op de drempel van de puberteit ont vlucht Sarah de realiteit in sprookjes en legenden. Tijdens het babysitten wordt het kind Toby ontvoerd door de Goblin- koning Jareth. Sarah heeft de grootste moeite om Toby in het gevaarlijke doolhof terug te vinden. 17.05 Flipper. Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 16: Haai (The day of the shark). 17.30 Arnold (Diffrent Strokes) Amerikaanse jeugdserie. Afl. 41: Het ongeval (2) (The acci dent 2). Met: Conrad Bain, Gary Coleman, Todd Bridges 18.05 18.10 V22.10 22.25 - 22.30 '22.45 159. Plons Afl.: Plons en de nachtvlinder. Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 33: De kruising (Crossties). Juke Box. Uitzending door derden. Pro- gramma van de Stichting Syn dicale Omroep. Mededelingen programma overzicht en paardenkoersen. Nieuws. Felicel quiz waarin twee duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. Presentatie: Feli ce Damiano. Panorama. The Dirtwater Dynastie, (The Dirtwater Dynastie), 10-delige Australische serie. Met: Hugo Weaving, Victoria Langley, Steve Jacobs e.a. Afl. 2. Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws. Sport-extra. Wielrennen om de Grote Prijs van Wallonië, samenvatting. De aarde (Earth), 3-delige En gelse documentaire over de re latie mens-aarde Deel 2: Op gang van de ecologie (The co ming of te green), i Coda. Intro uit Divertimenti e due, van Devreese. Uitgevoerd door Jenny en Vivane Spanog- he. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Pat McDonald, Tom Ri chards, Rowena Wallace e.a. Afl. 733: Barbara krijgt rake klappen te incasseren, eerst van Alison en later van Gor- 19.23 2 x 7, spelletje met Mark De- mesmaeker. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Jarrapellejos. Spaanse speel film uit 1987 van Antonio Gi- menez-Rico. Met: Antonio Fer- randis, Lydia Bosch, José Vivo, e.a. (Originele versie met on dertiteling). Don Pedro Luis Jarrapellejos is de tiran van het Spaanse dorp La Joya. le dereen danst naar zijn pijpen, behalve Isabel. Op een dag worden Isabel en haar moeder verkracht en vermoord. Jarra- David Bowie, die iedereen kent als zanger, is ook óók acteur; in de sprookjesachtige film „Labyrinth". BRT 1 15.30 uur. FOTO: ANP pellejos weet wie de schuldi gen zijn, maar heeft redenen, om hen in bescherming te ne- 21.50 Rerum Novarum. Gelegen heidsprogramma. 22.40 Gurre-Lieder uit Berlijn. De Gurrelieder voor solisten, ko ren en orkest van Sch önberg naar sagen van Jens Peter Ja- cobsen. Deel 2. (Eurovisie-uit zending). 23.45 Einde. Le dragon du lac de feu (Dra- gonslayer), Walt Disney speel film uit 1981 van Matthew Robblns. Met: Peter MacNicol, Caitlin Clarke, Ralph Richard son, e.a. Wanneer hun land ge teisterd wordt door een draak, waaraan de koning elk jaar een aantal maagden moet of feren, besluiten de jonge Vale- rik en zijn mannen de tovenaar Ulrich om hulp te vragen. Maar dan wordt Ulrich vermoord door Tyrian, een gezant van de koning... Nouba, nouba, met Draghetto en Cocologie. Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. Journaal. Ce soir, Waalse actualiteiten. Paardenkoersen. Journaal en weerbericht. Autant savoir, consumenten magazine. L'espion qui m'amait (The spy who loved me), Engelse speel film uit 1977 van Lewis Gilbert. Met: Roger Moore, Barbara Bach, Curt Jiirgens, e.a. James Bond en de Russische spionne Anya Amasova ontmoeten el kaar in Cairo, waar ze onaf hankelijk van elkaar op zoek zijn naar een microfilm, die de spoorloze verdwijning van res pectievelijk een westerse en een Sovjet onderzeeër zou kunnen verklaren... Le monde du cinéma - pano- ramique, filmmagazine. Laatste nieuws en weerbe- Ecolo, politieke uitzending. DUITSLAND 1 i Eucharistieviering t.g.v. He melvaartsdag vanuit Würzburg. Voorganger: bisschop Paul Werner Scheele. i Verleihung des internationalen Karlspreises zu Aachen 1989. Winnaar: Roger Schutz. i HI Leonard Bernstein dirigiert. Symfonie no 2 van Ives. Uitge voerd door het Symfonie Or kest van de BR o.l.v. Leonard Bernstein. I Lander - Menschen - Aben- teuer: Barengeschichten, na- tuurdocumentaire. i Die Irrfahrten des Odysseus. Tekenfilm. I Bunt, bissig - beliebig? Docu mentaire over programma's van de regionale omroepen. I Sie nannten ihn Komantsche. (Comanche), Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Lewis R. Foster. Met: Sal Mineo, Philip Carey, Jerome Courtland, e.a. De Sioux White Bull weet een wilde hengst te temmen, maar hij moet het dier aan zijn neef afstaan. Zijn neef mishandelt het paard en White Buil laat hem vrij. Het paard komt in handen van de cavalerie en overleeft, net als White Buil, de slag bij Little Big Horn, i Mein New Orleans. Reportage over een bar, die 24 uur per dag open is. I Kein schoner Land. Muziek programma door Günter Wewel. I Programma-overzicht. I MTagesschau. i Unter deutschen Dachern. Der geschundenen Berg, docu mentaire over de gevolgen van het massatoerisme voor de Zugspitze. i Der 7. Sinn. I Die Manner vom K3. Serie met Harald Dietl, Hartmut Reek, Wolfgang Müller, e.a. Afl. 6: Tödlicher Export. Een Libische zakenman, die in dubieuze za ken is verwikkeld met de firma Afro Export, wordt doodge schoten. Het spoor van de moordenaar leidt naar Afro Ex- l Tagesthemen, actualiteiten. I Gülibik. tv-film van Jürgen Haase. Met: Murat Güler, Nur- sim Demir, Ejder Akisik, e.a. Het speelkameraadje van de zesjarige Ali is de haan Güli bik. Uit nood moet Ali's vader Gülibik voor een hanenge vecht, dat veel geld kan ople veren, africhten. All kan zijn vader niet tegenhouden en hij gaat mee naar de wedstrijd, i Tagesschau. l Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. i Einde. DUITSLAND 2 09.40 Programma-overzicht. 09.45 BWer nimmt die Liebe ernst? Duitse speelfilm uit 1931 van Erich Engel. Met: Max Hansen; Jenny Jugo, Otto Wallbutg e.a. De door de politie opgejaagde dief Max zoekt zijn toevlucht bij Ilse. Zij wint een schoon heidswedstrijd en krijgt dui zend mark. Max en Ilse bou wen met het geld een nieuw le ven op. 11.10 ZDF-regional: Deutsche Fluss- landschaften - Die Lahn, docu mentaire ovér de rivier de Lahn en de omliggende dorpen en stadjes. 11.40 Heute. 11.42 Hl Faszination Musik: Der Güld'ne Rosenkranz, muzikaal programma met de gebroe ders Rehm, de Fischbachauer Sangerinnen, Kreuther Haus- musik e.v.a. 12.30 Die Welt des Marchens: Die Brummeisenprinzessin, sprookje van Richard Leander. Met: Ulrike Kunze, Thomas Förster, Rolf-Jürgen Gebert e.a. Regie: Ursula Schmenger. Een schaapherder, die ge trouwd is met een konings dochter, moet drie onmogelij ke opdrachten uitvoeren, wil hij in leven blijven. 13.25 Aufruhr im Himmelspalast. Strafe für den Affenkönlg, Chi nese tekenfilm. 14.55 Heute. 15.00 Schone Heimat - schóne Lie- der, muzikaal programma. Met: tölzer Knabenchor, Bar bara Rütting, Gerd Baltus 16.30 Vicky und Nicky tv-film van Franz Josef Gottlieb. Met: Bri gitte Mira, Florian Bathke, Edith Hancke e.a. Oma Vicky krijgt haar kleinzoon Nicky in huis en ze krijgen te maken met een maatschappelijk werk ster en een drugsdealer. 18.00 Forsthaus Falkenau, 14-delige serie. Met: Christian Wolff, Bruni Löbel, Gisela Uhlen e.a. Afl.: Köchkünste. De stagiair van Rombach zorgt voor moei lijkheden. Tot overmaat van ramp valt hij uit een boom. 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.15 Himmeltahrt und Gottes- schau, programma rond de vergelijking tussen het Christe lijk geloof en het Japanse Zen- Boeddhisme. 19.30 Der Superflip, telefoonspel, gepresenteerd door Michael Carl. Günter Strack in „Hessische Geschichten". Een viertal ge dramatiseerde komische ver halen met in de hoofdrol Gün ter Strack. 1. Die Fachdiagno- se. Een dokter krijgt spit bij het zware werk op een boerde rij. 2. Und folgst du nicht wil lig... De vrouw en dochter van een gierige man verhuizen stie kem. 3. Ungerader Achtzeh- nender. Baron Von Hirschborn jaagt elk jaar op het enige hert op zijn land en iedere keer faalt hij. 4. Reine Routine. Een detective denkt een zaak even snel op te lossen. Gesundheitsmagazin Praxis, gezondheidsmagazine. Van daag: 1. Schoonheidsfouten; 2. Suikerziekte; 3. Leeftijdstest. Heute. Live, talkshow met Amelie FOTO: KRO Fried en Harry Valérien. 23.20 LDas Haus der Lady Alquist (Gaslicht), Amerikaanse speel film uit 1943 van George Cu- kor. Met: Charles Boyer, Ingrid Bergman, Joseph Cotten e.a. Paula wordt door haar man zo afgeschermd van de buitenwe reld dat ze zich een gevangene voelt. Ze wordt vooral bang als 's avonds het gaslicht mindert en ze vreemde geluiden hoort In de villa. 01.10 Heute. DUITSLAND 3 12.35 Teletekst-overzicht. 13.00 Sport im Westen extra: Tennis Grand Prix Toernooi voor da mes vanuit Hamburg, en Ten nis Grand Prix Toernooi voor heren vanuit München. 17.00 Das Abenteuer der gemein- schaft: Frère Roger und die Brüdr von Taizé, reportage. 17.30 Sachens Silber, reportage. 18.00 Telekolleg II: cursus scheikun de, les 17. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. 20.00 Das Chaplin-Jubilaum: LEin König in New York (A King in New York), Engelse speelfilm uit 1956 van Charles Chaplin. Met: Charlie Chaplin e.a. Ko ning Shadhov van Estrovia vlucht tijdens een revolutie naar de V.S. Hij verdient al gauw veel geld aan reclames potjes. Maar wanneer hij het elfjarige jongetje Rupert, zoon van communistische ouders, wil helpen, wordt hij zelf voor communist uitgemaakt. 21.46 West 3 aktuell. 22.00 Geschichte: Von Zuhause weg, kein Deutsch, gar nichts..., do cumentaire over de meer dan 6,5 miljoen displaced persons in Duitsland na de Tweede We reldoorlog. 22.45 Dempsey and Makepeace, 10- delige Engelse politieserie. Afl. 8: Ohne Ausweg. Met: Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith e.a. In de bagagewagen van een rockgroep vervoeren Arabische terroristen wapens. Wanneer iemand de auto pro beert te stelen, schiet hij de bestuurder neer. Een getuige heeft hem echter gezien, en Dempsey en Makepeace krij gen de opdracht dit te onder zoeken. 23.35 Das grosse Blechtrommel- bild, documentaire over de schilder Franz Witte. 00.05 Laatste nieuws. Aansl.: Musik zur Nacht: Humoreske van Dvorak. Uitgevoerd door Aki Yasuda, viool en Thomas Le ander, piano. Teletekst. The Flinstones, tekenfilm. Weerbericht. Breakfast time. Regionaal nieuws. Nieuws. Aansl.: Open air. (1). Kilroy, talkshow. Nieuws. Aansl.: Dr. Kildare. Children's BBC. Playbus. Kinderprogramma. Stoppit and Tidyup, kinder programma. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air. (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Dallas 13.50 Holiday outings. Gypsy cara- 13.55 Regionaal nieuws. 14.00 Nieuws en weerbericht. 14.30 Neighbours, Australische se- 14.50 Footsteps in the fog, Engelse speelfilm uit 1955. 16.20 Gardeners direct line. 16 50 Children's BBC. 17 20 Jonny Briggs, kinderserie 17.35 Tricky business, kinderserie. 18 05 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.35 Neighbours, Austr. serie. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom South-East, regio naal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops, hits. 20.30 Eastenders, familiefeuilleton. 21.00 Last of the summer wine serie. Afl. 4: Wind power. 21.30 Russ Abbot 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws. 22.30 Life without George, 7-delige comedyserie. 23.00 Question time. 00.00 Pro Celebrity Golf, golfwed- strijden tussen profs en beken de artiesten. 00.50 By-election special. 03.30-03.35 Weerbericht. BBC 2 07.55 Open University. 08.20 Einde. 10.00 Teletekst. 10.30 Schooltelevisie. 13.30 Teletekst. 13.55 Schooltelevisie. 14.25 P.C. Pinkerton, kinderserie. Aansl.: Animal fair, kinderpro gramma. 14.40 Schooltelevisie. 15.00 Nieuws. Aansl.: Schooltelevi- -15.15 History man, Otley Hall. 16.00 Nieuws. Aansl.: Birdman of Kalahari. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws. 17.00 Girl in a glider. 17.30 The gap. 18.30 Film '89, fllmrubriek. 19.00 The brides of Fu Manchu, En gelse speelfilm uit 1966. 20.35 When in Italy, cursus Italiaans. Les 5. 21.00 Different drummer, 6-delige documentaireserie over de taak van President Bush om te trachten de burgers van Ame rika te verenigen (5). 21.30 Nature, serie over het milieu. 22.00 Foreign bodies, comédyserie. 22.30 40 Minutes. Vandaag: Laid off, documentaire over 2 mannen, die allebei op hun 16e van school gingen, 20 jaar voor hetzelfde bedrijf werkten en nu beiden werkloos zijn. 23.10 Tracey Ullmann, Amerikaanse comedyserie. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 The late show. 00.55 Weerbericht. 01.00-01.50 Open University. NEDERLAND2 NOS i Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO Kokkerellen, culinair pro gramma. Afl.: Bonenfami lie. Flairck muziekspecial. Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.: The hunted, i H David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 6: De bruiloft, i Donderslag, jeugdma- gazine. Presentatie: Nada van Nie en Mare Poste- lans. i Er waren zoveel goede mensen..., het ontsnap- pingsverhaal van een neer geschoten RAF-piloot in de Tweede Wereldoorlog, i Dodenherdenking op de NOS i t Journaal. AVRO i The attic The hiding of Anne Frank, Amerikaanse speelfilm uit 1988 van John Erman over het beroemde verhaal van Anne Frank, het ondergedoken Joodse meisje tijdens W.O.II. Met: Mary Steenburgen, Paul Scofield, Huub Stapel e.a. 22.11 Tussen kunst en kitsch, kijkdag in het Nederlands leder- en schoenenmu seum. Presentatie: Cees van Drongelen. 22.55 L.A. Law, Amerikaanse se rie. Afl.: Sperminator. 23.40 Ontdek je plekje «.Van avond: Alkmaar. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Einde. NEDERLAND 3 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. Journaal. Circus van de zon, kinder programma. Sesamstraat. Paspoort, wekelijks pro gramma in het Servokroa- tisch en het Nederlands. Paspoort, wekelijks maga zine in het Turks en het Ne derlands. TELEAC Van Quantum tot Quark. les 3. NOS Nationale herdenking, re portage vanuit de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Onbekend monument, documentaire over Johan nes Hoogendoorn, in 1944 gefusilleerd door de Duit sers. Nationale herdenking, vervolg. Journaal. IKON N.N., naamloos in Nacht und Nebel, gesprekken van toen (W.O.II) en nu, vanuit concentratiekamp Natzweiler in de Elzas. RVU De banden van het ver driet, documentaire over het lot van de zigeuners in W.O.II. NOS Uit de kunst, wekelijkse kunstrubriek vanuit het Shaffy theatercafé in Am sterdam. Presentatie: Leo- Jansen. 13.05 17.30 17.35 18.10 18.30 18.55 19.30 19.47 20.25 20.35 HV Kwartslag: Gefolterd, Noorse tv-film uit 1985 over een gefolterde gevan gene in een ondergrondse cel. NOS Journaal. IOS Ramadan (5). NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. SKY CHANNEL A Problem Shared. Another World. Landscape Channel As The World Turns. Family Affair. Countdown By Sony Tape. Mobil Motorsport. Surf Magazin. Australian Rules Football. Golf. Arts Channel. Landscape Channel. SUPER CHANNEL 15.30 Tracking. 16.30 Hot Line. 18.30 The New Music Show. 19.30 Honey West. 20.00 Feature Film. 21.45 World News. 22.00 Kino Klub MTV EUROPE 12.00 Remote control 12.30 MTV Playback 13.00 MTVI 15.00 Yol Mix. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola Report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 Kristiane Backer. 21.00 MTV's Metal Hammer. 22.00 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola Report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene. 01.00 MTV Spotlight 02.00-07.00 Night videos. 16.05 Brèves. 16.10 Teva. 16.30 La Cuisine Des Mousquetai- Récréation. Des chiffres et des lettres. Cinè-Club. Champ8-Elysès. Papier Glacé. Journal Télévisé. Météo Européene. Apostrophes. Die zertanzten Schuhe. Die Zwei mit dem Dreh." Klassik am Mittag Heute bei uns. Der Hasenhüter. RTL Kurz und Bündig. Mensch. Die Spezialisten unterwegs Kunst und Botschaft. Herr Oberst haben eine Mac- ke. RTL - aktuell. Action - Die Kino Show. Traumschiff. Der Hammer. lm Alleingang. Querelle Betthupferl. NEDERLAND 1 KRO 15.35 Centennial. 16.30 Avon tuur! NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Henderson Kids. NEDERLAND 2 TROS 16.00 Dieren in het wild. 16.29 I TROS telearchief. 17.45 TROS wondere wereld. 15.00 Felice 15.30 I.Q. 16.00 De drie wijzen 17.00 Flipper. 17.25 Juke Box. 17.30 Arnold 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Mein New Orle ans. 10.35 Das Lied der Taube 12.10 Gesundheitsmagazine Praxis. 12 55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Die Prüfung. 14.00 Sesam- strasse 14.30 100 Karat. 15.20 Ma- gisches Intermezzo. 15.30 Tages schau. 15.35 Da schau herl 15.45 IT Walt Disney: Chandar, der schwar- ze Leopard, speelfilm. 17.15 Tages schau. 17.25 Das Buschkrankenhaus (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07.30 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air.(1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Dr. Kildare. 11.25 Children's BBC. 11.30 Playbus. 11.50 Stoppit and Tidyup. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air. (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Dallas. 13.50 Travel show traveller. 14 00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 I Death of a scoundrel, speel film. 16.50 Children's BBC. 17.00 Caterpillar Trail. 17 10 Mysterious cities of gold. 17.35 Knock Knock. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 10.00 Countdown By Sony Tape. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel. 15.00 As The World Turns. 16.00 Loving. 16.30 Fa mily Affair. 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL 07.00 World News and Business. 08.00 The Mix. 15.30 OH the Wall. 16.30 Hot Line. 10.00 Reich und Schön 10.25 Der Preis ist heiss 11.00 Die Spe zialisten unterwegs 11.45 Die zer- tanzen Schuhe sprookjesfilm. 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heu te bei uns. Aansl. Transformers. 13.25 California Clan. 14.15 Action filmmagazine. 15.00 Kampfstern Galactica 15.45 Netto: Ihre Wirt- schaft heute 15.55 RTL aktueH. 16.00 Die Springfield Story. 16.50 Reich und Schön, serie. Afl.3. 17.15 Der Preis ist heiss. 17.45 Tekenfilm. 17.55 RTL Aktuell.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19