Woubrugse jongeren zijn nergens welkom Zeventien woningen in Zonneveld Betere ontsluiting van Elisabethhof is haalbare kaart Veel belangstelling voor skeelerstrijd Winkeliers moeten minder plastic in omloop brengen Exposities verzet in gemeentehuis )dagpuzzel LEIDEN OMGEVING EcidócSoiwant DINSDAG 2 MEI 1989 PAGINA 12 j LE Raadslid G. Otto overleden TER AAR Het Ter Aarse gemeenteraadslid G.A. Otto is in de nacht van vrijdag op zaterdag aan een hartaaanval overleden. Hij is 64 jaar oud geworden. De heer Otto laat een vrouw en drie kinderen achter. Hij wordt morgen begraven in Langeraar. De H. Eucharistieviering in de R.K. kerk van de Heilige Adrianus begint om elf uur. De heer Otto was oprichter van de partij Gemeentebelangen; voor deze partij was hij aan zijn tweede ambtstermijn in de ge meenteraad bezig. De eerste vier jaar heette de partij Lijst Otto, het was een afsplitsing van het CDA. Otto was ook op maat schappelijk terrein actief. Zo zat hij in de besturen van bejaar denhuis Aarhoeve, van bibliotheek De Aarlezer, van het natuur bad Aarweide en het waterleidingbedrijf De Elf Gemeenten. „Gerard Otto stond bekend als een man van weinig woorden die bijzonder veel werk verzette. Hij heeft zijn werk altijd zeer goed gedaan", aldus de heer W.M. van Tol, fractievoorzitter van Ge meentebelangen. Wie de heer Otto gaat opvolgen in de gemeen teraad is nog niet bekend. Volgens de lijst is dat mevrouw G. Koeleman-Houdijk. Zij wordt deze week gepolst. Fietsers Casa Materna drie dagen door Nederland ZOETERWOUDE Op Hemelvaartsdag vertrek ken negen wielrenners vanuit Zoeterwoude voor een driedaagse tour door Nederland. De bedoeling is om publiciteit en geld te krijgen voor de actie Fu- tura '90 van de stichting Zoeterwoude voor Casa Materna. Donderdagochtend om 7.00 uur stappen de negen (onder wie één dame: Marijke OlsU hoorn) nabij Ons Huis op de fiets. Zaterdag 6 mei rond de klok van 19.00 uur hoopt het gezelschap weer thuis te zijn. De eerste dag is de route via Zoeterwoude, Gouda, Baarn, Harderwijk en Zwolle naar Ravenswoud. Een afstand van circa 230 km. Vrijdag 5 mei is er een afstand van iets meer dan 200 km te overbruggen om via Groningen, Emmen en Hoogeveen in Nijverdal te recht te komen. Op de slotdag moeten bijna 280 km worden afgelegd om via Zutphen, Arn hem, Den Bosch, Tilburg, Go- rinchem, Bleiswijk en Rijswijk weer in Zoeterwoude te ko men. Vooraf zijn alle kerken in de plaatsen die de fietsers aandoen aangeschreven en is informatie verstrekt over het kindertehuis Casa Materna in Napels. Tevens is zelf de kosten van de drie da gen dat ze onderweg zijn zodat alle giften ten goede komen aan Casa Materna. De fietsers zijn: Marijke Olst- hoorn, Herman de Jong, Rob Hock, Fred van der Meer, Fred Onderwater, Ben Ver- steegen, René van der Salm, Leonard Vogelaar en Richard Bennis. Het vietal Anja Hoek, Hetty Kulik, Kees Versteegen en Jaap Dorrepaal zorgt voor de begeleiding. HAZERSWOUDE In het gebied Zonneveld in Hazerswoude worden waarschijnlijk acht premie A- en 9 premie C-woningen gebouwd. Een voorstel hiertoe wordt vanavond door burgemees ter en wethouders van het dorp gelanceerd in een vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. Het college van B en W wijst er in zijn voorstel op dat de in totaal 17 nieuwe huizen aansluiten op het bouwbeleid dat de ge meente al jaren voert. Het gaat volgens het college om typen huizen die bij de Hazerswoudse woningzoekenden goed in de markt liggen. De woningen zullen nagenoeg haaks op de be staande geluidswal langs de Rijndijk worden gebouwd, ten oos ten van de woningen aan de Zonneveldstraat en ten noorden van de in aanbouw zijnde huizen aan de Maanstraat. Er worden in totaal 24 parkeerhavens aangelegd. WOUBRUGGE De jeugd van Woubrugge wil een eigen onderkomen, maar de kans daarop lijkt erg klein. Het verzoek om de oude opslagloods van de voetbalvereniging te mogen gebruiken, is door het gemeentebestuur af gewezen. Het ziet er dan ook naar uit dat de jonge ren elkaar moeten blijven treffen voor de bank, op de hoek van de Bateweg en de Van Woudeweg. De jeugd van Woubrugge zoekt eikaars gezelschap al sinds jaar en dag op vaste plekken in het dorp. De sa menkomst van de jongeren geeft de omwonenden echter nogal wat overlast. Vooral het af- en aanrijden van brom mers met de onvermijdelijk daaraan verbonden herrie hangt de buurtbewoners de keel uit. Maar als de groep zich naar andere plaatsen be geeft, wordt zij ook daar met gemengde gevoelens ontvan gen. De verzamelplaats van de Woubrugse jeugd tussen pak weg veertien en achttien jaar is de hoek Bateweg-van Wou deweg. De plek voor het bank gebouw is al jaren de vaste stek. Er zijn Woubruggenaren, die zich aan die „samenscho ling" ergeren. Ze ervaren de groep en de ermee gepaard gaande herrie als storend. Ook op andere plaatsen in het dorp heeft de groep van zich doen spreken. Tijdens een recent feestje in gebouw Jeugdland 2 klaagde de buurt over luide muziek en brommers. In de kantine van de sporthal zijn de jongelui ook niet wel kom. Door hun aanwezigheid verstoren zij de sfeer van de sportkantine, zo vinden ge bruikers van de sporthal. Sporthalbeheerder Wim Bek kering meent dat zijn kantine niet is bedoeld om als clubhuis te dienen. Om die reden heeft hij dan ook de jongelui de toegang tot zijn domein ont zegd. Twee woordvoerders van de jeugdgroep hebben naar aan leiding van de problemen on langs een gesprek gehad met burgemeester D. Brouwer de Koning. Zij drongen er bij de burgemeester op aan een jeugdhonk in te richten. Vol gens hen zou de oude opslag loods van de voetbalvereni ging daarvoor prima te gebrui ken zijn, zeker als deze buiten het dorp wordt geplaatst. Het antwoord van het Woubrugse college van burgemeester en wethouders was voor de groep echter teleurstellend. In een ambtelijk schrijven werd dui delijk gemaakt dat de oplos sing die de groep jongeren had aangedragen uit „welstandso verwegingen" niet mogelijk zou zijn. Het college stelt in de brief wel er alle vertrouwen in te hebben dat de jongeren op de een of andere manier toch een oplossing voor hun proble men zullen vinden. Brouwer de Koning onderkent de problemen van de Wou brugse jeugd overigens zonder meer. „De jongeren missen een echte ontmoetingsplaats en vallen daardoor tussen wal en schip. Maar het voor die groep kenmerkende gedrag met brommers en popmuziek wordt niet door iedereen ge waardeerd". Het vinden van een passende oplossing zal echter nog wel even op zich laten wachten. Woubrugse jongeren ontmoeten elkaar meestal op de hoek van de Bateweg en de Van Woudeweg. Deze ontmoetingsplaats is al jaren in gebruik. foto: wim van noort LEIDERDORP Een ex tra ontsluiting van het ge bied ten zuidoosten van de Persant Snoepweg in Leiderdorp is technisch mogelijk en financieel uit voerbaar. Tot die conclu sie komt het verkeers technisch bureau Goudap pel Coffeng BV dat in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland en de Leiderdorpse Onderne mers Vereniging hiernaar een onderzoek heeft inge steld. De kamer kwam tot dat verzoek naar aanlei ding van problemen bij bedrijven, zoals het Meu belplein die in Elisabeth hof, naast rijksweg A4, ge vestigd zijn. De enige ont sluitingsmogelijkheid is nu de Simon Smitweg. Hierin ligt echter een ver keersdrempel die slechts met minimale snelheid te nemen is. Een tweede aansluiting op de Persant Snoepweg komt altijd te liggen tussen de Simon Smitweg en Alberts Corner. Goudappel Coffeng BV voor ziet een druk gebruik hiervan door verkeer dat linksaf slaat vanaf het aansluitpunt met de rijksweg. Voor het aanleggen van een linksafstrook zal de Persant Snoepweg ter plaatse verbreed moeten worden. Al leen een doorgang via de Al berts Corner vraagt geen ver breding, maar dan moet het parkeerterrein van dit restau rant geheel anders worden in gericht en is een nieuwe, vrij hoge en zeer prijzige brug no dig over de Dwarswetering. Deze operatie zou al gauw meer dan een miljoen gulden kosten en daarom heeft Gou dappel Coffeng gekozen voor een veel goedkopere en even zeer haalbare oplossing: een verbindingsweg aan de zuid westzijde van Hotel Ibis. Deze doorgang vraagt een ver breding van de Persant Snoep weg met een voorsorteerstrook en een duiker in de watergang langs de weg, alsmede enige aanpassing van de al aanwezi ge weg bij het hotel. Direct na de brug over de Dwarswete ring verbreedt de weg zich dan van twee tot drie rijstro ken ten koste van de zuidoos telijke, brede berm. Een dui ker ter plaatse zal hierdoor met 2,50 meter moeten worden verlengd. Na de aansluiting ligt imhet midden van de Per- sant Snoepweg een verkeers leider. De toegangsweg telt in beide richtingen één rijstrook. Meer is niet nodig. Met 55 me ter is het voorsorteervak vol doende om rechtdoorgaand verkeer langs het afslaand verkeer te leiden. Ter hoogte van de aansluiting wordt een verbinding gemaakt met het fietspad, zodat ook de fietsers van de nieuwe aansluiting ge bruik kunnen maken. Hoewel de Persant Snoepweg na de burg over de Dwarswa- tering ter hoogte van de ont sluiting nog niet op maaiveld hoogte ligt is de helling zo flauw, dat dit geen problemen oplevert. In de watering langs de Persant Snoepweg moet een duiker komen van 14 me ter lengte. Een rijbaanbreedte voor de verbindingsweg van 6,5 meter is ook voldoende voor vrachtverkeer. Goudap pel Coffeng meent hiermee een verkeerskundig volkomen verantwoorde en passende aansluiting op de Persant Snoepweg te hebben ontwor pen. Een eerste voorlopige en ruwe schatting van de kosten komt uit op omstreeks 200.000 gulden, bij een eenvoudige uit voering. Het rapport is vandaag aange boden aan het college van bur gemeester en wethouders van Leiderdorp. Nieuwbouw EMM vordert De nieuwbouw van de EMM- veiling in Roelofarendsveen vordert gestaag. Gisteren werd een dertig ton wegende meta len overspanning in één keer op spectaculaire wijze ge plaatst. In totaal kwamen er drie zware kranen aan te pas. Eerder werden al staalcon structies geplaatst ten behoe ve van de dockboards, de in- gangssluis en de nieuwe fus tafdeling. Ook zijn al delen van de dakbedekking en de beton- gevelelementen aangebracht. Het is de bedoeling dat de EMM in de moederdag-week alvast een deel van de nieuwe hal in gebruik kan nemen. Dan kan de verlading naar de ko pers plaatsvinden onder een, hopelijk, waterdicht dak en op een voor stapelwagens berijd bare vloer. De werkzaamheden liggen volledig op schema. Eind van deze maand zal de gi gantisch grote nieuwe veiling hal in gebruik worden geno men. Alleen de verwarmingsin stallatie wordt pas in de loop van de zomer aangebracht. De officiële opening heeft plaats op vrijdag 8 september. Dan wordt tevens het zeventigjarig bestaan van de Veense veiling gevierd. Dit wordt een echte EMM-happening met achthon derd a duizend genodigden. Een speciale feestcommissie werkt al maanden op volle toe ren aan de voorbereidingen van het feest. foto: wim van noort NIEUWVEEN Onder zeer grote belangstelling is gisteravond op het ter rein van Huize Ursula de eerste landelijke skeeler wedstrijd van dit jaar ver reden. De organisatie was in handen van de Ter Aarse IJsclub. Het af te leggen traject was 550 me ter. Er werd in verschil lende categorieën gere den. Enige teleurstelling was er on der het publiek toen bleek dat Richard van Kempen zich on der de toeschouwers bevond in plaats van onder de deelne mers. Van Kempen: „Ik heb niet getraind voor het skeelen. Skeelen is toch heel anders, zwaarder dan het schaatsen". Om organisatorische, redenen en omdat het parcours aan de korte kant was, hadden vijf A- rijders die in eerste instantie wel mee zouden doen, afge- Aktie De start van de B-rijders werd gisteravond enige minuten uit gesteld. Een groep verpleeg kundigen van Huize Ursula wist de aandacht van het pu bliek te trekken door voor de startklare B-rijders een pro testlied te zingen. Door het uitdelen van pamfletten leg den zij hun aktie uit en boden verontschuldigingen aan voor het oponthoud. De uitslag van de skeelerwed strijden: Jeugd: 1. Gerwin v.d. Grift, Oosterwolde; 2. Aart W. Hoe- kert, Elburg, 3. Hans v.d. We tering, Noordeinde Dames: 1. Marianne Been, Rij- senhout, 2. Maija Schipper, Warmond, 3. Tineke Dijk shoorn, Schipluiden. Veteranen: 1. Piet Griffioen, Breukelen, 2. Piet Kant, Nieuw Vennep, 3. Cees Vink, Warmond. Heren B-rijders: 1. Frans v.d. Berge, Krabendijke (tevens leidersprijs), 2. Hans Schipper, Warmond, 3. Sjaak van Rie- sen, Oldebroek. Inzamelactie voor Roemeense vluchtelingen ALKEMADE/WETE- RINGBRUG/ABBENES/ LEIMUIDEN De diako- nale werkgroep De Ruij- ter uit Alkemade houdt tot 19 mei een inzame lingsactie van kleding, de kens, lakens en schoenen voor Roemenen die zijn gevlucht naar Hongarije. Het gaat om vluchtelin gen van Hongaarse af komst. Vorig jaar werd een dergelij ke actie met succes gehouden in de gemeenten Rijnsburg, Oude en Nieuwe Wetering, Valkenburg en Hazerswou de. Toen konden 23 ton kle ding en dekens, twee ton vi tamine biskwies en twee ton melkpoeder naar Hongarije worden gebracht. Alles dient schoon en heel te zijn. On dergoed wordt alleen aange pakt als het nieuw is. De goederen kunnen tot 19 mei worden ingeleverd op de volgende adressen: Wete- ringbrug: F. Kroon, Huigslo- terdijk 65 en B. de Vries, Huigsloterdijk 15. Nieuwe Wetering: P. Knibbe, Huigs loterdijk 132; G. P. Vergunst, Achterweg 56. Oude Wete ring: J. Lubbersen, Kerk straat 110 en P. het Lam, Veerstraat 39. Roelofarends veen: J. Reehoorn, Populie renstraat 44 en M. Stokdijk, Sotaweg 35. Abbenes: C. Steenwijk, Kaagweg 119. Leimuiden: P. de Bock, Westeinde 9. De goederen kunnen eventueel ook wor den opgehaald. In dat geval kan men de volgende tele foonnummers bellen: 01713- 12208 (P. de Bock), 01713- 12338 (P. het Lam) of 01713- 14710 (J. Verwey). Ook is het mogelijk een gift over te ma ken op bankrekening 3568.13.991 ten name van Werkgroep De Ruyter in Rijnsburg. Wethouder Nugteren koopt compostvat ALKEMADE Wethouder W. Nugteren van Openba re Werken koopt morgenavond het eerste VAM-vat. Dat gebeurt tijdens de eerste verkoopavond van de compostvaten in de gemeentelijke werkplaats van Al kemade. De compostvaten zijn door de Vuilafvoer Maatschappij (VAM) speciaal ontwikkeld voor de opslag en verwerking van orga nisch huis-, tuin- en keukenafval. Bodemdierties, bacteriën en schimmels breken door de hoge temperatuur aie in het VAM- vat ontstaat het organisch afval in hoog tempo af. Daardoor ont staat compost, een aarde-achtige massa. De compost verbetert de grond en bovendien blijft er door het scheiden van organisch en ander afval veel minder vuil over dat moet worden afgevoerd naar de Vuilverwerking Rijnmond. Het compostvat dat de gemeente aan de inwoners van Alkema de te koop aanbiedt, heeft een inhoud van 240 liter. Het vat kost normaal 120 gulden, maar is tijdens de gemeentelijke verkoopa vonden voor 60 gulden te koop. De verkoping wordt gehouden in de gemeentelijke werkplaats aan de Korte Goog 20 in Roelof arendsveen tussen 19.00 en 20.30 uur. MILIEUDEFENSIE ALKEMADE: ALKEMADE De win keliers in Alkemade moeten zo veel mogelijk plastic verpakkingsmate rialen uit hun winkels weren. Piepschuim bakjes, plastic folie en plastic tas sen moeten niet langer als vanzelfsprekend aan het winkelend publiek wor den aangeboden. Dat schrijft de Vereniging Mi lieudefensie Kerngroep Alkemade in een brief aan de Alkemadese win keliersvereniging RAAK. In de brief trekt de kerngroep van leer tegen de overmaat aan plastic verpakkingsmateri aal voor allerlei goederen die wekelijks op het boodschap penlijstje van de consument staan. „Het is zinloos om voor verpakte produkten nog een keer te verpakken. Als u oplet, gebeurt dit vaker dan u denkt", waarschuwt de kern groep. Als de consumenten niet automatisch plastic tassen krijgen aangeboden wanneer ze iets kopen, zou dat al een heel stuk schelen. „Je kunt de mensen ook een bedrag laten betalen als ze per se een plastic tas willen. Dan worden ze wel licht gestimuleerd om als ze van huis gaan de eigen bood schappentas mee te nemen. Of een plastic tas uit eigen voor raad, iedereen heeft ze toch thuis liggen". De kerngroep dringt er bij de winkeliers op aan in plaats van plastic, papieren tassen aan te bieden. „Papier gaat ook lang mee, maar kan uit eindelijk worden hergebruikt. Plastic vergroot alleen maar de afvalberg". Grote moeite heeft de kerngroep ook met het gebruik van piepschuim bakjes, die voor bijvoorbeeld vleeswaar en groente worden gebruikt. „In piepschuim zit ten veel CFK's die de ozonlaag aantasten. Iedereen weet dat ze in koelkasten en spuitbus sen zitten, maar dat geldt ook voor piepschuim". Kartonnen bakjes en vetvrij papier zou den een goed alternatief zijn. In de brief constateert de kerngroep dat de consumenten met steeds meer informatie worden overspoeld, maar dat de durf om te vragen naar mi lieuvriendelijke verpakkingen ontbreekt. Bovendien zouden de meeste mensen zich nog al tijd niet bewust zijn van de milieu-effecten van verpak kingen of gewoon gemakzuch tig zijn?- Plaatselijke actie is daarom geboden. Daarbij wil de kerngroep met de Alkema dese winkelers het voortouw nemen. Informatie is verkrijg baar bij de kerngroep Alkema de, postbus 67, 2370 AB Roe lofarendsveen. Telefoon 01713- 12901. LEIDERDORP De Stichting Verzetsherden- king Leiderdorp organi seert morgen en van maandag 8 tot en met vrij dag 12 mei twee exposities in het gemeentehuis aan de Statendaalder in Lei derdorp. De titels van de tentoonstellingen luiden „Recht op vrijheid" en „Jongeren in het verzet". De Stichting wil hiermee een duidelijk signaal geven aan de jeugdige bezoekers. De school kinderen zullen net als in voorgaande jaren de exposities klassikaal bezoeken. Zij kun nen hun eigen visie geven op de bezettingsjaren aan de hand van vragenlijsten die door de werkgroep Leiderdorp Tegen Apartheid zijn opgesteld. Door het Verzetsmuseum in Am sterdam zijn enkele belangrij ke attributen ter beschikking gesteld die in een zestal vitri nes bekeken kunnen worden. Deze geven een beeld van de vele problemen in de oorlogs jaren. Verder worden video banden gedraaid. Wethouder mevrouw C. Huigen-Van Bo ven heeft vandaag de officiële opening verricht. De heer P. Hordijk, oud-verzetsman (on der de naam Peter van Noort) en ex-burgemeester van Naaldwijk hield een inleiding, waarna de verzetsdichteres Annika Hemrika-Verheul uit Amsterdam uit eigen werk voordroeg. De tentoonstelling is steeds van 9.00 tot 16.00 uur geopend. Dit jaar wordt ook een schil der- en tekenwedstrijd voor de jeugd gehouden. De inzendin gen zullen tezijnertijd in Mu- zenhof worden getoond. Het werk van de Stichting Ver- zetsherdenking Leiderdorp kan worden gesteund door het overmaken van geld op giro nummer 5856506 of ABN- bankrekeningnummer 567829979. Londonderrysoep gevuld stokbrood, sla met vruchten advocaat-cakedessert Dit feestelijke en vlot klaai te maken menu is bedoek voor Hemelvaartsdag, zoda er voldoende tijd is voor dt voorbereiding. Er staat een menutip voor morgen onder. Voor twee personen: 0,5 litei water, 1 kippebouillonta biet, balletjes van 25 g ge hakt, 50 g champignons, 15 g boter, ui, kerrie, 15 g bloem, cayennepeper, 1 lepel room; 0,5 1 stokbrood, boter, 101 g lichtbelegen kaas en 40 g salami in dunne plakken, J tomaat, stukje paprika; sla, 1 sinaasappel, 1 schiji ananas, 1 lepel azijn, zout peper, 1 lepel ananassap, lepel olie, peterselie; 2plakken cake, advocaat (oi gele vla) naar smaak, 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsui ker, 2 bolletjes gember. Kook water, bouillontablet, gehaktballetjes en plakjes champignon vijf minuten en zeef deze massa. Fruit dt kleingesneden ui met kerrit glazig in de boter, roer er dt bloem en de bouillon door. Laat de soep vijf minuter trekken en maak haar af mei de gehaktballetjes, champig nons, kerrie, cayennepeper en room. Snijd het stokbrood om de twee centimeter tot bijna on deraan in en bestrijk vervol gens de bovenkant met ge smolten boter. Snijd de ontvel de tomaat in dunne plakker en de gewassen paprika reepjes. Steek om en om een ir kaas verpakt plakje tomaat ei een in salami gevouwen reepjt paprika in de stokbrood-sne den. Leg het stokbrood ondei de hete grill, op twaalf centi meter afstand, tot de kaai lichtbruin begint te worden. Maak de sla schoon. Snijd dt geschilde sinaasappel in schij ven en verdeel de ananas ir stukjes. Meng de meeste stuk ken sinaasappel en ananas me de sla en een sausje van azijn zout, peper, ananassap en olie Garneer met de achtergehou den sinaasappel, ananas er fijngeknipte peterselie. Maak per persoon een schotel tje klaar met blokjes cake, ad vocaat, met basterdsuiker stijf geslagen room en stukjes gem ber. Menutip voor morgen: gehak met spitskool en aardappelei yoghurtvla. JEANN1 [Hllllll APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend-; dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. to zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenJ huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkad* 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bi ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231' EK Leiden, tel 254810.) Informatif over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m v dag 9-12. STICHTING VRIJWILLIGERS CEN TRALE Pallasstraat 1, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033. Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk hulp nodig hebben. Bovendien wordt infor matie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de be reikbaarheid daarvan. Horizontaal: 1 roofvis, 4 in zee uit stekend gebergte; 8 lokspijs; 10 spoedig; 11 maangestalte (afk.); 12 metaal; 14 ofschoon; 15 vieze lucht; 17 telwoord; 19 kloostero verste; 21 ijzerhoudende grond; 22 Zweedse munt; 23 vlaktemaat; 25 boom; 27 gewas; 30 uitroep; 32 verbeten; 33 uitroep; 34 in grove trekken; 36 te weinig vocht heb bend; 37 fluweelachtig weefsel; 38 fraai dier. Verticaal: 1 stopplaats; 2 vaartuig; 3 verbrandingsrest; 5 ten bedrage van; 6 bontgekleurde papegaai; 7 ovaalvormig verfplankje; 9 grap penmaker; 12 sportevenement (afk.); 13 de onbekende (afk. La tijn); 15 stemming; 16 staatsiewa gen; 18 oude lap; 20 luchtblaasje in water; 23 afzonderlijk; 24 bloedvat; 26 maand van het jaar; 28 voltooid; 29 van geringe dichtheid (van lucht); 31 tijdmaat; 33 raamscherm; 35 persoonlijk vnw.; 36 lidwoord. OPLOSSING ap 96 se :joh ee Mnn te M 6Z 8Z UJBEUj 92 :jape pz :uede ez '-lap 0Z :joi 81 :sojb>) gt uaajs si :'N'N ei "11 Zl :se|d 6 Uaied l ;bjb 9 :pe g :se e :>|bb Z :a»|bh l :|BBO!»jaA piag 80 ;dfui ze -jop ge :Mnj *e ee ;iai ze -' oe :s(!pej zz -LU|0 92 :aJB ez :ajP 22 :j90 1.2 :jqB 61 :)l® Zl ->fUBls gi :ib n :uii zi "X'T 11 :eJP 01 :see 8 :dee>i mebci i :|bb|uozuoh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12